Jubilarissen bij blusgroep Oude Tonge met bijzondere achtergrond Vivante bewijst dat zij Neder land eclit mooier maakt! Sfeervolle Bruidsshow Drukwerk nodig? EIIAI1DB1-I1IEUW5 Total spring event: mUZiekf estival }^l>t fdHS/ T^imrt 3 T/H^nrt -f yhiatt X (C^iUrnctjc) 'T^cru'^^ctikt: Zelfgemaakte kaarten voor Woord en Daad Damvereniging 'Dirksland' Een advertentie in Eilanden-Nieuws tieeft altijd succes..! De weg te halen namen zijn: ARAM CUSCH HARAN JAFETH JOKTAN MAHALALEL OBAL SELAH TERAH ARFACHSAD ELAM HEBER JAVAN JARACH METHUSALACH PELEG SEM TOGARMA c s u u z —l--------p----------------------------------- Vandaag wordt Jan-Willem Bijnagte (Scherpenisse) 15 jaar. Gefeliciteerd! Amanda Schaaf (Dirksland) en Marjolein Meijer (Ouder- kerk a/d Ussel) kunnen weer een huppelpasje maken.. Amanda Schaaf (Dirksland) Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Jarinda v. Splunter en zussen (Ouddorp) Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Nicoline Jelier (Dirkskland) Alinda den Hoed (Sommels- dijk) Maaijke Bos (Ooltgensplaat) Rinus van Rossum (Den Bommel) Xi^tüt: vriendelijke groeten, tot voigende weel< j I vrijdag bij leven en welzijn. ?7 s^9 Uitslagen van 8 maart 2004 Druki<erij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 PAGINA 11 ^«Si^-A^ifc'^*:-"^ i -iS VRIJDAG 12 MAART 2004 Op zaterdag 27 maart is er voor de eerste keer in de geschiedenis van Goeree-Over- flakkee een muziekfestival met een bijzon dere achtergrond. Jongerenwerk Goeree- Overflakkee organiseert dan het 'Total spring festival'. Dit is een samenwerkings project van jongerenwerk met het bedrijfs leven en een aantal vrijwilligers. Het doel van deze avond is om een evenement te verzorgen waar echt iedereen welkom is, ongeacht je achtergrond lifestyle of geloof. De jongelui die hier optreden willen een beeld scheppen hoe het is om als christen in het dagelijks leven te staan, met alle dingen waar je in de huidige maatschappij mee te maken hebt. De muziek is dan ook zeer uiteenlopend van Hip hop tot dance en van rock tot pop. Met medewerking van V 12 uit Engeland, My Diery Lied (mijn dagboek heeft gelo gen) uit Friesland, band No nonsens en D.J's Boost en D.j. Nelis en voor de hip hop fans Holy Eyes en volgens Flakkeese tradi tie... mischien nog een lokale mistery guest, kaarten zijn te koop bij VVV Mid- delhamis en de zaal is open om 18.00 uur. kijk voor meer informatie op www.totalspring.nl of op Kabelkrant Goe- ree-Overflakkee. Op 18 maart organiseert Fotohuis Goede- reede een sfeervolle Bruidsshow in Expo Haringvliet te Stellendam. De show wordt verzorgd door Bruidshuis Orchidee te Krabbendijke en zal in de gro te zaal plaatsvinden. Een flink aantal bedrijven verleent mede werking aan deze avond, u kunt hen bezoeken bij hun stand in de grote zaal waar zij een presentatie geven van hun producten en diensten die alle te maken hebben met de trouwdag. Een avond die sfeervol zal zijn door de show en waar u veel informatie kan opdoen over de ver schillende aspecten van de trouwdag. Zo zijn er naast Bruidshuis Orchidee aan wezig: Bakker Dam, Country Styhng, Fotohuis Goedereede, Globe Reisbureau, Grinwis bloemen, Hameeteman Woning inrichting, Happy Music, Jaap Boone Wit goed, Klassiekerhuis, Koppen Kuiper Drukwerk, Marius Swemmer, Rabobank West-Flakkee, Smit Schoemnode, Sleutel Mode en Warring Kleding. De zaal is open vanaf 18.30 uur, de toe gang bedraagt 5,00 en reserveren is gewenst. Dat kan via de website: www.bruidsshow.com. via (0187) 499252, (0187) 499913 of via (0113) 506292. Puzzelregkment 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nlenws: Postbus 8, 3240 AA MiddeUiarnis. 