Groots PvdA ^^Christenunie De tweewekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. O EIUUMDBI-tllEtJWS Herdenken Gr Vieren ïAlgemeen iBuraer Belang, Beste mensen. GEMEENTE ^IDDELHARNIS Terug naar de realiteit. Burgerparticipatie Ergernissen Reacties Laatste fractiegewijs 2003-2004 Burgeravond Verkeersavond ChristenUnie Qeen woorden maar daden hengelsportevenement H.S.V 'DE VISCROMTE' miijjijliijiijliiiill, PAGINA 10 VRUDAG 7 MEI 2004 4 en 5 mei zijn nationale data die historisch gebonden zijn aan de tweede wereldoorlog in relatie tot ons koninkrijk der Nederlanden. De vijfde mei Is de nationale dag geworden waar op jaarlijks de bevrijding in 1945 van de Duitse en Japanse bezetter wordt herdacht en gevierd. Direct na de tweede wereldoorlog werden op initiatief van burgers op diverse plaatsen In het land herdenkingen georganiseerd aan de voor avond van de historische datum 5 mei. Zo kreeg niet alleen de vijfde mei, maar ook de vierde mei een historische betekenis. Herden ken en Vieren zijn in ons land onlosmakelijk met elkaar verbonden. En In de loop der jaren hebben ze ook ieder afzonderlijk hun eigen specifieke karakter, betekenis en plaats in onze samenleving gekregen. Ten aanzien van herdenken is de afgelopen jaren de herdenking verbreed, als gevolg van betrokkenheid van oorlogen, gewapende con flicten en vredesoperaties die hebben plaatsge vonden na de tweede wereldoorlog en waarbij doden te betreuren zijn. Over de status van 5 mei is de afgelopen jaren veel gediscussieerd. Het regeringsbesluit van 1990 om 5 mei aan te wijzen als officiële nationale feestdag heeft een impuls gegeven aan het vieren van deze dag. Het accent van de vijfde mei is eerder een vooruitblik dan een terugblik geworden. Laten we echter het historisch kader waarin beide dagen tot stand gekomen zijn nooit ver geten! Van de Nederlandse bevolking Is onge veer 25 in of voor 1945 geboren. Het aantal mensen met eigen ervaringen en herinneringen aan de Tweede wereldoorlog zal In de komen de jaren verder afnemen. Toch blijven naar de mening van onze fractie deze dagen, dagen van blijvende waarde. De historische omstandigheden van toen zijn niet zonder meer te vergelijken met de oorlogen en vervolgingen die daarna hebben plaatsgevon den. De traumatische gevolgen van oorlog voor mensen zijn echter wel van alle tijden en plaat sen. Ook de morele keuzen waarvoor mensen zich geplaatst zien zijn herkenbaar. De vierde en vijfde mei zijn dagen waarop we stilstaan bij oorlog en vrede, vrijheid en onderdrukking, menswaardigheid en respect. En ook zonder de directe dreiging van een oorlog blijft herdenken en vieren in de toekomstvan groot belang, net als het onderhoud van dijken bij rustig weer is het voor onze samenleving nodig zich opnieuw te bezinnen op het onderhoud van vrijheid en vrede. En dan komen we bij de kern van het Herdenken Vieren. Wat hebben we de afgelopen 59 jaar met deze vrijheid gedaan. In het kader van deze vraag ben ik een artikel tegengekomen In het bevrijdingsnummer van Trouw. Hieruit wil ik het volgende citeren, boven het artikel staat VRIJ! V\/e zijn vrij. Waar we om gebeden hebben, waar we om gestreden hebben, waar we aan gewanhoopt hebben, maar waar we door alle duisternis heen toch steeds aan geloofd heb ben, dat Is werkelijkheid geworden. We zijn vrij... De terreur is weg. Het onecht wijkt. Vrij heid dat is vandaag In de allereerste plaats opluchting. De loodzware last van vijfjaren bezetting, vijfjaren