%#^m? Voor meer |„fo,„^,.^ Nieuwe bomen op Middeldijk en Oudedijk Waterschap alert op overtredingen II bent van harte welkom! Versterking buitenhavendijk Middelharnis Werkzaamheden aan Magdalenakreek Waterschap Hollandse Delta Begin maart dit jaar plant het waterschap, samen met windmolencoöperatie Deitawind, eiken en struweel op de Middeldijk in Goedereede en essen op de Oude dijk tussen Melissant en Stellendam. Het waterschap heeft een prioriteitenlijst opge steld waaraan dit jaar binnen de handhaving extra aandacht zal worden besteed. Vi^j nodigen u uit om als publiek aanwezig te zijn bij de Verenigde Vergadering. Deze is op 26 maart 2004 om 15.00 uur in het waterschapshuls aan de Dwarsweg 40 in Middelharnis. Vergaderonderwerpen Het waterschap versterkt de buitenhavendijk van Middelharnis met een tijdelijke maatregel, zodat de dijk weer voldoende veiligheid biedt. Waterschap Goeree-Overflakkee voert in april dit jaar oeveraanpassingen en betuiningherstel uit aan de Magdalenakreek in Oude-Tonge. De voorbereidingen voor de fusie van het water schap Hollandse Delta per 1 januari 2005 gaan gestaag door. Na de storm in juni vorig jaar zijn in ol<tober 186 populieren van de Middeldijl< en 157 populieren van de Oudedijk verwijderd. Nu het voorjaar weer aanbreekt is het tijd om nieuwe aanplant neer te zet ten. Er is hierbij gekozen voor meer duurzame boomsoorten die langzamer groeien, een langere levensduur hebben en minder onderhoud vragen dan de populieren. Op de Middeldijk zullen 90 eiken van de variant Quercus Robur te vinden zijn waartussen strui ken worden geplaatst, conform het beeldplan van de Vereniging voor Natuur en Landschapbescherming Goeree-Overflakkee. Op de Oudedijk verfraaien straks 300 essen in de variant Fraxinus Excelsior Westhofs Glory het landschap. Begin maart bleken ook 131 populie ren aan de Kraaijenissedijk in Melissant dusdanig beschadigd te zijn dat deze worden verwijderd. Op de Kraaijenissedijk zullen de nieu we bomen in het najaar worden geplant. De 521 bomen worden samen met Deitawind, de windmolencoöpe ratie welke 15.000 huishoudens op het eiland voorziet van schone stroom, geplant. Deitawind vond in deze samenwerking de ruimte om te voldoen aan hun herplantplicht vanuit windpark De Plaete. Mocht u vragen hebben over de nieuwe aanplant of meer informatie willen dan kunt u contact opnemen met de heer Bruggeman, districtopzichter West. op (O J 87] 499919 of 06-5 471392. Sinds jaar en dag let het waterschap op een correcte omgang met wegen, sloten en dijken. Waar dit mis loopt spreken de medewerkers van het waterschap de overtreder aan. Vaak wordt het probleem opgelost middels een één-op-één gesprek, maar in uitzonderlijke gevallen is er meer nodig. Daarvoor kan het waterschap sinds I januari 2004 beroep doen op een aantal Buitengewoon Opsporingsambtenaren van het Zuiveringschap. Als start heeft het waterschap een lijst opgesteld met prioritei ten waaraan in de handhaving extra aandacht wordt gegeven en actie wordt ondernomen als deze zaken worden gesignal eerd. Er wordt gelet op; Het ploegen van slootkanten Het aflaten van water van het land zonder eindbuis Slik op de weg Illegale en ondeugdelijke wegafzettingen Illegale obstakels binnen de beschermingszone van dijken, watergangen en wegen Het dumpen van landbouwproducten als veevoer op dijken Diste/s op dijken Mocht u vragen hebben over deze prioriteitenlijst of graag willen weten of u voldoet aan de keur, waarbinnen deze lijst valt, dan kunt u contact opnemen met de heer Schrijver, sectorhoofd Beheer Uitvoering op (0187) 488828. De Verenigde