Verklaring Omtrent het Gedrag Afsluiting project Dorpsvernieuwing Sommelsdijk Wat te doen als de sirenes afgaan 6e Pop in Concert Fanfareorkest De Hoop M Plantjesmarkt eiiahdeh-hieuws Meer informatie over de sirenes ^vordt zonodig verstrekt door de coör dinator crisisbe heer sing, de heer V. van Tuijl, telefoon 0187-475571 E M E E N T E IDDELHARNIS m m U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? in Sommelsdijk GGD-tentoonstelling in bibliotheek Goeree P.V. 'De Rode Duif stad aan 't Harmgvliet PAGINA DONDERDAG 29 APRIL 2004 MiddQlham in hot mm... Wanneer u solliciteert naar een baan, waarin wordt gewerkt met vertrouwelijke gegevens of kwets bare personen, kan de werkgever vragen om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG). Voor sommige functies, zoals onderwijzer en taxichauffeur, is de verklaring zelfs bij wet verplicht gesteld. De procedure om een VOG aan te vragen, die voortvloeit uit de Wet justitiële gegevens, is met ingang van 1 april 2004 vernieuwd U kunt alleen voor uzelf een VOG aanvra gen. De beslis sing of de ver klaring al dan niet wordt afgegeven, ligt bij de minister van Justitie. Hij geeft de VOG af als uit onderzoek blijkt dat de aanvrager geen strafbare feiten op zijn naam heeft staan, die de functie-uitoefening in de weg kun nen staan. Bijvoorbeeld: een taxichauffeur die een VOG aanvraagt en meerdere keren is veroordeeld voor het rij den onder invloed, zal de verklaring zeer waarschijnlijk niet krijgen. Het zelfde geldt voor een boekhouder die is veroordeeld voor fraude. Een boekhouder die veroordeeld is voor het rijden onder invloed, zou de verklaring echter wel kunnen krij gen. Kortom: het strafbare feit moet relevant zijn voor de functie waar voor de VOG wordt aangevraagd. Aanvragen Een VOG aanvragen kan in diverse gevallen, maar meestal zal dat gebeuren in het kader van een sollicitatieprocedu re. Een VOG kan ook nodig zijn voor het lidmaatschap van een schietvereniging. Aanvragen gebeurt bij de afdeling Bur gerzaken van de gemeente waar u staat ingeschreven in de Gemeentelijke Basis- adniinistratie (GBA). De gemeente voert de gegevens in en stuurt uw aanvraag door naar het Centraal Orgaan Verkla ring Omtrent het Gedrag (COVOG), het orgaan dat de VOG afgeeft namens de minister van Justitie. Komt u niet in de GBA voor (bv. vanwege een verblijf in het buitenland), dan vraagt u recht streeks aan bij COVOG (mét een goed leesbare kopie van uw identiteitsbe wijs). Voor het aanvragen van een VOG in verband met emigratie, een visum of werkvergunning gelden speciale regels. Voor de aanvraag is een volledig inge vuld aanvraagformulier nodig. Dit for mulier ontvangt u van degene die u om een VOG verzoekt, veelal een werkge ver. Deze moet op het formulier aange ven wat het doel van de aanvraag is. Het indienen van een aanvraag kost 29,50. (Vraagt u rechtstreeks aan bij COVOG, dan dient u 29,50 over te maken op rekeningnummer 19.23.27.984 t.n.v het Ministerie van Justitie/Dienst Bestuurszaken/ COVOG te Den Haag onder vermelding van naam aanvrager.) Het is mogelijk een ander te machtigen om een aanvraag in te dienen. Deze gemachtigde vraagt de VOG namens u aan bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente waar u staat ingeschreven in de GBA of - in geval u in het buitenland woont - bij de gemeente waar u voor uw vertrek stond ingeschreven.Als deze gemeente niét meer over uw gegevens beschikt, dan moet de aanvraag recht streeks bij COVOG worden ingediend. Bij het indienen van de aanvraag moet de gemachtigde de volgende stukken meenemen: een volledig ingevuld aan vraagformulier, een machtigingsbrief (een brief w^aarin u aangeeft wie u machtigt om de aanvraag namens u in te dienen en waarin u tevens meldt op welk postadres u de VOG wenst te ont vangen), een kopie van uw identiteits bewijs (bijvoorbeeld een paspoort), een