Blokfluiten in Concert mm m mm-miimmmt m immi mmmm. ncertagenda Buurtsuper Meermarkt in Herkingen gaat over in andere handen EiiAnDEri-niEUws Damvereniging 'Dirksland' Zaterdag 6 maart start finaleronde Nationale Voorleeswedstrijd in Zuid-Holland Het Tcrliflweii m een ïoonMs lij ie Wateriolen m tón pliler M", Inschrijving te Verkoopen Thema-avonden over 'De kerk als helende gemeenschap' "Het komt nu op service aan! Presentatie gevorderde leerlingen muziekschool Op zaterdag 13 maart, aanvang 20.00 uur, verzorgen de gevorderde blok- fluitleerlingen van de muziekschool 'Goeree-Overflakkee' een concert in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk. De toegang is uw gift ter bestrijding van de onkosten die voor deze avond gemaakt worden. Dit jaar lijks terugkerende hoogtepunt voor de blokfluitleerlingen wordt vanwege de mooie akoestiek steeds weer in de Exoduskerk gehouden, waar ook een talrijk publiek gemakkelijk een plaats kan krijgen. Docente Elly Bakker is de grote drijvende kracht achter deze prachtige, bijkans professionele con certen. Concerten die opgeluisterd worden met begeleidingen op een mooi nieuw klavecimbel dat gebouwd is door Matthijs Mijnders uit Goede- reede. Ook dit jaar is de begeleiding weer in handen van Rinus Verhage. Uitslagen van maandag 1 maart: De Openbare bibliotheken in Zuid- Holland organiseren in de maand maart in negen verschillende regio's voorleeswedstrijden. De voorlees- winnaars van scholen in die regio's treden dan voor het voetlicht en lezen een fragment voor uit een kin derboek. De kinderen, afkomstig uit de groepen zeven en acht van de basisschool, vertegenwoordigen hun school in het kader van De Nationa le Voorleeswedstrijd. 90 jaar geleden 20 Februari 5 Maart 1914 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan BURGERLIJKE STAND. PLAATSELIJK NIEUWS. J NELIS Dubbelering, Soiumela-t dijk, Opxetter van VOGELS EN ZOOGDIEREN volgens natura. 7882 Het Bestuur van den Polder iDirks- land« is voornemens op Donderdag 5 Maart 1914 des namiddags 3 uur op het Raadhuis in het openbaar aan te besteden: „üiris- Het bestek ligt ter overname in het Hotel Van den Doel te Dirksland, ter wijl de teekening verkrijgbaar is a f 0.60 bij den architect H. M-, ROOD- ZAND te Dirksland 7880 Bij Gebr. Biemond Oudendijk Dirk sland, (voorheen P. VAN PfiOOIJEN) wordt gevraagd terstond, een llinke VOORMAN. Woning beschikbaar.7884 Het Bestuur der Landbouwveree- niging Stad aan 't Haringvliet wenscht bij het restand Oer verbrande stoom- dorschmachine te bezichtigen bij dea Heer W, J. VAN DIS landbouwer on der Middelharnis. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op 5 Maart 1914 bij den Secr. Penm. der L. B. V. voornoemd L. KEIJZER Sr. Stad aan 't Haringvliet. 7881 Gevraagd een eerste bekwame BOUWKNECHT met of zonder inwonende Zoons. Loon 9 gulden per week, vrij woning met tuin en 15 H.L. groote aardappelen. Franco brieven onder no, 7893 bu reau van dit Blad. TE KOOP 60 a 70.000 Kilo 1903 JAAPJES BIETEN bij P, LUIJENDIJK Landbouwer Den Bommel. Publikatie van de Vereniging Streelaniiseum, Kericstraat, Sommeisdijic. E.Bl. Na elf jaar met heel veel plezier in Herkingen te hebben vertoefd ver trekt Jaap de Berg met zijn gezin weer naar het Zeeuwse Sint Philipsland. Nu gebeurt het wel meer dat mensen ver huizen maar als het de uitbater betreft van de enige supermarkt die Herkin gen rijk is, heeft dat wellicht wat meer invloed op het dorp. Ter geruststel ling: de Meermarkt aan de Kaaidijk blijft zeker bestaan, want de opvolger van De Berg 