roof, vijfjaren onschuldig vergoten bloed, vijfjaren verbeten, zenuwslo pende strijd, is van ons weggenomen De weg der vrijheid Is de weg van het niet zoeken van eigen belang en eigen eer en het niet aller eerst handhaven van eigen posities. Een ieder zie niet op het zijne, maar op hetgeen des anderen is. De weg der vrijheid is de weg van het Evangelie. Alleen als Nederland, als de Nederlanders zich met hart en hoofd gewon nen geven aan den Heere Jezus Christus, die de enige levensvernieuwer Is, en doen wat Hij van ons vraagt in Zijn Woord en Wet, komt de weg der vrijheid waarlijk voor Nederland open te liggen. God geve aan Nederland man nen en vrouwen, die zoo den weg der vrijheid kennen en geven hun den mond om dien weg te wijzen in een taal die In dezen tijd verstaan wordt. Looft, gij volken, onze God; en Laat horen de stem Zijns roems. Psalm 66:8 tot 14. Deze woorden zijn ons als SGP - fractie uit het hart gegrepen. De vraag blijft wel staan, wat hebben we met onze vrijheid gedaan. Hebben we als land en volk hier Inderdaad Invulling aan gegeven zoals hierboven vermeld staat. In dat opzicht kunnen we stellen dat we nog niet echt Vrij zijn. Er is voor ons als land en volk nog een lange weg te gaan. C.J. van Dam. fractievoorzitter SGP mail: dam.steneweg@fiiternet.nl mSSEii Door een forse winst tijdens de verkiezingen ging Algemeen Burger Belang 2 jaar geleden deel uitmaken van het college in de gemeente Middelharnis. Gedrieën vormen we nu met de Staatkundig Gereformeerde Partij en de Chris ten Unie het college. Door de uitslag van de verkiezingen bleek dat de mensen in ons geloofden en onze gedachten en politiek beleid ondersteunden. Bij aanvang van de periode 2002/2006 Is er een college programma gemaakt/geënt op het gedachtegoed van de 3 partijen, waarna werd gekeken naar wat willen we, kunnen we en wat is financieel haalbaar? Er is natuurlijk een 'oud beleid' wat op de rol staat en er zijn hieruit contracten en afspraken gemaakt waar je ook als Algemeen Burger Belang niet omheen kan, ook als je het hier niet als partij mee eens bent. Neem bijvoor beeld de nieuwbouw bij Holland Zeeland. Hier waren we niet voor. Ivlaar als we als Algemeen Burger Belang op de rem hadden getrapt zou dit zeer veel geld gekost hebben. Zo waren er nog meer zaken die we moesten slikken. Maar we hebben met z'n drieën een nieuw col lege programma gemaakt, waar we allen als collegepartijen mee konden leven. Dit bete kent niet dat doordat er nu een wethouder van Algemeen Burger Belang in het college zit alles gelijk zal veranderen, (zie vorengenoemd voorbeeld). Maar we hebben een programma dat ons inziens zijn vruchten in de toekomst zal afwerpen. Op korte termijn zullen we bijsturen wat bij te sturen is volgens de partlj- overtulglng van Algemeen Burger Belang (weet u het nog vroeger 'lijst Hoogzand'). Kijkt u maar naar het opknappen van 'dn'Diek' waarbij het college met de in ontwikkeling zijnde plannen naar de belanghebbenden toegaan om ze mee te laten participeren. Of bijvoorbeeld de burgeravonden, waar de burgers van al de 4 kernen hun zegje kunnen doen. De laatste Burgeravond is gehouden In Stad aan 't Haringvliet, welke door veel burgers werd bezocht. Belangrijk hierbij is niet alleen het aanhoren, van wat er leeft, hier is Alge meen Burger Belang goed van op de hoogte, maar ook dat mensen antwoord krijgen op hun vragen en uitleg krijgen waarom bijvoorbeeld iets niet kan. Ook Algemeen Burger Belang kan niet om het dualisme