De keus van een onderwerp e tï) i eb FILM PREDIKBEURTEN Geboortemok voor basisschoolleerlingen Tuincentrum Voogd ÊlliilDCII-llIËiJWS SGP-jongerendag te Utrecht; EIIAtlDEn-niElJWS Nederland Zingt-dag Uithoek Terugblik 'Operatie Lifeline' Actiedag Voogd en Mèkkerstee Schatten uit Engeland en Schotland viert tienjarig bestaan Workshop Adullam gehandicaptenzorg Cd-verkoop voor 'Calando' geslaagd Een column Verheldering Er zijn grenzen aan de keus van onderwerpen W. H. Velema Ga mee met SGP-jongeren Flakkee! Zondag 28 maart 2004 Alledaags PAGINA 2 VRLJDAG 26 MAART 2004 Vanaf oktober 2001 verzorg ik de rubriek 'Ethiek' in Eilanden-Nieuws. Het verzoek daartoe kwam bij de wisseling van de wacht. De heer Villerius vroeg mij om met grote regelmaat een artikel te schrijven. Ik heb toen gekozen voor een artikel per week. Voor mijzelf gebruik ik de karakterisering column, al gebruik ik ook wel het woord artikel. Naar de typering column gaat mijn voor keur uit. Zelf weet ik wel wat een column voorstelt en wat van een columnist wordt verwacht. Toch lijkt het me goed voor de lezers een korte verklaring te geven aan de hand van een woordenboek. In dit geval is het de laatste druk van de Grote Van Dale, Groot Woordenboek van de Nederlandse Taal (dertiende uitgave, 1995). Op bladzijde 625 lezen we als omschrij ving van column: regelmatige (min of meer kritische en op een vaste plaats verschijnen de) bijdrage aan een krant of weekblad, meestal ondertekend, en een specifiek domein van het maatschappelijk leven becommentariërend of afwisselend de meest gevarieerde onderwerpen behandelend. Het zal duidelijk zijn dat mijn voorkeur uitgaat naar de laatste karakterisering: afwis selend de meest gevarieerde onderwerpen behandelend, en dan op het terrein van de ethiek en ook wel van de religie. Het gaat mijn dan vooral om geloof als achtergrond van de ethiek. Het specifieke van een column is dat de schrijver niet alle aspecten van zijn onder werp hoeft te behandelen. Van hem mag ver wacht worden dat hij wezenlijke punten in verband met het onderwerp naar voren brengt: het zijn aspecten die in de discussie onderbelicht of zelfs vergeten worden, ter wijl ze er toch wezenlijk bij horen. Een columnist zal trachten stof tot over denking aan te dragen. Door op bepaalde punten licht te werpen, komt het onderwerp er anders uit te zien. Zonder opdringerig te zijn zal een columnist punten aandragen die ook bij het onderwerp bedacht moeten wor den. Ik zie mijn taak dan ook in niet geringe mate als verheldering. Vergeet dit punt niet! Verdisconteer dat in uw oordeel en denk in dit verband eens na over dit gegeven. Ik tracht te voorkomen dat men door mij een bepaald partijpolitiek standpunt verde digd ziet worden. Politiek neem ik dan heel breed. Het kan slaan op de nationale of inter nationale partijpolitiek. Het kan ook slaan op kerkpolitieke handelingen of acties. Voor een beschouwing daarvoor moet men in de eigen organen van de kerk of de politiek zijn, maar niet in deze rubriek. Zo heb ik nog nooit geschreven over het Samen-op-weg-proces en -besluit. Slechts één keer over een uitlating van de secretaris generaal van de Samen-op-weg kerken. Het kwam mij toen voor dat die opmerking ten onrechte werd gemaakt. Voor dat oordeel heb ik mijn argumenten gegeven. Verder heb ik me als columnist onthou den van een oordeel over argumenten pro en contra. Dat is niet omdat ik, zoals sommige lezers suggereren, mijn vingers aan dat onderwerp niet wil branden. Ik heb over dat hele gebeuren een duidelijk oordeel. Ik meen dat het niet mijn taak is, als columnist in Eilanden-Nieuws een oordeel te vellen. respectievelijk een veroordeling uit te spre ken. Het recht daartoe valt buiten de grenzen van mijn taak als columnist. Bovendien behoor ik tot