m Slagerij Floresteijn 'De Stelle' IVIeer Idaciiten en bij provinciaie minder meldingen milieuteiefoon f DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Schaken en dammen in Ouddorp Bezoek onze slaapkamerafdeling met isoo m^ MALSE BIEPSTUK BAKHAM^^Ó. 'Om ANNETTE Top 10 bekend EllAIIDBI-tUElJliia .en nieuwe jas! 240 m'bedrijfsruimte Veilig vlees, een schone zaak! 25 00 Bedrijfsruimte Winterkampioenschappen Hogere eigen bijdrage tliuiszorg f o opstellingen, Bepaal nu zelf uw korting! Deze actie is op ffl[51 [6]maart Ideaal voor startende ondernemen Prijs 650,- per maand. Telefoon (0187) 60 92 60 Kwaliteits Controle Runderen Deze week extra voordelig! 1 kilo BRAADLAPPEN«71° ikiioBIEFLAPPEN^7^ tkiioBORSTUPPEN«4^ Raadhuisstraat 13, 3253 AN Ouddorp Telefoon (0187) 6813 48 NIEUWHusqvarna ViMng INTERLUDE 445 Viswedstrijd HV Krammer 'Mmj Openbare Commissievërgaderirïgen Allemaal opgelet! 'mff'm. f 4 25 Hl - NBNNOaSQUVVM - N3NN0^ in Ouddorp Tel. (0187) 68 28 82 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Verlovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters Gebr. de Waai Drukkerij Inwoners van de provincie Zuid-Holland kunnen voor klachten over stank, stof, lawaai, bodem- en/of waterverontreiniging bellen met de provinciale IVIilieutelefoon. Daarnaast zijn bedrijven die een milieuver gunning van de provincie hebben verplicht incidenten te melden. Vorig jaar leverde dat in totaal 2731 telefoontjes op: 1770 klachten en 895 meldingen. Ten opzichte van 2002 steeg het aantal klachten met 75. Het aantal meldingen daalde met 101. Van het totaal aantal klachten ging 72% over stankhinder en 14,5% over geluidshinder. Wilgenstraat 1, OOSTERLAND PAGINA 4 DINSDAG 2 MAAART 2004 Simons Kleding is in 't nieuw! Een nieuw logo. een eigen website en vooral: een nieuwe voorjaafscolledie! Kom kijhen tijdens de extra fcoopavend op D.V. woensdag 3 maart. Tof en met 6 maart bent u well(om op de Mode Kljl^dagen. De lileintjes niogen grabUelen in de Simons Kijlt Pal( Doos. Voor u staat er bij besteding vanaf 75,- een gratis paraplu Waar (maximaal één per klant). Tot Simons! Nie«w-lekk«riarid KleijWfgpfein 29 T 0184 68 75 55 Oirkslaad Voarétraaf 52' ïi)S7 P:Sft «4 V i Werkendart) Visiérsdijk 3 tiÖlSS eë i4 37 www:sii,... Bespedsliseeró in bout kunststof en alminium bmentlemn buitendeuren sctjuifpuien sciiuildeurl<asten dmilaep raamtoajnen Hegiodealer tJovoferm garagedeuren en Parador meabeien. Provincialeweg 10a Industrieterrein Westerloo 3252 LR Goedereede Tel. (0187)49 28 00 Fax (0187) 49 26 22 info©8rinwiscleurenenkasten.nl OPENINGSTIJDEN: donderdag10.00tot17.00uurl vrijdag lO.OOtot 17.00 uur vrijdagavond 18.00 tot 20.30 uur I zaterdag: 4Q'00^'^'''''-°°""^I TE HUUR Dit is dè kans om uw droom werkelijkheid te maken! Voorzien van kantoor, kantine, magazijn en toilet. Te aanvaarden medio juli/augustus. NU lÖOgrëjTi NU 1 kilo Computer naaimachine met naaigids en PBB. Maak een afspraak vooreen vrijblijvende Demonstratie bij 'VLIETO' '»•'-• Ooitgensplaat :-?? Tel. 0187 485 222 of zie www.vlieto.nl Ook voor reparatie en onderhoud. Aanstaande zaterdag 6 maart hoopt de HV Krammer de derde zoutwaterwedstrijd van dit jaar te vissen. De exacte locatie is nog niet bekend, maar het zal ergens op of rond de Maasvlakte zijn. Alles in overleg met de vis sers. Inschrijven vanaf 8.00 uur tot 8.30 uur in De Goede Reede, Zuiderdiepstraatweg 28 te Stellendam. Inschrijfkosten zijn 2,50. Er wordt gevist van 9.30 uur tot 13.30 uur. Tot vrijdagavond 21.00 uur, kan er bij onder staand telefoonnummer aas