Minister Van der Hoeven bezocht Bosseschool The Passion of the Christ Weer jubilaris bij EHBO Ouddorp Een nieuw damtoernooi Damverenlglng ENEO '52 te Melissant EiiAtiDBi-raEyws Ingezonden: Uitslagen damclub 'Denk en Zet' Uitslagen Damver- eniging Dirksland CDA Zuid Holland wil meer ruimte voor jongeren Oud papier ophalen Goedereede we. Ook dit jaar was er weer een klein feestje bij de EHBO afdeling Oud dorp. Tijdens de jaarvergadering in 'Dorpstienden' werd ondermeer stilgestaan bij het 25-jarig lidmaat schap van Jan Meijer. Kleine dingen Afdeling 1 Maandag 22 maart: Op dinsdag 29 maart 2004 heeft minister M.J.A. van der Hoeven van OCW een bezoek gebracht aan de Bosseschool. Zij was hiervoor uitge nodigd in het kader van het 125 jarig bestaan van de school dat dit jaar uit voerig wordt gevierd. In verband met het overlijden van prinses Juliana werd het bijzondere bezoek op ver zoek van het ministerie sober gehou den. Dat hield o.a. in dat de minister niet werd verwelkomd en toegezongen door de kinderen zoals eerst de bedoe ling was. In gesprek met de minister Gemeentelijke vraagstukken Klassenbezoek Uitslagen van maandag 29 maart 2004 Afdeling 1: De uitslag was als volgt: Hieronder nog enkele fragmenten uit de partijen PAGINA 10 VRUDAG 2 APRIL 2004 Je kunt geen krant of tijdschrift openen of je komt ergens wel een berichtje tegen over de veel besproken en omstreden film over het lijden van Jezus. Niet alleen op papier, maar ook de televisie maakt reclame voor deze film die binnenkort in Nederland in premiè re gaat. Christelijke omroepen hebben zich geijverd om de uitzendrechten te bemachti gen, want - zo meent men - deze film is uitermate geschikt om te evangeliseren! Hun argumenten zijn datje door middel van deze filmbeelden het gruwelijke lijden van Jezus onder de aandacht van de mensen kunt brengen, ze zien dan hoe vreselijk het hjden van Jezus wel is geweest! Enkele fragmen ten van deze film zijn al op de televisie geweest en zijn op het internet te zien, je krijgt de meest verschrikkelijke en bloedige beelden voorgeschoteld - bloed, geweld en vernedering! Ooggetuigen die deze film hebben bezocht en gezien, zijn diep onder de indruk van alles wat deze film te bieden heeft, van het begin tot het einde boeit het verhaal en de indringende beelden dermate, dat men amper de ogen droog houdt. Ja.de makers van de film zijn er zéker in geslaagd het lijden van een mens uit te beel den, en daar houdt het voor mij dan ook op. Het gevoel bekruipt mij dat al die duizenden mensen, die al of niet met natte ogen de bio scoop verlaten, in feite een reproductie zijn van de schare die op Golgotha stond en aan schouwden dat Jezus gekruisigd werd! Ook zij waren ontzet van wat ze zagen, zeker toen er een diepe duisternis viel! Maar dat was het dan.De enkelen die wél de diepe achtergrond probeerden te begrijpen, wer den al héél snel vervolgd! Er is nu een discussie ontstaan over de inhoudelijke waarde van deze film, is hij geschikt voor evangelisatie? Ja, zeggen de voorstanders; nee, zeggen de tegenstanders. Of het nu waardevolle informatie is en de mens tot bekering brengt, daar Uggen de makers en uitbaters van deze film waar schijnlijk niet van wakker. Voor hen is de film waardevol omdat het een zogenaamde kaskraker is; er wordt grof geld mee ver diend, en niet te vergeten: aanzien! Dit alles roept een hevig verzet in mij op, want het lijden van Jezus is niet in een film of voorstelling uit te beelden. De mensen die deze film gaan zien, worden op het ver keerde been gezet, het menselijk been! Ze worden opgescheept met afgrijzen en mede lijden, sommigen tot huilen toe bewogen om alles wat de persoon die Jezus moet uitbeel den te verdragen krijgt, een acteur die na de opnames zich wast, opknapt en zijn pilsje drinkt en