wat men vroeger vooral noemde de Afgescheiden Kerken. Zou ik nu mijn principieel standpunt als afgescheiden christen, in de discussie over spanning en dreigende scheuring, publieke lijk via Eilanden-Nieuws in de discussie inbrengen? Daarvoor zijn andere organen en andere gremia nodig dan het door mij gewaardeerde Eilanden-Nieuws. Dit blad is geen kerkblad; noch in het groot, noch in het klein. Ook buiten specifiek kerkelijke onder werpen zijn er thema's die ik niet aansnijd. Interne politiek of sociale aangelegenheden moeten door beroepspolitici behandeld en verdedigd worden. Stimuleren tot nadenken, het in rekening brengen van factoren die soms totaal over het hoofd gezien worden, samengevat in ver helderen - dat vind ik de taak van een colum nist. Daarin heb ik zelfs tot op zekere hoog te plezier. Het betekent dat met in de rubriek geen wetenschappelijk vertoog heeft te verwach ten. Juist niet; wel een wetenschappelijke ondergrond op basis van onderzoek, maar verder niet. In de rubriek vind ik juist de gelegenheid om heel eenvoudig en heel direct met de lezers in gesprek te zijn. Het doet mij goed als ik hoor dat hun reactie is, dat ik als schrij ver dicht bij hen sta. Vanuit bovengeschetst verlangen om te verhelderen, vermijd ik het zo veel mogelijk om de lezers mijn overtuiging op te dringen. Hier mag ik u (soms) mijn mening geven. Zie wat u ervan vindt, wat u ermee doet en mee kunt. Ik hoop dat de lezer voelt dat ik niet krampachtig een bepaalde gedachte aan hem of haar wil opdringen. Neen, betrek wat ik u voorleg in uw oordeels- of meningsvorming. Ik ken in Nederland twee columnisten die ik zeer bewonder. Ze zijn verbonden aan NRC Handelsblad, namelijk H.J.A. Hofland en L.J. Heldring. De eerste wordt wel de journalist van de eeuw genoemd. Ik vind deze beide columnisten voortreffelijke vak mensen. J.A.A. van Doom staat wat verder van mij af. Zijn beschouwingen in Trouw zijn toch altijd het overwegen waard. Er zouden meer namen te noemen zijn. Ik doe dat niet. Zonder aan de lezer verantwoording schuldig te zijn van mijn keus van te behan delen onderwerpen, vind ik het toch prettig daarover iets te kunnen zeggen - ter verhel dering. De lezer mene niet dat ik uit een zekere angst voor de achterban bepaalde onderwerpen onbesproken laat. Een onder werp moet passen binnen het bovengeschet ste kader. In mijn jeugd heb ik een spreuk voorgehouden gekregen die mij in het leven van pas is gekomen: De wijze kent tijd en wijze (voor het aan de orde stellen van bepaalde onderwerpen). De keren dat ik mij aan deze spreuk niet gehouden heb, heugen mij nog in mijn ouderdom! Vandaar ditmaal een column over de keus van een onderwerp. Op zaterdag 3 april zal de SGP-jongerendag worden gehouden in het Beatrixtheater te Utrecht (Jaarbeurs). De dag begint om 10.00 uur. Het thema van deze dag zal zijn: 'Zor gen voor morgen'. Sprekers op deze dag zijn o.a. minister H.G.J. Kamp (VVD), ir. B.J. van der Vlies (SGP), drs. C.C.M. Vendrik (GroenLinks), ds. M.J. Kater en drs. B. Belder (eurofractie CU/SGP). De activiteiten op deze dag zijn: referaten, forumdiscussie, uitslag ledenwerfactie, poli tiek dilemmaspel met mr. C.G. van der Staaij, muzikale intermezzo's en een info markt. Het bestuur van SGP-jongeren Flakkee hoopt er bij te zijn. Heb je ook zin om mee te gaan? Geef je dan vóór I april a.s. op bij Jan Kieviet: 0187-612235/j .kievietkliksafe.nl We hopen dan gezamenlijk naar Utrecht te rijden om deze interessante dag bij te wonen. chr. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)4857 36 Postbus 8. 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; tel.