Benjamin meubelen Struik maai(t tijdloze naar eer en geweten I5GO in beeld Protocol Asbestverwijdering Themaochtend Thuiszorg Superpolitiek Recordwedstrijd 'de Schotejil' Koffie Radio Plus deWIndroos zoekt Dabar-deelnemers 1 1 activiteit in Dirksland met André Verhagen EIIAilDEn-niEUWS EIIAtlDEtl-niEUWS Jeugdmiddag in Den Bommel Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Inleverdagen rommelmarktspullen Oud-Hollandse spelen en snert in Oude Tonge Kunststichting Goedereede organiseert workshop 'gips' Schema procedure Asbestverwijdering OUDE-TONGE - Tussen het zachte zaagsel staat een eikenhouten bankje. Een tijdloos meubel. Honderd jaar geleden zou je zo'n bankje zomaar hebben kunnen tegenkomen. En over honderd jaar weer. Of nog steeds. Dit tijdloze meubel is gemaakt aan het begin van de eenentwintigste eeuw. In een werkplaats in Oude-Tonge, niet ver van de plaatselijke molen. De maker is Benjamin Struik. Hij vertelt over zijn bedrijf 'Struik Houtbewer king', over zijn ambacht en over zijn visie op het maken van meubelen. Een echt product Liefde voor het vak Eer en geweten Voor drie generaties Waarom dit onderzoek? Hoe verloopt dit onderzoek? Kerkdiensten Ger. Gemeenten Biddag woensdag 3 maart Iedereen die asbesthoudend afval wil verwijderen, moet dit melden of een vergunning aanvragen bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. Procedure particulieren Asbesthouden sloopmateriaal minder dan 35 m^ particulier altijd melden bij bouw en woningtoezicht minder dan 35 m- particulier mag in eigen beheer slopen particulier mag gratis inleveren bij het regio naal overslagstation altijd vergun ning aanvragen bij bouw- en woningtoezicht altijd door erkend bedrijf laten verwijde ren, die ook voor de afvoer zorgt PAGINA 2 DINSDAG 2 MAAART 2004 Het begon allemaal toen de jonge Benjamin in Sommelsdijk naast meubelrestaurateur Vis van Heemst kwam te wonen. "Ik was een jaar of tien, twaalf toen ik in zijn werk plaats een schuurpapiertje mocht aangeven. Of een stukje hout", kijkt de 27-jarige meu belmaker terug. De werkplaats van de buur man bleef een onweerstaanbare aantrek kingskracht houden. "Ik heb elektrotechniek geleerd, maar in de tijd dat ik op de MTS zat, was ik ook veel bij Vis van Heemst bezig. Toen ik klaar was met elektrotechniek, dacht ik: dit nooit meer. Meubels maken en restau reren is veel mooier werk dan het trekken van draden. Wat dat mooie is? Datje met een echt product bezig bent. Een meubel dat honderd jaar overleeft, dat is iets enorms." Nieuw en antiek Struik Houtbewerking bestaat nu een jaar of zes. "Het bedrijf is heel breed. We doen in principe alles op het gebied van hout. Antiekrestauratie en meubelen maken zijn aparte dingen, maar je kunt ze niet los van elkaar zien. Het maken van meubelen ligt duidelijk in de lijn van het restaureren, want we maken meubelen die ook weer antiek worden. Als je restaureert, haal je een meu bel uit elkaar, maak je de kapotte delen weer in orde en bouw je het meubel weer op. Daar krijg je kennis van voor het maken van nieu we meubelen. Ze waren echt niet achterlijk, die meubelmakers van honderd jaar gele den." Benjamin Struik heeft het over 'we', maar zijn bedrijf is een eenmanszaak. Hoe zit dat? Struik schuift een klein houten poppetje over de tafel. Het beeldmerk van zijn zaak. Hij heeft er nog meer: een poppetje dat danst, een poppetje met een handicap, dat wordt ondersteund door een ander poppetje. Met een brandtang voorziet hij zijn meubelen van zijn beeldmerk. "We, dat zijn ik en het poppetje." Struik Houtbewerking loopt vanaf de start redelijk goed. "Ik ben nooit heel erg bezig geweest met naar buiten treden. Het werk kwam in het begin vooral via m'n kennis senkring. Mond-tot-mondreclame, zeg maar. Toen ik bij Vis van Heemst stopte, heb ik diverse baantjes gehad en 's avonds werk te ik bij m'n ouders in de garage aan de meu belen. En nu zit ik hier, in Oude-Tonge. De Zaterdag 28 februari heeft zwemclub 'de Schotejil' de jaarlijkse recordwed strijd rugslag gezwommen in het zwem bad van 'de Staver'. Naast vele per soonlijke records waren er clubrecords voor Mark Costeris (1992) op de 50m chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en \Tijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 email: AIgemeen@gebr-dewaal.com [onder \ermelding van 'adv" of 'adm'] tarief per mm 0,28: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en \Tijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven ad\-ertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 1022. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villeriusisgebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.50 Per halfjaar 18.50 Per Jaar €36.00 Abonnementen zijn bij vooriiitbetaling en worden automatisch verlengd. Opze^ingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REI\ENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 meubelen zijn hoofdzaak geworden en als het wat rustiger is, help ik een aannemer uit Dirksland." Toch gaat zijn meeste tijd op in de forse werkplaats aan de Molenweg. "Met veertig uur per week red ik het niet. Met zestig tot zeventig uur ook niet. Maar de liefde voor het vak maakt veel goed. Hoe je dat moet zien? Datje meer geeft dan je krijgt." Benja min Struik legt uit dat zijn werk erg arbeids intensief is. "Om de kostprijs eruit te halen is niet eenvoudig. Ik stop er ook wel uren in, die in de prijs niet terugkomen. Ik probeer acht uur per dag te factureren, maar ik werk soms wel elf of twaalf uur." Kwaliteit is belangrijk, vindt de gedreven meubelmaker. Kwaliteit die een product een levensduur van honderd jaar kan geven. Veel meubelen met het poppetje erop zijn gemaakt van eiken, "De prijs-kwaliteitver- houding van eikenhout is één van de beste", verklaart Struik. "Maar de verscheidenheid aan houtsoorten is enorm; er zijn zo ontzet tend veel soorten. Eiken toont massief, ter wijl je mahonie weer gladder kunt afwer ken." Acht van de tien meubelen maakt Benjamin Struik in opdracht. "De andere twee maak ik naar eigen idee en die blijven hier. Het behaagt me om ze te zien en ik heb niet de intentie om er afstand van te doen." Negen van de tien meubelen die in opdracht worden gemaakt, zijn bedoeld om op een bepaalde plaats in huis te zetten, of om een passend onderdeel te worden van het bestaande ameublement. "Vaak heeft men lang gezocht, maar niets gevonden dat past. Dan krijg ik een telefoontje en dan ga ik samen met de klant kijken wat mogelijk is. Over het algemeen geldt dat een vraag zo raar niet kan rugslag in een tijd van 36.51 en voor Mico Pavlovic (1996) op de lOOm vrij in een tijd van 2.08.98. Bij de jongste categorie tot 8 jaar werd 25m rugslag gezwommen en eindigde Julia de Jong bij de meisjes op de Ie plaats in 27.33. Mico Pavlovic werd Ie bij de jongens in 25.26. In de categorie tot 10 jaar eindigde Janiek de Boed op de 50m rugslag in 48.61 op de Ie plaats, terwijl bij de jongens tot 10 jaar Den nis Groen 51.19 de snelste was. Esmee Koedoot werd Ie op de 50m in 38.07 bij de meisjes tot 12 jaar en Mark Costeris won in dezelfde categorie bij de jongens de 50m rugslag in een clubrecordtijd van 36.51 In de junioren en senioren categorieën werd lOOm rugslag gezwommen. Marjon van Kempen eindigde op de Ie plaats bij de dames in 1.14.11 en Monique Geldof zwom met 1.26.42 naar de snelste tijd bij de meis jes tot 14 jaar. Bij de heren werd Leander Noordijk Ie in 1.07.24. Niels Albrechts was de snelste bij de jongens onder 16 jaar in 1.16.71 en Mark Nolet zwom naar een gou den medaille bij de jongens tot 14 jaar in een tijd van 1.17.23. In de recreatieve categorie zwommen Anita Schaap en Leon Tamerius naar de snelste tij den. Tijdens deze recordwedstrijd kreeg Kim Smit (1995) nog de 'Boomsma bokaal' voor de grootste tijdsverbetering sinds de vorige wedstrijd. De SWO organiseert op woensdag 10 maart a.s. een bingomiddag voor de jeugd van