'cement van de Goereese samenleving' Uitslag kleurwedstrijd Coop Compact Melissant Brand bij Bakker Dam te Ouddorp Reumalezing Zes Koninklijke Ondersclieidingen voor liet Avondwandeling door Kwade Hoek Koninginnenacht Zeiljacht verdwaald in de mist Spannende Persoonlijk Flakkeesche damkampioenschappen Tiori MusicaliV Drukwerk nodig? EIIAllDEliJliEiliS EIUVÜDEn-IIIEUWA redelijk rustig verlopen Nog plaats bij reisje 'De Christenvrouw' Geen viswedstrijden voor senioren H.S.V. De Viscromte concerteerde succesvol Informatiebijeenkomst over 'Biologicals, een nieuw perspectief bij de behandeling van Reumatoïde Artritis ■'^^tei'"' Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 PAGINA 2 IJÖïSlitö 4 MEI 2ÖM Op woensdag 28 april was er BRAND bij de bekende Bakkerij Dam te Ouddorp. Geen uitslaande brand, maar 'brand' in de persoon van mevrouw Janny Brand. Zij was door bakker Kees Dam uitgenodigd om de schitterende hoofdprijs in ontvangst te nemen, die zij met haar slagzin gewonnen had in de landelijke Waldkom-broodwed- strijd. Bakker Kees Dam, die ook het heerlij ke Waldkom-brood bakt, overhandigde aan Janny Brand een fantastische Zwitserse Espresso machine ter waarde van 1200 Euro, met maar liefst 36 keuze-mogelijkheden voor een heerlijk geurende, vers gezette espresso, koffie, of cappuccino. Helemaal 'computer' gestuurd, met verlichting, kort om een schitterend sieraad voor elke keuken. Ter verhoging van de feestvreugde deed Bakker Dam er nog een grote doos met zijn heerlijke oranjegebak bij, die uitermate goed van pas kwam, omdat Mevrouw Brand de volgende dag jarig was. En.een lekker kopje koffie uit dit unieke apparaat, samen met heerlijk gebak van Bak ker Dam, is natuurlijk helemaal het einde! Tenslotte bedankte de blij verraste prijswin- nares Bakker Dam hartelijk voor zijn goede gaven! Genieten van het voorjaar in de dynamische natuur van Kwade Hoek. Dat is mogelijk als u meegaat met de voorjaarsavondexcursie van Natuurmonumenten op zaterdag 15 mei. Om 19.00 uur vertrekt de gids voor een wandeling van twee uur door Kwade Hoek. U kunt zich aan melden voor deze excursie bij VW Ouddorp, tel. (0187) 681789. Hier hoort u waar de excursie vertrekt. De kosten van de excursies zijn voor leden van Natuurmonumenten 4,00, niet-leden betalen 7,00 en kin deren t/m 12 jaar 2,00. Goede wan delschoenen zijn aanbevolen eij een verrekijker komt goed van pas. Kwade Hoek De Kwade Hoek is een gebied met oude en nieuwe duinen, slikken en schorren. Hier komt een grote verscheidenheid aan vogels voor. Tussen de jonge duinen bouwen in het voorjaar strand- en bontbekplevieren hun nest in het zand. In de meer landinwaarts gelegen duinvalleien broeden onder andere de blauwborst en de nachtegaal. De zang van de nachtegaal weerklinkt zowel overdag als 's nachts. Verder zijn de planten in deze tijd van het jaar op hun mooist. De duindoom en vlier komen nooit in blad en voorjaarsbloe- men staan in bloei. Tegen het einde van de schemering is er kans om een ree te zien! Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Adve:tentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.VilIerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18.50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De Koninginnenacht in het politiedistrict De Eilanden is redelijk rustig verlopen. Bij een aantal incidenten is door politie en andere hulpverlenende diensten adequaat opgetre den. Ernstige verstoringen van de openbare orde deden zich niet voor. Op Goeree-Over- flakkee werden bij het traditionele luilakken met brommers 25 bekeuringen