'loopt zich al warm': Dirk van der Hoeven. Belang van buurtwinkel Mannenkoor Geen winnaars PAGINA 6 VRIJDAG 5 MAART 2004 Zo'n 35 blokfluitisten zullen in verschillen de formaties vooral barokmuziek laten horen. In deze periode is het meest voor dit instrument (met klavecimbel of zo u wilt Basso Continuo) geschreven. De composi ties die u kunt beluisteren, zijn van o.a. D. Purcell, G. Sammartini en J.M. Hotterre. De bezetting varieert van sopraanblokfluit met Basso Continuo, naar altblokfluit met Basso Continuo t/m vier altblokfluiten met Basso Continuo. Naast deze bezettingen met klavecimbel zijn er ook diverse ensembles die optreden. Het ensemble 'Nova Melodia' speelt liedjes van over de hele wereld en het ensemble 'Stac cato' speelt de Moonlight Serenade van G. Miller en Chattanooga Choc Choo van H. Warren. Het ensemble 'nieuw Tibiarum Cantus' speelt een concerto van Schickhardt en de volwassen blokfluittisten laten zich horen in ensemble 'Cunando', met het varia tie werk 'Jesu meine Freude' van J.G.Walt- her. Een dit jaar nieuw gevormd kwartet van 'oud Tibiarum' spelers speelt op lage fluiten (tenor- t/m subbas blokfluit) een ricercare en canzon uit Italië rond 1600. Verder laten zij ook een fuga van G.F. Handel horen op de hogere fluiten. Als tegenhanger van deze veelal oude muziek zal gastspeelster Nadine Stolk (oud- leerling van de muziekschool en nu stude rend aan het Haags Conservatorium) een werk laten horen dat gecomponeerd werd in 1998 door Zana Clarke. Het betreft het werk 'Gentle Walker' for one player using tenor recorder and voice. Aan het eind van de avond zal een 'tutti werk' klinken van P.I. Tschaikowsky. Docente Elly Bakker studeerde blokfluit aan het Rotterdams Conservatorium en werkt alweer zo'n 14 jaar aan de muziekschool. Mede door haar inspanningen is er thans een grote blokfluitafdeling in de muziekschool en wordt het niveau dat in deze jaren is opge bouwd alom geprezen. Elly Bakker is ook werkzaam als Cantrix te Oostvoome en geeft regelmatig concerten. Namens alle (tutti) blokfluitspelers van de muziekschool G-O wordt iedereen uitgeno digd om te komen luisteren en samen met hen te genieten van al deze prachtige muziek in dit gevarieerde programma! Afd. 1: H. Keuvelaar-Jac. WolfertI - 1 W. Knöps-Joh. Wolfert 0-3 D. Wolfert-M. v. 't Geloof3-0 Afd. 2: H. de Munck-M. Poortvliet3-0 J. v.d. Groef-C. v.d. Kroon0-3 W. Nieuwland-J. Knöps0-3 W. Stolk-A. Los3-0 De Voorleeswedstrijd bestaat uit een aantal rondes. Bij de eerste ronde, die eerder dit schooljaar op 395 scholen in Noord-Hol land werd georganiseerd, kwamen deze kinderen als beste voorlezers uit de bus. In de maand februari zijn in Openbare Bibli otheken door heel Zuid-Holland 53 voor rondes gehouden. De winnaars van deze rondes lezen nu voor in de kwartfinales. In de provincie Zuid-Holland doen zo'n 12.000 kinderen, verdeeld over 395 scho len, mee aan de Voorleeswedstrijd. Het zijn niet alleen de leerkrachten die mede ver antwoordelijk zijn voor alle voorleespres taties. De ouders hebben de afgelopen periode ook de nodige support aan hun 'voorleeswonder' gegeven. Het resultaat kan tijdens de kwartfinales beluisterd en bewonderd worden. Tijdens de voorronden op school blijkt dat dit jaar Carry Slee en Jacques Vriens de meest voorgelezen auteurs zijn. Op de der de plaats volgt de schrijfster Francine Oomen die met het boek 'Hoe overleef ik mezelf' op nummer 1 staat op de lijst van de meest voorgelezen boeken. Een jury van deskundigen bepaald wie van de deelnemers het beste en meest boeiend kan