S tot: p0 7t Ezelsveulentje geboren op Hernesserood V Ap^"^^ 3 X^CT^dUkcn Collectanten gezocht voor Astma Fonds ^Z^^^ )on^tn& en meisHS/ /IfjrU 7 ^ern^^ctïkt: Ap^U {C^UcTnctlc) f '^Cfnncn: Vriendelijke groeten, tot volgende week vrijdag bij leven en welzijn! PV De Luchtbede Herkingen Schaakvereniging 'De Zwarte Pion' EIIAI1DEI1-t1IEIJW5 Gebr. de Waal Drukkerij WWZ-Lustrumconcert in Grote kerk Dordrecht; Nu reeds veel vraag naar kaarten Lezers van EIIAtlDEtl-niEUWS weten het BETER. 10 e3S36cKs 1 f f f f f f Leonie Bijnagte (Scherpenisse) en Maaijke Bos (Ooltgensplaat) geluk met de prijs. Hij komt eraan! Adriaan Heystek (Sommelsdijk) Floris van Gilst (Achthuizen) Ga je mee? «^.^erneermin Waar zijn ze mee bezig? Beoordeling Conclusie als Rommelmarkt Ned. Herv. Kerk Stellendam alfi de y:ec spreekl start kaartverkoop Mare op Koninginnedag in Diekliuus PAGINA 11 i^ïifi:^^^^ VRUDAG 23 APRIL 2004 Kinderboerderij Hemesseroord heeft weer een ezelveulentje! Het is een hengst en hij is zondag 4 april geboren, moeder en kind maken het goed en lopen lekker in de wei in het zonnetje, dus kom gauw een keertje kijken! Langeweg 13 3240 AA Middelhamis 3245 KE Sommelsdijk Tel: (0187) 47 10 20 Postbus 27 Fax: (0187) 48 57 36 a t?ge'qija% en@gebr-dewaaJ.com De collecteweek van het Astma Fonds is van 10 tot en met 15 mei. Hiervoor is het Astma Fonds nog op zoek naar enthousiaste nieuwe collectanten in Sommelsdijk. Als collectant van het Astma Fonds gaat u samen met ruim 55.000 enthousiaste colle ga-collectanten op pad voor de huis-aan-huis collecte. Veelal collecteert u in uw eigen vertrouwde buurt. Wij vragen slechts 90 minuten van uw tijd. U krijgt er veel voldoe ning Voor terug. Tijdens de collecteweek 2004 staan kinderen met astma centraal. Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdub beld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Astma is hiermee de meest voorkomende chronische kinderziekte. Uit onderzoek blijkt dat de kinderen met astma ongelukki ger zijn dan kinderen zonder astma. Kinde ren met astma hebben meer last van hoofd pijn, buikpijn of misselijkheid. Door hun astma kunnen zij allerlei dingen niet doen. Bijvoorbeeld naar een verjaardagsfeestje geen, bij andere kinderen eten of ergens op bezoek gaan. Het Astma Fonds zet zich als sinds 1959 actief in voor kinderen met astma en vol wassenen met astma en COPD (chronische bronchitis of longemfyseem). Sinds die tijd is al veel bereikt, maar er is nog veel werk te verzetten. Voorbeelden zijn: ontwikkelen van eigentijdse vooriichtingsmaterialen voor ouders van kinderen met astma, de toe name van astma bij kinderen verder onder zoeken, verbeteren van de diagnostiek en behandeling van kinderen met astma en aan dacht vragen voor problemen die kinderen met astma op school ondervinden. Op 2 oktober hoopt de stichting WWZ een groot lustrumconcert te organiseren in de Grote kerk te Dordrecht. Al direct na het Paasconcert in Middelhamis werden er een mooi aantal kaarten besteld. Voor diegenen die absoluut zeker willen zijn van een plaats tijdens dit concert, kunt u vanaf nu uw kaar ten bestellen via tel: 0187-603510 of via www.wwz-concerten.nl Aan dit Lustrumconcert werken mee: - Jong christelijk Urker Mannenkoor 'Soh Deo Gloria' o.l.v. J.Kramer - Jongerenkoor "Con Amore" uit Dirksland - Jongerenkoor "Jigdaljahu" uit Barendrecht o.l.v. W.A. den Hertog Kees Alers - dwarsfluit Anja v/d Maten - hobo Clarissa v/d Weerd - sopraan Ron van Ommen - orgel Klaas Jan Mulder - orgel en vleugel Aanvang: 19.30 uur; Kerk open: 18.45 uur; Toegang: volwassene: 6,- en kind t/m 12 jaar: 3,-. Bij voldoende aanmeldingen rijdt er vanaf Flakkee een bus naar Dordrecht. U kunt ons daarbij helpen! Door 90 minuten van uw tijd te geven als collectant van het Astma Fonds. Voor meer informatie en om u aan te melden, kunt u bellen met Ria Poel, 0187 481066. NaflSens alle kinderen met astma en alle anderen met astma en COPD, hartelijk dank! Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van <Je maand naar Oom Ko, p/a Ëilanden-Nieuws. Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Moetje knap zijn om raadsels op te lossen? Welnee joh. Iedereen kan dat. Van d e week kwam er zelfs een ezel bij het Eilanden-Nieuws. Schrijven kon het beest uiteraard niet. Toch wist hij met zijn gebalk (ia-ia-iaü) heel wat puzzels op te lossen. De nieuwe opgave is niet zo moeilijk hoor. Allereerst komt er in ieder antwoord (op de vra gen 1 t/m 3) steeds een i meer bij. iiiiiiiiiillllllll Steeds een iet/e meer dus 1Andere naam van Jacob. Koning die 15 jaar bij zijn leven kreeg Stad die genoemd wordt in Hand. 16:12. aaaaaaAAAAA Steeds een aatje meer dus! 4. Eerste broedermoordenaar. 5. Eerste man. 6. Eerste aartsvader. (Gen. 17:17) 7. Perzische koning. (Ezra 7:1) 8. Tweede zoon van Jesaja. (Jes. 8:3) ^tje meer dus! Arnette Vogelaar (Rhoon) tekende verschillende dingen waar iets aan ontbrak. Weet jij wat er eigenlijk nog bij hoort? Origineel verzonnen Arnette! Voorbeeld geven? Vooruit dan maar: bij 1 hoort vanzelf een schoteltje. vS Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Wat leuk dat ik een kaart van jullie kreeg, bedankt hoor. Als jouw puzzel in de krant komt dan krijg je de punten erbij. Soms zijn raadsels niet geschikt doordat er veel fouten inzitten, of zijn zo slordig geschreven/gete kend dat er niks mee is te beginnen, vanzelf geven we er in zo'n geval geen extra punten voor. Fijn dat we nu een mooie foto van Maaijke hebben. Arnette Vogelaar (Rhoon) De Engelse stageloper is bij jou in goede handen geweest. Heel wat dingen werden bezocht en bekeken. Actief hoor! Een pan nenkoek van 50 cm doorsnee vult natuurlijk wel. Wat een tref dat je opgenomen werd voor dat televisieprogramma en dan ook nog in een uitzending terecht kwam. Je nieuwe foto gebruiken we vast en zeker een keertje. Dag Arnette! Bijnagtes (Scherpenisse) April komt hopelijk beter uit de bus. Foutlo ze puzzels is echt een gelukje, meestal glipt er toch wel een misser door. Vroeger liet ik ze altijd door mijn kinderen controleren, maar die hebben daar nu inmiddels geen zin meer in. En ja als het van mij afmoet hangen, gaat het vaak verkeerd. G^23^ Deze keer eens een Zweeds kruiswoordraadseltje. Best leuk om te doen, kost niet veel tijd. Even doorbijten, dat wel. vattend hagadjs 8ukk^ VMrtuig opzwjelen veroiftianq flegfteen leraar griszel »H. fliyis... zHIneen druif kevar JV1\' i?.i '- ■.',-;•'■ vteesaan ean stokes 1, 1 kMnldnd 5)1 ,090 fout saai «N. !►- 1"Waar heb je in je leven het meeste een hekel aan Ergens op wachten. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Als er op school een pauze begint of als we uit zijn. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Van alles voor mijn modeltrein kopen. 