Kunst- en antiekveiling Lionsclub Goeree-Overflaltkee Eiaa)ndelijk nieuws Veel kinderen aan de slag met moederdagtaart RduLULam VERKOPING Kwikstaartje broedt op riskante plaats Jongerenreis naar Taizé De Windroos zoekt nog 75 Dabar-deelnemers THe'i'f THe^S yn<uó voor 'Adullam' Z>^^ McPHd^t/ '^erti^^etlkt: EIIAI1DB1-t1IEUW3 P.V. De Trekvogels Ouddorp s De weg te strepen namen zijn: HOF ZOON AMRAM MOZES GETOGEN WATER AARON FARAO HEBREÏN ZOGE BRAAMBOS JOCHEBED JETHRO HOREB BIESENKIST NUL EGYPTE MAAGD DOCHTER WASSEN Vul Vul nu de woorden in de zinnen. Naomi Clement (Oude-Tonge) TÜtt: Allen tot ziens! Modehuis op bezoek bij CVB 'Goeree' GEHANDICAPTEN ZORG Uitslagen Damciub 'Denii en Zet' 'y^Y Zomercompetitie 2e ronde, 10 mei 2004 PAGINA 11 VRIJDAG 14 MEI 2004 De kunst-, curiosa- en antiekveiling, die op zaterdag 22 mei om 13.00 in 'Hernesseroord' gehouden zal wor den, belooft een groot succes te wor den. De Lionsclub Goeree-Overflak- kee is door brede eilandelijke steun erin geslaagd zeer bijzondere kavels op deze veiling aan te bieden. Niet eer der is er op Goeree-Overflakkee een veiling van een dergelijk niveau geor ganiseerd. Door dit initiatief zal het mogelijk zijn het atelier 'Kunstwereld' en het 'Paul van Hes- senfonds' stevig te steunen. AteUer 'Kunst wereld' op het terrein van Hernesseroord biedt gehandicapten de gelegenheid zich creatief te ontplooien. Het 'Paul van Hessen- fonds' subsidieert sociaal/culturele initiatie ven op het eiland. Bij de veiling, die gehouden wordt in het gebouw van het atelier 'Kunstwereld', zal de heer Verhage van het gelijknamige veiling huis in Middelburg, als veilingmeester optreden; deze heeft belangeloos zijn mede werking toegezegd. Door notariskantoor Ten Braak zal toezicht op de veiling worden gehouden. De veilingcommissie die bestaat uit de heren N.P.J. Vreuls, W. Westra en A.J. Kastelein is aangenaam verrast door het aanbod. "We hadden niet durven hopen dat zo velen hun medewerking aan dit nieuwe fenomeen zou den verlenen. Ook de kwaliteit van de aan geboden goederen overstijgt onze verwach tingen, wellicht wordt dit ook veroorzaakt doordat Hernesseroord en het 'Paul van Hes- senfonds', dat onlangs onder meer de graf zerken op de Joodse begraafplaats in Dirks- land restaureerde, eilandelijk veel bekend heid genieten". Topstuk van de veiling is een I7e eeuws schilderij van Benjamin Grtzn. Cuyp 'De aankondiging aan de herders in het veld'. Van deze schilder is werk te zien in onder meer het gemeentemuseum in Dordrecht. De verwachte veilingopbrengst van dit stuk (65 X 49 cm) is 7000 tot 10.000 euro. De paar honderd antieke kavels die worden aangeboden, bestaan verder uit een 19e eeuws klepbureau, een eikenhouten klapta- fel, geelkoperen kandelaars, een vergulde spiegel, gouden sieraden (ringen, colliers en horloges), porseleinen serviezen, plaquettes, kerkbijbeltjes met zilverbeslag, een schoor- steenorabouw, etc, etc. Verder is er ook uiteraard een klein gedeelte curiosa, maar dat overtreft alleszins het rommelmarktni veau: de selectiecommissie is zeer kritisch geweest. De verwachting is dat de veiling toch wel de hele zaterdagmiddag zal duren. De kijkda gen zijn: woensdag 19 mei van 10.00-12.00 uur, donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) van 