Ml VAN DIS Jongerenreis door Israël FIXET MASTENBROEK KIEVIT m J. van der Slik Schildklieraandoeningen Fysiotherapeuten: 'veel onduidelijkheid over aanvullende verzekeringen' (0187) 60 11 66 ARENSMAN Kik bedrijfshygiëne Uitvaartverzorging jmiEIIAIiDBi-niEUWS Avondvlerda, MOTORRIJDEN IS VAAK PLEZIER VOOR TWEE... Natuur nu extra kwetsbaar; Dusihonden aan de lijn... S9/= MOTORRIJDEN IS VAAK PLEZIER VOOR TWEE... Qerardus Heridrilqis'Baarssai Artndjt 'BarendinaJacoSa de'Wad uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 Bestrijding van aiie plaagdieren Houtwormbestrijding JAN VROEGINDEWEU echtgenoot van Jannie Dale LIEVE OPA DAG LIEVE OPA TOT ZIENS LIEVE OPA DAG LIEVE OPA OPA VROEGINDEWEU JAN VROEGINDEWEU PETRUS JOHANNES HEEMES De nieuüje zomercollectie \s binnen! Kom snei eens een KijKje nemen! mast 50 t/m 176 'tHeMiedmgêlie Feetye Biüe^even Begrafenisverzorging kun je meestal vergeten als |e reuma hebt Berichten uit de Gezondheidswijzer Maandthema in de maanden maart en april 2004: West Achterweg 59-61, 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 52 WWW. I<ievit-uitvaart. nl PAGINA 3 VRIJDAG 19 MAART 2004 FAMILIEBERICHTEN Wij, geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van ons voorgenomen huwelijk, waarvan de huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden op D.V. vrijdag 26 maart 2004 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Dirksland. De kerkelijke bevestiging zal plaatsvinden om 14.30 uur in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Mozartsingel 2 te Dirksland door de weleerwaarde heer ds. A. J. Gunst. U bent van harte welkom op onze receptie van 20.00 tot 23.00 uur in het Restaurant 'Grevelingen', Parallelweg 1 te Bruinisse. Geul 15 f 8321 LC Urk Boezemweg 20 3247 BB Dirksland Ons toekomstig adres is: Bergstraat 18a, 4261 BH Wijk en Aalburg Tel. (0416) 69 67 35 il Met dank aan de Heere, die ons in die 50 jaar j gespaard en gedragen heeft. Mede namens onze kinderen, klein- en achter- kleinkinderen, willen wij u hartelijk danken voor de vele kaarten, bloemen, kado's in welke vorm dan ook die wij van u mochten ontvangen. Havenweg 31 3253 XC Ouddorp J. Sperling A. Sperling-v. d. Weele êm»^0»ii;iti^^^iiiii:-i-iii;^;n^iiiai;>aiü^»»*iüiti^iü^ni{tiit:m DankbetMigiKig Êett UaaH... Voor MW blijken van meelevet^y ]n welke vot^yn t^an ooU,^ ci]& wij oncJi&i*vond&n na ket onve.fwaci\i& heengaan van mijn lieve zorgzatne v»*omW/ onze lieve oiAvc>*ge+elijl<e moedeK*^ sc^^oolA^noede^' en oina Mazma ^acooa S+aal-S+^'Mik Una willen wij M kat*+elijk bedanken. 2ij zijn ons tot g»*ofe steun en troost. T, Staal kinderen en kleinkinderen Middelkarnis, maart 2004 DANKBETUIGING Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en belangstelling te hebben ontvangen na het over lijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, schoon moeder en oma FRANCINA HOLLEMAN- VAN DER VALK Uw medeleven is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze hartelijke dank betuigen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verple gend personeel van 'De Samaritaan', afdeling Vluchtburg voor de HefdevoUe verzorging. Ds. T. W. van Beimekom voor het leiden van de rouwdienst. Begrafenisverzorging Van Wageningen voor de correcte begeleiding en uitvoering van de begrafe nis. T. HoUeman Kinderen en kleinkinderen Oude Tonge, maart 2004 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee aoministratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp n (wespen, muizen) Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 Als leven lijden wordt is sterven een verlossing. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in ons leven heeft betekend, delen wij u mede dat de Heere, na een zeer ernstige ziekte van onze zijde heeft weg genomen mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 75 jaar. Middelhamis: Sonmielsdijk: Middelhamis: Oud-Beijerland: Sommelsdijk: Sommelsdijk: 17 maart 2004 Oost Voorgors 81, J. Vroegindeweij-Dale Adrie en Nel Linda, Monique, Yvonne Ada en Wout Richard en Manon Sabine en Dirk Krijn en Jeannette Ilze, Mandy Co en Paula Melissa, Natasha André en Lijnie Stèphan, Sander 3241 KD Middelhamis Gelegenheid tot condoleren zaterdag 20 maart van 18.30 tot 19.30 uur in de rouwkamer van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden D.V. maandag 22 maart om 10.00 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om 11.