Opbrengst actie Soroptimisten: 7500 euro voor Matunkha Toch feest op de 95ste jaardag van wijlen vorstin Juliana Drukwerk Lente-aquarel expositie Mr. McWell en Mr. McVeen openen Schotse bazar in De Goede Ree! Woord I Daad I EIIAIiDBI-tllEUWS Coby Visbeen-van Hulst bij Theetuin 'De Bongerd' Wie ^^At Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee Haar wens om volop feest te vieren op Koninginnedag wordt gehonoreerd om in te lijsten SOMMELSDUK - De directeur en de manager van de Zorgdienst van Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijlc, beiden ad interim, openden afgelopen vrijdag samen de bazar in het verzorgingshuis. Veel bewoners, personeelsleden en vrij- vcilligers waren hiervan getuige. Twee gezellige dagen volgden en het resulteerde in de mooie opbrengst van maar liefst 11.689,23. Bruggen bouwen Vakvrouwen voor vrouwen De zon schijnt in mijn ziel! Refr. f'-;- Gebr. de Waal Drukkerij (0187)47 10 20 PAGINA 11 DONDERDAG 29 APRIL 2004 Coby Visbeen-van Hulst. Bij Theetuin de Bongerd is in mei de expo sitie van Coby Visbeen uit Melissant te zien. Zonnige en kleurrijke aquarellen, waarvan een tweetal ook met Oost-Indische inkt. Deze expositie is speciaal gemaakt voor de Theetuin met als thema (boerderij-) dieren. Coby werd al vroeg gevraagd voor de voor kant van de "schoolkrant" een tekening te maken. Eigenlijk is ze er altijd mee bezig geweest, maar de laatste 5 jaren heeft ze zich verder ontwikkeld. Zij heeft les genomen bij Suzanne Offereins uit Middelhamis. Hier schilderde zij voornamelijk met olie verf. Daarna wilde ze ook het aquarelleren verder ontwikkelen en deed dit via de lessen van Marianne Kortekaas. Deze achtergrond en haar eigen fantasie ontwikkelde zich tot een persoonlijke stijl, die ze zelf typeert als: "watje ziet, is wat het is, met een vleug sym boliek". Zij heeft een duidelijk eigen stijl ontwikkeld en boordevol inspiratie doet ze hier van alles mee. Ze schildert wat ze tegen komt, wat ze ziet, in alle kleursoorten, van portretten tot dieren tot landschappen. En ook de schoolramen worden beschilderd met mooie winter- of herfsttaferelen, ze maakt decorstukken voor de kerstmusical van de kerk, beschildert houten geboorte doosjes met voor de ontvanger een persoonlijke noot erop, ze schildert uw huisdier, ze schildert vanaf een foto uw kinderen en bekenden. Kortom, een veelzijdig kunstenares. Naast het schilderen geeft zij tekenlessen op de christelijke lagere school in haar woon plaats. Alhoewel zij zegt dat met zoveel te schilde ren en te beschilderen om zich heen, de dagen te kort lijken, wil ze graag meer schil derijopdrachten aannemen. Graag maakt zij het kunstwerk dat precies in uw interieur- kleuren past. Ze kijkt en denkt met u mee. Een uitdaging is voor haar het schilderen en uitwerken van de emotie en symboliek in de portretten van dierbaren of kleurrijke verge zichten. Kortom, zij maakt het werk dat aansluit bij uw persoonlijke wensen en waar u thuis graag naar kijkt of wat u voor speciale gele genheden laat maken om aan iemand cadeau te doen. Loop eens binnen bij Theetuin De Bongerd en geniet van de lente aquarellen van Coby Visbeen-van Hulst. Met een ferme zwaardslag sloeg Mr. McWell het lint doormidden, waarmee de opening van de bazar een feit was De sfeer zat er al direct goed in toen om half elf de twee 'Schotten', Mr. McWell en Mr. McVeen. in kilt al trommelend de bre de trap van het Verzorgingshuis afdaalden, gevolgd door een dame die hun zwaard droeg. Mr. McVeen sprak de