besteld worden, zodat dat geen belemmering hoeft te zijn. Ook voor inlichtingen of andere vragen (geen vervoer misschien?) belt u met 0187- 603051 of u mailt naar hvkrammercgihot- mail.com. We zien u graag zaterdagmorgen! -SS y De voorzitters van de commissies WWW (waterke ring, waterbelneersing en wegen) en BM (bestuur en middelen) maken bekend dai: in tiet waterscinaps- huis, Dwarsweg 40 te Middelharnis, de volgende openbare commissievergaderingen vi/orden geiiou- den: commissie WWW: maandag 15 maart 2004, aanvang 16.00 uur. commissie BM: dinsdag 16 maart 2004, aanvang 16,00 uur. Agenda's (niet de vergaderstukken) kunnen gratis worden afgehaald op het waterschapshuis (Dwars- 4:1 i>. ieiharnisj of vi/orden na telefonische -: .38888) gratis toegezonden. De volledige agenda én de bijbehorende stukken lig gen vanaf heden voor een ieder, tijdens de kantoor uren, ter inzage by" het waterschap, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Middelharnis, 2 maart 2004, WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ U ontvangt de geliele 'V'$§ maand maart W' '#1; r'-iOSO |v' ■■''•$31 bij iedere Vi ■■"%.W een waardebon •■'3l«"' van "d I op alle afdelingen Grote keuze in: dames-, heren-, en jonge mode. Kom eens passen bij: Zandpad 90, Middelhamis, (0187) 48 24 31 U ontvangt de gehele maand maart 10% KORTING In waardebonnen bij: ANNEHE Zandpad 90, Middeliiarnis k (0187)48 24 31 TE HUUR of TE KOOP Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)4710 20 Fax (0187) 48 57 36 SELLENDAM - Zaterdag 28 februari heeft zwemclub 'De Stelle' de winterkampioen- chappen gehouden in Zwemcomplex 't Zui- derdiep. Voor een aantal kinderen was het de eerste of tweede keer dat ze meededen aan een wedstrijd, dus waren ze best gespannen. Er heerste een gezellige ontspannen sfeer en er werden weer mooie resultaten behaald. Er werden deze avond drie slagen gezwommen, te weten schoolslag, vrije slag en nigslag. De kinderen jonger dan tien jaar zwommen 25 meter, boven de tien jaar zwommen ze 50 meter. Bij de meisjes onder de acht jaar was er twee maal goud en eenmaal zilver voor Sharon van Stelle en 1 maal goud voor Roebelle Domenie. Suzanne Smit behaalde 1 maal zilver en 1 maal brons. Zilver was er voor Amber Flohil en twee maal brons voor Melissa van der Stel. Bij de jongens onder de acht jaar was het ook spannend. Leander Troost zwom zijn Ie wedstrijd, en met de nodige kriebels vooraf behaalde hij 2 maal goud en 1 maal zilver. Goede tegenstand kreeg hij van Wesley van der Linde en San- der Breederveld. Lennard Plas en Jorian Heerschap zwommen hun eerste wedstrijd en bleven goed bij elkaar; Lennard is net zes jaar en Jorian vijf jaar. Jobine Akershoek zwom ook haar eerste wedstrijd en is net zes jaar geworden, dus op zich een hele presta tie. De wedstrijd verliep soepel. Ook bij de oudere kinderen werd goed gezwommen, wat resulteerde in een aantal persoonlijke records. Bij de dames was Corine Tanis niet te stoppen. Ze zwom 3 maal goud. Bjom de Leeuw zwom 3 maal goud bij de heren. Onderstaand de eindpuntentotalen. Meisjes onder 8 jaar: 1. Sharon van Stelle83.52 2. Suzanne Smit90.56 3. Amber Flohil 97.71 Jongens onder 8 jaar: 1. Leander Troost92.17 2. Sander Breederveld 97.86 3. Wesley vd Linde99.31 Meisjes onder 10 jaar: 1. Lydia Tebrugge 67.88 2. Naomi Roodnat 71.24 3. Rosanna Wilmsen76.28 jongens onder 10 jaar: 1. Willem Jan Hoekman70.19 2. Coen Tebrugge70.70 3. Jeffrey Grinwis7L57 Meisjes onder 12 jaar: 1. Tanneke den Eerzamen .143.12 2. Fenna Deelen 146.37 3. Cynthia Nagtegaal 146.84 Jongens onder 12 jaar: 1. Marco Akershoek134.30 2. Pieter Hoekman 141.80 3. Jan Tennissen156.98 Meisjes onder 14 jaar: 1. 