Expositie van ex-minister B.J. Udinl( brengt oud-bewindslieden samen in Goereese Dom Provinciale Ruimteiijiie Structuurvisie vastgesteld Damvereniging ENEO '52 te Melissant Kruistoctit naar LeMlMgrad Uitslagen Manege Oostmoer Rommelmarkt Middelharnis Bloemstuk maken met SWO Ophalen oud papier Sommelsdijk EIIAIIDBI-fHEIJWS Met Wie??? Molens open tijdens Landelijke fietsdag VERVOLGVERHAAL leder jaar brengt Koninginnedag veel mensen op de been: als het mooi weer is trekken de mensen naar bui ten en tijdens de feestelijkheden ont moet men meestal weer oude beken den. In de Toren van Goedereede vond er op de middag van Koningin nedag ook een ontmoeting plaats tussen verschillende oud-politici rondom de opening van de schilde rijenexpositie van oud-minister B.J. Udink. De titel van de expositie is 'De kleine en de grote wereld van Berend Jan Udink'. Oud-premier De kleine en de grote wereld van Berend Jan Udink Premier De Jong ontdekte: "Bé kan écht schilderen Vitaliteit voorop voor Zuid-Hollandse eilanden voorop Uitslagen van maandag 26 april 2004 •afaiga-^rilogie deel 1 JOH.aVEENHOF WBsmimsÊMffmifm PAGINA 5 DINSDAG 4 MEI 2004 Oud mimsier-presidenl De Jong aan het woord tijdens de opening viin de expositie met werken van B.J. Udink in de Goereese toren. De heer B.J. Udink is al jarenlang inwoner van Goedereede. In zijn idyllisch gelegen woning in De Oostdijk heeft de heer Udink veel werken van eigen hand om zich heen verzameld, maar tot een echte expositie was het nog steeds niet gekomen. Na aandringen van de Stichting Goereese Gemeente, gaf Udink toestemming voor een expositie van zijn werk in de Goereese Dom. Een bijzon dere gast op die middag was oud-premier P.J.S. de Jong, de vroegere 'baas' van minis ter Udink. Hij was naar Goedereede afge reisd om de opening van de expositie te ver richten. Ook andere ministers van CHU en AR-huize waren naar Goedereede gekomen, zoals de oud-bewindslieden Mellema, Krui- zinga. Grosheide en Van Veen. De voorzitter van de Stichting Goereese Gemeenschap, de heer J. van Es veld, ver welkomde de aanwezigen in de expositie ruimte van de toren, waar Jan Bezuijen met zijn klavecimbelspel zorgde voor de muzi kale omlijsting. Êsveld gaf de aanwezigen uitleg over de werkzaamheden van de Stich ting Goereese Gemeenschap. Naast het bevorderen van de leefbaarheid van de Goe reese gemeenschap beheert de Stichting ook de imposante toren van Goedereede, waar onder het museum. Voor een symbolisch bedrag van 45 eurocent per jaar huurt de Stichting het monumentale bouwwerk van de gemeente. In de expositieruimte worden verschillende zaken tentoongesteld die met de geschiedenis van het stadje te maken heb ben. Zoals oude gebruiksvoorwerpen en zaken die bij opgravingen aan het licht zijn gekomen. Volgens Esveld bezoeken ruim 9.000 gasten de expositieruimte en het over grote deel van die gasten beklimt ook de toren. De Stichting Goereese Gemeenschap was blij dat minister Udink bereid was gevonden om zijn schilderijen in de Toren te expose ren. Aan oud-premier De Jong was gevraagd om de expositie te openen van de minister die De heer Udink onthult zijn '.childcrij met zeegezicht, plus oorlogsbodem. Het doek werd aan de heer De Jong aangeboden. van 1967 tot 1971 deel uitmaakte van het kabinet De Jong. "Dankbaar en verheugd", was de 89-jarige De Jong, dat hij was uitge nodigd voor het openen van de expositie. Hij verklaarde de aanwezigen dat het hem pas heel laat was opgevallen "dat Bé - Udink (red.) - ook kon schilderen". Toen De Jong geconfronteerd werd met de schilderijen van Udink, kwam hij er achter: "Bé kan écht schilderen". De schilderijen van Udink heb ben veel indruk op hem gemaakt en juist de