Kierstand Haringvlietsluizen wordt verrijkend zijn voor visstand Boerenmarkt PREDIKBEURTEN D'n Duyt opent kopieerwinkel annex kunstatelier Dé Autoshow in uw regio primeurt met de nieuwe Opel Astra! Grote postzegeltentoonstelling in Sommelsdijk Psalmzangavond eiiahdeh-hieuws Damkampioenschap Flakkee 2003/2004 Inbreng goederen veiling Stopzetting kleding- inzameling SFHP 'De P ape ras en Impasto Rommel- en creatief markt in Heriiingen EIIAtlDCII-IIIEUWS Vissers zullen bedrijfsvoering aan moeten passen VERVOLG VAN VOORPAGINA Snoekbaars Kier Angst Vrijdag 9 april 2004 Professioneel Uitslag actie Volumemarkt Ouddorp 'Gezellige consumentenbeurs' De Filatelistenvereniging Goeree- Overflakkee pakt groots uit om liaar hobby onder de aandaclit te brengen van liet publiek. Op don derdag 8 april van 18.00-22.00 uur, vrijdag 9 april van 10.00-22.00 uur, en zaterdag 10 april van 10.00- 16.00 uur zijn 250 vierkant meters met postzegelverzamelingen van allerlei aard te zien in de grote ten- nishal van recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk. De toegang en catalogus zijn gratis. Openingstijden Paasshow DINSDAG 6 APRIL 2004 Niet paling, maar brasem en snoekbaars domineren de visstand van het Haringvliet. Vlak na de afsluiting van het Haringvliet was dat anders. Toen voerden de blankvoorn en de baars de lijst aan. Dat is sindsdien ver schoven naar brasem en snoekbaars. "De verklaring ervoor is waarschijnlijk de suc cessie na de omslag van zout naar zoet", zegt Winter. "We zien heel vaak dat er in afge sloten zeearmen geleidelijk een meer voed- selrijk systeem ontstaat." In totaal zijn er in het Haringvliet 30 tot 35 soorten vissen te vangen. "Dat is op zich nog veel", vindt Winter. "Bijna alle zoetwater- vissen die in Nederland voorkomen, worden wel in het Haringvliet gevangen. Het is een vrij soortenrijk gebied." Maar hij verheelt niet dat ook soorten zijn verdwenen: de steur, zalm, fint, elft en houting. "Zij kunnen ondermeer niet tegen de sterke stroom van de spuiende Haringvlietsluizen opzwem- men. Daarnaast zijn de noodzakelijke leef gebieden, zoals de brakke estuaria, door de dammen verdwenen." Zo'n tien beroepsvisbedrijfjes bevissen het Haringvliet, schat Winter. Dat aantal zal misschien slinken; althans, het wordt steeds moeilijker uit dit voormalige zeegat een dag- inkomen te halen. "Vooral de palingvang sten zullen afnemen, omdat de stand in heel Europa blijft dalen. Daarnaast zijn de pcb- normen vanuit Brussel recentelijk veel sche per geworden. Hoewel de palingen veel lagere gehalten bevatten dan in de jaren zeventig, zitten partijen paling in het bene denrivierengebied daardoor nu net rond de norm." Het afsluiten van de zeearmen heeft een ver schuiving teweeggebracht in de soorten vis, beter gezegd: een verarming. Maar de Delta werken zijn niet de enige oorzaak. In de jaren zeventig en tachtig was de waterkwali teit abominabel. Rijnwater stonk naar carbol en het oogde zwart. Winter: "Bar slecht was het water. Gelukkig is dat in de loop van de jaren tachtig en negentig aanmerkelijk ver anderd. Daardoor zijn bijzondere en kriti sche soorten vis teruggekomen." Op zaterdag 12 juni (van 10 tot 16 uur) wordt er op het terrein van de CSG 'Prins Maurits' in Middelhamis een grote boeren markt georganiseerd. Op deze markt is, met 40 kramen, stuk rommelmarkt en diverse standwerkers, van alles te krijgen: boeken (nieuw en oud), groenten, fruit, bakkerijpro ducten, gereedschap, vis, rommel, tiffany, etc. Noteer in uw agenda, U komt toch ook?! De opbrengst is t.b.v. de verbouw van de Gereformeerde Gemeente in Middelhamis. Morgen, woensdag 7 april wordt in de kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Achterstraat te Sint Philipsland weer de maandelijkse psalmzangavond gehouden. Er worden psalmen gezongen in de berijming van Petrus Datheen. Ook wordt gezongen met bovenstem. Deze samenkomst heeft een informeel karakter. Er is een koffiepauze in het vereni gingsgebouw. De toegang is vrij. De zang avond begint om 20.00 uur. chr. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA MiddeUiamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.28; contracttarieven op aanvraag sluitlngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermyn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 0650448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per haigaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Die rijkdom zal nog toenemen als de Haringvlietsluizen op een kier worden gezet. "Dan stroomt er een beetje zout water het Haringvliet in en kunnen allerlei vissen makkelijker naar binnen. Nu hebben glasaal tjes, botjes zo klein als postzegels, de spie ring en de driedoomige stekelbaars nog te weinig zwemkracht om bij het spuien naar binnen te kunnen komen. De sluizen op een kier zal de migratiemogelijkheden van vis dus erg vergroten. Maar een goed functione rend estuarium heb je er niet mee terug". Hij bedoelt: een langgerekte zone waarin, door de aanwezigheid van eb en vloed, zout water kan overgaan naar brak en zoet. "Daarom levert getemd tij het meeste op voor een herstel van riviertrekvissen. Dan laat je veel meer water binnen, komt er een echt getij en kunnen soorten als de fint weer succesvol paaien. Ja, ik weet dat er wel eens redelijke aantallen fint worden gevangen. Die paaiden vroeger in een zoetwatergebied als de Biesbosch. Maar daar is nu te weinig tij en er zijn geen brakke gebieden, dus als kraamkamer stelt het weinig voor. De aan wezige finten zullen uit buitenlandse rivie ren afkomstig zijn." Erwin Winter is ervan overtuigd dat de Haringvlietsluizen daadwerkelijk op een kier gaan. In 2006 of 2007 denkt hij. Oudere bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden hoeven niet te vrezen dat daarmee de onvei ligheid van vóór 1953 terugkeert. "Dat is een ongegronde angst. Als de Haringvlietsluizen af en toe op een kier gaan, is er nog minder aan de hand dan met de stormvloedkering in de Oosterschelde. Die staat permanent op een kier. Daarbij: bij extreem hoogwater gaan de Haringvlietsluizen natuurlijk niet op een kier. "Op een kier zetten tast het functioneren van de Haringvlietdam op geen enkele manier aan. Het wordt alleen maar gedaan om de ecologische nadelen van de afsluiting - niet- toegankelijke binnenwateren - een beetje in te perken. Niet om de veiligheid te vermin deren. Rijkswaterstaat zou de sluizen ook nooit op een kier zetten als dat ten koste van de veiligheid zou gaan. Het gebeurt alleen als de veiligheid gegarandeerd is." De sluizen op een kier - Winter kijkt er met interesse naar uit. "Zoetwatervis die met het spuien naar buiten gaat, kan nu niet meer terug. Met een kier hebben ze die mogelijk heid wel," noemt hij als één voordeel. Een andere is dat de kier onloochenbaar de vis stand weelderiger zal maken. Vreemd genoeg denkt Winter dat lokale beroepsvis sers er misschien ook enig nadeel van kun nen Goede Vrijdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A. Vlietstra, Katwijk aan Zee en 19.30 uur kand. P. C. H. Kleinbloesem, Maartensdijk - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Ger. Kerk witte Donder dag: 19.30 uur in kerk Stellendam, Hei lig Avondmaal. Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. C. G. Kant - Doopsgezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink, bediening Heilig Avondmaal. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk witte Don derdag: 19.30 uur ds. C. G. Kant, bedie ning Heilig Avondmaal. Goede Vrij dag: 19.30 uur in kerk Ouddorp: ds. C. G. Kant. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. P. Voets - Ger. Gem. 19.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 19.00 uur ds. mevr. A. Worst. DIRKSLAND -^ Herv. Gem. 15.00 uur ds. J. Willemsen, viering Heilig Avondmaal in Vroonlande en 19.00 uur ds. G. van Meijeren, viering Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 19,00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. van Wijk-Ger. Gem. 19.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Rem. Ger. Gem. 19.00 uur ds. J. F. Klijnsma - Herv. 'Exodus' Gem. vntte Donderdag: 19.30 uur ds. M. R. Hoffen- kamp in Geref. Kerk, bediening Heilig Avondmaal. Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. L, J. Lingen, in Geref. Kerk- CAMA Christengemeente, het Prieel, 19.00 uur E. de Water, bediening Heilig Avond maal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 19.00 uur ds. C. Gielen - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Ger. Kerk witte Don derdag: ds. M. R. Hoffenkamp, bedie ning Heilig Avondmaal. Goede Vrij dag: 19.30 uur ds. L. J. Lingen. NIEUWE TONGE - Herv. Gein. 19.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. donderdag 8 april: 19.30 uur ds. M. J. van Gelder. OUDE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. de Wit - Ger. Gem. 19.00 uur lees dienst. STAD aan ^t HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. C. Kunz - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst. - Geref. Kerk 19.00 uur ds. Th. de Kok DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 19.00 uur ds. H. VoUmuUer. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.30 uur drs. J. Vlaardingerbroek. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. F. Vergunst, Ridderkerk. De uitslagen van de in de zesde ronde gespeelde wedstrijden zijn: I. Mackloet-B.Visbeen 1-1 W. van Schie - A.P.C.de Mik 1-1 D. Wolfert - P.Leroy0-2 A. Doom - I. Koese2-0 A. van Huizen - M. Goedegebuur2-0 H.H. Verolme - A. 't Jonk0-2 J. van den Ouden - Joh. Wolfert2-0 Jac. Wolfert - C. Polder1-1 H. Bijdevaate - J. van Koppen 2-0 L.T.J. Jacobs - H.M. Floresteijn 1-1 J.A. Dekker - A. de Mik 2-0 P. v.d. Steen - J. Jordaan2-0 Echte verrassingen deden zich in deze wed strijden niet voor. D. Wolfert moest zijn eer ste plaats afstaan. B. Visbeen, De Mik jr. en Van Schie hebben de leiding van hem over genomen. P. Leroy heeft zich door zijn over winning bij dit drietal gevoegd. De volgende keer valt de beslissing. Ongetwijfeld zullen er van deze vier op het erepodium verschij nen. Visbeen die het hoogste aantal weer- standspunten heeft, heeft de meeste kans. De vier koplopers moeten tegen elkaar. Wat een spanning! Wie de kampioen van 2004 wil feliciteren dient op woensdag 14 april a.s. in recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk aanwezig te zijn. De wedstrijd begint om half acht. Vanaf 8 april t/m 15 mei is er elke donder dag van 18.00-21.00 uur en elke zaterdag van 10,00-12.00 uur gelegenheid om goe deren in te brengen voor de veiling van 22 mei om 13.00 uur in Hemesseroord. De kunst-, antiek- en curiosaveiling wordt georganiseerd door de Lionsclub Goeree- Overflakkee ten bate van het Paul van Hessenfonds en Atelier Kunstwereld van Hemeeseroord. Negentig procent van de veilingopbrengst is voor de inbrenger van de goederen. U kunt uw goederen inleve ren bij Hemesseroord, Oost Havendijk 30 te Middelhamis. In de afgelopen jaren is het steeds moeiUjker geworden om grote