Den Bommel. Voor de jeugd \'an groep 1 t/m 4 is er van 13.15 tot 14.30 uur een 'plaatjes'bingo, voor de jeugd van groep 5 t/m 8 is er bin go van 14.45 tot 16.00 uur. Aanmelden kan via briefjes op school of bij Corine van der Reest. tel: 632248. De deelname kosten bedragen 1,50. Op zaterdag 6 maart a.s. om 10.00 uur is bur gemeester mevrouw De Vries-Hommes te gast in de studio van Radio Superstar. In de uitzending van Koffie Radio Plus beant woordt ze vragen die gesteld worden door Jan van Dop n.a.v. de gemeenteraadsverga dering van komende donderdagavond, 4 maart. De raadsvergadering zelf wordt live uitgezonden, vanaf 19.20 uur. Radio Super star is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). zijn, of er is wel een oplossing voor." Vol gens Struik is het verhaal van de klant het belangrijkste. "Belangrijker dan het meubel maken. Hier zetten we het op papier en voor de rest is het 'domweg' produceren. Ik ont werp samen met de klant, maar in het uitein delijke meubel zit ook altijd een stukje van mezelf. Dat heeft te maken met mijn visie op meubelen maken. Ik heb een enorme variatie gemaakt, maar samen vormen al die meube len toch een soort eenheid. Elk meubel dat hier weggaat, wordt alleen maar mooier. Door de tijd. De degelijkheid staat voorop. Het zijn meubelen naar eer en geweten." Elk meubel van Struik Houtbewerking is volstrekt uniek. Van massaproductie is geen sprake. Maar betekent dat niet dat de prijzen aan de hoge kant zijn? Benjamin Struik zegt dat het meevalt, ook omdat hij - vanwege zijn gedrevenheid en liefde voor zijn ambacht - niet altijd alle uren in rekening brengt. "Bovendien: je kunt bij een woon winkel een tafel kopen voor 200 of 300 euro, maar na vijfjaar moetje 'm de deur weer uit doen, omdat het een modegevoelig product is of omdat de constructie niet voldoet. Dus in twintig jaar tijd, heb je misschien al 1000 euro uitgegeven. Terwijl wij tijdloze meube len maken, waar wel drie generaties van kunnen genieten. Ik weet dat het een moei lijk verhaal is en ik kan ook nooit tegen de meubelboulevard op, maar elke vergelijking is totaal niet aan de orde. Weet je waar het mee te maken heeft? Met geloof in de toe komst. Als je daar niet veel van hebt, zul je niet zo gauw een meubeltje voor drie gene raties kopen. Maar er is ook een andere kant: er zijn gerenommeerde woning- of keuken zaken die producten leveren, die ik beter en goedkoper kan maken. Keukens? Ja, die maak ik ook. Wij doen hier echt alles wat met hout te maken heeft." ACHTHUIZEN - De Stichting Welzijns werk Oostflakkee organiseert op woensdag 10 maart a.s. een themaochtend in 't Zaaltje in Achthuizen. De zorgmanagers van de Thuiszorg, mevrouw W. Krijger en mevrouw M. Krayo, zullen deze ochtend aanwezig zijn om uitleg te geven over de thuiszorg in het algemeen, maar ook over de financiën, hoe hoog de eigen bijdrage nu geworden is. Doordat de regeling is veran derd, kan dat onduidelijkheden geven. Mocht u hierover vragen hebben of geïnte resseerd zijn in dit onderwerp, dan bent u van harte welkom op deze themaochtend, die duurt van 10.00 tot 11.30 uur, in 't Zaal tje, Past.van Luenenstraat 20 te Achthuiven. De toegangskosten bedragen 1,00 p.p., inclusief koffie. deWindroos, een on derdeel van de IZB in Amersfoort, is op zoek naar 600 jonge ren van 18 jaar en ouder die deze zomer evangelisatie-recre- atiewerk willen doen. Onder de naam 'Da- bar' zullen zij actief zijn op 34 campings in Nederland. Ook zijn er mensen van 25 jaar en ouder nodig die campingpastor wil len zijn. Het werk van de campingpastores en de Dabar-teams is erop gericht om men sen in aanraking te brensen met het Evange lie. Ge'interesseerden kunnen zich aanmelden bij deWindroos (tel. 033-4622802) of via de website www.izb.nl/windroos. De Dabar-teams, bestaande uit zes tot tien personen, organiseren - behalve kinder- clubs, tienerprogramma's, campingsdien- sten en avondsluitingen - ook bijvoorbeeld creatieve