Kamperen Schotse Bazar mét doedelzakmuziek en rommelmarkt in het Verzoi^ngshuis De Goede Ree te Sommelsdijk Vroege bloeiers in romantische tinten 2.500ste Toyota met '1^* Class Occasions'-garantie afgeleverd Superpolitiek Rommelmarkt Ned. Herv. Kerk Stellendam De 18e Nacht van Stellendam 'Vrouwen rondom Goeree' gaan op stap Gaer Gedaon door KNRM binnengesleept ''UFO's, zwarte gaten en buitenaards leven." Kievit Warmte Tafeltennistoernooi EIIAIIDBI-IIIEUWS Meest betrouwbare merk biedt nóg meer zekerheid Sinds oktober 2003 biedt Toyota liopers van gebruikte auto's meer zekerheid met 1st Class Occasions. Dit unieke label garandeert dat ook een gebruikte Toyota voldoet aan de hoogste technische en opti sche eisen. Bovendien biedt het een jaar lang garantie. Dat is betrouw baarheid in optima forma. On langs werd de 2.500ste automobi list verwelkomd die van deze garantie gebruik gaat maken. en evangeliseren onder pelgrims Santiago Pelgrims Uitslag Paasspringcon- cours Manege Oostmoer neemt activiteiten stichting OnderDak over Sterke start jeugdteam Tennisvereniging »'-Stellendam Opbrengst Bloeiende planten in bakken en potten zijn niet alleen voorbehouden aan de warme zomermaan den. Een paar lage, vroege bloeiers in pot geven alvast een romantisch voorproefje. PAGINA 13 VRUDAG 16 APRIL 2004 Met een 1st Class Occasion van Toyota ver zekert een koper zich van jarenlang zorge loos rijplezier, want het als zeer betrouw baar bekend staande merk heeft nog meer zekerheden aan zijn gebruikte auto's toege voegd. Strenge eisen Niet iedere Toyota krijgt zomaar het label 1st Class Occasion aangeplakt. De auto moet voldoen aan een aantal strenge eisen: zijn onderhoudshistorie dient bekend te zijn en alle onderhoud is bovendien bij een officiële Toyota-dealer uitgevoerd. Ook mag de auto niet meer dan 150.000 km op de teller hebben staan en niet ouder zijn dan zeven jaar. Met het label bewijst Toyota opnieuw dat ook een gebruikte Toyota de meest betrouw bare auto ter wereld is. De 1st Class Occasion garantie van Toyota omvat tien sterke punten: 1 jaar bumper-tot-bumper garantie zonder kilometerbeperking. Landelijke dekking. Vervanging van slijtagedelen binnen 12 maanden of 10.000 km al naar gelang het geen het eerst bereikt wordt. Omruilen kan binnen 14 dagen en 1.500 kilometer. 1 jaar 24-uurs mobihbeitsservice. Vervangend vervoer bij lange garantiere paratie. Onderhoudshistorie aantoonbaar. Kilometerstand aantoonbaar (Nationale Auto Pas). 12 maanden APK bij aflevering. Technisch en uiterlijk in perfecte staat. Ook gebruikt de beste auto ter wereld Het Duitse keuringsinstituut TÜV, dat jaar lijks alle personenauto's aan een zeer stren ge test voor gebruikszekerheid onderwerpt, constateerde begin dit jaar dat Toyota wederom een van de meest betrouwbare merken is. Al jarenlang nemen Toyota's in alle leeftijdscategorieën van dit onderzoek de topplaatsen in. Met de komst van het 1st Class Occasion keurmerk bevestigt Toyota nogmaals dat het qua betrouwbaarheid abso luut aan de top staat. Het label werd medio 2003 geleidelijk ingevoerd en inmiddels hebben alle Toyota-dealers zich voor dit kwaliteitslabel gekwalificeerd. De Toyota's zijn bij de Toyota-dealers te herkennen aan het 1st Class Occasion logo. DOORN - Drie organisaties, te weten Oasis Trails, Opwekking en Agapè's jongerentak