aanwezigen toe in het engels, maar gelukkig gebruikte hij wel regelmatig een Nederlands woord. Zodoende kon iedereen het toch goed vol gen: "We are uitgenodigd to open the bazarr. And of course, we are blij to do thad. We hope you have lots of plezier this weekend." Daarna werd Mr. McWell verzocht of hij de bazar wilde openen. Een luid klinkend "Yes!" volgde. Hij greep zijn zwaard en sloeg met een grote zwaai het over de trap gespannen lint in tweeën. Het eerste optreden van beide heren zat erop en was een succes! De aanwezigen konden nu hun inkopen gaan doen. De Schotse artikelen lagen al te wachten, een video over Schotland kon bekeken worden, en na een uurtje 'bazar- ren' lagen de goedgesorteerde rommel- marktartikelen al schots en scheef. De sfeer op de bazar was heel plezierig. Medewerkers genoten zichtbaar. Ze waren allen gekleed in het Schots, ook aan de entourage in het Verzorgingshuis was veel tijd en aandacht besteed, wat door veel bezoekers werd opgemerkt. Eén van de hoogtepunten van deze bazar was natuurlijk het optreden van de 'Pipes- band Inter Scaldis pipes and drum' uit Vlissingen. Op het mooie grasveld voor het verzorgingshuis werd met enthousias me op de doedelzakken gespeeld. Ook vanuit de kamers werd, soms met behulp van een verrekijker, dit gebeuren gevolgd. Maar ook konden alle bezoekers in de recreatiezaal ervan genieten. Sommige bewoners ontroerden van de mooie muziek. Eigenlijk is het voor herhaling vatbaar. De organisatoren kunnen tevreden terug kijken op deze Schotse bazar. Natuurlijk Eigenlijk ben je veel liever in je nieuwe huis bezig, maar in het oude huis moet ook van alles gebeuren. Vanaf het moment datje weet, datje gaat verhui zen, ga je dan ook aan de slag. Een ware worsteling door je verleden. Eerst maar de zolder. Boven beginnen.En je denkt dan nog dat dit niet zo'n grote klus is, want ach wat staat er nou helemaal op zo'n zolder? Dat valt dus vies tegen. Denk niet datje het op een regenachtige namiddag allemaal wel voor elkaar krijgt, want je hebt er soms maanden voor nodig. Eerst kom je dingen tegen van vorig jaar, of van het vorige seizoen. Kerstkaarten van vorig jaar zodat je weet wie je dit jaar weer een kaart gaat sturen, en omdat je ze dan eenjaar bewaard hebt, is het ook niet zonde om ze weg te gooien. Nou ja op een paar heel bijzon dere kaarten na dan. Die haal je ieder jaar met kerst voor de dag omdat ze zo mooi zijn.Die kun je toch niet weggooi en. En degene van wde je die kaart kreeg, die weet dat. Dus krijg je ieder jaar een nog mooiere kaart, want jij gooit ze immers niet weg. Dus gaan de kerstspullen allemaal mee naar het nieuwe huis. Een paar versleten lampjes gooi je weg zodat je toch het gevoel hebt, datje geruimd hebt. Een koffer met oude kleren.Zou dat truitje nog passen datje toen gekocht hebt voor de bruiloft van hoe heten ze ook alweer. Hoe lang is dat al weer gele- den.Ergens in een doos moet nog de trouwkaart liggen. Ze zijn inmiddels uit elkaar, maar ik heb dat truitje nog. Gelukkig is het truitje toch niet hele maal meer van deze tijd. Het zal wel weer een keer mode worden, maar ik doe het toch weg. Dat ruimt op. Een truitje en een paar kapotte lampjes. De stapel dozen die mee moet is echter vele malen groter. Bovendien kost het me de hele avond om alleen die koffer met kle ren door te nemen. Alles wordt nog een keer gepast en mijn man moet tot verve lens toe zeggen wat hij er van vindt. "Het is toch nog goed, waarom draag je dat niet meer?", vraagt hij, als ik een