14.00-16.00 uur, vrijdag 21 mei van 18.00-20.00 uur in het atelier 'Kunstwereld', terrein 'Hernesseroord', Oost Havendijk 30, Middelhamis. Op het terrein is de route naar het veilinggebouw aangegeven. Tijdens de kijkdagen en de veiling is een uitvoerige vei lingcatalogus met richtprijzen beschikbaar. Uiteraard is ook aan de smalle beurs gedacht: er is voor elk wat wils! De Windroos, een onderdeel van de IZB in Amersfoort, is nog op zoek naar 75 jongeren van 18 jaar en ouder die deze zomer evangelisa- tie-recreatiewerk willen doen. Onder de naam Dabar zullen zij actief zijn op ruim dertig campings in Nederland. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij De Windroos, tel. (033) 4622802 of via de website www.izb.nl/windroos. Honderden jongeren hebben zich al aange meld. Met hun teamgenoten bereiden zij zich voor op hun Dabar-periode op de cam pings. De Dabar-teams organiseren evange lisatie- en recreatieactiviteiten, van kinder- club tot volleybaltoernooi, van dauwtrappen tot avondsluiting. Door hun aanwezigheid op de camping en de mix van activiteiten zijn er veel mogelijkheden om de vakantie gangers iets van het Evangeüe te laten zien. De teams worden ondersteund door de plaat selijke Dabar-commissie en soms ook door een campingpastor. Strombeek, 8 mei 2004; gelost: 12.00 uur; deelnemers: 7; Duiven 160; weer: bewolkt noord 2. J.W. Nagtegaal 1, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 22, 28, 29, 36, 38; Grinwis Van Alphen 2, 4, 5, 13, 14, 15, 17, 18, 23, 25, 27, 33, 40; Comb. Wolthuis-Coster 3, 21, 30, 35; L. Tanis 7, 16, 19, 26, 31, 32, 34; P. Mierop 20, 24, 37, 39. De jongerenreis naar Taizé, die de oecu menische werkgroep Goeree-Overflakkee dit jaar op 8 juli a.s. organiseert, is bijna volgeboekt. Er zijn nu 18 aanmeldingen van jongeren, verspreid over heel Goeree- Overflakkee en enkele uit West-Brabant. Maar er kunnen er nog bij. Er zal met een bus worden gegaan in plaats van met perso- nenbusjes, dat is wel zo gezelhg! Zitje nog te dubben of je mee zult gaan? Twijfel niet langer en meldt je meteen aan. Je krijgt zeker geen spijt! Voor deze reis hoefje geen heldengeloof of iets dergelijks te hebben, ga mee als je een paar onvergetelijke dagen wilt beleven! Kijk voor een verslag van een twijfelende jongere die er toch is geweest maar eens op www.gk-middelhamis.nl. De reis is in principe voor jongeren in de leef tijd van 15-30 jaar. Voor de totale reis (de reiskosten en het verblijf) ben je 150 euro kwijt. Als de financiën voor jouw een pro bleem zijn, kun je dit bespreekbaar maken. Een speciale folder over de reis is te down loaden vanaf de website van de gerefor meerde kerk Middelhamis: www.gk-mid- delhamis.nl, kijk vervolgens bij de mbriek overige info - oecumene. Voor aanmelding of meer informatie kun je terecht bij: - Ds. Leen Jan Lingen, Jacob Catsstraat 35, 3245 RH Sommelsdijk, tel. 0187- 482944, e-mail: ljl@zeelandnet.nl; - R de Munck, Jozefdreef 26, 3255 AE Oude-Tonge, tel.: 0187-642419, e-mail: taize@gk-middelhamis.nl. De gegevens die nodig zijn: naam, adres, geboortedatum, telefoonnummer, en e- mail. Vóór 1 juni 2004 moet het gehele bedrag zijn betaald. Kijk ook op internet: www.gk-middelhamis.nl of www.taize.fr. Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,^ Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bonvan 10,-. Helaas, helaas stuurt iemand van jullie me al meerdere malen oplossingen zonder afzender te vermelden. Wie van jullie schreef op vergeleken? Aan leraren die vervelend doen heb ik een hekel. Verwoestend water is het mooiste boek. Voor de koningin die alles bestuurt, heb ik de meeste bewondering. Reageer alsjeblieft, 't kan behoorlijk wat punten schelen. Succes met alle raadsels. Welke 4 namen vormen de overblijvende letters? We danken Marieke Tanis (Ouddorp) voor het maken van deze doorstreper. A H O F M B 0 Z E D J B M A Z R A N 0 0 Z 1 E R R P A P O C C H E R A A R A G H E N E S E Z 0 M M E R W T B E G N IJ L B S A A E R N Y D O E 0 S M T R E K P G D E S L 1 E Z 1 T A B E R 0 H R 0 N S E A N E G O T E G E T Z M E R O R H T E J Maaike Bos (Ooltgensplaat) maakte een raadsel voor ons hoekje. Er hoort een hjstje bij, zoek met behulp daarvan de juiste oplossing. Leuk gedaan Maaijke! 1 z 9. f 17. 00 25. ie 2. ij 10. I 18. P 26. b 3. h 11. oe 19. t 4. k 12. 1 20. V 5. e 13. 0 21. m 6. u 14. r 22. d 7 n 15. w 23. g 8. sch 16. a 24. S 1. De brandweer blust de 26-14-16-7-22: 2. De 13-12-25 is op. 3. Hij krijgt de 8-6-12-22 van de juf. 4. Komt een 7-5-23-5-14 uit Afrika of Duitsland? 5. De man heeft een 3-11-22 op of niet? 6. Ik zie daar een 4-13-18-5-14 iets kopen. 7. Dat kind is 21-16-23-5-14! 8. Ik ga morgen naar het 24-19-14-16-7- 22. 9. Dedeurstaat wijd 13-18-5-7. 10. 14-5-23-5-7-19 het? 11De 20-2-16-7-22 slaat op de vlucht. 12. In de kelder staat het 15-16-19-5-14 tot je knieën. 13. Nienke doet haar mond 15-2-22 open. 14. De leeuw is 15-10-12-22! 15. Mieke haar 20-17-14-3-17-9-22 doet pijn. 16. Ze schieten met een 15-16-18-5-7. 17. De politie zegt 19-5-23-5-7 een man "halt! 18. Op koninginnedag was het 13-20-5-14- 16-12 feest. Jullie maartpuzzel was verdwenen. Intussen is er wel een nieuwe woonkamer verschenen. De meubels zullen wel lekker zitten. Over de troep die je had, moetje maar niet vitten. Nu kun je er vast flink tegen aan Ja heus, 't puzzelen zal wel weer gaan! Let op dat het van de week ijsheiligen is! Vorige week zaterdagmiddag werden ueer veel moeders om de tuin geleid want veel kin deren moesten die middag 'even ergens anders heen'. Bakkerij Bienefelt in Middelhamis opende de bakkerij voor kinderen die op voor moederdag eens een echte taart wilden maken. Die middag waren er drie groepen van twintig kinderen in de weer om hun moe der te verrassen. Nadat bakker John Bienefelt een korte uitleg had gegeven werden de mouwen opgestroopt en kon het werk beginnen. De werkbanken waren goed gevuld met de juiste gamering om de zelfgemaakte taart een feestelijk tintje te geven. Na een klein uurtje, vieze handen en een glaasje fris, verlieten de bakkertjes met hun taart de bakkerij om plaats te maken voor de volgende groep. Aan het eind van de middag kon Bakker Bie nefelt niet anders zeggen dan dat het een geslaagde middag was geweest. Voor de laatste keer in dit seizoen komt de CVB 'Goeree' weer bij elkaar op woensdag 19 mei. Modehuis Art of Mook van Moni que Dommanschet uit Goes toont haar exclusief ontworpen hoeden en mutsen, als ook een kledinglijn van het merk Weeken ders. Deze kleding is heerlijk draagbaar en prima te onderhouden en leverbaar