zeegezichten van Udink namen een grote plaats in het hart van de voormalige marine officier in. Het viel hem op dat Udink in zijn werken over de zee nooit geen stormweer schildert; "wellicht ben je in een rustige fase van het leven aangeland", zo veronderstelde De Jong. Met de toespraak van De Jong, was de expositie officieel geopend en kwam de kunstenaar zelf aan het woord. De heer Udink was de Stichting Goereese Gemeenschap heel erkentelijk voor het beschikbaar stellen van de ruimte in de toren, waar zijn schilderijen geëxposeerd worden. Het was al weer vierenvijftig jaar geleden dat de heer Udink als wetenschap pelijke medewerker van het Economisch Technologisch Instituut Zuid-Holland, bezocht. Als opdracht had hij meegekregen om te onderzoeken wat de sociaal economi sche mogelijkheden voor het stadje zouden zijn. Udink herinnert zich nog dat hij op de markt van Goedereede helemaal niemand aantrof, "de gordijnen waren dicht en de lui ken waren geloken": Het was een 'ville mor- te', een dode stad. Hij kwam van een koude kermis thuis, want de toenmalige burge meester van Goedereede, Baron Von Kno bel sdorf f verzekerde hem "dat de Goereeërs echt niet zaten te wachten op uw sociaal eco nomische verwachtingen". Kunststad De tijden zijn veranderd, want Goedereede is veel levendiger geworden. "Het stadje is gaan leven, mede dankzij het gemeentebe stuur en de Kunststichting onder leiding van Harald Jean Jassoy", aldus Udink. Hij herin nerde de aanwezigen aan het artikel dat onlangs in De Telegraaf stond, waarin Goe dereede de aantrekkelijkste kunststad van Nederland werd genoemd, 'waar alleen maar vriendelijke mensen wonen'. Dankbaar was Udink ook dat de heer De Jong bereid was gevonden om de expositie te openen. Hij prees De Jong om zijn optre den als premier in de jaren 1967 tot 1971. Verder bracht hij in herinnering hoe De Jong 'vastberaden en zelfbeheerst' een einde maakte aan de gijzeling van de echtgenote van de Indonesische ambassadeur door Molukker. Ook vertelde hij nog een 'span nend verhaal' waarbij De Jong als officier op een onderzeeboot in de meidagen van 1940 ternauwernood de Rotterdamse haven kon ontvluchten en voor de kust van Goeree Uitslag van de springwedstrijd, 'Speel uw spel', verreden op vrijdag 30 april, Koning innedag, in Manege Oostmoer, Oostmoerse- dijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Rubriek O, Beg. Pony's/Shetlanders, 20 - 40 cm: 1. Gandola PoUemans, Heidy, 1440 pnt. Rubriek 1Beginners pony' s, 30 - 60 cm: 1 Evelien Ataiekinders, Pam, 1950 pnt; 2. Kim Visser, Daisy, 1300 pnt; 3. Whitley Vorstenbosch, Quint, 1160 pnt; 4. Martine Campfens, Hilde, 1080 pnt; 5. Marielle Smit, Javlin, 1020 pnt. Rubriek 2, Pony's, 40 - 70 cm: 1. Irina v. Namen, Katinka, 1930 pnt; Evelien Alme- kinders, Hilde, 1720 pnt; Martine Campfens, Karine, 1430 pnt; 4. Daisy Argoudelis, Rody, 510pnt. Rubriek 3, Pony's, 60 - 80 cm: 1. Jelmer Hoekstra, Sandokan, 2230 pnt; 2. Yoni Hoekstra, Gieltje, 2150 pnt. Rubriek 4, Beginners Paarden, 60 - 80 cm: 1. Michelle Atech, 830 pnt; 2. Eric Plaggen- borg, Luuk, 480 pnt. Rubriek 5, Paarden, 70 - 100 cm: 1. Yoni Hoekstra, Sky Dancer, 1610 pnt. Vier mei is de dag dat we stilstaan bij de mensen die gevallen zijn in de Tweede wereldoorlog. Daarom is David Hoogzand op deze dag om 18.00 uur te gast in het pro gramma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. David Hoogzand is lang geleden begonnen met het schrijven over bepaalde oorlogsge beurtenissen op Goeree-Overflakkee in het streekblad het 'Eilanden-Nieuws'. Daarop kwamen zoveel reacties dat de heer Hoog zand besloot hierover een boek te schrijven. Hij gaf het de titel: 'Blijvend Gedenken'. In de