Good Luck Orgelreis naar Purmerend en Beverwijk Vernieuwde supermarkt in Melissant goedgekeurd Speciale ochtend voor peuters in Gemeensciiapsbibliotlieeli Workshop Spiegel in lood of mos Nederlaag voor Minister Veerman: Minder regels, minder administratieve lasten, minder ambtenaren Werkgroep Ozun hm SimraoBs Surfgebied Kabbelaarsbank tijdelijk gedeeltelijk afgesloten Eerste cd van Ouddorps Schoolkoor 'Valerius' Uitslag van de K.N.H.S. f- dressuurwedstrijd in Manege Oostmoer Oranjezangavond in de Grote Kerk te Dordrecht Donderdag 22 april van half 10 tot half 12 zijn peuters extra welkom in de Gemeen- i, f*^ schapsbibliotheek Middelhamis. En natuur- ,<i%l^?lK riU Hlltlö hjk mogen zij ouders, grootouders of oppas- IStI*»" *«lllC?C' hulpen meenemen. Vanaf half 10 is de bibli- xt \||3 'S L f otheek geopend en zijn er allerlei boeken W"^**f| klaargelegd waar de peuters mee aan de slag kunnen. Peuters kunnen zingen, knutselen, luisteren en vooral genieten van al die mooie prentenboeken die op de jeugdafdeling te vinden zijn. Om 10 uur maken de mede werksters van de bibliotheek samen met de peuters een zogenaamde verteltafel: het ver haal van het eendje Bonmies wordt verteld en daarna uitgebeeld op een tafel. Op deze manier van interactief voorlezen worden de peuters betrokken bij het verhaal en is voor lezen nog leuker en .spannender. Rond half 11 gaan we picknicken en kunnen we gezel lig napraten over het avontuur van Bommes. Ook kunnen peuters zich verkleden als Bommes en zo op de foto, die later opge haald kan worden. Lid of niet-lid van de bibliotheek, kom langs en doe mee! Voor meer informatie: Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis, tel 485644 of www.bibliotheekmiddelhamis.nl Het eendje Bommes. We maken er sowieso een gezellige dag van, maar wat is eigenlijk de bedoeling? Dat is om voor in de tuin, tegen een muur of oude schutting, een prachtige blikvanger te maken. Die blikvanger ontstaat als we, onder deskundige begeleiding van Marga Kresner, aan de slag gaan met spiegels, wat hout en daaromheen lood of mos naar keuze. De datum die voor deze activiteit is gekozen is zaterdag 24 april. We beginnen om 10 uur tot ongeveer 14 uur. De locatie is Zuiddijk 45, Nieuwe Tonge. Meer informatie, over de kosten, wat u zelf mee moet nemen en om u op te geven; allemaal via tel.nr. 652563. Wedstrijden tussen de korfbalploegen Good Luck en All Ready uit Zierikzee zijn altijd extra beladen. Deze ploegen komen elkaar de laatste jaren regelmatig tegen in de com petitie en de ploegen doen normaal gespro ken niet veel voor elkaar onder. Zaterdag 10 april kwam All Ready op bezoek voor de veldcompetitie wedstrijd tegen de ploeg uit Middelhamis. Good Luck heeft in de com petitie één punt voorsprong en de winnaar van het duel blijft nadrukkelijk meedoen in de strijd om het kampioenschap. Bij Good Luck begon Myrna van Brussel in de basis in plaats van Marjon Soeteman, die op vakan tie was. Tijdens de eerste minuten van het duel hadden beide ploegen moeite met sco ren en golfde het spel doelloos op en neer. All-Ready scoorde uiteindelijk het eerste doelpunt en putte daar ook vertrouwen uit. De ploeg liep uit naar een 0-3 voorsprong en had ook het betere van het spel. Pas na mim een kwartier spelen scoorde Jan-Willem de Vos van afstand het eerste doelpunt voor Good Luck. All-Ready bleef de hele Ie helft de betere ploeg en won vooral veel duels onder de korf. De ruststand van 3-6 was