Succesvol Kievit Warmte Tafeitennistoernooi 2004 Met project van Athletes in Action: 2>'t^ f!nz.z.U^nn&, T/hcU TH^i^ '^Onntn: Ooitgensplaatse Rosalie Lemmers wint dichtwedstrijd met als thema 'Helden' EIIAIIDBI-IIIEyWS Deze zomer 800 jongeren voor evangelisatie naar Griekenland Bijzondere kerkdienst te Ooitgensplaat Ziekenhuis Diricsland start met mammapoii Wandel met mij in mei! ThetS 'T^ern^^etlkt: Marian Kortelcaas exposeert in zielienhuis Dirlisland Nieuws van de Wereldwinkel vdn iflfm 7^, Iedereen sterkte gewenst! Vooral de zieken en degenen die in rouw zitten. Carolien van Splunter (Ouddoq)), Ellen van Rossum (Den Bommel) en Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) zijn de gelukkigen. MIJN ZUS, MIJN HELD PAGINA 13 VRUDAG 7 MEI 20040 DOORN/GRONINGEN - Athletes in Action (AIA) organiseert van 2 -17 juli het sport- en evangelisatieproject 'Giving the Flame' in Griekenland. 500 Jongeren uit Nederland en 300 uit het buitenland doen mee aan dit pro ject. Tientallen teams zullen de steden van Griekenland in gaan om de kin deren en jongeren te vertellen over Jezus Christus. In Griekenland doen 50 evangelische kerken mee met dit project. De deelname aan het 'Giving the Flame' project is voor de evangelische kerken een stap in geloof. De meeste kerken hebben geen ervaring met sport en evangelisatie, voor hen is dit concept helemaal nieuw. De evangelische kerken hebben het moeilijk om het evangelie uit te dragen. Voor evangelisa tie aan jongeren onder de 18 jaar is toestem ming nodig van de ouders. Elk kind en elke tiener moet een formulier invullen. De ker ken zijn voorzichtig in evangeUseren en bekijken nauwkeurig hoe je evangelisatie kunt aanpakken. AIA is blij dat maar liefst 50 kerken mee doen aan het project 'Giving the flame'. Het is voor Griekenland heel erg bijzonder dat zoveel kerken zich inzetten voor één project. Het zijn kerken van verschillende denomina ties: Greek Evangelical, Free Evangelical, Fillipino Churches, African Churches en Pentecostal Churches. Het zijn 50 niet- orthodoxe kerken. De evangelische kerken in Griekenland lijken veel op wat wij in Nederland de gereformeerde of protestantse kerken zouden noemen. Werving Athletes in Action Nederland wilde graag met 1000 jongeren uit Nederiand naar Grie kenland gaan en met 1000 jongeren uit het buitenland. 200 Teams zouden door de ker ken ontvangen worden. In Griekenland zijn medewerkers van AIA Nederland en AIA Griekenland hard bezig geweest om deelne mers en kerken te werven voor dit project. Hoewel het streefaantal van 2000 deelne mers niet wordt gehaald, is AIA toch erg blij met de 800 deelnemers die zich hebben aan gemeld en die zich verspreid over 80 teams in Griekenland zullen inzetten. Een aantal dat goed aansluit bij het aantal deelnemende kerken, die samen ook niet meer dan 80 teams kunnen ontvangen. De deelnemende kerken in Griekenland zijn enthousiast en zien er naar uit om een team te ontvangen. De organisatie is een hele klus voor een kerk in Griekenland, want de kerken zijn klein en bestaan uit veel oudere mensen. Daarbij komt dat het modale inkomen de helft is van het Nederlands modaal inkomen, terwijl de kosten van levensonderhoud even hoog zijn. Dit maakt het voor de Griekse kerken moei lijk om in dit project te stappen. Op 2 juli start de voorbereidingsconferentie in Athene. Vijf dagen lang worden de deel nemers getraind om sportclinics te geven, dramastukjes op te voeren en hun geloof uit te dragen. Op 7 juli zullen de teams naar de verschillende steden in Griekenland gaan. Zij zullen daar een week lang in samenwer king met de plaatselijke kerk sportcUnics