viert tienjarig bestaan met een Moederdag Bloernendag kaarten ingeplante bakken of potten AO'i' M.Grinwi5<S^Zn. Superpolitiek W Fa. J- van Wijk Koffie Radio Plus Verbouwing gemeentehuis Goedereede moet veel minder gaan icosten Wandelexcursie door Preekhiipoider PIKAART v.o.f. Formule 1-simulator tijdens showdagen Verkeersvoorlichting voor ouderen Ook ruimte voor niet-overheidsinstellingen TUINMACHINES t t AANHANGWAGENS X 50 ËIIAtlDBI-niEUWS Z.A.J.W. Wedstrijd bul(s schieten Autobedrijf Flaitliee bestaat tien jaar en aan dit feit wil het bedrijf aan de Sommelsdijkse Dorpsweg zéker niet stilzwijgend voorbijgaan. Volgende week vrijdag en zaterdag is iedereen nog een klein beetje meer wel kom dan gewoonlijk. Het garagebedrijf wil de bezoe kers graag laten delen in de feestvreugde en daarom zijn er verschillende aanbiedingen. Breed programma Corolla Verso Tijdens de gemeenteraadsvergade ring besloot een meerderheid van de raad van Goedereede een krediet van 500.000 euro te verlenen voor de ver bouw van het gemeentehuis. Dit bedrag is behoorlijk lager dan de 1,7 miljoen euro van eerdere plannen. Na de verbouwing van het gemeentehuis zal er eveneens ruimte worden ge creëerd voor andere dienstverlenende instanties. Zo zou de Rabobank een kantoor binnen het verbouwde ge meentehuis kunnen krijgen. Vitalisering platteland Vrienden van de hartstichting in de gemeente Goedereede Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' "^x Zomercompetitie 3 mei 2004 Feest is een reden voor Rommelmarkt en tennisinstuif te Stellendam Mooie gevulde hanging basket -• 2; P.acwme orchidee .et a taKKen gf» 'M Moederdagboeke^e voor tnaar staan voor u klaar. Zowel voor binnen als buiten! m^ VISKOTTERTUIGAGE GAS - WATER - WARMTE arm. Woiten'A; Werken Kijk nu voor al onze producten op: V^HAHAfj vv\/i j k. n I Fa. J. van Wijk Vrijdag 7 mei van 8.00 tot 20.30 uur I Zaterdag 8 mei van 7.00 tot 17.00 uur I Aanbiedingen: I 5 Spaanse margrietenvoor Si"' I 4 Vlijtige Liesjes(goot) voor 5-°° Bloemenhandel Dykstelweg 35 Oiiddorp Tel.(OI57)68l5 78 nMnKUMKxnxnmmxunMXMMxnnKnMxxnMUMMMnnx PAGINA 4 VRUDAG 7 MEI 2004 Autobedrijf Flakkee schitterende siiow! NIEUWE TONGE - Z.A.J.W. houdt op 15 mei a.s. een wedstrijd buks scliieten met mooie prijzen bij ver enigingsgebouw Elim! Natuurlijk komen we niet alle maal tegelijk aan bod, dus is er tijd voor 'n praatje of een goed gesprek, een koude hap en nog meer. Wel kom op zaterdagavond 15 mei a.s. vanaf 19.30 uur. Groeten van het Z.A.J.W,-team! Op zaterdag 8 mei is burgemeester mevrouw De Vries- Hommes te gast in de studio van Radio Superstar. Bur gemeester De Vries komt praten over de gemeente raadsvergadering van donderdag 6 mei. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te belui steren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Op donderdag 13 mei. organiseert de Stichting Wel zijnswerk Oostflakkee i.s.m. 3 VO een voorlichtings ochtend over verkeersveiligheid. Aan de orde komen o.a. de nieuwe verkeersregels, bromfietsen op de rij baan binnen de bebouwde kom, oversteken van voet gangers, rijden met rollator, scootmobiel. Verschillen de regels zijn veranderd en het is gemakkelijk als u ze weet. De voorlichting wordt gehouden in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 in Oude Tonge en begint om 10.00 uur. Spreker is dhr. De Zeeuw. De kosten zijn 1,00. i Dorpsweg 5, OUDDORP I Tel. (0187) 68 14 77 Fax (0187) 68 25 57 email: tuincentrum-voogd@planet.nl Het personeel van Autobedrijf Flakkee tussen de zojuist uit Amerika geïmporteerde indrukwekkende Toyota Tundra 's. Deze voor Neder land