terug ziet op een geslaagde perio de. De bijbelse Jezus zegt: "Weent niet over Mij, maar over uzelf en uw kinderen!" Wat men te zien krijgt is een halve waarheid, en in mijn beleving is dat een leugen; men pro beert door middel van die vreselijke film beelden het lijden van de mens Jezus te laten zien, maar dit is maar een fractie van het lij den. Waar het ten diepste om gaat, is niet uit te beelden. Het niet te bevatten lijden van Jezus is dat Hij uitriep in grote bittere nood: "Mijn God, Mijn God, waarom heb Gij Mij verlaten?" Deze noodkreet laat ons weten dat Jezus los was van de Bron van alle leven, van God de Vader; dit was een hel voor Hem.Het was ook de helEn dat zal het ook voor ons zijn als we los zijn van onze Schepper door eigen schuld, maar Jezus is voor ons vrijwillig de eeuwige ver doemenis ingegaan om ons vrij te pleiten bij Zijn Vader. Dat is de boodschap van Goede vrijdag, en niet het opwekken van medelij den! De opstellers van de geloofsbelijdenis heb ben dit goed aangevoeld als zij schrijven 'Nedergedaald ter helle!' Hij daalde inder daad neer om te ondergaan wat wij verdie nen, in onze plaats... God de Vader was bezig in zijn niet te begrijpen barmhartige liefde om deze vervloekte wereld met zich zelf te verzoenen door middel van een offer, het Offer, Jezus Christus! Deze ontbrekende waarheid is het verdovende gif wat voor- vloeit uit die film. Velen onder ons liggen niet wakker van de breuk tussen God en de mens; nee hoor,want God is liefde en dus creëren we een lieve God naar onze behoef ten, toch? Eén die 'liefdevol' het een en ander door de vingers ziet. Met eerbied gesproken zie ik om me heen dat menigeen God zo als trekpaard voor zijn karretje spant. De enerzijds rechtvaardige vertoorn de God, maar ook de liefdevolle Schepper van alle leven komt totaal niet aan de orde in deze verfoeilijke film, maar de lijdende en brute mens staan centraal! Juist het niet te kunnen uitbeelden of bevatten wat dit heeft betekend voor Jezus als mens zonder zonde, het menselijke drama breed uit te meten, zie en ervaar ik als een hstige valstrik van de satan. Deze heeft er alle belang bij dat we in het medelijden blijven steken, verder mogen we van koning der leugenaars niet denken. Over mogen gesproken.mag het wel, om een dergelijke film te maken? Mij dunkt van niet. God verbiedt ons om afbeeldingen van Hem te maken. Dikwijls heb ik me afge vraagd waarom God dit verbiedt. Maar nu vallen voor mij de stukjes op zijn plaats, het pogen van de mens om een kopie van God te maken is en blijft een schamele kopie die de echte God verdoezelt; men neemt genoegen met een stuk waardeloze surrogaat dat het zicht op het waarachtige beeld van God in de weg staat! Een beeld zoals God zich openbaart in Zijn Woord, de bijbel! Wij maken een god zoals wij denken dat Hij is, wij beelden het lijden van Jezus zó uit dat we ermee uit de voeten kunnen. De film over het lijden van Jezus is hier een duide lijk bewijs van! Men is vol lof over deze film. Men gaat er voor: ja, nü kunnen we daadwerkelijk zien hoe erg Hij geleden heeft... Ach, wat een dwaalspoor.Daarom kan ik niet zwijgen om een waarschuwing te laten horen: laatje niet bedriegen. Ik kan me niet ontrekken aan de waarschuwing die Jezus zelf liet horen als Hij zegt - vrij vertaald: "Pas op voor de valse Jezussen die zullen opstaan; namaak..., allemaal bedrog!" Welnu..., Mei Gibson, de maker van de film, heeft er één gecreëerd onder het mom van! Er worden vragen gesteld of we bezorgd moeten zijn voor aanslagen, gepleegd door terroristen. De bijbel leert ons dat we bezorgd moeten zijn voor dat wat de geest doodt en niet het lichaam. Mijn bezorgdheid is dan ook de geestvemielende invloed die uit zal gaan van deze film. Het doet mij dan ook verdriet dat omroepen met een 