een fikse tegenvaller, maar gaf de krachtsver houding in het veld weer. Met goede moed startte Good Luck aan de 2e helft en men was gebrand om de aansluiting te hervinden. Deze goede moede kwam alleen niet tot uit- Het Natuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen heeft opdracht gegeven om het zuidelij ke deel van het Surfgebied Kabbelaarsbarüc aan de Brouwersdam uit te diepen. De werk zaamheden zullen plaatsvinden van dinsdag 13 april tot en met vrijdag 28 mei a.s. Het surfgebied wordt uitgediept, om in het ondiepe deel de overlast van de scherpe Japanse oesters blijvend te beperken, zodat het gebied ook in de toekomst geschikt blijft voor de surfsport. De werkzaarnheden worden uitgevoerd met een cutterzuiger, een soort baggervaartuig voorzien van een stalen zuigbuis waaraan een ronddraaiende snijkop is bevestigd. De cutterzuiger beweegt zich voort met behulp van lieren, kabels en ankers. Deze kabels en ankers, die zich deels onder water bevinden, zijn gevaarlijke obstakels voor de surfers en zijn daarom gemarkeerd met boeien. Uit veiligheidsoverwegingen is een deel van het surfgebied tijdens de werkzaamheden afgesloten voor recreatief gebruik. Dit zal met waarschuwingsborden en afzettingen, zowel op de oever als in het water, worden aangegeven. Surfers wordt voor hun eigen veiligheid aangeraden uit de buurt van de markeringsboeien te blijven. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij: - Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen Haven van Bommenede 1 4316 PC Zonnemaire. Tel. (0111)69 15 53 - Bezoekerscentrum De Grevelingen De Punt 4, 3253 MC Ouddorp. Tel. (0187)68 23 46 drakking in het spel; AU-Ready liep uit naar een grotere voorsprong. Bijna alle spelers van Good Luck speelden mim onder hun gebraikelijke niveau. Ingmar Adam viel nog in voor Marcel Kievit en scoorde direct een doelpunt. De opleving was echter van korte duur en All Ready denderde voort. Doordat de meeste spelers van Good Luck de laatste minuten de moed opgaven, liep All Ready uit naar een 6-15 eindstand. Een blamerende nederlaag voor de ploeg die de laatste tijd zo goed presteerde. Hopelijk blijkt deze off-day een incident te zijn en kan volgende week de draad weer worden opgepikt. De strijd om het kampioenschap kan na deze nederlaag alleen wel als verloren beschouwd worden. Doelpuntenmakers: Jan-Willem de Vos (3), Britt Abbas (1), Nico Overduin (1), Ingmar Adam(l). Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit wil langs drie sporen het temgtreden van de overheid zichtbaar maken: minder administratieve lastendmk, minder regels en minder ambtenaren. Die drie sporen hangen nauw samen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Veerman kondigt aan dat hij een reductie van 25 pro cent van de administratieve lasten denkt te realiseren door het ovememen van de aanbe velingen van de gemengde (bedrijfsleven en overheid) commissie Administratieve Las tenverlichting. Dat scheelt boeren en min ders 106 miljoen euro per jaar. Dat is exclu sief eventuele nieuwe lasten die in de komende periode mogelijk ontstaan. Daar mee levert LNV een belangrijke bijdrage aan de kabinetsdoelstelling op dit punt zoals die in het Hoofdlijnenakkoord is vastgelegd. Ondememers zullen vooral minder tijd en geld kwijt zijn aan het informeren van de overheid als die met minder beleid en min der regels komt. Deze vermindering wordt bereikt door het herzien van regels rond met name mest- en