uitgeschre ven. In Den Bommel aan de Voorstraat heeft de politie preventief een stapel hout weg laten halen omdat men die in brand wilde steken. Toch is er later nog een vuurtje gestookt, maar dat leverde geen problemen op. In Achthuizen stak men een caravan in brand, terwijl er op de Steigerdijk in Oolt- gensplaat eveneens een vuur werd gestookt. In Stad aan 't Haringvliet was er spraken van een vreugdevuur. In Sommelsdijk stak men autobanden in brand. In Dirksland zijn twee mensen aangehou den, één voor belediging en één voor vernie ling. Ook werd een band van een politiewa gen lek gestoken. Aan het eind van de Koninginnedag is op de hoek van de julianaweg-voorstraat nog een vreugdevuur gesticht. Rond het vuur voel den enkele personen zich behaaglijk maar door omwonenden in de brandweer gewaar schuwd. Nadat de brandweer het vuur had geblust en weer was ingerukt was het een half uur later weer prijs. Hierop werd weer de brandweer gealarmeerd. Nadat ook dit brandje weer was geblust zijn er geen inci denten meer geweest. Er zijn nog plaatsen vrij in de bus voor het reisje van 18 mei a.s.! De kosten zijn 37,50 euro. Als u mee wilt kunt u zich nog opge ven vóór zaterdag a.s. bij mevr.Klink (tel.482469) of mevr.Boot(tel.485624). De vertrektijden komen nog in het Eilanden- Nieuws van vrijdag 14 mei a.s.. Op maandag 24 mei 2004 organiseert de Reumapatiëntenvereniging Goeree-Over- flakkee e.o. een informatiebijeenkomst over een nieuw perspectief bij de behandeling van actieve RA. Reumatoloog dr. P. B. J. de Sonnaville zal een overzicht geven van nieuwe medicatie voor patiënten met actieve Reumatoïde Art ritis. Een patiënt en reumaconsulente Han- neke Voorneveld zullen een praktische uit eenzetting geven van de verschillende behandelmethodes. Na de presentaties is het mogelijk om vragen te stellen. Deze informatiebijeenkomst is bedoeld voor leden van de Reumapatiëntenvereniging Goeree-Overflakkee e.o.; niet-leden met een reumatische aandoening en overig geïnteres seerden. De bijeenkomst vindt plaats in het personeelsrestaurant van het Van Weel-Be- thesdaziekenhuis te Dirksland op maandag 24 mei 2004. De zaal gaat om 19.30 uur open en deelname is kosteloos. Voor en na de lezingen is het mogelijk om extra informatie te verkrijgen van de regio nale patiëntenvereniging Reumapatiënten vereniging Goeree-Overflakkee e.o. of zelfs lid te worden. Tevens kan men praktische tips uitwisselen met lotgenoten. De bijeenkomst wordt georganiseerd onder auspiciën van de Reumapatiëntenbond. Voor nadere informatie en aanmelding voor de bijeenkomst kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J. van Loon via tele foonnummer (0187) 651661 of een e-mail sturen naar rpvgouni-one.nl. Het bestuur van H.S.V. De Viscromte heeft in haar vergadering van 29 april besloten dat er vanaf heden geen viswedstrijden voor senioren meer zullen plaatsvinden tot nadere berichtgeving. Dit heeft te maken met het ontbreken van voldoende kandidaten voor de wedstrijd commissie. Het wedstrijdprogramma zal pas dan worden hervat als er 5 personen in voor noemde kommissie zijn geïnstalleerd. Kandidaten kunnen zich melden bij de secretaris, tel. 48 54 98 of 06 - 41 04 9213 Op zaterdag 1 mei omstreeks 17.45 werd de bemanning van de reddingboot Griend door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. In de aanloop van het Brouwershavense Gat voer een zeilboot genaamd de Pandor welke in, op dat moment zeer dichte mist, de weg kwijt was. Tevens bleek dat de aan boord van het ruim 12 meter lange schip aanwezi ge apparatuur defect was geraakt. Het