Zorgbureau Van der Bijl bemiddelt in particuliere thuis- en kraamzorg ^op maat' Help Charlotte Geef wat van uw tijd Ouddorpse verenigingen in actie voor de zending 5500 euro door samenwerking verenigingen Naaimachine gewonnen bij VLIETO Gevolgen EU-zuivelbeleid in Nederland sterk voelbaar Geef kinderen met astma meer lucht Aerobics lessen in de Staver Boekhandel Akershoek richt zich op christelijke spannende boeken EIIAUDBrf-tllEUWS 'Vierentwintig uur thuiszorg behoort tot de mogelijkheden'* ,1^ Een advertentie in Eilanden-Nieuws lieeft altijd succes Vroeger was het zo dat hulp van een particuHer bureau voor thuis- of kraamzorg alleen was weggelegd voor de wat meer bemiddelde burgers. Tegenwoordig blijkt dat het inroepen van de hulp van een dergelijk bureau niet meer kost dan hulp van de geves tigde instellingen. Een voorbeeld van een particuliere organisatie troffen we aan in Zierikzee bij Zorgbureau Van der Bijl. Ook op Goeree-Overflakkee Dag en nacht Kraamzorg De commissie verenigingswerk waarin de Hervormde ver enigingen van Ouddorp zijn vertegenwoordigd presenteer de vrijdag 24 april een gevarieerd programma n.a.v. de diverse acties die het afgelopen verenigingsseizoen zijn georganiseerd. Muzikaal intermezzo NIMWEGEN Reclameborden - Autobelettenng - Spandoeken Rekla""® Textielbedrukking - enz... Julianaweg 84c-3248 AN-Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 OUDDORP - Boekhandel Akershoek geeft in juni, de landelijke Maand van het Spannende Boek, gratis de dikke thriller 'De bemiddelaar' van auteur Dee Henderson weg bij aanschaf van een van de negen toptitels. Juni is door de CPNB (Collectieve Propagan da voor het Nederlandse Boek) uitge roepen tot Maand van het Spannende Boek. Boekhandel Akershoek richt haar focus in deze periode op christe lijke spannende boeken. Toptitels PAGINA 4 DONDERDAG 29 APRIL 2004 Co van der Vliet van Nauimachmehandel Vlieto uit Ooltgensplaat overhandigt als Husqvama Viking studio dealer een huskystar 215 naaimachine aan mevr. Verkammen uit Zierikzee die zij kreeg voor de slagzinwedstrijd tijdens de stojfenbeurs te Goes Op de half jaarlijkse stoffenbeurs in de Zeelandhallen te Goes was naaimachinehandel 'Vlieto' uit Ooltgensplaat samen met zijn collega Verschuren uit Zeeland aanwezig. Samen promootten zij het merk Husqvama Viking, die voor deze beurs een Husky star 215 naaimachine beschikbaar stelde. Bijna 1000 van de 2400 bezoekers maakten de slagzin, achter op hun intreebewijs, af en hebben die bij ons ingeleverd. De slagzin begon met: Het verwerken van stoffen vind ik. Mevrouw Johanna Verkammen uit Zierikzee vulde in: erg creatief, want mijn Husqvama is mijn hartendief. Zij werd daaimee de winnaar van de naaimachine. Uit de ingeleverde intreebewijzen kon worden vastgesteld dat de bezoekers uit de verre omgeving kwamen, wij konden een cirkel trekken over België, Brielle, en Roosendaal. De volgende stoffenbeurs in Goes is op 17 september en is voor iedereen die met stoffen werkt het bezoeken waard. De aanpassing van het Europese zuivelbe leid betekent voor gespecialiseerde Neder landse melkveebedrijven op termijn een inkomensverlies van gemiddeld 23%, ofwel 7300 euro. Veehouders in Denemarken lopen nog iets meer schade op, in andere delen van Europa is de inkomensteruggang veel minder. Dat blijkt uit een onderzoek dat het LEI (onderdeel van Wageningen UR) uitvoerde in opdracht van Rabobank Neder land. De in 2003 vastgesteld aanpassingen van het zuivelbeleid houden in dat de interventie prijzen gemiddeld ongeveer 20% omlaag gaan