diergezondheid. Voor mest wordt gewerkt aan een heel nieuw beleid met veertig procent minder lastendmk (78 miljoen euro). Herbezinning op de regels rond dierziekten leidt onder meer tot het afschaffen van de bezoekersregistratie op veebedrijven. Controleregels voor de var kenshouderij worden geïntegreerd en deels afgeschaft. Ook de registratie van koeien wordt met een nieuw systeem gebruikers vriendelijker gemaakt, met behulp van inter net. Dat draagt bij aan 22,7 miljoen euro minder administratieve lasten op dit vlak. De agenda van maatregelen voor minder beleid bevat daamaast een groot aantal kleinere voomemens. Verder wil Veerman meer gebruikmaken van informatiestromen die er binnen het bedrijfsleven al zijn. Als die informatie immers voldoende is om beleid uit te voeren en de naleving te controleren hoeft de over heid niet zelf die gegevens nog eens op te vragen, als het bedrijfsleven die gegevens tenminste ter beschikking wil stellen. De gemengde commissie heeft geadviseerd dat het bedrijfsleven een task force instelt die de mogelijkheden daartoe gaat verkennen, LNV zal daarbij aansluiten. Veerman wil alleen nog beleid en regels maken als het gaat om maatschappelijke problemen die het Rijk beter en effectiever aan kan pakken dan een andere overheid of dan maatschappelijke partijen. Ook worden de regels waar mogelijk vereenvoudigd. Voor het einde van deze regeerperiode moet het aantal LNV-regels met ongeveer 300 zijn teruggebracht. Voor nieuwe regels komt een strenge toets op nut en noodzaak. Crite ria zijn daarbij uitvoeringsaspecten, hand haafbaarheid en administratieve lasten. Als de beoogde vermindering van beleid gereaU- seerd wordt, zijn daardoor ongeveer 750 ambtenaren minder nodig. Veerman wijst wel op drie voorwaarden om de beoogde reductie in administratieve las ten te bereiken. In de politieke discussie over maatwerk bij nieuwe regels moet duidelijk worden afgewogen of de meerwaarde daar van opweegt tegen de extra administratieve lasten die het gevolg daarvan kunnen zijn. Verder zijn het ook internationale kaders die een groot deel van lasten door LNV-regels bepalen. Daar wat aan doen, kost tijd. En tenslotte moet intrekken van LNV-regels niet tot regels en administratieve lasten bij andere overheden leiden. Integendeel, waar mogelijk zal clustering van administratieve verplichtingen met die van andere departe menten en overheden worden gestimuleerd. Net voor de Pasen kwam hij uit: de eerste cd van het schoolkoor 'Valerius' van de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Oud dorp, genaamd 'Uw Koning komt'. Het heeft wat lang geduurd, want in juni 2003 werden de opnamen in de Hervormde kerk van Sommelsdijk al gemaakt, maar het resultaat mag er zijn. Een prachtige cd met Psalmen en geestelijke liederen, gezongen door helder klinkende kinderstemmen. Uiteraard zijn er enkele liederen van Valeri us te beluisteren, met name 'O Heer', Die daar des hemels tente spreidt', 'Wees nu ver blijd' en 'Heere kere van ons af. Ook de Psalmen 32, 84, 86, 130 en 136 klinken prachtig bij het mooie Meere-orgel. Met de verdere geestelijke liederen vormen zij een afwisselend en toch harmonieus repertoire. Deze eerste cd is meteen een beetje een jubi- leum-cd, want het koor bestond september 2003 weer al vijfjaar! Het werd opgericht op 30 september 1998 door de leerkrachten Huisman, Stam en Jacobse. Van deze drie is alleen juf Huisman nog aan de school en dus aan het koor