schip had al diverse malen de grond geraakt. Op advies van de kustwacht post Ouddorp heeft men het anker uitgezet. Aan boord van de Pandor bevonden zich twee personen. Ter plaatse gekomen bleek dat door de opste kende wind de mist voor een groot gedeelte was verdwenen en dat het zicht redelijk goed werd. De Griend heeft vervolgens de zeil boot begeleid richting de Oosterboei. Inmid dels was ook de bemanning van de redding- boot Christien opgepiept. Deze reddingboot vervangt tijdelijk de Stellendamse redding boot Prinses Margriet. Net voorbij de Oos terboei heeft de Christien de Pandor op sleep genomen richting Stellendam. De Griend is vervolgens teruggevaren richting de helling van de Brouwersdam. Bij de Pampus 1 is de Christien gestopt met slepen en is de Pandor op eigen kracht de haven van Stellendam binnengelopen. Na het bunkeren kon de bemanning van de Christien naar huis. Voor de zeventiende keer weiden dit seizoen de Persoonlijke Flakkeese damkampioen schappen gespeeld. Ze waren spannend tot de laatste avond. Aan het toernooi mocht elke dammer van Flakkee meedoen, ongeacht of hij wel of geen lid is van een damvereniging. Van vier damverenigingen op het eiland deden leden mee met de kampioenschappen; dam vereniging Denk Zet uit Middelharnis, damverenging Dirksland, damvereniging Oud dorp en damvereniging Ernst, Nut en Ontspanning uit Melissant. Zeven toernooien werden deze winter gespeeld, maar het was op deze avonden niet voorspelbaar wie dit jaar kam pioen zou worden. Het werd een nek aan nek race die pas op de laatste avond, 14 april jl., werd beslist. Aansluitend werd op woensdag 28 april nog een sneldamtoemooi gehouden waarbij burge meester Sinke van de gemeente Goedereede de prijzen uitreikte voor de Flakkeese kam pioenschappen. Winnaar ■werd Piet Leroy uit Middelharnis, t-weede werd Bert Visbeen uit Melissant en op de derde plaats eindigde Adrie Doorn uit Nieuwe Tonge. U ziet ze op de foto, samen met de burgemeester. (Foto: Persburo PLikkee) De decorandussen mei hun partners, v.l.n.r.:de heer en mevrouw Groenendijk, der Bakelaar met echtgenote en Terwijl buiten de voorjaarsregen gestaag viel, was er ook binnen de muren van het gemeentehuis in Goedereede ook een behoorlijke regenval, want ook de lintjesregen deed Goedereede aan. Maar liefst zes inwoners van de gemeente werden in één keer onderscheiden voor hun verdiensten voor de samenleving. Eén van de gedecoreerden, de heer P.T. Grinwis, die onderscheiden werd vanwege zijn zestienjarig raadslidmaatschap ontbrak tijdens de officiële bijeenkomst. Het lintje was hem voorafgaande aan de bij eenkomst in huiselijk kring uitgereikt. In de raadszaal verwelkomde burgemeester C. Sinke de vele belang stellenden die naar het gemeentehuis waren gekomen voor de uitrei king van de versierselen die horen bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau. Marie Westdijk, en Teun Bakelaar uit Ouddorp, Wout Groenendijk uit Goedereede en Aren Grootenboer en Joke Klepper uit Stellendam, waren onder al of niet andere voorwendselen naar het gemeentehuis van Goedereede 'gelokt' om hun onderschei ding in ontvangst te nemen. Oranjegevoel Burgemeester C. Sinke verwelkomde het in groten getale opgekomen publiek en de te onderscheiden personen. Sinke verklaarde al een beetje het 'oranjegevoel' te krijgen, "maar waar toch een melancho lisch gevoel bij gekregen wordt", Sinke doelde hierbij op het overlij den van Koningin Juliana. "Koningin Beatrix laat zich vandaag ook van haar beste kant zien, namelijk mensen eren wie dit toekomen!" Volgens de burgemeester