goederentransporten naar Polen te verzenden. Deze transporten werden voor een belangrijk deel gesubsi dieerd door de Poolse overheid en de regel was, dat een volgeladen vrachtwagen vanuit Polen zijn goederen in Nederland lostte en, om niet leeg terug te hoeven, met hulpgoe deren geladen naar Polen terugkeerde. In deze gang van zaken is langzamerhand verandering gekomen. Door allerlei maatre gelen van de Poolse overheid zijn de hulp transporten sterk teruggedrongen. Was het aanvankelijk af en toe nog mogelijk een groot goederentransport te verzenden, nu is de situatie al enige tijd zo, dat daar definitief een einde aan is gekomen. Dit heeft veel Poolse hulporganisaties inmiddels noodge dwongen doen besluiten om de grootschali ge hulp aan Polen te staken. Met pijn in het hart ziet ook SFHP zich thans genoodzaakt de hulp aan Polen te gaan afbouwen. Dit betekent allereerst, dat de kle- dinginzameling definitief wordt gestaakt. In een later stadium zullen ook de overige acti viteiten moeten afnemen. De schuur aan de Molendijk blijft voorlopig het inzamelingspunt voor de pakketten die u naar Polen wilt verzenden via Perfect b.v. Er wordt naar gestreefd ook in de toekomst deze pakketteninzameling voort te zetten. Voor eventueel verdere informatie kunt u contact opnemen met SFHP, tel. 641824. SOMMELSDIJK - Voorbijgangers zullen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd wat er nu toch in de voormalige drukkerij aan de Oranjestraat in Sommelsdijk zou worden gevestigd. Een aantal maanden is er flink verbouwd en de laatste weken Is de laatste hand gelegd om aan de inrichting de finishing touch te geven. Op de ramen staat De Paperas/Impasto en het gaat om een kopieerwinkel annex atelier/kunstuitleen, welke deel uitmaakt van Activiteitencentrum D'n Duyt. Vorige week donderdagmiddag vond de officiële opening plaats. Getooid met vlaggen en ballonnen liepen de cliënten met familie, medewerkers en andere betrokkenen van de tijdelijke locatie het Bak- huus aan de Mamix Gijsenstraat te Sommelsdijk naar de prachtig ver bouwde zaak aan de Oranjestraat (tegenover De Ekoshop). Speciaal voor deze gelegenheid was er een trommelgroep ingehuurd waardoor men de bonte stoet al van verre kon horen aankomen. "Een opening op 1 april, kan daar iets goeds van komen", zo vroeg Joost van Welsenis van D'n Duyt zich af tijdens de openingstoe spraak. "Ik vermoedde al dat er een addertje onder het gras moest zit ten, wat wel blijkt uit hoe ik er nu uit zie". Getooid in pandjesjas en hoge hoed met daaronder een beschilderde overall stond hij voor iedereen goed zichtbaar op een podium. "Wij als D'n Duyt zijn erg blij met dit prachtige pand. Hiervoor was er een drukkerij gevestigd en het was de eigenaar hiervan, Cor van der Keur, die bij ons de vraag neerlegde of we er iets mee konden doen voor onze cliënten. Vanuit cliënten kwam bovendien steeds meer de vraag of er ook werkzaam heden in de administratieve en creatieve sfeer konden worden gecreëerd. Dit heeft ertoe geleid dat vandaag de kopieerwinkel De Paperas en het Atelier/Kunstuitleen Impasto geopend worden." Confettiregen Van Welsenis bedankte de buurtbewoners voor hun geduld omdat een en ander wat langer heeft geduurd dan gepland. Ook Bouwbedrijf In kolonnc fiiiifi liet natir de opening van ÏDe Paperas en Impiislo I; ;>/>;im Flakkeel\ Boeter en de onderaannemers kregen voor hun werkzaamheden een woord van dank. Speciaal woord van dank ging naar de inzet van de medewerkers en de cliënten en vrijwilliger Cor Zuidwijk, voor dfe vele klussen die hij in het nieuwe pand heeft verricht. Daarna ging men over tot de officiële openingshandeling, die volgeils Van Welsenis