Zwanger? Raad Middelharnis discussieerde uitgebreid over de concentratie van de sportaccommodaties Rabobank Ren Je Rot Spelmiddag groot succes c.b.s. De Hoeksteen te Ooitgensplaat wint 200,- Good Luck sluit af met winst Officiële opening activiteitencentrum 'Opiielia' M il EIIAtlDBn-tllEUWS vsi||i Esmee Koedoot en Sebastiaan Rosendaal Zuid-Hollands kampioen 2004 Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' bestaat twintig jaar ii'^W!* PAGINA DINSDAG 9 MAART 2004 Al enkele jaren wordt er binnen bestuurlijk Middelharnis een discus sie gevoerd over een eventuele concen tratie van sportaccommodaties. Het heeft lang geduurd maar tijdens de raadsvergadering van donderdag lag het rapport 'De bal is rond' op tafel, waarin verschillende locaties voor buitensportvoorzieningen zijn onder zocht op hun bruikbaarheid. De discussie rondom herhuisvesting en con centratie van sportverenigingen leek in onderdelen veel op een discussie die men placht tegen te komen bij het samengaan van bijzondere scholen. Bij bijzondere scholen wordt er door besturen streng op toegezien of de identiteit van de school bij eventuele veranderingen wel behouden blijft. Het blijkt dat men deze discussie niet alleen bij scholen, kerken of politieke partijen tegen komt. Ook bij sportverenigingen is er wel degelijk sprake van het behoud van identiteit en twee verschillende sportverenigingen blijken ook niet gemakkelijk door een poort te kunnen. Dus ook de 'verbroedering van de sport' kent haar grenzen! Halverwege het jaar 2000 stelde het college van B. en W. van Middelharnis vast dat er bij diverse sportverenigingen problemen waren met de huisvesting. Zo had MSV AV Flakkee ruimtegebrek voor hun 'voetbaltak' ook voor de atletiekafdeling bleek vrijwel geen specifieke accommodatie aanwezig. Getraind moest er worden op de fietspaden in de omgeving. De Hockeyvereniging bleek dringend behoefte te hebben aan kunstgras en ook andere verenigingen dreigden uit hun 'jasje' te groeien. Ambtelijke projectgroep Een ambtelijke projectgroep werd vervol gens ingesteld om de problemen bij de sport verenigingen in kaart te brengen en aanbeve lingen te doen. De bevindingen van de onderzoekers zijn vastgelegd in het rapport 'De bal is rond' en werd donderdagavond aan de gemeenteraad gepresenteerd. In de afgelopen vier jaar zijn de omstandig heden voor wat betreft de verschillende sportvoorzieningen wel wat veranderd. Het blijkt dat de Hockeyvereniging bijna is opgeheven, door dat het te lang duurde voor er een kunstgrasbaan ter beschikking kwam en van voetbalvereniging Flakkee is De Jon ge Spailaan afgesplitst, dus ruimtegebrek is nu niet meer direct aan de orde. Toch wordt er in het rapport vermeid dat een concentra tie van sportverenigingen zeker nodig zal zijn. Want er hebben zich inmiddels weer nieuwe problemen voorgedaan. Momenteel maakt voetbalvereniging De Jonge Spartaan gebruik van het terrein wat behoort bij de Zuidwester. Gezien de plannen die Zuidwes ter heeft met het terrein zal De Jonge Spar taan binnen afzienbare tijd toch naar een andere locatie dienen uit te zien. Ook de ter reinen aan de Edison waar sportverenigin gen zijn gevestigd, zouden verlaten kunnen worden zodat de leeggekomen terreinen weer gebruikt kunnen worden als industrie terrein. Ook het ontbreken van voldoende accommodatie voor de atletieksport vraagt een herindeling van de sportterreinen. Het rapport concludeert dat voor wat betreft de locatie van de sportterreinen er niet zo veel te kiezen valt. Er is een keuze tussen de vestiging van een nieuwe centrale sportac commodatie aan de nog aan te leggen weste lijke randweg (aan de westzijde van Som- melsdijk) of uitbreiding van de terreinen in de Van Pallandtpolder aan de Noordkant van Middelharnis, bij het huidige