Gemeente Goedereede Zuid-Holland pakt veiligheid l(ust aan Eiaa)ndeliik nieuws "^Christenunie PvdA Wat komt er allemaal kijken bij het kopen van een huis? EIIAilDBn-niEUWS Het eD7\ achter de fractie!!!!! LET OP! Welstandnota Begraafplaatsen in onze gemeente Weekmarkt kern Ouddorp Samenwerking waterschappen en gemeenten bij belastingheffing De tweewekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Veiligheid Qrevelingen Riolering buiter^ebied SQP-Meuwsbrief De raad moet zelf vragen om informatie Ook de raad moet haar taak beter gestalte geven Vermogens- ^SSSk' verklaring UF7\ Dualisme Begraafplaatsen De Hoop Rabobank organiseert voorlichtingsbijeenkomst hypotheken voor jongeren: Interesse? PAGINA 12 VRIJDAG 9 APRIL 2004 De CDA-fractie in de gemeenteraad van Goederee- de bestaat uit twee personen, maar achter deze fractie staat een grote groep overige leden, die door middel van een levendige dialoog met de fractie in grote mate bijdraagt aan de meningsvorming en de besluiten die door de fractie uiteindelijk in de raad worden genomen. De CDA-ers achter de fractie willen vaak wat meer of wat anders dan de fractie in de coalitie kan berei ken, het dualisme van onderaf begint gestalte te krijgen. Dat is, denken we een gezonde zaak, als we maar rekening houden met elkaar en met eikaars moge lijkheden en interesses,We hebben als CDA afd, Goedereede op dit moment een belangstellende en groeiende achterban, sterker nog we zijn pro centueel de snelst groeiende afdeling van het land. Op dit moment zijn zelfs de eerste stappen gezet om te komen tot eilandelijke samenwerking met de andere CDA afdelingen, vanuit de afd. Goede reede waar we een goed functionerend campag neteam hebben is een aanzet gegeven om een gezamenlijk campagneteam/federatief bestuur te vormen op het eiland. Ook de schaduwleden van de raad vormen met het bestuur van de afdeling en het campagneteam een goed werkend geheel, en proberen de raads fractie zogoed mogelijk te steunen. Niet dat we het in alles met elkaar eens zijn, we zijn ons uiteraard bewust van de eigen verant woording van de raadsleden en we proberen te wennen aan het tempo dat de raad nou eenmaal heeft, door de regelgeving die we blijkbaar niet kunnen missen in dit land. Het Politieke Praathuis vrijdag 16 maart kunnen we als zeer geslaagd beschouwen. Wij mochten op grote belangstelling rekenen zowel op de avond zelf als achteraf. We denken dat het een goede ingeslagen weg is om op deze wijze dichter bij de burger te staan en een directere communicatie tot stand te brengen. In commissieverband hebben we het over de evt. verplaatsing van 'de Kreek' gehad. Er is nu een onderzoek gedaan dat concludeerde dat het zeker een miljoen euro gaat kosten om 'de Kreek' te ver plaatsen. Dan rijst natuurlijk de vraag in hoeverre de burgers vinden, dat deze disco uit het dorp moet verdwijnen, daarbij ook bedenkend wat dit voor de middenstand zal betekenen, en hebben we hier, stel dat het aanwezig is, een miljoen euro voor over. Natuurlijk horen we graag uw mening hierover. Informatie: CDA-Coedereede Fractievoorzitter: H.T. VAN OOSTENBRUGGE Gladiolenpad 4, 3251 CMStellendam tel. 0187493223 Het is de bedoeling dat voor I juli 2004 de wel standnota zal worden vastgesteld. Meerdere malen is, o,a, ook door onze fractie, in het Eilanden Nieuws, hier melding van gemaakt, U herinnert zich dat er een andere vorm van wel- standtoezicht zal ontstaan. Meer "klantgericht" om het maar populair uit te drukken. Maar als we niet oppassen zullen we van de regen in een plens bui terecht komen, doordat we ons vastleggen in een ris van regels en verordeningen, een keurslijf waar we met een schoenlepel worden in geperst. Boven ons