Borstvoeding verloven Jubilarissen bij EHBO rSommelsdijli Nieuw modern kantoor Aannemingsbedrijf Gebr. Van den Nieuwendijk B.V. Geen oud papier Qude tijden herleven op Bosseschool eiiaudbi-iiieuws Gift voor spoel en belevingstuin De Regenboog 'Ons Koor' Ruime zege voor Good Luck Nieuwe clubkampioenen bij Burning Rubber Zomercompetitie Denli en Zet Kerkdiensten Ger. Gemeenten Sam en Sebastian winnen poëziewedstrijd van alle openbare basisscholen Goeree Overflakkee Christelijke kunstenaars maken HQ-boek 1A(Ma9 in de kraamtijd en eerste weken HONOA. Perfecte veiligheid. ga voor een Hor^dal Autobedrijf Jan van Dijk Brielle P.V. De Luchtbede te Herkingen Eerstelingen verliezen weer in competitie bij tennisvereniging Ooitgensplaat Bij denken jullie natuurlijk aan leuke kaartjes. DONDERDAG 29 APRIL 2004 Robin de Vogel en Mike Krijger verrichten de officiële handeling bij hel leggen van de eente Heen voor het kantoor van Gebr. Van den Nieuwendijk B. V. STELLENDAM - Voor het nieuwe kantoor van Aannemingsbedrijf Gebr. Van den Nieuwendijk B.V. aan de Langeweg in Stellendam werd vorige week de eerste steen gelegd. Deze officiële handeling werd verricht door de twee zoontjes van de direc teureigenaren. Robin van vier jaar en de zoon van Kees de Vogel en de vijf jarige Mike de zoon van Peter Krijger plaatsten de eerste steen in het nieuwe kantoorgebouw dat eind dit jaar klaar moet zijn. Het bijzondere aan de bouw van dit kantoor is het feit dat er aan de bouw vier leerling bouwvakkers meewerken. De vier komen van de opleiding Stichting Samenwerkings verband Praktijkopleiding Bouw (SSPB) in Middelhamis. De aankomenden bouwvak kers zitten in een leer-werktraject en worden via deze stichting bij de verschillende aan nemers op het eiland geplaatst. Meestal maken de leerlingen slechts een deel van het bouwproject mee, maar bij de bouw van dit kantoor doorlopen ze elke fase van het bou wen, zoals het metselwerk, het titimierwerk en de afbouw. Jan Tanis is één van de leer lingen en volgt de primaire opleiding die twee jaar duurt. Hij is momenteel bezig met de onderdelen metselen, isoleren en oppe ren. In overleg met de leermeester behaalt hij zijn praktijktoetsen. In de twee-jarige opleiding moet hij in totaal elf praktijktoet sen halen. Rutger van der Veer is al klaar met zijn opleiding bij het SSPB en is zeer te spreken over de opleiding. "Er wordt veel voor je geregeld en je staat nooit op straat", zegt Rutger. "Je hebt een contract met het SSPB en zij kijken uit voor een werkgever en daar houden ze zich ook aan!" De leerlingbouwplaatsen kunnen alleen bij bedrijven die erkend zijn als opleidingsbe- drijf. Dat houdt in dat een leerling alle onderdelen van het bouwproces kan doorlo pen en er geschoolde leermeesters zijn. Bij Aannemingsbedrijf Gebr. Van den Nieu wendijk werken op dit moment in totaal negen leerlingen uit het leerlingwezen. Bij de tafeltennisvereniging uit Ooltgens- plaat, Burning Rubber, zijn dinsdagavond 20 april, als afsluiting van het seizoen, de club kampioenschappen gespeeld. Omdat er aar dig wat starters bij de club zijn is dit kam pioenschap in twee delen opgesplitst. In de groep recreanten werd een opvallende uit slag genoteerd, namelijk die van Ed van Laar tegen de regerend kampioen Wil Thoonen. Ed won met 2-1 van Wil en haal de daarmee het clubkampioenschap naar zich toe. Ook in de groep starters was een opmerkelijke uitslag te bespeuren. Fred Seton had met zijn splinternieuwe slaghout nog geen set verloren, maar deze keer Jaeeg hij een tegenset te verwerken. Desondanks werd hij met deze tegenslag toch clubkam pioen bij de starters en promoveert daarmee naar de groep