in ver schillende maten, kleuren en stijlen. Het belooft een leuke avond te worden. Gasten en nieuwe leden zijn van harte wel kom. De plaats samenkomst is verenigings gebouw 'Oostdam" en de aanvang is 20.00 uur. STICHT i N G Op zaterdag 22 mei zal in verenigingsge bouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3 te Oud dorp van 9.30-16.00 uur een verkoping wor den gehouden ten bate van de stichting 'Adullam gehandicaptenzorg'. Er zullen fruit, groente, gebak, vis, kruiden, kaarten, stoffen, boerenkaas, bloemen, boeken en creatieve cadeaus worden verkocht. Om 11.00 uur en 14.00 uur worden spullen bij opbod verkocht. Voor de kinderen is er een MIDDELHARNIS/ ^y SOMMELSDIJK A. Doom-J. van Hoorn1 - 1 J.A. Dekker-M. Klink1 - 1 Jac. Wolfert - Joh. WolfertO - 3 R. Jacobs - J. Lodder1 - 1 M. Goedegebuur-J. Jordaan1 1 D. Wolfert-H. Bijdevaate1 - 1 J.A. Nipius - B.du PreeO - 3 Veel remises in de tweede ronde. Dat wil niet zeggen dat er niet voor de punten gestre den is. Doom en Van Hoorn gaven elkaar niets toe. Het werd gelijkspel. Dekker en Klink maakten het elkaar flink moeilijk, maar geen van beiden wist voordeel te beha len. De broederstrijd tussen Joh. en Jac. Wolfert leverde een mooie en spannende partij op. Lang ging het gelijk op, maar in het eindspel wist Joh. Wolfert een stuk winst te behalen, wat hem uiteindelijk de volle winst opleverde. Jacobs behaalde een knap resul taat door met een achterstand aan schijven tegen de sterk spelende Lodder remise te bereiken. Goedegebuur en Jordaan maakten het elkaar niet lastig. Ze speelden met wisse lend succes en besloten daarom tot remise. D.Wolfert kwam tegen Bijdevaate al snel nadelig te staan. Maar toen hij er in het mid- denspel een mooie combinatie wist uit te halen keerden de kansen. Door goed verde digen van Bijdevaate werd het toch nog remise. Nipius kreeg hef al gauw moeilijk tegen Du Pree. Hij kon niet voorkomen dat Du Pree met de volle buit naar huis ging. skelterrace en een paardenkar. Ook kunt u een kop koffie of thee komen drinken. De organisatie ziet u graag op zaterdag 22 mei op haar verkoping ten bate van de gehandi capte medemens. Elders in dit nummer wordt melding gemaakt van een koolmezennest in een fietstas, dit is een heel bijzondere plaats. Op de boerderij van de familie Slegh in de polder bij Sommels dijk troffen we ook een nest aan op een bijzondere plaats en deze plaats is niet alleen bij zonder, maar ook riskant. Groot was de verbazing van agrariër Slegh, toen hij in het bin nenste van zijn tractor een beweging waamam, die er niet behoorde te zijn. Tussen de draai ende v-snaar en ventilator van de radiateur en de hydraulische pomp trof hij een nestje aan, waarin een vogeltje zat te broeden op vijf eitjes. Navraag bij een naburige vogelkenner leer de hem dat het om een Kwikstaartje ging. Verbaasd was de heer Slegh omdat hij zijn trac tor dagelijks gebmikt. "Ik ben er deze week nog mee naar Nieuwe Tonge geweest". Toch trekt moeder Kwikstaart zich van het mobiele kraambed niets aan blijft zoveel mogelijk op het nestje zitten. Levensgevaarlijk is de omgeving wel, want als de vogel wegvliegt moet zij vliegensvlug haar weg tussen de bewegende delen van de tractor zien te vinden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11