stukje staat niet voor niets LET OP! U krijgt de gelegenheid om die nota in te zien en van commentaar te voorzien. IK ROEP U DAN OOK OP DAT TE DOEN. Laat het niet lijdzaam over u heen komen, want ook uw gebied wordt in die welstandnota meegenomen, U krijgt de kans om tot 19 april 2004 uw bedenkingen naar voren te brengen, MAAK DAARGEBRUIKVANÜ! Wij hebben als ChristenUnie meer dan een jaar onze zorgen uitgesproken over: De teraardebestelling; De bereikbaarheid voor onze minder valide mede burger (rolstoelgebruiker); De uitstraling van orde en netheid die een begraaf plaats eigen moeten zijn. Het is nu eindelijk zover dat we als volledige raad met elkaar hebben uitgesproken dat er een plan van aanpak komt waarin bovengenoemde zaken met spoed ter hand genomen worden. Wilt u reageren of heeft u aanvullende suggesties, dan horen wij dat graag van u, Jarenlang hebben wij als ChristenUnie uitgekeken naar een weekmarkt in de kern van Ouddorp, We hebben jaren betoogd en ter discussie gesteld dat een weekmarkt in Ouddorp wat ons betreft, ten goede komt van de middenstand en de aan trekkelijkheid van de ring alleen maar verhoogt en er in een vakantie oord gewoon bij hoort:, We zijn blij dat de Ondernemersvereniging in Ouddorp ook tot dit inzicht gekomen is, waardoor de weekmarkt nu een feit is. in de raadsvergadering van 25 maart: jl. hebben wij er als ChristenUnie weer op aangedrongen om een samenwerking aan te gaan met de belastingdienst voor lokale belastingen, het SVHW, Een gemeen schappelijke regeling Samenwerking Vastgoed informatie Heffing- en Waardebepaling, die al voor 14 gemeenten en 2 waterschappen (waaron der G-O) de volledige heffing en invordering van de lokale belastingen en uitvoering van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) uitvoert:. Bij het SVHW blijkt dit ook duidelijk uit de lage kosten van administratie en inning van de belas tingen, maar ook uit de lage kosten voor de uit- Fractiegewijs voering van de Wet WOZ, Het samengaan met SVHW in de vorm van aansluiting bij de gemeen schappelijke regeling heeft nog lagere kosten van belastingheffing voor alle deelnemers tot gevolg. Tevens biedt deze samenwerking kansen voor het vergroten van hetvoordeel van samenwerking tus sen gemeenten en waterschappen. Het grootste voordeel wordt immers behaald als één belasting- organisarie de belastingheffing verzorgt voor de gemeente en het waterschap in hetzelfde gebied. CHRISTENUNIE GOEDEREEDE G Moerkerk, fractievoorzitter 0187-682936 g.moerkerk@gofree.nl In de laatste raadsvergade ring heeft de SGP een motie in stemming gebracht inzake het beleid van Rijkswaterstaat Zeeland rondom het leggen van boeien in het Grevelingen- meer. Rijkswaterstaat heeft namelijk het voorne men om i.p.v. 350 boeien, maar slechts 80 boeien neer te leggen in het Grevelingenmeer en dan niet voor de gebruikelijke 7 a 8 maanden maar voor slechts 4 maanden. Diverse organisaries waren dan ook onaangenaam verrast door deze bezuini gingsmaatregel. Immers is de Grevelingen bij uit stek een prachtig recreatiegebied. Door het ver minderen van deze boeien kan de veiligheid voor de recreant ernstig in gevaar komen. Daarnaast is er door de diverse part:ijen jarenlang veel geld gestoken in een seizoensverienging. Deze maatre gel van Rijkswaterstaat doorkruist dan ook dit beleid. De kans is groot dat door deze maatregel diverse hulpverleningsinstanties extra werk krijgen. Met de ondersteuning van deze motie doet de raad van Goedereede dan ook een dringend appel op Rijks waterstaat om dit beleid te heroverwegen. De SGP betreurde het verder dat voor vele andere zaken wel geld is, zoals het besluit om de Haringvliet- sluizen op een kier te zetten. Dit