geven. Het project Giving the Flame is zeker geen einddoel, het is juist een beginpunt. Het is een geweldige impuls. Athletes in Action hoopt dat het een verandering teweeg mag brengen bij de jeugd, dat ze een levendige relatie met Jezus Christus krijgen. In totaal gaan er dit seizoen 1250 jongeren mee met projecten van Athletes in Action Nederland, in binnen- en buitenland. (In Nederland zijn er o.a. in Twente en Haarlem grote projecten van 15-24 juli 2004). Dit is driemaal zoveel als het jaar daarvoor. Athle tes in Action gaat ervan uit dat de groei het volgende seizoen doorzet. Athletes in Action is de sporttak van Agapè. Kijk ook voor informatie op www.athlete- sinaction.nl of mail naar: aia@agape.nl. GOEREE- OVERFIAKKEE Het grote verschil tussen een pak Max Have laar Aroma en een pak reguliere koffie proef je pas als je de boeren zelf bezoekt: de extreem lage koffieprijzen van de afgelopen jaren hebben in veel landen een verwoes tende invloed gehad op het leven van de gezinnen die van de koffie-opbrengsten rond moeten komen. Onvoldoende eten, geen medische zorg, kinderen die niet naar school kunnen en boeren die ten einde raad naar de stad trekken in de hoop daar werk te vinden. Heel anders is dat voor de koffieboeren die aan Fair Trade leveren. Zij ontvangen een gegarandeerde minimumprijs. Een eerUjker prijs, waar ze een menswaardiger bestaan van kunnen leiden. Proef het prijsverschil! Deze week nog de koffiepads voor de voordelige prijs van 3 pakken voor 5,-! Natuurlijk in de Wereld winkel, op het Spuiplein (achter de Winkel- diek) in Middelhamis. Openingstijden: woensdagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 uur tot 21.(X) uur, en zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Aanstaande zondag, 9 mei, wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Zuid Achter weg te Ooitgensplaat weer een bijzondere dienst gehouden, waarin veel gezongen zal worden en medewerking zal worden ver leend door het koor 'Jehoshua' en door de muziekgroep 'Klein Gloria'Het thema van deze dienst is 'Halleluja'aanvang 9.30 uur. Enkele weken geleden is in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis te Dirksland het pro ject mammapoU van start gegaan. De moderne opvang van patiënten bij wie gedacht wordt aan de mogelijkheid van het bestaan van borstkanker vereist een traject van opvang, diagnostiek en behandeling en moet op snelle wijze door een aantal ver schillende specialisten kunnen worden uit gevoerd. Patiënten bij wie een afwijking in de borst gevoeld wordt, verdacht van borstkanker of bij wie op borstfoto's een afwijking wordt gezien, kunnen na aan melding door de huisarts steeds binnen drie dagen in het ziekenhuis worden gezien. Door goede onderlinge afspraken tussen de chirurgen, de röntgenologen, de pathologen en de internist-oncologen kan in de meeste gevallen binnen 24 uur met zekerheid duidelijkheid worden gegeven over de vraag of het een goed- of kwaad aardige afwijking betreft. Voor een defini tieve behandeling wordt ingesteld, wordt de patiënte altijd in een team van deskun digen besproken. De coördinatie van alle activiteiten alsmede de begeleiding van de patiënte vindt plaats door een speciaal hiervoor opgeleide mammacareverpleeg- kundige, me-vrouw E. Tanis, die hierbij geassisteerd wordt door de oncologiever- pleegkundigen. De Vereniging van Integrale Kankercentra en het Kwaliteitsinstituut voor de Gezond heidszorg CBO willen de komende jaren via een zogenaamd 'doorbraakproject mammacarcinoom' een aantal doelstellin gen in geheel Nederland realiseren. Deze doelstellingen hangen samen met de snel heid waarmee patiënten duidelijkheid wordt geboden en de kwaliteit van dia gnostiek en behandeling. Vrijwel al deze doelstellingen zijn in het Van Weel-Bet- hesda ziekenhuis te Dirksland reeds bereikt, mede dankzij de kleinschaligheid van het ziekenhuis. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,/ Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren IS extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefle, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Bij het begin van deze fleurige meimaand komen we weer met enkele raadsels. Hopelijk zijn ze te doen en leveren ze niet al te veel moeilijkheden op. Vergeet vooral niet de rebus van het nieuwe vakantie-onderdeel op te lossen. Wie weet prijk jij volgende keer in de krant. Meester Vos bekijkt de multiple choice repetitie van één van zijn leer lingen. De antwoorden zijn ingevuld (de zwarte rondjes). Maar is dat wel allemaal goed gebeurd? Welk cijfer zal de meester hiervoor geven. Weet dat hij voor elke fout 1 punt eraf trekt. (f Verklaring van de cyfers: \\J lO.Kippig. 5. Staart noch kop. VX 9.Roofgeluk. 4. Mislukt. Uw 8. Smekze! 3. Een bek vol veren. V,,J 7. Likkebaarden. 2. Gesnapt. y 6. Net de bek nog vol. 1. In de val gelopen. De apostel Paulus werd geboren in: •- Athene 0- Tarsen 0- Samaria Cornelius was een: •- Romein 0- Egyptenaar 0- Griek Het boek dat volgt op Jesaja is: 0-Jona 0- Psalmen •- Jeremia Het aantal vrienden van Job was: •-3 0-7 o-lO De stad Alexandrië ligt in o- Italië •- Syrië 0- Egypte Ismaëls moeder was: 0- Mirjam 0- Hagar •- Debora Jozefs Egyptische meester was: •- Potifar 0- Efraïm o- Laban Simsons geschiedenis staat in: •- Genesis 0- Leviticus 0- Richteren Nebo is de naam van een: •- berg o-zee 0- nvier Judas was een 0- koniiïg •- discipel 0- priester Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) heeft spreekwoorden voor ons opgeschreven. Het rare is dat er steeds één woord (min of meer onopvallend) verkeerd in gezet is. Zie jij die? Geef eens aan hoe het hoort te zijn. 1Open haard is goud waard. 2. De beste stuurlui staan in zee. 3. Domme en dwazen schrijven htm namen op deuren en glazen 4. Zoals het klokje thuis tikt, tikt het overal. 5. Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar niet. Een nieuw onderdeelDoor opgave konden jullie hier al lekker punten aan verdienen. Het leu ke is dat het nog een keer kan d.m.v. de rebus in de postzegel op te lossen. De vraag is name lijk steeds waar gaat het kind van de foto heen. Trouwens leuk dat er zoveel al op reageerden! Van Spluntertjes (Ouddorp) Door dtukte hadden jullie eigenlijk geen tijd om veel te schrijven. Gelukkig puzzelden jullie wel. Volgende keer beter. Geeft niet hoor.. Ik heb ook niet steeds een verhaal. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Een werkstuk over Japan van 40bladzijden is haast een boek. Knap hoor. Mail het later gerust, dan kan ik mijn aardrijkskunde kennis weer opfrissen. Wat een pracht resultaat had je voor typen. Het EHBO-diploma is ook in de wacht gesleept. Jammer dat de oud-en nieuwviering niet zo goed verliep. Als de M.E. er aan te pas moet komen gaat het niet goed. Jullie hele gezin kreeg griep. O wat kan dat besmettelijk zijn. Heb je al zin in je kamp? Varen met zo'n ferry is echt tof GefeUciteerd met je mooie resultaten op je rapport! De genomineerden voor de finale van de dichtwedstrijd: v.l.n.r.: Lisan Dapper, Willemijn van Marion, de winnares Rosalie Lemmers en Pim Kievit. De Bibliotheekorganisatie Probiblio en de Stichting Kunst en Cultuur van Noord- en Zuid-Holland hebben een dichtwedstrijd uitgeschreven voor de scholen voor voortgezet onderwijs