alles met papier, kunst en kleur te maken had. Door het afschieten van een lading confetti over de omstanders was de opening een feit en kon men onder het genot van een hapje en drankje de zaak bezichtigen. Speciaal voor de catering waren de medewerkers van cateringbedrijf Het Molenschaer uit Strijen ingehuurd om de gasten van een natje en droogje te voorzien. Deze cateringservice bestaat uit mensen met een verstandelijke beperking en bestaat nu zo'n acht jaar. Van buitenaf oogt De Paperas/Impasto modem en de inkijk door de grote ramen nodigt uit tot binnenkomen. Bij binnenkomst valt de fris se en ruime inrichting op, de kleurrijke kunstwerken zijn ware blik vangers. Onder begeleiding van de medewerksters Nieta en Nél maken de cliënten werken waarbij technieken als acryl, olieverf, krijt en inkt worden gebmikt. Om de cliënten zich zo optimaal te laten ont wikkelen op dit gebied is kunstenaar Jaap Reedijk voor een aantal uren in het atelier aanwezig. Alle kunstwerken in het atelier zijn ondergebracht in de kunstuitleen. Een overzicht van alle werken is aanwezig en bovendien worden de kunstwerken ook in het atelier geëxposeerd zodat er een goed beeld van het aanbod ontstaat. In de kopieerwinkel werken de cliënten met veel enthousiasme aan opdrachten van zowel particulieren als verenigingen en bedrijven. Zo worden er al boekjes voor diverse verenigingen gekopieerd, gevou wen en geniet. Verder kan er worden gelamineerd en ingebonden. De kwaliteit is dezelfde als andere kopieerwinkels; de prijzen zijn vrien delijk en afhankelijk van de oplage. De winkel is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. In samenwerking met Van Pelt Vlees werd er in de Volumemarkt in Ouddorp een 'Vleesweek' georganiseerd. Bij aankoop van 15 euro vers vlees tijdens de vleesweek maakten de klanten kan sop een boodschappenpakket ter waarden van 30 euro. De klanten moesten de kassabon met naam en telefoonnummer in de daarvoor bestemde bus doen. Uit de kassabonnen werden twee prijswin naars getrokken: mevrouw Tanis, Hazers- weg 12 en mevrouw Grinwis, Dijkstelweg 28 in Ouddorp. De prijzen: een boodschappenpakket en een goed gevulde tas met vlees en kruiden wer den uitgereikt door de heer Troost van Van Pelt Vlees. Tijdens de aankomende marktda gen zal de Volumemarkt wekelijks met mes scherpe aanbiedingen komen. De 'Paasshow' van de Knöps Groep uit Middelharnis heeft al jaren een eigen gezicht in de regio en ver daar buiten. Met recht presenteren Garage Knöps (Sommelsdijk), Autobedrijf Akkerdaas (Noordgouwe) en Autobe drijf De Jonge (Poortvliet) ook dit jaar een grandioze show aan het publiek. Algemeen Directeur Herman de Blok: "Onze show omvat wederom drie fantastische showdagen die bol zullen staan van de activiteiten. De Paasshow is van oudsher een gezellig festijn voor de gehele familie. En die traditie houden wij in ere". Onder het thema 'De Autoshow in Uw Regio' bent u op 9, 10 en 12 april (Tweede Paasdag) van harte welkom om alle nieuwtjes op autogebied zelf te erva ren. 'Gedurfde vernieuwing' Dat is het motto van de nieuwe Astra. Een durf die zich vertaalt in een resolute en dyna mische look die gebaseerd is op een samen spel van strakke vlakken en zuivere lijnen. "De nieuwe Astra valt op door zijn uitge sproken verschijning, waarbij deze frisse auto direct als Opel herkenbaar is". Geheel in lijn met de andere Opel-modellen is de nieuwe Astra leverbaar in vijf verschillende uitvoeringen, te weten: 'Essentia', 'Enjoy', 'Elegance', 'Cosmo' en 'Sport'. Standaard is iedere Astra reeds uitgerust met 6 airbags, ABS, elektrische bedienbare ramen voor, centrale deurvergrendeling met afstandsbe diening, elektrisch