en dat veehouders daarvoor een gedeel telijke compensatie per kilo melk krijgen. De melkquota blijven gehandhaafd en wor den voorlopig met 1,5% verruimd. Deze aanpassingen moeten eind 2007 zijn gereali seerd. Het onderzoek is uitgevoerd op basis van analyse van beleidsdocumenten en gesprek ken met deskundigen. Het richt zich op de te verwachten gevolgen van de beleidswijzi ging voor de melkprijs in Nederland, Dene marken, Duitsland, Frankrijk en Italië. Het beleid is voor de hele EU hetzelfde, maar de effecten zullen per land verschillen. Dat komt deels doordat de zuivelindustrie in het noorden van de EU waarschijnlijk minder goed in staat zal zijn om de prijsverlaging op te vangen. De te verwachten uitbetalingspijs aan de boeren zakt hier dan ook met zo'n 16%, wat een sterkere daling is dan in de zui delijke lidstaten. Daarnaast weegt mee dat veel Nederlandse en Deense boeren grote, gespecialiseerde bedrijven hebben met een kleine inkomensmarge per kilo melk. (iA Samen met haar dochter Mant de Vrieze geeft Carla van der Bijl leiding aan het Zorg bureau. Ook op Goeree-Overflakkee zijn er steeds meer zorgverleners van Zorgbureau Van der Bijl actief. Carla legt uit dat sinds de invoering van het Persoons Gebonden Budget (PGB) de zorg vragers veel meer vrijheid van keuze hebben bij het bepalen van de zorgverlener die het meest toekomt aan hun wensen. Het blijkt dat de 'markt' voor particuliere thuiszorgers steeds meer 'open' komt te liggen. "Er vindt steeds meer een verschuiving naar de thuis zorg plaat door dat de patiënten eerder uit het ziekenhuis worden ontslagen. Wij kunnen deze patiënten dan de zorg geven die nodig is omdat we ook specialistische verpleeg kundigen binnen onze organisatie hebben", aldus Van der Bijl. Het Zorgbureau werkt met gespecialiseerde parttime krachten door wie - als dit gewenst wordt - vierentwintig uur thuiszorg kan worden gegeven. Zorgbureau Van der Bijl levert niet alleen zorg in Zeeland, maar ook op Goeree-Over flakkee neemt de zorgvraag toe. De Partti mers van Van der Bijl werken al op ver schillende plaatsen op het eiland. De lei dinggevenden van het Bureau erkennen dat het voor een particulier bureau wat moeilijk is om 'er tussen te komen'. Ze doelen hier mee op de plaats die de gevestigde thuis- en kraamzorgorganisaties hebben verworven in de samenleving. Als voorbeeld noemen zij het Regionaal Indicatie Orgaan, dat op Goe ree-Overflakkee in hetzelfde pand als de Thuiszorg is gehuisvest, en er voor zorgt dat zorgvragers de juiste zorg krijgen. "Ondanks dat het een onafhankelijke organisatie is, werkt het toch verwarrend dat dit op hetzelf de adres als de Thuiszorg is gevestigd. We vragen ons af dit dan wel zo'n onafhankelijk orgaan is". Heeft Zorgbureau Van der Bijl dan wel de nodige kennis in huis om de juiste zorg te verlenen en de kennis om de administratieve zaken rondom het aanvragen en verkrijgen van zorg af te handelen? Van der Bijl legt uit dat iedere zorgvrager persoonlijk door haar bezocht wordt. Vervolgens wordt samen met de cliënt gekeken welke zorg bij hem of haar past. Ook de administratieve afhandeling Carla van der Bijl (links) en haar dochter Marit aan het werk bij hun Zorgbureau. wordt door het bureau verzorgd. Uiteraard vindt mevrouw Van der Bijl dat er behoefte is aan particuliere zorgbureaus. "De veran deringen in de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) hebben tot doel om meer marktwerking in de zorg te krijgen en door het zorgaanbod van ons is die markt werking er zeker". Zij vindt dat de meer waarde