identiteitsbewijs van de gemachtigde en €29,50. Onderzoek en beslissing COVOG beslist namens de minister van Justitie. Dat gebeurt binnen vier weken na ontvangst van uw aanvraag. COVOG raadpleegt het centraal justitieel docu mentatieregister, waarin gegevens staan vermeld over afdoening van strafbare feiten. Daarnaast kan COVOG politiere- gistergegevens in het onderzoek betrek ken en inlichtingen inwinnen bij het Openbaar Ministerie en de Reclassering. Als hetVOG-onderzoek uitwijst dat u geen strafbare gedragingen op uw naam heeft staan, dan zal de VOG worden afgegeven. Is er wel sprake van strafbare gedragingen, dan beoordeelt COVOG of deze relevant zijn ten opzichte van het doel waarvoor de VOG is aangevraagd. In geval van weigering, ontvangt u, voordat de officiële afwijzing wordt verstuurd, een brief waarin de rede nen van de voorgenomen weigering gemotiveerd staan aangegeven. Tegen een weigering kunt u bezwaar maken overeenkomstig de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht. Meer informatie wordt zonodig ver strekt door COVOG, Postbus 16115, 2500 BC Den Haag E-mail: frontdesk.dbz(g).fflinius.nl. Telefoon: 070-370 7234 Hoe te handelen bij een rioolverstopping Een rioolverstopping is vervelend en kan verschillende vragen oproe pen. Wat moet ik doen? Wie is er verantwoordelijk voor het riool? Hoe kan het probleem zo snel moge lijk worden opgelost? Wie betaalt de ontstopping? Helderheid is wense lijk; daarom zetten we hier een en ander nog eens voor u op een rijtje. Graaf het ontstoppingsstuk op en open dit. Het ontstoppingsstuk behoort tot uw riolering en bevmdt zich doorgaans net binnen de grens van uw erf. De locatie van het ontstop pingsstuk is dus uw verantwoordelijk heid. Kunt u het niet traceren, dan is het mogelijk om bij de gemeente kosteloos een tekening op te vragen (mdien in bezit). Als het ontstoppings stuk leeg is of droog staat, dan zit de verstopping op eigen terrein. Staat het ontstoppingsstuk echter vol water, dan is de verstopping te vinden op gemeentegrond. Als de verstopping onder gemeente lijke verantwoordelijkheid valt, dan dient u de gemeente te waarschuwen. De gemeente zal de storing vervol gens opheffen, zonder kosten. Bevindt de verstopping zich op uw eigen terrein, dan dient u zelf voor het ontstoppen te zorgen. Uiteraard kunt u daartoe een bedrijf inschakelen. Als de locatie van de verstopping onbekend is, kunt u twee dingen doen: U vraagt de gemeente het riool te ont stoppen. Bevindt de verstopping zich op gemeentelijk terrein, dan voert de gemeente de ontstopping kosteloos uit. Blijkt echter dat de verstopping zich op uw eigen terrein bevindt, dan brengt de gemeente de kosten bij u in rekening. U kimt zelf maatregelen (laten) nemen om het riool te ontstoppen.Als blijkt dat de verstopping in gemeentegrond zit, dan dient u alsnog de gemeente in te schakelen. Het is in dit geval niet toegestaan om - zonder toestemming van de gemeente - zelf of door een ander een ontstopping uit te (laten) voeren. Rekenmgen van derden voor het ontstoppen van het gemeentelijk riool worden, zonder overleg, niet door de gemeente betaald. Voor rioolverstoppingen en andere storingen is de afdeling Buitendienst van de gemeente Middelliarnis bereikbaar via de volgende telefoon nummers: 0187 - 47 11 47 (tijdens kantooruren) en 06 - 53 27 31 05 ('s avonds en in het weekend). De gemeente Middelhamis sluit binnenkort het project Dorpsver nieuwing Sommelsdijk af. Dit pro ject, bedoeld om het dorp een face lift te geven, ging in 1994 van start. In totaal is er bijna 6,3 miljoen euro geïnvesteerd, deels door de provin cie Zuid-Holland en deels door de gemeente. Het geld is besteed aan drie doelen: verbetering van de woonomgeving particuliere woningverbetering en inbreiloca- ties. Inbreilocaties zijn open plaat sen in een bestaande kern die opge vuld worden