POLITIE i Middelbare scholieren voeren Handel's Messiah uit Paas-cd-actie voor dak- en thuislozen Drie jubilarissen bij Soli Deo Gloria! VERKOOP Rondleidingen Rabobank hebben educatieve bedoeling Concerten in Zierikzee en Oude Tonge 0900-8844 lente- en zomer- stoffen EIIAIfESBI-niEUWS Predikant komt vertellen over zijn werk in Afrika EIUVriDEn-tllEUWS Human Nature showt zomermode GEHANDICAPTEN ZORG Workshop Adullam Verkoping Chr. Geref. Kerk Middelharnis Jaarmarkt Gereformeerde Gemeente Dirksiand Ger. Gem. Nieuwe Tonge Oud papier Melissant Laat hen niet in de kou staan. Actie Programma Wandelconcerten 1 april in Brielle m tï Actie tegen overlast PAGINA 2 Sfi^tt- DINSDAG 23 MAART 2004 Het lijkt een onmogelijke opgave, maar de examenkandidaten muziek van de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits uit Middelharnis wagen zich in het kader van een schoolonderzoek aan een van de grootste en bekendste oratoria die ooit geschreven is de Messiah van Georg Friedrich Handel. Het gebeurt tijdens een integrale uitvoering van dit grote werk door koor, barokorkest en solisten op de avond van Tweede Paasdag (maandag 12 april) in de Nieuwe Kerk van Zierikzee, Een tweede uitvoering zal plaats hebben op zaterdag 17 april in de Rooms- Katholieke kerk van Oude Tonge. Aanvang 20.00 uur. Het koor bestaat uit ruim 30 exa menkandidaten Havo en Atheneum en wordt aangevuld met een aantal aankomen de kandidaten en enkele (oud)-leerlingen die het een uitdaging vinden om dit werk uit te voeren. De leerlingen komen van de eilan den Goeree Overflakkee en Schouwen-Dui- veland. Sopraanaria's Ook de sopraanaria's zullen door leerlingen of oud-leeriingen worden gezongen. Dat zijn Linda Hoekman (Atheneum) en Ruth Struik en Woutriëlle de Vogel (Havo 5). Woutriël- le de Vogel won onlangs de tweede prijs in het Prins Maurits Songfestival 2004 met de vertolking van de aria He shall feed his flock like a shepherd Daarnaast soleert oud-leer- ling Wyanda Verhage en is voor de overige aria's de hulp ingeroepen van onlangs afge studeerde vocalisten van diverse conservato ria, onder andere Sebastiaan Brouwer, tenor, de Argentijnse Alexandra d'Espinoza, alt/mezzo.Het barokorkest bestaat uit jonge, professionele musici uit heel Nederland die voor deze gelegenheid een ad-hoc orkest vormen. De leiding berust in handen van muziekdocent Sietse van Wijgerden. De gedachte om in het kader van een school onderzoek juist The Messiah uit te voeren heeft te maken met het feit dat met name de Havo-afdeling dit jaar veel examenkandida ten muziek leverden. Het bleek lastig om al deze leerlingen allemaal apart in een concert te laten musiceren. Het idee werd 'dan maar allemaal samen'Daarnaast is de Messiah op de Prins Maurits een populair werk. Al sinds lange tijd vertrekt er eenmaal per jaar een grote bus richting Leiden als leerlingen mee doen met de Scratch-Messiah. Men zingt dan mee met een uit duizend man bestaand koor dat in een dag de Messiah doorneemt en 's avonds uitvoert. Op de terugreis blijken de leerlingen voor altijd aangestoken door het Messiah-virus. Nog een reden om voor The Messiah te kiezen is de succesvolle uit voering van een andere oratorium van Han del, Israel in Egypt, dat in 2003 door een ad hoc koor van de school werd uitgevoerd. Groots oratorium The Messiah is een groots oratorium dat de componist, ondanks de grote lengte, in een vlaag van bevlogenheid in een periode van Een deel van het koor repeteert aan de Messiah. 