(0187)47 10 20 e-mall: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstermljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14,00 uur sluitingstermljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE; hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.ViUerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEJVIENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven, REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Zesde Lijdenszondag OUDDORP- Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A. H. Veldhuizen, Woudenberg en 18.30 'uur kand. M. Aleman, Uddel. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. M. Ale man en 18.30 uur ds. A. H. Veldhuizen - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur br. J. Seele en 18.30 uur ds, G. den Hartogh - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur ds. J. Smink ds. G. Leuve- nink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. M. Diepeveen, Stellen- dam en 18.30 uur ds. F. Hoek, IJssel- muiden. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 uur de heer P. Reedijk en 18.30 uur lees dienst. MELIS SANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maar tensdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A. Stegenga - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. G. van Meijeren, themadienst over vasten - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Hogchem - Ziekenliuis 14.30 uur de heer A. Dubbeld. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. sluiting winterwerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur kand. R C. Zorge - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. C. Gielen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Wtenweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. M. R. Hoffenkamp - CAMA Christenge meente, het Prieel, 10.00 uur K. Mul der. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets, openbare belijdenis des geloofs en 18.00 uur ds. C. Gielen - Clir. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen en 17.00 uur ds. J. T. Baart - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur onbekend en 14.30 uur ds. G. A. den Broeder. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. R. Volk en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. C. Hogchem, bevesti ging ambtsdrager. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit en 18.00 uur ds. M. J. Kommers, Stavenisse - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evange lie Ge-meente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur ds. A. R Voets - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozenboom en 18.00 uur ds. H. P de Goede. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. R van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. J. Koppe en 18.00 uur dr. J. W. Zijlstra. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. C. R. Koekoek en 18.00 uur de heer P. de Jong. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. W. van Estrik. De EO houdt op zaterdag 24 april in de Jaar beurs in Utrecht de derde Nederland Zingt- dag, een dag voor liefhebbers van koor- en samenzang. De Nederland Zingt-dag is één van de drie grote, landelijke dagen van de EO, naast de Jongerendag en de Gezinsdag. Het thema van de dag is 'Gedragen door de Geest', waarop de muziek, koor- en samen zang en de toespraken zijn afgestemd. Een van de sprekers tijdens de dag is ds. Arie van der Veer, voorzitter van de EO en bekend van het programma Nederland Zingt en Helpt. De presentatie van de dag is in handen van Bart Bazuin, Heleen van Dijk en Janne- ke de Kruijf. Verder verlenen diverse koren en musici hun medewerking. Op 24 april trouwen ook Z.K.H, prins Johan Friso en Mabel Wisse Smit. Dit huwelijk zal tijdens de Nederland Zingt-dag live te zien zijn, dus men hoeft er niet speciaal voor thuis te blij ven. De Nederland Zingt-dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Kaarten