Zingen voor Israël Anouk Slockers kampioen van Zuid-Holland en Ëline Starink wint bronzen medaille Kreek Express gaat ook halen Cursusdag sprekers vrouwenwerk Zes turnsters van Sparta en Olympia plaatsen zich voor Nederlandse Finale EIIAtlDEII-tllEUWS Nieuw natuurprogramma bij Radio Flakicee Oranjezangavond in Grote Kerli te Dordreclit g.'j#*r-gaga PAGINA 9 VRIJDAG 2 APRIL 2004 De stichting Christenen voor Israël te Nijkerk organiseert op zaterdag 17 april een grote koor- en samenzangavond in de Hervormde kerk, Bosschieterstraat 4 te Stellendam. Aan deze avond wordt meegewerkt door Mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk o.l.v. Wil lem Chr. Meyboom. Ook het Chr. Jongerenkoor 'Psallite Deo' uit Middelhamis zal te beluisteren zijn. Dit koor staat onder leiding van Johan Nijsse. Naast koorzang zal er veel plaats voor samenzang zijn. Koor- en samenzang worden op het orgel begeleid door Anton Weenink. Verder wordt meegewerkt door twee trompettisten, Dianne Bolle en Gerard Wolfert. Ds. W.L. Smelt, predikant te Stellendam, zal de avond openen. De meditatie wordt gehouden door ds. W.J.J. Glashouwer, internationaal voorzitter van Christenen voor Israël. De avond begint om 19.30 uur, maar vanaf 19.15 uur zal er samenzang zijn. De toegang is vrij. Er zal echter wel een collecte worden gehouden t.b.v. de actie 'Breng de Joden thuis'. Ook zullen er producten uit Israël worden verkocht en er zal een boekentafel zijn. DOORN - Op vrydag 23 april organi seert de afdeling vrouwenwerk van Agapè een cursusdag over 'Laagdrempe lig spreken'. De dag is bedoeld voor erva ren en beginnende sprekers binnen het vrouwenwerk en iedereen die betroldcen is bü evangelisatie onder vrouwen. Hoe bereik je moderne vrouwen met het Evangelie? Dat is een vraag die de landelij ke werkgroep 'Ontmoeting met vrouwen' (OMV), een afdeling van Agapè, bezig houdt. Vele jaren bleek de traditionele 'vrouwenochtend' een beproefd recept, maar de laatste jaren worden ook andere vor men uitgeprobeerd, zoals de cursus 'Mooi van binnen, mooi van buiten' of kleinschali gere ontmoetingen bij iemand thuis. Op de cursusdag zal hier iets over worden verteld. Verder komen twee sprekers aan het woord, die veel kennis en ervaring hebben op het gebied van evangelisatie, 's Ochtends is dat Marleen Ramaker, een bekend spreekster en momenteel vooral werkzaam als redactrice van het magazine voor geloofsopbouw Groei. Zij zal spreken over 'persoonlijke en geestelijke voorbereiding', 's Middags is de beurt aan Peter Scheele, onder andere bekend van de 'Jezus-fanclub' en zijn boek 'Visserslatijn'Door middel van een interac tief programma zal hij zijn toehoorders deel- Op zaterdag 3 april start Radio Flakkee met een nieuw programma: 'Flakkee Natuur'. De natuur op Goeree-Overflakkee staat hier in centraal. Het programma bevat vaste rubrieken en ruimte voor gasten met hun eigen onderwerpen. In de vaste rubrieken wordt een voor ons eiland kenmerkende plant of dier uitgehcht en komt de "Natuur in het Nieuws" aan bod. Aan het eind van de uitzending wordt de natuuragenda voor de komende maand gepresenteerd. Bram Schrier, de voorzitter van de jubileren de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Overflakkee (VNL- GO) is de eerste gast. 