heen, wat in het kort betekend een duidelijke scheiding in bevoegdheden en posi ties van het college en de gemeenteraad. De gemeenteraad maakt het beleid en binnen dit beleid dient het college van B en W te opereren en zaken uit te voeren wat de gemeenteraad weer controleert. Het college voert ook een aantal zaken zelf standig uit wat alleen de bevoegdheid des col lege is. Hier dus duidelijk de scheiding. Dit betekent voor de burger dat ze veel minder bij de raadsleden terechtkunnen voor bijvoor beeld 'de losse stoeptegel' enz, omdat deze raadsleden volgens het nieuwe dualistisch sys teem meer voor het raambeleid zijn dus de kaders stelt en niet het detail. Natuurlijk is het zo dat als er veel klachten komen over een bepaald punt de raad dit zal toetsen of er iets schort met de uitvoering van het door de raad vast gestelde beleid. Binnenkort komt er een Verkeer Circulatie Plan (VCP) waar Algemeen Burger Belang een ster ke sturing in heeft gegeven, maar met de bur gers die in voornoemde burgeravonden hun opmerkingen hebben gemaakt over de plaatse lijke verkeer situaties en parkeerproblemen. Verdere participatie in dit plan door de burgers vindt Algemeen Burger Belang wenselijk voordat de gemeenteraad dit plan vaststelt. Verder spelen er veel andere zaken waar we als raad mee bezig zijn, zoals jeugdbeleid vla de jongerenwerkers, sociale zaken. Binnenhof, De Staver, ouderen, cultuur, onderwijs, sport, her structurering gemeentelijk apparaat enz enz. Het zou te veel zijn om hier allemaal op In te gaan daar de meeste mensen misschien nog een kort stukje politiek zullen lezen maar zeker geen lang uitgebreid verhaal. Laat in ieder geval de boodschap duidelijk zijn. Algemeen Burger Belang kan niet toveren. Maar richting geven, bijsturen en nieuw goed beleid maken in belang van onze vier kernen die samen de gemeente Middelharnis vormen kunnen we wel! Dit beleid zal soms niet direct merkbaar zijn maar wel merkbaar worden In de komende jaren wanneer plannen uitgevoerd gaan wor den, ook al dreigen er donkere financiële wol ken boven gemeentelijk Nederland. Alle gemeenten moeten bezuinigen, dus onze gemeente ook. Maar waar het financieel moge lijk is zal nieuw beleid ontstaan. Verder blijven we de vele goede dingen die er In onze gemeente zijn ondersteunen en de minder goede bestrijden in belang van onze burgers. In het algemeen belang. Daarom is er voor u Algemeen Burger Belang! U mag ons ten alle tijde (dus niet allen rond de verkiezingen) hierop aanspreken! De Fractie van Algemeen Burger Belang Op koninginnedag vroeg wakker worden door het geluid van brommers zonder uitlaat is verve lend. Maar daarna de Volkskrant openslaan met de kop 'Ook CDA-top bekritiseert Balkenende' maakt weer een hoop goed. Hoewel, bij nadere bestudering blijkt het met name om een presentatieprobleem te gaan. Dat zou een opiniepeiling onder 1430 Nederlan ders uitwijzen. In reactie daarop vindt blijkbaar de CDA-top dat moet worden geschaafd aan de manier waarop hij (Balkenende) zijn verhaal brengt. "Hij moet zijn positie als minister-pre sident veel meer gebruiken", vindt CDA-fractie opperhoofd Verhagen. Geen woord over het stoere taal beleid, geen woord over de bezuinigingen die net de ver keerde groep mensen treft, geen woord over de problemen met de eigen bijdrage in de thuis zorg, geen woord over het uitzettingsbeleid waar bijvoorbeeld de gemeenteraad van Don- geradeel zich tegen verzet. Fractiegewijs Nee, het gaat om het imago van