project zal in eer ste aanvang minimaal 35 miljoen euro vergen, ter wijl voor regulier onderhoud geen budget beschik baar is. Regelmatig is ook op aandringen van onze fractie Rijkswaterstaat gewezen op hun verant woordelijkheid. Eindelijk komt een beslissing om de buitengebie den van nolering te voorzien naderbij. De SGP pleit al jaren voor een adequate aanpak, te meer omdat landelijke wetgeving dit verplicht. De overheid heeft bepaalt dat vanaf i januari 2005 er geen ongezuiverde lozingen meer mogen plaats vinden op het oppervlakte water. De gemeenten en de waterschappen (zuiveringsschap) hebben hierin een belangrijke taak. Voor onze gemeente geldt dat er nog vele woningen of bedrijven niet zijn aangesloten op de gemeentelijke riolering. Deze woningen of bedrijven bevinden zich alleen in het zogenaamde buitengebied van de gemeente. Die vinden we zowel in Ouddorp, als in Goedereede en Stellendam, De gemeente zal in ieder geval het plan voor I juli 2004 indienen. Ook zal er een beroep worden gedaan op de diverse subsidiestro men. Ruim 200 van de 260 nog aan te sluiten woningen of bedrijven zullen de komende jaren worden aangesloten op de gemeentelijke riolering. De gemeente zal de betreffende burgers binnen kort: informeren over de stand van zaken, Wilt u meer weten over onze standpunten meldt u zich dan snel aan voor onze digitale nieuwsbrief, In deze nieuwsbrief staat diverse informatie over het reilen en zeilen in de gemeentepolitiek. Wilt u ook regelmatig op de hoogte worden gehouden, dan kunt u zich nu gratis abonneren via: www,sgp-goedereede.nl/nieuwsbrief. Namens de Fractie v.d. SGP: B.L. Noorthoek (fractievoorzitter) Website: www.sgp-goedereede.nl e-mail: fractie@sgp-goedereede.nl lion VUD Verenigd Qemeentse Belang Informeren van de raad, verbetering van de wijze van besturen, daar ging het om... In een art:ikel in het Eilanden Nieuws naar aanlei ding van het werkbezoek dat gedeputeerde van der Sar bracht aan het college van de gemeente Goedereede werd lovend gesproken over alle ont wikkelingen die gaande waren in de gemeente. "Het bruist in Goedereede" was de conclusie en de indruk die bij de heer van der Sar zou zijn achter gebleven. Het college had zich blijkbaar van haar beste kant laten zien en de gedeputeerde volop geïnformeerd over al datgene waar voori?/arend de schouders onder gezet wordt, maar wat zou dat toch zijn? Nieuwe woningbouw in de pijplijn wel licht of eindelijk de realisatie van uitbreidingsplan nen van de Vliedberg en de plannen van de ande re initiatiefnemers rondom de rotonde bij de Vlied- berg? WOZOCO bouw in de verschillende kernen dan of een voortvarende aanpak rondom de invul lingvan het nieuwe bedrijventerrein aan de Korte weg soms? Misschien wordt de scholenhuisves ting en de revitalisenng van het Oranjeplein te Stel lendam nu een feit of komt er een jeugd en ouderenbeleid dat klinkt als een klok er is Immers nog zo ontzettend veel te doen in deze gemeente op zoveel beleidsterreinen, In het programma van collegeafspraken, wat we gemakshalve dan ook maar het raadsprogramma zullen noemen (iets anders is er immers niet), liggen alleriei voorne mens vast. Het is aan het college om op basis van dit programma te besturen, de raad controleert: dit besturen op basis van de informatie die het colle ge actief aanlevert: om de voort:gang te melden en te laten zien hoe we het in deze gemeente doen en de raad stelt vervolgens allerlei zaken vast,zo zou het toch moeten zijn. De praktijk is echter anders helaas. Wat zien we nu daadwerkelijk zo "brui send" van de grond komen? Als inwoner van de gemeente kijk je maar om je heen. Je hoort veel over dingen praten maatje ziet maar bitter weinig (niets) gebeuren. De