'Flakkee Namur' wordt elke eerste zaterdag van de maand uitgezonden van 08.00 tot 09.00 uur. Het programma wordt op donder dag van 18.00 tot 19.00 uur herhaald. De presentatie is in handen van Yolande de Vries en Toon Meeuwsen. genoot maken van zijn bevindingen op het gebied van 'laagdrempelig communiceren'. De dag vindt plaats op vrijdag 23 april 2004 in de Kapel van het Brandpunt te Doom en duurt van 9.30 - 15.30 uur. Een folder met opgaveformulier kan worden aangevraagd bij Agapè (tel. 0343 - 41 57 41) en bij Diny Adema,tel0416-32 20 52 of e-mail dinvadema@planet.nl. Op vrijdag 30 april wordt er voor de derde keer een grote oranjezang-avond gehouden in de Grote Kerk te Dordrecht met massale samenzang van psalmen en vaderlandse Ue- deren, waaronder het Wilhelmus. Medewerking wordt verleend door de 'Urker zangers' o.l.v. Willem de Vries en het meisjeskoor 'Sjaloom' uit Hendrik Ido Ambacht o.l.v. Jaap Nieuwenhuijse. De organisten zijn Pieter Dijksman uit H.I. Ambacht en Jelle Jan Loosman uit Urk. De avond wordt geopend door Ds. A. v.d. Weerd, chr. pred. te Dordrecht en gesloten door Drs. LA. Kole te Berkenwoude, oud- directielid van PABO 'De Driestar'. Als spreker zal het woord voeren Ir. B.J. v.d. VUes, SGP-fractie-voorzitter in de Tweede Kamer, aan de hand van het thema 'Vrijheid, verdruk-king, verhoging'. Er zal een collecte gehouden worden voor het hulpverleningsproject 'Christenen Noord-Korea' Iedereen, jong en oud, wordt van harte uit genodigd om deze bijzondere avond bij te wonen. Neem vrienden en bekenden mee! De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij De leiding van de avond berust bij SDOK- voorlichter T.W. Kruithof, die men tevens kan bellen voor inlichtingen (SDOK-kan- toor: 0183 - 561186). Overigens kunnen ook giften worden overgemaakt op Rabobankre- kening - nummer 38 52 87 445, t.n.v. Stich ting De Ondergrondse Kerk te Gorinchem, o.v.v. 'Christenen Noord-Korea'. Met ingang van de maand april heeft het management van Discotheek De Kreek besloten om de service ten behoeve van haar klanten uit te gaan breiden. Dit houdt in dat met ingang van het eerste weekend van april,inclusief de vrijdag avond, de busdiensten die normaal zorgde voor het vervoer naar huis nu ook zorg gaan dragen voor het vervoer naar De Kreek. Het idee hierachter is mede om diegene die een avond gezellig uit willen de gelegen heid te bieden om in de vorm van een totaalpakket (reis heen en terug, entree en twee gratis drankjes) ook veilig heen en terug te vervoeren. Oude Tonge en Hellevoetsluis De diensten gaan zich concentreren op Oude Tonge en Hellevoetsluis waarvoor een aparte dienstregeling zal worden gemaakt die uitgebreid zal worden gepubliceerd. Vol gens de heer van der Linden is het de bedoe ling dat op de heenreis bij de chauffeur van de bus een kaartje wordt gekocht voor 10,wat tevens geldt voor de entree en twee consumpties en de terugreis. Mogelijk om alleen de terugreis te boeken blijft aan wezig, alleen zal deze dan volgens het oude tarief geschieden nl. 4,50 per rit. Hiervoor zijn busmunten beschikbaar in De Kreek. Zoals reeds meerdere malen is gepubliceerd streeft De Kreek een hoge mate van veilig heid zoals in de vorm van bewaking en nu ook weer in de vorm van verkeersveiligheid. Voor verdere informatie kan men zich wen den tot de directie van De Kreek Tel; 0187- 681401 of via de website www.dekreek.nl. Zaterdag 27 maart organiseerde de KNGü de districtswedstrijden turnen LOS in Amsterdam. Per leeftijdscate gorie kwamen de 36 beste turnsters van Zuid-HoUand in actie. Anouk Slockers van Sparta Stellendam turnt niveau 6 bij de instappers. Zij was in febru ari regiokampioene geworden en de ver wachtingen waren hoog gespannen. Anouk turnde weer een foutloze wedstrijd. Zij scoorde de volgende cijfers; 9,3 op sprong; 9,6 op brug; balk was 9,1 en vloer 9,5. Met een totaal van 37,5 punten werd zij ruim schoots Ie. Met meer dan een punt voor sprong op de nummer 2 mag Anouk zich met trots kampioen van Zuid-Holland noemen. Haar 2 trainingsmaatjes van Olympia Dirks- land turnden ook bij de instappers: Yoshka Spuij