van haar bureau boven de grote zorg instellingen is dat haar bureau dichter bij de mensen staat. "Wij kunnen beter bij de spe cifieke wensen van de cliënten aansluiten. De lijnen bij ons zijn kort en we zijn ahijd bereikbaar, zelfs midden in de nacht kunnen zorgvragers ons bellen. En... wachtlijsten hebben we niet!" Het bureau probeert zoveel mogelijk dezelf de zorgverlener bij de zorgvragers in huis te krijgen. Bij het Zorgbureau is het niet zo dat er iemand is voor - bijvoorbeeld - het ver wisselen van verbanden, het aantrekken van steunkousen of andere medische handelin gen en weer iemand anders voor het huis houdelijk werk. Dit werk wordt door één persoon gedaan. Het zorgbureau verleent thuiszorg vanaf 4 uur tot 24 uur per dag. In het laatste geval is dag en nacht dezelfde verzorgster bij de cliënt aanwezig. Deze laatste hulp wordt voornamelijk verleend bij terminale patiën ten, die graag de laatste dagen van hun leven thuis willen doorbrengen. De zorg kan ook verleend worden bij geestelijk of lichamelijk gehandicapten. Op vrijwel elke vraag naar zorg kan het bureau voldoen, ook het ver zorgen van zieke of hulpbehoevende kinde ren thuis. "Door onze gespecialiseerde krachten kunnen wij in deze gevallen ook de juiste zorg verlenen", verzekert Carla. "Het komt de laatste zelfs voor dat we zorg verle nen in verzorgingshuizen". Overigens ziet het zorgbureau de gevestigde thuiszorgin- stellüigen niet als concurrenten. Op Schou wen werkt het bureau zelfs samen met zorg instellingen als deze in de vakantietijd hulp tekort komen. Zelf is Carla afkomstig uit de verpleging en ook de parttimers van het bureau hebben vrijwel allemaal een professionele achter grond. Sinds 1 april bemiddelt Zorgbureau Van der Bijl ook in kraamzorg. Ook hierbij geldt dat ze dicht bij de zorgvragers staat, want de kraamverzorgsters komen meestal uit de buurt waar de kraamhulp gegeven moet wor den. Dit heeft als voordeel dat de kraamver zorgster op de hoogte is van wat er juist in de kleine plattelandsgemeenten leeft. De onkosten voor deze hulp zullen - evenals bij andere kraamzorgverleners - vergoed wor den door de verzekeringsmaatschappij van de cliënten. Carla van der Bijl, die het werken in de zorg 'ontzettend dankbaar werk' vindt, zou graag in contact komen met parttimers die thuis- en kraamzorg willen verlenen via het bureau. Belangstellenden voor het verlenen en ont vangen van zorg kunnen contact opnemen met Zorgbureau Van der Bijl, Kokmeeuw straat 5,4301 WP Zierikzee, telefoon: 0111- 420868 of via e-mail: info ©zorgbureau van- derbijl.nl Het aantal kinderen met astma is de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Charlotte is zo'n kind. Geef 90 minuten van uw tijd. Collecteer in de week van 10-15 mei. Geef lucht, geef leven. Bel (033) 434 12 95 i of mail naar ikcollecteer(5)astmafonds.nl Zoals elk jaar staat een stichting met een goed doel centraal. Dit sei zoen was dat de Spaans Evangelische Zending (SEZ). In het begin van het seizoen gaf bestuurslid en oud-inwoner van Ouddorp, dhr. M. Aleman het startsein voor de diverse acties. In een bijeenkomst legde hij eerder uit, waarom de stichting is opgericht en waar de Spaans Evangelische Zending in het bijzonder geld voor nodig had. Dhr. Damsteeg, bestuurslid van deze stichting was dan ook bijzonder blij, om op 24 april nogmaals te mogen spreken over het werk van deze zending. Vanuit de Bijbel stond hij stil bij de brief van Judas. Deze brief is ongeveer 60 jaar na Christus geschreven toen de gemeente voornamelijk bestond uit Joodse Christenen. De geschie denis verhaalt ons dat de kleinkinderen van Judas zich eens moesten verantwoorden tegenover de Romeinse Keizer. Ook zij mochten voor de keizer getuigen dat het Koninkrijk dat zij verwachtten geen aards Koninkrijk was, maar een veel heerlijker Koiiinkrijk. Judas voor naamste zorg ging uit naar de christenen die van buiten de Joden zich hadden bekeerd tot het Christendonii Het geloof is steeds overgeleverd door zendelingen. 