raadsleden dan, die zullen het licht aan de honzon dan toch wel kunnen zien? Wij schetsen u de praktijk. Neem nu de agenda's van raads- en commissie vergaderingen die 'bruisen" allerminst van de belangwekkende punten. Daar moeten we het niet van hebben. Aangeleverd wordt er dus weinig of niets, de raadsfracties moeten er zelf dan maar leven in blazen door het stellen van schriftelijke vragen aan het college of middels gebruikmaken van het vragenuur op de agenda. Een goed voorbeeld is de laatst gehouden raads vergadering van 25 maart: j,l. Wederom een korte en weinig aansprekende agenda, twee collega frac ties hadden schriftelijke vragen ingediend waarvan de schriftelijke beantwoording bij de ingekomen stukken werden behandeld. Dit zorgde dan ook voor de meeste discussie en voor meerdere raads leden onthutsende feiten. Allereerst was duidelijk merkbaar aan de manier van beantwoording dat dit college niet gediend is van een raad die om informatie vraagt. De toon van de beantwoording is vaak denigrerend en men probeert: zo vaag mogelijk te blijven. Raadsleden dat wil zeggen WD, CU en VGB spreken hun zorgen en onge noegen uit en vragen dóór, feiten die de raad al lang had moeten weten worden duidelijk; bedrij venterrein Korteweg waar de start met de inrich ting stagneert:, aan actieve klantenweiving wordt niet veel meer gedaan het college denkt erover om hiervoor een commissie in het leven roepen veel veriies van tijd en niet in de laatste plaats gro te bedragen geld. En dat laatste probeert: men in de beantwoording nog te ontkennen ook. De regie aanwijzing entree Goedereede (nooit door de raad vastgesteld) wordt afgekeurd door Welstand en vervolgens zonder kennisgeving aan de raad naar de prullenbak verwezen, met als resultaat de voort gang van de ontwikkelingen (WOZOCO) ter plaatse zijn onduidelijk en veel kosten zijn voor niets gemaakt. Regieaanwijzing rotonde Ouddorp (nooit door de raad vastgesteld) blijkt te fungeren als vastgesteld toetsingskader voor de ontwikke lingsplannen aldaar. Het resultaat daar^/an is dat de lat hoog wordt gelegd waardoor initiatiefnemers zich voor onmogelijk dure plannen gesteld zien en zodoende strand ook daar het ene plan na het andere (WOZOCO) terwijl de raad zich nooit heeft uitgesproken over dit toetsingskader. Wil de raad deze regieaanwijzing eigenlijk wel in deze vorm en hoe verklaart: men dat het ene (concept) regieaanwijzing stilzwijgend in de prullenbak ver dwijnt en de andere gebruikt wordt als toetsings kader? Op deze wijze moet duidelijk worden hoe de verbetering van het besturen in deze gemeente ter hand wordt genomen en in de praktijk gebracht. Dit moet de raad toch zorgen baren, door het zelf vragen, door fracties, weten we deze zaken en moet de raad hiermee aan de slag maar wat is er nog meer? De raad zal het college nog veel moeten bevragen, of is men bereid om werkelijk beter en in goed samenspel met de raad te gaan besturen? Het college zal meer open moeten zijn over zaken die er (ook achter de schermen) spelen, de burgers dienen te weten waar het bestuur mee bezig is. Ook zullen toezeggingen van collegeleden aan raadsleden, om op vragen informatie te geven, sneller en daadwerkelijk na gekomen moeten wor den. De VGB fractie heeft de afgelopen week schriftelijke vragen gesteld aan het college omtrent deze zaken, waar het behooriijk aan schort, omdat wij van mening zijn dat hier dringend verbetering in moet komen. Ook de raad moet haar kaderstel lende, volksvertegenwoordigende en controleren de taak beter ter hand gaan nemen en in de open bare vergaderingen zich als zodanig manifesteren en op een andere wijze dan de coalitiepartijen in debatten, als hierboven genoemd, de