2. Per maand zijn er 100 4120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Maart roert zijn staart. Nee het voorjaar komt nog niet zomaar één, twee, drie. Toch fleuren de krokussen het fletse grasperk al op. Even geduld vrienden en vriendinnen, en je fietst weer met korte mouwen over de Flakkeese wegen, 't Zal wellicht even duren. Een streeppuzzel van Jacob Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) drukken we hier af. Het betreft allemaal namen uit het begin van Genesis. De overblijvende letters vormen, achter elkaar gezet, een zin die iets zegt over de namen van deze puzzel. Lever dat in. ABRAHAM ADAM ASKENAZ CHAM ENOS GOMER HENOCH HUL JERED JOBAB LAMECH LOT NAHOR NOACH PUT REHU SERUG SETH UZ A R F A H A D p E L E G V B A N p T A M R A G O T M A R D G U R E S E T H A A J A F E T H A J 0 B A B L M D T H O A S K E N A Z 0 E H C A L A S U H T E M E S J E R E D T M C U S C H T E A N E A B R J A R A C H E L V 0 M L A M E C H E B E R A A C 0 A R O H A N N A R A H N H G H A A 0 B A L R E H U E N 0 S M A M J O L T A N L M A H A L A L E L H C A 0 N puzzel met plezler_ Het oe«fl vertier Om te Winnen Moet ie ermee begin nen. In de brief van Cornells Villerius (Dirksland) lazen we dat de naam van het afgebeelde automerk in de vakjes ernaast ingevuld moet worden. Er ontstaat in de dikke balk een snel en duur automerk. Schrijf dat op. II ^.i,. ---------- Een luciferpuzzel! Met een beetje fantasie kun je hierin Louis, een hert van Franse afkomst, herkennen. Louis kijkt naar Unks, maar Louis is erg nieuwsgierig en wil ook graag weten wat er rechts allemaal gebeurt. Kun jij door twee lucifers te verleggen, Louis naar rechts laten kijken? Vertel hoe. Op de laatste vrijdag van de maand zetten we altijd de oplossingen erin van de maand die daar aan vooraf ging. Tot die dag heb je dus de tijd om de raadsels in te leveren. Even om het exact aan te geven: uiterste inleverdatum van de feb- ruari-oplossingen is dus vrijdagmorgen 26 maart. Soms zijn er kinderen die de krant van hun oma krijgen en hem dus zodoende pas later kunnen oplossen. Oom Ko houdt daar vanzelf rekening mee. 'k Vind het veel te leuk datje mee doet. Uiteraard merk ik aan de oploss ing of het eerlijk toe gegaan is. Iimiid- dels zul je wel begrepen hebben dat je voor februari ruimschoots op tijd was met je inzending, Het is treurig maar waar. Jouw fotootje prijkte boven de antwoorden van Nao mi. Af en toe vraag ik me af waar m'n eigen verstand zit. Er zijn zelfs tijden (ja lach er maar niet om), dat ik moeite heb om mijn zelfgemaakte raadsels op te lossen! Welke boeken van de kerkgeschiedenis van Mevr. Vogelaar heb je al? Fijn dat je die spaart van de boekenbonnen. 0,o, wat hebben jullie een spannende tijd achter de rug. Een broertje met de keizersnee, mama zwangerschapsvergiftiging en een soort hersenbloeding. En dan te denken dat de nekproblemen met papa ook nog vers in het geheugen liggen. We hopen en bid den dat jullie een gezond jaar tegemoet gaan, zonder allerlei problemen. Van Jakobus maakte Ko dus Salomo. Nou dat is niet al te wijs. Hierdoor veranderde het eindgetal. Geen prob leem hoor. Als ik voor elke fout die ik maakte een medaille kreeg, zou ik tegen heel wat ridders in de Oranje-Nassau kuimen opnemen. Welkom bij onze club! Hoe maak je het in groep 5-b van de Mauritsschool? Wat knutsel je? Zing en fluit er maar lustig oplos. Het zijn leuke bezigheden. Stuur je nog eens een fotootje met je precieze geboortedatum en jaar? Fijn dat je naar de krant uitkijkt. Wegwijs was leuk hè? 