Dermatologie Suikervrij is uit de tijd Met winnend ordernummer naar Wenen Wat kan de gemeente doen voor onaernemers^^^^^^ 1»^^^^^ Gehandicaptenparkeerkaart Van Weel-Bethesda ziekenhuis stabiel na komst tweede huidarts Inwoner- en adressenaantallen per 1 januari 2003 snaantallen perl januari 2004 Werkzaamheden onderhoudsdienst EiiAtffiBf^lEUWS Dropping met Z.A.J.W. Benoeming algemeen directeur nieuw waterschap Hollandse Delta Prijswinnaars lioidcen- show 'de Reisduif |||g E M E E N T E /Jf i BOUW .MATERIALEN i SANITAIR 1 TEGELS a HAARDEN IDDELHARNIS Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis, Te!. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@nniddeihamis.nl www.middelharnls.ni PAGINA 8 VRWDAG 27 FEBRUARI 20041 DIRKSLAND - "Twee dermatologen in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis, dat is goed te doen, daarmee is hier het specialisme dermatologie stabiel." Dat zegt mevrouw N. Soendjojo, die per 1 september vorig jaar als tweede dermatoloog - huidarts - aantrad in het Dirkslandse ziekenhuis. Mevrouw Soendjojo, 42 jaar, werd geboren in Indonesië. In 1990 kwam ze, als basisarts, naar Nederland. Hier besloot ze zich te spe cialiseren in de dermatologie. Daarmee trad ze in het spoor van haar vader, die ook der matoloog was en in Nederland zelfs promo veerde. "Een boeiend vak", zegt Soendjojo. "De uit slag op de huid waarmee patiënten dikwijls komen, lijkt allemaal rood, maar toch zit er heel veel verschil in de aandoeningen. Ver schillen die ook door de huisarts niet altijd even makkelijk te onderscheiden zijn. Daar naast heb ik ook iets met de huid in relatie tot schoonheid." Wat valt er binnen het vakgebied van de der matoloog? De huid, nagels, haar en spatade ren, maar ook seksueel overdraagbare aan doeningen (SOA). Onder seksueel over draagbare aandoeningen verstaat men die aandoeningen die bij seksueel contact tussen mensen onderling overgebracht kunnen worden. Voor dit laatste kunnen patiënten - 'ter bescherming' van hun anonimiteit - zonder verwijsbrief bij de dermatoloog terecht, zo hebben de verzekeraars bepaald. "En omdat ook SOA tot het vakgebied behoort, noem je zo'n specialist eigenlijk dermatoloog/vene- roloog", zo legt ze volledigheidshalve uit. Mevrouw Soendjojo behaalde haar speciali satie in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam. Via collega's had ze al vernomen dat er in Dirksland een dermatoloog werd gevraagd. Toen daarvoor een advertentie verscheen, heeft ze gesolliciteerd. Zo kwam ze als zelf standig dermatoloog in het Van Weel-Be thesda ziekenhuis. Ze prijst het kleinschalige van het Dirks landse streekziekenhuis, met korte lijnen en fijn collegiaal overleg. Maar ook de mentali teit van de eilandelijke bevolking spreekt haar aan. "Heel anders, minder agressief dan in de stad. En dan de rust van het eiland, niet zo gejaagd allemaal. Momenteel woont mevrouw Soendjojo, met haar man en drie zonen, in Capelle aan den IJssel. Maar of ze mettertijd ook op Goeree- Overflakkee komen wonen, dat kijken ze nog even aan. NIEUWE TONGE - Jongelui, voor de avond van 6 maart staat er een dropping op het programma. Al heel wat jongens en mei den gaan dit avontuur aan! Wil jij ook mee? Geef het dan door vóór 2 maart a.s. Bel naar 651523, of kom langs bij Corrie. Commissie Z.A.J.W. In diverse plaatsen op de Zuid-Hol landse eilanden organiseert Gezond heid Service de themabijeenkomst 'Suikervrij is uit de tijd' - een infor matieavond voor iedereen die belang stelling heeft voor de huidige voe- dingsrichtlijnen bij diabetes mellitus. De bijeenkomst zal door een diëtiste worden begeleid. Er leven vandaag de dag nog steeds fabels op het gebied van voeding bij diabetes mel litus. Deze fabels komen voort uit de tijd dat mensen met diabetes vele beperkingen kre gen opgelegd, die inmiddels zijn achter haald. Het 'oude' suikervrije dieet is niet meer van deze tijd. Het is ook niet haalbaar want veel voeding bevat van nature suiker en al deze suikers hebben invloed op de bloed- suikerwaarden. Wat wel van