22 dagen componeerde. Anders dan andere oratoria bestaat de tekst uitsluitend uit gezongen bijbelteksten. De drie delen van het oratorium beschrijven de profetische aankondiging in het Oude Testament, het verschijnen van Christus op aarde, zijn geboorte, kruisiging en opstanding en als laatste deel de wederkomst op aarde. Veel koordelen en aria's zijn wereldberoemd geworden, met als allerbekendste het groot se Halleluja-koor. Het afgelopen jaar werd tijdens de zoge naamde Z- uren hard gewerkt om alle voca le partijen erin te krijgen. De muziekdocen ten van de school. Mar van der Veer, Marco van 't Hoff en Sietse van "Wijgerden, hebben alle vertrouwen erin dat de uitvoering van een goed niveau zal zijn. Veel van de leer lingen hebben ervaring in de koorzang gedu rende hun hele schoolbestaan als koorlid van een van de drie schoolkoren, men trad regel matig op tijdens concerten, buitenlandse concertreizen en de Ceremony of Christmas Carols (ook in de Nieuwe Kerk van Zierikj zee). Een aantal koorleden zingt al mee in andere koren zoals de oratoriumvereniging Laudan- do uit Middelharnis en het koor Fiori Musi- cali. In het kader van de koorzang op school volgden velen ook stemvormingslessen van docente Liesbeth Franken. Kun je als rasechte Nederlander, Afrikaners helpen om kerk te zijn in een Afrikaanse maatschappij? Ds. G.J. Bruijn kan het en zijn werk als predikant voor de Stichting Paulus bewijst het. Hij is heel erg enthou siast over zijn werk en komt daarover vertel- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.eom (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; eontracttarieven op aanvraag sluitingstermi/n zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Adüertentie-acquisitie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Perkwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven, REICENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 len op woensdag 31 maart in het gebouw van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt). Oost Voorgors 52 te Middelharnis. Belangstellenden zijn van harte welkom op deze avond, die om 20.00 uur begint. Stichting Paulus is opgericht om een theolo gische opleiding voor predikanten in Afrika te realiseren. Het belangrijkste principe dat de Stichting Paulus aanhangt, is dat kennis en materialen worden afgestemd op de Afri kaanse cultuur en moeten passen bij de ker ken daar. Zo is dominee Bruijn bezig met het schrijven van een pastorale "aids"cursus, om Afrikaanse predikanten te helpen bij de pas torale zorg aan aids-patiënten en hun omge ving. Heel belangrijk als je je realiseert dat van de 100 jonge mannen, een derde deel over 10 jaar niet meer in leven zal zijn. Een ander principe dat wordt gehanteerd is dat de in Afrika aanwezige christenen zelf vorm moeten geven aan hun christen-zijn. Dit heeft al geresulteerd in een project, waar door 1000 weduwen in Nigeria in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien en daar bij ook nog eens de zorg voor 2000 aidswe- zen op zich hebben genomen. Kortom: Afrikaanse organisaties en niet de Europese hulpverleners spelen de hoofdrol in hun eigen ontwikkelingswerk. Wie daarover meer wil horen én wil weten wat Europeanen van Afrikaners kunnen leren, moet 31 maart komen luisteren! In de VVV-ANWB winkels in Middel harnis en Hellevoetsluis is op zaterdag 27 maart 2004 een modeshow van de nieuwe Human Nature-zomercollectie te zien. De modeshow in Middelharnis begint om 11.00 uur en de modeshow in Hellevoetsluis om 14.00 uur. De zomercollectie bestaat uit heren- en damesjacks, polo's, t-shirts, capribroeken, afritsbroeken, overhemden, sweaters, all seasons-fleecevesten en -truien, wandel schoenen en