'C' in hun naam staan te popelen om deze film te mogen uitzenden. Joh.Wolfert, Dirksland. Jan Meijer (links) heeft zojuist het speldje ter gelegenheid van zijn vijfentwintig jarig jubileum ont vangen uit handen van de heer Birkhoff. Vanaf 15-jarige leeftijd is Meijer al lid van de EHBO afdeling Ouddorp. Ondanks dat de EHBO afdeling ook met een teruglopend ledental kampt is de jubilaris altijd lid geble ven van de EHBO. Voorzitter Karin Soeteman-v.d. Klooster prees de trouw van Meijer: "Je hebt al veel meegemaakt binnen de afdeling, zoals de vele veranderingen maar jij bent altijd een trouw lid gebleven". Namens de afdeling kreeg Meijer een pen met inscriptie overhan digd. De heer Birkhoff, bestuurslid van de lande lijke vereniging EHBO Nederland, was eveneens aanwezig. Ook hij dankte Meijer voor zijn trouw en feliciteerde hem met het jubileum. Hij liet zijn felicitaties vergezeld gaan met het opspelden van het onderschei dingsspeldje en hij sprak de hoop uit dat Meijer nog 25 jaar bij de afdeling actief zal blijven. Meijer verklaarde niets zo veel aan zijn onderscheiding toe hebben te voegen. Wel vond hij het vroeger veel gezelliger dan tegenwoordig. Nu zit deze vermindering van gezelligheid niet bij de collega EHBO-ers, maar hij mist de buitenoefeningen van vroe ger. "Toen waren de oefeningen, die geza menlijk met de BB en de Brandweer werden gehouden veel gezelliger. Tegenwoordig wordt er niet zo veel meer geoefend en als er dan bepaalde dingen geoefend moeten wor den is dat meestal binnen", verklaart Meijer. De jubilaris heeft van het geleerde - geluk kig - nog maar weinig in de praktijk behoe ven te brengen. Het waren meestal maar kleinigheidjes waar hij als EHBO'er mee te maken krijgen. Van beroep is Meijer dak dekker, waar zéker de mogelijkheid aanwe zig is om met brandwonden of valpartijen geconfronteerd te worden. Het langzaam teruglopende ledental van de vereniging wordt veroorzaakt doordat veel bedrijven zelf EHBO-cursussen organise ren. Dus het verplicht bezoeken van EHBO- avonden - voor het behoud van het diploma - is geen vereiste meer. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met voorlichting over brandwonden. Vriendschappelijke wedstrijd 23 maart jl. H. de Boer - J.A.Dekker1 i K. Osté - A. van der Veer2-0 M. van Wijk - A. Doom2-0 J. de Koning - 1. Koese0-2 C. Verdonk - A. Verolme2-0 J. Vorthoren -- H.H. Verolme 0-2 L. Schram - J. Jordaan 1 - B. de Geus - H. Bijdevaate1 - i L. Boudewijns - R. Jacobs 0-2 Denk en Zet ging op bezoek bij De Kroon- schijf in Mookhoek, een klein dorpje bij Strijen in de Hoekse Waard. De Kroonschijf staat bekend als een sterke vereniging. Beide verenigingen traden aan met een combinatie van spelers uit hun afde lingen. Het werd een gezellige wedstrijd, waarin flink voor de punten gestreden werd. Dekker behaalde een knappe remise aan het eerste bord. Telkens wisselde de stand. Ten slotte werden de punten door beide vereni gingen gedeeld. Daarnaast namen zaterdag 27 maart enkele spelers van Denk en Zet deel aan het Suiker- damtoemooi in Puttershoek. R.Jacobs en A.Doorn vielen in de prijzen. Competitiewedstrijden 29 maart jl. I. Mackloet - A. van der Veer1-1 C. Spee - I. Koese1-1 Afdeling 2 W. Vroegindeweij - H.H. Verolme .0 - 3 Afdeling 3 R. Jacobs - B. du Pree3-0 J. A. Nipius - J. Groenendijk0-3 D.A. Doomhein - R. Jacobs 0-3 B. du Pree - R. Jacobs1-1 In afdeling 1 ging het om de beslissing voor het kampioenschap. I. Mackloet en C. Spee stonden samen op een gedeelde eerste plaats met nog een wedstrijd te spelen. Van.der Veer deed zijn sportieve plicht. Mackloet wist geen voordeel te behalen; de partij ein digde in remise. Na deze remise had Spee voldoende aan een gelijkspel, want bij een gelijke stand beslist het onderlinge resultaat. Aangezien Spee een