'k Ben er ook geweest. Hoeveel dames gaan er mee met het zomerkamp naar Tilburg? Helaas heb ik geen fotootje van jou. 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekel aan? Dat weet ik niet. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Het ogenblik dta ik naar zwemles ga. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? De hele dag lekker bowlen! 4. Voor wie heb je bewondering? Voor papa en mama, omdat ze me verzorgen. 5. Wat is de beste uitvinding? Het zwembad. 6. Het mooiste boek? Maaike en Marijke-serie. Predikant die het leerzaamste preekt. Ds. Van Bennekom. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? In Slagharen had ik veel lol. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekel aan? Afwassen, daar heb ik de smoor in. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? 's Morgens als de zon opkomt. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Arme mensen helpen en veel boeken kopen., 4. Voor wie heb je bewondering? Nelson Mandela. 5. Wat is de beste uitvinding? De auto. 6. Het mooiste boek? Niels en de zwarte vreemdeling. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Ik maak elke dag wel iets grappigs mee. «Ml Komende week kan het gebeuren dat u thuiskomt, en welkom wordt gehe ten door een nieuwe deurmat. Een deurmat overigens, die u dan koste loos aangeboden krijgt van Vivante Mode in Wonen. Want wat is het geval? Vivante is gespecialiseerd in Home decora tion. Of het nu gaat om raam-, vloer-, of wandbekleding; Vivante heeft de nieuwste collecties voor u in huis. Niet zonder reden claimt Vivante dan ook dat zij Nederland mooier maakt. En zij voegt de daad bij het woord. In ontelbaar veel steden en dorpen worden de komende tijd complete straten voorzien van een nieuwe, gratis deurmat. Komende week is deze regio aan de beurt. Honderden deurmatten worden dan neerge legd. De kans is groot dat u ermee verrast wordt. Bijzondere gebeurtenissen De deurmattenactie is de eerste activiteit in een lange reeks van bijzondere gebeurtenis sen. Want Vivante heeft dit jaar heel wat meer verrassingen in petto. Houdt u daarom het komend jaar uw regio goed in de gaten, Vivante zal keer op keer bewijzen dat zij Nederland mooier maakt. Niet alleen bui tenshuis, maar zeker ook binnenshuis. Dus als u ook toe bent aan veranderingen in uw woning, loop dan vooral eens binnen bij de Vivante-winkel. Kiest u de komende tijd voor flinke verande ringen in uw interieur of staat u voor een 'M» Uw nieuwe deurmat heet u hartelijlc welkom! verhuizing, dan kunt u zelfs gebruik maken van de interieurarchitect van Vivante. Voor slechts 295 euro komt deze bij u op bezoek, maakt een inrichtingsplan (plattegrond), gecombineerd met advies over kleuren, ver- Uchting, vloerbedekking en gordijnen. En kiest u ervoor om uw nieuwe gordijnen en vloerbedekking bij Vivante te bestellen, dan ontvangt u ook nog eens een fikse korting op eerdergenoemde kosten. Meer informatie Wellicht wilt u meer weten over de produc ten en diensten van Vivante, waaronder de ondersteuning van de interieurarchitect. U kunt daarvoor terecht bij de dichtstbijzijnde Vivante-winkel, of op internet: www.vivan- te.nl. Op internet vindt u trouwens ook het adres van de Vivante-winkel in de regio. Natuurlijk verstuurt u wel eens een kaart, hetzij naar een zieke of naar iemand die jarig is. Maar heeft u er ook wel eens aan gedacht dat u met het sturen van een kaart, niet alleen