wandelsokken. De modekleuren zijn deze zomer onder meer rood, navy, oranje, lirae groen, fuchsia en turquoise. Deze frisse kleuren zullen het straatbeeld een vrolijk aanzicht geven. Verder heeft Human Nature deze zomer ook een kidscoUectie die voor jongens bestaat uit een skatebroek, t-shirt en sweater in de kleu ren navy, lichtblauw, oranje en rood. Voor meisjes bestaat de keuze uit een katoenen broek met wijde pijpen in wit en navy en een t-shirt in rood en oranje. Deze kleuren komen ook terug in de collectie voor vol wassenen. We kennen ze allemaal, de clochard in Parijs en de tramp in Londen. Maar ook dichter bij huis zijn ze te vinden. Op het Centraal Sta tion in Amsterdam, bij de metro in Rotter dam, of.vult u zelf maar in. Mensen zon der huis, zonder werk, zonder perspectief. Mensen die letterlijk en figuurlijk in de kou staan en genoodzaakt zijn hun leven op straat te slijten, in alle opzichten afhankelijk van een vriendelijk woord en een uitgesto ken hand. Dat kan voor hen verschil uitma ken tussen een voedzame maaltijd of 'con- tainerfood', een warm bed of overnachten in een tochtige portiek. Een klein beetje extra's heeft in deze situatie dus grote gevolgen. En daarom loopt Stichting Ontmoeting hiervoor warm. Het regionaal Comité op Goeree-Overflak- kee van Stichting Ontmoeting organiseert ook dit jaar weer Paas-cd-actie. Het doel is heel simpel: zoveel mogelijk geld binnenha len om zoveel mogelijk dak- en thuislozen te kunnen helpen. Voor u een leuk kado om te geven of te krijgen; voor Stichting Ontmoe ting weer meer financiële mogelijkheden om de dak- en thuislozen te kunnen helpen. De nieuwe cd-folder van Stichting Ontmoe ting geeft een mooi overzicht welke cd' s de maand voor Pasen -voordehg- te verkrijgen zijn. De actiefolder bestaat uit ruim 40 cd's, dus u heeft veel keus. Het assortiment bestaat uit onder andere leuke kinder cd's, de mooiste koren, orgel en prachtige instru mentale cd's en natuurlijk cd's voor passie en Pasen. Op Goeree-Overflakkee zijn de folders onder de begunstigers van Stichting Ont moeting verspreid. Heeft u geen folder, maar wilt u deze wel heel graag ontvangen: bel of mail naar de secretaris van het comité van Ontmoeting op Goeree Overflakkee: Willeke Breederveld, tel. (0187) 492281. comitegoereeoverflakkee ontmoeting.org. Hoezo wandelconcerten? Wandelt het orkest door de kerk? Nee, hoor. U mag rondwandelen in onze mooie historische St. Catharijnekerk tijdens de optredens. En natuurlijk kunt ook lekker gaan zitten luisteren. De kerk is open van 1Ö.30 tot 16.00 uur. We beginnen afhankelijk van het spel op de markt om ongeveer 11.00 uur, wanneer bur gemeester Koekebakker met zijn gevolg plaats heeft genomen en de trommelaars hun ronde door de kerk hebben gedaan. School kinderen zullen hun gezellige liedjes laten horen o.l.v. Kees Beukema. Om 11.40 uur. kunt u naar de zeemansliederen van het man nenkoor 'Overstag' luisteren. Om 12.00 uur. treedt Frans Lodewijk op. Hij begeleidt zich zelf met gitaar en brengt luisterliedjes ten gehore. Liedjes over Voome en zelfs over Brielle van o.a. onze eigen Brielse dichteres Corrie van der Linden en Lydia van Staveren en George Suur. Peter Bremer bespeelt het carillon van 13.25-13.55 uur. Hierna zingen de enthousiaste Vuilejaegers om 14.15 uur. Zij brengen ons met o.a. zeer oude liedjes uit 1500 en recentere ons bekende volksliedjes, waaronder vast een paar fijne meezingers, in vroegere sferen. En dan als laatste een stuk je vermaak in de ruimste zin. Vermaeck- groep Slag en de Stoot treedt voor ons op van 15.00-15.40 uur. Hun repertoire