Nieuws VERKOPING Wandelexcursie door Landgoed Mildenburg S tot: Damvereniging ENEO '52 te Melissant s iWooTd i \JcT^cUkcn Ga mee met SGP- jongeren Flakkee! j ^i- Daad uit de kerken Dagreis Keukenhof met workshop lenteSurprise' VX^^rt 6 ciii n TKmrt 7 Vriendelijke groeten, tot volgende \A^eek vrijdag bij leven en y/velzijn Damkampioenschap Flakkee 2003/2004 EIIIUriDBrf-IIIElJWS SGP-jongerendag te Utrecht: Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee Gereformeerde Gemeente ^4^ MiHlfl^i. +5 toR e Z>ti^Mlffj: (j/in^e: Marijn Villerius hoopt 23 maart te verjaren. Bij deze de gelukwensen alvast. 'J^erH^^ettkt: Uitslagen van maandag 15 maart 2004 Arnette Vogelaar (Rhoon) Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Willianne Boer (Sommelsdijk) PAGINA 11 VRUDAG 19 MAART 2004 Op zaterdag 3 april 2004 zal de SGP- jongerendag worden gehouden in het Beatrixtheater te Utrecht (Jaarbeurs). De dag begint om 10.00 uur. Het the ma van deze dag zal zijn: "Zorgen voor morgen". Sprekers op deze dag zijn o.a. minister H. G. J. Kamp (VVD), ir. B. J. van der Vlies (SGP), drs. C. C. M. Vendrik (GroenLinks), ds. M. J. Kater en drs. B. Belder (eurofractie CU/SGP). De activiteiten op deze dag zijn: referaten, forumdiscussie, uitslag ledenwerfactie, poli tiek dilemmaspel met mr. C.G. van der Staaij, muzikale intermezzo's en een info markt. Het bestuur van SGP-jongeren Flakkee hoopt er bij te zijn. Heb je ook zin om mee te gaan? Geef je dan vóór 1 april a.s. op bij Jan Kieviet: 0187-612235/j.kievietkliksafe.nl We hopen dan gezamenlijk naar Utrecht te rijden om deze interessante dag bij te wonen. NED. HERV. KERK Beroepen: te Rijswijk (nb), ds. B. C Haverkamp te Werkhoven en Schalkwijk; te Sexbierum en Pietersbierum, ds.F. Haver- schmidt te Boombergum-Kortehemmen. Bedankt: voor Kierden (Wijk Dorp), ds. W.J. Dekker te Reeuwijk; voor Nijkerk- erveen, ds. J. Geene te Katwijk (ZH); voor Rijssen (Rehoboth), ds. C.M. Buijs te Nieuwleusen; voor Tjamsweer, ds. J. Meertens te Bedum/Onderdendam. GEREF. KERKEN IN NED. Benoemd: tot geestelijk verzoger De Vijf Havens in Rotterdam/Zevenkamp (pt), ds. E.A. van Halsema, tevens predikant te Bleiswijk (pt). GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Duiven-Velp, ds. M. van Vee- len te Delft, die dit beroep heeft aangenomen. NED. GEREF. KERKEN Beroepbaar: kandidaat W.A. Scheffer, Langenhorst 907, 6714 LN Ede. Tel. 0318- 622116. E-mail: wascheffer@zonnet.nl. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Drogeham, ds. H.K. Sok te Putten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Enkhuizen, ds. J. Schipper te 's-Gravenpolder; te Leerdam en te Rijssen West, ds. W. Visscher te Amersfoort; te Meeuwen, te Sint Anneland en te Rotter dam-Centrum, ds. D. de Wit te Nieuw Bei- jerland, die bedankte voor Urk en voor Zwolle; te Moerkapelle en te 's-Graven- zande, ds. G. Clements te Gouda; te Rid derkerk, ds. CA. van Dieren te Rijssen- Noord; te Rilland-Bath en te Spijkenisse, ds. M. Karens te Werkendam; te Rotterdam-Us- selmonde, ds. A.H. Verhoef te St. Catharines (Ontario-Canada). Bedankt: voor Dirksland en voor Middel- hamis, ds. W.J. Karels te Hardinxveld- y^jl^titini^^}^ }iciééi(is Als u ook al de lentekriebels heeft kunt u zich opgeven voor een originele bolbloemen workshop op de Keukenhof. Onder leiding van artistieke airangeurs organiseert de Keu kenhof voor groepen een fleurige invulling voor een bezoek aan dit prachtige park. Het programma begint met een rondwandeling door