verbonden. Gelukkig zijn er steeds collega's geweest die meededen en meedoen. Door de jaren heen zijn er al meer dan 20 uitvoeringen geweest, zoals in Zorg- centmm 'De Vliedberg' en 'Eben-Haëzer'. Ook op de jaarlijkse afscheidsavonden van de groepen 8 zorgt het koor voor een vocale en muzikale omlijsting. Absolute topper was het koorreisje op 16 juU 2002 naar de geboorteplaats van Valerius, het historische stadje Veere, geheel gesponsord door de plaatselijke middenstand. Hier werden in de open lucht bij het standbeeld van Valerius enkele liederen van deze Vaderlandse dich ter gezongen. De samenstelling van het koor is nogal wis selend. Elk jaar gaan er kinderen van het koor en dus van school af, maar het is fijn dat er ook steeds weer nieuwe koorleden bij komen. Het koor telt doorgaans zo'n 35 leden. Het repertoire bestaat vooral uit psal men, liederen van Valerius en andere geeste lijke liederen. Elke donderdagmiddag wordt na schooltijd gezongen door de kinderen. Er zijn 500 cd's geperst. Meer dan de helft was al door inschrijving verkocht. Toch kunt u nog een cd bemachtigen, hoewel ze 'als broodjes over de toonbank gaan'. Die toon bank staat letterlijk bij boekhandel Akers- hoek, Hoenderdijk 9 te Ouddorp, tel 0187- 684267, die zich belangeloos beschikbaar stelde om mee te werken aan de verkoop van de cd. Ook is de cd op school te verkrijgen, tel. 0187-682306. De prijs is bewust laag gehouden, 12,50, dus dat hoeft voor nie mand een bezwaar te zijn. Hartelijk aanbe volen! Uitslag van de dressuurwedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sport federatie, gehouden op zaterdag 10 april in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Klasse B, pony's, proef 10. Mariska v. Gro ningen, Annabelle, 169 pnt. Klasse B, pony's, proef 11. Mariska v. Gro ningen, Annabelle, 163 pnt. Klasse LI, pony's, proef 16. Juhëtte Kamp, Amber, 158 pnt. Klasse LI, pony's, proef 17. Juhëtte Kamp, Amber, 150 pnt. Klasse Zl, pony's, proef 46. Mariska Groe nendijk, Rocky, 168 pnt. Klasse Zl, pony's, proef 43. Mariska Groe nendijk, Rocky, 178 pnt. Klasse B, paarden, proef 10. Alja Groen, Natasja, 163 pnt; Patricia v.d. Does, Josita, 160 pnt; Simone Zegers, Taras, 150 pnt; Stephanie Flierman, Lismar, 147 pnt. Klasse B, paarden, proef 11. Alja Groen, Natasja, 169 pnt; Patricia v.d. Does, Josita, 163 pnt; Simone Zegers, Taras, 163 pnt; Stephanie Flierman, Lismar, 160'pnt. Klasse LI, paarden, proef 16. Monique v. Elzakker, Wopcke, 163 pnt; Deborah Stello, Royal Jumper, 157 pnt. Klasse LI, paarden, proef 17. Deborah Stel lo, Royal Jumper, 154 pnt; Monique v. Elzakker, Wopcke, 152 pnt. Op vrijdag 30 april wordt er voor de derde keer een grote oranjezangavond gehouden in de Grote Kerk te Dordrecht met massale samenzang van psalmen en vaderlandse Ue- deren, waaronder het Wilhelmus. Medewerking wordt verleend door het 'Urker Duet' en het meisjeskoor 'Sjaloom' uit H.I.Ambacht. Achter orgel en piano zit ten de Ambachtse musicus Pieter Dijksman en de Urker musicus Jelle Jan Loosman. Die tevens enkele orgelsoli ten gehore zullen brengen. De avond wordt geopend door Ds. A. v.d. Weerd, chr. geref. pred. te Dordrecht en gesloten door Drs. I. A. Kole te Berkenwou- de, oud-directieUd van PABO 'De Driestar'. Als spreker zal het woord voeren Ir. B.J. v.d. Vlies, SGP-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, aan de hand van het thema 'Vrij heid, verdmkking, verhoging'. Er zal een collecte gehouden worden voor het hulpverleningsproject 'Christenen Noord-Korea' Iedereen, jong en oud, wordt van harte uit genodigd om deze bijzondere avond bij te wonen. Neem vrienden en bekenden mee! De avond begint om 19.30 uur en de toe gang is vrij! De leiding van de avond bemst bij SDOK- voorlichter T.W. Kmithof, die men tevens kan bellen voor inhchtrngen (SDOK-kan- toor: 0183-561186). Overigens kunnen ook giften worden over gemaakt op Rabobankrekening-nummer 38 52 87 445, t.n.v. St. De Ondergrondse Kerk, o.v.v. 