uitzending vertelt hij over de oorlogsjaren op Goeree-Overflakkee. De herhaling is op woensdag om 18.00 uur. Op zaterdag 8 mei is er van 9.00 uur tot 16.00 uur rommelmarkt in Middeüiamis. Deze vindt plaats in en bij het Jeugdgebouw van de R.K. Kerk aan de Langeweg te Mid delharnis. Er worden diverse goederen aan gevoerd, waaronder speelgoed, boeken, Idein huisraad, kleding, etc. De opbrengst komt ten goede aan het Opera- en Oratori umkoor Zuid-West-Nederland. DEN BOMMEL - De Stichting Welzijns werk Oostflakkee organiseert op dinsdag 25 mei a.s. een avond waar u een bloemstukje kunt maken, een lente stukje, leuk voor de komende Pinksterdagen. De avond is niet aan leeftijd gebonden, iedereen is dus wel kom, en wordt van 19.30-21.00 uur gehou den in 't Westerlicht, Oranjestraat 35 in Den Bommel. De kosten zijn 10,- inclusief kof fie. Aanmelden kan tot 19 mei a.s. bij de SWO, tel: 641344, of op 15 mei tijdens de Braderie bij de stand van de SWO, waar u tevens kunt zien welk bloemstukje gemaakt zal worden. Dus kom gezellig even langs! 'onderdook'waarna vervolgens werd beslo ten om toch maar boven water te komen en richting Engeland te koersen. Als daïik voor de opening van de expositie kreeg de heer De Jong een schilderij van Udink overhandigd met - hoe kan het ook anders - een zeegezicht, waarop een onder zeeboot is te zien. Naast de zee- en woestijngezichten zijn er op de tentoonstelling ook schilderijen met afbeeldingen rond de gemeente Goedereede te bezichtigen, zoals de Jodenbegraafplaats' aan de Mariadij k en verschillende gezichten op Goedereede. De expositie is te bezichti gen tijdens de openingsuren van het Toren museum en duurt tot 30 juni. Geopend: mei t/m herfstvakantie, dagelijks van 14.00- 17.00 uur. Zondag gesloten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben de Provinciale Ruimtelijke Structuurvi sie Zuid-Holland 2020 vastgesteld. De Structuurvisie bevat de belangrijkste opga ven in de ruimtelijke ontwikkeling voor de komende vijftien jaar. "Wij hebben op tijd op de Nota Ruimte geanticipeerd en kunnen nu vrijwel meteen afspraken maken met het kabinet en aan de slag gaan met de uitvoe ring", aldus Asje van Dijk, gedeputeerde Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling. "Het gaat ons er in de eerste plaats om de ruimtelijke kwaliteit van Zuid-Holland te handhaven en te waarborgen en verromme- ling tegen te gaan. Deze structuurvisie biedt perspectieven voor een gecoördineerd beleid op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling en ordening". Meer samenhang Tot nu toe werd het ruimtelijk beleid alleen vastgelegd in de vier streekplannen. Een ruimtelijke visie voor het gehele gebied van Zuid-Holland is nooit eerder vastgesteld. Door op een hoger schaalniveau te werken, namelijk dat van de gehele provincie, is het mogelijk om meer samenhang te krijgen in het ruimtelijk beleid en beter aan te sluiten bij de uitgangspunten van de Nota Ruimte. Stad en land moeten sterker worden en onderling beter verbonden. Voor het zuide lijke deel van de Randstad, de zgn. Zuid vleugel, betekent dit versterking van de con currentiekracht. Zuid-Hollandse eilanden Voor het Groene Hart en de Zuid-Hollandse eilanden, de Delta, staat de vitaliteit van het landelijk gebied voorop. Open landschappen Zaterdag 8 mei a.s., ditmaal dus op de twee de zaterdag van de maand - dit i.v.m. de Engelse reis van het mannenkoor, halen de mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' het oud papier op in Sommelsdijk (m.u.v. de Westplaat). U kunt de mannen tussen 9 en 12 uur 's morgens verwachten. Gelieve het papier goed verpakt, zo nodig met behulp van een stukje touw of plakband, op een goed zichtbare