de minister president die volgens opiniepeilingen (daar door?) op een verlies staat van ruim 10 zetels. Hoe je ook denkt over het kabinetsbeleid, petje af voor de reactie van Balkenende: "Ik ben niet met mezelf bezig, maar met Nederland. Ik laat me niet afleiden". Ben toch benieuwd hoe lang hij dat vol kan houden. Als je dat zo leest ga je je toch afvragen wat een dergelijke opiniepeiling in de gemeente Middelharnis zou opleveren. Zou het huidige college ook met een dergelijk Imago probleem te maken hebben of zou de kiezer simpelweg vinden dat het college poll- tiek-inhoudelijk niet erg zichtbaar en daad krachtig opereert. Met het aantreden van dit college werd stevige taal gebruikt. Het moest allemaal anders, beter, krachtiger, sneller, beter communiceren met de burger en zo meer. Zou een opiniepeiling uit wijzen of de kiezer daar wat van gemerkt heeft? Of zou een opiniepeiling aangeven dat de kie zer meer oog heeft voor de missers. Gedoe over het Knooppunt, gedoe over het opknap pen van een gymzaaltje, gedoe over de gemeentelijke bijdrage bij het opknappen van D'n Diek. Zou een dergelijke opiniepeiling aangeven dat er in Middelharnis behoefte is aan een nieuwe politieke partij ter rechterzijde. De DPN vindt zelf van wel, terwijl je met een beetje goede wil zou kunnen zeggen dat de DPN naadloos aansluit bij ABB van vóór de gemeenteraads verkiezingen van 2002. Zou een opiniepeiling uitwijzen dat er in Mid delharnis behoefte Is aan een nieuwe politieke partij ter linkerzijde, in de gedaante van de SP? Of zou een opiniepeiling uitwijzen dat het de kiezer eigenlijk niet zoveel kan schelen? Koninginnedag 2004. Het is feest In Middel harnis. Ik geloof dat Ik vandaag maar eens mijn eigen, ongetwijfeld niet representatieve, opiniepeiling ga houden. W. Hooijman fractievoorzitter PvdA Chr. de Vrieslaan 13 Middelharnis 0187-486664 mail: middelharnis@pvda.nl www.pvda.nl/middelharnis VOORUITSTBEVEND DORPSBELANG I In de vorige uitgave van 'Fractiegewijs' is Voor uitstrevend Dorpsbelang '78 uitgebreid inge gaan op de visie die de partij heeft op de toe komst van Middelharnis. Vooral hebben wij stil gestaan bij de leefbaarheid in de kleine kernen Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Wij zijn van mening dat leefbaarheid een zaak is van gezamenlijke verantwoordelijkheid, politiek en burgers. De kort geleden gehouden burger avond In Stad aan 't Haringvliet gaf de gemeenteraad een goed en duidelijk beeld over de situatie in Stad. De opkomst van inwoners was groot en zij voerden een levendige en prettige discussie met de raadsleden. De dis cussie maakte eens te meer duidelijk dat veel Stadtenaren zich zorgen maken over de toe komst van hun dorp en dat een aantal vindt dat het tij eigenlijk niet meer te keren valt. De gemeenteraad moet dat geluid serieus nemen en zich samen met de inwoners Inzetten om de leefbaarheid in deze kleine kern te behou den en te bevorderen. Het blijkt dat de inwo ners van Stad woningbouw belangrijk vinden, waar dan ook op het dorp. De gemeenteraad heeft tot taak om samen met het College er alles aan te doen om dit zo snel mogelijk te realiseren. Zo moet de gemeenteraad zich inspannen om op korte termijn (de omgeving van) het Haventje aan te pakken. Inwoners voelen zich betrokken en willen ook betrokken worden. Dit pleit er nog meer voor dat de gemeenteraad burgerparticipatie in de kleine kernen daadwerkelijk handen en voeten gaat geven. VDB '78 heeft in haar programma opge nomen