'Zo is ook het geloof in Ouddorp gebracht', zo hield hij de leden van de verenigin gen voor. 'Het Woord gaat de wereld door en dan mag nu het Woord vanuit de kerken verder gebracht worden naar Cuba en Spanje. Het is zelf een opdracht om dit geloof over te leveren'In het derde vers van de Judasbrief wordt duidelijk gesteld dat het gaat om de algemene zaligheid en dat er voor gestreden moet worden om dat, ook in 2004, zuiver te bewaren. Symbolische overhandiging van het bedrag door Meisjesvereniging Mirjam te Ouddorp. Daarna bood het gevarieerde programma een muzikaal intermezzo van de diverse leden van de verenigingen. Nieuw was ook de foto presentatie, waarin het vele werk van de leden van de verenigingen tot uitdrukking kwam. De volgende acties passeerden de revue: auto- wasdag, bloemschikken, ophalen van lege statiegeld flessen, spelle tjesmiddag, knutselmiddag en de kerstpostactie. Alle verenigingen hebben hier hun bijdrage aan mogen leveren. Bij de aanvang van de actie, was het de bedoeUng om lectuurpak- ketten bij elkaar te sparen die voornamelijk bestemd zouden zijn voor Cuba. Omdat slechts 1 van de drie pakketten aankomen, de rest wordt door de douane tegengehouden, heeft de stichting besloten om het geld te besteden aan een vijf-tal heruitgaven van christelijke lec tuur 'Er is in Cuba behoefte aan het evangelie', zo deelde dhr Dam steeg mede. Helaas moest hij ook constateren dat het communistisch systeem het erg moeilijk maakt om contacten te leggen met de inwo ners van het land. Zelfs e-mail berichten schijnen geblokkeerd te worden. Ondanks de vele tegenslagen is er ook vreugde over de vele jongeren die zich tot het christendom bekeren. Uiteindelijk kon een bedrag van maar liefst 5.500 euro worden over handigd aan de Stichting Spaans Evangelische Zending. Dit gebeur de op een ludieke wijze. De opbrengst van de acties waren weer gegeven in het aantal pakketten. Maar liefst 18 pakketten zouden met dit geld kunnen worden verstuurd. Het aangeboden geld krijgt, ivm eerder genoemde ontwikkelingen, echter een andere bestemming. Met ingang van maandag 10 mei start er bij Gymvereniging MH-SD een nieuwe aero bics groep na de al bestaande groep. Deze groepen krijgen les van een ervaren aerobics instructrice van 20.00 tot 22.00 uur De les sen zijn in de sporthal van de staver. Elke nieuwe deelnemer krijgt een gratis proefles. Aerobics is een leuke en goede manier om iets te doen aan je conditie. En dat bewegen belangrijk en gezond is in deze tijd van stil zitten, hoeven we niemand meer te vertellen. Bij aerobics beweeg je actief op muziek, in een trainingsvorm waarbij er voldoende zuurstof aan de spieren wordt toegevoerd tij dens de oefeningen zodat op een 'aerobe'- manier wordt gewerkt aan de algehele lichaamsconditie. Centraal staat het plezier om met een groep oefeningen op muziek uit te voeren. Door regelmatig aerobicslessen te volgen, wordt het uithoudingsvermogen, de conditie en coördinatie verbeterd. De spie ren worden sterker en de longinhoud wordt vergroot. Aerobics is een methode voor con ditietraining die actief, uitdagend en plezie