recreanten. Einduitslagen zijn als volgt; Starters: nol Fred Seton, no2 Jan Neels, no3 André Roodzant, no4 Hans de Vos, no5 Peter Slager en met de rode lan taarn Bas de Vos. Recreanten: nol Ed van Laar, no2 Wil Thoonen, no3 André Ver schuren, no4 Wit Tiggelman en Bert de Bruin werd vijfde. Vrijdagavond 23 april heeft de vereniging met een etentje in de Hoezemoes te Den Bommel, waarbij ook de partners aanwezig waren, het seizoen op een waardige manier afgesloten. Begin oktober gaat het tafeltennisseizoen weer van start en hoopt de club weer een paar nieuwe leden te mogen begroeten. Maandag 3 mei a.s. begint de zomercompe titie dammen. Daarbij wordt volgens het Zwitsers systeem gespeeld. Dat wil kort door de bocht gezegd: winnaars tegen win naars en verliezers tegen verliezers. Het gaat om zeven wedstrijden. Eind juni is de com petitie dus weer afgelopen. Alle clubdam- mers kunnen hieraan deelnemen, maar ook huisdammers, die de regels kennen, zijn welkom. Er wordt in 'De Staver'; gespeeld. Aanvang van de competitie 19.30 uur. Wie meedoet en zich nog niet heeft aangemeld, moet dit onmiddellijk doen bij de wedstrijd leider: H.H. Verolme, Kastanjelaan 30,3241 BJ Middelhamis. Telefoon 485389. Hoe staiT je met de borstvoe ding als je kindje er is en hoe ga je ermee verder de eerste weken. Voor een goede borstvoedingsrelatie is een goede start belangrijk. Over hoe je dan een goe de start kunt maken gaat het op de maan delijkse bijeenkomst van Borstvoedingor ganisatie LLL. De ervaring leert dat, als je goed geïnformeerd van start gaat, de borst voeding sneller op gang komt en vaak lan gere tijd in stand blijft. De informatiebij eenkomst is bedoeld voor zwangeren, moeders (evt. met baby) en anderen die zijn geïnteres seerd in het geven van borstvoeding of ermee te maken hebben. Deze bijeen komst wordt gehouden op donderdag 6 mei, Molenblok 24 in Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 voor donateurs en 3,50 voor niet donateurs. Aanmelden voor deze avond kunt u bij Francisca Wagenaar, tel. 0187-684433. Ook voor telefonische hulp bij en infor matie over borstvoeding kunt u dit num mer bellen. The Power of Dreems www.janvandijk.nl Slagveld 19, 3231 AN BRIELLE. Telefoon 0181 - 41 37 77 OUDDORP - Dinsdag 4 mei, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. DIRKSLAND - Woensdag 5 mei, 19.30 uur, student G. Beens. HERKINGEN - Woensdag 5 mei, 19.30 uur, ds. A.B. v.d. Heiden. OOLTGENSPLAAT - Dinsdag 4 mei, 19.30 uur, stud. E. Bakker. Afgelopen dinsdag 21 april was OBS De Westhoek het middelpunt van gedichtenminnend Goeree-Overflak- kee. Leerlingen van alle openbare basisscholen hadden zich verzameld om onder elkaar uit te maken wie het beste gedicht had gemaakt in het schooljaar 2003-2004. Er werd gestre den in twee categorieën: groep 5/6 en groep 7/8. Om 14.00 uur opende de heer Johannes Reintjes de bijeenkomst en heette alle aan wezigen van harte welkom. Na het ope ningswoord kwamen de "dichters" de zaal binnen onder leiding van dhr. Nick Ebel. Hij was het ook die het verdere verioop van de middag begeleidde. Eerst waren de kinderen uit de groepen 5 en 6 aan de beurt. Er werd in totaal door 8 kin deren een gedicht voorgelezen. Het was al snel duidelijk dat de jury, bestaande uit Jan Trompper, Gerty Schellevis en Kees Briek, het tamelijk moeilijk zouden krijgen met het bepalen van een winnaar. De gedichten waren namelijk van een bijzondere kwali teit. Dat was ook het geval bij de leerlingen van de groepen 7 en 8. Ook hier was sprake van goed geschreven gedichten. Het onderwerp waarover gedichten mochten worden gemaakt was voor alle kinderen gelijk: "Natuuriijk". De leerlingen hebben zich goed