Discovery zijn samen op zoek naar deelnemers van alle leeftij den voor een groot evangelisatiepro ject onder pelgrims op weg naar San tiago de Compostela in Noord-Spanje. Het project vindt plaats in een tenten kamp bij de stad Estella, waar onge veer vijftig bedevaartgangers kunnen overnachten. Gezinnen, studentengroepen, huiskringen, groepjes vrienden, jeugdgroepen, iedereen kan mee doen. Alle deelnemers worden voor en tijdens het project opgebouwd in hun geloof en toegerust voor evangelisatie. "Meedoen aan deze actie kan wel eens meer impact hebben op de deelnemers dan het volgen van een cursus over evangelisa tie", denkt Gerrit van Wijngaarden van Discovery. Deelname aan het project kan in verschillende weken tussen half juni en eind september voor 1, 2 of 3 weken (of langer). Mensen die zich individueel opge ven worden ingedeeld in groepen. Deelna me kost maar 50 euro (als de groep groter dan 12 mensen is wordt een kleine bijdra ge in de maaltijden gevraagd) je eigen reiskosten. Ook is het prima mogelijk na afloop vakantie te houden in Spanje. Het tentenkamp zal vanaf medio juni open zijn. Passerende pelgrims krijgen er behal ve een bed en maaltijden ook muziek en drama voorgeschoteld. Ook kunnen ze met vrijwilligers praten over het geloof. Disco very zal zich over de jonge pelgrims ont fermen. Opwekking en Oasis Trails over de oudere bedevaartgangers. De pelgrims staan erg open voor gesprekken over het geloof, verwacht Van Wijngaarden. "Op de route lopen rooms-katholieken, protestan ten, New-agers, sportieveUngen en mensen die met zichzelf of God in het reine willen komen." Santiago de Compostela, waar volgens de overlevering de apostel Jacobus begraven ligt, is met Rome en Jeruzalem een van de drie belangrijkste bedevaartsoorden voor Europese rooms-katholieke pelgrims. Sinds enkele tientallen jaren trekt de 800 kilometer lange pelgrimsroute vanaf de Frans-Spaanse grens ook veel niet-katho- lieken en buitenkerkelijken die de tocht uit spirituele of culturele interesse onderne men. Elk jaar waarin 25 juh, de naamdag van Jacobus, op een zondag valt, is voor Santiago een Heilig Jaar. Dat is dit jaar ook het geval. Op de route wordt dan ook een recordaantal van 200.000 pelgrims ver wacht. Meer info: Gerrit van Wijngaarden, tel. 0342 - 47 47 38 of mail met gerritv w discoverv.nl De vereniging 'Vrouwen rondom Goeree' organiseert haar jaarlijkse uitstapje op dins dag 25 mei. De tocht gaat dit jaar per bus n aar Brabant, waar een bezoek wordt gebracht aan Oister- wijk voor koiïie en gebak, waarna een fiets- puzzeltocht wordt gehouden op zogenaam de 'meermansfietsen'. Na de Brabantse koffietafel wordt een trap pisten brouwerij bezocht en de dag wordt besloten met een diner in Terheyden. Kost voor leden: 57,50 en voor niet-leden 61,-. Voor verdere informatie en aanmel den kan gebeld worden naar mevr. J. Lok ker, 0187-682102 of mevrouw M. Bollen 0187-693951. Uitslag van de springwedstrijden, klassiek en relais parcours, verreden op maandag 12 april. Tweede Paasdag, in Manege Oost- moer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't HaringvUet. Uitslagen klassiek parcours: Rubriek 0/1, Beginners pony's en shetlan- ders, 20 - 60 cm: 1Arenda Evers, Quint; 2. Martine Campfens, Karine; 3. Donja Verol- me, Seb; 4. Irina v. Namen, Bennie; 5. Syl via de