voor de dag zijn gratis, maar moeten wel van tevoren gereserveerd worden. Dit kan door te bellen naar 0318-622336 (maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur) of via www.eo.ni/nederlandzingt. De uitdrukking een uithoek is vanouds negatief bedoeld. Wie wil er nu wonen in zo'n afgelegen gebied? Vroeger bestond de hek wereld uit uithoeken. De Lage Landen aan de zee werden als een uithoek betiteld. Daarbinnen bevonden zich andere uithoe ken. Flakkee luerd ongetiuijfeld daartoe gere kend. Het commentaar over Flakkee van de over andere streken soms kritische Ds. faco- bus Craandijk is opvallend mild en posi tief. De doopsgezinde predikant had een 'voorkeur voor afgelegen streken. Over de omgeving van Slochteren schreef Craan dijk in de tweede helft van de negentiende eeuw: 'vruchtbare, maar vlakke en. boomlo- ze velden in 't grootste deel van het gewest De predikant zag er 'onafzienbare velden en open schaduwloze grintwegen'. Toch zijn in deze streek ten oosten van de stad Groningen ook mooie dingen te zien, zoals deFraeylemaborgin Slochteren en defuffer- toren van Schildwolde. Deze uithoek ver- wierf in de vorige eeuw nationale bekend heid door de aanwezigheid van aardgas. In zekere zin zijn plaatsen en streken met een inmiddels niet meer bloeiende cultuur uithoeken geworden. In het huidige Tune sië bestond een bloeiende cultuur. Er is genoeg bewaard gebleven van het oude Car thago en van de vroeg-christelijke cultuur maar de beschavingen zelf zijn verdivenen. Door het toerisme zijn landen als Tunesië weer net zo aantrekkelijk als vroeger. In onze tijd van moderne communicatie zijn er geen uithoeken meer. Ze worden alleen gevonden in eigen huis en tuin. Er is geen gebied of regio of het is met behulp van de moderne media dichterbij gebracht. Alleen de inhoud van het schuurtje in de tuin blijft door dikke lagen stof gevrijwaard van ontdekkingen door infrarode speurtochten. Satellieten zoeken de wereld af, de opmars van mobiele telefonie neemt nog geen eind en hel aantal tijdschriften neemt eerdei- toe dan af. De verste uithoeken van de luereld liggen bij wijze van spreken om de hoek. Dat geldt ook het Woord. Het Woord ligt overal ter wereld onder handbei-eik. De vraag is of wij deze schat ter harte nemen Of wordt de Bijbel, de belangrijkste gedruk te goede nieuxusbron aller tijden, alleen nog in verre uithoeken gelezen Morgen is het zover, dan hebben we de terugblik op de sponsornachtmarathon van het project 'Operatie Lifeline'. We hebben een leuke video film gemaakt van alle foto's en filmmateriaal die op de avond gemaakt is. De Ark is om 19.00 uur open en gaan we beginnen om 19.30 uur. Tevens hebben Jasmijn, Petra en Klasine gevraagd om op te treden als zangeressen, dit leek ons als team een leuke spontane actie waar wij geen nee tegen zeggen. Dus er wordt veel gezamenlijk gezongen. De liede ren zijn uitgekozen door dit trio. Dus het belooft een leuke avond te worden en nodi gen jullie van harte uit. Tot morgen. Het Spiritteam. Zin in een ontspannen avondje? Kom dan morgenavond naar het OJW, want het enig ste wat je daar hoeft te doen is heerlijk onderuit zakken en genieten van de mooie en spannende film 'Left Behind'. Klinkt ont spannend aantrekkelijk, of niet? Jullie zijn allemaal weer van harte welkom in de Hoek steen aan de Ring in Middelharnis. We star ten deze avond om 20.00, vanaf 19.30 is de zaal open. De kosten zijn 1,50. Tot mor genavond, be there! Het OJW, de moeite waard! Op 10 april wordt er op het terrein van Voogd Hoveniersbedrijf en Zorgboerderij de Mèkkerstee een gezamenlijke actiemarkt georganiseerd. Hierbij kunnen (nieuwe) klanten informatie verkrijgen en kennisma ken met alle facetten van het Hoveniersbe drijf en zullen er op beide terreinen diverse