aan dit onderwerp weten te hou den. Het spannende moment kwam, toen na een 25-tal minuten, de jury naar buiten kwam met de uitslag. In beide categorieën was het een leerling van OBS d'n tuun die met de beker aan de haal ging. Sam Verhage in de 5/6 categorie en Sebastian van Houwelingen uit de 7/8 categorie waren de trotse winnaars van de gedichtenwedstrijd 2004. De jury, bij monde van Jan Trompper, bedankte alle dichters voor hun inbreng en prees hen voor de prachtige gedichten die deze dag hadden opgeleverd. Johannes Reintjes bedankte ten slotte een ieder voor het aanwezig zijn en sloot een zeer geslaagde middag in de West hoek in Ouddorp af. Natuur is natuurlijk Het is natuurlijk dat vossen jagen. Maar niet dat mensen bomen omzagen. Het is natuurlijk om te spelen. Maar het is dom om iets te stelen. Het is natuurlijk dat we leven. Het is natuurlijk dat vogels zweven. Het is natuurlijk voor groot en klein, dat moeder natuur de baas moet zijn!!! Sam (groep 5). Het is natuurlijk dat.... Het is natuurlijk dat een bever een dam maakt, Niet dat de mens een hert met een kogel raakt. Het is natuurlijk dat een bij nectar uit een bloem haalt. Niet dat de mens bomen met machines vermaalt. Het is natuurlijk dat arenden jagen op muizen. Niet dat mensen de grond vernielen met buizen. Het is natuurlijk dat paarden hollen. Niet dat de mensen de vruchtbare grond mollen. Het is niet goed wat de mensen doen. Ze behandelen de natuur als een ouwe schoen. Laat het maar over aan moeder natuur dan gaat er niks mis. Ze behandelt de natuur alsof het haar eigen kind is. Dat is natuurlijk!!! Sebastian uit groep 8. Het 'Samenspel Goeree Overflak kee' is een overkoepelend orgaan wel ke een 11-tal duivensport verenigin gen van dit eiland omvat. Elk jaar wordt er een goed doel uitgekozen waaraan dit samenspel geld geeft (in eerder jaren o.a. Calando, Rode Kruis, slachtoffers brand Volendam enz). Dit jaar was dat de Speel- en belevingstuin van De Regenboog. Kinderdagcentrum De Regenboog in Mid delhamis wordt bezocht door kinderen met een ontwikkelingsachterstand en kinderen met een verstandelijke of een meervoudige handicap die op Goeree Overflakkee en omgeving wonen. Voor de kinderen van De Regenboog wordt een speel- en belevingstuin aangelegd. In Deze tuin kunnen kinderen leren, spelen, ervaring opdoen en hun zintuigen (leren) gebruiken in een natuurlijke omgeving. Om deze tuin te realiseren is veel geld nodig en Samenspel Goeree Overflakkee" wil hier een steentje aan bijdragen. De duivensport verenigingen organiseren een attractievlucht waarvan de opbrengst gebruikt wordt voor het goede doel. De verenigingen stellen enige prijzen ter beschikking welke door de ingezette dui ven verdiend kunnen worden. Dit inzetten kost voor ieder duif 0,25, dit zorgt voor een mooi eindbedrag. Daarnaast worden verkopen georganiseerd en gedeelten van de opbrengsten van tentoonstelUngen wor den ter beschikking gesteld voor het goede doel. Daarbij moet men bedenken dat de duiven sport geen subsidies ontvangt, zij zorgen volledig voor hun eigen inkomsten om hun sport te kunnen beoefenen. De Regenboog was uiteraard zeer ver heugd het mooie bedrag van: 771,50 in ontvangst te mogen nemen! Tevens kwam de toezegging van samenspel Goeree Overflakkee dat ook volgend jaar De Regenboog het goede doel is waar men geld voor bij elkaar brengt! De tuin zal 12 mei officieel geopend gaan worden. Hij is grotendeels af. Er zijn echter nog de nodige wensen dus De Regenboog was zeer blij met de toezegging dat ook volgend jaar een mooi bedrag geschonken zou worden! Op zaterdag 1 mei as kunnen de mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' helaas