Waard, Bennie. Rubriek 2, Pony's, 40 - 70 cm: 1. Diedrik Hoek, Quint; 2. Martine Campfens, Quint; 3. Irina v. Namen, Katinka; 4. Yoni Hoekstra, Gieltje; 5. Jelmer Hoekstra, Sandokan; 6. Evelien Almekinders, Katinka; 7. Ilse Struijk, Kyra; 8. Arenda Evers, Nicky; 9. Saron Donker, Jerash; 10. Kim Visser, Dai sy. Rubriek 3, Pony's, 60 - 80 cm: 1. Antonia Hoek, Jorka; 2. Juliette Kamp, Amber; 3. Samantha Lugthart, Sparky; 4. Carola v. Leenen, Stavant; 5. Melissa v. Leenen, Bloowy; 6. Mariska v. Groningen, Annabel- le; 7. WilManne Hoek, Jessica. Rubriek 4, Beginners Paarden, 60 - 80 cm: 1. Petra v.d. Kerkhof, Wait and See; 2. Michelle v. Gemeren, Noel. Rubriek 5, Paarden, 70-100 cm: 1. Jelmer Hoekstra, Lucky Luke; 2. Evelien Ahnekih- ders, Anouschka; 3. Yoni Hoekstra, Foxy Lady; 4. Corinne Bubbert, Omy Walt; 5. Roxanne de Ruiter, Hidalgo; 6. Peter v. Gro ningen, Nara. Uitslagen relais parcours .1. Yoni Hoekstra, Foxy Lady en Evelien Almekinders, Anouschka; 2. Jelmer Hoeks tra, Lucky Luke en Juliette Kamp, Amber; 3. Samantha Lugthart, Sparky en Mariska v. Groningen, Annabelle; 4. Yoni Hoekstra, Gieltje en Jelmer Hoekstra, Sandokan; 5. Arenda Evers, Nicky en Donya Verohne, Seb; 6. Carola v. Leenen, Stavant en Melis- sa v. Leenen, Bloowy; 7. Lavina Burgers, Rody en Juliette Kamp, Amber; 8. Evelien Almekinders, Katinka en Martme Campf ens, Karine; 9. Ilse Struijk, Kyra en Monique V. Rij, Tamara. Op verzoek van de Stichting OnderDak worden per 1 juli de activiteiten van de Stichtingen OnderDak en De Mèkkerstee overgenomen door Eleos. Eleos, Stichting gereformeerde geestelijke gezondheidszorg, biedt hulpverlening en begeleiding aan men sen met psychiatrische en ernstige psychoso ciale problemen, die willen dat de geboden zorg aansluit bij hun christelijke geloofs overtuiging. Stichting OnderDak, voortge komen vanuit de Gereformeerde Gemeen ten, biedt woonbegeleiding aan cliënten die als gevolg van psychische problematiek niet volledig zelfstandig kunnen wonen. Het bestuur van OnderDak is blij met de overna me van de activiteiten door Eleos. 'De con tinuïteit en de kwaliteit van de zorgverlening kunnen binnen Eleos beter worden gegaran deerd dan binnen een relatief kleine stichting als OnderDak' aldus A.C. Witvliet, secreta ris van OnderDak, 'Bij Eleos zijn de cliënten verzekerd van goede zorg en begeleiding'. De Stichting OnderDak biedt woonbegelei ding in Hendrik Ido Ambacht en in Oud- dorp. OnderDak beheert ook een project in Veenendaal voor mensen met een lichte ver standelijke handicap. Dit project wordt over genomen door Siloah. Het woonproject in Hendrik Ido Ambacht zal worden geïnte greerd met de beschermende woonvorm van Eleos 'De Sandeling', eveneens in Hendrik Ido Ambacht gevestigd. Mèkkerstee Naast de woonprojecten in Hendirik Ido Ambacht en Ouddorp neemt Eleos ook de Mèkkerstee in Ouddorp over. De Mèkker stee is een geitenboerderij waar mogelijkhe den worden geboden voor dagbesteding en arbeidsrehabilitatie. Eleos heeft het voorne men om de mogelijkheden voor dagbeste ding in de Mèkkerstee te verbreden, zodat naast agrarische ook andere educatieve en recreatieve activiteiten kunnen worden aan geboden. Totaal zullen 24 personeelsleden en 55 cliënten overgaan naar Eleos. 'De activitei ten van OnderDak sluiten goed aan bij de woonbegeleiding zoals die door Eleos wordt geboden' aldus J.A. Knepper, lid van de Raad van Bestuur van Eleos. 