keer van Mackloet gewonnen had kwam de titel bij Spee terecht en moest Mackloet genoegen nemen met een eervolle tweede plaats. In afdeling 2 speelde Verolme een belangrij ke wedstrijd. Wilde hij mee blijven doen voor de eerste plaats, dan moest er gewon nen worden. In het middenspel zag Vroegin deweij een combinatie over het hoofd die Verolme twee stukken winst opleverde. Vroegindeweij verraste nog met een slagzet, maar het kostte hem teveel schijven om Ver olme van winst af te houden. In de volgende wedstrijd gaat de strijd tussen H.H. Verolme en J. van Hoorn, die evenveel punten hebben, en A. Verolme, die met een punt minder volgt. In afdeling 3 had Jacobs een drukke avond. Hij speelde drie partijen waarvan hij de eer ste twee won. De derde partij werd remise. Een knappe prestatie van Du Pree. Hij bezorgde Jacobs de eerste verliespunten. Nipius en Groenendijk speelden een partij met wisselende kansen, eerst was Nipius in het voordeel, maar uiteindelijk trok Groe nendijk aan het langste eind. De wintercompetitie op de verschillende damverenigingen raakt ten einde. Tot aan september gaan de deuren dicht. Dat bete kent vier a vijf maanden niet dammen. Dit was voor een aantal dammers aanleiding om er vorig jaar bij het bestuur van de dam ver eniging 'Denk en Zet' op aan te dringen om een nacompetitie op te zetten. Het bestuur heeft daarop positief gereageerd. Gelet op het daverend succes in 2003 heeft het bestuur besloten om het toernooi blij vend te organiseren, in de verwachting dat nog meer spelers, ook van andere verenigin gen, hieraan zullen deelnemen. Allen die aan de zomercompetitie van 2003 deelgenomen hebben, waren bijzonder enthousiast. Ze zien al weer met verlangen uit naar de com petitie die in de maanden mei en juni zal worden gehouden. Elke maandagavond om half acht, te begin nen op maandag 3 mei, zullen de wedstrij den in 'De Staver' te Middelhamis worden gespeeld. Het gaat om een totaal van 7 wed strijden die volgens het Zwitsers systeem worden gespeeld. Daarbij spelen, kort gezegd, de winnaars tegen de winnaars en de verliezers tegen de verliezers. Aan deze wedstrijden kunnen de spelers van de ver schillende damclubs deelnemen, maar ook huisdammers, die de regels van het dammen kennen, zijn hartelijk welkom. Wie het voornemen heeft om aan deze com petitie deel te nemen, kan zich vóór 18 april a.s. schriftelijk of telefonisch opgeven bij de heer H.H. Verolme, Kastanjelaan 30, 3241 BJ Middelhamis, tel: 485389. De deelnamekosten bedragen in totaal 5. Afd. 1: W. Knöps-D. Wolfert3-0 H. Keuvelaar-M. v. 't Geloofl-i Afd. 2: W. Nieuwland-A. Los 0-3 H. de Munck-M. Poortvliet l-i J. v.d. Groef-W. Stolk 0-3 Maandag 29 maart: Afd. 1; Bekerfinale: Jac. Wolfert-D. Wolferti-i Afd. 2: C. v.d. Kroon-W. Nieuwland J. v.d. Groef-H. de Munck0-3 M. Poortvliet-J. Knöpsi_i Bij aankomst werd zij verwelkomd door Bart Oversier, voorzitter van het schoolbe stuur, burgemeester De Vries-Hommes van Middelhamis en de directie van de school, de heren Bert Kraaijenbrink en Adri Trom mel. Daarna maakte zij kennis met de leden van het schoolbestuur, dhr. G. de Jong, wet houder onderwijs van de gemeente Middel- harnis, dhr. Johan van Nimwegen, ambte naar onderwijs en dhr. Ad Hutink, leer kracht en één van de samenstellers van het jubileumboekje 'Bosseschool 125 jaar', waarvan het eerste exemplaar door hem aan de minister werd aangeboden. Een ander boekje werd door de minister voorzien van haar handtekening en de tekst: "Proficiat en heel veel succes voor team, bestuur en leer lingen in de komende jaren. De directie kreeg van haar als cadeau twee designvazen vervaardigd van glas, speciaal ontworpen in opdracht van het ministerie van OCW. Over de toekomst van de Bosseschool (en andere scholen voor Primair Onderwijs) ging het