plaats aan de weg te zetten. Heeft u tussentijds veel papier en wilt u er vanaf, dan kunt u altijd terecht bij de containers die aan het eind van de Molenweg in Middelharnis staan. De deur van de container van het Mannenkoor staat altijd open, al is het maar op een kier. U worden beschermd en bebouwing vindt uit sluitend plaats in aangewezen zgn. transfor matiezones. In en rond de steden wordt gewerkt aan groen en water voor een betere leefomge ving. In het landelijk gebied gaat de aan dacht uit naar duurzame landbouw en natuur. Door de aanleg van natuurgebieden in o.a. het Groene Hart wordt de Provinciale Ecologische Hoofdstructuur gerealiseerd. Tenslotte krijgen de vitale en leefbare ker nen in het landelijk gebied betere ontwikke lingsmogelijkheden en wordt de veenweide- problematiek integraal aangepakt. Door transformatie van gebieden en her structurering moet voldoende ruimte worden geschapen voor wonen en bedrijvigheid. Daarvoor worden ook verouderde havens en industrieterreinen geschikt gemaakt. Tussen 2010 en 2020 moeten er 191.000 woningen worden gebouwd, waarvan 60.000 ter vervanging. Een belangrijk deel daarvan is bestemd voor ouderen en voor nieuwkomers op de woningmarkt. Minstens vijftig procent van de verstedelijking moet plaats vinden in stedelijk gebied en wordt gekoppeld aan de Stedenbaan, Randstadrail en de RijnGouweLijn Openbaar Debat Met de Provinciale Ruimtelijke Structuurvi sie laat Zuid-Holland zien dat zij haar ver antwoordelijkheid zoals die haar is toebe dacht in de Nota Ruimte oppakt. De Struc tuurvisie en de inmiddels geuite kritiek op de Nota Ruimte vormen de input voor een debat dat de provincie nog voor de zomer met alle betrolcken partijen in Zuid-Holland zal organiseren. Voor aanstaande zaterdag heeft de eilande- lijke VVV/ANWB drie fietsroutes uitgezet. De routes lopen over prachtige fietspaden en mooie bloemdijken op Goeree-Overflakkee. Daarbij zijn enkele molens als start-Zstem- pelpunt opgenomen. Tevens zijn deze molens die dag vrij te bezoeken. De mole naars staan van 09.00 tot 17.00 uur klaar om u te ontvangen. Bij enkele molens worden zelfs paimenkoeken gebakken en is er pan- nenkoekmeel te koop. kunt het papier direct bij de ingang neerzet ten. De mannen zorgen er welhaast dagelijks voor, dat e.e.a. goed op orde blijft. Afdeling 1: B. van der Spaan - B. Visbeen1 - 1 Afdeling 2: B. Grootenboer - Evelien Visbeen1 -1 L Non-P. Kom1 - 1 Bekerronde: H. de Geus - Evelien VisbeenO - 2 B. van der Spaan heeft deze avond een bij zondere prestatie geleverd door zijn sterke tegenstander B. Visbeen een verdiende remise af te dwingen. In de slotfase leek het er op dat Van der Spaan vast zou lopen op de linkervleugel, maar door twee schijven te offeren kon hij de damlijn bereiken, waarna de partij uitliep op remise. Visbeen moest deze partij winnen om op gelijke hoogte te kunnen komen met koploper J. Looij, waar na er dan nog een beslissingswedstrijd voor de eerste plaats zou moeten worden ge speeld. Helaas moest Visbeen met remise genoegen nemen. Dit betekent dat J. Looij kampioen is gewor den in de eerste afdeling. Van deze plaats van harte gefeliciteerd met dit mooie resul taat. Ook in de tweede afdeling heeft het dit sei zoen bijzonder gespannen. Er werd vurig gestreden om de bovenste plaatsen. In zijn laatste partij had B. Grootenboer de moge- Ujkheid nog om kampioen te worden, maar hij kwam niet verder dan remise tegen Eve lien Visbeen. Hierdoor is Grootenboer op de derde plaats geëindigd. De beslissingswed strijd om de eerste en tweede plaats moest nu gestreden worden tussen de gelijk geëindig de koplopers J. Non en P. Kom. Bij beiden was duidelijk te zien dat de zenuwen parten