activiteiten, een zeskamp of een volleybaltoernooi. Zij leven 'als camping- gast onder de campinggasten'. Deze hou ding biedt veel mogelijkheden om iets van het Evangelie te laten zien. De teams worden ondersteund door de plaatselijke Dabar- commissie en in sommige situaties door een campingpastor. Deze verblijft (met of zon der gezin) een aantal weken op een camping en biedt een luisterend oor aan vakantiegan gers met vragen of problemen. Dabar-medewerkers ontvangen instructie en toerusting tijdens een ontmoetingsweekend van 23 t/m 26 april 2004. In de maanden maart en april van dit jaar worden vrouwen die zijn geboren in het jaar 1949 in de Regio's Voome-Putten-Rozen- burg, de Hoeksche Waard en Goeree Over- flakkee opgeroepen voor het bevolkingson derzoek naar baarmoederhalskanker. Zij worden opgeroepen door de GGD Zuidhol landse eilanden of door hun eigen huisarts. Deelname aan dit onderzoek is gratis. Vrou wen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvangen eens in de vijf jaar een uitnodi ging voor het onderzoek. Vervolgens kun nen zij bij de huisarts een afspraak maken om een uitstrijkje te laten maken. De huis arts is ervan op de hoogte dat de vrouw is uit genodigd voor dit onderzoek. Als een vrouw niet door haar eigen huisarts onderzocht wil worden, kan zij een afspraak maken bij de Stichting Trombosedienst en Artsenlabora torium (STAR) te Rotterdam. Het onderzoek wordt daar door een speciaal opgeleide dok tersassistente uitgevoerd. Het telefooimum- mer van deze stichtmg is 010 2890250. Is een vrouw reeds onder behandeling bij een gynaecoloog, dan kan het onderzoek ook worden uitgevoerd door de gynaecoloog. Als een vrouw niet wil of kan deelnemen aan dit onderzoek, dan kan zij het antwoordfor mulier terugsturen naar de GGD. Dit formu lier is bijgevoegd bij de uitnodigingsbrief. Hierop kan de reden van 'niet-deelname' worden ingevuld. Door middel van een eenvoudig onderzoek kan een voorstadium van baarmoederhals kanker worden ontdekt, zelfs voordat een vrouw klachten heeft. Bij ontdekking in een vroeg stadium is genezing bijna in alle gevallen mogelijk. In de baarmoederhals kunnen in de jaren veranderingen optreden, die kunnen leiden tot baarmoederhalskan ker. Door eens in de vijfjaar een onderzoek te laten doen is het mogelijk deze verande ring op tijd te ontdekken en kan baarmoe derhalskanker worden voorkomen. Daarom is sinds 1985 het bevolkingsonderzoek baar moederhalskanker in Nederland ingevoerd. Na invoering van dit bevolkingsonderzoek is het aantal vrouwen dat baarmoederhalskan ker krijgt, verminderd naar ongeveer 750 vrouwen per jaar. Bij de uitnodiging zit een laboratoriumkaart en een folder met nadere informatie. Nadat de vrouw de uitnodiging heeft ontvangen maakte zij een afspraak met haar huisarts, haar gynaecoloog of met STAR. Op de afgesproken datum neemt zij de laboratori umkaart mee. Voorafgaand aan het onderzoek stelt de arts een aantal vragen die van belang kunnen zijn voor het onderzoek. Als de vrouw op de onderzoeksbank ligt, kijkt de arts naar de baarmoedermond en neemt met een spateltje wat slijm weg. Het uitstrijken duurt enkele minuten en is meestal pijnloos. Het slijm wordt op een glaasje gedaan en wordt ver volgens samen met de laboratoriumkaart van de vrouw naar het laboratorium opgestuurd. De huisarts spreekt met de vrouw af hoe zij de uitslag te weten komt. Soms moet het uit strijkje opnieuw worden gedaan omdat het uitstrijkje technisch niet goed is gedaan. Ook kan verder onderzoek nodig zijn omdat bij voorbeeld een onschuldige ontsteking is ont dekt. Een afwijkende uitslag hoeft niet auto matisch baarmoederhalskanker te beteke nen. De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrou wen meer willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op werkdagen van 9.00 tot 14.00 uur is een medewerker van de GGD op telefoon nummer: 0181 65 24 41. DIRKSLAND - Vanaf 6 maart wordt er maandelijks een inleverzaterdag