'Misery Mercy' op 4 mei in Dirksiand Nieuws Informatieve Turkije-avond van Globe Reisburo Boekenpret stimuleert lezen met peuters Eindelijk IS het zover! Van consultatiebureau tot thuiszorg Thulszorgwinkel (0181) 62 62 26 DE ZORGLIJN EIIAIIDBn-raEUWS Nieuws uit de kerken uit de kerken ICIJkooköp w'ww.zwgM. iheidsagenda Een maal per twee weken krijgen de ellandelijke raadsfracties de 'gelegenheid om hun standpunten en meningen te verduidelijken in de rubriek 'Fractlegewljs'. De colleges van Burgemeester en Wethouders, welke de gemeenten besturen, krijgen ook om de twee weken gelegenheid hun visie op bepaalde zaken die in de gemeenten spelen onder de aandacht van de burgers te brengen In de rubriek 'Collegeaal'. Zorg en Samenleving. Onderwijs Welzijn Het Christelijk Jong Kamerkoor 'Fio- ri Musicali' uit Middelharnis hoopt binnenkort haar nieuwe concertserie getiteld 'Misery Mercy' uit te voe ren. Het programma zal uitgevoerd worden in historische kerken in de provincie Zuid-Holland en Zeeland. Concertprogramma toelichting; BttMlIlltfW9i*B*«Ii|)s:if Het programma zal op de volgende data worden uitgevoerd, De Plantage De juiste zorg, op de juiste plaats Care Wear ondergoed Hips heupbeschermers Verslik u niet Shantala Babymassage Bel voor al uw zorgvragen De Zorglijn PAGINA 6 DONDERDAG 29 APRIL 2004 Collegeaal Dit IS alweer de tweede keer, dat ik u bij mag praten over zaken die op dit moment de nodi^ ge aandacht van de gemeentelijke overheid vra gen en die binnen mijn portefeuilles spelen. Als college van Oostflakkee maken wij ons gro te zorgen over de gemeentelijke financiën. Tel kenmale worden wij gekort op de uitkering die wij krijgen van de rijksoverheid (het zogenaam de gemeentefonds) maar er wordt wei van ons verwacht, dat wij de taken die ons opgelegd zijn door het Rijk naar behoren uitvoeren. Dit vergt het nodige puzzelwerk om straks aan de gemeenteraad een sluitende begroting te kun nen presenteren, zonder dat dit ten koste gaat van de dienstverlening aan onze burgers. Ik besef wel dat dit niet zo'n vrolijke introduc tie is, maar het is op dit moment wel een reali teit waar wij als gemeentebestuur mee gecon fronteerd worden en waar we mee moeten werken. Naast de wettelijke taken die de gemeente dient uit te voeren zoals de Wet Werk en Bij stand (WWB), Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) en het facilliteren van het pri mair onderwijs, voeren wij als gemeente ook een aantal taken uit waarin we zelf een stuk beleidsvrijheid hebben. (J kunt daarbij bijvoor beeld denken aan subsidies die verleent moe ten worden aan verenigingen, stichtingen en instellingen in het kader van het welzijnspro- gramma. Het instant houden van het welzijnsprogram- ma, het instant houden van de gemeentelijke accommodaties in de dorpskernen en extra voorzieningen treffen in het kader van de gezondheidszorg. Het bovenstaande is maar een kleine selectie uit alle besluitterreinen waar de gemeente zich mee bezig houdt en is alleen maar als voor beeld bedoeld zodat u Inzicht krijgt in de P. de Vries, wethouder van Oostflakkee, voor de porteleu'dles sociale zaken, welzijn, onderwijs en monumenten. mogelijkheden waar de gemeente zelf keuzes kan maken in het door haar te voeren beleid. Het college is hierin voorbereidend bezig en de uiteindelijke keuze van het beleid dat gevoerd gaat worden en hoeveel financiën hiervoor beschikbaar worden gesteld is de verantwoor delijkheid van de gemeenteraad. In het kader van de invoering van de Wet Werk en Bijstand heeft de gemeenteraad de afgelopen periode een groot aantal nieuwe ver ordeningen vastgesteld. Om eilandelijk tussen de vier