door bebouwing. imMi,méM Wf'rf'ti De realisatie van twee woningen in het kader van particuliere woningverbetering. Na de start van het project Dorpsvernieu wing Sommelsdijk, tien jaar geleden, werd allereerst de verbetering van de woonom geving aangepakt. Daar ging relatief het grootste bedrag naartoe: bijna 3,6 miljoen euro.Voor het onderdeel particuliere worüngverbetering werd in totaal een klei ne 2,3 miljoen euro uitgetrokken, waarvan de gemeente Middelhamis bijna 0,3 mil joen euro voor haar rekening nam. In het kader van het project werden in totaal 64 particuliere objecten opgeknapt. Daaron der bevinden zich twaalf grote schuren, die zo kenmerkend zijn voor Sommelsdijk. De facelift van het dorp kreeg verder gestal te door middel van een drietal inbreiloca ties. Het ging om de bouw van vijf huur woningen op de hoek van de Westelijke Achterweg en de West Krakeelstraat, de rea lisering van vijf sociowoningen op de hoek van de Oost Krakeelstraat en de Oostelijke Achterweg, en het bouwproject de Wurft, waar twaalf huurwoningen verrezen. Voor het invullen van de inbreilocaties had de gemeente Middelhamis een prijsvraag uitgeschreven. De plannen vanWoongoed Flakkee werden verkozen, waarna de woningcorporatie aan de slag ging om de bouwprojecten te realiseren.Ten behoeve van dit onderdeel van de dorpsvernieu wing gaf de gemeente 0,4 mUjoen euro uit voor onder meer de infrastructuur Inbreilocatie boek Westelijke Acbleru eg West Krakeelstraat: 5 huurwoningen. en de openbare ruimte. Daarbij is ernaar gestreefd om - wat betreft straatverlichting, straatmeubilair, bestrating en openbaar groen - zoveel mogelijk aan te sluiten bij het historische karakter van de woon omgeving. Op de Wurft is bovendien een systeem aangebracht om huishoudelijk afval ondergronds in te zamelen. Volgens afspraak met de provincie sluit de gemeente het project Dorpsvernieuwing Sommelsdijk nu af. Na bijna tien jaar en een totaalinvestering van bijna 6,3 miljoen euro, is de gemeente tevreden: "Er is op de ver schillende onderdelen in de achterliggende periode een prestatie geleverd die gezien mag worden". Sinds september 2003 worden de sirenes weer iedere eerste maandag van de maand om 12:00 uur getest. Om de overlast te voorkomen duurt de test van de sirene éénmaal 1 minuut en 26 seconden. Wanneer er sprake is van en serieuze dreiging dan zal de sirene merkbaar langer aanhouden. Op dat moment dient u zo snel mogelijk het dichtstbijzijnde gebouw binnen te gaan. Geef mensen die bij u aanbellen de gele genheid om te schuilen. Waarschuw men sen die de sirene niet opmerken. Bent u binnen, sluit dan onmiddellijk alle deuren en ramen. Stel ook eventuele ventilatie systemen buiten werking. Informatie en nadere instructies bij rampen en zware ongevallen krijgt u via Radio Rijnmond (93.4 FM en kabelfrequentie 96.1 Mhz). Dit is de officiële rampenzender voor deze regio. Ook kan informatie via de rondrijdende geluidswagen of via strooi- folders verstrekt worden. Hieronder vindt u veelgestelde vragen over sirenes én de juiste antwoorden. 1. Ik hoor de sirenes buiten niet, klopt dat? Nee, dat klopt niet. U kunt bij de gemeen te melden dat u de sirene buiten niet hoort, onder vermelding van het adres waar u zich op dat moment bevindt. In de gemeente MiddeUiarnis kan dit via e-mail info@middelharnis. nl of via telefoon 0187-475571. 2. Ik hoor de sirenes binnen niet, klopt dat? Ja en nee. Het sirenesysteem in Nederland is zo opgezet dat de sirenes in ieder geval buiten hoorbaar zijn om te bewerkstel ligen dat mensen van buiten naar binnen gaan. Over het algemeen zullen de sirenes ook binnenshuis hoorbaar zijn, dit is ech ter niet altijd zo. Mocht u de sirenes bin nenshuis niet horen, dan kunt u dit ook bij de gemeente melden. 