net: Zelfverzekerd met een S Nieuws Grote postzegeltentoonsteliing lussen Haringvliet en Greveiingen' Koor- en samenzangavond TH^^rt 8 THrnH Nieuwe Volvo S40 voor RVS adviseur uit de kerken Paaseieren zoeken met de VW EiiAnDBi-niEuia leerlingen uit Cluj op de '^ttH^^tÜkt'. Allemaal tot kijk en tot schnjfs, de oplossingen kunnen weer gebracht worden. t.b.v. restauratiefonds Hongaars-Roemeense Prins Maurits 6. Zie de afbeelding: 1. Koplamp en contactsleutel. Brand Brand Naomi Clement (Oude-Tonge) en A_rj an Broere CSommelsdijk). De Bijnagtes (Scherpenisse) Willlanne Boer (Sommelsdijk) Willemijn Villerius (Sommelsdijk) Ricardo Clement (Oude-Tonge) WWZ-Paasconcert met Jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' en Jon gerenkoor 'Con Amore' PAGINA 13 VRUDAG 26 MAART 2004 De Filatelistenvereniging Goeree-Overflak- kee organiseert om de vijfjaar een tentoon stelling met als doel de hobby waarvoor deze vereniging staat onder de aandacht te bren gen van het publiek. Deze keer pakt de ver eniging het extra groot aan: niet minder dan 250 tentoonstellingskaders, met postzegel verzamelingen van allerlei aard, vullen de grote tennisbal van De Staver. Zo'n 12 han delaren in postzegels, poststukken, ansicht kaarten, munten, antiek en curiosa maken het voor het verzamelaarspubliek extra aan trekkelijk een bezoek te brengen aan deze happening. Er is een demonstratie ansicht kaarten maken in 3D (van o.a. filatelistisch materiaal) en er is zelfs een verzameling van oude Flatjes aanwezig (in het echt, dus niet op postzegelformaat). Thematische verzamelingen Hoofdzaak is natuurlijk de filatelie. Er zijn thematische verzamelingen over de meest uiteenlopende onderwerpen; de Bijbel, architectuur, volkstuintjes, vogels en scha ken (en vele andere boeiende onderwerpen), er zijn traditionele verzamelingen over bepaaJde zegels en stempels, er zijn inzen dingen met filatelistisch speurwerk in de postgeschiedenis en er zijn collecties die ook letterlijk een hoog niveau nastreven: ze gaan namelijk over luchtpost. Ruim 200 kaders zijn gevuld met inzendin gen voor de wedstrijd. Er doen inzenders mee in categorie 3 (beginners), categorie 2 (gevorderden) en de éénkader categorie voor Püaelregiement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a EUanden-Nieuws, Postbus S, 3240 AA Middelhamis. DIEWST Filatelisten zijn niet alleen gek op zegels. Ook poststukken zonder zegels kunnen interessant zijn. Allerlei instellingen genoten vroeger name lijk het recht van portvrijdom. Tot 1984 konden alle overheidsdiensten hun brieven portvrij ver sturen. Naam en nummer van die instelling en uiteraard het woord "DIENST" moesten dan wel duidelijk op de enveloppe zijn aangegeven. Ook Flakkee kende zulke, inmiddels al lang opgehe ven, overheidsdiensten. de gespeciaüseerde kleine verzamelingen. Bijna 50 kaders zijn gereserveerd voor de categorie propaganda. Dit zijn inzendingen op uitnodiging van de vereniging met vaak zeer bijzondere inhoud. Zo is er de inzen ding 'Special effects' met zegels in bizarre vormen, met geur of smaak, zeer apart mate riaal of zelfs geluid. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De res tauratiecommissie van de Ned. Hervorm de gemeente te Stad aan het Haringvliet nodigt iedereen van harte uit om op zaterdagavond 3 April 2004 te komen luisteren naar mannenkoor 'Ons Koor' uit Middelhamis o.l.v. de heer W.C. Meyboom, dat dan een koor- en zang avond verzorgt. De meditatie zal worden gehouden door de heer B. Bouman, terwijl dirigent Andries Stam een orgelsolo zal spelen. De opbrengst van de collecte is ten bate van het restauratiefonds. De kerk is vanaf 19.30 uur open, de aanvang is 20.00 uur. Plaats: De Staver, Sommelsdijk. Openingstijden: donderdag 8 april van 18.00-22.00 uur, vrijdag 9 april van 10.00- 22.00 uur en zaterdag 10 april van 10.00- 16.00 uur. Toegang en catalogus: gratis! De officiële opening op donderdag 8 april om 19.