gemeenten een goede afstemming te verkrijgen is er nauw samengewerkt tussen de vier sociale diensten van ons eiland zodat er gelijkluidende voorstellen in de gemeenteraden gepresenteerd konden worden. De bestuuriijke krachtenbundeling in het openbaar basisondet%vijs op ons eiland is door alle gemeenteraden geflatteerd. Per 01.01.2005 zal er nog maar één schoolbestuur voor alle openbare basisscholen zijn. Dit bestuur zal ondersteund worden door een onderwijsbu reau. De zorg voor de huisvesting van het pri mair onderwijs blijft echter wel bij de gemeen ten en op dit moment kampt een aantal scho len binnen onze gemeente met ruimtegebrek, hetgeen grote aandacht van ons college behoeft. Samen met de voetbalvereniging zijn wij de afgelopen periode tot overeenstemming geko men over nieuwe huurcontracten voor hun accommodaties. In het verieden was hier veel onduidelijkheid over, daar iedere vereniging een andere huur betaalde. Dit leidde tot veel misverstanden. Nu is er één uniform contract voor alle voetbalverenigingen. In het kader van het jeugdbeleid zijn er de laat ste tijd gesprekken geweest met de jeugd van Achthuizen. Samen met de Stichting Welzijns werk Oostflakkee (SWO), het Buurthuus en de jongerenwerkers wordt nu bekeken wat wij hen aan kunnen bieden aan activiteiten in het Buurthuus, De plannen voor de transformatie van het ver zorgingshuis Ebbe en Vloed vorderen ook gestaag. Er Is overieg met zowel het bestuur van Ebbe en Vloed en alle drie de woning bouwverenigingen over realisatie van zorgwo- ningen in alle vier de dorpskernen hetgeen een grote vooruitgang op de huidige situatie in de dorpskernen zal betekenen. Tot zover weer een overzicht van de meest recente ontwikkelingen binnen mijn portefeuil les. Mocht u vragen hebben over het bovenstaande of over andere zaken die mijn port:efeuille betreffen, de weg naar het gemeentehuis of de telefoon weet u altijd wel te vinden. Voor adressen en telefoonnummers kan u altijd de website van de onze gemeente raadplegen, vAvw,oostflakkee,nl, Globe Reisburo Ouddorp houdt woensdagavond 12 mei van 20,00-22.00 uur een presentatie over het veelzijdige vakantieland Turkije. Deze presentatie wordt gehouden door Oad Reizen, uitgeroepen tot beste aanbieder van reizen naar Turkije. Tijdens deze presentatie zullen ver schillende facetten van Turkije worden belicht: excursie-Zrondreizen, cultuur en badplaatsen. Geïnteresseerden kunnen de kaarten kosteloos bestellen bij Globe Reisburo in Ouddorp. De avond zal gehouden worden in Globe Reisburo Ouddorp (in het gebouw van de Rabobank) aan de Hofdijksweg 20, telefoonnummer (0187) 667700, e-mail ouddorp@globereisbuTO.nl. Globe Reisburogroep is een landelijke reisbureauketen die zich onderscheid door vakkennis en service. Dat betekent voor de klanten onbezorgd genieten van een droomvakantie want alles wordt tot in de puntjes geregeld, tot aan de benodigde verzekeringen toe. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Haarlemmermeer, ds. K. Muller te Heerenveen. Bedankt voor Arnhem (samenwer- kingsgemeente), ds. C. C. Koolsbergen te Assen. OUDGER. GEMEENTEN IN NED. Bedankt: voor Dordrecht, ds. T. Klok te Urk. Op 4 mei dit koor een concert in de Ned. Hervormder Kerk van Dirksiand te geven. De aanvang is negen uur. Het Jong Kamer koor 'Fiori Musicali' bestaat nu ongeveer een half jaar en gaf in haar korte tijd van bestaan al verschillende concerten. Zo wer den niet alleen Cantates van de grootse com ponist J.S. Bach uitgevoerd maar ook oude en nieuwe kerstmuziek van J.P. Sweelinck en F. Poulenc. In de concertserie 'Misery Mercy' zullen voornamelijk Engelse werken worden uitgevoerd. Het