Huib va^ der Valk veertig jaar bij Dijteers en Pijl metselaar Vaste plant van het jaar 2004 Stellendamse dagen 2004 Dubbel glas Open ochtend voor vrouwen Kom op 25,26 en/of 27 maart naar de mag u niet missen! Ouddorp Drukwerk Dubbele beglazing voor een 'enkele' prijs! Zomerkleding is binnen bij Floddertje EIIAI1l»1-raEUW5 Deelnemers Dirksland BOETER BOUWBEDRIJF MIDDELHARNIS SH2IÏÏGG Zij Presenteren, Demonstreren en Informeren Deze gezellige dagen, voor leuke contacten waar u kan profiteren van geweldige aanbiedingen, Tot ziens op 25, 26 en/of 27 maart 2004 Sunstore Flakkee Jaap Boone Esgri Vlieto Doeland Tanis tuinmachines Korenbloem Van Dam beveiliging Deltawind Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Eilanden-Nieuws familieberichten Winterbloemkool Witlof aardappelen, groenten en fruit Fam. M. van der Sluijs Wij maken ook fruümandjes tm om in te lijsten vanaf Spuikolk41-43 Tel. (0187)605022 Fax (0187)605592 Glaverbel Ook restaureren en ontwerpen wij glas in lood in eigen atelier! Aannemingsbedrijf Boeter B.V. PAGINA 8 VRUDAG 19 MAART 2004 mSSmÊÊÊÊItitêSSMSlMSM lidujJJJlsjJUJUJ 13 actieve ondernemers heten u van harte welkom. u de nieuwste snufjes en hebben speciaie aanbiedingen. Binnen- en buitenzonwering Radio, TV en witgoed Schuifdeurkasten Naai-, borduur- en lockmachines Tuinmeubels en sfeerhaarden Tuinmachines en beregening Bloembinderij Advies, inbraakpreventie politiekeurmerk Windenergie >Ütabtnk'dakkapellenf.v S •■ïsïir& Verder werken mee: De Rabobank, Metafortose - glas in lood, Groene Beer - met de nieuwe kijk op schoonmaken en Gina leder mode met de showwagen op tiet parkeeterrein. Vorige week was het weer al veertig jaar geleden dat Huib van der Valk bij Dijkers en Pijl in dienst trad. Dat er in al die jaren heel veel is veranderd blijkt uit de terugblik van Van der Valk. "De tijd is voorbij gevlogen", verzekert Huib. "Ik kwam als 18-jarige in een klein bedrijfje, dat vlakbij mijn ouderlijk huis was. Er waren op dat moment ongeveer 20 mensen werkzaam in het bedrijf. Alles was oud en versleten en we reden met legermate riaal naar ons werk, zowel op Goeree-Over- flakkee als naar de overkant. Het was hard werken; we stonden meestal in het 'aange nomen', elke dag je 'meters' maken, want daar was je loon op gebaseerd", verduide lijkt Van der Valk.. Gezellig Het is Van der Valk opgevallen dat het vroe ger heel gezellig in de dorpen was: "als je kwam om de straat te maken dan werd je met open armen ontvangen; het was gewoon een happening. Lekker rustig, weinig auto's, de mannen naar het werk, kinderen naar school en de vrouwen bleven thuis, vandaar altijd koffie op je werk". In die tijd was het een heel 'sociaal' gebeu ren dat werken in de straat: "Als er iets zwaars versjouwd moest worden dan was je altijd bereid om te helpen". Begin zestiger jaren was er niet veel werk en net als tegen woordig was er sprake van recessie en bezuinigingen. "Maar door kwaliteit te leve ren had je altijd je werk: een half jaar op Goeree-Overflakkee, de rest van het jaar in de dorpen aan de overkant. Het was ook leuk als de school uitkwam, dan kwamen de meisjes touwtje springen of tollen, de jon gens speelden in het zand. Heerlijk om naar te kijken. Je kon ook rustig de straat afzetten, totaal geen probleem". Dit is wel een ver schil met tegenwoordig vindt Huib "Je moet van te voren in de plaatselijke krant berich ten wanneer je begint en huis aan huis brief jes in de bus gooien, want anders word je weg gescholden door de bewoners. Er is totaal geen begrip meer voor ons werk, men vraagt gelijk wanneer je klaar bent. Als je nu kijkt in de straat: om 7 uur 's morgens wor den de kinderen weggebracht naar de crèche want de vrouwen werken de hele dag, het is nu