TOeU Chinees restaurant 'Beach Point' geopend Kleding- en speelgoedbeurs \Jcr^eUkcn Scouting Goedereede bewijst H.K.H. Prinses Juliana de laatste eer Vlooienmarkt Paasei-jacht bij Albert Heijn in Hellevoetsluis EIIAnDBI-niEUWS yiMif ^csU hn^etul, /ifjnt i /Ifjrit 2 •4^^^^ 5 '^ctn'^^ctlkt: Vriendelijke groeten, tot volgende week vrijdag bij leven en welzijn. Basiscursus keyboard Slapen tijdverspilling? POORT GRAAT WORTEL ZWART VERDOVEN ZEE TAART PEZEN WEVEN ZOEK REDE EGEL VERVEN LEEG THEEZAK KROOS OGEN Jarinda Van Splunter (Ouddorp) hoopt op 3 april 12 jaar te worden. Vanuit onze raadselhoek wensen we jou een goede verjaardag toe. T A A R T W P V H A E R E 0 E E E D A V O R Z R E W E R D T E V Z N T 0 G E N E A 0 V E C L A N K E E G E L V I N L A K R O 0 S Anne Co Heystek (Sommelsdijk) Cornells VlUerlus (Dirksland) PAGINA 11 VRUDAG 2 APRIL 2004 In het MFG 'De Dorpstienden' te Ouddoip wordt traditiegetrouw op de zaterdag voor Pasen de jaarlijkse kleding- en speelgoed- beurs georganiseerd door peuterspeelzaal 'De Gomet' van 09.00 tot 13.00 uur. Dit jaar zal er naast de beurs op 10 april tevens een roitunelmarkt zijn en kan er bij voorbeeld een rondrit worden gemaakt met een brandweerwagen. Voor de liefhebber zal er verse vis gebakken en verkocht worden. Voor de kinderen zijn er suikerspinnen en kan er bij een echte piraat gegrabbeld wor den in de schatkist. De beurs wordt opge luisterd door livemuziek! Heeft u kleding t/m maat 176, babyartikelen (bedjes, campingbedjes, boxen, buggy's etc.) of speelgoed dat u wilt inleveren om te verkopen, dan bent u van harte welkom op onze inleverdagen. Op maandag 5 april en dinsdag 6 april kunt u op de peuterspeelzaal terecht van 09.00 tot 11.00 uur, op woensdag 7 april en donderdag 8 april in de avonduren van 19.00 tot 20.30 uur. Graag in gesloten zak of doos en voorzien van naam en adres aanleveren. Voor artikelen onder 50 is 50 ten behoeve van de peuterspeelzaal, voor artikelen boven 50 is 30% bestemd voor de peuterspeelzaal. Rommelmarktspullen kunt u t/m 9 april a.s. inleveren op de peuter speelzaal. We hopen u op onze beurs te zien, de koffie en cake staan klaar! Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met Marjan Fokker 682392 of Esther Keyzer 687343. Donderdagavond 8 april van 19.30 uur tot 20.30 uur start er weer een nieuwe cursus 'Basiscursus keyboard'. In deze cursus leert u in 10 lessen alle basisvaardigheden zoals het spelen op het keyboard, noten lezen, het ritme en eenvoudige akkoor- denleer. Donderdagavond van 20.30 uur tot 21.30 uur start de vervolgcursus key board. Door het grote enthousiasme van de kinderen en de ouders komt er in april weer een muzikaal feest met Beethoven Beer en Mozart Muis voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Voor meer informatie en aan melding kunt u bellen naar; Karin van Toer 493552. Sommige mensen vinden slapen maar tijd verspilling. Zij geven de voorkeur aan een heel druk dagelijks programma en willen pas gaan slapen als zij verschrikkelijk moe zijn. Anderen daarentegen die de ene nacht na de andere liggen te woelen en te draaien, zou den ik weet niet wat willen geven voor een nacht lekker slapen. Waarom hebben som migen er zo veel moeite mee om de slaap te vatten of door te slapen terwijl anderen dol graag wakker blijven. Moeten we slaap als een luxe of als een noodzaak zien? Dit onderwerp wordt maandag om 21.00 uur behandeld in het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Yvonne Caka. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. Puzzelregkment 1. Stuur je oplossingen aan bet eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA MiddeUiarnis. Per maand zijn er 100 h 120 punten te verdienen. 2^1fgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten c^. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10-. In de maand april gaan we er weer fanatiek tegenaan. Om te beginnen zullen we het laatste Bijbelraadsel compleet laten zien. Op de één of andere manier heb ik iets verkeerd geko pieerd. Vandaar herkansing. Gijsbert van Gils (Achthuizen) maakte een raadsel met 4 kolommen. De opdracht is: Ver bind de namen uit de eerste rij met de zinnen, namen en Schriftgedeelten die erbij horen. W7« iljlvro»a hat? Wat werd er gazagd/gevraegd? Tegen wie? Weer vind Je het terug? 