speelden. Kom kwam bij de 32e zet door een mooie combinatie een schijf voor te staan, maar bij een verkeerde tussenzet raakte hij deze schijf weer kwijt. Er kwamen nog wel mooie variaties in het spel, maar een punten- deling werd onvermijdelijk. Hierdoor is J. Non kampioen geworden van de tweede afdeling. Van harte gefeliciteerd! Gezien ook de leeftijd van Non mag dit wel een bij zondere prestatie genoemd worden. De nog in te halen partij voor de bekerronde tussen H. de Geus en Evelien Visbeen is gewonnen door Evelien. Zij wist op het laatst de puntjes mooi naar zich toe te halen. Br moet nog één partij worden gespeeld voor de bekerronde tussen Bemadette van Nim- wegen en mevr. T. de Geus. Zodra deze vrouwelijke aangelegenheid achter de rug is zal de balans worden opgemaakt. -35- "Ze gaan er vandoor, laten we zien dat we er uit komen.' Het is stil boven hen, maar vanuit het lager klinkt nog met een zelfde felheid het schieten van de snelvuurwa pens. Dat is iets wat de mannen niet kunnen begrijpen. Door de Russen wordt op grotere afstand geschoten. Ze hebben zich van het lager teruggetrokken, dat is zeker. 'Kom op kerel, laten we eens kijken hoe het er buiten uit ziet.' Ze zoeken de paal weer op en trachten daar mee een opening in het dak te maken. Het lijkt wel of er een grote vracht zand op gestort is. Telkens, als ze de balk een eind omhoog hebben geduwd, valt een nieuwe laag zand naar beneden. 'Als dat zo doorgaat, begraven we onszelf, bromt Franck binnensmonds. Ze geven nog een flinke ruk aan het hout, dan schiet de balk met een schok los.- Even is er een opening, die meteen weer dicht valt. Langzaam zakt er een donkerharig ding door de ope ning naar binnen. 'Een Rus!' schreeuwt Franz, 'een partizaan!' De in een dikke pelsjas gehulde partizaan glijdt zacht door de opening naar beneden, valt opzij en klapt met zijn hoofd tegen de houten wand. 'Iwan in hoogst eigen persoon', schrikt Franck, 'hij is dood', laat hij er op volgen. De plaats waar zijn gezicht heeft gezeten en een gedeelte van de schedel is weggeschoten. Franz kok halst als hij het verminkte gelaat ziet. 'Wat een smeerlapperij. Mensen zijn minder dan die ren. Kijk eens; het is niet om an te zien.' Zijn maag komt in opstand, hij verlangt naar frisse lucht. 'Alsjeblieft, laten we hier weggaan, ik houd het niet meer uit.' Ze werken zich door de opening naar buiten. Het eerste wat ze zien zijn twee gesneuvelde Russen, die nog achter het zware machinegeweer Uggen. 'Het is walgelijk', Franz voelt opnieuw dat de inhoud van z'n maag dicht tegen zijn keelholte zit. 'Ver schrikkelijk.' Boven hun hoofden fluiten slierten kogels die vanuit het lager de vlakte in worden gejaagd. 'Waarop schieten ze toch! Er is irtmiers geen Rus meer te zien?' Franz werpt voorzichtig een blik over de kuil. Het eerste wat hij ziet zijn rookslierten die de omgeving gedeeltelijk aan het oog onttrekken. Maar dan ont dekt hij overal sluipende figuren die op hen afko men. 'Ze... ze komen er weer aan', roept hij met overslaan de stem. 'Als een haas weer dat gat in. Opschieten, vlug!' 'Hoerééééhoeréééé Ze kijken elkaar aan en in hun ogen ligt de angst, een vreselijke angst. Over enkele minuten zullen ze de par tizanen bij zich hebben. Een horde bloeddorstige mon sters, die voor Duitsers geen pardon kennen. Slechts verminkten en doden zullen ze achterlaten. Het geschreeuw komt naderbij, begeleid door knetterende geweren en ratelende machinepistolen. Uit het lager wordt verward teruggeschoten. Franz en Franck kijken elkaar verwonderd aan. Ze begrijpen niet dat er nog een levend wezen is overgebleven. Maar de M.I's gil len daarop het antwoord. Het meest gevreesde wapen dat de Duitse