mnnnn S bt: I5GO in beeid Duinonderhoud in Ouddorp ^cUkcn Protocol Asbestverwijdering Pleegzorg zoekt gezinnen EIIAUDBn-niEUWS Gemeente Oostflakkee genomineerd voor innovatieprijs THmtt i ^ern^^efikt: yhaart 2 Vriendelijk gegroet en tot ziens! Kindermiddag in de Duinen van Oostvoorne Schema procedure Asbestverwijdering Voorlichtingsbijeenkomst Guido van Gils (Achthuizen) Aartjan de Winter (Ouddorp) L L E N I M A R K E E T A J A W A A A N E J O R I S R N N I N L G M I I N I G L A A B M N E E E D N M I O N T N R N D A N N Y B E R T A D A A N G A I E M A R G O J N T I N E K E S Haal deze namen door: BERT AB WIM MARK JORIS JAN LEEN DAAN GERRIT MARGA INA DANNY JOLANDA LENNIE ANNEX MARGO GERDA TINEKE ADA alleen diagonaalLENI LEANNE SIMON KARIN m 1^ zie www.bruidsshow.com '■■-f- Rectificatie Asbesthoudend sloopmateriaal minder dan 35 m^ bedrijf particulier altijd melden bij bouw en woningtoezicht meer dan 35 m= particulier mag in eigen beheer slopen particulier mag gratis inleveren bij het regionaal overslagstation altijd vergun ning aanvragen bij bouw- en woningtoezicht altijd door erkend bedrijf laten verwijde ren, die ook voor de afvoer zorgt PAGINA 11 VRIJDAG 5 MAART 2004 Gemeente Oostflakkee is door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties genomineerd voor een nationale innovatieprijs. Deze prijs wordt iedere twee jaar uit gereikt aan een drietal organisaties uit de publieke sector die vernieuwend bezig zijn geweest. Gemeente Oost flakkee is genomineerd voor het pro ject "BNG Internetkassa". De BNG internetkassa is sinds oktober 2002 actief op de gemeentelijke website. Het is sinds die tijd mogelijk om uittreksels en vergunningen niet alleen via www.oost- flakkee.nl aan te vragen, maar deze direct te betalen. De uittreksels en vergunningen worden daarna naar de bewoner toege stuurd, zodat deze niet meer naar het gemeentehuis hoeft te komen. Dit betalen gaat via de BNG Internetkassa. Het bijzondere aan deze kassa is dat niet alleen via creditcards of automatische incasso kan worden betaald, maar ook via internetbankieren bij de Postbank, ABN Amro bank, SNS Bank en ING Bank. Ver der zal binnenkort ook betaling via Fortis Bank en Rabo Directbankieren mogelijk zijn. De gemeente Oostflakkee was destijds de eerste gemeente in Nederland die betalen Ouders die aan de drugs zijn, schul den hebben of psychisch in de war zijn; spanningen thuis lopen zo hoog op dat het echt niet meer gaat; een kind wordt ernstig verwaarloosd of mishandeld; ouders kunnen de fullti me zorg voor hun hyperactieve kind niet aan. De redenen waarom kinde ren tijdelijk niet bij de eigen ouders kunnen wonen zijn divers. Kinderen die in deze situatie terechtkomen, worden bij voorkeur opgevangen in een ander (pleeg)gezin. via internetbankieren mogelijk maakte. Dit is ook het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties opgevallen, zodat zij Oostflakkee gevraagd heeft om zich aan te melden voor de '2e Nationale Conferentie Innovatie en KwaUteit in de Publieke Sector'. De gemeente zal die dag, donderdag 11 maart a.s., op een informatie markt de BNG Internetkassa demonstreren, en zal een presentatie over de kassa geven. De gemeente dingt ook mee naar de drie innovatieprijzen, waaraan voor ieder een geldbedrag van 10.000 is verbonden. In totaal zijn slechts 53 projecten uit de gehe le publieke sector genomineerd voor deze drie innovatieprijzen. Deze zijn na een strenge selectie overgebleven uit ruim 500 aanmeldingen. Het komt regelmatig voor dat een pleegge zin een kind voor kortere tijd opvangt omdat er een crisissituatie is ontstaan. Vaak moet er voor een kind dan van de ene op de andere dag opvang gevonden wor den. Crisisopvang is in principe voor zes weken. Dat kan een keer verlengd worden met zes weken. In de praktijk wordt de opvangperiode soms nog wat langer. We zijn dringend op zoek naar gezinnen die kinderen tijdelijk een veilige plek wil len bieden. Eenoudergezinnen, samenwo nenden of getrouwde stellen, partners van verschillende of gelijke sekse, met of zon der eigen kinderen kunnen pleegouder worden. Pleegouders moeten boven de 21 jaar zijn en een kind een stabiel onderko men kunnen bieden. Voor