unieke auto 's zullen zéker een blikvanger zijn op de show van het bedrijf. Het is tien jaar geleden dat de huidige eigenaar van het bedrijf, de heer Bosman, het bedrijf overnam. In die tijd is Toyota-dealer Autobedrijf Flakkee uitgegroeid tot het huidige garagebedrijf. Verkoper Gerko Boender legt uit dat Toyota een merk is dat uit blinkt in betrouwbaarheid. Volgens hem blijkt dit uit de vele vas te klanten die al jaren de weg weten te vinden naar het bedrijf. Maar niet alleen de merktrouw van de autobestuurders is de graad voor deze betrouwbaarheid. "Uit onderzoek van de Tüv, zeg maar de Duitse ANWB, blijkt dat Toyota al jarenlang nummer één staat voor wat betreft de betrouwbaarheid", aldus Boender. Volgens de verkoper is er voor vrijwel iedere automobilist wel een Toyota omdat het merk een 'breed programma' vertegenwoor digd: Vanaf de kleinere Yaris tot de grotere Landcruiser en de bedrijfswagens. Door de genoemde betrouwbaarheid 'verkoopt het merk zichzelf'. Toch realiseert Boender zich wel dat het niet alléén de betrouwbaarheid van het merk is dat de klanten naar Autobedrijf Flakkee brengt: "In ons bedrijf is een aantal mensen al heel lang in dienst en zij hebben een band opgebouwd met de klanten, zodat iedereen toch een wat meer persoonlijker behande ling krijgt dan in grote autobedrijven", aldus de verkoper. Langzamerhand maakt het personeel zich op voor het feest van volgende week, bij die gelegenheid zal ook de geheel vernieuwde Corolla Verso geïntroduceerd worden. Boender wijst erop dat dit geen face-lift van de Corolla is, maar een geheel vernieuwd model. Autobedrijf Flakkee dat donderdag 13 mei gereserveerd heeft voor de vaste klanten, opent op vrijdag en zaterdag 14 en 15 mei haar deuren voor een breed publiek. Iedereen die wil delen in het 'Toyota-gevoel' is dan welkom om onder het genot van een 'hap je en een drankje' de showdagen te bezoeken. Het bedrijf heeft tij dens die dagen verschillende acties, zoals vier jaar volledige garantie of een DVD-set of 'nu halen en in 2005 betalen. De laat ste twee aanbiedingen gelden eveneens voor occasions. Publiekstrekker op die dagen zal zéker de Formule 1-simulator zijn, waarin iedereen kan beleven hoe het sturen van een Formule 1 racewagen voelt. Tijdens de behandeling van de begroting 2004 was er door de raad al behoorlijk gekort op de plannen en beloofd was om bij een volgend plan niet boven de 500.000 euro te gaan. Toch bleek dat dit krediet nog aan gevuld moest worden vanuit al eerder gere serveerde gelden en hiermee waren niet alle raadsleden het eens. Mevrouw Van den Heuvel van het VGB liet weten de noodzaak in te zien om het gemeentehuis te verbouwen. Maar omdat het college eerder al had toegezegd om bin nen het bedrag van 500.000 euro te blijven, eiste zij nu van het college dat er harde toe zeggingen worden gedaan om inderdaad binnen dit bedrag te blijven. De heer Van Oostenbrugge van het CDA verklaarde dat zijn partij voorstander is van publieke private samenwerking. "Door het binnenhalen van dienstverlenende instanties is dit een goede aanzet voor de vitalisering de plattelandsgemeente". Het enige voorbe houd dat hij maakte bij het voorstel dat er gedurende het proces van de bouw nog wat besparingen moeten worden gevonden. Hier was de heer Tanis van de SGP het roerend mee eens. Zijn partij vindt dat met deze ver bouwing een goede serviceverlening naar de burger toe wordt gegeven. Geen bezaren tegen het bouwpan heeft de PvdA-fractie. Wel tekende mevrouw Kic- kert aan dat haar partij er niet voor is dat er in de toekomst een mini-kantoor van de