programma zal gestart worden met muziek uit de 16e eeuw om vervolgens via de 20e eeuw en de 19e eeuw weer terug te keren naar de 16e eeuw. - Thou knowest Lord (uit; Funeral Music of Queen Mary), H, Purcell (1659-1695) - Rember not. Lord, our offences, H. Purcell (1659-1695) - Hearmy prayer, O Lord (Psalm 102), H. Purcell (1659-1695) - Lord, how long wilt thou be angry? (Psalm 79), H, Purcell (1659-1695) H, Purcell was een van de grootste engelse componisten. Opvallend is zijn moderne gebruik van spannende samenklanken (dis sonanten), die zelfs in onze tijd nog gewaagd zijn. - Miserere Mei, Deus (Psalm 51 G.AUegri (1582-1652) G, AUegri was een zanger in de pauselijke kapel. Hij is bijna exclusief bekend bij deze zetting van psalm 51 ondanks zijn vele ande re werken. De meesten kennen dit werk door zijn adembenemende hoge C, gezongen vol gens traditie door een jongensstem, onder- steund door emotionele akkoorden, afgewis seld met 1-stemmige gregoriaanse frasen. Bekend is dat het werk eens per jaar in de Sixtijnse kapel in Rome op Aswoensdag werd uitgevoerd. Daarna verdween het werk weer in de kluizen van het Vaticaans zodat het niet gekopieerd kon worden en het een uniek bezit bleef van Rome. Velen, waaron der Mozart gingen speciaal luisteren naar deze intense en sobere dienst, helaas voor de bezitters van het werk was dat Mozart na het werk 1 keer gehoord te hebben, het thuis uit zijn hoofd kon noteren. Een van de nadelen van het steeds kopiëren was dat er ondertus sen vele verschillende versies van het werk in omloop kwamen door heel Europa. Er zijn tevens veronderstellingen dat op de lange noten verscheidende snellere noten ter plek ke bij geïmproviseerd konden worden. - Requiem, H.Howells (1893-1983) I Salvator Mundi II Psalm 23 UI Requiem Aetemam IV Psalm 121 V Requiem Aetemam IV I heard a voice from heaven Het (Protestante) Requiem van Howells is een werk gedeeltelijk voor dubbelkoor, van 4 tot soms 12 stemmig. Het is een van de meest geslaagde werken van Howells met een immense diepgang en intensiteit. Het werd bekend toen de componist het vrij gaf in 1980. Een gedeelte van dit werk vond ook opnieuw zijn weerslag in Hymnus Paradisi, hoewel beide werken duidelijk op zichzelf staan. Het is wel een werk dat Howells waar schijnlijk heeft gemaakt n.a.v. het overlijden van zijn zoon van negen jaar oud, in 1935. In de 20e eeuw is de vorm van het Requiem steeds vrijer geworden, in dit geval komen er ook teksten uit het 'Book of Common Pray er', uit de Psalmen en 'Openbaringen'. Opvallend zijn de soms uitgeschreven reci- tativische gedeelten, het meest exclusief in harmonisch opzicht is wel het moment waar in het eeuwig licht wordt vertolkt in het 'et luxperpetua'. - Lay a garland, Robert Pearsall (1795- 1856) Het romantische madrigaal van Pearsall is een 8 stemmig werk waarin de samenklan ken buitengewoon traditioneel aandoen, niettemin is het juist in deze eenvoud zeer mooi. - Laudibus in Sanctis, William Byrd (ca. 1543-1623) Om het aspect van 'mercy' in zijn meest positieve zin te laten verbeelden sluit het concert af met een ritmisch sprankelend werk. Het stuk van Byrd is een van zijn uit bundigste werken: het is een uitgebreid werk over psalm 150, met zeer veel afwis seling in allerlei maatsoorten die over elkaar heen buitelen: terwijl verschillende stemmen in de ene maatsoort zingen, zitten andere weer in een andere. Opvallend is ook de bijna letterlijke uitbeelding van o.m. de cimbalen doordat in de latijnse uit spraak men steeds het ritmische 'ts' kan horen. - 1 mei Sint Jans Kerk Gouda, aanvang 17.00 uur, toegang gratis! - 1 mei Paradij