de persoon blij kunt maken waar u de kaart naar verstuurt, maar ook mensen blij kunt maken die geen eten, drinken, kleding of onderdak hebben. In ons comité van Woord en Daad hebben we leden die (zelf gemaakte) kaarten verko pen ten behoeven van het goede doel. Mensen die er ontzettend veel (vrije) tijd in steken om andere mensen een beter leven te helpen bezorgen, steunt u het goede doel door bij hen uw kaarten te kopen. Op onderstaande adressen kunt u terecht om kaarten te kopen en de bijbehorende postze gels. Van harte aanbevolen! Mevr. A. van Heemst-Azaleastraat 11 te Sommelsdijk Mevr. M. Lokker-Joh. Frisolaan 13 en Mevr. M; Breeman-Enunastraat 23 te Den Bommel Mevr. J. Oosterlee-Veerweg 1 en Mevr. A. Kreeft-Stoofstraat 20 en Mevr. J. Kooy- Afdeling 1: M. van 't Geloof- H. Keuvelaar....1 - 1 Jac. Wolfert - W. Knöps3 - O Joh. Wolfert - D. Wolfert3 - O Afdeling 2: M. Poortvliet - J. v. d. Groef3 - O W. Stolk-W. Nieuwland3 - O A. Los - J. KnöpsO - 3 H. deMunck-C. v. d. Kroon1 - 1 man-Pieter Biggestraat 22 te Ooltgens plaat. Mevr. A. Tebrugge-Looheul 1 te Goederee de. De jubilarissen van de blusgroep. Burgem. Van Pelt heeft in de brandweerwagen plaatsgenomen. Op de jaarlijkse korpsavond van de blusgroep Oude Tonge van de Brandweer van Oostflakkee was er dit jaar extra veel werk voor Burgemeester van Pelt. Deze mocht namelijk na alle andere toespraken en verplichte vergaderstukken een hele lijst met certificaten diploma's en oorkondes uitreiken. Dit alles gebeurde in een gezellige ambiance in het eigen instructie lokaal bij de kazerne aan de Tramweg in Oude Tonge met natuurlijk de brandweervrouwen, de wethouders en com mando van de gemeente erbij. Het werd deze avond nog eens duidelijk dat de gemeente een goede brandweerzorg hoog in het vaandel heeft staan, want maar liefst 8 man van de groep Oude Tonge hebben het afgelo pen jaar weer in de studieboeken gezeten met als resultaat: Peter Koert. het diploma brandwacht Ie kl. Kondré Noteboom. het diploma brandwacht Ie kl. Ralph Potappel het diploma brandwacht Ie kl. Leon de Ron het diploma brandwacht Ie kl. Michel van den Heerik het diploma brandweer chauffeur. Ton Munters het diploma brandweer chauffeur. Edwin van Heukelom div. modules Onderbrandmeester Marinus van Loon div. modules Onderbrandmeester Drie jubilarissen Verder waren er nog drie jubilarissen die door burgemeester Van Pelt gehuldigd werden. Voor 12,5 jaar trouwe dienst waren er de versierselen en oorkonde voor Adrie Fluit. Ook Adrie heeft in die jaren menig uurtje in de boeken door gebracht en heeft de functie van brandwacht met als extra chauffeur pompbediende. Hierna volgde de huldiging van Jan Esser voor 20 jaar trouwe brandweer dienst. Jan is momenteel 2e chauffeur pompbediende. En last but not least 30 jaar trouwe brandweer dienst voor Ton Munters, waarvan al vele jaren als eerste chauffeur pompbediende, wat er in resulteert dat hij al drie wagens versleten heeft. Dit zeer zeker niet door zijn rij gedrag, maar door het perfecte onderhoud wat Ton aan de brandweer auto doet. Er wordt wel eens gezegd dat Ton de wagen zo goed bijhoud dat de lak eerder versleten is dan de rest, maar de wagen staat dan ook altijd te schitteren. De avond werd met nog een gezellig samen zijn onder het genot van een hapje en een drank je afgesloten. Maar de brandweerzorg was ook toen gewaarborgd. Heeft U na het lezen van dit stukje misschien wat meer interesse gekregen er zijn nog vaca tures bel gerust tel 641029.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11