worden er in de samenleving allerlei ver banden gelegd door mensen om samen dingen te stand te brengen. Dit gebeurt in verenigingen en stichtingen "en in allerlei verbanden vin den mensen elkaar en proberen het cement in die samenleving aan te brengen, zodat deze samenleving bij elkaar blijft en goed kan func tioneren". Vervolgens liet Goerees eerste burger de verdiensten van de te deco reren personen de revue passeren. Mevrouw Westdijk-Bakelaar, is al bijna dertig jaar actief voor de Oranjeverenging in Ouddorp. Zij is verantwoordelijk voor de werving van advertenties en donateurs, ze bezoekt in dit verband jaarlijks - op de fiets - zo'n vijfhonderd adres sen: "van de Hofdijksweg tot Vuurtoren". Sinke noemde mevrouw Westdijk 'de sjouwer van de Oranjevereniging' en betitelde haar als stille werker. Naast de vele werkzaamheden voor de Oranjevereni ging is mevrouw Westdijk ook vanaf 1994 is mevrouw actief als pen ningmeester van Vogel vereniging 'De Putter', waarzij ook nauw betrokken is bij de organisatie van tentoonstellingen van 'De Putter' "Kortom: een vrouw die zich weert in de samenleving", aldus Sinke. Vrouw met veel caritas De volgende die in aanmerking komt voor een onderscheiding, is mevrouw Klepper-Breeman uit Stellendam. Sinke noemde haar een vrouw met caritas. "Je komt haar overal tegen waar liefdewerk is". Ze is sinds 1983 vrijwilligster voor de Stichting Zorgcentrum 'De Vlied- berg' in Ouddoip en sinds drie jaar voorzitter van het bestuur van de Steunstichting De Vliedberg. Verder blijkt mevrouw Breeman al tien jaar bij de Welfare van het Rode Kruis, afdeling Goeree en omstre ken actief en vanaf 1989 is ze secretaris van het bestuur van de afde ling. Ook is zij geruime tijd bestuurslid van de plaatselijke Christelij ke Vrouwen Bond. Toch is hiermee de lijst van activiteiten van het mevrouw Klepper nog niet ten einde. Namens de Unie van Vrijwilli- burgemeester Sinke, A. Grootenboer, de heer en mevrouw Klepper, wethou- de heer en mevrouw Westdijk. gers (UW) is zij gastvrouw in het Van Weel Besthesda Ziekenhuis in Dirksland en ze is projectleider van die gastvrouwen geweest, evenals bestuurslid van de UW. "Een vrouw die altijd klaar stond om dat te doen wat van haar gevraagd wordt", zo typeerde Sinke mevrouw Klepper. De volgende decorandus was de heer A. Grootenboer uit Stellendam. Grootenboer is mede-eigenaar en directeur van de Ford Garage in Middelhamis. Naast de drukte van zijn dagelijks werk vindt Groot enboer nog tijd voor andere zaken: Van 1974 tot 2003 is hij secreta ris en penningmeester van de afdeling Stellendam van het Neder landse Rode Kruis geweest en van 1998 tot 2003 bestuurslid van het district Goeree-Overflakkee. In 2001 was hij lid van de fusiecom missie van de Rode Kruis afdeling Stellendam en tweede secretaris van de afdeling Goeree. Naast het werk voor het Rode Kruis (werk waar je alleen maar dankbaarheid voor terugkrijgt, aldus Sinke) vindt Grootenboer ook nog tijd voor het voorzitterschap van het gemengd kamerkoor en vocaal ensemble Magnificat in Middelhamis en van het herenkwartet Consortio Vocalis in Ouddorp. Visser aan de wal De heer W.A. Groenendijk 'een visser die aan de wal kwam' was één van eerste mensen die Sinke bij zijn aantreden tegenkwam, hij wilde de burgemeester bijpraten over de viering van de Koninginnedag. Groenendijk is lang bij de Oranjeverenging betrokken geweest, van af 1985 tot heden is hij bestuurslid van die Oranjevereniging en heeft zich altijd een groot initiator getoond bij het organiseren van de jaar lijkse braderie. Ook was Groenendijk heel