'Wendy Kriek 109.35 2. Leonie Rozendaal173.96 Jongens onder 14 jaar: 1. Coen Bolle116.26 2. Bart Tennissen 125.92 3. Anton Klink136.19 Meisjes onder 16 jaar: 1. Danielle Roodnat 110.65 Deze keer alleen een verslag van het scha ken. Bij de schakers neemt met de week de spanning toe. Een ieder heeft zijn of haar belang, en hartverscheurende gevechteii (vaak man tegen man) zijn daarvaii het gevolg, waarbij soms ook de realiteit tJit het oog wordt verloren. Zeker bovenin zijn de verschillen nog steeds te overbruggen en is niemand zeker van zijn of haar definitieve plaats op de ranglijst. Adam van Huizen onderscheidde zich posi tief deze avond door eenvoudig van Jan Grinwis te winnen. Een Weense partij waar in Adam vrij snel een kwal voorkwam en deze 'plus' op routine wist te verzilveren, ondanks dapper tegenspartelen van zijn tegenstander. Het was al weer een tijdje geleden voor Adam, die zich ook aan het bekwamen is in het damspel. Peter Klink en Albert Schaefer maakten er een ondoorgrondelijk partijtje koffiehuis- schaak van. Met zwart is Albert kwetsbaar dit seizoen en ook deze partij vormde daarop geen uitzondering. Al spoedig ging zijn c- pion verloren. Daarna maakte Peter de nodi ge foutjes en wist Albert zijn materiële ach terstand terug te brengen. Vrij kort daarna besloten de heren tot remise, een wijs besluit om te voorkomen dat één van hen een nog grotere fout zou begaan. Maart Breen en Gert-Jan Zonneveld beslo ten ook vrij snel tot remise. De opening was interessant en beide spelers staken er de nodige tijd in, maar daarna vervlakte de stel- üng al vrij snel en was remise onvermijde lijk. Bonne Faber en Wilko Breen speelden ook redelijk snel remise. Een gesloten Spaanse partij, waarin wit op bekend terrein was en zwart zijn zetten achter het bord moest bedenken. Maar Wilko vond de goede zetten en hield alles gesloten, waarna Bonne er geen gat meer in zag en het remiseaanbod van zwart vlotjes accepteerde. Krijn van der Wende won verrassend van Jan Verzijden; een Schotse partij, waarin beide spelers op hun beurt het initiatief had den. Krijn bood tot twee keer toe remise aan, wat door zwart werd afgewezen. Dat had hij beter niet kunnen doen, want na de 2e keer maakte hij een blunder wat hem een volle toren kostte. Hans van Esveld had lange tijd moeite om een bres in de stelling van Willy Tanis- Koole te slaan, maar eenmaal gevonden was er voor Willy geen houden meer aan en streek wit verdiend het punt op. Frans Troost komt ook weer een beetje onder de mensen na zijn overwinning op Eddy Derrez. Een Slavische partij, waarin 2. Carolina vd Nieuwendijk .115.71 3. Ellen van Soest127.10 Jongens onder 16 jaar: 1. Wijnand de Ronde 107.22 Dames: 1. Corine Tanis119.12 2. Heleen Kuiper .129.85 3. Alischa Hokke 133.49 Heren: Bjom de Leeuw 94.38 Arjan Witte106.12 Abraham de Ronde108.37 Vorig jaar hadden 1240 klachten betrekking op pro vinciale bedrijven (het DCMR-gebied niet meegere kend). In de klachten top tien staat het composterings- bedrijf Fleuren Compost te Middelhamis met 177 stankklachten op nummer één. Per jaar produceert het bedrijf 200.000 ton compost uit paardenmest, gips, stro, kippenmest en water. De geuroverlast wordt ver oorzaakt door het onvoldoende verwijderen van de geurstoffen in de lucht die de schoorsteen verlaten. Gedeputeerde Staten hebben daarom het bedrijf een dwangsombeschikking opgelegd omdat ze de geur voorschriften