1Jezus. A-1:De Heere heeft mij gezonden dat ik u tot koning zalve. B-1:Saul. C-1:Richt. 16:6 2. Delila. A-2: Zijt Gij de Koning der Joden? B -2: Jezus. C-2: Markus 14:32. 3. Samuel. A-3: Heere, wie is het? B -3: De discipelen. 0-3: Joh. 13.24-25. 4. Jezus. A-4: Gij zult in deze nacht allen aan Mij geërgerd worden. B-4: Jezus. C-4: Markus 15:2. 5. Simon Petrus. A-5: Wie zeggen de mensen, dat Ik de Zoon des mensen ben? B-5: Jezus. C-5: Luk. 10:25. 6. Pilatus. A-6: Heere, wat doende zal ik het eeuwige leven beërven? B-6: Jezus. C-6: Matth. 16:13. 7. Simon Petrus. A-7: Verklaar mij toch waarin uw grote kracht zij. B-7: Discipelen. C-7: Joh. 12:9. 8. Een wetgeleerde. A-8: Heere, niet alleen mijn hoofd, maar ook mijn voeten en hoofd. B-8: Simson. 0-8:1. Sam .15:1. Kunnen julhe het raadsel van Marjolein Meyer uit Ouderkerk a/d Ussel oplossen? Probeer het! BIJBELSE NAMEN MET DE LETTER A 1. De vrouw van Nabal (1 sam. 25) 2. De broer van Petrus 3. De moeder van Ammon, de zoon van David (2 Sam. 3) 4. Toen David uit Gath kwam, ging hij naar de spelonk(1 Sam. 22) 5. De Heere wees twee mensen aan om dingen te maken voor de tabernakel: Bezaleël en (Ex. 35) 6. Een stad van de Filistijnen (1 Sam. 6) 7. Wie zei: "Gij beweegt mij bijna een V^y christen te worden?" (Hand. 25) 8. Zoon van Hezron (1 Kronieken 2 24) Jeroen Poortvliet (Dirksland) zwengelt onze puzzelzin aan en geeft een doorstreper om onze hersenen op uit te leven. Streep deze woorden weg: Lianne Lodder (Sommelsdyk) De Cito-toets en het oefenen voor de ouder avond hebben de nodige energie gekost. Wel leuk dat het allebei gelukt is. Een trouw is natuurlijk altijd leuk. Waar gaan jullie naar toe met het kamp? En hoe lang? Jarinda van Splunter (Ouddorp) Rick in bad doen op een vrije dag is vanzelf heel aardig. Hij mag er zijn met z'n 8 pond. 't Is raak met de uitslag van de Cito-toets zeg. Fijn hoor. 'k Ben benieuwd of er een nieuwe fiets op stal staat voor je. Anja van Splunter (Ouddorp) Geniet je ook zo van Rick? Leuk zeg dat jul lie met de klas naar Rozenburg gingen. Schepen kijken boeit altijd. Carolien van Splunter (Ouddorp) Lach maar lekker terug naar je guitige broer tje. Zie de lagere cijfers weg te werken. Dag! C-^^décKï) G^^^ 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Aan tafel dekken en afruimen. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Als ik uit mijn bed kom. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Dan zou ik op een hangmat lekker lezen en bediend willen worden. Voor wie heb je bewondering? Voor mijn vader en moeder.. 5. Wat is de beste uitvinding? De computer. 6. Het mooiste boek? Verwoestend water. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Ds. P. den Butter. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Rodelen in Limburg. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Aan buitengesloten en geplaagd worden. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Als ik uit ben van school en als ik m'n huiswerk afheb.. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Een mobieltje, computer, vishengel en allerlei dure dingen kopen. 4. Voor wie heb je bewondering? Opa en oma bewonder ik erg en mijn vader en moeder ook. 5. Wat is de beste uitvinding? De computer. 6. Het mooiste boek? De bunker van Leendert van Wezel, De Rooie Ruiters van Johannes Visscher. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Dominee Gunst. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? We waren een keer aan het skelteren en toen raakte het stuur vast en scheurden we de sloot in. De leden van Scouting Goedereede ondertekenen het condoleanceregister. Afgelopen zaterdag 27 maart, heeft Scouting Goedereede met alle leden het condoleance register getekend in het gemeentehuis van Goedereede. Het gemeentehuis is normaal gespro ken op zaterdag gesloten, maar omdat Prinses Juliana beschermvrouwe was van de Scouting, heeft de gemeente een uitzondering gemaakt voor Scou ting Goedereede en het gemeentehuis geopend van 10.30 tot 11.00 uur. De Scouting is een vereniging die normen en waarden hoog in het vaandel heeft. De kin deren wordt eerbied en respect bijgebracht voor medemens en natuur. Aspecten die tegenwoordig helaas te weinig worden gewaardeerd