Rabobank binnen het gemeentehuis zal wor den gevestigd. Zij vindt dat commerciële instanties niet binnen het gemeentehuis thuis horen. De VVD liet bij monde van de heer Van der Meer weten het plan goed te vinden, maar zijn partij ziet toch liever dat er pas na het zomerreces een beslissing zal worden geno men. Dit gezien de ongunstige financiële sitiiatie van de gemeente. Het binnenhalen van de Rabobank was voor hem geen pro bleem want "misschien kunnen er nog wat plooien met de Rabobank gladgestreken worden", zo veronderstelde hij. De Christenunie vindt het bedrag van 500.000 euro te hoog. Zij blijft - volgens Goemaat - bij 250.000 euro. "en geen cent meer!", aldus Goemaat. Wethouder Bakelaar verzekerde dat er bin nen het gevoteerde bedrag gebleven zal wor den. Als het anders is komt hij terug bij de raad, zo was zijn belofte. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDUK In de week van 19 tot 23 april werd in Goe dereede, Ouddorp en Stellendam de jaarlijk se Hartstichting collecte gehouden. Ruim 60 collectanten zijn in de weer geweest met de huis-aan-huiscoUecte en dat heeft, ondanks de negatieve berichtgeving over deze stich ting, een bedrag opgeleverd van in totaal €6.524,00. Woensdagavond werd in verenigingsge bouw Oostdam een bijeenkomst voor de col lectanten gehouden. Een diëtiste van de Hartstichting verzorgde een presentatie over gezond eten, wat alom gewaardeerd werd. Omdat een aantal van de collectanten al 10 jaar of meer met de collectebus rond waren gegaan, werden deze in het zonnetje gezet met een oorkonde en uiteraard een bijbeho rende rode roos als blijk van waardering. H. Bijdevaate - J, A. DekkerO - 3 van Hoorn-R. Jacobs...3 -O J. Lodder-M. Goedegebuur1 - 1 M. Klink - D. Wolfert3 - O B. du Pree - Joh. WolfertO - 3 J.A. Nipius - Jac. WolfertO - 3 De wedstrijd J. Jordaan - A. Doorn is uitge steld. Bijdevaate speelde een goede partij, maar kon niet voorkomen dat de sterkere Dekker langzaam in een betere positie kwam en uiteindelijk won. Het werd Van Hoorn wel heel erg gemakkelijk gemaakt. Al heel vroeg in de partij maakte Jacobs een kapita le fout die Van Hoorn de winst opleverde. Lodder en Goedegebuur speelden de langste partij van de avond. Beide spelers gaven elkaar niets toe. In het eindspel wist Lodder door een fout van zijn tegenstander voordeel te behalen, maar door knap verdedigen van Goedegebuur werd het toch nog remise. Klink moest het opnemen tegen D. Wolfert. Hij had daar een lastige tegenstander aan, maar in de loop van de partij kwam hij ster ker te staan. Uiteindelijk won hij. Du Pree speelde een knappe partij tegen Joh. Wolf ert. In het middenspel stond Du Pree zelfs iets beter, maar Joh. Wolfert liet zich niet verschalken en besliste de partij toch nog in zijn voordeel. Nipius had in Jac. Wolfert een zware tegenstander. Hij gaf Nipius geen enkele kans en nam de overwinning mee naar Dirksland. Het IVN Goeree Overflakkee, VVV Ouddorp en het Zuid-Hollands Landschap organiseren op zaterdag 15 mei om 14.00 uur een voorjaarsexcursie in de bloem rijke Preekhiipoider bij Ouddoip. Genieten op de dij ken, die een bloemenkrans rond de polder leggen. Een natuurgids voert u langs de grasdijken met een enorme plantenrijkdom. Misschien ziet u planten als margriet, ratelaar, grasklokje of zeedistel. Vanaf de dijken hebt u een prachtig uitzicht op de Grevelingen: een zout stilstaand meer met zeer helder water. Tijdens deze route hebt u een grote kans een kuifeend, krak eend, kleine zilverreiger, kleine karekiet rietzanger of rietgors te zien. Óf foeragerende lepelaars en kieken- dieven! Eind