overtreden. In 2003 heeft Fleuren Com post proefnemingen gedaan met geurreducerende technieken. De resuhaten daarvan worden betrokken bij de nieuwe vergunning. In oktober verloopt de hui dige vergunning. Door andere technieken toe te passen moet de geuroverlast aanzienlijk verminderen. De Afvalberging Derde Merwedehaven in Dordrecht volgt op de tweede plaats met 144 klachten. Deze stortplaats zorgt sinds eind 1998 voor veel klachten met name over stank. De klachten komen voorname lijk uit Sliedrecht. De in de loop der jaren uitgevoerde onderzoeken leidden tot het voorschrijven van maatre gelen. De genomen maatregelen laten zien dat er resultaten zijn geboekt. Sinds 2002 is het aantal klach ten over dit bedrijf fors afgenomen. Het laatste half jaar van 2003 telde de provincie nog slechts 20 klach ten. Over het Rijswijkse bedrijf Uzimet kwamen 110 stankklachten binnen en daarmee eindigen ze op num mer drie. De provincie, het bedrijf en TNO hebben meerdere malen met elkaar gesproken over de geur- problematiek. Nu ligt er een nieuwe rapportage met een evaluatie van de geurbeperkende maatregelen bij Uzimet. Hierop reageert de provincie deze maand. Tij dens een door de provincie georganiseerde bewoners avond in november is uitleg gegeven over het vervolg dat uiteindelijk moet leiden tot een bevredigende oplossing van het complexe geurprobleem. Meldingen Het aantal meldingen (895) door bedrijven is in 2003 voor het eerst sinds een aantal jaren gedaald. In voor gaande jaren waren er bijna 1000 meldingen. Als een milieu-incident niet wordt gemeld, zet de provincie een handhavingstraject in. Het bestuurlijke traject bestaat meestal uit het opleggen van een dwangsom elke keer dat een incident niet of te laat is gemeld bij de Milieu telefoon. Daarnaast behoort ook een straf rechtelijk traject tot de mogelijkheden. Werkwijze Milieutelefoon Zuid-Holland De Milieutelefoon van de provincie Zuid-Holland is dag en nacht bereikbaar via telefoonnummer 070- 4416111. In de meeste gevallen wordt door een toe zichthouder van de provincie een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van een klacht. In overleg met het bedrijf worden waar mogelijk direct maatregelen getroffen om de overlast te beëindigen. Indien nodig zet de provincie een bestuurlijk en/of strafrechtelijk handhavingstraject in. Dit gebeurt vaak als klachten zich blijven herhalen en het bedrijf nalatig is in het nemen van maatregelen. zwart het initiatief had maar zich liet verlei den om een loper af te ruilen, terwijl juist het sterke paard moest worden afgeruild. Daar na stortte de zwarte stelling al vrij snel ineen en trok Eddy aan het kortste eind. Eeuwit Santifort en Wim van Geelen kennen elkaar natuurlijk door en door. Wederom verdedigde Wim zich met zijn geliefde Zwarte Leeuw en wist mede door onnauw keurig spel van Eewit een pionnetje buit te maken. Wit koos echter voor actief tegen spel en lange tijd kon zwart niet voor- of achteruit. Dit kostte Eeuwit echter veel bedenktijd en uiteindelijk werd hem dat ook noodlottig en gaf hij zich met nog luttele seconden op de klok gewonnen. Peter Derrez en Kees van den Nieuwendijk vochten een hartverscheurend gevecht uit. Een Slavische partij, waarin wit in het begin te afwachtend opereerde (spanning?) en zwart onvervaard de witte koningsvleugel belegerde. Een verkeerde zet kostte wit de kwaliteit, en leek winst voor Kees in het ver schiet. Maar dat gebeurde niet. Wit had zojuist Ke3 gespeeld om zijn pion op f4 te dekken. Kees zag hier zijn kans schoon en speelde zonder