onooglijke jas aan trek in een kleur die gelukkig maar heel even in de mode was. Hij heeft gelijk, die jas is nog goed, er mankeert niets aan. Behalve dan die afschuwelijke kleur. Verder is hij nog als nieuw en als ik er nou andere knopen aan zet en leuk sjaaltje bij koop.Maar misschien kan ik er ook nog iemand anders blij lineë maken. Iemand in een ver land of zo. Even apart houden dan maar. Wat zou er in die doos zitten die achter die koffer staat? Er staat een onbekend merk koekjes op. Die zullen er wel niet in zitten. Het rammelt.Och kijk nou, het is een duizend en één mogelijkheden keukenmachine.Ooit eens gekocht op een huishoudbeurs want daar gaven ze zo'n demonstratie en daar kon van alles mee met die machine.Wel een paar keer gebruikt, maar wat een gedoe om daarna dat ding weer schoon te krijgen. Zou er binnenkort niet ergens een rommel markt zijn? Julia Campfens Het Binnenhuis OO IS> hebben zij de vele vrijwilligers en de per soneelsleden zaterdagmiddag bedankt voor hun enthousiaste inzet, maar ook via deze krant willen zij de vele sponsors bedanken. Immers, dankzij hen kunnen er weer vele activiteiten georganiseerd wor den voor de bewoners in Verzorgingshuis De Goede Ree! Op de afgelopen bijeenkomst van de Soroptimisten Goeree Overflakkee werd het eindbedrag van de aktie voor het kinderdorp Matunkha in Malawi overhandigd aan Jaap Nan- ninga, vertegenwoordiger van de Stichting Matunkha. Twee jaar geleden besloten de soroptimisten van Goeree Overflakkee zich in te zetten voor weeskinderen in Malawi. De keuze was hierop gevallen omdat er contacten beston den tussen mensen van Flakkee en de wer kers daar. Onder de indruk gekomen van de grote pro blemen van de kinderen daar, van wie ouders en andere familieleden aan Aids waren overleden, werd besloten om de wer kers daar een handje te helpen. De arts Bert Nanninga, die eerst in een Memisa-ziekenhuis werkte, trok zich het lot van deze kinderen aan. Graag wilde hij, samen met zijn vrouw meer betekenen voor deze families dan alleen hen begeleiden in hun laatste levensfase. De kin deren die achter bleven, wilde hij helpen, opvoeden en verzorgen. Dat kan door hen naar school te laten gaan en ze een beroep te leren. Maar bovenal hen inzicht te geven hoe je een toekomst opbouwt zonder deze slo pende ziekte. Wat ook een rol speelde was het feit, dat deze kinderen zonder volwasse nen opgroeien. Ze kunnen zich dan ook niet "spiegelen" aan volwassenen. Het goede voorbeeld ontbreekt. Tezamen met de over gebleven lokale bevolking bouwt hij aan een nieuw dorp, gedreven door zijn dienst baarheid aan zijn naaste. Gesteund door par ticuliere giften en ook door EO-metterdaad, is de bouw van het kindvriendelijke dorp al een heel eind gevorderd. Twee jaar geleden was het plan om een dag- opvangcentrum te bouwen voor kleine kin deren, die overdag nog niet naar school kon den. Nu twee jaar later is dit gebouwtje bij na voltooid. De wens van de Soroptimisten dat dit gebouw met hun geld gebouwd werd is nu bewaarheid, zij het dat ook anderen daarvoor geld beschikbaar stelden. Dit betekent dat er wellicht nog wat geld over is. Jaap Nanninga, de broer van Bert, vertelde dat er vorig jaar een grote hongersnood in het land was. De bouwactiviteiten lagen voor een deel stU, want met een lege maag kan er niet gebouwd worden. Dan vereisen andere zaken prioriteit. In het gebied waar de Nanninga's druk aan het bouwen zijn, vallen niet alleen de nieuwe gebouwen op, ook de landbouwgewassen staan er goed