actief bij het organiseren van de andere activiteiten van de vereniging. Verder is hij bestuurs lid geweest van de stichting verenigingsgebouw Oostdam en van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. Groenendijk is vanaf 1968 tot 1977 vice-voorzitter en waarnemend voorzitter van de Vis serijvereniging 'Ons Belang'. Vanaf 1993 is Groenendijk bestuurslid van de stichting Jacomijntje van Wijk. Deze stichting is voortgeko men uit de opheffing van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis en beheert een legaat, waarvan de baten worden aangewend voor gezondheidsvoorlichting in Goedereede. Wethouder T.A. Bakelaar was de laatste in de rij decorandussen. "Een man die leeft en werkt voor politiek'', aldus Sinke. Hij heeft Bakelaar leren kennen "als een open en eerlijk mens, die niets achter de ellebogen houdt en staat voor de gemeente". Vanaf 1986 in de gemeenteraad en in later jaren wethouder. Sinke karakteriseerde het wethouderschap als een "fascinerende hondenbaan het is dag in dag uit sjouwen geblazen waarbij 11.500 mensen over je schouder mee kijken". Vervolgens ging de burgemeester over tot het opspelden van de ver sierselen, die behoren bij Lidmaatschap in de Orde van Oranje Nas sau. Nadat de officiële handelingen waren verricht was er nog gele genheid om de zojuist onderscheiden personen toe te spreken. De heer J. Klepper, sprak mevrouw Klepper-Breeman en de heer A. Grootenboer toe, namens het Rode Kruis. Hij bedankte Joke en Aren voor de vele activiteiten die zij voor het Rode Kruis hebben gedaan en overhandigde hem een bloemenbon. Namens de Christelijke Vrouwen Bond sprak mevrouw Van der Wende mevrouw Klepper toe voor het vele werk wat er gedaan is voor de Vrouwen Bond, waarna ze een attentie kreeg. Ook de heer Groenendijk werd door mevrouw Van Ommeren van de Oranjever eniging toegesproken en bedankt. Hij kreeg een spiegel overhandigd waarin het wapen van de gemeente Goedereede stond gegraveerd. Het Christelijk Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali' uit Middelhamis heeft afgelopen zaterdag een tweetal zeer succesvolle con certen geven in de schitterende Sint-Jans kerk in Gouda en de Paradij skerk in Rotter dam. De reacties van het publiek over de uitgevoerde werken waren lovend. In beide kerken sprak het publiek uit dat zij het uniek vonden dat jongeren zo gemotiveerd waren om een dergelijk programma met koormuziek in te studeren en uit te voeren. Vanavond (dinsdagavond) hoopt dit koor het repertoire nog een keer uit te voeren, en ditmaal in de Nederlandse Hervormde Kerk van Dirksland. Het programma dat de naam 'Misery Mercy' heeft gekregen staat namelijk voor een groot gedeelte in het teken van dodenherdenking. Dit bijzondere concert zal om 21.00 uur te starten en zal ongeveer vijf kwartier te duren. De kerk is geopend vanaf tien over acht. De toegang bedraagt slecht 2,50. Iedereen hartelijk welkom! SOMMELSDIJK Tijdens de openingsweek van de nieuwe Supermarkt Coop Compact in Melissant is er een kleurenwedstrijd uitgeschreven voor de jeugd. De uitslag is bekend: De eerste prijs, een nieuwe fiets, werd gewonnen door Linda Kardux en werd door eigenaar André Kooi in de supermarkt uitgereikt aan Linda in het bijzijn van haar ouders. De andere prijswin naars mochten een kado uitzoeken in de speelgoedhoek van de supermarkt. Naast de zes jarige Linda Kardux waren er de volgende vier prijswinnaars: Meivin Legiers (2 jaar); Dennis Breen (4 jaar); Jobin Grootenboer (7 jaar) en de tien-jarige Sharon van der Est.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2