kiezen op elkaar houden en bij andere gelegenheden roepen dat men in de coalitie de zaak een stap voor is en op voorhand al bepaald heeft wat volgens hen goed voor de gemeente is. Onze mening is dat er op dit moment allerminst sprake is van een open, daadkrachtige en constructieve wijze van bestu ren, van zowel college als raad, en dat is ernstig voor onze mooie gemeente die beter verdient. Fractie VGB, Peter Feller 493290 Marieke van den Heuvel 492452 Website www.vgb-goedereede.nl E-Mail info@vgb-goedereede.nl 9^SMWÈf'- zijden hebben wij t fSSt^K' de afgelopen tijd de vraag gekregen om te reageren op het inten/iew met ex-wet houder Peter Grinwis over de gang van zaken rond de ver mogensverklaring. Wij zijn van mening dat wij met deze reactie dienen te wachten tot de uitslag van het onderzoek door de heer Van Gameren bekend is, teneinde de voort gang niet te belemmeren. Wel Willen wij voorop stellen dat met de publica tie van dit artikel de redactie van Eilanden Nieuws heeft gezondigd tegen de journalistieke regel van 'hoor en wederhoor'. Uitlatingen publiceren over iemand, zonder die persoon van tevoren hiervan in kennis te stellen en een weerwoord te laten geven is een grote fout, die soms tot juridische stappen zouden kunnen leiden. Denk maar aan wat de roddelbladen overkomt. Wethouder Teun Bakelaar gaf in eerste instantie een boze reactie op het artikel, maar besloot ver volgens om zijn integriteit als bestuurder hoog te houden. Het is op dit moment van het grootste belang dat het onderzoek naar het tot stand komen van de vermogensverklaring in alle rust wordt afgerond. Naar verwachting zal het eind rapport aan het eind van deze maand gereed zijn, waarna de gemeenteraad zich hierover zal gaan buigen en zich ook gaan beraden over de eventu ele uit dit rapport voortvloeiende consequenties. Wij vinden het van integriteit en bestuurdersschap getuigen om tot dat moment niet via de media over deze zaak te rapporteren. Het dualistische systeem heeft voor wat betreft de PvdA nog niet gebracht wat het beloofde: meer discussies in de raadszaal en meer betrokkenheid van de burgers bij de politiek. Om dit laatste te bevorderen heeft de Partij van de Arbeid het vorig jaar regelmatig bijeenkomsten georganiseerd in de drie dorpskernen, maar helaas was de opkomst zodanig dat hiermee is gestopt. Wij gaan er echter van uit dat mensen die iets op hun hart hebben, zich via een andere manier met ons in verbinding stellen, zoals dat nu ook wel gebeurt:. Het dualisme in de gemeenteraad heeft tot dusver niet geleid tot meer discussie onderling. De raad treedt naar onze mening ook nog te weinig als één controlerend orgaan richting het college op. Wij hebben er begrip voor dat de verhoudingen tussen bepaalde fracties door het ontslag van de wethou der van het VGB op scherp zijn komen te staan, maar wij betreuren het desondanks dat er bestuur lijk nu te weinig uit de verf komt. Het verzoek van de VGB aan het college om vertrouwen aan de raad te geven, houdt wat ons betreft eveneens in dat het VGB ook zelf hun vert:rouwen in hun mederaadsleden dienen te stellen. De rapportage van de ambtenaren richting de raad zou in onze ogen ook geoptimaliseerd kunnen worden. De ambtenaren geven nu hun visie op bepaalde zaken, maar geven daarbij weinig ruimte aan de raadsleden om andere opties af te wegen. Een goed voorbeeld van hoe het wel kan is naar onze mening het voorbereidingsstuk over de invoenng van de Wet Werk en Bijstand, In dit stuk werden er steeds diverse mogelijkheden aangeven, met de bijbehorende consequenties, Aan de raad om af te wegen op welke wijze er met de V/WB in Goedereede moet worden omgegaan. Onze complimenten daarvoor! Goede