bij. Vlnr. Heleen van Dijk, Jaap Nanninga en Carolien Kranse tijdens het aanbieden van de cheque. Dit betekent dat mensen aan de andere kant van de rivier steeds vaker de oversteek wagen om ook te komen werken of de kin deren daar naar school te laten gaan. In de regentijd echter, is de rivier een kol kende watermassa, waar al kinderen in ver dronken zijn. Studenten uit Delft hebben een brug ontwor pen waar met lokale bouwmaterialen en gereedschap door de mensen zelf een stevi ge brug kan worden gebouwd. De eerste brug doet al dienst. Een tweede brug staat hoog op het verlanglijstje. Dus wellicht wordt er binnenkort in Malawi een brug gebouwd met geld uit Goeree Over flakkee. Het bedrag is via allerlei acties tot stand gekomen. Met name de opbrengst van de jaarlijkse Midwintermarkt in Middelhamis vormt een stevige basis voor de fondsenwer ving van de Soroptimisten. De Soroptimistclub is een internationale ser- viceclub van vrouwen met een beroep, die zich op een positieve manier in willen zetten voor andere vrouwen. Godsdienst, politiek, andere drijfveren kunnen in ieders leven een rol spelen, maar dat is niet hetgeen wat hen bindt. Vakvrouwen voor vrouwen dat is ons motto. De afgelopen jaren hebben de Soroptimisten hun kennis, vaardigheden en tijd ingezet voor verschillende doelen. Zo hebben zij de eerste trainingen van vrijwiUigers van Calando verzorgd en geld ingezameld voor een SOHO-hond. Een ander project was de begeleiding en coaching van buitenlandse vrouwen op Goe ree Overflakkee. En tenslotte de weeskinde ren in Malawi. Nu dit project afgesloten is, wordt uitgeke ken nieuw doel. Uit een kleine enquête onder de leden bleek dat ze nu graag weer een doel op "het eiland" willen. Dus als iemand een idee heeft, wat bij het bovenstaande past, kan contact worden opgenomen met de soroptimisten van Goe ree Overflakkee. Bellen naar mevr. H.P.M, van Lennep (tel. 0187-641758 na 19.00 uur) of mailen naar: goereeoverflakkee@soroptimist.nl. De doedelzakspelers, zaterdagmiddag in de tuin van 'De Goede Ree'. (Foto Persburo Flakkee) Door dr. Pieter Vis Op verschillende momenten zal op 30 april even door de ouderen onder ons worden stilgestaan bij het recentelijk overlijden van prinses Juliana, maar geheel in de geest van onze voormali ge Koningin wordt 30 april toch een feestelijke dag. Vuurwerk zal op deze dag in geheel ons land worden afge stoken. Alle plaatselijke oranjecomité's zullen het weer druk hebben Al jaren zorgen zij er voor dat Koninginnedag een waardige en spette rende dag wordt. Sinds de troonsbestijging van onze voormalige koningin Juliana in 1948 is 30 april onze Koninginnedag. Haar dochter Beatrix bepaalde bij haar troonbe- stijging in 1980 dat we dit feest op de ver jaardag van haar moeder blijven vieren. Toch was het recentelijk overlijden van prinses Juliana voor de landelijke Oranjeco- mités geen reden om de festiviteiten te vers oberen. In de geest van koningin Juliana vie ren we op 30 april gewoon feest. Vanzelf sprekend zal er wel worden stilgestaan bij haar dood, bijvoorbeeld bij alle te houden aubades in het land. Ondanks het feit dat de laatste weken van maart 2004 vele woorden en talrijke memoi res aan het overlijden van onze geliefde koningin-moeder Juliana (1909-2004) waren gewijd, vieren wij op 30 april in alle indachtigheid toch haar 95ste geboortedag. Dit was misschien deze maand toch van een heel andere soort inhoud geweest als zij deze zeer hoge leeftijd nog had mogen bereiken. Zij zou tevens als de langstlevende