activiteiten georganiseerd worden. De opbrengst van de verkoping van de Mèkker stee is bestemd voor de aanschaf van een tractor met grasmaaier. Er is aan alle doelgroepen gedacht: zo zijn er kinderspelen, oude ambachten, kettingza gen, een ontwerpwedstrijd, beeldschermpre sentatie, oude tractoren, tweedehands boe ken, een showtuin, cadeau artikelen, fruit, gebakken vis en nog veel meer. Ook is er een terras waar koffie gedronken kan worden en is er gelegenheid om tussen de middag iets te nuttigen. Enkele deelnemers van de plaatse lijke middenstand zullen vertegenwoordigd zijn en het geheel compleet maken. Er is voldoende parkeergelegenheid. Kortom: het is beslist de moeite waard om deze markt te bezoeken. U bent van harte welkom vanaf 9.00 uur tot 16.00 uur op de terreinen van de Mèkkerstee en Voogd Hoveniersbedrijf, Hofdijksweg 34 en 36a te Ouddorp. '^-* "^"«(sswS?- Het was in de boekenweek dat ik van uitge verij Den Hertog een stapeltje nieuwe uitga ven ontving. Het zijn stuk voor stuk vert alingen - nee, niet uit het land van 'Gare du Nord', maar uit de EngelstaUge contreien. Het zou overigens wel verdienstelijk zijn geweest als ook onze reformatorische uitge vers deze weken met 'iets' uit Frankrijk waren gekomen. Het kan zijn dat me wat ontgaan is, maar ik heb er niet veel van gemerkt. Wel jammer! Ik troost me met de gedachte dat er nog het een en ander te komen staat. Van "die Fransman" uit Noy- on, Jean Cauvin, ofwel Johannes Calvijn. Dezelfde uitgeverij Den Hertog heeft name lijk het goede initiatief genomen tot heruit gave van Calvijns Institutie. In een heel nieuwe vertaling. Trouwens - over Calvijn zal er dit jaar nog een spraakmakende studie verschijnen... Maar nu dus nog even de blik gericht op Engeland c.s. En daar hoeven we ons niet voor te verontschuldigen. Want naar mijn ervaring komt het goud - wel oud, maar niet verdonkerd nog - vooral uit het westen. In de fraai vormgegeven serie 'Licht op de kandelaar' bracht Den Hertog weer twee nieuwe deeltjes uit. De reeks is zeer de moei te waard. Stuk voor stuk juweeltjes uit de schat van de praktische theologie uit Enge land en Schotland. Dit keer aandacht voor enkele preken van Matthew Meade (uit de 17e eeuw) en William Gadsby (uit de 19e eeuw). Predikers die in een verschillende tijd en daarom in een wat andere traditie ston den, maar die beiden spraken over Gods genade - de bronnen ervan en de vruchten ervan. Kent u het boek 'Des christens groot inte rest' van de Schotse prediker William Guth rie (t 1665)? Het behoort wat mij betreft tot de klassieken van de reformatorische lec tuur. De geleerde John Owen getuigde ooit van dat boekje dat er meer godgeleerdheid in was dan in heel zijn eigen oeuvre. Het bun deltje dat nu uitkwam, bevat een drietal pre ken van Guthrie over de geschiedenis van de Kananese vrouw, gehouden tijdens zijn laat ste avondmaalsbediening. Ze hebben als opschrift respectievelijk: de nederigheid van hel geloof, de trap en mate van het geloof en de overwinning van het geloof. Naar deze laatste preek is het boekje genoemd. Thomas Watson was een tijdgenoot van Guthrie. Hij was een puriteinse predikant in Londen. Er is nogal wat van zijn hand ver schenen. Veel daarvan is inmiddels ook in ons taalgebied uitgekomen. Dat gold al van het boek dat nu opnieuw het licht heeft gezien: een brede verhandeling over 1 Korinthe 3:21-23 "Alles is uwe. Doch gij zijt van Christus..." De heerlijke voor rechten van de kinderen Gods - zo luidt de ondertitel. Ik moet zeggen: dit boek was het waard geweest wanneer er een nieuwe hert aling, rechtstreeks uit het Engels, van was uitgekomen. Nu moeten we het doen met een zeventiende-eeuwse vertaling die in de huidige spelling is overgezet. Bij de tweede zin van het boek stuitte ik al op