en het meerdere keren uitgedragen, over te willen gaan tot de instelling van dorps raden voor Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Het vormen van een groep inwo ners die mee willen praten over de toekomst van het eigen dorp en de eigen omgeving. Of een dergelijke opzet dorpsraden of werkgroe pen worden genoemd is VDB '78 om het even, het gaat er om gebruik te maken van de kennis en beleving van de inwoner! VDB '78 heeft oog en oor voor de problemen van de polltie-Inzet op Goeree Overflakkee, maar wij willen toch een kritische kanttekening maken bij het stellen van prioriteiten. Op een mooie (voorjaars)dag is het vrijwel onmogelijk om al fietsend (of wandelend) te kunnen genieten van ons mooie eiland tussen Middel harnis en Den Bommel (Schaapsweg). Wij promoten Goeree Overflakkee als een eiland van rust, natuur en water. Maniakale motorrij ders verpesten deze rust, de omgeving en het milieu door over het eiland te scheuren. Helaas moesten wij constateren dat er op dat moment wel actief bekeurd werd voor verkeerd parkeren in het centrum van Middelharnis terwijl deze dwazen vrij baan werd gegeven. Met alle respect maar op de Stadse en Bommelse dijk was de verkeerssituatie dus echt levensgevaar lijk en niet op het parkeerterrein in Middelhar nis. VDB '78 pleit voor een stevige aanpak van deze verkeersdeelnemers die willens en wetens de wet overtreden. Beboeten, motor in beslag nemen en vernietigen! Dit is voodopig de laatste fractiegewijs van de gemeente Middelharnis. Vooruitstrevend Dorpsbelang '78 hoopt dat de burger van onze gemeente op deze wijze uitgebreid kennis heeft kunnen nemen van onze politieke stand punten op de verschillende beleidsterreinen. VDB '78 is een partij die vooraf zegt wat zij gaat doen en doet wat zij heeft gezegd, het gaat Immers om mensen! Wilt u reactie geven, bel of mail dan met de fractie; Hans Groenen dijk 483014, Wim Nattekaas, fractievoorzitter 470277 of info@vdb78.nl. Vóór het zomerreces is dit de laatste maal dat we als fracties van de gemeente Middelharnis van deze pagina gebruik kunnen maken om onze zienswijze aan een breed publiek kenbaar te maken. Alle raadsvergaderingen zijn publiek en voor iedereen toegankelijk, maar in de prak tijk zijn er maar weinig mensen die we live tij dens de raadsvergadering bereiken als we onderling onze stellingen uiteenzetten. Daar om waardeert de fractie van de ChristenUnie het enorm dat we de mogelijkheid hebben om in Eilanden Nieuws deze pagina mogen vullen. Onze hoop is dan ook dat volgend raadsjaar die mogelijkheid in stand blijft. Kort geleden hebben we een aantal burger avonden mogen meemaken in Sommelsdijk en Stad. De voltallige raad kon daar bevraagd wor den over zaken die u als burger van deze gemeente bezig houden. Wat ons betreft is ook dat iets wat we in stand moeten houden en zelfs moeten uitbreiden. Enerzijds om als raadslid te horen wat door u echt belangrijk gevonden wordt. Daar heb je als raadslid en dus als burger best een idee bij, maar toch is het goed om dat ook direct te horen. Ander zijds kunnen we tijdens zo'n bijeenkomst ook verantwoording afleggen van ons handelen. Vaak liggen zaken toch wat ingewikkelder dan men in eerste instantie zou denken en dan is er op een burgeravond ook gelegenheid om begrip te kweken. Een andere manier om contact met u als burger van deze gemeente te zoeken is door u vanuit onze fractie uit te nodigen voor een bijeen komst om actuele zaken met elkaar door te spreken. Als