omvat werk uit de 11de tot de 17de eeuw. Zij spe len en zingen en gebruiken hierbij oude ins trumenten o.a. de draailier, bijzondere snaar instrumenten, schalmei en fluiten en diverse trommels. Prachtig om te zien en te horen! De hele dag kunt u bij ons terecht voor kof fie, thee iets lekkers en natuurlijk soep en broodjes. STICHT I N G Op D.V. woensdagavond 7 april organiseert het comité Ouddorp van stichting Adullam een Workshop. We hopen een voorjaars stukje te maken voor in de tuin of in het huis. De kosten zijn 15,- inclusief materiaal en koffie, thee of fris. We beginnen om 19.30 uur in Eben Haëzer, Preekhillaan 3, Ouddorp. Doet u mee, bel dan Hester Grinwis, tel. (0187) 683244 van woensdag 25 maart tot woensdag 31 maart. Op vrijdagavond 26 maart van half 8 tot 9 uur en op zaterdagmorgen 27 maart van half 10 tot 13 uur bent u weer van harte welkom op de voorj aars verkoping van de Chr. Geref. Kerk. Er is weer van alles te koop. Voor de echte liefhebbers zijn er (naast nieuwe boeken) deze keer ook tweedehands boeken. Ook zijn er deze keer weer rommelmarkt spullen aanwezig. Sommige dingen zijn nog zo goed als nieuw, andere uit grootmoeders tijd. Verder is er ook een mooie voorj aarstaf el met allerlei leuke dingen voor huis en tuin, en zijn er voor de kinderen een grabbelton en spelletjes. Zaterdagmorgen is er vers gebakken vis te koop. De opbrengst van deze verkoping komt ten goede van de bouwkas van de Chr. Geref. Kerk. We hopen jong en oud weer te ontmoeten in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan 41 te Middelharnis. De activiteitencommissie maakt nu reeds bekend dat de jaar- en rommelmarkt gehou den zal worden op D.V. 26 juni 2004 op het parkeerterrein rond de kerk aan de Mozart- singel. Deelnemers aan de markt kunnen zich nu al opgeven. Wanneer u spullen hebt voor de rommelmarkt, dan kunt u deze vanaf nu reeds inleveren bij de heer M. Verolme (601251) en de heer J. A. Stmijk (601300). Wel graag van te voren even bellen, want niet alles kan aangeboden worden, zoals gro te meubelstukken. Voor deelname aan de jaarmarkt kunt u zich opgeven bij mevr. Struijk (601300), mevr. Van Strien (603950), Johan Kwakemaak (603557), Geerd Simons (600419), Leen Markwat (602310) en Aad Grootenboer (603008). Tevens kunnen wij nog veel hulp gebruiken voor het opbouwen, afbreken, opruimen en allerlei andere werkzaainheden die op die dag moeten gebeuren. We houden ons graag aanbevolen en rekenen erop dat er vrijwilli gers zijn die zich bij een van ons willen aan melden. Er wordt dan voor gezorgd dat u het boekje zo snel mogelijk in huis heeft. Profiteer nu van de folderaanbieding: Bij een bestelling vanaf 12,00 ontvangt u een cd kado. Deze actie duurt tot en met 17 april 2004. Bij voorbaat een warm bedankje namens alle dak- en thuislozen. Niemand vindt het uit eindelijk fijn om in de kou te blijven staan! Vorige week bleek het een bijzonde re jaarvergadering te zijn van het Chr. Gemengd Koor 'Soli Deo Glo ria' uit Stellendam. Maar liefst drie leden van het koor hadden een jubileum te vieren. Volgens het bestuur is het best wel bijzonder dat in deze tijd een aantal leden hun koor nog zo trouw blijven. De jubilarissen waren Dina van der Linde, die zelfs vijftig jaar haar zangkunsten binnen het koor heeft beoefend. Lenie Troost her dacht het feit dat zij dit jaar alweer veertig jaar lid is van het koor en Riet Keijzer teken de voor het respectabele vijfentwintigjarige lidmaatschap. Veel meegemaakt De voorzitter van de zangvereniging, de heer D. Moerkerk verklaarde blij te zijn met dit feestelijke agendapunt