uit de beide provincies. Het resultaat was dat er reacties kwamen van ongeveer veertig scholen. Van deze scholen zon den 1000 jongeren een gedicht in over het thema 'Helden'. Groot was de ver rassing op de Regionale Scholenge meenschap Goeree-Overflakkee toen bleek dat één van hun leerlingen de winnaar van deze wedstrijd, in de categorie 12 t/m 15 jaar was: Rosalie Lemmers uit Ooitgensplaat! Gezien het aantal inzending kwam de Regio nale Scholengemeenschap Goeree-Over flakkee goed uit de bus want Rosalie was niet de enige genomineerde voor de dicht wedstrijd; ook Lisan Dapper uit Middelhar nis, Pim Kievit uit Sommelsdijk en Wille mijn van Marion uit Dirksland waren uitge nodigd om hun gedicht, in Leiden voor een deskundige jury voor te dragen. Met een bus vol met vrienden, mede-scho lieren en familieleden trokken de leerlingen van de Regionale Scholengemeenschap naar Leiden. Ondanks dat het een gezellige dag was in Leiden bleek het volgens de genomi neerden "best wel spannend". In Leiden werd eerst nog een workshop gevolgd over het dichten en het thema 'Helden', vervol gens was er tijd voor een rondleiding door de universiteitsstad, maar het grote moment van de dag steeds dichterbijVoor de zaal moesten ze 's avonds hun dichtkunsten ver tonen. De leerlingen vonden het - ondanks de spanning - een mooie belevenis om voor een volle zaal hun gedicht voor te dragen. Vakjury De vakjury bestond uit Lennie Huizer (Gedeputeerde van de Provincie Zuid-Hol land), Hélène Steenhoff (hoofd bureau cul tuur en educatie van de Provincie Noord- Holland), de docent Nederlands Dick Berk hout en de dichters Sjoerd Kuyper en Ruben van Gogh. Bij de bekendmaking van de uitslag bleek dat Rosalie Lemmers de winnaar was in de categorie 12 t/m 15 jaar, met haar gedicht 'Mijn zus, mijn held', de jury prees het gedicht vanwege de leuke, geestige beeld spraak en de originele taaivondsten. Hieron der volgt het winnende gedicht van Rosalie: Ze kan vogels laten zwemmen, Vissen laten vliegen, Vliegvissen zijn de leukste wezens die ik ken! Ze vliegt door het huis. En zwemt door mijn spullen, Waar bemoeit ze zich mee, dat vissenhoofd? Ze gilt onder water. En spettert in de lucht. Ze leert te leven in de grote wereld! Maar ik blijf zweven, net boven water, Een deel van mij is hetzelfde als haar. Maar er is niemand die heer vliegkunsten evenaart!!! Rosalie had haar zus als 'Held' uitgekozen. Er bleek een grote verscheidenheid aanwe zig te zijn onder de leerlingen die in een gedicht hun held beschreven. Pim Kievit dichtte over een held die hij nog niet kon zien en Willemijn van Marion over haar huisdier. Lisan Dapper, beschreef in haar gedicht haar opa, die haar held is omdat hij koos voor euthanasie. De anderen gedichten zijn te lezen op de website: www.zgzg.nl. De bovenbouwcoördinator van de scholen gemeenschap, mevrouw Hanse is wel trots dat op haar school veel verborgen talent op de school aanwezig blijkt te zijn. Zij noemt het opvallend dat alle leerlingen heel serieus met de opdracht zijn omgegaan en dat er heel plezierig is gewerkt. Marian Kortekaas, van oorsprong afkomstig uit het Westland, woont al enige jaartjes in Ooitgensplaat, waar ze haar plekje heeft gevonden. Goeree-Overflakkee geeft haar de inspiratie om de natuur vast te leggen. Uit haar kunstwerken, die thans te bezichtigen zijn in het ziekenhuis te Dirksland, heeft ze een collectie samengesteld die de seizoenen lente en zomer weergeven. De bezoekers zullen bemerken wat voor rust die schilderij en uitstralen; het zal het wachten veraange namen... Met haar heldere kleuren weet Marian Kor tekaas de juiste sfeer te