terrein van Flakkee. Het rapport 'De bal is rond' advi seert de laatste mogelijkheid. Een groot probleem bij de samenvoeging van de sportterreinen blijkt het behoud van de eigen identiteit van de verschillende ver enigingen want in de praktijk blijkt dat het 'nogal gevoelig ligt' om de beide voetbal verenigingen Flakkee en De Jonge Spartaan gebruik te laten maken van dezelfde locatie. Hier heeft ongetwijfeld de ontstaansgeschie denis van laatstgenoemde mee te maken. Tijdens de raadsvergadering constateerde SGP'er Van der Boom - nadat zijn partij ver schillende andere suggesties had overwogen - dat er niets anders over blijft dan te kiezen voor de concentratie van sportverenigingen rondom het huidige terrein van Flakkee in de Van Pallandtpolder. PvdA'er Kleingeld had niet zoveel voorkeur voor de concentratie van de sportverenigin gen in de Van Pallandtpolder. Graag zag hij onderzocht of er voor De Jonge Spartaan nog een andere locatie is te vinden. Ook voor de korfbalvereniging Good Luck aan de Edi son zou een andere plaats te vinden moeten zijn. Volgens hem zou dit ook in de buurt van de Westplaat kunnen. De heer Van Es van de VVD pleit ervoor om toch De Jonge Spartaan niet te dicht bij vv Flakkee te plaatsen want hij voorzag proble men: "want sport is emotie!" Hoop vuil De heer Dillingh gaf het rapport 'De bal is rond' een onvoldoende. Hij beschuldigde de opstellers ervan 'de bezemmethode' te heb ben gehanteerd. Volgens hem is het resultaat om alle verenigingen in een sportcentrum te concentreren 'een hoop vuil' en dit wilde hij voorkomen. Hij zag liever de mogelijkheid onderzocht of De Jonge Spartaan en Good Luck aan de nog te realiseren westelijke randweg zouden kunnen worden geplaatst. Hij vond dat 'het huiswerk moest worden overgedaan' en dan zonder extern bureau "want we hebben genoeg Know-How in huis!" Van Oostenbrugge van de ChristenUnie vond uit financieel oogpunt een concentratie in de Van Pallandtpolder wenselijk, maar hij vond wel dat er een draagvlak moet zijn bij de verenigingen. Evenals de meeste andere partijen vond de heer Nattekaas van VDB'78 dat het te lang heeft geduurd voor er plannen kwamen om de problemen bij de sportverenigingen het hoofd te bieden. "De hockeyvereniging heeft al het loodje moeten leggen", zo verze kerde hij. Zijn partij vindt het belangrijk dat de jeugd voldoende gelegenheid heeft om sport te bedrijven, maar volgens hem moet ook het algemeen belang meetellen. Voor ABB voerde de heer Lodder het woord: Ook hij pleitte ervoor om de eigen identiteit van de verenigingen te waarbor gen. Graag had hij ook meer inzicht in de financiële consequenties die de verschillen de plannen met zich meebrengen. Raadsbreed was de mening dat andere loca ties nog wel wat onderzoek verdiende, en dan zeker op financieel terrein. Een motie, hiervoor ingediend, door VDB'78 en de PvdA werd aangenomen. Hiervan dient voor 1 september verslag van worden uitgebracht. ""■--' im&imiiifÈ:* ■:t,.,.I ::SS'SSiSisUifm.-gt -:i:::'-!'vK Hel gebied rondom de sporiveldeu bij t ulipolder, wai bij een concentratie van sportvoorzicniiigï \.<yrden aangekocht van het rijk. In het weekend van 6 maart hebben zes Schotejilzwemmers deelgenomen aan de Zuid-Hollandse zwemkampioenschappen in het 50m bad te Dordrecht. In totaal werden op dit kampioenschap 5 ereplaatsen ver diend, waarvan de kampioenstitels van Esmee Koedoot (1992) op de lOOm vlinder slag in 1.21.70 en van Sebastiaan Rosendaal (1991) op de 50m vrij in een tijd van 28.15 de meest opmerkelijke successen waren. Esmee Koedoot werd verder nog 2e op de lOOm vrij in 1.10.23 en 3e op de 50m vrij in 32.12. Haar zus Danica Koedoot (1993) werd 3e op de 50m vrij in 33.09. Verdere deelnemers waren Mark Costeris, Rhiana van Kempen en Thijs Trompet. In hetzelfde