en Aimée Tieleman. Yoshka startte haar wedstrijd op vloer met een fout, maar wist zich prima te herstellen op de overige 3 toestellen. Met een puntentotaal van 35,25 werd dit 8 jaar oude talent 6e en daarmee plaatst zij zich net als Anouk voor de Neder landse Finale in Opmeer. Aimée turnde de eerste 3 toestellen heel goed, helaas maakte zij op baUc een grote fout die haar veel aftrek opleverde. Haar puntentotaal van 33,05 was niet voldoende om zich te plaatsen voor de NK. Een jaartje ouder is Joni Wolfert van Olym pia. Zij tumt niveau 5 bij de pupillen IJoni turnde een hele goede wedstrijd op sprong. brug en vloer. Joni is tijdens de trainingen een uitstekende turnster op balk, maar deze wedstrijd lukte het niet helemaal. Met 36,15 punten eindigde zij op de 6e plaats en dat geeft ook Joni recht op een plaats bij de 36 beste pupillen 1 in Opmeer. Een knappe prestatie van alle jonge talenten van Sparta en Olympia. Uitstellend op brug Bij de pupillen 2, deze meisjes zijn geboren in 1993 en turnen LOS 4, moest Eline Sta rink van Sparta laten zien wat ze kon. Ehne startte haar wedstrijd uitstekend op brug. Met een goed uitgevoerde oefening legde zij de basis voor een hoge eindklassering. Op de balk turnde zij een nette en redelijk stabiele oefening. Op sprong had ze de meeste pun ten en ook de vloeroefening zag er goed uit. Het zou wel moeilijk worden om een plaats bij de beste 7 te bemachtigen, want het niveau was erg hoog en de verschillen mini maal. Eline had een puntentotaal van 36,2 en won daarmee de bronzen medaille. Een knappe prestatie, want de nummer 1 had maar 0,1 punt meer en het verschil met de nummer 2 was slechts 0,05. Eline mag dus ook deelnemen aan de Nederlandse Finale LOS in Opmeer. Bij de jeugd was het de beurt aan Monique van Loo en Angelique van Dam. Beide mei den turnen niveau 3. Zij begoimen op balk en dat is een moeilijke start. Het valt niet mee om de zenuwen Ln bedwang te houden op zo'n wedstrijd. Gelukkig lukte dat bij Moni- De gelauwerden bij Je KNGU\ districtswedstrijden. que en Angelique wel. Hun vloeroefening was ook keurig. Na 2 toestellen hadden ze evenveel punten. Een spannende strijd dus. Op sprong was Angelique duidelijk de meer dere. Monique maakte dat verschil ruim schoots goed op brug. Het totaal van Moni que was 32,85 punt en daarmee eindigde zij op de 5e plaats. Dat is voldoende voor een plaats in de Nederlandse Finale. Angelique greep daar net naast, zij kwam 0,05 punt tekort, maar heeft toch een prima wedstrijd geturnd. Senioren De laatste categorie dan, de senioren. Deze dames mmen LOS niveau 1 en zijn geboren in 1988 en eerder. Tijdens de regiokam pioenschappen hadden Christa Korthals en Mirjam 't Mannetje van Sparta zich geplaatst. Arlette Wagenaar turnde de dis- trictsfinale voor Olympia. Helaas was Mir jam enkele weken geleden geblesseerd geraakt en kon zij deze wedstrijd niet in actie komen. Christa en Arlette turnden een zeer goede wedstrijd, met af en toe een paar schoonheidsfoutjes. Voor Christa leverde dat een startbewijs op voor de Nederlandse Finale, zij werd 6e met 32,8 punt. Arlette greep er net naast, zij werd 9e met 32,35 punt. Aan het eind van de dag kon iedereen met een tevreden gevoel naar huis. De A-selectie van Sparta en Olympia gaat zaterdag 15 mei met maar liefst 6 turnsters naar de Neder landse Finale in Opmeer. -J'-JJ-f- Gemeentewerkplaatsen iedere woensdag: lntergemf€nte/ijk Saimnwtrklngsverband Goeree-Overflakkee Rondrijden met de chemokar is sinds januari 2004 gestopt Sinds 1 januari 2004 is de rondrijdende Cliemol<ar uit het straatbeeld verdwenen. De colleges van Dirksland, Oostllakkee en Middel hamis hebben besloten het contract met