Vergadering bespreekt verschillende onderwerpen die ook voor u van belang kunnen zijn. Op de agenda van 26 maart staat onder andere: de stand van zaken rond het waterschap Hollandse Delta, de 2e Financiële halfjaarrapportage over 2003, een voorstel tot het repareren van 15 km betuining, de overname van het gemaal Westplaat Buitengronden en een voorstel tot openbaar making en onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal weggedeelten. Wih u meer weten over deze onderwerpen of gewoon eens kennis komen maken, dan bent u welkom tijdens deze vergadering. De agenda kunt u afhalen of opvragen via tel. (0187) 488888. De agendastukken kunt u inzien in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 in Middelharnis. Elke vijfjaar toetst het waterschap de primaire waterkeringen aan de veiligheidsnormen. Momenteel is een deel van de bui tenhavendijk van Middelharnis een zwakke plek. Uit de veilig- heidstoets blijkt dat bij extreme omstandigheden een gedeelte van de dijk het havenkanaal in kan schuiven. Omdat een definitieve versterking van de dijk een uitgebreid onderzoek nodig heeft, zal het waterschap met een tijdelijke maatregel de veiligheid waarborgen. De buitenhavendijk van Middelharnis wordt daarom aan de havenzijde tijdelijk versterkt met onder water een steunberm van stortsteen. Met de circa 1.450 ton steen over een lengte van circa 385 meter wordt het tekort aan stabiliteit opgeheven tot aan het moment dat de dijk definitief versterkt wordt. De stortsteen zal uiteindelijk weer weggehaald worden om elders als bestorting voor waterkerin gen gebruikt te worden. Dit zal echter niet eerder zijn dan medio 2007. Het waterschap zal in april 2004 de oevers van de Magdalena kreek, welke in de Magdalenapolder ten oosten van Oude- Tonge ligt, onder handen nemen. De aanpassing zal extra ruimte voor waterberging creëren, waardoor in droge periodes meer water beschikbaar is en bij veel regenval een grotere buffer tegen wateroverlast wordt gevormd. Verder past het waterschap de kreek zo aan dat het onderdeel kan worden van de Provinciale Ecologische Hoofdstructuur. De PEHS is een pro vinciaal breed netwerk van natuurstroken en -gebiedjes, welke uiteindelijk allemaal met elkaar in verbinding gebracht worden. Ook de betuining wordt onder handen genomen. De bestaan de oeverbescherming wordt lager dan normaal, tot 5 cm onder winterpeil, waardoor een fraaier beeld ontstaat. Met de aanpassingen hoopt het waterschap de natuur te stimuleren, de waterkwaliteit te verbeteren, de faalkansen op wateroverlast te verkleinen en een bijdrage te doen aan een positief land schapsbeeld. Inmiddels is de definitieve vestigingsplaats van het nieuwe waterschap bekend. De ruim vijfhonderd medewerkers zullen hun intrek nemen in een nog te bouwen kantoorpand langs de AI 5 in de gemeente Ridderkerk. Tot deze nieuwbouw gereed is gaan alle medewerkers naar Dordrecht. Naar ver wachting zal het nieuwe pand in 2007 gereed zijn. Ook is de algemeen directeur van het nieuwe waterschap bekend. John van de Hoonaard, nu nog directeur van het zui veringschap Hollandse Eilanden en Waarden, zal op I april dit jaar beginnen. Zijn benoeming tot algemeen directeur moet door het nieuw gekozen Algemeen Bestuur van Hollandse Delta op 3 januari 2005 formeel bekrachtigd worden. Verder zullen de fuserende waterschappen aankomende maan den werken aan het plaatsen van alle medewerkers via een functieboek en plaatsingsprocedures. Tekst en foto's: Waterschap Goeree-Overflakkee Lay-out: Drukkerij Gebr. de Waal, Sommelsdijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4