weekend zwom z.c. De Schote- jil op zaterdag ook nog de vierde wedstrijd in de ZRO-competitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken te Papendrecht. Gezwommen werd met De Gooye uit Dirks- land, ZPB uit Barendrecht, ZVO uit Zwam- merdam. De Duck uit Brielle en De Geul uit Papendrecht. Hier werden in totaal 15 ere plaatsen verdiend en waren er drie clubre- cords te vieren. Met nog een wedstrijd te gaan staat De Schotejil nu op een positie, die reëel uitzicht geeft op de kampioenstitel in de ZRO-B Van de miniorengroep tot 12 jaar zwom Esmee Koedoot op de lOOm schoolslag in een oudere leeftijdscategorie naar de snelste tijd met 1.26.56. Later won zij in haar eigen leeftijdscategorie eveneens de lOOm vlin derslag in een tijd van 1.22.52. Haar zus Danica Koedoot werd op deze lOOm vlin derslag 2e in een forse p.r.tijd van 1.38.66. In dezelfde leeftijd bij de jongens bleek Mark Costeris in staat om in zijn beide starts de snelste tijd neer te zette. Hij won resp. de 50m rugslag in 37.10 en de lOOm vlinder slag in 1.27.34, In de juniorencategorie tot 16 jaar wist Eline Roeland (1988) een 3e plaats te bereiken op de lOOm schoolslag in een tijd van 1.33.39. Sebastiaan Rosendaal (1991) zwom op de 200m rugslag naar een 2e plaats in een tijd van 2.44.64 en later op de 200m vrij werd hij wederom 2e en wel in een clubrecordtijd van 2.16.09. Bij de senioren waren een eveneens ere plaatsen te vieren. Thijs Tromper (1987) zwom op de lOOm schoolslag een tijd van 1.18.61 en kwam hiermee op de 2e plaats. Leander Jongejan (1987) werd 2e op de 50m vrij in 26.77. Bij de dames zwom Marjon van Kempen naar een clubrecord en een Ie plaats op de 50m vrij in een tijd van 29.31. Danielle Hagoort werd op dit nummer 3e in 30.41. Aan begin en eind van de wedstrijd werden in totaal nog 4 estafettes gezwommen, waar van de damesestafette 4x1 OOm wisselslag met Marjon van Kempen, Esmee Koedoot, Rianne Noordijk en Danielle Hagoort, als eerste eindigde in een tijd van 5.09.39. De jongens estafette 4x50ra vrij met Mark Cos teris (1992), Johan van Nimwegen (1991) Mark Nolet (1990) en Sebastiaan Rosendaal (1991) werd 2e in een clubrecordtijd van 2.03.92. De meisjes estafette 4x50m vrij met Esmee Koedoot (1992), Lisa Uijtewaal (1991), Anne Volwerk (1990) en Whitley Vorstenbosch (1992) werd 3e in een tijd van 2.19.48. De Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' bestaat twintig jaar. De vereniging wil dit herdenken op vrijdag 12 maart. Er zal dan een dia-klarikbeeld worden vertoond van Bunyan. Dit wordt verzorgd door de heer Moelijker en de heer Kieviet. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd om deze avond aanwezig te zijn. De aanvang is 19.30 uur en wordt gehouden in vereni gingsgebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3 in Ouddorp. Ben je zwanger en wil je borstvoeding gaan geven en wil je hier meer informatie over, dan ben je van harte welkom op de extra bij eenkomst die borstvoedingorganisatie LLL verzorgd speciaal voor zwangere vrouwen op woensdagochtend 17 maart op het adres Oostdijk 77 in Middelharnis.Deze bijeen komst begint om 10.00 uur tot 11.30 uur en de kosten hiervan zijn 2,50 voor donateurs van LLL en 3,50 voor niet donateurs (kof fie en thee inbegrepen).De kraamtijd en de eerste weken zullen deze ochtend centraal staan. Ook zal er ruimte zijn om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Ter illustratie zal er een videofilm worden getoond. Tijdig voorbereiden, al vroeg in de zwangerschap, kan veel problemen voorko men. Borstvoedingorganisatie LLL ver koopt o.a. Brochures, handboek borstvoe ding, uitwasbare zoogkompressen, lansinoh (zalf bij tepelproblemen), borstkolven (ook verhuur van elektrische pomp), en draagdoe- ken. Voor aanmelding of vragen over