gesprek aan de hand van enkele stellingen. De minister gaf aan dat in haar beleid het vooralsnog zeker mogelijk is om als zelfstandige school met een eigen bestuur voort te bestaan. Zij raadt echter scholen aan om zich actief bezig te houden met de (financiële) voordelen van samen werking met andere scholen. Door samen werking kunnen ook risico's worden gespreid en gezamenlijke problemen wor den opgelost. Als voorbeeld hiervan noemde zij het opzetten van een invallerspoule waar op scholen een beroep kunnen doen bij ziek te van leerkrachten. De minister noemt het een misverstand dat een bestuurlijke fusie van scholen gezien moet worden als de eni ge juiste weg om samenwerking vorm te geven. Andere vastere vormen van samen werking als een coöperatie kunnen de scho len veel voordelen bieden. Het feit dat er op Goeree-Overflakkee een P.C. federatie van scholen voor Primair Onderwijs bestaat waarvan de Bosseschool een onderdeel is, acht de minister uitermate verstandig en belangrijk. De tweede stelling handelde over de vraag of schoolbesturen een zaak voor professionals wordt. Veel besturen van individuele scho- Minister Van der Hoeven laat zich door de kinderen voorlichten over het lesmateriaal op de Bosseschool. len komen in de problemen doordat het voor schoolbesturen steeds ingewikkelder wordt naarmate de school meer zelfstandigheid krijgt. De minister vindt niet dat er geen toe komst meer is voor schoolbesturen in de hui dige vorm, mits de besturen voldoende zijn toegerust om in hoofdlijnen het beleid van de school te ontwikkelen in samenwerking met de schoolleiding en dat beleid te bewa ken. In de praktijk echter ligt hierin een pro bleem. De vraag vanuit de praktijk is of de bestuurlijke capaciteit van de schoolbestu ren die uit vrijwilligers bestaan, voldoende is om de scholen een toekomst van grote zelf standigheid in te loodsen. De minister erken de dat dit een knelpunt kan zijn in de uitvoe ring van het beleid zegde toe hieraan extra aandacht te zullen besteden. Tenslotte wilde de minister nog even ingaan op de stelling dat controle op het onderwijs door het ministerie van OCW noodzakelijk blijft. De scholen worden weliswaar zelf verantwoordelijk voor de kwaliteit van hun onderwijs, maar vanuit inspectie en ministe rie zal getoetst blijven worden of de scholen voldoende kwaliteit leveren en doen wat ze in hun schoolplannen opschrijven. Namens de gemeente Middelhamis vroeg wethouder De Jong o.a. aandacht voor het feit dat Middelhamis als centramgemeente voor het Voortgezet Onderwijs per hoofd van de bevolking een veel hoger bedrag aan onderwijs moet uitgeven dan de omliggende gemeenten van Goeree-Overflakkee. De minister gaf aan dat er elders in het land hiervoor goede oplossingen gevonden waren. Zij zal hierover nader met het gemeentebestuur in contact treden. Na het ontspannen en open gesprek volgde een rondgang door de school, waarbij drie groepen werden bezocht. In groep 4 maakte de minister, die werd vergezeld van haar echtgenoot en 3 medewerksters, kennis met het BOV-lezen (Beginnend lezen en Omgaan met Verschillen), waarbij de leer lingen met diverse leesactiviteiten bezig zijn en de leerkracht zich kan richten op extra instructie aan de z.g. risicolezers. In één van de groepen 1/2 bekeek de minister een werk les met keuzemogelijkheden voor de leerlin gen en in groep 6/7 stelde de minister zich op de hoogte van het contractwerk, dat inhoudt dat de leerlingen binnen een vooraf vastge stelde tijd leerstof doorwerken in een door henzelf te bepalen volgorde en waarbij het mogelijk is om in te spelen op verschillen tussen leerlingen. Bij het afscheid kreeg de minister als dank voor haar bezoek en herinnering een aantal producten van Goeree-Overflakkee mee, zoals Flakkeese bolussen en Ouddorps