voorlezen. De kwartfinales worden DJrksland. Uifslag van de gehouden aan besteding vüor het bouwen van een kapitale bouwschuur voor den 4ieer L. v. Beel< Jz. te Dirksland, Perceel I. Betonwerken zijn onderhands aanbesteed aan de firma J. A. Dijkers te Middelharnis. Perceel II. Metselwerken. Begroofing f 3120. K. Korteweg, Sommelsdijk" D. Mooijaart, Dirksland, D. Gestel, Dirksland, L. Buurveld, Middelharnjs, Joh. Tieienian, Melissa^t^^ Joh, T. V. d. Houten, Dirksland, Qebr. Le Comte, Sominelsdijk, As. Gestel, Dirksland, C. A. de Laler, Stellendam, P. Zorge, Melissant, J, C, Zorge, Dirksland (gegund), Perceel III. Timmerwerken. Begrooting f 5925, A, C, V, Driel, Sommelsdijk, As, V. Oostenbrugge, Stellendam, P. Meijer, Middelharnis, Aren v. Oostenbrugge, Dirksland, J. Gestel, Dirksland, H. M. Rüodzand, Dirksland, Aren v. d. Schenk, Dirksland, Ab. Tieleman Jz., Melissant, Jb. Both, Dirksland, F. Corns. Kroos, Middelharnis (door massadeering gegund), A. V. d. Doel, Sommelsdijk, Perceel IV. Smidswerken. Begrooting f 840, F. Nieuwland, Dirksland, f O. V. d. Sluis, Dirksland, C. Vis Jr., Sommelsdijk, Wed. Nieuwland, Middelharnis, L. Klem, Herkingen, Chr. Tieleman, Sommelsdijk, C. Bogerraan, Dirksland, D. C.'Birkhof, Stellendam, Qebr. v. Immerzeel, Melissant (gegund) Jan V. Strien, Sommelsdijk, A. W. Knops, Dirksland, L. de Goede, Stellendam, J. V. Strien, Middelharnis, Perceel V. Glas- en Verfwerk. Begrooting f 230. C. V. Zuren, Dirksland, P. L. V. Velzen, Melissant, Th. V. c(. Spaan, Melissant, V/ed. J. V. Loo, Dirksland, 1b, Zeedijk, Stellendam, 9. B. Grevenstuk, Dirksland, V. Zuren, Dirksland (gegund), Massa. Begrooting f 10,115. As. V. Oostenbrugge, Stellendam, f jb. Both, Dirksland, A, V, d. Doel, Sommelsdijk, Corns. Kroos, Middelharnis, f 4040 3990 3954 3855 3765 3720 3450 3346 3297 3114 3100 f 7490 7365 7111 7100 7100 6872 6858 0700 6675 6298 6300 949.50 940.- 937.- 935.- 869.- 865.- 839.- 813.- 805,- 800.— 788.65 780.77 780.- f 270 249 210 205 199 196 170 11,666 11,325 11,258 11,183 SOMMELSDIJK. Geboren; Klaas, z.v. II. Vroegindeweij en W. Groenendijk. Adriaantje, d. v. K. Tanis en J. V. d. Sluijs. Krijna Bastiaantje, d. v. J. van Dijk en A. de Jong. Anlhoiiic Pieter Z.V. J. Biencfelt en A. Dalcbout. Ovededen WiUempje Kieviet oud 73 jaren weduwe van J. v. d. Haart. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Van de 15 ingeschrevenen der Nationale Militie lichting 1915 uit deze Gemeente is er slechts een die redenen van vrijstelling heeft. Wel een bijzonderheid. In de laatste veer tien dagen waren alhier drie paren, die hun gouden huwelijksfeest mochten vieren. SOMMELSDIJK. Dinsdagavond trad vooreen stamp en stampvolle zaal voor de kiesver- eeniging alhier op de heer Kloosterman van Assen met het onderwerp „de leugen der Sociaal democratie". DEN BOMMEL. Het inschrijvingsregister voor de Militie (lichting 1915) Js gesloten met een getal van 18 personen. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat bij de landbouwers L. K. in de maand Februari reeds poters op bedden zijn gelegd. Nu het nieuwe besluit door Hare Ma- jetteit de Koningin is goedgekeurd zal voor taan de Kostelooze huwelijksvoltrekking plaats hebben Vrijdagmiddag 3 uur. Dindagmiddag kost nu f3, Woensdagmid dag kost nu f5. Donderdagmiddag kost nu f 15, en overige tijden kost nu f20 Nu 16 Maart de nieuwe gemeenterei niger in dienst zal treden heeft de Burge meester bij publicatie ingetrokken het be sluit van den Loco Burgemeesjer d.d. 12 Juni 1913, en zal nu voortaan volgens de politieverordening