het gebrek kige daarin. Ook mis ik node een historische introductie van de schrijver en zijn tijd. Ove rigens van dit boek niets dan goed. We zien hier in het hart van de praktische theologie van de puriteinse predikers: geput uit het hart van de Schriften, gesproken naar het hart van 'Jeruzalem' en gericht op het hart van allen die naar eigen besef nog steeds te weinig kennen van Gods genadevoorrechten in Christus. Een bijzondere aanbeveling! Tot slot wijs ik op een boekje van John Char les Ryle, op zijn oude dag anglicaans bis schop van Liverpool, maar daarvoor al een begaafd en bewogen prediker. Helder en krachtig was het geluid dat hij liet horen. In wat andere woorden en met wat andere spit sen dan dat van de oude puriteinen, maar toch geheel eensgeestes met hen. Haaks op de liberale geest van zijn tijd en aandringend op "de goede keus". Dit bundeltje is samen gesteld uit diverse geschriften van Ryle. In een zestal hoofdstukjes komt telkens een bepaalde persoon uit de Bijbel ter sprake: Henoch, Mozes, Petrus en anderen. De inhoud van dit boekje is ook geschikt voor verenigingen en kringen. Maar evenzeer voor persoonlijke bezinning. N.a.v.: Mattheüs Meade, In stilheid en ver trouwen. Vertaald door G.H.C. Pas-Don ker. Paperback. ISBN 90-33I-1805-X. 62 pag. Prijs 6,90. William Gadsby, In Uw sporen. Vertaald door S. Houteka mer. Paperback. ISBN 90-331-1806-8. 72 pag. Prijs 6,90. Deze beide boekjes verschenen in de serie 'Licht op de kan delaar' William Guthrie, Overwinnen door het geloof. Vertaald door drs. J. Versloot. Gebonden. ISBN 90-331-1760-6. 74 pag. Prijs 10,90. Thomas Watson, Alles is uwe. De heerlijke voortechten van de kinderen Gods. Ver taald door ds. Joh. Fabricius. In de huidi ge spelling overgezet door ds. J. van der Haar. Gebonden. ISBN 90-331-1767-3. 206 pag. Prijs 17,90. John Charles Ryle, De goede keus. Vertaald door N.A. Eikelenboom. Gebonden. ISBN 90-331-1801-7. 107 pag. Prijs 13,50. Ds. J.M.J. Kieviet 'Morgen, zaterdag 27 maart viert Tuin centrum Voogd uit Ouddorp haar tienja rig bestaan. Ze doet dit niet in besloten kring maar ze wil zoveel mogelijk men sen in de vreugde mee laten delen. "Van 9.00 tot 16.00 uur wordt er de hele dag door gratis koffie, thee en limonade geschonken en worden er pannenkoeken gebakken. Voor de kinderen is er een springkussen en een ballonnenclown. De prijsuitrei king van de kleurwedstrijd is om 15.00 uur. Er zijn die dag veel feestelijke aanbie dingen. Zo wordt er op alle kamerplan ten 20% koiting gegeven en zijn er feest- boeketjes voor €4,95. En alle kopers ontvangen een fleurige attentie. Tuincentrum Voogd is te vinden aan de Dorps weg 5 in Ouddorp. Op 7 april houdt comité Ouddorp van Adul lam gehandicaptenzorg een workshop onder leiding van Arja Sperling. We maken een voorjaarstukje voor in de tuin. De kosten zijn 15 euro inclusief koffie thee of fris. Opgave tot en met woensdag 31 maart bij Hester Grinwis tel 683244. Aanvang 19:30 in verenigings gebouw Eben-Haezer Preekhillaan 3 te Oud dorp. In de week van 8 tot 13 maart heeft de Stich ting WWZ-Concerten een huis aan huis aktie gehouden t.b.v. Calando. Dhr. L. van Mourik ging door Dirksland met Paas cd's en wist 140,- netto op te halen. WWZ-concerten wil iedereen die deze actie heeft gesteund hartelijk bedanken. De gemeente Goedereede heeft naar aanleiding van de geboorte van Prinses Catharina- Amalia op 7 december van het vorige jaar een geboortemok bescliikbaai- gesteld. AI de basisschoolleerlingen en deze keer ook de kinderen van de peuterspeelzalen uit de dor pen Ouddorp, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd en Stellendam hebben deze mok ontvangen. Op de foto de wethouders Bakelaar en Van Oosterom met de mok.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2