'De geiten boerderij 'De Mèkkerstee', is voor ons een nieuwe activiteit. Eleos heeft al verschillen de vormen van werkprojecten zoals 'Houten Klaas KoPietje' een cadeauwinkel en een kopieerservice in Bameveld en een winkel in Kapelle. Deze geitenboerderij is een goe de aanvulling op het zorgpakket dat Eleos biedt'. Het gemengd jeugdteam t/m 17 jaar van ten nisvereniging Stellendam is in het jubileum jaar de competitie met een maximale score begonnen. De eerste wedstrijd werd thuis gespeeld tegen United Service uit Hellevoet- sluis en werd gewonnen met 5-0. De eerste partij werd gespeeld door Robin Dorsman in de single en werd moeiteloos met 6-0 en 6-1 gewonnen. De tweede partij was een mix dubbel van Rianne 't Mannetje en Stephan Dorsman. Ondanks taai verzet werd deze partij in twee sets gewoimen met 6-2 en 6-3. De derde partij was van Marlot van 'Hof. Zij won haar partij gemakkelijk met 6-0 en 6-2. De vierde partij was de jongensdubbel van Stephan en Robin Dorsman. Het werd een eenzijdige wedstrijd die snel werd besUst met 6-0 en 6-0. Dit geldt ook voor de laatste partij bij de meisjesdubbel met Rianne en Marlot. Ook zij wonnen met 6-0 en 6-0. Al met al een vlotte overwinning. Aanstaande zaterdag wordt de uitwedstrijd gespeeld tegen TSN 1 uit Schiedam. Zaterdag 24 april 2004 van 9.00 uur tot 16.00 uur houdt de Ned. Herv. Kerk van Stellendam haar jaarlijkse rommelmarkt. U bent van harte welkom op de ruim opge zette markt met veel klein huisraad, speel goed en boeken. En wat dacht u van een overheerlijk gebakken visje of lekkere olie bollen, verse kaas, oranjetompoucen, candy- koek, of bolussen. 's Avonds zal er vanaf 19.30 uur een bingo worden gehouden in 'De Schuur' tegenover de kerk. De zaal gaat open om 19.15 uur. De opbrengst is bestemd voor verenigings gebouw de Rank en er is een gift van 750,00 voor Calando. Voor het ophalen van kleding en afgedankte spullen komen wij op de volgende data van af 18.00 uur langs: Dinsdag 20 april: Blazer, Botter, Deltastraat, Dreef, Hoogaars, Kerkhoflaan, Langeweg, Mr. Iman Caustraat, Nieuweweg, Tuinstraat, Voorstraat; Woensdag 21 april: Azaleastraat, Bosschie- terstraat, Brielsestraat, Dahliapad, Fresia- pad, Gladiolenpad, Haagsestraat, H. Dunantstraat, Irissenpad, Kon. Haakon- straat. Kon. Wilhelminastraat, Oranjestraat, Pr. Beatrixstraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Marijkestraat, Schoolstraat; Donderdag 22 april: Eendrachtsdijk, Een- drachtsweg, Elve, Johan Frisopad, Keijzer- straat, Kerksteeg, Kon. Emmastraat, Kon. Julianastraat, Korenbloempad, Meidoom- straat, Molenkade, Narcissenpad, Pr. Bem- hardstraat, Pr. Hendrikstraat, Pr. Irenestraat, Raadhuisplein, Spuipad, Tulpenpad, W. de Jagerstraat, Zonnebloempad Voor vragen of opmerkijigen kunt u bellen met Niek Oosters, telefoonnummer (0187) 492714. Het reclamebord staat al weer in de tuin van het Verzorgingshuis De Goe de Ree, binnen hangen de affiches overal op....want op vrijdag 23 en zaterdag 24 april 2004 is er weer bazar! Iedereen is van harte welkom vanaf vrijdag middag half 3. Er is gekozen voor het thema Schotland. U wordt bij uw bezoek aan dit verzorgings huis begroet met Sochtse muziek, in de hal treft u schotse artikelen aan. Natuurlijk kunt u genieten van