raadsleden hebben we absoluut behoefte om gevoed te worden vanuit de Inwoners in het algemeen maar zeker ook door de achterban In het bijzonder. Tot nu toe heb ben we erg goede ervaringen met discussie avonden met onze leden. Daarom willen we in mei een bredere avond beleggen, waarop we met leden, achterban, stemmers, sympathisan ten van de ChristenUnie en belangstellenden de verkeersperikelen in de gemeente onder de loep nemen. Op dit moment Is dit een zeer actueel onderwerp. Ik hoef alleen maar een aantal kreten te laten vallen, zoals westelijke of noordelijke randweg, 30 km zones, parkeerpro- blematiek, verkeersdrempels, renovatie d'n Diek en Beneden Zandpad, rotondes en ga maar door, om voldoende stof te hebben om zinvol informatie uit te wisselen. Bevindt u zich onder de brede groep die de ChristenUnie een warm hart toe dragen, dan nodig ik u van harte uit op woensdag 26 mei 2004 om 20.00 uur op het gemeentehuis om met ons deze interessante stof te bespreken. Een meer uitgebreide uitnodiging vindt u bin nenkort in uw krant, maar zet de datum vast in uw agenda. Wilt u over deze of andere zaken met ons doorspreken? Wij zijn te bereiken op www.mlddelharnis.chrlstenunie.nl of middels fractie@middelharnis.christenunie.nl. kunt de ChristenUnie raadsleden uiteraard ook direct benaderen; Johan van Oostenbrugge, 0187-486839 en Ron de Rover, 0187-486870. Bezuinigingen, ver keersveiligheid, auto mobilisten pesten Het is altijd een bij zonder smeuïg onderwerp om op verjaardagsfeesten te praten over de boe tes voor te hard rij den; de meningen staan meestal haaks op elkaar. Voorstanders van veiligheid voor voetgangers en fietsers zijn van oordeel dat automobilisten niet zwaar genoeg gestraft kun nen worden: automobilisten blijken vrijwel zonder uitzondering ook voorstander te zijn van een boetesysteem, maar dan eentje waarin de echte verkeerszondaars hard worden aange pakt. Vaak vinden beide partijen elkaar In situaties waaruit vooral de effectieve werking van snel- heidsbeperkende maatregelen bewezen Is. Daarbij valt bijvoorbeeld te denken aan de 60 km limiet op de Provinciale weg bij Nieuwe Tonge. Het aantal ernstige ongevallen dat daar mee voorkomen is, is boven alle twijfel verhe ven. Discussies zijn er nog wel, maar dan over het feit of reeds zo ver voor die beruchte krui sing de 60 km limiet nodig Is. Maar vriend en vijand van snelheldllmleten zijn het erover eens dat een bekeuring voor te snel rijden op die kruising "eigen schuld dikke bult" is. Anders ligt het met het generale verbaliserlngs- beleid dat de regering Balkenende op 27 april middels de landelijke dagbladen aankondigde. De politie zal met een extra bonnenregen zo'n 80 miljoen euro extra moeten binnenhalen ter dekking van het zoveelste begrotingstekort. Steeg het aantal opgelegde boetes in 2003 tot het recordaantal van 10,6 miljoen (reeds zo'n 3 miljoen meer dan in 2000), het aantal dit jaar extra uit te schrijven boetes kan oplopen tot zo'n 2 miljoen. Van het totaal aantal boetes worden er dan 9 miljoen uitgeschreven voor te snel rijden. Het trieste van deze bonnenregens is echter dat het aantal verkeersdoden In 2003 voor het eerst sinds een lange reeks van jaren weer gestegen is in plaats van gedaald, zoals de belangrijkste doelstelling was. Ook op Goeree-Overflakkee is het aantal ver keersdoden in 2003 weer gestegen: de eerlijk heid gebiedt te melden dat wij nog geen duide lijke analyse gekregen hebben van de oorzaken daarvan zodat