veertiende eeuw werd de polder Oudeland inge dijkt. In 1723 werd de Preekhilsedijk aangelegd in de zuidwesthoek van deze polder. IrLdit afgesplitste deel van de polder werd grond gewonnen voor de aanleg van een nieuwe binnendijk. Zou ontstond een 'inlaag' een afgegraven stuk nat, binnendijks land tussen de zeedijk en een nieuw aangelegde binnendijk. De Preekhiipoider dankt haar naam aan de kapel die op een duin ten zuiden van de Westduinen heeft gestaan. Datum: zaterdag 15 mei Tijd: van 14.00 tot 16.00 uur Verzamelen: Aan het einde van de Blomweg in Oud dorp. (Parallelweg naast N57. Te bereiken via Oude- landseweg, onder viaduct door en bij T-splitsing links. Parkeren aan het einde van de Blomweg) Deelnamekosten: gratis Aanmelden: opgave verplicht via de natuuragenda op www.zuidhollandslandschap.nl of tot en met vrijdag 14 mei telefonisch tussen 10.00 en 17.30 uur bij VVV Ouddorp, telefoonnunmner (0187) 681789. Nu ook BOOTTRAILERS Dirkdoensweg32, OUDDORP, Tel. (0187)681721 ONDERHOUD EN REPARATIE ALLE MERKEN Het radioprogramma Superpolitiek van Radio Super star is het programma dat de luisteraar in de gelegen heid stelt om vragen en opmerkingen bij de politiek van de gemeente Middeüiamis te brengen. ledere week zijn er 3 politieke partijen aanwezig in het Diek- huus om de gang van zaken te bespreken. Superpoli tiek is er iedere vrijdag van 19.00 uur tot 20.00 uur. A.s. vrijdag 7 mei 2004 zijn vertegenwoordigers van CDA, PvdA en SGP te gast. De presentatie is in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Vrijdag na hemelvaartsdag, 21 mei a.s. - voor velen een vrije dag, wordt op het terrein van Tennisvereni ging Stellendam aan de Zuiderdiepstraatweg 42 een grote rommelmarkt gehouden ten bate van de renova tie van de al 25 jaar oude banen. Het wordt heel gezel lig die dag, want naast de rommelmarkt zijn er ook nog andere kramen, zoals gebakken vis, pannenkoeken, ballengooien, bloemen, zelfgemaakte dingen en hele leuke tweedehands kleding en sieraden. Vanwege het 25-jarig bestaan wordt er een feestelijk tintje aan gegeven. Speciaal voor de jeugd is er een verrassing in levende lijve. Verder kan er volop geten nist worden: 's morgens is er een tennisinstuif voor de jeugd en 's middags voor de senioren. Dus ook niet- leden zijn van harte welkom, zowel voor de rommel markt als voor de tennisinstuif. Vanaf 10.30 uur zal tennisleraar Jorrit Kilian het spel uitleggen en demon streren. Vanaf 13.00 uur doet hij dat ook voor senio ren. Neem familie, vrienden, kennissen of buren mee en kom kennis maken met tennis. U wordt verwel komd met een gratis kopje koffie of thee en voor de sportievehngen een heerlijk sportdrankje. De rom melmarkt start om 9.00 uur. Ook een ruime sortering Met onze koppeling naar Klimaatcomfort kunt u rustig, op een tijdstip dat u het beste uitkomt, op zoek naar de radiator of cv-ketel die u wenst en past binnen uw budget! Op onze zeer complete site vindt u alle vooraanstaande merken radiatoren, cv-ketels, vloerverwarming, ventilatiesystemen en airconditioning. Producten voor de woningbouw maar ook voor bedrijven en Instellingen compleet met prijzen en subsidiemogelijkheden. Geïnteresseerd in een prijsopgave? Vraag op onze site bij 'reageer' Informatie aan en u ontvangt zo spoedig mogelijk een reactie. Heeft u uw keuze reeds gemaakt dan staan wij u, Indien mogelijk, direct en persoonlijk te woord. Uw interactieve installateur: Provinclaleweg 10, 3252 LR Goedereede Tel. (0187) 49 22 24 Fax (0187) 49 33 90 E-mail: info@jvwijk.nl SSiSlf X M 5^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4