een 'schotse' muffin, maar de bekende poffertjes, patat en kruukplaetjes zullen ook niet ontbreken! En wat denkt u van de vis - deze bekende kraam vindt u op het grasveld. Dus wat let u - kom vanaf vrij- dalgmiddag of zaterdag gewoon lekker eten in De Goede Ree! Voor de liefhebbers van rommelmarkten geven deze bazardagen weer veel plezier, u vindt alles op de Ie verdieping. Echt een aanrader om een kijkje te nemen. En wat denkt u van de boeken - veel leesge not wensen we u bij voorbaat toe. De boe- kenafdeling vind u in de recreatiezaal op de begane grond. Daar kunt u ook meedoen met het rad, er zijn mooie prijzen te winnen. U kunt hier ook een lootje kopen of een prijs winnen na het trekken van de juiste envelop. En natuurlijk kunt u de snoepkraam niet voorbij lopen en wat te denken van de bloe- menkraam. Velen zullen de handwerkkraam bewonderen, want handwerken, dat kunnen ze in De Goede Ree. Als afsluiting een kop je koffie met een heerlijke soes. Misschien denkt u nu wel: wat zou er met de opbrengst gebeuren, waar is deze voor bestemd? Zoals iedereen weet moet er birmen de gezondheidszorg gewoekerd worden met het De Pipeband 'InlerScaldis pipes and drumgeeft medewerking aan de bazar van 'De Goede Ree geld. Ook in het Verzorgingshuis De Goede Ree wil men een zo goed mogelijke zorg en begeleiding bieden aan de bewoners. De activiteitenbegeleiding/welzijnszorg is hier bij niet weg te denken, dagelijks worden er diverse activiteiten aangeboden op diverse locaties. Maar zoals u begrijpt, dit kost geld....de opbrengst van de bazar is hierbij hard nodig. Hoe kunnen we zonder voldoen de geld nog elke middag iets organiseren in de recreatiezaal, jaarlijks een reisje maken, koren uitnodigen Ai bijvoorbeeld in decem ber het verzorgingshuis gezellig maken? En u vindt toch ook dat we de vele vrijwilli gers in ere moeten houden die zo enthousiast hun 'werk' doen in De Goede Ree? De rommelmarkt die tegelijkertijd met de bazar in de Goede Ree gehouden wordt, valt onder verantwoording van de Personeelsver eniging. Het personeel zorgt ervoor dat alles keurig uitgezocht en gesorteerd is voor de verkoop. Zoals al jaren gebruikelijk is binnen de H.D.G. zal de activiteitenbegeleiding/wel zijnszorg 20% van deze opbrengst ontvan gen voor de bewoners. De organisatoren zijn er van overtuigd dat alle lezers van dit blad de weg naar De Goe de Ree kennen en hopen dat velen door de geopende deuren van het verzorgingshuis naar binnen zullen komen. U bent allen van harte welkom vanaf vrij dagmiddag half 3 tot 9 uur en zaterdag van 10 tot 4 uur. Tot slot nog iets unieks: op zaterdagmid dag vanaf 2 uur zal er een optreden zijn van de Pipeband 'Inter Scaldis pipes and drum'Een groep doedelzakspeler uit Zee land die inmiddels internationaal bekend zijn. Men komt speciaal voor de bewoners van De Goede Ree en de bezoekers van de bazar naar Flakkee. Dus wilt u dit meemaken? U bent welkom. Ook dit jaar organiseert zwemclub 'de Stel le' weer de 'Nacht van Stellendam'. Deze zwemnachtmarathon start op vrijdag 4 juni a.s. om 21.30 uur en stopt pas exact 12 uur later, op zaterdag 5 juni om 09.30 uur. Uiter aard vindt dit alles plaats in het altijd gezel lig zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellen dam. Naast de gezelligheid kent de nachtmarathon zoals ieder jaar ook een