het park, waarbij u zult worden geïm poneerd door de overweldigende kleuren pracht van 7 miljoen bloeiende tulpen en andere bolbloemen. En ook de bloesems, bloeiende rhododendrons en azalea's zijn een lust voor het oog, net als de bloemen en plantenshows in de paviljoens. Na de wan deling is er een ontvangst met koffie/thee en gebak. De creatieve workshop is daarna in een van de paviljoens in het park, de eigen gemaakte lentedecoratie wordt uiteraard mee naar huis genomen. De reis staat gepland op zaterdag 15 mei. Hebt u interesse, dan is het verstandig om u snel te melden bij Ive Antonia, via tel. 0187 651587. Zij kan u alle informatie geven over kosten, vertrektijden, enzovoorts. Vóór 1 april moeten wij weten wie er mee gaat, omdat wij voor deze datum een bus moeten bespreken. De reis kan alleen bij voldoende deelname doorgaan! Giessendam; voor Hendrik Ido Ambacht, ds. P. Mulder te Dordrecht; voor Hoofddorp, ds. C. de Jongste te Tholen; voor Nieuwdorp, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; voor Oosterland, ds. G. Mouw te Uddel. GEREF. GEMEENTEN NEDERLAND Beroepen: te Leerdam, te Ochten en te Vee- nendaal, ds. J. Roos te Opheusden, die bedankte voor Lethbridge, voor Urk en voor Vriezen veen. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen: te Loenen aan de Vecht en te Nieuw-Beijerland, ds G. Gerritsen te Hardinxveld-Giessendam. De activiteitencommissie van de Gere formeerde Gemeente in Middelhamis organiseert 3 april een verkoping van uit het verenigingsgebouw, aan de Chr. De Vrieslaan 38 van 10.00 tot 11.00 uur. Wat er verkocht wordt? Bollussen, appel- flappen, koekjes, broodjes (stok)brood, div. soorten snoep snoep (rollen) maar ook groente en fruit, nieuw speelgoed, héél leuk voor een kindercadeautje, creatieve spullen maar ook zelf gemaakte kaarten tijdens deze verkoping kunt u gebruik maken van onze geld wisselservice (uw papiergeld omwisselen voor muntgeld voor de collecte tijdens de kerkdiensten) Voor de bezoek(st)er is er in het verenigingsgebouw gratis koffie in de gezellig ingerichte kof- fiehoek Tijdens deze verkoping maar ook 's mid dags van 13.30 uur t/m 14.30 uur kunt u in de 'fietsschuur' terecht voor nieuwe en gebruikte fietsen, fietsonderdelen en acces soires. Dhr. Knuist heeft in de "fietsschuur" foldermateriaal, waar u div. artikelen uit kunt bestellen, een gedeelte van deze opbrengst is bestemd voor de kerk (ver)bouw van de geref. Gemeente uit Mid delhamis. In de week voorafgaand aan deze verkoping (week 14) kunt u na telefonisch overleg met dhr. Knuist telnr. 482982 ook in zijn 'fiets schuur' terecht voor bovengenoemde fiets artikelen ook dan zal een deel van de opbrengst bestemd zijn voor de kerkbouw. Dit jaar organiseert de activiteitencommis sie (net als vorig jaar) wéér een grote boe- renmarkt op 12 juni. Met oa: héél véél tweedehands spullen (rommel), nieuwe en gebruikte fietsen, fietsonderde len, zonnebloemen, nieuwe en gebruikte kleding, veiling, crea kraam, (zelf gemaak te) kaarten, patat, snacks, vis, ijs, div. soor ten snoep, div. soorten broodjes, koeken, ook zal weer een gedeelte van het school plein ingericht worden voor de koffiehoek en kinderspelletjes, dus: een dag om nu al te noteren in uw agenda! Het Landgoed Mildenburg in Oostvoorne (Foto Bas de Bruin). Het Zuid-Hollands Landschap organiseert zaterdag 27 maart om 10.00 uur een natuur wandeling door Mildenburg te Oostvoorne. De wandeling gaat door lange lanen met stokoude eiken, door een duin overgroeid