borst voeding kunt u bellen met Diana Göbert 487260. Het was vreer een herrie van jewelste in de sporthal van De Staver! Maar liefst elf basisscholen van Goeree-Overflakkee deden op 4 maart jl. mee aan het Ren Je Rot spel, dat door de gezamenlijke Rabobanken georganiseerd werd. Dit keer was het thema 'algemene ontwikkeling'. De hoofdprijs was 200,- voor aanschaf van boeken voor de school-bibliotheek. Het was een nek-aan-nek race, maar uiteindelijk won c.b.s. De Hoek steen uit Ooitgensplaat het spel! De andere deelnemers vielen dit keer ook in de prijzen. De tweede prijs van 150,- ging naar c.b.s. Albert Schweitzer uit Stad a/h Haringvliet. Een bedrag van 100,- ging naar o.b.s. De Inktvis uit Drrksland, zij eindigden als derde. Voor alle deelnemende scholen was een geldbedrag voor de schoolbibliotheek gereserveerd. Rennende leraren Dit jaar werd als eerste deel de lerarenronde gespeeld. De leraren wer den bijgestaan door twee leerlingen, aangezien vorig jaar bleek dat leraren niet kunnen rennen. Dit jaar ging dat heel anders. De jury had de 'ren-tijd' voor de leraren flink ingekort, nu moesten zij wel rennen om op tijd in het vak te zijn. Het was dan ook een prachtig gezicht om de leraren in snel tempo naar het - wat zij dachten - goede vak te zien rennen! Voor de kinderen van de J.C. van Gentschool was het extra feest want hun meester Ingmar was jarig. Hij was dan ook zeer goed herkenbaar, daar hadden zijn leerlingen goed voor gezorgd! De laatste wedstrijd van de zaalcompetitie was voor de korfballers van Good Luck de uitwedstrijd tegen Oranje Zwart uit Mijnsheren- land. Het gehele seizoen had Good Luck nog geen last gehad van per sonele problemen, maar bij deze wedstrijd kon Goed Luck niet beschikken over drie vaste krachten. Marjon Soeteman, Marcel Kie vit en Nico Overduin konden om verschillende redenen niet spelen en werden respectievelijk vervangen door Myma van Brussel, Gijs- bert Gille en Ingmar Adam. Gelukkig stond er voor beide ploegen niks meer op het spel, want Good Luck was reeds kampioen en Oran je Zwart was zeker van de derde plaats. De eerste helft bestond voor namelijk uit rommelig korfbal. Bij Good Luck was dit wel te ver wachten, want de vakken waren flink door elkaar gehusseld. Oranje Zwart klungelde echter vrolijk mee, waardoor het toch een echte wedstrijd werd. De eerste helft werd afgesloten met een 4-3 voor sprong voor de thuisploeg. In de tweede helft ging het niveau van beide ploegen iets omhoog. De aanvallen werden scherper en de kan sen werden ook veel beter benut. De ploegen gaven elkaar ook min der cadeau en er ontstond langzaam een meeslepende strijd. Na een tussenstand van 8-7 leek het erop of het gelegenheidsteam van Good Dak van de sporthal eraf Tijdens de volgende ronde bleef het dak van de sporthal maar nét zitten! De teams werden heel hard aangemoedigd door hun sup porters! Binnen 10 seconden moest er naar het goede vak gerend worden en de leerlingen gooiden dan ook alles in de strijd om daar als eerste te arriveren. Vragen over o.a. verkeer, nederlandse taal, topografie, rekenen en geschiedenis passeerden de revue. Na de eerste ronde was er een pauze met voor iedereen een lekker glas limonade. Na de pauze was de tweede, en beslissende, leerlingen- ronde. De leerlingen deden hun uiterste best om flink wat punten te scoren voor hun school. De jury en de tellers hadden hun han den vol om de score goed bij te houden. Na een klein kwartier was de uitslag dan toch bekend: De Hoeksteen won! Eindklassement De eerste plaats was voor De Hoeksteen (Ooitgensplaat) en zij wonnen 200,- voor de schoolbibliotheek. De einduitlagen zijn als volgt: 2e Albert Schweitzer (Stad a/h Haringvliet), 3e De Inkt vis (Dirksland), 4e Roxenisse (Meüssant), 5e J.C. van Gent (Som- melsdijk), 