'Christenen Noord-Korea'. Het bestuur van de Ver eniging Van Orgelvrien den nodigt u liartelijli uit voor haar traditionele jaarlijkse orgelreis. Deze keer zal met de bus richting Noord- Holland worden getogen en zullen twee wat minder bekende, maar zeker niet minder fraaie orgels worden bezocht. Allereerst zal men te gast zijn in de St. Nicolaaskerk te Purmerend, waar een orgel staat van de beroemde orgelmaker Rudolph Garrels; 's mid dags voert de reis naar Beverwijk, waar een prachtig Müller-orgel staat. Beide orgels zullen worden gedemonstreerd. In Purmerend hoopt Paul Kieviet de 'geluy- den' van het orgel te laten horen, in Bever wijk neemt de organist van de kerk dat voor zijn rekening. Daarna is er voor leden en eventueel aanwezige niet-leden gelegenheid de orgels te bespelen. Om iedereen aan zijn of haar trekken te laten komen, wordt daar bij de maximale speeltijd gesteld op 5 minu ten per speler per orgel. En natuurlijk heb ben leden daarbij voorrang boven niet-leden. Om tijd te besparen, kunt u bovendien het beste vooraf de registraties uitzoeken en opschrijven. Houdt u er wel rekening mee dat het Beverwijkse orgel in Kimberger- stemming staat. In principe kunnen daar alle toonsoorten op worden gespeeld, maar in de praktijk komt muziek met niet al te veel voortekens aan de notenbalk er toch het bes te tot hun recht. Voor de disposities van de orgels kunt u bellen naar Dirk van den Brink, tel. 0187-631327. Nadat tijdens de reis vele muzikale noten zijn gekraakt, zal bij een Chinees restaurant de inwendige mens worden versterkt, met inbegrip van twee gratis consumpties. Het bestuur heeft, ondanks de flinke afstand die moeten worden afgelegd, de prijs van deze orgelreis bescheiden kunnen gehouden. Leden betalen 35, en niet-leden 40. In de bus zal de penningmeester deze bijdragen komen innen. Wilt u het geld gepast meene men? Aanmelden voor de orgelreis en opgeven wat u waar wilt spelen, kan tot en met 17 april a.s. telefonisch bij Paul Kieviet, (tel. 0187-486319), Wim Visser (tel. 0187- 480060 of Jan-Simon Huijser (tel. 0180- 629019). Onderstaand de vertrektijden van de bus: 07.00 uur: bushalte Stellendam 07.15 uur: carpoolparkeerplaats Middelhar- nis 07.25 uur: bushalte Oude Tonge 07.35 uur: carpoolparkeerplaats Schaaps weg 07.55 uur: carpoolparkeerplaats Barendrecht (naast rijksweg A29) 08.15 uur: afslag Moordrecht (naast rijks weg A20). Klasse L2, paarden, proef 22. Marilyn v. Peenen, S. Imaany, 167 pnt; Wilma Valk, Maico, 160 pnt; Arjan v.d. Brink, Urban, 1>S7 pnt; Christel v.d. Neut, Ixy, 152 pnt. Klasse L2, paarden, proef 23. Marilyn v. Peenen, S. Imaany, 162 pnt; Christel v.d. Neut, Ixy, 161 pnt; Arjan v.d. Brink, Urban, 159 pnt. Klasse Ml, paarden, proef 28. Japke Kra mer, Silvester, 157 pnt; Elly Hanse, Jollen, 157 pnt; Els Broer, Indura, 154 pnt; Erwin Struik, Tettero's Bonanza, 153 pnt; Dieneke Schaeffer, Ravival, 150 pnt. Klasse Ml, paarden, proef 29. Japke