3. Ik ben een 'Winkelier, wat moet ik doen? U moet bij het afgaan van de sirenes uw klanten, bezoekers en medewerkers bin nen houden (en/of laten) en nadere berichten (via Radio Rijnmond) afwachten. Dit geldt niet alleen voor w^inkels maar ook voor alle andere gebouwen met een mm of meer openbare functie, zoals horecagelegenheden, verpleeghuizen, sportac commodaties, buurthuizen, etc. 4. Wat moet ik doen als mijn kinderen zich nog ergens anders bevinden, bijvoorbeeld op school? Vooral er niet naartoe gaan om uw kin deren op te halen. Hiermee brengt u namelijk uzelf én uw kinderen in gevaar De schoolleiding zal ervoor zorgen dat de kinderen naar binnen w^orden gebracht en dat ramen en deuren worden gesloten. Veelal zal de fase van verplicht binnen blijven niet lang zijn. Zodra het acute gevaar - bijvoorbeeld door een gifwolk - voorbij is, kunt u uw kinderen of andere dierbaren ophalen. 5. Welke rol speelt de gemeente hierüi? De gemeente zorgt in geval van een cri sis voor de voorlichting aan burgers en pers. Dat kan via communicatiekanalen als Radio Rijnmond,TV Rijnmond en in de toekomst misschien ook via SMS en de website van de gemeente Middelhamis. Daarnaast zorgt de gemeente voor onder meer de opvang en verzorging van gedu peerden, centrale registratie van schade, het registeren van slachtoffers etc. 6. Waar staan de sirenes? De sirenes staan op verschillende plaat sen in de gemeente, veelal op een hoge locatie. Het is de bedoeling de sirenes zo te verdelen dat ze op iedere locatie bin nen de bebouwde kom te horen zijn. In de gemeente Middelhamis staan vijf sire- nemasten: twee sirenes in Sommelsdijk (nabij recreatiecentrum De Staver aan de Olympiaweg en op de hoek Molenlaan/ Groene Zoom), één in Middelhamis (nabij de brandweerkazerne aan de Ring), één in Stad aan 't Harmgvliet (nabij de brand weerkazerne) en één in Nieuwe-Tonge (eveneens nabij de brandweerkazerne). ^i Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelhamis. Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelhamis.nl www.middelhamis.nl 9 9 ff Fanfareorkest De Hoop omgetoverd in een echte popband! Alweer voor de zesde keer organiseert Fanfareorkest De Hoop uit Stel- lendam (KNFM landskampioen 2004) het muzikale spektakel Pop in Concert en wel op zaterdag 29 mei a.s. Ook deze keer wordt de sporthal van M.F.G. Dorpstienden in Oud- dorp weer omgebouwd tot een heus theater met een spectaculaire lichtshow. Het orkest wordt begeleid door een professionele ritme sectie. Jaarlijks wordt het spektakel van Fan fareorkest De Hoop door ruim 700 enthou siaste bezoekers bezocht. De zang is ook dit jaar in handen van de vijfkoppige a capella/ close harmony groep Stars Belles. Deze groep is in 1990 opgericht en bestaat uit drie zangeressen en twee zangers, Esther van Es, Judith Uithuis, Frederiek Schonis, Marcel van As en Caspar de Jonge. De groep heeft veel bekendheid verworven tijdens diverse kerstconcerten. Naar aanleiding daarvan is er een kerst- cd opgenomen waarvan de nummers herschreven zijn voor vijfkoppige a capellastukken door de toenmalige zange res Dovrat Levy. Ook is de zanggroep regel matig te zien op de Nederlandse tv. Tijdens de kerstperiode van 2003 heeft u Stars Belles kunnen zien met een kerstconcert op TV-Rijnmond. Arie Stolk is al ruim 20 jaar dirigent van Fanfareorkest De Hoop. De grote ervaring van Arie Stolk in het begeleiden van derge lijke grootschalige projecten heeft al vele malen tot grote successen geleid. Een pro fessionele ritmesectie mag natuurlijk niet ontbreken bij een dergelijk repertoire en zo hoort u op piano en keyboaid Frans Piet- jouw, op basgitaar Ferdinand Schmutzer en op gitaar John Stark. De presentatie is als vanouds in handen van Radio Flakkee dj Oscar van Dijk, die u wekelijks kunt horen met verschillende radioprogramma's. De spectaculaire lichtshow en de geluidsrege ling is zoals bij bijna elk groot evenement in de regio in handen van Happy Music. Ook