geen oud papier ophalen. Ze zijn dan immers in Enge land en maken daar een tournee langs Can terbury, Londen en Cambridge. Als u woon achtig bent in Sommelsdijk zet dan uw papier deze keer niet aan de weg, maar wacht een week tot 8 mei as, dus tot volgen de week zaterdag. DOORN/PUTTEN - Deze maand zag het 'HQ Art Book' het levenslicht: een luxe magazine vol foto's, strips, car toons en illustraties (HQ staat voor Heavenly QuaUty). Twintig illustrato ren en fotografen leverden hun bij drage aan dit boekwerk. Het werd samengesteld door Willem de Vink, illustrator, schrijver en spreker en momenteel directeur van stichting Agapè. Tijdens de viering van zijn 30-jarig jubileum als tekenaar bracht De Vink een stel vrien den samen, die in hun professie allemaal iets met geloof en beeldende kunst doen. Daar ontstond het idee om een boek samen te stel len rond het thema beeld en geloof, waaraan de kunstenaars hun eigen bijdrage zouden leveren. In het boek vinden we - naast werk van De Vink - onder andere humoristische tekeningen van Roel Ottow en Marcel de Boer, strippagina's in een literaire beeldtaal van Roelof Wijtsma en Willem Zijlstra, schilderijen van Liza-Beth Valkema, aan grijpende foto' s van Ruben Timman en spre kende geloofsbekentenissen van David Sörensen. Er werden ook tien gelijkenissen uit de bijbel opgenomen, waarin Jezus Christus beelden oproept die mensen op het spoor zetten van het Evangelie. Willem de Vink publiceerde zijn eerste strips en tekeningen op z'n veertiende. Vooral bekend werd zijn stripboek "Jezus Messias", dat nu in vele talen uitkomt en ingezet wordt voor wereldwijde evangelisa tie. In 1995 richtte De Vink samen met gra fisch vormgever André Veen 'Heavenly Quality' (HQ) op, een label, dat uitgroeide tot een beweging voor jongeren, met evene menten en een school voor bijbel en kunst, dat ondergebracht werd bij Agapè. Het HQ Art Book is een goede weergave van wat kunstenaars te bieden hebben op het gebied van verbeelding en geloof; een prachtig document om zelf van te genieten of om cadeau te doen. Het Art Book werd - net als alle andere HQ-uitgaven - uitgebracht door Opwekkingslectuur in Putten en kost 9,50 euro. Info/bestellen: Opwekkingslectuur, tel. (0341) 362656. Na twee nederlagen op rij hadden de korf ballers van het eerste team van Good Luck wat recht te zetten. Ze konden dit doen in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen de nummer laatst Voltreffers uit Oosterhout. Good Luck schoot uit de startblokken en door afstandschoten van Marcel Kievit en Jan-Willem de Vos liep de ploeg binnen enkele minuten uit naar een 4-0 voorsprong. Het publiek ging er eens goed voor zitten, maar het aanvalspel van Good Luck begon te haperen. Men kwam nog wel op een 6-1 voorsprong, maar echt soepel ging het niet meer. Doordat niet de genadeklap werd gegeven bleef Voltreffers hoop houden op een goed resultaat. Men vocht zich terug tot 7-5 en de ontevredenheid was af te lezen van de gezichten van de Good Luck spelers. Samantha de Vos scoorde vlak voor rust nog en hierdoor kon men gaan rusten met een acceptabele voorsprong. Ook in de beginfa se na rust kon Good Luck nog niet het gewenste spel laten zien. Toch was het vol doende om verder uit te lopen en na een fraaie doorloopbal van Arjan Zondervan stond Good Luck 4 doelpunten voor. Ingmar Adam kwam in het veld voor Nico Overduin en deze wissel zorgde voor wat nieuwe ener gie. Al snel scoorde hij via een zuiver afstandschot en niet veel later versierde hij een cruciale vrije bal. Nadat deze doel treffend was afgerond door uitblinkster Samantha de Vos was de wedstrijd definitief beslist. Good Luck ging beter