der Oran jes de geschiedenis zijn ingegaan, maar eigenlijk was zij dat al geworden. Helaas heeft Prinses Juliana deze drempel van haar 95ste levensjaar net niet meer over schreden. Vele dag- en weekbladen kranten met inbe grip van die op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden hadden hun pagina's vol over Juhana en met vele afbeeldingen uit haar lange boeiende leven verspreid. Ook in televisie- als wel radioprogramma's trok haar leven als in een vogelvlucht aan ons voorbij. De prinses werd geroemd als 'Moe der van het Nederlandse volk'. Zij was en bleef een gewone vrouw, maar toch ook weer niet gewoon! Want ze was een bijzon dere vorstin die na de Tweede Wereldoorlog leiding heeft gegeven aan de wederopbouw van ons vaderland. Een hoogbegaafde socia le vrouw die vooral aandacht schonk aan de gewone mens zoals u en ik. Dat wilde zij, dat was haar levensvisie en wens. We mogen God dankbaar zijn dat Hij ons 32 jaar lang haar als koningin der Nederlanden heeft geschonken. Ook in haar laatste levensjaren als prinses mocht Juliana op eigen wijze haar christelij ke geloofsovertuiging, die zij als meisje van haar vrome grootmoeder Emma en moeder Wilhelmina had meegekregen, dat beeldend verwoord. Zij schreef al op zeer jonge leef tijd versjes en zo ook als 20-jarige studente in de jaren dertig van de vorige eeuw. Zij vertaalde onder meer een Noors kerklied. Op speciaal verzoek van haar overleden moeder werd het tijdens haar bijzetting in de fami- liekelder der Oranjes in de Nieuwe kerk van Delft, gezongen. Koningin Wilhelmina liet hierdoor het evangeUe als teken van het Eeu wig Goddelijk Licht helder schijnen op die grauwe decemberdag van haar uitvaart. Voor mij, als 13-jarige knaap, had deze hele gebeurtenis in 1962, alles was in het wit, en in het bijzonder de blijde muziek van het eerder genoemde Juhana vers, een diepe indruk op mij gelaten. Deze zwart-wit beel den op de televisie hggen nog steeds anno 2004 op mijn netvhes gebrand. 'De zon schijnt in mijn ziel vandaag' blijft voor altijd haar geloofsbelijdenis. Daarom vond ik het een eer om dit lied op een Oran- je-cd voor haar te mogen vast te leggen. Zowel van het toen hoogbejaarde prinselijke paar op Soestdijk als wel van koningin Beat rix ontving ik in 1994 (al weer 10 jaar gele den) een persoonlijke bedanking hier voor! De zon schijnt in mijn ziel vandaag Het donker is gezwicht En aard' en hemel lacht mij toe Want Jezus is mijn licht. Er is lofzang in mijn ziel vandaag En jubel voor de Heer En zo vol is daarvan nu mijn hart Ik kan het niet uiten meer: Er is zonneschijn, zomerzonneschijn Al de uren van de dag zijn blij Zie ik in Jezus' aangezicht Is er hemelgloed in mij. In de laatste zangbundel uitgave van Johan nes de Heer, verscheen het onder nr. 407. Laten we op deze Koningirmedag ook dit lied eens zingen. Hetzij op een van de vele oranjeconcerten door zangkoren of in een kerkdienst na afloop. Mogen haar woorden u allen tot zegen zijn. En ik denk tevens dat koningin Juliana in die volle verzekering haar aardse bestaan mocht in ruilen voor het eeuwig koninkrijk van haar Koning Jezus, waar zij mag zingen voor Zijn grote liefde volle aangezicht. Dat er van die Hemelgloed ook bij haar ach tergebleven gemaal prins Bemhard als wel bij haar vier dochters, schoonzoon en klein kinderen alsook achterkleinkinderen en tevens in ons aller hart mag schijnen. Een echte blijde Oranjezon op haar 95ste geboor tedagviering!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11