(X) uur zal worden verricht door mevrouw G. de Vries-Hommes, burgemees ter van de gemeente Middelhamis. Als extra service voor geïnteresseerde, maar niet des kundige bezoekers organiseert de vereniging rondleidingen van een half uur met een Flak- keese filatelist als gids en wel op donderdag om 20.00 uur, op vrijdag om 16.00 uur en op zaterdag om 11.00 uur (of vaker bij vol doende belangstelling). Na een geslaagd bezoek van 12 leerhngen en enkele docenten aan Cluj in oktober jl. komt volgende week een groep leerlingen van het Liceul Teologic Reformat op bezoek. De oorspronkelijk Hongaarse leerlingen komen uit Transsylvanië, het westelijk deel van Roemenië. In het kader van een Comenius- project, gefinancierd via het Europees Plat form voor onderwijs, werken de leerlingen samen over diverse thema's: jongeren en geloof; jongeren en muziek ed. Interessant zijn de verschillen tussen de jongeren in Middelhamis en Cluj. Daar gaat het uitein delijk om: kennis maken met anderen, met een andere cultuur. Omdat het een talenproject is hebben de PM- leerlingen een aantal lessen Hongaars gevolgd. De docente, txievwwf/ Meijer (ver bonden aan de School met de Bijbel in Som melsdijk), is van origine Hongaarse. Vooraf gaand aan het bezoek aan Cluj in oktober hebben de leerlingen Roemeens gevolgd. De uiteindelijke presentaties vinden plaats in het Engels. Het Nederlands meegerekend zijn er dus vier talen betrokken bij dit Comeniusproject. Hoewel er flink gewerkt moet worden, is er gok tijd voor ontspanning. Het is de bedoe ling om kennis te maken met de waterwer ken in de Delta en er zijn uitstapjes naar bij voorbeeld Den Haag en Middelburg. Het bezoek wordt op 7 april afgesloten met een concert in Noordgouwe waar ondermeer een gelegenheidskoor van de Prins Maurits zal optreden. Kortom: opnieuw een afwisselend programma. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefle, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Het regent, buiten waait de wind. De gordijnen zijn dicht, we zitten in de avondschemer. Ineens, onverwachts eigenlijk, wordt er op het raam getikt. Of lijkt dat nu maar zo? Zou het een bewegende tak zijn van onze Japanse kers op het terras? Een bang vermoeden rijst in me op. 'k Denk dat ik wel weet wie er buiten staat. Nee maar, die laten we niet toe in huis. Soms sluipt hij je leven binnen, het kan even goed zijn dat hij totaal onverwachts voor je staat. We zijn slim, ja heus we weten wel hoe we ons voor hem moeten wapenen. Vitaminen slikken wil wel helpen. Een goede nachtrust is ook nodig, geen gestress. Nee zenuwen, daar moetje zeker mee op passen. Je hebt het zo aan je hart. En een klodder mayonaise minder is best te reali seren. Zorgen voor ontspanning, geen gevaarlijke dingen doen, risico's vermijden. Heus dat alles scheelt. Natuurlijk, je wordt ouder. Daar is nu eenmaal niets aan te doen. Als je 't hoofd laat hangen, nou dat beïnvloedt de zaak alleen maar negatief. Je kan vuilnisophaler zijn, sport man, puzzelaar, scholiere, directeur, topmanager, premier voor mijn part. Wat zeg ik? Konin gin, prinses. Het maakt niets uit. De dood komt. Hebben we het niet gehoord en gezien? Onze üeve oud-koningin, prinses Juliana is overleden. Niet in te denken haast dat voor ons per soonlijk die dag ook komt. De Levensvorst, de Heere Jezus, kan en wil het ons leren. Dan wordt het allermoeilijkste raadsel opgelost! Gijsbert van Gils (Achthuizen) maakte een raadsel met 4 kolommen. De opdracht is: verbind de namen uit de eerste rij met de zinnen, namen en Schriftgedeelten die erbij horen. Wie zij/vroeg het? Wat werd er gezegd/ Tegen wie gevraagd? Waar vind je het terug? 