gehouden voor handzame verkoopbare spullen voor de rommelmarkt, georganiseerd door de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Op dezelfde dagen als er het oud papier wordt opgehaald, is het mogelijk uw spullen in te leveren. Plaats: SpuikoLk, achter Garage Wisse, tegenover Biesheuvel. Tijd: van 10.00 uur tot 12.30 uur. Voor inwoners van Oude Tonge van 55 jaar en ouder organiseert de Plaatselijke Com missie van de Stichting Welzijnswerk Oost flakkee op woensdag 10 maart a.s. een spel- middag met heerlijke snert en (rogge)brood als afsluiting. Deze middag worden Oud- Hollandse spelletjes gespeeld, waarbij de besten worden beloond met een prijs. De middag begint om 14.00 uur en eindigt, na de snert om 17.00 uur. De deelnamekosten bedragen 5,00 p.p. U kunt zich tot en met vrijdag 5 maart a.s. opgeven bij de SWO, tel: 641344. DIRKSLAND - 10.00 en 19.00 uur ds. J. Verweij. HERKINGEN - 14.30 uur ds. A. Bac en 19.00 uur C. Harinck. MELISSANT - 14.30 uur, ds. J.W. Verweij, 19.00 uur ds. A. A. Brugge. MIDDELHARNIS - 9.30, 14.30 uur en 19.00 uur ds. M. Mondria. NIEUWE TONGE - 14.30 uur ds. A.J. Gunst en 19.00 uur ds. G. J. N. Moens GOLTGENSPLAAT - 14.30 uur, bedie ning Heilige Doop, 19.00 uur, ds. C. de Jongste. OUDDORP - 14.30 en 19.00 uur, ds. J. Schipper. OUDE TONGE - 14.30 uur ds. F. Mulder en 19.00 uur student J. M. D. de Heer. STAD aan 't HARINGVLIET - 15.00 en 19.30 uur, ds. J. Veenendaal. Ieder voor- en najaar is er een 1 1 activiteit in Dirksland. Enkele jaren geleden was André Verhagen met de voorstelling 'de Hazenbazenwagen' in Dirksland. Dit was een groot succes, vandaar dat André Verha gen opnieuw is uitgenodigd. Op woensdag middag 17 maart komt hij met zijn pro gramma 'Jan Kalebas' naar verenigingsge bouw 'Onder de Wiek' aan de Ring te Dirksland. Al jaren heeft André Verhagen voorstellin gen met zijn poppentheater. Hij reist met zijn theater het hele land door en treedt op in kerken, op scholen, in tenten, op straat, etc. Met zijn programma's probeert hij op een speelse, creatieve wijze het Evangelie uit te dragen. De verhalen, de poppen en decors worden allemaal door hem zelf gemaakt. Naast poppenspel bestaat de voorstelling ook uit liedjes en muziek. Soms wordt het pubhek op één of andere manier bij de voor stelling betrokken. De voorstelling 'Jan Kalebas' gaat over de rups Jan Kalebas en zijn vriend Bram de tuinman. Samen hebben ze veel plezier in de tuin van de freule. Als de freule echter ziet dat er een rups in haar tuin knabbelt, is het uit met de pret. De rups moet de tuin uit. Gelukkig Iaat zijn vriend Bram hem niet in de steek en samen gaan zij opzoek naar iemand die hen wil helpen. Deze voorstelling is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar, kinderen van 4 en 5 jaar worden alleen onderbegeleiding van een volwasse ne toegelaten. De middag begint 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.45 uur, de voorstel- hng is om ongeveer 15.30 uur afgelopen. Toegangskaarten voor 'Jan Kalebas' kosten 2,00 per stuk en zijn in de voorverkoop vanaf 4 maart 2004 verkrijgbaar bij Mathil- de Machielse, Noord Spuidijk 32, Dirks land, tel. 602780, en Annemarie Besuijen, Wilhelminalaan 40, Dirksland, tel. 601651. Bij je toegangsbewijs krijg je een kleurplaat van de rups Jan Kalebas, waaraan een kleur- wedstrijd is verbonden. Maak je kleurplaat zo mooi mogelijk en lever hem tijdens de voorstelling in, wie weet win jij een mooie prijs. 'Jan Kalebas' komt op uitnodiging van de Ned. Herv. Gemeente Dirksland. Tijdens de voorstelling is kinderoppas aanwezig voor de allerkleinsten. 