met grilhg gevormde beuken met onder dit woud lieflijk groeiende bolgewassen. In het voorjaar is landgoed Mildenburg een bos vol bloemen, de zogenaamde stinsenplanten. Een plantenkenner leidt u rond door dit kleurrijke bos. Het landgoed Mildenburg is in de loop van de eeuwen gevormd. Het landgoed bestaat uit lanen, hakhoutbossen en een stuk zeewe- rende duinen. In het landgoed zijn in het voorjaar veel kleurrijke bolgewassen te bewonderen. Deze zijn in vroeger dagen door rijke landgoedei genaren naar ons land gehaald en in hun landgoedtuinen geplant. De wandeling duurt ongeveer 1? a 2 uur waarbij regelmatig wordt stilgestaan bij de rijkdom aan planten en vogels van dit bos. Wellicht hoort u tijdens de excursie de eerste fitis, dan is de lente pas echt begonnen. Datum: zaterdag 27 maart; Tijd: 10.00 uur; Plaats: Ingang Hoflaan bij de VVV Oost voorne; Prijs gratis; Tip: Goede wandel schoenen worden aanbevolen. Opgeven: Via natuuragenda op www.zuid- hollandslandschap.nl of telefonisch (0181) 48 39 09 ('s morgens). Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingeo aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,, Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Vandaag de zaak weer geheel gevuld met ideetjes van jullie. De aflevering van "Vergeleken" is deze keer echt uitvoerig. Een leuke informatieverschaffing! 'k Vind het bijzonder aardig als je de moeite neemt om er zo gevarieerd op te reageren en je er niet met een Jantje van Lei den vanaf te maken. Hallo oom Ko. Ik heb weer een Bijbelse opgave gemaakt. Het is een rebus. Als je hem opge lost hebt, moet je ook nog opzoeken in welke psalm het staat. 't Is in één van de psalmen die wij zingen. Zo schrijft de Ouddorpse Marieke Tanis ons. We zeggen haar harteUjk dank voor de leuke puzzel. De club zal proberen hem op te lossen. Uit Nieuwe-Tonge stuurde Marinda Stroober ons een tijd geleden het volgende. Welk woord kan er tussen. Het moet bij bei de kanten kloppen. Het aantal streepjes ertussen komt overeen met het aantal letters wat er tussen past. 1. Straat 2. Wel 3. Bloed 4. Dennen 5. Stad 6. Vee 7. Koffie 8. Para 9. Even 10. Zon band. pas. botje, wachter. kamer. - plein, toor. daat. aar. boek. Een schuchter viooltje groeit in de viool André van Putten. De uitslagen van de in de vijfde ronde gespeelde wedstrijden zijn: A.P.C, de Mik-D. Wolfert2-0 B. Visbeen-J.v.d. Ouden 2-0 H.H. Verolme-W. van Schie 0-2 A. van Huizen-A. Doom 1-1 P.Leroy-K. Tanis2-0 Joh. Wolfert-J. van Hoorn1-1 A. 't Jonk-Jac. Wolfert 2-0 J. van Koppen-I. Mackloet 0-2 M. Goedegebuur-H. Bijdevaate 2-0 C. Polder-J.A. Dekker1-1 1. Koese- L.T.J. Jacobs 2-0 A. de Mik-J. Jordaan 1-1 L.T.J. Jacobs-C. Polder 1-1 H.M. Floresteijn-P.v.d. Steen 2-0 Echte vertassingen deden zich in deze wed strijden niet voor. D. Wolfert moest zijn eer ste plaats afstaan. B. Visbeen, De Mik Jr. en Van Schie hebben de leiding van hem over genomen. De volgende keer zullen er ongetwijfeld nieuwe klappen vallen, omdat de koplopers tegen elkaar moeten. Naarmate het einde nadert, stijgt de spanning ten top. De zesde ronde is op woensdag 17 maart 2004 in Dirksland gespeeld. Ben je al bezig met de voorbereiding om de Engelse gasten te ontvangen? Het Anne-Frankhuis zal hen wel interesse ren. Wat duurt die voorstelUing over Tantalus lang zeg. Als dat maar geen spreekwoordelijke Tantaluskwelling wordt. Bijt je nog even door de toets week door hè! 1. Wat is je oudste herinnering? Dat Marleen geboren is en dat ik toen in een rood fluwelen jurkje bij mijn kleine zusje ging kijken. 