1Jezus. A-1:De Heere heeft mij gezonden dat ik u tot koning zalve. B-1: Saul. C-1:Richt. 16:6 2. Delila. A-2: Zijt Gij de Koning der Joden? B -2: Jezus. C-2: Markus 14:32. 3. Samuëi. A-3: Heere, wie is het? B -3: De discipelen. C-3: Joh. 13:24-25. 4. Jezus. A-4: Gij zult In deze nacht allen aan Mij geërgerd worden. B-4: Jezus. C-4: Markus 15:2. 5. Simon Petrus. A-5: Wie zeggen de mensen, datlkde Zoon des mensen ben? B-5: Jezus. C-5: Luk. 10:25. 6. Pllatus. A-6: Heere, wat doende zal Ik het eeuwige leven B-6: Jezus. C-6: Matth. 16:13. 1. 1. Hagar en Ismaël in de woestijn, 2. Abraham en Izak op de berg Moria, 3. Mozes en de koperen slang, 4. Mozes in het biezen kistje. 2. Chinees. 3. Waar gij zult vernachten zal ik ver nachten. Uw volk is mijn volk en uw God is mijn God. 4. Op aarde leven zes miljard mensen. 5. 49 punten. 8. 252. 9. Oom Ko is de beste, ozo! 10. 80 jaar. Marijn Villerius (Dirksland) wil dat wij in zijn zinnen de verborgen meisjesnamen vin den. Speur ze! 1Deze harmonica speelt vals. 2. Ze gaan elf keer per jaar. 3. Die gobelin daar is erg duur. 4. Jan, niet aankomen hoor. 5. Ik schenkje deze dia namens hem. 6. Wie is die vaandeldrager dan? 7. Perkeer je zo'n kar in de garage? 8. Op de banjo ken ik dat vers wel. 9. Je zit er naast. 10. Hij wil maar niet naar bed. Velen van ons zullen hun gedachten al heb ben laten gaan over de aanstaande zomerva kantie. Van tevoren zit je jezelf al te verk- neuteren. 't Kan natuurlijk ook heel goed zijn datje niet weg gaat. WeUicht heb je iets anders in je gedachten voor de vakantiepe riode. Wie de onderstaande vragen beant woordt en voor een mooie pasfoto zorgt (misschien heb ik die al van je) ontvangt 25 punten extra voor de bon. Doen we hè? Hier de vragen: 1Waar hopen jullie naar toe te gaan? 2. Voor hoelang? 3. Wat zal daar nu eens echt anders zijn dan thuis? 4. Welk eten komt er op tafel? 5. Allicht mis je dingen van thuis. Welke? 6. Zijn jullie van plan om daar bepaalde spelletjes te gaan doen met elkaar? Welke dan? 7. Ga je daar speciale dingen bekijken? Wat precies? Wat doe je als het een paar dagen pijpen stelen regent? Leuk dat de Fliplanders de foto gezien had den. JuUie brief staat prachtig op rijm. Veel kinderen maakten de sjoelpuzzel verkeerd en berekenden de leeftijd van de haan ook niet goed. De muizenbrandpuzzel was door oom Ko maar half geplaatst. Maar hopen op lekker weer hè? Prachtig dat je naar HAVOA^WO mag. Blijf je inzetten voor de toekomst. Het zweet van nu, wordt de slagroom voor later. 1. Wat is je oudste herinnering? Dat mijn jongste zusje. Mariene, geboren werd. 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. In Wallis. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een dolfijn. 4. Het beste advies dal je ooit gekregen hebt. Om mijn repetities vroeg te leren. 5. Favoriete CD. Een panfluit en piano CD. (naam weet ik niet) 6. De grootste blunder die je in je leven maakte. Dat ik naar een vrouw riep van wie ik dacht dat het m'n tante was. 7. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Geheimpje (verliefd op 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? Van een bus die bijna tegen mij aanreed. l.'Wat is je oudste herinnering? Toen ik op de kleuterschool zat en de Rabobank werd overvallen, kon ik alles zien vanuit ons lokaal. 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. Almere, het honkbalkamp van Playball Europe. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een orka. 4. Het beste advies dat je ooit gekregen hebt. Dat komt altijd van mijn moeder. 5. Favoriete CD. De Mega Top 50, een verzamel CD. 6. De grootste blunder die je in je leven maakte. Die moet ik nog maken. 7. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Dat ik het Uefst stoofvlees eet. 