Open dag bü KEUKEN nni ARDI KEUKENS BV Op 9 april verschijnt onze Itrant huis-aan-huis! ALTIJD lETSBIJZO D E R S Ocli ja, Prinses Juliana. Christelijk Gemengd Eilandenkoor verwelkomt 100e lid! Orkestproject uziekschool trekpaardenhouders Knutselmiddag bij 'De Zwaluw' 'Goeree-Overflakkee' OP zun Oudurps èschreeve De voordeligste KetiKehspeclallstl /yrr EIIAIIDBI-raEUWS Cecillaweg 4 - 4697 RV - Sint-Annaland Heeft u interesse om hierin te adverteren, neem dan contact op met onze advertentie-verl<oop: Tel. (06) 50 44 83 59 of tel. (0187) 47 10 ZO De open repetitieavonden van het Christelijk Gemengd Eilandenkoor, die op 1 en 8 maart werden gehouden, zijn een groot succes geworden. Het doel was om boven het 'magische' ledental van 100 uit te komen, en dat is gelukt! Daarom was er afgelopen maandag bij de koffie gebak met het logo van het koor! Tijdens de open repetitieavonden kwamen veel geïnteresseerden, waarvan zich intussen al meerderen als lid hebben laten inschrijven. Daardoor pas seerde het koor de grens van 100 leden. PAGINA 4 VRUDAG 2 APRIL 2004 Op zaterdag 10 april is er de jaarlijkse open dag bij de aangesloten trekpaardenhouders in Zeeland. Vanaf 10.00 tot 12.00 uur en in de middaguren vanaf 13.30 uur tot 15.30 uur worden op verschillende bedrijven voorjaars- werkzaamheden uitgevoerd met de paarden. Het Zeeuwse trekpaard zal zich dan laten zien in tal van discipHnes, zoals land klaarmaken om te zaaien d.m.v. eggen, slepen, kunstmest strooien, zaaien, enz. De werkzaamheden zullen per bedrijf ver schillen en zijn uiteraard ook afhankelijk van de weersomstandigheden. Op de onderstaande bedrijven op Schouwen-Duiveland bent u wel kom op bovenvermelde datum: K. Brooy- mans, Bartelmeetweg 6, Tholen; M. Moer- mond, Dorpsring 17, Noordwelle; R. Vermeer, Smidsweg 24, Noordwelle en B. v.d. Wekken, Heuvelsweg 3 in Kerkwerve. Inlichtingen: 0113-581561. Woensdagmiddag 7 april, is er weer een knutselmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar bij Wijkvereniging de Zwaluw. Let op! We knutselen één weekje eerder dan normaal. We beginnen om 14.00 uur tot 15.30 uur. De kosten voor dit alles bedragen 1,00 voor leden en 1,20 voor niet leden, incl. limonade en een snoepje. Tot ziens in ons wijkgebouw aan de Sperwer. Graag wil de Muziekschool iedereen uitnodigen om deel te nemen aan het orkestproject. De samenstelling van dit ad hoc orkest is zo breed mogelijk en iedereen die maar enigszins op zijn of haar instrument uit de voeten kan is welkom. Gitaristen, blokfluitisten, vio listen, trompettisten, dwarsfluitisten, cellisten, welk instrument u ook bespeeld, komt u vooral meespe len!!! In een vijftal repetities zal dit orkest zich voorberei den op een optreden tijdens de grote jaaruitvoering van de Muziekschool op zaterdag 26 juni 2004 in de aula van de Technische School te Middelhamis en tij dens de opening van het Diehuusseizoen 2004/2005. De repetities zijn steeds op zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. De data zijn 24 april, 15 mei, 29 mei, 19 juni, en de generale op 26 juni. De composities die ingestudeerd worden zijn 'The Good, the Bad and the Ugly" van Morricone, 'Con quest of Paradise' van Vangelis en 'The Second Waltz' van Sjostakowitsj. Als vanouds is de leiding in handen van musicus Piet Westhoeve die op enthou siaste en gedreven wijze met u aan de slag zal gaan. Piet Westhoeve is pianodocent aan de Muziekschool en heeft in de loop der jaren ook veel ervaring opge daan met het leiden van ensembles en orkesten. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij de administratie van de Muziekschool in het Diek- huus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Middelhamis met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en instrument. U kunt zich ook aanmelden via telefoon nummer 482400 (tussen 9.00 en 12.00 uur) of via E- mail muziekschool @hetdiekhuus.nl Aan de deelname zijn geen kosten verbonden en voor alle duidelijkheid: Ook niet leerlingen van de Muziek school zijn welkom! We rekenen weer op een orkest met ongeveer 70 spelers die fantastisch musiceren. Ardl Keukens b.v. is een jong en dynamisch bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft in levering en montage van luxe inbouwkeukens. Persoonlijke aandacht, klanttevredenheid en service staan bij Ardl Keukens hoog in het vaandel. Door het succes en uitbreiding van onze nieuwe collectie 'Ardi-Kwaliteits-Keukens', hebben wij onze showroom moeten vergroten. Daarom zijn wij op zoek naar een enthousiaste Naast de uitdagende baan van verkoper bestaat deze functie tevens uit adtninistratieve taken, zoals orderverwerking en ordercontrole. Wij denken aan een kandidaat die: commerciële vaardigheden in de detailhandel heeft opgedaan affiniteit heeft met keukens goede contactuele eigenschappen en een prima mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid heeft flexibel is ingesteld en accuraat kan werken actief en klantvriendelijk is en die gewend is kwaliteit te leveren! een leeftijd heeft tussen de 25 en 35 jaar Wij denken aan een kandidaat die: affiniteit heeft met houtbewerking actief en flexibel is ingesteld géén 9-5 mentaliteit heeft accuraat kan werken klantvriendelijk is en die gewend is om j<waljteit te leyereni zowel zelfstandig als in teamverband kan werken een leeftijd heeft tussen de 20 en 30 jaar Wij bieden uitdagende functies in een jong team met een open en informele sfeer en een salaris overeenkomstig leeftijd, capaciteiten en ervaring. Spreekt u dit aan? Stuur dan binnen 10 dagen uw handgeschreven sollicitatiebrief, voorzien van een CV, naar onderstaand adres, t.a.v. dhr. T. Aarnoudse Acquisitie, naar aanleiding van deze advertentie, wordt niet op prijs gesteld. EIIIVIIDEtl-IIIEUWS WiWl&ië^m^Mw- Hut bezoek an Stad an hut HaeringvlietPrinses Juliana mit twiee poppen in de Flakkiees küeeder- dragt, Mw. Brinkman de vrouwe van de Burgemieester, Hut echtpaer van dur Mast- Zwarts die hun diamanten bruuloft vierende in Prins Bernliard eevenie- ens mit twiee poppen. Defootoo komt uut hut boekje Stad aan 't Haringvliet zoals het was. Uze Prinses Juliana is op 94-jaerege leeftied in dur slaep èsturve. Hut is niejt zoeo mar iemund die èsturve is; hut was de prinses en Keunengin van dun tied wêêr in wiele groeot ègroejd binne. Hut was de Keuneginne die we op cle fiets zagge rieje in geweun tussen de meansen zagge loape. Die in dur jonge jaeren mit un stel meedestudentes geaermd deur Leiden liep, as un groep vrolukke gezellege meiden. Oak un Keuneginne die op dur verjaerdag op hut bordes van Paleis Soestdijk het défilé mit liefde in waermte ofnam. Ze was vroeger veel mit dur moewder saemen, zonger vao- der, broers of zusters. Hêêl Nederland was dan oak blieje voor dur dat ze mit un vlotte jonge prins vromme kwam van un winter sport- fekajnsi. Wêêr ze dan oak op 7 janne- waori 1937 mit ètrouwd is. Toe dun oorlog in meije 1940 uutbrak vurtrok Prinses Julia na it dur twiee dochters naer Canada.Om nae un vurbluuf van vuuf jaer mit driej dochters gelokkug wêêr vromme in uus land te kom men.In hut naejaer van 1947 bezocht hut Prinseluk paer uus moeoje eiland Goeree in Ooverflakkiee zie biegöönde footoo's van Stad an hut Haeringvliet in Oudurp. Om dan in ougustus 1948 hut stokje van dur moewder Keunegin Wilhelmina oover te neemen. Keunegin Juliana was un goewd, life, waerm in un ieenvouwdug means. Dur wier wellus gekscheerend oover dur èzeid; "As Neder land oeojt un republiek zouw woore, maeke we Juliana de ieerste president" in zoeo was hut As Keunegin schafte ze de raore geweunte voor dur bezoekers of, om achter- uut te loapen wannéér ze bie dur èweesd waere.Ze wouw dan oak niejt mit Majesteit anèsprooke woore hao plaets èvonge. Oak was hut wel leuk toe ze op un kêêr un bezoek an un huus in un nieuwbouw wijk in Amsterdam zouw brien- ge. Alles