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. Het strand bij storm. Je ziet dan de hoge golven, het zand stuift en je ruikt de zee. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een goudvis. Ik houd niet zo van dieren, maar goudvissen mag ik wel. 4. Het beste advies dat je ooit gekregen hebt. Je moetje talenten gebruiken, doen watje kunt. 5. Favoriete CD. Shalom met instrumentale muziek over Israël. 6. De grootste blunder die je in je leven maakte. Ik kwam eens een keer iemand tegen waarvan ik dacht dat ze mijn vriendin was en dat bleek een wildvreemd iemand te zijn. 7. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Dat ik in Kampen geboren ben. 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? De bliksem die insloeg bij onze buren, terwijl ik in de douche was. 1. Wat is je oudste herinnering? Ik woon op een boerderij. Mijn broer had voorgedaan hoe je trekker moest rijden: eerst sleuteltje omdraaien enz. Toen hij weer weg was, deed ik alles wat hij gezegd had. En de trekker begon te rijden. Voor het huis stond een picknicktafel. Daar reed ik bijna tegenaan. Er zat nog maar een hal ve meter tussen toen mijn vader aan kwam rennen. Hij draaide snel het sleuteltje om. Anders had ik een botsing gehad. (Ik was toen ongeveer drie jaar). 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. De Grebbeberg. Daar is het niet alleen mooi, maar ook indrukwekkend. 3. We//: dier zou je willen zijn als het kon? Een uil, want dat is een wijs beest. 4. Het beste advies datje ooit gekregen hebt. Zoek eerst het koninkrijk van God! 5. Favoriete CD. The sound of Music. 6. De grootste blunder die je in je leven maakte. De was boos op de juffrouw en zat op haar te schelden. Toen kwam ze juist aanlopen. 7. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Dat ik heel kattig kan zijn. 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? Toen mijn moeder naar het ziekenhuis moest. Afdeling 1: A. het Jonk - B. VisbeenO - 3 B. van der Spaan - W. DoorduinO - 3 B. Visbeen-W. Doorduin1 - 1 H. Visbeen - W. Doorduin1 - 1 Afdeling 2: H. de Geus - A. Visbeen3 - O H. van Heukelen - B. Grootenboer1 - 1 Ln de eerste afdeling ging A. het Jonk met de kippen op stok. In amper een half uur wist B. Visbeen zijn tegenstander van het bord te vegen. Na een paar eenvoudige combinaties, waarbij hij enkele van zijn kostbare schijven kwijtraakte, hield Het Jonk het voor gezien en kon hij weer richting visbank. B. van der Spaan heeft deze avond minder gekregen dan hij heeft verdiend. In een goed opgebouwd centrum kon hij zijn tegenstan der W. Doorduin ruimschoots van zijn lijf houden. Maar de slimme Doorduin wist ipet een mooie combinatie een schijf van de wit- speler te veroveren. Na een dreiging van Van der Spaan moest zijn tegenstander enkele schijven offeren om een doorbraan naar dam te forceren. De daarna overgeble ven remisekansen liet Van der Spaan onbe nut, zodat Doorduin de partij in zijn voor deel kon afmaken. Doorduin moest eigenlijk nog twee partijen spelen, maar deze heeft hij, met goedvinden van zijn tegenstanders, voor remise gehou den. In de tweede afdeling heeft H. de Geus een verdiende overwinning geboekt op zijn tegenstander A. Visbeen. Hij kreeg, na wat vrijpostig spel van Visbeen, een damcombi- natie in het oog, die de zwartspeler de punt jes zou gaan kosten. Voor Visbeen toch wel een verrassende gewaarwording. H. van Heukelen had tegen B. Grootenboer op