'Namaakfossiel' van gips. Op woensdag 17 maart organiseert de Kunststichting Goedereede een workshop voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. In Verenigingsgebouw de Oostdam kunnen de kinderen aan de slag met gips. Onder bege leiding van Carla Vermeulen gaan de kinde ren 'namaak fossielen'maken. Ze leren hoe ze zelf mallen kunnen maken en hoe ze gips moeten mengen, gieten en beschilderen. De workshop wordt gegeven van 14.00 tot 16.30 uur. De toegangsprijs bedraagt €2,50. Voor informatie en reserveringen kunt u bel len met de Kunststichting Goedereede tel:0I87-491878 of 0187-492134. Het radioprogramma Superpolitiek van Radio Superstar stelt de luisteraar in de gele genheid om vragen en opmerkingen te plaat sen bij de gemeentepolitiek van Middelhar- nis. ledere week zijn er drie politieke partij en aanwezig in het Diekhuus om voor de microfoon de gang van zaken te bespreken. Superpolitiek is er iedere vrijdag, van 19.00 uur tot 20.00 uur. Aanstaande vrijdag 5 maart zijn vertegenwoordigers van CDA, ABB en ChristenUnie te gast. De presentatie van het programma is in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Heeft men minder dan 35 vierkante meter asbest te slopen, dan kan worden volstaan met een melding. Formulier hiervoor is te verkrijgen bij de afdeling Bouw- en woning toezicht. Dit geldt alleen voor particulieren. Deze hoeveelheid is vergunningsvrij. Er kunnen wel voorwaarden worden verbonden aan de melding door de gemeente. De parti culier mag dit in eigen beheer slopen en mag het asbesthoudend afval gratis aanleveren bij het Regionaal Overslagstation, Joh. Polder- seweg 19, 3241 LZ Middelhamis, tel. 0187- 486850. De openingstijden van het Regionaal Over slagstation zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30-11.45 uur en van 13.00-16.45 uur, zaterdag van 10.00-11.45 uur. Het asbesthoudend afval kan daar tegen de volgende voorwaarden ingeleverd worden: - Het afval mag alleen afkomstig zijn van particuüeren. - Het asbesthoudend afval moet in dubbel plastic, met een dikte van 200 micron, inge pakt worden aangeboden. Dit plastic is bij de doe-het-zelf zaken verkrijgbaar. - Het aangeboden afval wordt gewogen. - De aanbieder moet ter plaatse van de weegbrug een bewijs van de melding bij Bouw-en Woningtoezicht inleveren. Zonder bewijs mag het asbesthoudend afval niet gratis worden afgegeven. - De aanbieder moet ter plaatste van de weegbrug een afgifteformulier invullen en ondertekenen. Hierop moet worden vermeld waar het afval vandaan komt. - De aanbieder moet het afval zelf in de gesloten container leggen. De aangeboden pakketten moeten daarom niet te zwaar wor den gemaakt. Golfplaten dienen door twee personen in de container gelegd te worden, daarom wordt geadviseerd om met twee per sonen het afval aan te bieden. Vijfendertig vierkante meter asbesthoudend materiaal komt overeen met ongeveer 600 kilogram. Heeft men meer dan 700 kilogram dan wordt dit wel geaccepteerd, maar alle kilogrammen worden bij de aanbieder in rekening gebracht. Het personeel van de overslag geeft de naam en het adres van de aanbieder door aan de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. Heeft men meer dan 35 vierkante meter te verwijderen, dan dient men daarvoor een sloopvergunning aan te vragen bij de afde ling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. De verwijdering dient dan door een erkend bedrijf te geschieden, die zelf voor de afvoer moet zorgdragen. Een en ander volgens de procedure voor bedrijven. Procedure bedrijven Bedrijfsmatig is men altijd vergunnings- plichtig en dient men een sloopvergunning aan te vragen bij de afdeling Bo'uw- en woningtoezicht van de gemeente. Het ver wijderen dient door een erkend bednjf te geschieden, die ook de afvoer van het asbesthoudend materiaal verzorgt. In onderstaand schema vindt u een samen vattend overzicht. indien men een bewijs van de melding bij bouw- en woning toezicht kan inieveren geen bewijs van melding, dan gehele partij voor rekening van aanbieder maximaal 35 m^ ongeveer 600 kg verpakt in dubbel plastic komt men boven 700 kg dan moet de gehele partij worden betaald indien de aangeboden partij meer dan 700 kg is dan wordt de aanbieder doorgegeven aan bouw- en woningtoezicht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2