kunt u live- camerabeelden zien, verzorgd door TV-Flakkee. Dit jaar staat Pop in Concert in het teken van de popbands. Zo hoort u nummers van onder andere Abba, The Supremes, Simon and Garfunkel, maar ook populaire muziek zal niet ontbreken zoals muziek van Frans Bau er en Ilse de Lange. De muziek, die gespeeld wordt op deze avond, werd speciaal geartan- geerd door professionele arrangeurs uit bin nen- en buitenland. Ook dit jaar belooft Pop in Concert weer een groot muzikaal spekta kel te worden, dat u zeker niet mag missen. We hopen u dan ook te ontmoeten op het zesde megaspektakel van Fanfareorkest De Hoop in M.F.G. Dorpstienden op zaterdag 29 mei. De entree is in de voorverkoop 10 en aan de zaal 12,50. De voorverkoop van de kaarten start op 26 april en ze zijn ver krijgbaar bij de muzikanten van Fanfareor kest De Hoop en alle vestigingen van Rabo bank West-Flakkee Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Vergeet u het niet!? JJeeft u ook zo'n zin om uw tuin 'aan te kleden'? Kom dan zaterdag 1 mei a.s. naar verenigingsgebouw Vita Nova in de Van Aerssenstraat te Sommelsdijk. Hier wordt vanaf 8.30 tot 12.30 uur de jaarlijkse bloemen- en plantenverkoop gehouden. U kunt terecht voor een ruim assortiment bestaande uit o.a. fuchsia;s, geraniums en kuip- en perkplantjes. Voor of na het uitzoeken van de plantjes, kunt u tevens genieten van een bakje kof fie in Vita Nova. De opbrengst van deze verkoopdag komt samen met de opbrengst van de Gemeen- tedag op 29 mei ten goede aan o.a. het jeugdwerk binnen de Hervormde Kerk te Sommelsdijk, evenals sponsoring van een goed doel bimien de HGJB. Ook op de Gemeentedag zullen er naast de rommel markt en andere activiteiten, bloemen en planten verkocht worden. De GGD Zuid-Hollandse Eilanden heeft een tentoonstelling ontwikkeld in het kader van project Gezond Wonen. De tentoonstelling gaat over allergie, astma en roken in relatie tot het binnenmilieu. Met binnenmilieu wordt de kwaliteit van de lucht in een woning bedoeld. Nederlanders brengen gemiddeld zo'n 70% van de dag in de eigen woning door en daarom is de kwaliteit van deze lucht belangrijk. Bij milieuverontreini ging denkt men al snel aan de lucht buitens huis, maar de lucht in huis is vaker veront reinigd. De tentoonstelling 'Adembenemend' is opgebouwd uit zes kleurrijke sandwichbor- den die aan beide zijden informatie bevatten. De bedoeling is dat bezoekers langs de bor den lopen en veelal door middel van korte opdrachten kennis opdoet. De tentoonstelling is geschikt voor iedereen vanaf ongeveer 10 jaar. In het bijzonder aan te raden voor ouders met kinderen. Voor leerlingen van groep 7 en 8 van de basis school en hun begeleiding is speciaal lesstof ontwikkeld. Inmiddels hebben alle uitgeno digde klassen van de basisscholen in de gemeente Goedereede positief gereageerd op een uitnodiging om deze tentoonstelling te komen bezoeken. Zij kunnen met werk bladen aan de slag en komen zo op een leu ke manier meer te weten over hun eigen ademhaling. De tentoonstelling 'Adembenemend'is van 26 april t/m 7 juni 2004 te bezichtigen in de openbare bibliotheek in Ouddorp. Voor meer informatie over deze tentoonstelling kunt u contact opnemen met Christa Mahler, afdeling Gezondheidsbevordering, telefoon 0181-652455 of met de bibliotheek, telefoon 0187-667744. Wedvlucht vanuit Doornik 24-04-2004,- Los: 10.30 uur; Deelnemers: 10; Dui- ven:270; Weer: Noorden Wind. L. Oranje 1, 7, 10, 16, 22, 52, 64; C. Wagner 2, 42, 48, 49, 65, 66, 68; J, D. Meiaard 3, 25, 35, 36, 50; K. Klink 4, 26, 27, 32, 33,44, 45, 46, 53, 55; J .C. Wagner Zn. 5, 43, 47, 51, 58; J. M. Visser 6, 8, 12, 17, 19, 20, 31, 34, 54, 56, 57, 59, 60; I.J. van Zanten 9, 13, 14, 24, 28; Th. van Stralen 1121, 30,41, 63, 67; Jan Meiaard 15, 18, 23, 29, 37, 38, 39, 40 61,62.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10