het laatst de winst voor het grijpen. Van Heukelen wachtte echter te lang om een dam te halen, waardoor hij zijn tegenstander de gelegenheid bood om via een combinatie er nog een stevige remise uit te plukken. Nog een onverwacht kostbaar puntje voor Groo tenboer. Op deze zelfde avond vond er een vriend schappelijke wedstrijd plaats tussen de dam mers van Melissant (ENEO '52) en de dam mers van Middelhamis (Denk en Zet). In een uitstekende sfeer, die af en toe ge paard ging met een wat té luidruchtig ge fluister, konden de zeven spelers van beide clubs hun kunsten laten botvieren. De partij en gingen in het begin vrijwel in alle geval len gelijk op zodat de spanning er tot het laatst toe goed in bleef. Met een nipte voorsprong kon 'ENEO '52' in de einduitslag de gastspelers van 'Denk en Zet' net de baas blijven. Er mag worden teruggezien op een gezelMge en sportieve avond die duidelijk voor herhaling vatbaar Hieronder volgen nog de persoonlijke uitslagen met daarbij enkele korte analyses: J. Looij - J. Lodder 1 - 1 P. Kom - H. H. Verohne 1 - 1 A. Doom - W. Vroegindeweij 2 - O J. Non - C. Polder O - 2 H. Visbeen - J. Jordaan 2 - O T. Goedegebuur - H. Bijdevaate 2 - O T. de Geus - L. J. Th. Jacobs O - 2 Einduitslag: 8 - 6 J. Lodder wist de sterke J. Looij een mooie remise af te dwingen. Lodder kwam zelfs half in de partij een schijf voor te staan, maar hij vertrouwde het zeker niet zo erg en bood daarom maar remise aan. Looij greep dit bui tenkansje uiteraard met beide handen aan. H. Verolme en P. Kom hebben de langste partij op deze avond gespeeld. Het was ook de spannendste partij. Zou Verolme deze partij winnen dan kwamen beide clubs gelijk te staan. Kom verweerde zich echter voor treffelijk, zodat de sterke Verolme op het laatst met een puntendeling genoegen moest nemen. De partij tussen A. Doom en W. Vroeginde weij was als eerste uit. Na zo'n drie kwartier spelen had Doom zijn tegenstander onder de knie. Een te ver opgespeelde schijf kon Vroegindeweij niet meer verdedigen en kwam daardoor in het doosje terecht. En dit werd het begin van het einde. C. Polder heeft een mooie overwinning geboekt op zijn tegenstander J. Non. De leeftijdgenoten (beiden goede voor zo'n anderhalve eeuw oud) wisten er een uiterst spannende partij van te maken. Het zag er lang naar uit dat de puntjes gedeeld zouden gaan worden, maar de slimme Polder wist zijn rivaal op het laatst toch nog te verschal ken. Een tegenvaller voor Non die de laatste tijd niet meer gewend is te verliezen. H. Visbeen had deze avond niet veel moeite om zijn tegenstander J. Jordaan klein te krij gen. Visbeen staat bekend om zijn gevaarlij ke lokzetten waarmee hij al vele tegenstan ders op het verkeerde been heeft gezet. Ook Jordaan moest er aan geloven. Na enkele slagzetten stonden er alleen nog maar witte schijven op het bord. Ook H. Bijdevaate was niet opgewassen tegen het sterke spel van T. Goedegebuur. Als Goedegebuur het op zijn heupen heeft weet hij zelfs de sterkste tegenstander te ver slinden. Bijdevaate verzette zich kranig, maar de overmacht werd te groot. L. Jacobs heeft zijn overwinningsroes nog steeds niet uitgeslapen. Heeft hij op zijn eigen club nog geen enkele partij verloren, ook hier wist hij, in zijn partij tegen T. de Geus, de puntjes mee naar huis te nemen. Na een verkeerde afruil van mevr. De Geus kreeg Jacobs de touwtjes in handen, waama hij afstevende op zijn zoveelste overwin ning.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11