6e Daltonschool (Middelharnis), 7e D'n Tuun (Middel harnis), Se School met de Bijbel Koningin Beatrix (Ouddorp), 9e De Pannebakker (Nieuwe Tonge), 10e Ollie B. Bommel (Den Bommel), lie Bosseschool (Middelharnis). Luck de wedstrijd naar zicht toe ging trekken. Eerst scoorde de goed- spelende Myma van Brussel een fraai afstandschot en even later was het Britt Abbas die tweemaal snel achter elkaar scoorde. Het eerste doelpunt van Abbas had nog een extra tintje, want dit was het 200ste doelpunt van de ploeg uit Middelhamis in deze zaalcompetitie. Hier mee is men ruimschoots de meest productieve ploeg en heeft men ook met afstand het beste doelsaldo. Oranje Zwart gaf zich echter niet gewonnen en knokte zicht terug in de wedstrijd. Met nog een paar minuten te spelen kwam een Oranje Zwart zelfs op een 11-10 voorsprong. Het was echter Samantha de Vos die beide ploegen weer naast elkaar bracht. Toch kwam Oranje Zwart weer op voorsprong, maar nu was het Jan-'Willem de Vos die direct weer de gelijkmaker aantekende. In de laatste minuut kreeg Good Luck nog een strafworp na een goede actie van Arjan Zondervan. Dit tot woede van de spe lers van Oranje Zwart die dit de scheidsrecht ook lieten weten. Britt Abbas faalde niet van 2,5 meter en de scheidsrechter floot bijna direct voor het einde van de wedstrijd. Een onverwachte zege voor het gehavende team van Good Luck, maar een zeker een mooie afsluiting van een zeer geslaagd zaalseizoen. Doelpuntenmakers: Britt Abbas (4), Samantha de Vos (3), Jan-Wil lem de Vos (3), Myma Brussel (I), Ingmar Adam (1) en Arjan Zon dervan (1) De opening van 'Ophelia'is een feit. MIDDELHARNIS - Afgelopen vrijdagmiddag vond in gebouw 's Landshaven aan de Isaac da Costastraat te Sommelsdijk de officiële opening plaats van het nieuwe activiteitencentrum voor mensen met een lichamelijke handicap: 'Ophelia'. De openingshande ling werd verricht door burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente Middelharnis. 'Ophelia' was voorheen gevestigd in Het Diekhuus te Middelhamis, maar werd te groot om daar alle gewenste activiteiten uit te kunnen voeren. Een gedeelte van het nieuwe centrum is ingericht als winkel. Klanten kunnen hier verschillende producten kopen, waaronder kera miek en houtproducten. Alle producten zijn gemaakt door mensen met een lichamelijke handicap. Dagelijks bezoeken ongeveer veer tien cliënten uit de regio het centrum. Alternatieven De activiteiten in het centrum aan de Isaac da Costastraat zijn al volop aan de gang. Zo werkt een aantal cliënten met computers in is er een speciale keramiekwerkplaats in het centrum. De vraag van de cliënt staat centraal. Het is niet noodzakelijk dat de vraag in het acti- viteitencentmm past. Begeleiders kijken samen met de cliënt ook naar altematieven buiten het centrum. Zo is er een zwem- en een fit nessactiviteit in Middelhamis. Het activiteitencentrum is een onderdeel van de Gemiva-SVG Groep. Deze organisatie, die in Zuid-Holland zo'n 800 mensen met een lichamelijke handicap ondersteunt, heeft locaties in onder meer Rot terdam, Dordrecht, Spijkenisse en Schiedam. In een activiteitencen- tmm kunnen cliënten onder andere hun eigen mogelijkheden (her)ontdekken. Het doel is ondersteuning te bieden aan mensen met vragen op het gebied van dagbesteding, maar ook levert zij ambulan te ondersteuning bij wonen, werk en gezinsondersteuning. Contact Mensen met een lichamelijke handicap of niet-aangeboren hersenlet sel, die in aanmerking willen komen voor ondersteuning bij een vorm van dagbesteding of wonen, kunnen contact opnemen met Leny van Rhijn (teamleider), tel.: 0180-416792, of met Bureau Zorgmakelaar, tel.: 0182-575800. Ook kunt u kijken op website www.gemiva-svg ni

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4