aanvallen en de kansen die de afgelopen wedstrijden niet benut werden, vielen nu wel door de mand. Doordat verdedigend nog enkele foutjes werden gemaakt viel de nederlaag voor Vol treffers nog mee. Na het laatste eindsignaal stond er de eindstand van 16-9 op het score bord. Doordat ook Good Luck 2 ruim had gewonnen van Voltreffers 2 was het weer eens een succesvol weekend voor de selectie van de Flakkeese korfbalformatie. Doelpuntenmakers: Samantha de Vos (6), Marcel Kievit (3), Jan-Willem de Vos (3), Arjan Zondervan (2), Liesbeth Los (I), Ing mar Adam (I). Uitslag wedvlucht vanuit Doornik, 24 april 2004. Los: 10.30 uur. Deelnemers: 13. Duiven: 207. Weer: noordwesten wind. A. Molenaar en Zn. 1, 4, 7, 12, 15, 17, 28, 30, 31, 35, 38, 39,49, 50, 51; C. Logmans 2, 5,14,22, 23, 26, 27; A. Riedijk 3, 8, 11, 52; A. het Jonk 6, 9, 19, 24, 36; P. Hogerwerf 10, 32, 48; K. Kievit 13, 18, 41; J. den Boer 16, 20, 21, 25, 37, 42, 43, 44, 45, 47; H. Kamerling 29; A. M. Volaart 33, 46; M. Huizer 34; G. van Drie 40. In itijl laat de Bosseschool de oude tijden herleven. De komende weken staan voor de Bos seschool in het teken van de viering van het 125-jarig bestaan. Niet alleen tijdens de feestweek mei, maar ook al tijdens een pro- jectweek met als thema 'Middelhamis/Som- melsdijk, vroeger en nu', die op woensdag avond 28 april werd afgesloten met een ten toonstelling. In alle groepen is een schat aan voorwerpen uit het verleden verzameld. Een rondwandeling door de school roept heel veel herinneringen op en laat ook zien hoe snel de ontwikkelingen ook in het onderwijs zijn gegaan en nog gaan. Alle groepen heb ben een zeer goed verzorgde en boeiende rondleiding gekregen in het streekmuseum, waarvan de school ook veel materialen van vroeger in bruikleen heeft gekregen. Uiter aard hebben de leerlingen vele verhalen gehoord uit vroeger tijden van hun juf of meester, maar ook o.a. van Jan Both, gemeentearchivaris van de gemeente Mid delhamis, die niet alleen aan groep 8, maar ook tijdens de ledenvergadering/ouderavond met de aanwezigen terugging in de tijd aan de hand van beelden die gemaakt zijn van oude ansichtkaarten. Grote feest Van 12 tot 19 mei a.s. wordt het grote feest gevierd. Kinderen en leerkrachten zullen in kleding van toen hun activiteiten uitvoeren. Zeven dagen achtereen zullen er activiteiten zijn. Op woensdagmorgen 12 mei worden er ballonnen opgelaten in de Dirk Bosstraat en zullen er Oudhollandse liedjes worden gezongen in en om de Goede Ree en de Samaritaan. Donderdag is de sportdag met oude spelletjes, vrijdag een grote fancyfair van 14.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag is er een jubileumbijeenkomst waarvoor oud-Ieerlingen en oud-medewer- kers zijn uitgenodigd. Aansluitend zal er een reünie plaatsvinden. Aanmelden kan nog steeds via info@bosseschool.nl, per fax op IU-. 0187-484232 en op dinsdagmiddagen telefonisch via 0187-484881. Er hebben zich al zo'n 250 reünisten aangemeld en nog dagehjks komen er bij. Op zondag zal er om 15.00 uur in de aula van de Chr. SG "Prins Maurits" een gezinsdienst worden gehouden die zal worden geleid door ds. Leen-Jan Lin- gen en ds. Martha Hoffenkamp. Medewer king zal worden verleend door het combo van de gereformeerde kerk en het kinder koor "Eigenwijs" onder leiding van Peter Schouls. Op maandag zullen de schoolreizen worden gehouden waarin voor de diverse groepen historische bestemmingen worden opgenomen (het tram/treinmuseum in Oud dorp, het Land van Ooit, het Muiderslot). Op dinsdag worden er lessen gegeven in oude stijl en de feestweek zal worden afgesloten met een toneelstuk, uitgevoerd door de leer krachten van de Bosseschool. Zo