en benadrukt. De leiding van Scouting Goedereede vond het belangrijk om ook de kinderen het condoleance register en hen uit te leggen waarom prinses Juliana zo belangrijk was voor de Scouting in het algemeen. De kinderen waren dan ook behoorlijk onder de indruk. In 1936 werd Prinses Juliana beschermvrou we van het Nederlands Padvindsters Gilde, één van de voorlopers van de in 1973 opge richte Vereniging Scouting Nederland. Van af 1947 oefende zij deze functie ookuit voor de Nederlandse Gidsen Beweging, de lande lijke kathoheke meisjesorganisatie. In 1950 werd de prinses officieel tot padvindster geïnstalleerd, een heel bijzondere gebeurte nis. Haar padvindstersnaam was: Movave- do: Moeder van vele dochters. Zij heeft die naam altijd met ere gedragen. Gedurende haar hele leven bleef prinses Juliana onze jeugd- en jongerenorganisatie een warm hart toedragen. Zo blijft zij in de herinnering van veel Scouts voortleven. Scouting Goedereede bestaat ruim 25 jaar en telt ruim 60 leden, inclusief de leiding. Scouting Goedereede is verdeeld in 2 groe pen; van 6 t/m 10 jaar Welpen Kabouters en vanaf 11 jaar de Zeeverkenners. De opkomsten worden op zaterdagochtend gehouden in het clubhuis te Stellendam, nabij de betoncentrale. De opkomst voor de Zeeverkenners begint om 9.30 uur, de opkomst voor de Welpen Kabouters begint om 10.00 uur, beiden duren tot 12.00 uur. Indien u of uw kind geïnteresseerd is, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen. U kunt altijd vrijblijvend een opkomst mee draaien." Het afgelopen weekend heeft de paashaas bij de Albert Heijn vestigingen op Goeree- Overflakkee: Ouddorp, Middelhamis en Oude Tonge eieren verstopt. De komende twee weken kunnen kinderen op jacht naar de eieren. Met als beloning een leuke paasverrassing. Voor alle kinderen tot en met 10 jaar orga niseert Albert Heijn een echte paasei-jacht. Van maandag 29 maart tot het paasweekend kunnen kinderen in de winkel op zoek naar de eieren. Supermarkt manager van de AH vestiging Middelhamis, dhr. R.H. Radema ker: "Zijn alle eieren gevonden, dan ligt er natuurlijk een leuke paasverrassing klaar". Voor de ouders heeft Albert Heijn net als elk jaar weer volop keuze uit een prachtig paas- assortiment. Dhr. Rademaker: "We hebben alle ingrediënten in huis om kleur aan het paasontbijt te geven en van Pasen een gezeUige en lekkere gebeurtenis te maken". Voor informatie over de paasei-jacht kun nen ouders en kinderen te recht in de win kels van Albert Heijn Ouddorp, Middelhar- nis en Oude Tonge, of op de websites van deze winkels: www.ah-ouddorp.nl, www.ah-middelhamis.nl, www.ah-oude- tonge.nl. Op zaterdag 3 april wordt er in het sport centrum De Eendraght aan de Sportlaan in Hellevoetsluis weer de maandelijkse vlooiermiarkt gehouden. Dat de Helle- voetse vlooienmarkt in een behoefte voor ziet blijkt elke keer weer uit de overweldi gende belangstelling die bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tientallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen van eigenaar veranderen. Voor de vlooienmarkt kunnen alleen parti- cuUere standhouders geplaatst worden, die hun overtollige goederen willen verkopen. Er mogen bedrijfsmatig geen goederen worden verkocht. De vlooienmarkt in Hellevoetsluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 14.00 uiu" en de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men bellen met Kwekel Evenementen, tel 0181-313742. De eerstvolgende vlooienmarkt wordt gehouden op zaterdag 1 mei 2004. Burgemeester C. Sinke beschildert een draak. (Foio: Persbureau Flakkeej. Met het beschilderen van een draak door burgemeester C. Sink van Goedereede, een dansshow en veel vuurwerk werd het Chinees restaurant 'Beach Point op 24 maart ofUcieel geopend. De exploitant van het restaiurant, de familie Kwok is afkomstig uit Hong-Kong en de heer Kwok heeft ongeveer dertig jaar ervaring in de horeca. Het restaurant heeft imniddels een nieuwe keuken waar bijzondere gerechten uit de Kantonese, Pekinese en Szechuan keu ken worden bereid. Volgens Sinke staat het restaurant op één van de mooiste plekken van de gemeente Goedereede. 'Beach Point' vindt u aan de Punt 3 in Ouddorp, langs de N57, tel.:0187-683550.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11