geïnteresseerden in het pleegouder schap wordt op woensdag 17 maart een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd in Rotterdam. Tijdens de voorlichtingsavond komen behalve crisisopvang ook alle andere vor men van pleegzorg aan bod. Daarnaast komt aan de orde waarom kinderen niet bij hun ouders kunnen wonen, wat de gevol gen zijn van een pleegkind in uw huis en hoe u pleegouder kunt worden. De avond is vrij toegankelijk. Voor aan vraag van een irrformatiepakket of inschrij ving voor de voorlichtingsavond kunt u contact opnemen met het Centrum voor Pleegzorg (tel. OIO- 271 88 88) of via e- mail: info@rotterdam.pleegzorg.nl. Meer informatie: www.pleegzorgrotterdam.nl. Door de sneeuwval moest de actie van afge lopen zaterdag worden afgelast. Komende zaterdag 6 maart wordt het opnieuw gepro beerd in de Westhoofdvallei te Ouddorp. Door de opgroei van duindoom dreigen de hoge natuurwaarden in de vallei verloren te gaan. Deze morgen proberen we de duin- doorns daar waar mogelijk weg te halen. De Westhoofdvallei is eigendom van Natuur monumenten. De activiteiten staan onder leiding van de Vereniging voor Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee en worden georganiseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging. Op deze actiedag van de vereniging kan er natuurlijk weer veel hulp gebruikt worden. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen kan daar a.s. zaterdag bij helpen. Er wordt verzameld om 8.30 uur bij de ingang van de Westhoofdvallei, de werk zaamheden zullen tot ongeveer 12.30 uur duren. Handgereedschap is aanwezig, maar wie ook in bezit is van een lange snoeischaar en of van ander goed gereedschap mag dit zeker meenemen. De Westhoofdvallei is te bereiken via de provinciale weg N57 richting Brouwersdam, bij afslag de Punt rechtsaf richting vuurto ren, dit is de Groeneweg. Tweede weg links, de Vrijheidsweg op. Deze helemaal uitrijden tot het hek. Verdere inlichtingen kunt u Icrij- gen op telefoon nummer: 681045, of 681105. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Eilandeo-Nieuws,/ Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 èJ20 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wat een sneeuw hebben we gehad de laatste week van februari zeg. Wie goed kijkt kan nu de vogels extra goed zien. Piepkleine goud haantjes wippen heen en weer in onze hulst heg. Tante Nel wijst me op een dode spits muis die buiten onder de tuintafel ligt. Dui delijk zichtbaar is het aangevreten ka-davertje, omdat er beneden het tafelop- pervlak geen sneeuw gevallen is. Op de kale tegels valt het diertje extra op in de super- witte wereld. Een hongerige kauw inspec teert de poezenpan. Helaas niets van zijn gading. Nieuwsgierig hipt hij op de regen put. Ineens duikt hij in de vlucht onder de tafel en kaapt de dode muis mee. Een tref als je zoiets waarneemt. Leuk overigens. Zo stelt de natuur ons altijd voor aardige verras singen. Willianne Boer (Sommelsdyk) maakte een puzzel voor onze krant. Het is de bedoeling dat jullie opzoeken in welke psalm deze regels voorkomen. Bedankt voor je bijdrage vriendin! 1Eert Zijn hoog bestel. 2. Voed het oud vertrouwen weder. 3. Zie, wij staan gereed om naar Gods huis te gaan. 4. Hij overlaadt ons dag bij dag. 5. Hij ziet in gunst op die Hem vrezen. 6. Hoe branden mijn genegenheên. 7. Gij hebt mijn ziel op haar gebed. 8. Looft Hem om Zijn mogendheden 9. Door Uw woord en Geest bekend. 10. Herdenkt, bepeinst en ijverig betracht. Niels van der Wekken (Dirksland) Zo speurneus! Fijn datje na enkele maandjes van verlet weer meedoet. Broerlief trouwens ook. Snel banden verwisselen is een kunst, maar laat de band met ome Ko alsjeblieft niet los. Dat aantal punten van januari (2230 notabene) was zeker zo schokkend dat je gelijk weer meedoet. Heel goed gezien van jou dat het februari-6 raadsel incompleet was. Jammer dat ik dat niet eerder opgemerkt heb. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Dat zou ik niet weten. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Geef mij maar de ochtend. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Dan zou ik lekkere dingen gaan kopen. 