stil overdag in de wijken", verzucht de jubilaris. Onpersoonlijker Van der Valk constateert dat tegenwoordig ook alles veel onpersoonlijker is geworden, ook binnen het bedrijf. Dijkers en Pijl is ook groter geworden. Sinds dat Van der Valk in dienst kwam is het gegroeid van 20 naar 70 man personeel. Verder heeft hij ook de fusie met Pijl mee gemaakt: vandaar de naam Dijkers en Pijl. "Drie jaar geleden zijn we een onderdeel geworden van Ooms Avenhom, hier werken ongeveer 700 man personeel". "Al die jaren trok ik van straat naar straat, van dorp naar dorp, 40 jaar lang, de laatste jaren veel in de gemeente Middelhamis. In het begin als straatmaker, vanaf 1980 als uit voerder wegenbouw. Ook heb ik het leer meesterschap gehaald om de jeugd op te lei den", dit heeft hem veel bevrediging gege ven. In al die jaren is Van der Valk weinig ziek geweest, "één keer een halfjaar er van tus sen wegens hartproblemen", maar door mijn werk kwam ik er weer bovenop. Want ze zeggen wel eens 'het gezin is de hoeksteen van de maatschappij', maar vergeet je werk niet, het is zeer belangrijk voor je gezond heid als je elke dag naar je werk kan". "Binnen de gemeente Middelharnis wordt over de aanbesteding van belangrijke wer ken gesproken, zoals Het Knooppunt, de renovatie van de Westdijk, het Zandpand en het Spui. Van der VaUc heeft een advies: "Houdt het werk in de buurt bij de plaatselij ke aannemers! Ze kuimen goed concurreren met andere bedrijven van buiten Goeree- Overflakkee, zeker op vakmanschap, dit is behoorlijk aanwezig". Genieten "De ben op het moment bezig bij garage Knöps, vanaf 1966 heb ik daar de start aan de Langeweg meegemaakt, met drie of vier verbouwingen. Wat is dat bedrijf gegroeid in de jaren, en wat wordt daar hard gewerkt. Rond de pomp is het een drukte van belang. Nu we daar bezig zijn ga ik wel eens aan de kant staan genieten. In een paar maanden tijd verrijst daar een wasstraat waar wij ook een steentje aan bij mogen dragen, en het is goed om te zien dat het allemaal bedrijven zijn uit de buurt, o.a. Boeter, Dijkers en Pijl, Schippers, Kievit Warmte en ga zo maar door". Het behoud van werkgelegenheid op het eiland is vol gens Huib heel belangrijk voor de jeugd, want binnen die bedrijven werkt veel jeugd in opleiding en volgens hem zijn deze bedrij ven daar zeer geschikt voor. "Ik hoop de laatste jaren (tot aan de VUT) in goede gezondheid mijn tijd uit te dienen en daarom zeg ik ook: die 40 jaar hebben mij toch gesmaakt", aldus Van der Valk een werknemer die geniet van zijn werk. Jiuib van der Valk temidden van zijn collega's tijdens de 'iitlenie' viering van zijn jiihilewn. De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebracht, waar u In alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony is het blad voor uw TE KOOP nieuwe oogst vanaf 50 Ceilt per stuk traditioneel geteeld vanaf 80 CCllt per kilo Tevens diverse soorten TE KOOP Molenweg 56 Sommelsdijk Tel. (0187) 48 74 55 Openingstijden: ma, di, do, vr, van 11.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur Zaterdag 8.30 tot 12.00 uur Woensdag en zondag gesloten West Achterweg 59-61 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187)48 26 52 y ■fWüfim Gebr. de Waai Drukkerij Sommelsdijk (0187)4710 20 Exclusief BTW inclusief plaatsen 1 o jaar garantie! KOMO gecertificeerd! Vakkundig geplaatst! Alle soorten glas! Voor particulieren en bedrijven Aannemingsbedrijf Boeter B.V. te Middelharnis is een bouwbedrijf op het gebied van de Burgelijke en Utiliteitsbouw dat in Zuidwest Nederland werkzaam is. Bij ons bedrijf is plaats voor een Sollicitaties aan: Langeweg 111 Postbus 140 3240 AC Middelharnis Tel.nr. (0187)48 57 77 Fax.nr. (0187)48 27 85 E-mail: info@boeterbouw.nl Website: www.boeterbouw.nl De rode zonnehoed (Echinacea purpurea) is uitgeroepen tot de vaste plant van het jaar 2004. Voor velen zal de naam Echinacea een bekende klank hebben. De bloemen van deze plant worden namelijk verwerkt tot een homeopat hisch geneesmiddel. Het zijn bijzonder sterke, droogtebe- stendige planten. De bloeitijd is van juli t/m september. De grote purperrode bloemen zijn zeer de moeite waard. De prairie-indianen van Noord-Amerika kneusden de plant tussen stenen en legden de plantenbrij op wonden. De zonnehoed werd in 1871 door een in Nebraska werkende arts als geneeskruid in de Westelijke geneeskunde geïntroduceerd en tegen tal van aandoe ningen gebruikt (bloedreinigend middel, reuma, migraine, difterie, tumoren, enz.). Tegenwoordig wordt Echinacea gebruikt ter voor koming van en als behandeling van lichte tot middelzware griepin- fecties en verkoudheid. Naamgeving De geslachtsnaam Echinacea komt van het Latijnse 'achnos"wat 'zee-egel' betekent, het woord 'achnos' is weer afgeleid van het Griekse woord 'echinos', wat ook weer staat voor 'zee-egel'. De reden voor die benaming is te vinden in de prikkelende schubben van de gedroogde zaadhoofdjes van de plant. De soortnaam purpu rea slaat op de kleur van de bloemen en betekent uiteraard 'purper' De oude botanische naam van de Rode Zonnehoed was Rudbeckia. De Nederlandse benaming, zonnehoed, slaat op de vorm van de bloem, die met haar teruggeslagen hntbloemen inderdaad op een zonnehoed lijkt. Standplaats Echinacea heeft een voorkeur voor een rijke, doch goed doorlaten de grond en een plekje in de volle zon. In de tuin wordt Echinacea purpurea ongeveer 1 meter hoog en bloeit met stevige 10 cm grote bloemen van juli t/m september. Het hart van de bloem is zwart- bruin van kleur en de uitstaande kroonbladeren zijn roze tot rood. De bloemblaadjes staan in het begin horizontaal, maar naarmate de bloei vordert vouwen ze zich meer en meer naar de stengel. Door de in de bloem aanwezige nectar is de Echinacea zeer aantrekkelijk voor bijen en vlinders, wat in de zomer een fraai spektakel geeft. Na de bloei blijven de bloemhoofdjes nog lange tijd mooi en zijn zowel in de tuin als in boeketten een verrassende verschijning. Echinacea past uitstekend in een natuurlijke border met onder andere Liatris en Heliopsis. (foto: PPHj Bij Floddertje hangt de zomerkleding weer netjes voor u klaar! Er is al veel bin nen al mag er nog mooie/ gestreken/ modieuze kinderkleding worden ingebracht t/m april (Babykleding zeer kritisch!). Bij Floddertje hangt de kinderkleding overzichtelijk op maat en is er veel keuze in babykleding In de babyboek vindt u allerlei spullen voor oppas ouders. Speelgoed, auto fiets kinderstoelen, boxen zijn voorradig maar er is nog steeds meer vraag dan aanbod dus inbreng van harte welkom! Wij werken voor goede kinderdoelen, UNICEF, Woord Daad en Edukans krij gen maandelijks een bedrag toegekend. Daarnaast wordt er iedere maand een ander doel uitgezocht.Meer informatie vindt u op www.floddertje.org hier staant ook twee pagina's met foto's van nieuw ingebrachte kleding en/of babyspullen. Tot ziens op de Noordzijdsedreef 10 te Ooltgensplaat op dinsdag donderdag morgen woensdagmiddag. Op woensdag 31 maart zal er een 'open ochtend voor vrouwen' worden georganiseerd door de Hervormde Stuurgroep Ooltgensplaat/Langstraat. De spreekster van deze ochtend zal mevrouw Doren bos zijn. Zij is van de Stichting 'Schreeuw om leven' en zal spreken over het onderwerp 'Abortus'. De bijeenkomst zal worden gehouden in Hervormde verenigingsgebouw 'Elthato', Zuid Achterweg 27 in Ooltgensplaat. Tijd:9.30 tot 11.30 (vanaf 9.15 uur is er koffie). Er is ook kinderoppas aanwezig.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8