de firma Van Gansewinkel te beëindigen, omdat de jnzamelrespons erg terugliep. Dit heeft te maken met het feit dat steeds minder mensen thuis zijn overdag en ook de snelheid waarmee de auto door de straten reed voor veel mensen te hoog lag. Vaste tijden, vaste plek Sinds 1 januari 2004 kunnen inwoners van Dirksland en Oostflakkee hun KCA op zaterdag op vaste tijden en op een vaste locatie kwijt bij een ëmobiel depoti. In de gemeente Middelhamis kunnen inwoners dage lijks terecht bij de gemeentewerkplaats aan het Nieu wepad te Middelhamis. Voor de gemeente Goede- reede blijft de situatie onveranderd, te weten iedere woensdag op vaste tijden bij de gemeentewerkplaat sen in de drie kernen. Schema 2004 Per gemeente geven wij u hieronder de mogelijkhe den voor het inleveren van klein chemisch afval (KCA) Gemeente Dirksland Standplaatsen op 3" zaterdag van de maand: Gemeente Goecfereede Standplaatsen op 3' zaterdag van de maand april 17 september 18 mei 15 oktober 16 juni 19 november 20 juli 17 december 18 augustus 21 Heri<ingen, 1* februariweg van 8.30 - 9.30 uur Dirksland, Philipshoofjesweg van 9.45 - 10.46 uur Melissant, Kert^hofweg van 11.00 -12.00 uur woonkern adres tijden Stellendam Tuinstraat 2 09.30 tot 10.30 uur Goedereede Achterstraat 3 11.00 tot 12.00 uur Ouddorp Molenweg 3' 13.00 tot 16.00 uur Gemeente Middelhamis Alleen via KCA-depot op de gemeentewerkplaats, Nieuwepad 12 te Middelhamis, telefoonnummer 0187 -471147. Openingstijden maandag Vm vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur Gemeente Oostflakkee Standplaatsen op 1' zaterdag van de maand: Kaai. Oen Bommel van 9.00 -10.00 uur, 't Centnim. OoItaensDlaat van 10.15 -12.00 uur 1' zaterdag van de maand april 3 september 4 mei 1 oktober 2 juni 5 november 6 juli 3 december 4 augustus 7 Standplaatsen op 2' zaterdag van de maand: RK. Kerk. Achthuizen van 9.00 -10.00 uur. Kaai Oude-Tonae van 10.15 -12.00 uur 2* zaterdag van de maand april 10 september 11 mei 8 oktober 9 juni 12 november 13 juli 10 december 11 augustus 14 Wat valt onder klein chemisch afval? Voor de inzameling van KCA geldt de KCA-lijst. De KCA-lijst bevat de producten die gescheiden moeten worden ingezameld en is ingedeeld in categorieïn die overeenkomen met de manier waarop men thuis de producten gebmikt. Huishoudelijk - batterijen - spaariampen/energiezuinige lampen - TL-buizen - vloeibare gootsteenontstopper - lampenolie petroleum - bestrijdingsmiddelen insecticiden Mediciinkastje medicijnen - injectienaalden - kwikthermometers Doe-het-zelf - verf, lak, beits en houtverduurzamingsmiddelen bij het ven/en gebmikte producten, zoals terpentine, thinner, verfafbijtmiddel, verfverdunner, kwastreini ger, kwastontharder en wasbenzine - kwikschakelaars (zoals 'niet-digitale' venwarmings- thermostaten) Hobbv - fotofixeer - foto-ontwikkelaar - etsvloeistoffen zoals salpeterzuur of zwavelzuur - zoutzuur Vervoer - accu's - benzine - motorolie, afgewertrte olie, remolie - oliefilters Nadere informatie Voor nadere infonnatie kunnen de inwoners van Dirt<s- land, Middelhamis en Oostflakkee bellen naar het ISGO, tel. 0187 - 48 77 11 tussen 8.30 en 10.30 uur. Inwoners van Goedereede kunnen bellen naar de gemeenten Goedereede, tel. 0187- 4915 00. Asbestverwijdering Iedereen die asbesthoudend afval wil verevijderen moet dit melden of een vergunning aanvragen bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. Procedure particulieren Heeft men minder dan 35 m asbest te slopen dan kan worden volstaan met een melding. Een fomiuller hiervoor is te verkrijgen bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht. Dit geldt alleen voor particulieren. Deze hoeveelheid is vergunningsvrij. Er