scheppen. Haar voorkeur gaat uit naar de klassieke aquarel- techniek, waarbij kleuren 'natuurlijk' in elkaar overvloeien en toevalUgheden hierin gebruikt worden: De pastel techniek wordt toegepast voor werken met een romantische uitstraling, zoals nevelige landschappen, en leent zich uitstekend voor het maiken van zachte overgangen. In tegenstelling tot pas tel geeft zijde schilderen vaak 'de kleur' en de kracht in het werk, die in combinatie met de toegepaste zijdesoort en verf na stoom- fixatie 'tot leven komen'. Marian Kortekaas is voor velen al geen onbekende meer. Ze heeft al diverse exposi ties op haar naam staan en ook particulieren weten haar te vinden voor een persoonlijke opdracht. Onlangs heeft ze tegels beschil derd, welke in keramiek zijn uitgevoerd en nu op een voorgevel prijken van een woning in haar geboortestreek. Een bezoek aan het ziekenhuis in Dirksland - ook al hoeft u niet behandeld te worden - is nu dus toch de moeite waard! De exposi tie duurt er van 1 mei tot 26 juni. Wilt u daarna meer informatie over de kun stenares, dan kunt u haar bellen onder num mer 06-11221738 of mailen via mj.kortekaas@wanadoo.nl. MIDDELHARNIS - Tafeltennisvereniging Des' 85 heeft weer een succesvolle editie van het Kievit Warmte toernooi achter de rug. Het deelnemersveld bestond uit 30 senioren en 24 junioren. Spelers waren afkomstig van diverse flakkeese verenigingen en dit jaar ook van verschillende verenigingen van bui ten Goeree-Overflakkee. Om 09.30uur werd het startsein gegeven voor het spelen van de voorronden. De voorronden bestonden uit 6 poules waarin de nummers 1 en 2 door stroomden naar de winnaarsronde, de num mers 3 en 4 naar de middenronde en tenslot te de nummers 5 en 6 naar de verliezersron- de. Deze opzet zorgt voor een gegarandeerd aantal wedstrijden, waarbij iedereen tenslot te op het juiste niveau terecht komt. In de vervolgronde werden de deelnemers ver deeld over 3 poules van 4 personen bij de winnaars- en middenpoule en bij de verUe- zersronde een poule van 6. Er werd volop gestreden door de deelnemers om nogmaals een ronde verder te komen. De nummers 1 en 2 streden hierna in een poule van 3 om een plaats in de halve finale; voor de overige deelnemers zat het toernooi erop. Deze ron de was de sleutel naar de finale, dus er volg den spannende wedstrijden, waarbij ieder een het onderste uit de kan probeerde te halen. De finale van de winnaarsronde ging tussen Bart van Wetten (Des '85) en Leo Brands (Oude-Tonge). De twee waren behoorlijk aan elkaar gewaagd en maakten er een zeer tactische wedstrijd van. De altijd zeer vast en tactisch spelende Leo bleek het best in vorm van de twee en won de finale uiteindelijk in vijf sets. De strijd om de 3e plaats werd gewonnen door Zeger Koene. Hij versloeg in 3 sets Bert Rentes (Des '85). De finale bij de jeugd werd gespeeld tussen Ruben VUegenthart (Tavenu) en Ricardo van Gijzen (Bemisse '80). Een spannende eindstrijd tussen twee talenten. Na een derde plaats vorig jaar wist Ricardo de partij te winnen in vier sets met de standen 7-11, 11- 3 6-11 en 7-11. Marco van Velzen (Bemisse '80) wist beslag te leggen op de derde plaats door te winnen van Vazgem Katchanov (Scaldina). Er kan weer worden teruggeke ken op een sportieve en gezellige dag en danken sponsor Kievit Warmte voor het mede mogelijk maken van deze dag. Onder staand de uitslag. Winaarsronde 1Leo Brands 2. Bart van Wetten 3. Zeger Koene Middenronde: 1Klaas Grinwis 2. Stephan Vreeman 3. Hendrik Visbeen Verliezersronde: 1Gordon Finch 2. Aamoud Krijger 3. Sander van Oostenbrugge

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13