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelhamis. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in bovengenoemde rouwkamer Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, dan kunt u deze advertentie als zodanig be schouwen. Je liefde voor de diertjes, je oprechtheid, je grapjes, wat zullen we je missen. Linda, Monique en Yvonne 17 maart 2004 Zijn levenswijsheid zal ons altijd tot een voorbeeld zijn. Richard en Manon Sabine en Dirk 17 maart 2004 Afscheid nemen bestaat niet. Je gaat wel weg, maar verlaat ons niet. Ilze en Mandy 17 maart 2004 Nog te jong om het echt te weten. Oud genoeg om je nooit te vergeten. Melissa en Natasha 17 maart 2004 We zijn je kwijt maar toch blijf je bij ons. Stèphan en Sander 17 maart 2004 Heden werd uit onze famiüekring weggenomen onze geüefde broer, zwager en oom Middelhamis: KI. Vroegindeweij-van Heemst Rotterdam: L. Vroegindeweij A. Hoefnagel neven en nichten Sterke de Heere Jaimie, kinderen en kleinkinderen in dit grote verües. 17 maart 2004 DANKBETUIGING Voor uw belangstelling aan ons betoond, zowel schriftelijk als persoonlijk, na het overlijden van mijn geliefde man, onze vader en opa betuigen wij u na de Heere onze welgemeende dank. L. D. Heemes-Barnat Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Sommelsdijk, maart 2004 2)6200 Diï'Kie Milis rtütelen Fotoseïvi! StomerI TPGSei Baby-en kinderkleding Voor een volledige en waardige verzorging van begrafenissen in Middelhamis, Sommelsdijk en andere omliggende plaatsen. Nicolaas Beetsstraat 21 3245 RD SOMMELSDIJK Tel. (0187)486353 (b.g.g. 483465-483942) Verschillende mogelijkheden tot opbaren. Dag en nacht bereikbaar. Geen crematies Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. 1 op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds, i3fcjr»sa_ en begint al als u op de motor stapt. Dat plezier moet goed verzekerd zijn. Liefst tegen een voordelige premie. Bij onverhoopte schadeafwikkeling kunt u bij Van Dis Assurantiën rekenen op een prima service. Vraag naar de gunstige voorwaarden. assurantiën financieringen hypotheken Ring 54 - 56. 3241 CS UIDDELHARNIS Telefoon; 0187-48 55 37 Fax: 48 66 28 Er zijn verschillende schildklieraandoeningen en daarom een grote ver scheidenheid van klachten, diverse ziektebeelden en verschillende methoden van behandeling. Uw schildklier kan bijvoorbeeld te traag werken (hypotheroïdie) of te snel werken (hyperthyreoïdie). Voor mensen die meer willen weten over Schildklieraandoeningen, heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatiepak ketje samengesteld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. In het informatiepakketje wordt de werking van de schildklier uitgelegd. Hiernaast wordt informatie gegeven over de meest voorkomende schild klieraandoeningen. Het pakket bevat ook een folder van de Schildklier- stichting Nederland met hierin onder meer een overzicht van de brochu res en een bestelformulier. De gratis informatiepakketjes kurmen op maandag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 17.00 uur telefonische aangevraagd of opgehaald worden bij de Gezondheidswijzer in de GGD vestiging die het dichtst in de buurt is. Let op: De GGD in Middelhamis is open op: maandag en vrijdag van 9 tot 12 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnum mer van de Gezondheidswijzer is: (0181) 652404. De Gezondheidswij zer kunt u vinden in de: Van Hogendorpstraat 50 te Spijkenisse; Oost- zanddijk 26 te Hellevoetsluis; Pad van Jongejan 3 te Oud-Beijerland en Sportlaan 5 in Middelharnis. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het publieksinforma tiecentrum van de GGD voor iedereen met vragen over o.a. gezondheid en gezondheidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswij zen en adressen van patiëntenverenigingen, praatgroepen en zelfhulp groepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoe ken en doorlezen. Er zijn folders, tijdschriften, boeken en naslagwerken aanwezig. Veel folders kunneri gratis worden meegenomen. Ben je tussen de 15 en de 25 jaar? Zoek je een boeiende, indrukwekken de en leerzame vakantiebestemming? Dan is dit misschien iets voor jou! Van 5 tot 12 juli deze zomer gaat ds. Kees Kant, Gereformeerd predikant te Ouddorp en Stellendam, een 8-daagse jongerenreis door Israël leiden. Hij is gevraagd om dit samen te gaan doen met projectleider Ron Beitier van Christenen voor Israël. Het belooft een indrukwekkend mooie reis te worden. Na aankomst op het vliegveld begint de reis in de omgeving van het meer van Gahlea. Op de Golan hoogvlakte heb je een mooi uitzicht op de sneeuwtoppen van de berg Hermon, waar de bronnen van de Jord- aan liggen. Ook heb je uitzicht over Syrië en Libanon. Het is de omge ving waar Jezus veel heeft gewandeld, gepreekt en zijn wonderen heeft gedaan. Het moderne Tel Aviv wordt bezocht en de oude havenstad Jop- pe, denk maar aan Jona die daar met een boot wegvluchtte voor zijn opdracht. Vlakbij ligt de oude Romeinse stad Caesarea, waar Paulus gevangen zat en waar Cornelius als eerste niet-Jood het evangelie van Jezus hoorde. Ook Jeruzalem hoort in zo'n reis thuis. In Jeruzalem wor den oude en beroemde plekjes bezocht, zoals de Via Dolorosa, de Klaag muur, de Graftuin en de Olijfberg. Het moderne herinneringscentrum Yad Vashem, waar de moord op 6 miljoen Joden in de oorlog op indruk wekkende manier wordt herdacht, wordt ook bezocht. Bij de Dode Zee, de laagste plek op aarde (-412 m.) gaat de groep een wandeltocht in de woestijn van Judea maken, waar David in de spelonken moest vluchten voor Saul. Een reis door Israël is een heel afwisselend gebeuren: er zijn korte bij belstudies en gesprekken op de beroemde plekjes, je leert veel over de verbondenheid van christenen met Joden en Israël, maar er is natuurlijk ook veel ontspanning, gezelligheid en plezier. Wat dacht je van zwem men in het meer van Galilea, in de Middellandse Zee en drijven in de Dode Zee? Je trekt als team met leeftijdsgenoten heel het land Israël door. Je slaapt dus de ene keer in een kibboets, de andere keer in een hotel. Wat de veiligheid betreft: er is een eigen privé-bus met chauffeur en er wordt geen gebruik gemaakt van openbare stadsbussen. Er hebben zich inmiddels al zo'n 20 jongeren vanuit het hele land opgegeven. De reissom bedraagt: 695,- Heb je belangstelling? Je kunt een reisfolder opvragen bij ds. Kees Kant (0187-682862) of bij Christenen voor Israël in Nijkerk (033-2458824). De lente is in aantocht. Voor de dieren in de natuurgebieden van Vereniging Natuurmonu menten en het Zuid-Hollands Landschap breken drukke tijden aan. Vogels broeden hun eieren uit, hazen werpen hun jongen. De natuur is in deze tijd van het jaar extra kwetsbaar voor verstoring. 'Honden aan de lijn' benadrukken de natuurbeschermingsorganisaties. "Alle honden hebben jachtinstinct," zegt Tom Visser van Natuurmonumenten. "Dus niet alleen de jachthonden. Als een hond een dier ruikt, wordt dat instinct geprikkeld. Veel hon den hebben de neiging de geurbron op te speuren. Omdat bijna alle dieren bang zijn voor hon den, zullen deze dieren opschrikken als een hond te dichtbij komt. Ook de honden die alleen nieuwsgierig zijn en de dieren niets zullen doen, zorgen voor verstoring. Vogels en zoogdie ren zien geen verschil." Geen leuke regel Vereniging Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Landschap zijn op Voome en Goeree verantwoordelijk voor het behoud van de natuur in een groot aantal terreinen. "Om deze taak naar behoren te kunnen vervullen zijn regels en afspraken nodig," vertelt Visser. "Eén van die regels is 'honden aan de lijn'. Geen leuke regel, maar hij is wel nodig. Ook als je denkt dat je hond toch niets doet of wel goed luistert." In vrijwel alle natuurgebieden van Vereniging Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Landschap