kunnen wel voonwaarden worden verbonden aan de melding door de gemeente. Heeft men meer dan 35 m' te verwijderen dan dient men daan/oor een sloopvergunning aan te vragen bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeen te. De vera/ijdering dient dan door een erkend bedrijf te geschieden, die zelf voor de afvoer moet zorgdra gen. Een en ander volgens de procedure voor bedrij ven. Ter illustratie 35 m asbesthoudend materiaal komt overeen met ongeveer 600 kilogram. Heeft men meer dan 700 kilo gram dan wordt het wel geaccepteerd op het over slagstation, maar alle kilogrammen worden bij de aan bieder in rekening gebracht. Het personeel van het overslagstation geeft in deze gevallen de naam en het adres van de aanbieder door aan de afdeling Bouw en woningtoezicht van de desbetreffende gemeente, die handhavend kan optreden. in geval van minder dan 35 m' De particulier mag het asbesthoudend afval in eigen beheer slopen en gratis aanleveren bij het Regionaal Overslagstation, Joh. Polderseweg 19,3241LZ Mid delhamis, tel. 0187 - 48 68 50. Het asbesthoudend afval kan daar tegen de volgen de voonwaarden ingeleverd worden: - het afval mag alleen afkomstig zijn van particulieren; - het asbesthoudend afval moet in dubbel plastic, met een dikte van 200 micron, ingepakt worden aange boden. Dit plastic is bij de doe-het-zelf zaken ver krijgbaar; - het aangeboden afval wordt gewogen; - de aanbieder moet ter plaatse van de weegbaig een bewijs van de melding bij Bouw-en Woningtoezicht inleveren. Zonder bewijs mag het asbesthoudend afval niet gratis worden afgegeven; -de aanbieder moet ter plaatse van de weegbnjg een afgitteformulier invullen en ondertekenen. Hierop moet worden vermeld waar het afval vandaan komt; - de aanbieder moet het afval zelf in de gesloten con tainer leggen. De aangeboden pakketten moeten daarom niet te zwaar worden gemaakt. Golfplaten dienen door twee personen in de container gelegd te worden. U wordt daarom geadviseerd met twee per sonen het afval aan te bieden. De openingstijden van het Regionaal Overslag station zijn: a. maandag t/m vrijdag van 8.30 -11.45 uur en van 13.00 -16.45 uur b. zaterdag van 10.00 -11.45 uur Procedure bedrijven Bedrijfsmatig Is men altijd vergunningsplichtig en dient men een sloopvergunning aan te vragen bij de afde ling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. Het venwijderen dient door een ert<end bedrijf te geschie den, dat ook de afvoer van het asbesthoudend mate riaal verzorgt. Schema procedure Asbestverw/iidering Asbesthoudend sloopmateriaal minder dan 35 m" bedrijf particulier altijd melden bij bou\A/- en woningtoezicht meer dan 35 m= altijd vergunning aanvragen bij bouw en woningtoezicht particulier mag in eigen beheer slopen altijd door erkend bedrijf laten verwijderen, die ook voor de afvoer zorgt particulier mag gratis inleveren bij het regionaal overslagstation indien men een bewijs van de melding bij bouw- en woningtoezicht kan inleveren geen bevk/ijs van melding, dan gehele partij voor rekening van aanbieder maximaal 35 m' ongeveer 600 kg verpakt in dubbel plastic komt men boven 700 kg dan moet de gehele partij \A/orden betaald indien de aangeboden partij meer dan 700 kg is dan wordt de aanbieder doorgegeven aan bouw- en woningtoezicht. lo^wsgH Pofc 3!3,32*AH MiüAwi*. tel. |0I87J48 8) 11/ fiH 48 8199/E™«; mfo@iigo.nl/GkMHjb |0)S^ 48 7711 WBaAiaclilw. 10187)48 81 3! ofmiliailWiteiB8issajil Opemiig!liii)eiciiiij>/Jiiw08.3010*12.00 BI 13.00 lot 16,30 w. CWogASon: Jo!wiii»!(soyeBwea 19, MHüAomi!, leljOlS^^ 48 68 50 Opsnlngslii(lB):imt/inw08,30-H.45en 13.0046.45, m 1O.0O-I2.0O.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9