infanterie bezit, de M.l mitrailleur, met een vuursnelheid van twaalfhonderd schoten per minuut. Boven hun hoofden is gestommel. Ze begrij pen het: ze zijn er. Uit het lager wordt steeds heftiger teruggeschoten. De soldaten weten, hier gelden geen wetten van oorlogs kracht. Het is slechts een kwestie van overwinnen of sterven. Krakend ontploffen pantservuisten. Russen gillen, vloeken en kermen. Boven de hoofden van de twee mannen begint een machinegeweer te vuren. In het ingestorte mitrailleumest zijn de partizanen met een snel vuurwapen in dekking gegaan. Het hoeréé geschreeuw verstomt, alleen de wapens zingen nog hun macabere dodenzang. 'Ze worden tegen gehouden, hoe is dat in vredesnaam mogelijk?' fluistert Franck in het oor van Franz. Franz knikt, hij begrijpt er niets meer van: 'Als ze dadelijk een pantservuist in dit gat blazen, dan kunnen we wel vergeten ooit onze vrouwen weer terug te zien' fluistert hij. 'We moeten die kerels onschadelijk zien te maken.' 'Wat... hoe bedoel je dat?' Franck haalt zijn wijsvinger onder z'n kin door. 'Oh?' reageert de ander. Franck knikt en tuurt naar boven of er een mogelijk heid is om zijn daad uit te voeren. Het machinegeweer vuurt aanhoudend door in een traag tempo. De jongens kennen dit wapen, een ouderwets type met een bedie ning van drie man. Op nog geen meter afstand moeten boven hun hoofden minstens drie Russen zitten. 'Een handgranaat?' overweegt Franz. 'Best, maar hoe moet dat? Je wilt toch jezelf niet zo'n onding op je hersens gooien? Een heel goed idee maat, maar ik ben bang dat we er hoofdpijn aan over zullen houden.' Ze denken allebei na over de situatie. Het is een beroerd geval: Boven je hoofd zitten drie partizanen die je kameraden doodschieten. Je hoeft je hand maar uit te steken en je kunt die kerels letterlijk bij hun strot pakken. Maar het gaat niet omdat er een in elkaar gezakte met zand en balken bedekte zolder tussen zit. Het is een trieste zaak. Ze kijken elkaar wanhopig aan, niet wetend wat te doen. Plotseling wordt hun aandacht getrokken door een luid geschreeuw heel dicht bij hen. 'Wat zullen we nou hebben, het lijkt wel of de kleuter school uitgaat.' Er is een geschreeuw, onverstaanbaar, maar luid en uit bundig. Franz kijkt z'n vriend met opengesperde ogen aan. 'Wel heb ik van m'n leven! De partizanen hebben de Russische krijgsgevangenen bevrijd. Nou zul je de poppen aan het dansen hebben. Die kerels zitten bar stens vol haat. Die zullen als tijgers het lager aanval len.' 'We moeten er uit kerel. Laten we onze jongens de hel pende hand bieden. Laten we redden wat er nog te red den valt.' 'Dat redden we niet. Als onze vrienden boven merken dat we hier zitten, gaan we er aan.' Hij wijst met z'n duim omhoog waar boven hun hoofden, onafgebroken het Russische machinegeweer blaft. 'Wat wij hier doen is in strijd met de ideologie van het Duitse heldendom. In feiten hebben we ons onttrokken aan de gevechtshandelingen. Men zal van ons reken schap vragen', zucht Franck fluisterend. Franz kijkt hem geschrokken aan. Inderdaad zijn ze, net als al hun kameraden, doodsbang, maar laf zijn ze niet. Dat ze hier zijn terecht gekomen, was gewoon het primitieve instinct tot zelfbehoud. Overigens, wat had den ze anders moeten doen? Wie begraven wordt onder een orkaan van mortiergranaten, zoekt instinc tief een plekje om het vege lijf te redden. 'Hoor, ze vertrekken: ze gaan het lager niet binnen.' Franz steekt luisterend zijn vinger omhoog. De partizanen, die hun gevangen kameraden hebben verlost, loodsen hen de vlakte in, waar ze verder getransporteerd zullen worden. Het machinegeweer boven hun hoofden dekt hen. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 5