bedienbare buitenspie gels, craise control, boardcomputer.en actie ve hoofdsteunen. De prijslijst begint bij de 'Essentia' met 1.4 liter motor (90 pk) die een scherpe prijs heeft van 18.250. "Tevens pakken wij deze Paasshow uit met een aan tal te gekke aanbiedingen onder de naam 'MAXX'". De Opel Maxx-modellen ken merken zich door een rijkere uitrusting, die tegen een scherpe meerprijs wordt aangebo den. Tijdens de showdagen zijn de Agila, Corsa, Meriva, Zafira, en Vectra allen in 'Maxx'-uitvoering aanwezig. Leverbaar met diverse krachtbronnen en vele fraaie kleu ren. Tevens kunt u een keuze maken uit meer dan 100 gebruikte auto's met aantrekkelijke prijzen en gunstige inruilcondities. "Van zelfsprekend kunnen de bezoekers zelf erva ren met wat wij onder onze slogan 'voor autorijden met plezier' verstaan. In ons unie ke Opel-Proefritpark kunnen de diverse modellen uitvoerig worden bekeken en bere den", vult Herman de Blok aan. Naast een onthullende Autoshow wordt het geheel aangekleed met een sfeervolle consu mentenbeurs. Een greep uit het totale aanbod Van Dijke Zonweringen Dirksland, Doe- land Van Damme Stellendam, Cor Melissant Tweewielers Dirksland, Rozima Hoveniers Stad a/h Haringvliet, Wijnproeverij de Kreij Middelhamis, en anderen geven deze dagen acte de présance en tonen hun producten aan het publiek. Tevens kunt u op Tweede Paas dag bij Autobedrijf Akkerdaas B.V. genieten van speciale 'Paaspannekoeken en -wafels'. Ook de bijbehorende tankstations (Tanksta tion 'De Ronde Boom' en Tankstation Knöps Ouddorp B.V.) zijn op hun Paasbest en zorgen vanzelfsprekend voor een verras sing. Tijdens het Paasweekeinde krijgt iedereen die voltankt een aardige voorjaars- En dat is niet het enige. Elke bezoeker kan zijn of haar zoektocht beginnen of afsluiten aan de tafel met postzegels. Ook de jeugd is hier van harte welkom. Tevens zijn er tal van handelaren in postzegels, poststukken, oude attentie. Gelijktijdig kunt u tijdens de show dagen vrijblijvend kennismaken met de nieuwe 'telg' binnen de Knöps Groep genaamd 'Knöps CarWash'. De Paasshow bij de Opel dealers Knöps, Akkerdaas en De Jonge - een spetterende Autoshow in com binatie met een gezellige consumenten beurs. "Op 9, 10 en 12 april heten wij u dan ook van harte welkom op één van onze loca ties", besluit de heer De Blok. Vrijdag 9 april 2004, van 10.00-18.00 uur Zaterdag 10 april 2004, van 10.00- 18.00 uur Maandag 12 april 2004, van 10.00-17.00 uur ansichtkaarten en munten. Om hel extra aan trekkelijk te maken voor het verzamelaarpu- bliek is er een grote stand met antiek en curiosa en is er een aantal oude Flatjes uit de jaren '60 aanwezig. Ook is er tijdens deze dagen een demonstratie 3D ansichtkaarten maken. Hoofdzaak is natuurlijk de filatelie. Er zijn thematische verzamelingen over de meest uiteenlopende onderwerpen: de Bijbel, architectuur, volkstuintjes, vogels, schaken en vele andere boeiende onderwerpen. Er zijn traditionele verzamelingen over bepaal de zegels en stempels, er zijn inzendingen met filatelistische speurwerk in de postge- schiedenis én er zijn collecties die ook let terlijk een hoog niveau nastreven, daar ze over luchtpost gaan. Een bezoek aan dit evenement zal u zeker niet teleurstellen. Op zaterdag 10 april wordt er een rom mel- en creatiefmarkt gehouden in Ver enigingsgebouw 'Ons Huis' bij de haven in Herkingen. De markt begint om 9.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Op deze markt zijn allerlei leuke dingen te koop. Het blijkt ieder jaar weer een succes te zijn. Er wordt een verloting voor Calando gehouden. De entree is gratis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2