Kra mer, Silvester, 159 pnt; Erwin Stmik, Tette ro's Bonanza, 156 pnt; Els Broer, Indura, 154 pnt; Dieneke Schaeffer, Ravival, 152 pnt; Elly Hanse, Jolien, 150 pnt. Klasse M2, paarden, proef 34. Coby Vink, Champ, 157 pnt. Klasse M2, paarden, proef 35. Coby Vink, Champ, 154 pnt. ïCJasse Z2, paarden, proef 56. Elise Thieme, Mr. Bean, 185 pnt. Klasse Z2, paarden, proef 53. Elise Thieme, Mr. Bean, 180 pnt. Zaterdag 17 april (dus morgen al) is het weer de derde zaterdag van de maand. De inzame ling van goederen (mits schoon en heel) voor onze zustergemeente in Roemenië zal dan weer plaatsvinden van 10.00 tot 12.00 uur aan de Heerendijk bij Transportbedrijf Hendriks. Mogen wij weer rekenen op uw steun? Contactpersoon is dhr. G. Groenendijk, tel: 0I87-64I934. Het was vorige week woensdag een beetje feest in Melissant, omdat de geheel vernieuwde en uitgebreide supermarkt haar deuren weer opende. Na een lange periode van stap-voor-stap verbouwen en een paar dagen sluiting voor de laatste, grote verbouwing konden belangstellenden woensdagavond een kijkje nemen in de nieuwe Coop Compact. Voor de officiële opening had wethouder Sandee de aanwezigen al toegesproken. Hij wees op de dagelijkse behoeften van de mens om in leven te blijven. Frisse lucht is hierbij wel het belangrijkste onderdeel, met op dat moment de nadruk op fris, welke tijdens de toespraak nadruk kelijk en ook met kracht aanwezig was. Maar naast frisse lucht heeft de mens ook andere eerste levensbehoeften, zoals eten en drinken. "Het is fijn als je dat in de buurt kunt halen", aldus de wethouder. "Gelukkig is er in Meüssant nog een ondernemer die durft te ondememen", zo karakteriseerde hij eigenaar Kool, die het heeft aan gedurfd om in deze, voor win- keleigenaren, moeilijke tijd flink uit te breiden. Dankwoord De heer Kool bedankte de naaste buren voor hun begrip tijdens de verbouwing, omdat ze toch wel geluidsoverlast of zichtbare overlast in de vorm van een stel lage in de tuin, hadden ondervonden. Van de achterburen mocht de supermarkt gebruik maken van hun terrein voor de opslag van bouwmaterialen. Een woord van dank was er ook voor bedrijfsadviseur Patrick van Genderen voor de begeleiding van toeleveringsbe drijven tijdens de omschakeling naar Coop Compact. Ook betrok hij hier het eigen personeel in, die een halfjaar in het stof hadden moeten happen en hun werk zaamheden regelmatig aan moesten pas sen aan de verbouwingssituatie. Het pand van de Coop Compact in Melissant werd voor de opening goedgelceurd door de Melissantse brandweerlieden. Brandweer Enige zorg tekende zich toch wel op het gezicht van de heer Kool, toen tijdens zijn toespraak de brandweer uitmkte. Daar de menigte nog buiten stond, kon men niet weten wat er in het winkelpand gebeurde, maar al vlug liepen er brandweermannen in het pand. Het bleek gelukkig mee te vallen, daar na controle bleek dat "alles in orde" was. Na de 'geplande uitmk' was het pand door de brandweermannen gecontroleerd en het was dik in orde. De bevelvoerders felici teerden het echtpaar Kool met de vernieuw de winkel, waarop ook de belangstellenden werden genodigd een kijkje te komen nemen. De nieuwe Coop Compact valt onder dezelfde formule als de voormalige Extra- Markt, maar met een andere prijsstelling en een breder assortiment. Dit was in de aan merkelijk groter geworden winkel te bezichtigen. Een aanwinst voor het dorp! il,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9