een ieder verplicht zijn Vrijdagmorgen de straten te vegen en te schrobben. In deze gemeente zijn er slechts 3 per sonen die reden tot vrijstelling wegens broe- derdienst hebben aangevraagd. OOLTOENSPLAAT. Bij Koninklijk besluit van 10 dezer is benoemd, tot dijkgraaf van het waterschap de dijkring Flakkee A, Mijs Czn., alhier. De milicien verlofganger J. Snauw van het 3 Regement Huzaren 2 Eskadron is tegen 20 April in werkelijken dienst opgeroepen. Plaats van opkomst 's Gravenhage. NIEUWE TONGE. Naar een verblijf van 3'/, maand is j.l. Vrijdag Joh. Hardveld alweder met het S.S. Nieuw Amsterdam op reis naar Amerika vertrokken alwaar hij al 7jaarheeft geweest, tevens gaat voor pleizier mede zij ne vader, om daar zijn broeder en nog 2 al daar wonende zonen te bezoeken en hoopt dan naar een overblijf van 8 9 maanden hier weder te keeren. Door Ds. Klomp van Wassenaar is in de zaai van het Weeshuis j.l. week een rede gehouden na welke rede een Ant. kiesveree- niging werd opgericht met ruim 70 leden. DIRKSLAND. Spelenderwijze kwam het zoon tje van A, Struik te vallen met het nood lottig gevolg het knaapje daarbij zijn been brak. Voortaan zal de karreman in de bui tenwijk nabij de kom der Gemeente, des Vrijdags n. m. de ronde doen. 2004 Zaterdag 20 maart Hervormde Kerk - Middelharnis. Orgel concert met als thema: 'Van Advent tot en met Pinksteren, een veelkleurige blik op het Kerkelijk Jaar'door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 3 april Hervormde Kerk - Middelharnis. WWZ - Paasconcert m.m.v. het Jong Chr. Urker Mannenkoor "Soli Deo Gloria' o.l.v. J. Kramer; het Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. W.A. den Hertog. Dwarsfluit: Mar jolein de Wit; orgel: Ron van Onmieren; vleugel: Johan Bredewout. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 22 mei Hervormde kerk - Sonmielsdijk. Concert door Paul Kieviet (orgel en spinet) en Machteld Kieviet (blokfluit). Aanvang: 20 uur Maandag 31 mei (2e Pinksterdag) Visafslag - Stellendam. Concert ten bate van de Stichting Ontmoeting door het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cor net en het Kinderkoor Juventa o.l.v. John Blonk. Bariton: Karel Boogert; Organist: Jan Hoek. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 19 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door jongeren. Leerlingen van Paul Kieviet concerteren op het Meere orgel. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 30 oktober Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Uitvoe ring door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West Nederland o.l.v. Bas van Hou- te van de Missa brevis in d (KV65) en Vesperse Soiennes de Confessore (KV339) van W.A. Mozart met kleine bezetting orkest. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerst zangavond met de Herv. Zangvereniging 'Jeduthun' o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 19 maart 2005 Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoering van de Mattheüs Passion van J.S. Bach door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid- West Nederland o.l.v. Bas van Houte m.m.v. het Randstedelijk Begeleidingsor kest, organist: Hans Houtman, sopraan: Mariet Kaasschieter, alt: Renate Algera, tenor: Sebastian Brouwer, bas: Bas Ram- selaar en evangelist: Ludwig van Gijse- gem. Aanvang: 20.00 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. gepresenteerd door professionele artiesten die tijdens het juryberaad de voorlezers en de supporters zullen entertainen. De winnaars van de regionale kwartfinales