zal er heel veel aandacht worden besteed aan het unieke jubileum van de oudste Chris- teüjke school van Goeree-Overflakkee, een school met een rijk verleden, een voorspoe dig heden en een perspectiefrijke toekomst. Bij de tennisvereniging in Ooitgensplaat staan dit seizoen twee jeugdteams in de regionale competitie. De jeugd kan op deze manier wedstrijdervaring opdoen en tevens hun spelniveau wat verder optrekken door tegen anderen te spelen. Leren concentratie in wedstrijden vast te houden en daarmee hun spel te verbeteren. Het zaterdag jon- gensteam t/m 14 jaar dat bestaat uit: Jonat han van Spanje (teamcaptain), Timo Tolle naar, Arjen Bom, Marco den Haan en inval ler Robbert Troost, kregen zaterdag 24 april het team Z'67-2 uit Rotterdam op bezoek. Twee single partijen en drie dubbels moes ten worden afgewerkt. De wedstrijden gin gen allemaal gelijk op maar het team van Z'67-2 had wel competitie ervaring en daardoor net dat stukje meer om in hun voordeel te beslissen. Alleen Jonathan won zijn single partij en met zijn dubbelpartner Aijen wist hij in de laatste partij net geen overwinning te behalen na enige match- points gekregen te hebben verloren ze toch in een zinderende driesetter de tie-break met 7-4. De wedstrijd ging daardoor met 4- 1 naar de tegenpartij. Bij de jongste deelnemertjes aan de compe titie in de groep gemengd t/m 10 jaar spelen dit jaar de kinderen uit Ooitgensplaat dat bestaat uit: Jan v.d. Welle, Lotte Gerrits, Karen Verdonk, Tony Hoekstra, Martijn Korteweg en Lars Vroege, allemaal gelijke spelen. Deze groep speelt op de woensdag middag hun wedstrijden. De spelconcentra- tie is bij deze groep wat minder maar het fanatisme is er niet minder om. De kinderen genieten er volop van en dat is de bedoe ling. Deze groep bezet daarmee de vierde plaats met hun prestaties. De jeugdcommis sie is bijzonder blij met deze ontwikkeling en hoopt volgend seizoen meerdere teams in te kunnen zetten. Het enige gemengd seniorenteam won zaterdag 24 april vrij makkelijk hun wed strijd tegen Binnenmaas en staan hiermee in de middenmoot van hun competitie. Al met al een prima resultaat dit weekend in Ooit gensplaat. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 <;0 algemeen® gebr-dewaal.com Op de 61e jaarvergadering van EHBO vereniging Middelharnis- Sommelsdijk werden de volgende jubilarissen in het zonnetje gezet. Bet sy de Rek en Gre Blok zijn allebei 25 jaar lid van de EHBO vereniging De voorzitter M.C.van Biert sprak de beide dames toe, hij bedankte Gre Blok voor het trouw bezoeken van de herhalingsavonden en het hulpverienen bij diverse evenemen ten, en hij wenste Gre een goede gezondheid toe dat ze nog lang lid van onze vereniging mag blijven. De tweede jubilaris van deze avond, Betsy de Rek neemt een aparte plaats in bij onze vereniging, zij is al 22 jaar secretaresse van onze vereniging, een administratieve spil waar onze vereniging op draait. "Kortom zij is voor onze vereniging al jaren lang een fijn medelevend mens en een fan tastisch bestuurslid, ik hoop als voorzitter dat je in goede gezondheid nog jarenlang werkzaamheden voor onze vereniging mag blijven verrichten", aldus Van Biert. Daarna nam dhr K.Birkhoff als voorzitter van de regio Goeree-Overflakkee en verte genwoordiger van EHBO Nederland het woord hij bedankte de dames voor de in 25 jaar betoonde inzet voor de EHBO, waarna hij de onderscheidingen opspelde. Daarna bedankte de voorzitter dhr.Birkhoff voor het uitreiken van de onderscheidingen, en bood de beide dames een bloemetje en een cadeaubon van de vereniging aan. De jubilarissen Gre Blok en Betys de Rek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9