4. Voor wie heb je bewondering? Voor mijnheer Boot. 5. Wat is de beste uitvinding? De computer en/of modeltreinen 6. Het mooiste boek? Eenzame wolf. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Ds. P. den Butter, onze dominee. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Als ik iets voor mijn modeltrein koop. 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Als iemand het spel opgeeft tijdens scha ken 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Ik geniet vooral veel van de avonden. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Gereedschap kopen. 4. Voor wie heb je bewondering? Kasparov (schaakkampioen) vond ik geweldig. 5. Wat is de beste uitvinding? De bril. 6. Het mooiste boek? Shelty en de smokkelaars. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Moeilijk te zeggen 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Heel veel. S?RFMDSW/IJS In deze rubriek besteden we aandacht aan een computerspel voor de jeugd. We nemen samen met de jeugdige lezers een kijkje in het wereldje van de persoon tjes van het spel, maar ook wil len we op deze wijze ouders inzicht geven in de achtergron den van het spel. Zo zal worden beoordeeld of het spel geschikt is voor de leeftijdsgroep waar het voor bedoeld is, maar ook of het doel van de educatieve spelen kan worden behaald. We probe ren een zo helder mogelijk beeld te geven van de vormgeving van het spel, waarbij ook wordt gelet op de aanwezigheid van geweld en grof taalgebruik. In eerste instantie zullen spelen van de firma Transposia uit België worden behandeld. Barbie als Zeemeermin en Samika het zeepaardje helpen om het glinsterende pad naar elke regen- boogdolfijn te vinden? In deze 3 onderwaterwerelden; de baai van het gezonken schip, het koraalrif en het Zeewierbos verzamel je zeewier, mooie schelpjes en schitte rend koraal om de onderwaterstad zo mooi mogelijk te maken. Tijdens deze zeereis mag je uitnodigingen uitdelen voor de grote onderwatershow en bespeel je instrumenten waar je zelf je muziek op kunt componeren. Je kan ook mooie sieraden maken voor Bar bie van edelstenen die je in het dool hof kunt vinden. Probeer de muur van zeeglas te bre ken en bevrijd Walijntje de Walvis. Vergeet niet om ook alle muziekanten uit te nodigen! Je speurt met Barbie en Samika de onderwaterwereld af om de grote onderwatershow zo goed mogelijk voor te bereiden. Er worden systema tisch opdrachten afgewerkt voordat je naar het volgende door kan gaan. Als deze opdrachten afgewerkt zijn ver schijnt er een glinsterpad dat naar één van de drie regenboogdolfijntjes gaat. De meisjes zal dit spel zeker aanspre ken, niet alleen omdat Barbie al zo populair is maar ook omdat dit spel net als de voorgaande Barbie spellen mooi is aangekleed. Geweld komt in dit spel niet voor. Vroüjk spel met name voor de meisjes vanaf 5 jaar. Wat ons betreft kan dit spel een leeftijdsgroep omvatten van 5 tot 12 jaar. Spel is ondermeer verkrijgbaar bij Boekhandel Vroegindewey op D'n Diek te Middelharnis. Morgen, zaterdag 24 april, van 9.00 uur tot 16.00 uur houdt de Ned. Herv. Kerk van Stellendam haar jaarlijkse rommelmarkt. Wij hebben u ook dit jaar weer van alles te bieden! Wat dacht u van een overheerlijk gebakken visje of lekkere oliebollen, verse kaas, oranjetompoucen, candykoek, of bolussen. U bent van harte welkom op onze ruim opgezette markt met veel klein huisraad, speelgoed en boeken. En als u de uitdaging aan durft te gaan nodigen wij u uit in onze schiettent of onze ballentent. Ook voor de kinderen zijn er weer leuke spelletjes! 