uit die stijging nog geen conclu sies getrokken mogen worden. De moraal van dit verhaal is dat de wijze waar op momenteel toezicht gehouden wordt op de verkeersveiligheid middels geautomatiseerde systemen, een kennelijk averechtse uitwerking heeft en meer lijkt op automobilisten-pesten. Voeg daarbij nog dat de gemeente Hoogeveen op 29 april bekend maakte dat zij besloten heeft om geen verkeersdrempels meer aan te leggen omdat deze zogenaamde verkeersveilig- heldsmaatregelen een averechtse uitwerking hebben op de veiligheid binnen die gemeente, dan is de WD van oordeel dat er eerst een gedegen onderzoek moet komen naar de invoering van 30 km-zones in de bebouwde kommen van Middelharnis en Sommelsdijk. De WD heeft zich In het verleden diverse malen voorstander getoond van invoering van door weggebruikers geaccepteerde, doeltreffen de maatregelen. Deze moeten echter niet het karakter hebben van geldverslindende, nuttelo ze objecten die slechts een schijnveiligheid bieden. In dat geval kunnen we het geld voor die maatregelen beter besteden aan de ons, door Den Haag opgelegde bezuinigingen. De WD-fractie Dingeman van Es en Rein Osinga De zeer goed bezochte burgeravond in Stad aan 't Haringvliet heeft duidelijk gemaakt, dat velen In deze kern zich grote zorgen maken over de toekomst. Een aantal ingezetenen ziet voor dit dorp geen toekomst meer. Zo fatalis tisch ben ik niet. Wel ben ik het met de criti casters eens, dat wanneer er niets gebeurt de leefbaarheid verder zal teruglopen en het doek vroeg of laat zal vallen. Maar zover laten we het niet komen. Hoewel het al laat is (5 voor 12), is het m.i. nog niet te laat. Uit gemaakte opmerkingen bleek wel dat de politiek het deze keer niet bij woorden moet laten, doch de woorden nu om moet zetten in daden. Ook het huidige kabinet heeft bij monde van minister Dekker onlangs kenbaar gemaakt dat de filosofie van voorgaande kabinetten (woningbouwconcentraties op Vinex-locaties) de doodsteek zal blijken te zijn voor de kleine kernen in den land. Het kabinet Balkenende wil nu met maatregelen komen om de rode con touren rondom een kern (geïntroduceerd door minister Pronk) te schrappen en over te gaan tot een (geleidelijke) uitbreiding (primair voor de eigen bevolking en onder supervisie van de provincie) van de kern. Ik ben er vast van over tuigd, dat er dan een keer kan komen in het sombere scenario dat bij velen leeft. De politieke partijen in de raad van Middelhar nis zijn, vermoed ik, overtuigd van de nood zaak van uitbreiding van zowel Nieuwe-Tonge als Stad aan 't Haringvliet. Wanneer de wethouder van Ruimtelijke Orde ning Gedeputeerde Staten kan overtuigen dat er in deze kernen nauwelijks sprake is van vol doende inbrei-locaties en wanneer G.S. ook geluisterd heeft naar de voorstellen van minis ter Dekker, dan kunnen de op de burgeravond gesproken woorden omgezet worden in daden. Dan kunnen ook de in mijn speech geuite, sombere constateringen omgezet worden in voorwaarden die noodzakelijk zijn voor het leefbaar houden van een kern. P.S. Een verslag van de burgeravond in Stad heb ik in het Eilanden Nieuws gemist. Hebben de media niet een taak om de burger te informe ren over zaken die in de gemeenschap leven? Ons Eiland heeft blijk gegeven dat verantwoor delijkheidsgevoel wel te hebben. Waarvoor hulde! CDA-Middelharnis J.R. Dillingh Boudewijnstraat 21 3243 AD Stad aan 't Haringvliet tel.:0187-611441 e-mail: fam.i.dillingh@zonnet.nl Op zaterdag 24 april 2004 