was toet in de puntjes èreegeld. Mar toe Keunegin Juliana ter plekke was bellende ze bie de buuren an ,toe die oope deeje zei ze; Ik ben Koningin Juliana in wil bij U in huus kijken" ze wouw weete hoe of hut ur bie geweune maensen an toe ging wêêr ze niejt an èkondugd was. Zoeo binne dur nog wel un antal van die bekende voorvallen wêêr ze dur eige niejt an hut protocol hiew, mar dêêr trok Keunegin Julianabliek baer dur eige niks van an. In dan niejt te vurgeeten de Keuneginnedag op 30 april de schoolkinders alle maele oran je op in un sjerp omme ,in mit de hêêle schoole naer durp om voor hut gemieente- huus bie de meziektente Vaoderlandese ver sjes te zingen Zoeoas Gelukkig is het land. Alle man van Neerlands-stam, Wie Neer- lands bloed in netuurluk un paer coupletten van hut Wihelmus. lederieen zong dan uut volle borst mee in dee zun pet of Mot je noe uus kieke wannéér hut feest is dan zieje lal lende jongere mit plestieke glaezen bier in dur haon uus nieuwe volkslied zinge:" 01e, oleeeee-oleeeee- oleeeee .Want wat hut Wil helmus is weete ze géén ieens. Ja hut dee mun wel wat toe 'k op zaeter- dag 20 maert 2004 hoeorende dat Prinses Juliana èsturve was. Op zoeo'n mement realiseer je ,je eige dat ur un tiedpeark van waermte in gezellugheid is ofèsloote. Dat keunegin Juliana mag ruste in vreede. Hellevoetsluus maart 2004. De groewten van Job van Klaos van Job Padmos in Gerda van Koos van Gurp. mar geweun as Mevrouw. Bie un terugblik op in oover dur leeven in de kranten in op de tee- leviezi kwam eigeluk oak un dêêl van je eige leeven voorbie. Zoeoas hut bezoek wat ze brocht in 1953 an de deur de ramp ètroffe plekken, op uus eiland in ,in Ziee- land In ondanks dat ze mit de hêêle femieli in jannewaori 1962, in Oeosteriek dur 25 jaerug huweluks jubileeüm an hut vie ren was.Stong Keu negin Juliana toch mar dun oaren dag bie de slachtoffers van de hut treinonge luk wat dun voore gen dag in Harmeien Hul Prinseluk paer in Oudurp wêêr ze un bezoek brochte an un stik land van leewit Vurhaoge in hut Ouwe-Nieuweland dat ze an hut uutmienen wae- re. Van links naer reks Lies Tanis-ViirhaogeCees Tanis Gzn., Aat Tanis( noe Aat van dur Bok-Taenis)Wnd. Burgemieester Grinnewis, Prinses Juliana, Jan Voogd Czn. Prins Bernhard in de rest is onbekend.Deeze foot- oo stong 4 november 1947 in hut Christelijk nationaal streekblad voor Goe- re en Overflakkee OPBOUW ^É^^ii^^^^^^^^^^te^^ffi^^^^^^^^^^^S^^^^^^^^^^^^^I Het interkerkelijke koor heeft als doel het uitdragen van het evange lie door middel van zang. Want, zo meent men, zingende mensen zijn blije mensen, en als de boodschap de harten werkelijk raakt zal de blijdschap nog groter zijn. De leden komen veelal van de Zeeuwse en Zuid Hollandse eilanden. Er is een grote verscheidenheid onder de leden, zowel op kerkelijk gebied als op ander terrein, maar de leden hebben één gezamenlijke hobby: zingen. En dat brengt allen op één lijn. Bij het samen zingen kent iedereen immers dat gevoel van saam horigheid? Het koor repeteert iedere maandagavond van 19.45 tot 21.45 uur in de Nieuwe kerk van Zierikzee. Deze kerk heeft een schit terende akoestiek. Het koor staat vanaf de oprichting in 1998 onder leiding van musicus Peter Wildeman uit Tholen. Het brede repertoi re bestaat veelal uit psalmen, geestelijke liederen, gezangen en soms ook klassieke stukken en vaderlandse liederen. Vindt u zingen leuk en bent u een beetje nieuwsgierig geworden? Schroom dan niet en kom naar een repetitieavond of zanguitvoering. De eerstvolgende zanguitvoering, is een Paaszangavond op 10 april a.s. in de Nieuwe kerk te Zierikzee, aanvang 19.30 uur. U bent er har telijk welkom. Er zal dan een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor vluchtelingenhulp. Voor meer info kunt u bellen naar Carolien Schot, tel. 0I11-4I7912, of kijken op website www.eilandenkoor.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4