dralen 1Tg4 in de ver onderstelling: 'ik val 2x de loper aan'. Dat klopt natuuriijk ook wel, maar a tempo speelde Peter 2. Lxd5-f en liep Kees rood aan, aangezien zwart nu een kwaliteit (en pion) kwijtraakte. Peter bood nog remise aan, wat zwart weigerde, en enkele zetten later verloor Kees have en goed en moest hij mismoedig de vlag strijken. Jaap Santifort had zich terdege voorbereid op zijn ontmoeting tegen Reinier van der Wende. Reinier speelt met wit steevast 1f4 en Jaap besloot om deze opening met het hyperscherpe Fromms tegengambiet te bestrijden, in de veronderstelling dat Reinier hier niet thuis in zou zijn. Helaas voor Jaap had Reinier dit seizoen deze bestrijdingswij- ze al tegen zich gehad en kwam hij de ope ning zonder al te grote ongelukken door. Toch had zwart een langdurig initiatief en mooie penningen op de witte koning; ieder een dacht dat Reinier slechter stond, zeker na het op het oog sterke Txd4 van zwart. Het ontnuchterende antwoord in de vorm van b4 had iedereen, inclusief Jaap, owei het hoofd gezien en vanaf dat moment kantelde de par tij en brokkelde de zwarte stelling steeds meer af. Jaap vocht nog voor wat hij waard was, maar kon het tij niet meer keren. Een groots meeslepend gevecht, dat beide spe lers tot grote lof strekt. Willem-Jan Tanis tenslotte wist met een blauw oog te ontsnappen aan een nederlaag tegen Arie Baas. Een pure tactische partij vol met grappen en kleine dreigingen, die door beide spelers werden doorzien. Even na de tijdcontrole kon Baas praktische kansen krijgen op meer als hij had besloten tot slaan met de loper op e4, in plaats van het paard. Nu wist Willem-Jan een eeuwig schaak mechanisme in de stelling brengen en aldus een kostbaar half punt te redden. Van 8 t/m 12 maart kunnen mensen op een speciaal telefoonnummer hun ervaringen melden met de hogere eigen bijdrage thuiszorg. De meidac tie wordt georganiseerd door de Ne derlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF) in samenwerking met Stichting De Ombudsman. De resultaten worden medio april aange boden aan minister Hoogervorst van Volksgezondheid. Het meldpunt is te bereiken op telefoonnummer (035) 6722777 op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur. Via de website www.stich- tingdeombudsman.nl kan ook elek tronisch een klachtenformulier wor den ingevuld. Per 1 januari 2004 is de eigen bijdrage voor thuiszorg omhoog gegaan. De eerste reke ningen vallen begin maart bij de mensen op de mat. De NPCF wil in kaart brengen wat de gevolgen van deze kabinetsmaatregel zijn voor de mensen die thuiszorg nodig hebben. Aan de gebruikers van thuiszorg vraagt de NPCF: Wat zijn voor u de gevolgen van de hogere eigen bijdrage thuiszorg? Betekent dit: minder uren thuiszorg dan eigenlijk nodig is? bezuinigen op andere zaken? goedkopere zorg inhuren? een beroep doen op gezinsleden, familie en buren? afzien van zorg en maar zien wat er gebeurt? Sinds 1 januari bestaat grote bezorgdheid onder cliënten van de thuiszorg over de ver hoging van de eigen bijdrage. Een aantal cliënten heeft inmiddels in paniek de thuis zorg opgezegd omdat ze niet kunnen over zien hoeveel extra geld ze moeten gaan beta len. Pas in maart krijgen mensen de eerste rekening en weten ze wat het hen precies gaat kosten. Dan pas kunnen zij beoordelen of ze nog in staat zijn thuiszorg te betalen. De meidactie is niet bedoeld om individuele problemen te verhelpen. De NPCF bundelt de klachten en zal deze onder de aandacht van de regering brengen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4