gaan door naar de provinciale finale die op 14 april in het Leidse VoUcshuis te Zaan dam zal plaatsvinden. De winnaar van de provinciale finale verte genwoordigt Zuid-Holland tijdens de lan delijke finale op 26 mei in de Grote Zaal van Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. Tijdens de landelijke finale nemen de twaalf provinciale winnaars het tegen elkaar op. In 2003 is de Zuid-Hollandse Annelou Izeren uit Pijnacker voorleeskam- pioen van Nederland geworden. De Nationale Voorleesdag is een initiatief van Stichting Lezen i.s.m. de Stichting CPNB en de vereniging van Openbare Bibliotheken. Doel van de wedstrijd is op een leuke manier aandacht te geven aan voorlezen, leesbevordering en het kinder boek. De Nationale Voorleesdag wordt financieel mogelijk gemaakt door Stichting Lezen. De Gereformeerde Kerk in Middel harnis organiseert in maart ver schillende thema-avonden over 'De kerk als helende gemeenschap'. Op 8 maart 2004 is de tweede bijeen komst, mevrouw Hofs-de Bruijne zal dan spreken over het proces van verou dering bij mensen. De ouderdom komt met gebreken is een bekend gezegde. Oud en gebrekkig wor den in één adem genoemd. Echter uit een onderzoek bleek, dat bijna de helft van de 75-pIussers slechts lichte lichamelijke beperkingen heeft of hele maal geen klachten. De alleroudsten zijn vaak heel redelijk tevreden wat betreft hun gezondheid, ook als er lichamelijke of psychische klachten zijn. Op dit moment is 12,5 van de bevol king ouder dan 65 jaar en de verwach ting is dat in 2020 één op de vijf Neder landers 65 jaar of ouder is. Daarom is het goed om eens met elkaar na te denken over de veranderingen die plaatsvinden op oudere leeftijd, zowel biologisch als fysiologisch en ook geestelijk en hoe je tegen het proces van veroudering aan kijkt. Ouderdom is voor velen een onderdeel van het leven; en we moeten niet probe ren de veroudering te ontkennen. Iedereen is hartelijk welkom op maan dag 8 maart om 20.00 uur in de Gerefor meerde Kerk te Middelharnis. De volgende bijeenkomsten zijn: Maandag 22 maart; dhr. Johan Keuning (verliesverwerking); Maandag 29 maart; ds. Leen Jan hingen (zegen en ziekenzalving). Voor meer inlichtingen Wilma de Bruine teL 0187-483616. Sinds enige tijd heeft de familie De Berg het beheer over twee supermarkten, naast Her kingen is daar ook tweeënhalf jaar geleden Sint Philipsland bijgekomen. De aandacht verdelen over de twee winkels bleek een klein beetje te veel van het goede. De heer De Berg verklaart dat het 'tropenjaren' zijn geweest, toen hij zijn aandacht tussen twee supermarkten moest verdelen. "In de drakke zomertijd werd de reis mssen Sint Philips land en Herkingen verscheidene keren per dag uitgevoerd en als je dan van 's morgens vier uur tot 's avonds half tien bezig bent is dit behoorlijk vermoeiend". De familie De Berg vroeg zich aan het eind van het dmkke zomerseizoen van vorig jaar zich af "of dit het nu was". Het bleek dat de werkzaamhe den toch een te zware druk legden op het gezin De Berg. Daarom werd besloten om hun activiteiten in Herkingen te beëindigen en werd geprobeerd om een opvolger in de winkel te vinden. In de persoon van Dirk van der Hoeven uit Krabbendijke werd de opvol ger gevonden. In gesprek met de heren kruideniers blijkt duidelijk dat ze het belang van een super markt in een kleine kern inzien en dit niet alleen voor hun eigen economische overwe gingen. "Maar als je voor een pakje sigaret ten naar een ander dorp moet, verhoogt dit zeker niet de leefbaarheid van de kleine ker nen", verzucht