informatievoorziening is sowieso een must om de controlerende taak van de raad goed te kun nen uitvoeren. Wij pleiten er dan ook voor om aan de agenda voor de commissievergaderingen het punt 'mededelingen van de wethouders' toe te voegen, zodat deze relevantie informatie over lopende zaken kunnen verstrekken. Het is niet de bedoeling daar een discussiepunt van te maken, maar het louter te beperken tot informatieverstrek king, In het seniorenconvent is het dualisme eveneens punt van bespreking geweest. Besloten is nu om eind april met alle betrokkenen een evaluatiebij eenkomst te houden. Wellicht komen daaruit ver beteringen uit de bus waarmee wij allen ons voor deel kunnen doen. De gemeenteraad heeft onlangs een bezoek gebracht aan de begraafplaats in Ouddorp tenein de in eigen persoon de situatie in ogenschouw te nemen voor wat betreft de toegankelijkheid van de paden en het afvoeren van de grond bij de graven. Naar aanleiding van dit bezoek is besloten om een proef te nemen met een nieuw soort graafmachine en speciale bakken waarmee de grond tijdelijk kan worden afgevoerd. Ook wordt nu bekeken op wel ke manier de paden verbeterd kunnen worden zodat ZIJ beter toegankelijk worden. De Partij van de Arbeid houdt uiteraard nauwlet tend in het oog welke bijzondere gebeurtenissen er in onze gemeente plaatsvinden. Het veroveren van het landkampioenschap door het fanfareor kest De Hoop uit Stellendam vinden wij zo'n bij zondere gebeurtenis. Wij feliciteren hen hier van harte mee! Fractie van de PvdA Goedereede: Tonny Tigchelaar, Tel. 0187 687090 Email: tonny.tigchelaar@gofree.nl Dorien Kickert, Tel. 0187-681150 Email: dorien-kickert@planet.nl Gedeputeerde Staten hebben beslo ten een ontwikkelinjjs-perspectiefop te stellen om de veiligheid van de Zuid-Hollandse kust te handhaven. De zMakke schakels in de kust zijn geïnventariseerd. In het perspectief moet staan wat er moet gebeuren om de veiligheid, ook op lange termijn, te garanderen. Ophogen van de dui nen is een mogelijkheid. Ook moet zowel de natuurlijke als de culturele betekenis van de kust en de bad plaatsen versterkt worden. De pro vincie wil de toeristische en recre atieve kant van badplaatsen en kust gebieden versterken door bijvoor beeld de boulevards aantrekkelijker te maken. De provincie wil, voor het opstellen van het ontwikkelingsper spectief, de regionale samenwerking bevorderen met gemeenten en ande re belanghebbenden. Veranderingen in het klimaat, een stijgende zeespiegel en daling van de bodem, zullen gevolgen hebben voor een duurzame kust- veiligheid in de toekomst. De komende eeuw zal de temperatuur waarschijnlijk met 1,4 tot 5,8° Celsius stijgen. De relatieve stij ging van de zeespiegel en mogelijke wijzi ging van het stormklimaat leiden tot een ver minderde veiligheid. Dat maakt nieuwe kustverdedigingstrategieën voor de komen de 50 jaar noodzakelijk. Niet alleen de kustverdediging op zich maar tevens de ruimtelijke, economische, land schappelijke en ecologische kansen en effec ten voor de Hollandse kust. "Van twee kanten neemt de druk op de kust toe. Aan de zeekant door de zeespiegelstij ging en de hogere golven. Dat vraagt om vei ligheid voor de lange termijn. Daarnaast vraagt de voortgaande verstedelijking van de Randstad om compensatie en ruimte voor ontspanning en rust. De kust biedt daarvoor veel mogelijkheden. Het ontwikkelingsper spectief moet de realisatie van die wensen mogelijk maken", aldus gedeputeerde water H.M.C. Dwarshuis - van de Beek. Visie Hollandse Kust 2050 Om de relatie tussen veiligheidsbeleid en inrichtingsmogelijkheden in beeld te bren- uen. hebben de provincies Zuid- en Noord Holland in 2002 de studie "Visie Hollandse Kust 2050" uitgevoerd. Uit