paas- brood. Hiermee kwam een einde aan een voor de Bosseschool zeer bijzonder bezoek. Het was het eerste hoogtepunt in de viering van het 125 jarig bestaan van de school, dat in april een vervolg zal krijgen in een projectweek over "Middelhamis-Sommelsdijk toen en nu", tijdens een feestweek in mei met een feestprogramma voor de leerlingen en een reünie van oud-leerlingen en oud- medewer kers op 15 mei a.s. De CDA Zuid Holland fractie onderschrijft voor een groot deel inzet van het college van GS rond het jongerenbeleid, zoals verwoord in de Nota Ruimte voor Jongeren. Ondanks onhelderheid of de Staten Generaal de Wet op de Jeugdzorg dit jaar wel of niet gaan invoeren, kan de CDA-fractie met genoegen constateren dat Zuid Holland er klaar voor is. De CDA-fractie vindt het ook goed dat de wachtlijsten beter en uitvoerig gemonitord worden. Tenslotte is meten weten! Doel moet natuurlijk zijn om alle wachtlijsten geheel weg te werken en liever vandaag dan morgen. Ook moet GS vooral kijken hoe de doorlooptijden verlopen bij de Jeugdzorg, want vaak blijkt na de intake het proces van behandeling niet adequaat genoeg opgepakt te worden. Het CDA is van mening dat ook in dit beleidsveld er meer gewerkt moet worden met formuleren van doelstellingen die geme ten worden. Het college moet afrekenbare doelen formuleren zoals ook in het coalitie programma is afgesproken. Hiervoor is het noodzakelijk dat er dit jaar uitgebreide nul meting wordt gedaan en een goed volgsys teem wordt opgezet. Subsidies moeten afhankelijk gemaakt worden van de presta ties. Statenlid Peter Lamers vindt het een gemis te kans dat in deze nota de beleidsdoelen niet zijn gekwantificeerd. Ook het college zou moeten willen weten wat er in 2004, 2005, 2006 of 2007 is bereUct? Niet alleen de sta ten maar ook de belastingbetaler in de pro vincie moet geïnformeerd worden of provin ciaal geld effectief en doelmatig is ingezet. Tenslotte wil de CDA fractie meer aandacht voor preventie. Hoewel repressie en curatie ve zorg van belang is, is voorkomen beter dan genezen. Dat houdt in dat er betere kind- volgtrajecten op jongere leeftijd moeten komen. Op jonge leeftijd moet al gesigna leerd worden als iets fout gaat en dan moet er ingegrepen worden. Het CDA is van mening dat steunfuncties (jongerenorganisaties zoals padvinderij) daarin van belang en vraagt zich daarom of het handig is dat het college de subsidie aan het YMCA wil ver minderen. De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede en op het Havenhoofd. Ook huishoudelijk karton kunt u er bijzetten, dit is geen probleem. Graag het oud papier voor 8.30 uur goed gebundeld buiten zetten. Bij voorbaat dank. W. Doorduin - B. van der Spaan3 - O T. Goedegebuur - A. DoomO - 3 H. Visbeen - H. Zoon1 - 1 A. het Jonk - H. Zoon1 - I W. Doorduin heeft een mooie en spannende partij gespeeld tegen B. van der Spaan. Al bij de I3e zet wist Doorduin een schijf van zijn tegenstander te veroveren. Maar Van der Spaan liet zich daardoor niet ontmoedi gen en bood sterk tegenspel. Toch zou dit schijfverlies Van der Spaan op het laatst par ten gaan spelen, zodat aan verlies niet meer was te ontkomen. Het is T. Goedegebuur dit keer niet gelukt één of meerdere puntjes weg te halen bij zijn tegenstander. A. Doom. En die puntjes had Goedegebuur nu juist zo hard nodig om uit de degradatiezone te bhjven. Bij een niets kwaads vermoedende tussenzet van Goede gebuur, zette Doom zijn tegenstander op meerslag zodat hij naar dam kon combine ren. Goedegebuur liet zich daama niet ver der meer pijnigen en veegde zijn schijven op een hoop. H. Zoon, die vanwege een hartoperatie enige tijd afwezig is geweest, was deze avond weer present en moest de strijd aanbinden tegen zijn rivaal H. Visbeen. Duidelijk was te merken dat beiden niet tot het