skerk Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 25, aanvang 20.00 uur, toe gang gratis! - 4 mei Hervormder Kerk Dirksiand, aan vang 21.00 uur, toegang 2,50 - 5 juni Nieuwe Kerk Zierikzee, aanvang 20.00 uur, toegang 5 Voor informatie over deze concert serie kan contact op worden genomen via 0187- 486204, www.fiori-musicali.nl of E info@fiori-musicali.nl NED. HERV. KERK Beroepen: te Donkerbroek-Haule, ds. K. de Graaf te Zwolle; te Emmeloord (SoW Herv. West), ds. G.J. Otter te Nieuwe Pekela; te Geldermalsen, ds. G.J. Krol te Lemmer; te Geref. Zendingsbond NHK (regio-coörd. M. Oosten), kandidaat R.F. Mauritz te Lelystad; te Kampen (wijk 5), ds. T.A. Eijsenga te Dordrecht; te Londen (Nederlandse kerk), ds. H. ten Napel te Assen, die dit beroep heeft aangenomen; te Meeuwen en Hagoort, ds. A.P. "Voets te Middelharnis; te Tjam- sweer, kandidaat M.L.W. Karels te Wester- haar. Bedankt: voor Veenendaal (wijkgem. 2- midden), ds. W.J. Dekker te Reeuwijk. Beroepbaar: kandidaat M.L.W. Karels, Bremstraat 19, 7676 BR Westerhaar. Tel. 0546-657357. E-mail: m.l.w.karels@filter- net.nl. Ds. B.C. Bouwen overleden BARENDRECHT - Op 6 april is ds. B.C. Bouwen overleden. Bastiaan Casparus Bouwen werd geboren op 22 september 1921 te Rotterdam. Hij studeerde theologie te Utrecht en werd in 1950 predikant te Erichem. Van 1957 tot zijn emeritaat in 1983 stond hij te Barendrecht. 'Voor zijn predikantschap was hij hulpprediker te Breukelen (1948) en IJzendijke (1949). Ds. Bouwen was onder meer synodelid. Beroepen te Hei en Boeicop, ds. J. C. Klein te Sint Philipsland; te Hoevelaken (SoW, deelgem. De Eshof), ds. G. M. Rosbergen te Goes; te Krimpen a/d IJssel (wijkgem. 1), ds. W.P. van der Hoeven te Amersfoort; te Roden (SoW), ds. A.B. Elbert te Hengelo (Gld), die dit beroep heeft aangenomen; te Utrecht (Jacobikerk), als missionair predi kant, kandidaat A. Markus te Utrecht, die dit beroep heeft aangenomen; Ie Westerhaar, ds. G.J. Mantel te Hattem; te Wierden (wijk 3), ds. E Versluis te Molenaarsgraaf; te Wou denberg (wijk west), ds. A.L. van Zwet te Hoevelaken. Aangenomen naar Donkerbroek-Haule, ds. K. de Graaf te Zwolle; naar Geref. Zen dingsbond NHK (regio-coörd. M. Oosten), kandidaat R. F. Mauritz te Lelystad; naar Kampen (wijk 5), ds. T. A. Eijsenga te Dor drecht; naar Rijssen (wijk 6), ds. W. van ■Vreeswijk te Bergambacht. Bedankt voor Meeuwen en Hagoort, ds. A. P. Voets te Middelharnis; voor Nijkerk (wijkgem. 1), ds. J. H. Lammers te Krimpen aan den IJssel; voor Tjamsweer, kandidaat M. L. W. Karels te Westerhaar; voor Wilnis, ds. J. C. Klein te Sint Philipsland. Beroepbaar: kandidaat C. Doomeweerd, Wagenaarhof 9, 2692 BJ 's-Gravenzande. Tel. 0174-421082; kandidaat L. de Kamp, Weegschaal 11, 4501 HS Oostburg.,, GEREF. KERKEN IN NED. Beroepen: te Harlingen, ds. A.W. Riepma te Bovensmilde (SOW), die dit beroep heeft aangenomen; te Hellevoetsluis, ds. H. Hes- sels te Eindhoven, die dit beroep heeft aangenomen; te Monnickendam, ds. G.H. de Ruiter te Musselkanaal, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen; naar Den Haag Oost (0,5 pastoraat; 0,5 diaconaal-miss.), ds. P.J. Bakker te Driebergen-Rijsenburg; DEN HAAG - Op 9 april is ds. G.Y. Vetlen- ga overleden. Gerrit Ymes Vellenga werd geboren op 23 oktober 1920 in Oosterend. Hij studeerde theologie in Kampen en aan de VU en werd in 1946 predikant te Schoonebeek. Daarna stond hij te Alkmaar (1951) en te Apeldoorn (1955). Ds. Vellen ga ging in 1983 met emeritaat. Hij was Officier in de Orde van Oranje Nassau. Ds. Vellenga was lid van diverse deputaatschap- pen en tien jaar president-curator van de Theologische Universiteit in Kampen. Van hem verschenen 'Stromen van kracht' (1957) en preken in diverse series. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Hoek, ds. R.C. Janssen te Nagele; te Middelstum, ds. W.L. de Graaff te Drogeham. Aangenomen: naar Helpman, ds. S. de Vries te Harderwijk, die bedankte voor Snulde; naar Nijverdal, ds. R.W.J. van Ommen te Hooghalen i.c.m. Beilen; naar Rijnsburg,ds. G. Treurniet Azn. te Heemse. NED. GEREF. KERKEN Beroepbaar: kandidaat P.J. van Kampen, Spaerwoude 8, 2641 RZ Pijnacker. Tel. 015- 3614515. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Rotterdam-Oost/Capelle aan den IJssel, ds. A Wagenaar te Aalten. Bedankt: voor Den Haag-Rijswijk, ds. E.B. Renkema te Haarlem; voor Dronten, ds. D. Visser te Broeksterwoude. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Krimpen a.d. IJssel, ds. D. de Wit te Nieuw Beijerland; te Zoetermeer, ds. J.J. van Eckeveld te Zeist, die bedankte voor Rotterdam-Alexanderpolder en voor Sint Annaland. Beroepen te Aagtekerke en te Veenendaal, ds. M. Karens te Werkendam; te Dirksiand, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; te Kootwijkerbroek, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; te Meliskerke, ds. G.J.N. Moens te Goes, die bedankte voor Kampen. Bedankt: voor Doetinchem, ds. W. Harinck te Woerden; voor Utrecht, ds. J. Schipper te 's-Gravenpolder. Bedankt: voor Enkhuizen, ds. J. Schipper te 's-Gravenpolder; voor Hilversum, ds. M. Karens te Werkendam; voor Leerdam, ds. W. Visscher te Amersfoort; voor Moerkapelle, ds. G. Clements te Gouda; voor Rotterdam-Alexanderpolder, ds. J.J. van Eckeveld te Zeist. GEREF. GEMEENTEN NEDERLAND Aangenomen: naar Bameveld, ds. J. Roos te Opheusden, die bedankte voor de overige op hem uitgebrachte beroepen. THUISZORG VERPLEEGHUISZORG VERZORGINGSHUISZORG ALGEMEEN MAATSCHAPPELUK WERK UITLEEN VAN VERPUEG- EN HULPMIDDELEN VOEDINGSVOORUCHnNGEN DIEETADVISERING ■GEZONDHEID SERVICE OUDER- EN KINDZORG THUISZORGWINKEL De gemeente Middelharnis heeftin nauw overleg en samenwerking met de betrokken instellingen die zich bezig houden met de doelgroep O tot 6 jaar plannen gemaakt in het kader van het Gemeentelijk Onderwijs Achterstandenbeleid. Die plannen zijn uitgewerktin de nota "Meer kansen voor kinderen". Eén van die plannen in de nota betreft het project "Boekenpret". De afdeling Ouder- en Kindzorg van de Zorg en Welzijn Groep op Goeree Overflakkee, werkt voor dit project samen met de bibliotheek in Middelharnis en peuterspeelzalen. Inmiddels zijn er twee inloopochtenden geweest in de bibhotheek voor ouders met peuters. Tijdens deze ochtenden krijgt u informatie over leesboelqes voor uw peuter en kunt u hd worden van de bibliotheek. Een bibliotheekabonnement voor kinderen t/m 15 jaar is gratis. De inloopochtend wordt vier maal per jaar georganiseerd in de bibliotheek. Door middel van dit project ver wachten wij dat ouders goed worden geïnformeerd over het belang van voorlezen en dat ouders meer handvat ten krijgen om samen met hun kinderen van boekjes te genieten. Voor meer informatie over het project Boekenpret kunt u contact opnemen met mevrouw D. 't Jong van de bibliotheek Middelharnis via telefoon (0187) 48 56 44 of met mevrouw H. Zandstra van de Zorg en Welzijn Groep via telefoon (0181) 62 62 26. Na afronding van het laatste sponsorprcj^ct van de Lions CUib en een mooie donatie van Stichting Doen, is (na vier jaar) at het benodigde geld voor het realiseren van de Dieremveide binnen. De bouwvergunningen zijn afgegeven en naar verwachting kan per 1 juni a.s. gestart worden met de bouw. Het streven is om per 1 september de hekken te openen! Na de zomervakantie kunnen zowel de bewoners van De Plantage in Brielle als de kinderen uit de omgeving genieten van de Dierenweide. Er is bij het ontwerp voor de indeling van het terrein, dat tot stand is gekomen samen met het Wellant College, rekening gehouden rrtet de toegankelijkheid voor de bewoners van De Plantage door middel van het creëren van wandelpaden langs de dieren en beschutte zitjes. De kinderen kv.