's Avonds zal er vanaf 19.30 uur een BIN GO worden gehouden in 'De Schuur' tegenover de kerk. De zaal gaat open om 19.15 uur. Hierbij zijn vele leuke prijzen te winnen, maar u kunt natuurlijk ook gewoon een kopje koffie komen drinken met iets lekkers erbij. We hopen u terug te zien aan de Bosschie- terstraat, iedereen is van harte welkom! De opbrengst is bestemd voor verenigings gebouw de Rank en er is een gift van 750,00 euro voor Calando. Voor vragen of opmerkingen kunt u bellen met Niek Oosters, telefoonnummer (0187) 492714. Oudenaarde, 17 april; gelost 9.00 uur; deel nemers 12; duiven 205; weer: zuidoosten wind. A. Riedijk 1,5, 8,9, 12, 16. J. den Boer 2, 13, 18, 25, 30, 33, 45, 48, 52. M.Huizer 3, 21,29, 34,47. H. Kamerling 4. A. Molenaar en Zn. 6,14, 17,19, 26, 28, 32, 37,38,39,51. P. Hogerwerf 7, 27. C. Logmans 10, 11, 22, 42, 49, 50. AhetJonklS, 31,35, 36. A.M. Volaarty 20, 44. M. v.d. Ochtend 23, 24,40,41,43. K. Kievit 46. Overzicht voor ronde 30, in de huishoudelij ke competitie bij de schaakvereniging De Zwarte Pion te Middelhamis, gespeeld op 19-04-2004. v.d.Staaij-Hennekes 0-1,1. La- gendijk-v.Prooijen 1-0, Verolme-Boeter ?-?, Bom-d.Jager ?-?, Mirmaar-Neleman 1-0, C.Smit-v.d.Waal 1-0, Dupree-Struik ?-?, M. Lagendijk-d.Haan 0-1, Noordijk-Mulder 0- 1, v.d.Velde-Melaard 0-1, Vis-Markwat Vi-'A Op feesteUjke wijze zal op Koningin nedag, 30 april, een start worden gemaakt met de kaartverkoop van de nieuwe muziektheatervoorstelling 'Mare' die in juni op het Diekhuus- plein wordt gespeeld. Alleen op deze dag zullen de kaarten te koop worden aangeboden in 'Het Diekhuus', Bene den Zandpad, te Middelharnis. Tegen de vastgestelde prijs a 14,-. zullen de toegangskaarten tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen worden aangeschaft. Zoals gebruikeUjk zal de start van de kaart verkoop worden voorzien van de nodige feestelijkheden. De eerste kaarten zullen rond de klok van 10:00 uur worden uitge reikt. Tevens zullen enkele spelers en muzi kanten vanuit deze grootse openluchtpro ductie op deze dag van zich laten horen en zien. Doorlopend zal mede aan de hand van een maquette een tipje van de sluier worden opgelicht, wat de bezoekers straks te zien zullen krijgen. Bij deze gelegenheid zullen ook de affiche en flyer voor "Mare" worden gepresenteerd, die er mede voor zullen zorgen dat de Goe- ree-Overflakkeese productie "Mare" de aan dacht trekt van belangstellend publiek in de regio en daarbuiten. Stichting Podium en het productieteam Mare2004, maken zich op voor een zestal avonden waarop 'Mare' op het Diekhuus- plein te Middelhamis te zien zal zijn. Deze voorstellingsavonden staan gepland op de data 17, 18, 19 en 24, 25, 26 juni. De aan vangstijd is vastgesteld op 21:15 uur. De tri bune zal een half uur voor de voorstelling open gaan. Een voorprogramma zal de Mare-bezoekers in de juiste sfeer brengen. Mare zal incl. een pauze ca. 2 uur een spectaculair schouwspel bieden. Na de datum 30 april zijn de toegangskaar ten te koop bij de VVV-kantoren op Goeree- Overflakkee. Tevens kunnen via het tele foonnummer 0187-484870 kaarten worden gereserveerd. Ook is het bestellen van kaar ten via de website www.mare2004.nl moge- üjk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11