sportief element. Elk team tracht in de 12 beschikbare uren zo veel m'ógelijk banen te zwemmen. Er wordt in dffè' categorieën gezwomlhen, nl: de lief hebbers, de recreanten en de startvergun- ninghouders. Hoe de indeling exact is, staat in de uitnodiging die voor een ieder gereed ligt aan de kassa van zwemcomplex 't Zui derdiep te Stellendam. Voor elke team wordt er een beker beschik baar gesteld. Het team dat de grootste afstand aflegt (over alle categorieën heen) mag zich een jaar lang de trotse eigenaar noemen van de wisselbeker. Een team bestaat uit 8 zwemmers/sters 1 reserve (allen minimaal 14 jaar oud) en een ploegleider en verzorger (beiden minimaal 18 jaar). Zoals uit de categorie-indeling blijkt, hoeft een team niet uit een zwemver eniging te komen, maar kan op alle mogelij ke manieren worden samengesteld. Dus ook uit familieleden, vrienden, bedrijven, ver enigingen, etc. Inschrijven kan tot en met 28 mei a.s. De for mulieren hiervoor zijn verkrijgbaar aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep. Het inschrijfgeld bedraagt 40 per team. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot zwemcomplex 't Zuiderdiep (0187-491543) of Sjaak Voogd (0187-492075). Natuurlijk zijn gedurende de nacht bezoe kers van harte welkom (toegang 1 p.p. voor de gehele nacht). Evenals vorig jaar zal de muziekale omlijs ting ook nu weer worden verzorgd door Happy Music. En voor wie wat last krijgt van vermoeide spieren staat weer een massa- Zaterdag 10 april bevond het kajuitzeiljacht Gaer Gedaon, thuishaven Breskens, zich met twee personen aan boord één mijl ten westen van de stijle hoekboei toen het water maakte door de schroefas. Via de kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp alarmeerden de uit Maastricht afkomstige opvarenden de reddingboot. Een deel van de navigatieappa- ratuur werkte niet meer door het binnenstro mende water. Wel kon de bemanning met de lenspomp het water wegwerken, waardoor er niet meer water in het bootje kwam te staan. De pieper voor de bemanning van de Prinses Margriet ging 20.20 uur en ongeveer tien minuten later voer de reddingboot uit. Even na 21.00 uur waren ze ter plaatse en zetten een bemanningslid over en namen het vaartuig op sleeptouw. Het werd naar de bui- tenhaven van Stellendam gebracht en daar afgemeerd aan een drijvende steiger. Na te hebben gebunkerd lag de Prinses Margriet weer paraat op haar eigen plaats. Het radioprogramma Superpolitiek van Radio Superstar is het programma dat de luisteraar in de gelegenheid stelt om vragen en opmerkingen bij de politiek van de gemeente Middelhamis te brengen. ledere week zijn er drie politieke partijen aanwezig in het Diekhuus om de gang van zaken te bespreken. Superpolitiek is er iedere vrijdag van 19.00-20.00 uur. Aanstaande vrijdag 16 april 2004 zijn vertegenwoordigers van VDB '78, ABB en CDA te gast. De pre sentatie is in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middel hamis) en 107.3 FM (vrije ether). geteam klaar dat iedereen weer in topcondi- tie krijgt. Kortom, een compleet verzorgd evenement voor iedere zwemUefhebber! Vanaf de vroegste tijden maakt de mens er melding van dat hij vreemde voorwerpen aan de hemel heeft waargenomen. Sommige mensen beweren contact te hebben gehad met buitenaardse wezens. Hebt u ooit iets aan de nachtelijke hemel gezien wat u voor een raadsel stelde? Aan de andere kant is er nog nooit een UFO publiekelijk getoond en evenmin hebben buitenaardse wezens zich officieel aan ons gepresenteerd zodat ieder een ze kan zien? Is er een verklaring voor? Dit onderwerp wordt op maandag 19 april om 21.00 uur behandeld in het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Flaldcee. De presentatie is van Marjan van Peperstraten. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. Tafeltennisvereniging DES '85 organiseert a.s. zaterdag 17 april weer het traditionele Kievit Warmte Tafeltermistoemooi. Het toernooi wordt gehouden in Recreatiecen trum "De Staver" en begint om 9.30 uur. Voor dit toernooi is het voor iedereen moge lijk om in te schrijven, dus zowel voor leden van verenigingen als voor mensen die graag eens willen oefenen voor de komende zomer op de camping. Zoals al vele jaren wordt dit toernooi mogelijk gemaakt door de spon soring van Kievit Warmte uit Middelhamis. Het toernooi is verdeeld in jeugd tot 16 jaar en senioren. Opgeven voor het toernooi kan bij Johnny Mijs via tel: 651695 of email: kievitwarmtetoemooi@des85.nl Ben je nog niet toe aan het spelen van een toernooi, maar zou je wel graag eens een balletje slaan, kom dan vrijblijvend eens langs op maandagavond vanaf 20.00 uur in "De Sta ver" of kijk voor meer informatie op www.des85.nl Al vroeg in het jaar is er met vaste planten een fraai kleurenspel mogelijk. Er is voor ieder wat wils. De een heeft de voorkeur voor fel le kleuren, de ander zal het meer zoeken in ton-sur-ton combinaties. Romantisch Pulsatilla, Armeria en Aubrieta hebben met hun roze tinten een geraf fineerde, romantische uitstraling. Pulsatilla vulgaris, ook wel wildemanskruid genoemd, is drie keer in één seizoen decoratief. De plant komt boven de grond met zilverach tig behaarde bladeren. Van maart tot mei trekken de klokvormige, helder violet gekleurde bloemen de aandacht. Na de bloei komt er mooi vruchtpluis aan, dat nog vrij lang blijft zitten. Armeria maritima, dankt de naam Engels gras aan het grasachtige uiterhjk van de blaadjes. Van nature groeit Engels gras langs kusten, waar het de zilte zeelucht goed doorstaat. Het oorspronkelijke plant je draagt roze bloemen. Er bestaan ook witte en donkerrode kweek- vormen. De Aubrieta kan niet pronken met een Nederlandse naam, maar doet dit des te meer met haar roze bloemetjes. Deze verlokken niet alleen mensen, maar ook vlinders. Aubrieta is er behalve in roze, ook met kweekvormen in blauw- en lilatinten. Andere kleuren Natuurlijk zijn er meer kleurcombinaties mogelijk. Die keuze is afhankelijk van eenieders smaak en het beoogde effect. Geel en oran je zijn krachtige, zonnige kleuren. Rood is helder en in de tuin soms wat overheersend. Blauw brengt rust. Let bij de plantkeuze ook op de omgeving. Pulsatilla, Armeria en Aubrieta passen schitterend naast de kleine roze, stervormige bloe metjes van de bodembedekker Phlox subulata. Lage, vroege bloeiers in pot zijn een voorproejje voor een romantische zomer. Foto: R.v.d.burg/PPH Maar het kan ook een idee zijn om de kleuren van de bloemen af te stemmen op het schilderwerk of de stenen van het huis. Houd de vorm en kleur van de potten eenvoudig, zodat de aandacht nog meer uitgaat naar de bloemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13