rig is. Aanvankelijk deden alleen de sportscholen en fitnesscentra aan deze vorm van training. Echter de prijzen bij sportscholen en fitness centra zijn veel hoger dan bij MH-SD. Aero bics is een manier om aan sport te doen die past in deze tijd. De leiding heeft voor de aerobicslessen de benodigde door het minis terie van V.W.S. erkende diploma's, zijn gewend om met grote groepen te werken en vinden daarnaast tijd voor individuele aan wijzingen en correctie. Tijdens deze lessen wordt er niet alleen aerobics gegeven, maar ook BBB en steps. Door MH-SD is in korte tijd veel materiaal aangeschaft voor deze groepen, zoals, geluidsinstallatie met headset, steps, gewichtjes en springtouwen, zodat er profes sioneel gewerkt kan worden. Vanaf 20.00 tot 21.00 uur begint de Ie les en van 21.00 tot 22.00 de 2e les voor 18 jaar en ouder, deze lessen worden gegeven door Anja Schaaf. Deles van 20.00 tot 21.00 uur is al bijna vol. Het voordeel van deze aerobics lessen is dat het voor iedereen betaalbaar is. De contribu tie bedraagt voor leden van 17 jaar en ouder 9,per maand (dit is inclusief 1,per maand korting voor automatische incasso) Iedereen die nog voor de grote vakantie start in de nieuwe groep hoeft tijdens de zomer vakantie geen contributie te betalen en krijgt de Ie les gratis. Kom gerust een gratis les meedoen. Meer informatie kunt u vinden op www.mhsd.nl (u kunt zich hier ook inschrij ven) U kunt ook bellen naar 0187-487124 of een e-mail sturen naar info@mhsd.nl 'De bemiddelaar' is een mooi verzorgde uit gave van dit forse spannende boek (336 pagina's) uit de O'Malley-serie. Auteur Dee Henderson schrijft in De bemiddelaar over Kate O'Malley, onderhandelaar bij de poli tie. Bij gijzelingen onderhandelt zij met gij zelnemers om bloedvergieten te voorkomen. Als Kate zelf betrokken raakt bij de explosie van een passagiersvliegtuig en ontdekt wie de dader is, wordt ze geconfronteerd met haar eigen traumatische verleden. 'De bemiddelaar' is het eerste deel uit de O'Malley-serie. De reeks gaat over een groep jonge mensen die samen opgroeide in een weeshuis en de familienaam O'Malley heeft aangenomen. In ieder boek speelt een van de O'Malleys de hoofdrol. De Neder landse pers recenseerde de serie als 'prima lectuur met een boodschap', 'fraaie dialo gen' en met 'vaart en spanning'. De Ameri kaanse auteur Dee Henderson schreef inmid dels al zes delen in de O'Malley-serie en tevens drie oorlogsromans. Henderson won hiermee in Amerika reeds diverse prijzen, waaronder 'RITA, Bookseller's Best, and National Reader's Choice award', 'The Reviewers International Organization's best inspirational book of the Year' en een 'Christy award 2002'. De bemiddelaar is het eerste boek van haar hand dat in Nederland op de markt verscheen. BoekhandelAkershoek geeft De bemidde laar weg bij aanschaf van een van de negen nieuwe spannende boeken uit de actie. Dat zijn: - Oogwenk - Ted Dekker (Uitg. Kok) - Impasse - James Scott Bell (Uitg. Mozaïek) - De Jericho-sanctie - Oliver North (Uitg. Kok) - Vermoorde onschuld - Randy Singer (Uitg. Kok) - Vergelding - A.R. Chandler (Uitg. Den Hertog) - Blauw vuur-Jake Thoene (Uitg. Kok) - De duistering - Gerhard Hormann (Uitg. Barnabas) - Schaduwmeester - G.P. Taylor (Uitg. Librion) - De strijder - Dee Henderson - O'Malley- serie (Uitg. Barnabas) In juni is er bij boekhandel Akershoek tevens een gratis thrillergids te verkrijgen, met recensies, achtergrondinformatie over christelijke boeken en interviews met auteurs.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4