-:.>•;;li -.'rij bewegen tussen de dieren en er wordt gekeken of er speeltoestellen kunnen worden opgesteld. Bij de Zorg en Welzijn Groep, de zorgorganisatie voor Zuid-Hollandse eilanden, kunt u terecht met al uw vragen op het gebied van zorg, vvetzijn, aan zorg gerelateerd wonen en behandeling. Ons pakket is breed: we helpen u thuis met onder meer thuiszorg, we staan voor u klaar in onze verzorgings- en verpleeghuizen en we zijn er met raad en daad voor kinderen en hun ouders. Bovendien geven we voedings- en dieetadviezen, we voorzien in hulpmiddelen voor zorg en welzijn en we bieden adviezen, diensten, cursussen en producten voor iedereen die gezonden comfortabel wil leven. Kortom we zijn er voor iedereen, jong en oud. Iedereen is anders, daarom leveren wij maatwerk. We houden rekening met uw wensen en behoeften en bieden u zorg die u nodig hebt. Dat doen we zo dicht mogelijk bij u in de buurt o.a. vanuit wijktocaties, thuis of in het verpleeg- of verzorgingshuis. Dé oplossing bij lichte incontinentie. het risico van een heupfractuur; draag Hips. Bij aanschaf van Care Wear wasbaar incontinentie ondergoed of Hips heupbeschermers krijgt u 10% korting op de aanschafprijs. Leden van de vereniging Gezondheid Service krijgen 10% extra korting. Deze anbieding is geldig t/m 31 mei 2004. Thulszorgwinkel, P.J. Bliekstraat 4a, 3201 PL Spijkenisse. Telefoon (0181) 67 97 00 Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 8.30 -16.00 uur Binnenkort organiseert 6ezi;„-niheid Service de themabijeenkomst 'Verslik u niet' waarin voorlichting wordt gegeven over het verantwoord omgaan met slaap- en kalmerende middelen. Een spreker van het Nederlands Instituut voor Verantwoord Medicijngebruik (DGV) zat aan de hand van een interactieve diapresentatie informa tie geven over deze middelen. Wist u dat één op de tien mannen en één op de vijf vrouwen deze middelen lang durig achter elkaar gebruiken? En vaak steeds meer van het middel nodig hebben om de positieve invloed nog te merken? In de bibliotheken ligt binnenkort alvast een informatiepakket ter inzage. Shantala Babvmassageis een oude Indiase massagevorm die bestaat uit ritmische bewegingen die zowel voor de ouder/verzorger ats het kind ontspannend werken. In zes bijeenkomsten van twee uur leert u de basismas- sagetethnieken zodat u deze thuis in praktijk kunt brengen. Na de massage worden de kinderen gevoed en elke -"Ornt S' een onderwerp aan de orde dat nauw verbonden is met ouder/verzorger en kind. Oe cursus jor bab/s van 6 weken tot 9 maanden (die niet in de kruipfase zijn). Shantala Babymassage T'ai Chi Tao Reactiveringszwemmen Gezond Bewegen Groepsbegeleiding cholesterol Gespreksgroep voor ouders van zuigebngen Kennismaken met internet voor senioren Thema 'Verstik u niet' (slaap- en kalmeringsmiddelen) Voor meer informatie en aanmelden belt u met Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 52 26 tijdens werk dagen van 09.00 tot 12.00 uun Of per e-mail: gezondheidservice@zwg.nl regelmatig Middelharnis, Stad a/h Haringvliet en Ouddorp regelmatig Middelharnis wekelijks Dirksiand, Stellendam v/ekeüjks Middelharnis 4 mei Oude Tonge 13 mei Oude Tonge 27 mei Dirksiand 27 mei Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6