is het het gehele jaar verboden honden los te laten. "Door de mogelijk grotere gevolgen van verstoring door loslopende honden tijdens het broedseizoen, brengen we deze maatregel nu extra onder de aandacht," verteh Hans Visser van het Zuid-Hollands Land schap. "Vogels die van hun nest gejaagd worden, vormen een makkelijke prooi voor andere roofdieren. Maar ook voor bijvoorbeeld reeën en reekalfjes is het belangrijk dat ze niet ver stoord worden. De gevolgen zijn niet altijd goed te zien, maar ze zijn er wel." De komende tijd zullen de boswachters van Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Land schap extra controleren op naleving van deze regel. Overtreders riskeren een boete. Als gevolg van kabinetsmaatregelen zit voor veel mensen sinds 1 januari 2004 fysiotherapie niet meer in het basispak ket van het ziekenfonds. Fysiotherapeu ten uit heel Nederland worden over spoeld met vragen van patiënten over de nieuwe situatie. Veel mensen weten niet of ze een goede verzekering hebben en hoe ze daar voor kunnen zorgen. Ook blijkt dat een groot aantal patiënten niet weet dat ze zich moeten bijverzekeren om verzekerd te blijven voor dezelfde zorg. Voorlichting vanuit de verzekeraar schiet vaak tekort. Zo weten weinig Nederlanders dat ze nog tot 1 maart 2004 de tijd hebben om over te stappen naar een andere verzeke ring. Ook huisartsen zijn niet altijd op de hoogte van de precieze verandering, maar zij kunnen patiënten net als vroeger gewoon doorverwijzen naar een fysiotherapeut. Overzicht Fysiotherapie wordt niet meer standaard ver goed voor wie 18 jaar of ouder is. Alleen voor mensen met een bepaalde chronische aandoening wordt een uitzondering gemaakt. Voor hen wordt fysiotherapie ver goed vanaf negen behandelingen. Door de veranderingen hebben ziektekostenverzeke raars hun pakketten van basis- en aanvullen de verzekeringen opnieuw samengesteld. Dat geeft de consument gelegenheid om polisvoorwaarden en tarieven van eigen én andere verzekeraars te vergelijken. Zo kan de beste aanvullende verzekering worden gekozen. De voorwaarden en de tarieven van verschillende verzekeraars verschillen enorm. Het Koninklijk Nederlands Genoot schap voor Fysiotherapie (KNGF) heeft een informatiefolder ontwikkeld waarin helder staat uitgelegd waar je op moet letten in de nieuwe situatie. Deze folder ligt bij veel fysiotherapeuten in Nederland. Op www.fysiotherapie.nl staat actuele informa tie en een overzicht van de pakketten en pre mies van vrijwel alle ziektekostenverzeke raars. Voor particulier verzekerden veran dert er vooralsnog niets, maar ook voor hen geldt dat vergelijken wel degelijk loont. Deskundige van het dagelijks bewegen Het lichaam is een goed georganiseerd geheel van spieren, botten en gewrichten. Iedereen moet er dagelijks op kunnen reke nen. Lopen, staan, bukken, het zijn volko men vanzelfsprekende bewegingen, totdat men ergens last van krijgt... Als het lichaam even niet meewerkt, wordt bewegen minder vanzelfsprekend. Degene die daar alles van af weet is de fysiotherapeut: de deskundige van het dagelijks bewegen. Door de juiste aanvullende verzekering te kiezen, kan men een beroep blijven doen op de fysiotherapeut en krijgt men de kosten daarvan vergoed. De titel fysiotherapeut is wettelijk beschermd. Wie de officiële studie heeft afrond, aan alle basiseisen voldoet en staat ingeschreven bij de overheid mag zelfstan dig patiënten behandelen als fysiotherapeut. Om de kwaliteit van fysiotherapie nog ver der te stimuleren is het Kwaliteitsregister Fysiotherapie in het leven geroepen door de beroepsorganisatie, het Koninklijk Neder lands Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF). Wie aan alle kwaliteitseisen van behandeling, praktijkervaring, (bij)scholing en vakoverleg voldoet, mag zich in het Kwa liteitsregister Fysiotherapie inschrijven. Kijk op www.fysiotherapie.nl voor alle fysi otherapeuten in het register. biiSfwarmir Molde fwuvtMutiwttni... Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Lettew/eg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3