organiseerde de HSV 'De 'Viscromte' een grote viswedstrijd in het Zuiderdiep. Het was het 13e Open Witviskampioenschap van Goeree-Over flakkee. Door de wedstrijdcommissie, onder leiding van Jan van Broekhoven, werden in de voorafgaande maanden de nodige werk zaamheden verzet. Prijzen werden inge kocht, vergunningen werden aangevraagd en alle andere zaken zoals kantnummers, weeg- apparatuur, deelnemerslijsten en uitslagen lijsten werden vervaardigd. Bij elkaar enige maanden van voorbereiding. Na de bekend making van de wedstrijd in de regionale hen gelsportbladen en op de website van de ver eniging kwamen de inschrijvingen in aan vang langzaam binnen. Er konden maximaal 150 deelnemers ingeschreven worden. Kort voor de wedstrijddag bleek dit echter geen enkel probleem en de belangstelling was veel groter dan het toegestane aantal. De inschrijvingen kwamen uit heel Nederland en ook België. Als verzamelpunt voor deze grote groep wedstrijdvissers werd gekozen voor de Melishof te Melissant, waar de deel nemers op de wedstrijddag vanaf 06.30 uur terecht konden voor hun deelname bewijs. Op deze dag bleek dat er uiteindelijk 147 wedstrijdvissers kwamen en eerst een kant- nummer mochten loten. De nummers waren langs het water verdeeld in 5 wedstrijdvakken van elk 30 deelnemers. Nadat alle deelnemers aan het Zuiderdiep hun plaats hadden ingenomen werd om 09.00 uur het startsein gegeven van de wed strijd, die tot 14.00 uur zou duren. Als snel bleek dat er op diverse plaatsen de vis behoorlijk aanwezig was. Grote tot zeer gro te brasem werd er gevangen, naast andere vissoorten zoals voorn, winde en karper. De weeromstandigheden waren voor het vissen werkelijk ideaal. Licht bewolkt en een mati ge wind, die geen invloed had op de visserij. Tijdens de wedstrijd werd er door contro leurs van de vereniging gekeken of de deel nemers geen verboden aas of lokvoer gebruikten en gelukkig bleek dit ook geen enkel probleem. Klokslag 14.00 uur gaf de toeter het eindsig naal, waarna de vier weegploegen hun werk konden gaan doen. In sommige vakken bleek dit een zware klus, want er moest soms meerdere malen worden gewogen. Vele kilo's vis werden ter weging aangeboden, maar er waren toch ook deelnemers die het met weinig tot niks moesten doen deze dag. Na de weging ging men naar de MeUshof terug voor de prijsuitreiking. De einduitslag werd opgemaakt en de orga nisatie kon de winnaars bekend maken. Eerst werd een dankwoord gesproken in de rich ting van de sponsors, die met hun inbreng hadden gezorgd voor een hele royale prij- zentafel die aan de eerste 30 van de eind stand iets moois kon bieden.Daarbij uiter aard een serie mooie bekers voor de Ie vijf winnaars met de felbegeerde wisselbeker. Daarna werden de medewerkers en de deel nemers bedankt. De eerste vijf van het totaal klassement waren de vakwinnaars, die als eerste hun prijs mochten komen halen en de felicitaties in ontvangst mochten nemen. Er werd deze dag in totaal 1671 kilo en 80 gram aan vis gevangen, waarvan in vier vak ken gemiddeld ca. 408 kilo maar in 1 vak werd door 30 deelnemers totaal 37 kilo gevangen. Een verschijnsel wat veel wed strijdvissers bekend in de oren klinkt, want van de 147 deelnemers vingen 28 man cq vrouw geen vis. Samengevat een schitterend hengelsport evenement, goede organisatie, perfecte omstandigheden en een zeer tevreden deel nemersveld. Een dag waarop de organisatie met trots kan terugkijken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10