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? Toen ik samen met mijn moeder bijna een ongeluk kreeg, gelukkig ging alles goed. Nieuwe Tonge - Woensdagmiddag 17 maart werd een splinternieuwe Volvo S40 afgeleverd aan de heer Hans van Everdingen uit Hellevoetsluis. Hij geeft daarmee zijn functie als RVS adviseur een zeer zelfverzekerd karakter. Uit handen van Volvo- dealer Karels uit Nieuwe Tonge mocht hij als eerste de sleutels ontvangen. Hiermee is een goede start gemaakt met de uitlevering van de allernieuwste Volvo S40. Sinds februari is de auto in de showroom te bezichtigen en van de mogelijkheid voor het maken van een proefrit is reeds vaak gebruik gemaakt. De verkopen van zowel de Volvo §40 als ook de nieuwe Volvo V50 zijn hier bij bijzonder in aantal. RVS, onderdeel van ING, is een vertrouwd adres voor een persoonlijk financieel advies. Of het nu gaat om een studie- of pensioen verzekering een inboedel- of rechtsbij- standsverzeke-ring, een hypotheek of een persoonlijke lening, de RVS adviseur is er als je'm nodig hebt. Hans van Everdingen uit Hellevoetsluis is één van de 800 goed opgeleide in Nederland opererende advi- De overhandiging van de sleutel van de nieuwe Volvo S40. seurs. Zijn nieuwe Volvo S40 2.4 maakt vanaf heden zijn werk extra plezierig. Bel voor een RVS adviseur bij u in de buurt: tel. 0318-66 20 54 Wie meent dat zelfverzekerd met een Z geschreven wordt heeft eigenlijk maar voor vijftig procent gelijk. Met een premium pro duct zoals de nieuwe Volvo S40 maken namelijk iimiiddels veel zelfverzekerde mensen waaronder de heer Hans van Ever dingen een zelfverzekerde keuze met deze S. De komende tijd zal ook de nieuwe Volvo V50 in Nieuwe Tonge zichtbaar zijn. Het 'mysterie van het blauwe doek' in Nieuwe Tonge komt daarmee ten einde. Veel showroombezoekers en passanten hebben nieuwsgierig afgewacht welk Volvo-model er nu eigenUjk in de showroom bij Volvo Karels onder een blauw doek verscholen was. Wie deze week weer goed kijkt kan het zeer waarschijnlijk niet laten om in de showroom te komen kijken. En dit neemt Volvo Karels u absoluut niet kwalijk...! Men hoeft in ieder geval niet af te wachten waar de V van V50 voor staat. Net als de Volvo S40 is ook de Volvo V50 weer een echte Volvo met hoofdletter V. NED. HERV. KERK Beroepen: te Hemelum, Bakhuizen, Rijs en Muns (SOW), ds. J.K. Bolt te Drachten, die dit beroep heeft aangenomen; te Koekange, ds. H.E.J. de Graaf te Terkaple; te Rijssen (wijk 6), ds. W. van Vreeswijk te Bergam bacht; te Tiel-Wadenoijen, ds. L. de Ronde te Eerbeek, die dit beroep heeft aangenomen; te Veenendaal (wijkgem. 2- midden), ds. W.J. Dekker te Reeuwijk. Toezegging van beroep: te Vriezenveen (b.w. Bethel), ds. K. Veldman te Micaigane -MI USA 49301. Aangenomen: naar Ede (wijkgemeente 2), ds. W.G. Sonnenberg te Ermelo; naar Hen gelo (Ov; SoW), ds. P. Hendriks te Apel doorn; naar Rhenen (wijkgem. Rond de Cunerakerk), ds. A. Juffer te Putten (Andreaskerk). GEREF. KERKEN IN NED. Beroepen: te Colmschate/Schalkhaar, ds. T. Plattje te Zwolle, die dit beroep heeft aangenomen; te Haarlemmermeer Oostzijde (SOW-Maranatha), ds. P.J. Vrijhof te Abcoude, die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Boerakker, ds. L.G van der Heide te Damwoude, die dit beroep heeft aangenomen; te Nijverdal, ds. R.W.J. van Ommen te Hooghalen i.c.m. Bellen; te Rijnsburg,ds. G. Treurniet Azn. te Heemse. Uit het ambt: ds. P.F. MesseUnk te Goes, die zich tevens onttrokken heeft aan deze kerken. NED. GEREF. KERKEN Beroepbaar: kandidaat P.R. Gort, Dorpsstraat 42, 3991 BZ Houten. Tel. 0653- 544208. E-mail: gort@fi-eeler.nl. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Den Haag-Rijswijk, ds. E.B. Renkema te Haarlem-Centrum; te Tholen i.c.m. Oud-Vossemeer, ds. A. den Boer te Elspeet. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Bodegraven, ds. W. Harinck te Woerden; te Hilversum, ds. M. Karens te Werkendam; te Leerdam en te Vlaardingen, ds. W. Visscher te Amersfoort; te Middel burg-Centrum, ds. G.J.N. Moens te Goes; te Ridderkerk-Slikkerveer, ds. A.B. van der Heiden te Oostkapelle; te Rotterdam- Alexanderpolder, ds. J.J. van Eckeveld te Zeist; te Rotterdam-Ijsselmonde, ds. A.H. Verhoef te St. Catharines (Ontario-Canada); te Scherpenzeel, ds. D. de Wit te Nieuw Bei- jerland; te 's-gravenzande, ds. G. Clements te Gouda. Bedankt: voor Groningen, ds. R. Katten- berg te Arnhem; voor Hoofddorp, ds. C. de Jongste te Tholen; voor Oosterland, ds. G. Mouw te Uddel; voor Puttershoek, ds. P. Mulder te Dordrecht; voor Stolwijk, ds. C. Hogchem te Bameveld. GEREF. GEMEENTEN NEDERLAND Beroepen: te Leerdam, ds. J. Roos te Opheusden, die bedankte voor Lethbridge (Can.) en voor Vriezenveen. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen: te Dordrecht, ds. T. Klok te Urk; te Kampen, ds G Gerritsen te Hardinxveld- Giessendam. Woon je in Brielle, Hellevoetsluis, Rockan- je, Oostvoome of Middelhamis? (of in de buurt?). Dan kun je ons misschien helpen zoeken. Bij de VVV kantoren in bovengenoemde plaatsen kun je tijdens de openingstijden van de kantoren een deelnameformulier ophalen (kosten 1,00 p.p.). Aan de hand van omschrijvingen op het wedstrijdformulier moetje bepaalde winkels vinden, waar in de etalages eieren zijn verstopt. Zoek deze eieren. Hierop staan letters en nummers. Zet de letters op de juiste plaats en er ontstaat een slagzin. Slagzin gevonden? Lever het antwoordformulier in aan de balie van het VVV kantoor en je maakt kans op een leuk prijsje. De prijswinnaars worden in de regionale kranten bekend gemaakt. Voor alle deelnemers is er in ieder geval een aar digheidje. Wanneer kun je op zoek gaan naar de eieren? In de periode van zaterdag 3 t/m zaterdag 10 april kun je bij de VW kantoren het deelna meformulier ophalen. Het antwoordformu- Uer moet uiterlijk 10 april zijn ingeleverd. Voor meer informatie en openingstijden kunt u contact opnemen met één van de kan toren van de regionale WV Zuid Hollandse Eilanden. Voor Middelhamis: telefoon: 0187-484870. Zaterdag 3 april organiseert de Stich ting "Wereld Wijde Zending"- Con certen een Paasconcert in de Her vormde kerk te Middelharnis. Voor dit concert heeft WWZ weer een mooi programma samengesteld. Het Chr.mannenkoor 'Soh Deo Gloria' uit Urk o.l.v. J.Kramer en het jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. L. Knöps hopen een zeer gevarieerd programma te verzorgen. De Urker solisten Lucas Kramer en Pieter Toon Bakker hopen een indmkwekkend duet te zingen over het nummer 'O Heer', ik kom totU' Ook hopen er weer een aantal bekende musi ci hun medewerking aan dit concert te verle nen. Marjolein de Wit hoopt deze avond o.l.v. de pianist Johan Bredewout een aantal stukken te spelen op haar dwarsfluit en tevens zal Johan Bredewout een vleugelim provisatie verzorgen over een aantal Lij denskoralen. Uiteraard is er ook volop mimte voor samen zang in het programma en deze zal worden begeleid door de organist Bert Roest. De opbrengst van deze avond zal ten goede komen aan het werk van de Stichting O.Z.O. (Onderlinge Zorg Oekraïne). Allen hartelijk welkom! De aanvang van het concert is 19.30 uur en de kerk is om 18.45 uur open. Toegang vol wassenen 6,- p.p. en kinderen t/m 12 jaar 3,- p.p. Kaarten vanaf 15 maart te koop bij: Boekhandel Van der Boom, Sommelsdijk, Boekhandel Akershoek, Ouddorp, Boekhan del Oostdijk, Tholen, WWZ-Concerten, Voorstraat 35, Dirksland tel. (0187) 603510 en via www.wwz-concerten.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13