deze studie zijn een aantal zwakke schakels naar voren geko men. In Zuid-Holland zijn dit: de kust van Delfland bij Ter Heijde, het Flaauwe Werk op Goeree, de badplaatsen Noordwijk, Kat wijk, Scheveningen en Kijkduin. In het col- legewerkprogranima van de provincie Zuid- Holland is voor de periode 2004-2007 voor de uitvoering van het project Zwakke Scha kels kust een totaal bedrag van 5 miljoen euro opgenomen. Zuidholland is trekker Tijdens het op 31 januari 2003 onder voor zitterschap van de staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat gehouden Bestuurlijk Overleg Kust is de aanpak van de zwakke schakels in de kust besproken. Deze aanpak is vastgelegd in het "Procesplan zwakke schakels in de Nederlandse kust". De staats secretaris vraagt de provincie daarin de regie voor de planontwikkeling van de zwakke schakels op zich te nemen. Het Bestuurlijk Overleg Kust van oktober 2003 heeft de pri oritaire zwakke schakels bepaald. Dit zijn zwakke schakels waarvan de veiligheid niet meer, of binnen een termijn van 20 jaar niet meer aan de veiligheidsnorm voldoet en waar belangrijke ruimtelijke ontwikkelingen spelen of een versterking van de ruimtelijke kwaliteit actueel is. Provinciale Staten stem den in met het onder regie van de provincie verder uitwerken van de zwakke schakels. De verbrede aanpak van de provincie Zuid- Holland komt overeen met de motie van Tweede-Kamerlid Geluk. In de motie ver zoekt de Tweede Kamer de regering samen met de provincie Zuid-Holland binnen twee jaar een verkenning op te stellen van een integrale, multifunctionele, duurzame en gefaseerde kustuitbreiding, waarbij veilig heid, nut, noodzaak, maatschappelijk draag vlak, centraal staan. Waar moet ik allemaal op letten als ik een huis wil kopen? Wat is de functie van een makelaar? Hoeveel geld kan ik eigenlijk lenen? Vragen waar jon geren antwoord op krijgen tijdens de voorlichtingsavond over wonen die Rabobank West-Flakkee speciaal voor jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar organiseert. In samenwerking met makelaar Kees Dörr van ERA Makelaardij Dörr Struijk wor den er drie informatieavonden georgani seerd in Ouddorp, Stellendam en Dirksland. Op 30 maart jl. werd de eerste avond in Oud dorp gehouden waar Financieel Adviseurs Wilco van Huizen en Erik van Schalk samen met Kees Dörr een levendige presentatie verzorgden. "Er waren veel jongeren aanwezig die willen gaan trouwen of samenwonen en zich aan het oriënteren zijn op de huizenmarkt. Het is toch best handig als je weet waar je allemaal aan moet denken bij het kopen van een huis. En niet onbelangrijk, hoeveel je te besteden hebt," vertelt Wilco van Huizen. Meer doen De Rabobank organiseert de voorlichtings avonden zodat jongeren goed voorbereid op huizenjacht kunnen gaan. "We willen meer dan alleen die hypotheek verkopen. We wil len graag dat jongeren hun droomhuis kun nen aanschaffen met een passende financie ring, zodat ze optimaal van het huis kunnen genieten. Het is tenslotte hartstikke leuk als je een nieuwe woning hebt gekocht! Je moet je dan niet druk hoeven maken of je wel de juiste hypotheek hebt gekozen en of je het volgend jaar nog wel kunt betalen." vult Erik van Schalk aan. De voorlichtingsbijeenkomsten "Wat komt er allemaal kijken bij het kopen van een huis?" worden op 19 april in Dirksland en op 20 april in Stellendam op het kantoor van de Rabobank georganiseerd. Heb je de avond in Ouddorp gemist of heb je inleresse. maar nog geen uitnodiging onlxancen',' Bel met (0187) 49 88 88 en dan reserveren we een piekje voor je. Bij Wilco en Erik kim je altijd terecht voor een passend financieel advi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 12