van de jaarvergade- De yufe/Zam.sf» van 'Soli Deo Gloria' in Stellen- dam: v.l.n.n: Riet Keijzer, Lenie Troosten Dina van der Linde. ring. Hij herinnerde de jubilarissen er aan dat ze in al die jaren veel hebben meege maakt, daaronder waren zeker veel leuke dingen, zoals het deelnemen aan concour sen, concerten - zowel binnen als buiten Stellendam. "Jullie hebben veel leden zien komen en ver trekken van het koor om verschillende rede nen. Ik vind het fijn dat jullie zo lang bij 'Soli Deo Gloria' zijn gebleven. Hier kan de vereniging op bouwen". Hij wenste de leden - zo God het wil - nog vele fijne jaren toe bij het koor. Nadat de bloemen en de onderscheidingen aan de jubilarissen waren uitgereikt, zong het koor de leden een lied toe, wat door diri gent W. Chr. Meijboom speciaal voor deze feestelijk gebeurtenis was gemaakt. Rotterdam-Rijnmohd district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Politiepersoneel van het wijkteam Goeree-Overflakkee (district De Eilanden) hield in de nacht van vrijdag op zaterdag en in de nacht van zaterdag op zondag, naar aanleiding van klachten van omwonenden, op het Kerkepad een actie tegen overlast. Tijdens de acties werden in totaal 15 jonge ren verwijderd van het Kerkepad. Een 26- jarige automobilist uit Hellevoetsluis werd aangehouden, nadat hij met slippende ban den wegreed en hierbij een hoeveelheid rub ber op het wegdek achterliet. Uit een alco holcontrole bleek dat de man onder invloed was van alcoholhoudende drank. Hij werd overgebracht naar het politiebureau en na opmaak van proces-verbaal weer heenge zonden. Tevens werden vier bekeuringen aan auto mobilisten uitgeschreven voor het onnodig claxoneren en het negeren van de verplichte rijrichting, terwijl tegen één persoon proces verbaal werd opgemaakt voor het wildpias sen. Woensdag 24 maart hoopt Wetering Stoffen (van de weekmarkt in Sommelsdijk) nieuwe lente- en zomerstoffen te verkopen in de zaal van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge, Oranjestraat 17. Ook zullen de nieuwste kleuren sokken wor den verkocht, u bent van harte welkom van 19.30 tot 21.00 uur. Op zaterdag 27maart a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Melissant. Het ophalen begint om 09.00 uur. Wilt U het papier gebundeld aan de kant van de straat zetten. Bij voorbaat dankt voor uw medewerking. Ruben van der Sliiijs en Leonie Tanis ontvangen hun prijs van kantoordirecieur Bert Tuk en financieel adviseur Arianne Klijn Op de stoel van de directeur zitten? Zien hoe een geldautomaat werkt? Of wil je gewoon weten waar die aardige juffrouw uit de bankhal tussen de middag haar boterhammen opeet? De kinderen van groep vijf van de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' en OBS 'De Westhoek' hebben het allemaal gezien en meegemaakt. Al sinds geruime tijd organiseert het kantoor in Ouddorp rondleidingen voor basis schoolkinderen. "Niet alleen de kinderen vinden het hartstikke leuk, ook wij hebben een vermakelijke middag," vertelt kantoordirecteur Bert Tuk enthousiast. "Het rondleiden van kinderen in de bankhal heeft een educatief karakter. De kinderen maken op een een voudige manier kennis met het bankwezen en dat bevalt alle partijen uitstekend," ver volgt Bert Tuk. Aan de rondleiding was een prijsvraag gekoppeld die voor de winnaars een nieuwe TopKid Rekening opleverde. De winnaars Ruben van der Sluijs, Leonie Tanis, Barbara Breen en Meggie van Assen ontvingen bij hun TopKid Rekening een kluis en een eerste storting van vijf euro op hun rekening.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2