De Berg. Van der Hoeven beaamt dit, ook hij ziet duidelijk een functie voor een supermarkt in Herkingen en andere kleine dorpen: "want als de laatste super markt uit een dorp verdwijnt daalt het voor zieningenniveau wel heel sterk in de buurt". Hij vindt het heel belangrijk als je als win kelier in een dorp persoonlijk ook midden in de samenleving staat. Dezer dagen heeft hij daarom al met verschillende collega winke liers en inwoners van Herkingen kennisge maakt en dit is hem goed bevallen. Hij vindt De heer en mevrouw De Berg verlaten dit ook heel belangrijk "want binnen een jg heer Van der kleine samenleving ben je sterk op elkaar aangewezen". Van der Hoeven zal met echtgenoot Marleen en hun twee kinderen de woning boven de winkel betrekken, die de familie De Berg zal verlaten. Hij verwacht dat hij snel op Goe ree-Overflakkee ingeburgerd zal zijn. Maar voor één zaak zal hij zeker regelmatig het eiland verlaten richting Yerseke. Hij is actief lid van Maimenkoor 'Etham' en "dit zal ik voorlopig nog niet im-uilen voor het Dirks lands Mannenkoor", verzekert Van der Hoe ven. Dirk van der Hoeven was eerst werkzaam bij een ClOOO filiaal in Krabbendijke, vervol gens was hij vertegenwoordiger voor een notenhandelaar. Maar toch leefde bij hem de gedachte om 'ooit' eens voor zichzelf te beginnen. Tijdens zijn werk kwam hij ook in de winkel van De Berg in Sint Philipsland. De Berg hoorde van Dirks wens en hij vroeg of de winkel in Herkingen niet iets voor hem zou zijn. En zo is het gekomen dat volgende week Meermarkt De Berg zal veranderen in Meer markt Van der Hoeven in Herkingen. Laatst genoemde heeft er best zin in om in Herkin gen aan de slag te gaan. Al zal het best wen nen zijn als hij voor het eerst zelf verantwoordelijk is over het reilen en zeilen van een winkel. Op de vraag hoe de beide winkeliers naar de toekomst kijken nu de zorgen in hun branche groot zijn, antwoordt Van der Hoeven dat de toekomst in het winkelbedrijf best wel zor gelijk is. "Door de prijzenslag die momen teel gaande is in de sector, wordt het heel moeilijk om het hoofd boven water te hou den". Toch zal de Meermarkt in Herkingen er in de toekomst alles aan doen om dat hoofd boven water te houden. "De kleinere winkels zullen zich nog meer op service en de versafdeling moeten gaan richten en daar wil ik me van harte voor inzetten", aldus Van der Hoeven. Persoonlijke benadering van de klant wordt blijft in de toekomst heel belangrijk voor de kleinere supermarkten. Ook De Berg erkent dat er bij de huidige prijzenoorlog geen winnaars zullen zijn, want volgens hem verdienen zowel de klei ne als de grote bedrijven heel weinig. Door het stunten van de grootwinkelbedrijven zou het kunnen zijn dat de buurtwinkels alleen maar gebraikt worden voor de 'vergeten' boodschapjes en de versproducten. De Berg verzekert dat als er in Herkingen geen bezoek van toerisme zou zijn het wel heel moeilijk zou worden om een rendabele supermarkt te exploiteren. "De omzet in de zomer ligt viermaal zo hoog als die in de winter. Voor deze stijging zorgen de bezoe kers van de jachthaven, de camping en het bungalowpark", aldus De Berg. Volgende week dinsdagavond, 9 maart wor den de inwoners van Herkingen verwacht om persoonlijk afscheid te nemen van de familie De Berg en welkom te heten aan de familie Van der Hoeven, die gereed staat om de inwoners alle service te verlenen die men maar van een supermarkt kan verlangen. Herkingen en worden opgevolgd door Hoeven (rechts).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 6