4. Voor wie heb je bewondering? Voor postbodes die door weer en wind hun werk doen! 5. Wat is de beste uitvinding? Het wiel. 6. Het mooiste boek? Jack en Sheltie van Piet Prins 1. Predikant die het leerzaamste preekt. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Heel veel geinige dingen. 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Poezen die vogels opeten, laat ze het bij kattenbrokken houden. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Zaterdagavond als we dan patat met fti- kandel eten. 3Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Dan zou ik vogel-en vlinderboeken kopen. Een radio wil ik er ook wel bij. 4. Voor wie heb je bewondering Rien Poortvüet. Zijn schilderij van een vos in de sneeuw vind ik heel mooi. 5. Wat is de beste uitvinding De computer, 'k Snap niet hoe iemand zoiets kan maken. 6. Het mooiste boek? De Jager-Passerie en de boeken van Eel- ke van de boswachter. 7Predikant die het leerzaamste preekt. Student De Heer. Hij vertelde over de Wie is de puzzelaar die dit in elkaar zette? Nou daar is achter te komen door de jongens- en meisjesnamen weg te strepen. Horizontaal, verticaal en diagonaal in beide richtingen. De overblijvende letters vormen de voor-en achternaam van de ontwerpster. gelijkenis van de vijand die onkruid strooide Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Op een keer zat er een Sint-Jansvlinder op mijn vinger. Die had gele vlekjes, nor maal horen die rood te zijn. Weet je hoe die vreemde kleur kwam? Hij was bijna dood en dan verbleekt hij. ?8 Donderdag 18 maart a.s. geeft bruids- huis Orchidee uit Krabbendijke een stijlvolle bruldsshow In Restaurant Expo Haringvliet. De organisatie van deze stijlvolle shov/ en beurs is in handen van Fotohuis Goedereede en Expo Haringvliet. U bent van harte uitgenodigd. Reserveren is gewenst en kan via (0187) 49 92 52, (0187) 49 99 13 of via onze v/ebsite vsww.bruidsshow.com. Entree bedraagt 5,00. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 18.30 uur. Deelnemende bedrijven zijn: Bruidshuis Orchidee, Bakker Dam, Country Styling, Expo Haringvliet, Fotohuis, Globe Reisbureau, Grinwis bloemen, Hameeteman Woning inrichting, Happy Music, jaap Boone VVitgoed, Klassiekerhuis, Koppen Kuiper Drukwerk, Marius Swemmer, Rabobank West-Fiakkee, Smit Schoenmode, Steutei Mode, Warring Kleding. Het Zuid-Hollands Landschap organiseert samen met het IVN op woensdag 17 maart om 14.00 uur een natuur "doe" middag van uit Bezoekerscentrum Tenellaplas. De mid dag staat in het teken van het beheer door onder andere de koeien en de pony's. Bos wachter Joop van het Zuid-Hollands Land schap vertelt de kinderen buiten alles over deze dieren. Je hebt ze vast al eens gezien, de koeien en pony's in de duinen. Deze helpen het Zuid-Hollands Landschap mee het duinge bied open te houden. Deze middag kun je al je vragen over de dieren stellen aan bos wachter Joop. Hij zal in het bezoekerscen trum eerst een korte uitleg houden over het beheer. Daarna gaan we de duinen in op zoek naar de koeien en pony's. Het tweede deel van de middag kunnen de kinderen in het bezoekerscentrum koeien en ponymaskers maken. Daarvoor zijn wollige stoffen aanwezig. De middag is bedoeld voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Datum: woensdag 17 maart Tijd: 14.00 uur (tot 16.00 uur) Plaats: Bezoekerscentrum Tenellaplas Duin straat 12a Rockanje Prijs: 1,- Tip; buitenkleding is gewenst Aanmelden: Opgeven kan op vrijdagmorgen 12 maart vanaf 10.00 uur op nummer (0181)48 39 09. ■i.-.'.;-«*f(pj^5<ii Galloway 's in de duinen van Oostvoorne. In het schema wat geplaatst werd bij 'ISGO in beeld' in hete Eilanden Nieuws van dinsdag waren enkele storende fouten geslopen. Daarom plaatsen we het schema met de Procedure Asbestverwijdering nog een keer. - indien men een bewijs van de melding bij bouw- en woning toezicht kan inleveren - geen bewijs van melding, dan gehele partij voor rekening van aanbieder - maximaal 35 m^ ongeveer 600 kg - verpakt in dubbel plastic - komt men boven 700 kg dan moet de gehele partij worden betaald - indien de aangeboden partij meer dan 700 kg is dan wordt de aanbieder doorgegeven aan bouw- en woningtoezicht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11