uiterste wil den gaan, zodat de partij na zo'n anderhalf uur spelen voor remise werd gehouden. Ook de op 26 januari jl, afgebroken partij tussen A. het Jonk en H. Zoon werd voor remise gehouden. In de tweede afdeling is de spanning in de top te snijden. Niet minder dan drie kandida ten verdringen zich daar nog om de eerste plaats. Er moet nog één wedstrijd worden gespeeld tussen B. Grootenboer en Evelien Visbeen. Waimeer Grootenboer deze partij zou winnen eindigt hij op de bovenste plaats. Mocht dit niet het geval zijn dan zal er een beslissingswedstrijd moeten worden ge speeld om de eerste plaats tussen de beide koplopers P. Kom en J. Non die beiden het zelfde aantal punten op zich hebben ver enigd. Wie gaat hier het nestje uit halen!?!? Omdat er geen partijen meer in de tweede afdeling behoefden te worden gespeeld, was deze avond de damclub van Ouddorp uitge nodigd om een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen in Melissant. In een gemoe delijke sfeer bonden zeven spelers van beide clubs de strijd aan om de winst binnen te halen. Dat de wijzen ditmaal niet uit het oos ten kwamen was aan de eindstand goed te merken. De westerlingen gingen er met de volle buit vandoor. Met niet minder dan 13 punten voor en 3 tegen wisten zij de dam mers van ENEO'52 de das om te doen. C. Visbeen - H. M. Floresteijn1 - 1 A. het Jonk - W. van SchieO - 2 P. Kom - C. MieropO - 2 J. Non - A. P. C. de Mik1 - I H. van Heukelen-J. Moerkerk1 - 1 H. de Geus - P, van EekO - 2 T. de Geus - J. van KoppenO - 2 Eindstand: 3 -11 C. Visbeen kwam bij de 34e zet een schijf voor, maar wist dit niet in winst om te zetten. Wel haalde hij nog uit met een fraaie dam- zet, maar ook Floresteijn kon hierdoor onge hinderd de damlijn bereiken. Dat het beslist niet lang hoeft te duren om een partij te verliezen heeft A. het Jonk aan den lijve ondervonden. Zijn koffie was nog onaangeroerd toen hij in de gaten kreeg dat, na precies vijf zetten, zijn tegenstander een half dozijn schijven van zijn bord veegde. Een bizarte gewaarwording voor Het Jonk. Trouwens ook voor zijn tegenstander W. van Schie die daarvoor helemaal uit Hellevoet- sluis is moeten komen. Ook P. Kom heeft zijn meerdere moeten erkennen in zijn tegenstander C. Mierop. Bij de 21e zet kwam Mierop, na een dubbele afrail, een schijf voor. Kom verzette zich heftig zodat het evenwicht bewaard bleef. Maar door een foutieve voortzetting in de slotfase was Kom genoodzaakt te capitule ren. J. Non heeft een mooie prestatie geleverd door meervoudig Flakkees kampioen A. P. C. de Mik een verdiende remise af te dwin gen. De oudjes doen het nog best! H. van Heukelen heeft, ondanks het feit dat hij bij de 27e zet een schijf achter kwam te staan, de partij op het laatst uit laten lopen op remise. Na een damcombinatie te hebben uitgevoerd lagen de winstkansen voor het grijpen. Echter, dooreen verkeerde voortzet ting van Van Heukelen kon Mierop het ver lies nog net ontglippen. H. de Geus werd in het slot van de partij beetgenomen door zijn slimme tegenstander P. van Eek. De Geus dacht een verloren schijf weer terug te kunnen winnen, maar kwam daarmee bedrogen uit. Met een uitge kiende 'plakker' wist Van Eek de witspeler te verrassen, zodat deze de partij in winst om kon zetten. Aan het laatste bord moest T. de Geus de eer gaan redden voor de thuisclub. Dat dit een zware opgave was tegen de ervaren J. van Koppen bleek duidelijk. Jammer dat mevr. De Geus op het laatst een foutje maakte waardoor haar tegenstander de kans schoon zag de winst naar zich toe te halen. Er mag teruggezien worden op een sportieve avond waarbij de krachten van beide clubs konden worden gemeten. Uiteraard vraagt deze avond bij de dammers van ENEO '52 om een revanche.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10