groot belang is: een goede controle van de bloedsuikers. Als iemand suikerziekte heeft, hoeft hij in principe niet anders te eten dan de gezinsle den. Er zal alleen meer op vetgebruik en regelmaat moeten worden gelet. Een stukje fruit, een glaasje wijn, het kan best als u de juiste balans maar houdt! Uiteindelijk draait het om het samenstellen van een gezonde, gevarieerde voeding, of iemand nu 'suiker' heeft of niet. Datum: donderdag 18 maart 2004 Plaats: Grutterswei, Willemstraat 14 te Oude Tonge Tijd: 19.30-21.30 uur Docent: mevrouw Marijke Nieuwman Kosten: gratis voor leden van Gezondheid Service, 8.00 voor niet-leden van Gezond heid Service (waarvoor u een'acceptgiro- Deze week is de heer ir. John van den Hoon aard op unanieme voordracht door de Voor bereidingscommissie benoemd tot beoogd algemeen directeur van het waterschap Hol landse Delta. Hollandse Delta ontstaat per 1 januari 2005 uit een fusie van de huidige waterschappen De Brielse Dijkring (te Brielle), Goeree- Overflakkee (te Middelhamis), De Groote Waard (te Klaaswaal), IJsselmonde (te Barendrecht) .en het Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden (te Dordrecht). Het wordt één van de grootste waterschap pen van Nederland met duidelijke ambities. De Voorbereidingscommissie heeft tot taak deze fusie voor te bereiden. Dijkgraven/voorzitters en heemraden/dage lijks bestuursleden van de vijf organisaties vormen samen met een onafhankelijk voor zitter en secretaris de Voorbereidingscom missie. De heer Van den Hoonaard is op dit moment directeur van het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Hij legt die functie neer om zich vanaf 1 april 2004 volledig te gaan wijden aan het verder vormgeven van Hollandse Delta en het inrichten van de nieuwe waterschapsorganisatie. Zijn benoe ming tot algemeen directeur moet door het nieuw gekozen Algemeen Bestuur van Hol landse Delta op 3 januari 2005 formeel bekrachtigd worden. SOMMELSDIJK- In de uitslag van de hok- kenshow van P.V. 'de Reisduif' in Eilanden Nieuws van afgelopen dinsdag is een fout geslopen. Hieronder volgen de prijswin naars van de zes 'schoonsten'. P. de Jong met de schoonste oude duivin, D.J. van Noort met de schoonste oude doffer, J.K. Hoekman met de schoonste jaar- ling duivin, P. van Moort met de schoonste jaarling doffer en schoonste jonge doffer, en J. van der Linde met de schoonste jonge dui vin. kaart krijgt toegestuurd) Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakehjk. Dat kan bij Gezondheid Servi ce, bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer (0181) 626226, tot 10 dagen voor de informatie avond. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. De koffers zijn nog niet gepakt, maar de voorpret is al wel begonnen. Totaal onverwachts maar dol enthousiast bereiden de heer en mevrouw Verjaal uit Scharendijke zich voor op een geheel verzorgde 4-daagse reis naar Wenen. Voor een bezoek aan het ver maarde kasteel van Sisi, een opera van Strauss en tussendoor natuurlijk koffie met Sachertorte in één van de vele sfeervolle Konditoreien. Een extraatje dat ze te danken hebben aan Imabo Esselink Bouwmaterialen BV te Middelharnis. Verrast, perplex en sprakeloos. Dat was de familie Verjaal van het gelijknamige aanne mersbedrijf in Scharendijke, toen zij hoor den dat bij de laatste trekking door Imabo Esselink hun winnend ordernummer tevoor schijn kwam. De heer J. Goedegebuur reikt namens Imabo Esselinii de reischeqiie uit aan de heer en mevrouw Verjaal. Tijdens het kalenderjaar 2003 heeft Imabo Esselink volop aandacht besteed aan zijn 90- jarig bestaan. Diverse acties werden georga niseerd. Zo vond na ieder kwartaal, onder het toeziend oog van de notaris, een trekking plaats van ordemummers. ledere relatie die in deze periode een bestelling deed, was kanshebber. Helaas viel slechts één van hen in de prijzen. In dit geval een geheel ver zorgde stedem'eis voor twee personen gedu rende vier dagen, waarbij de eindbestem ming door de winnaar gekozen mocht wor den. Terwijl de voorkeur van de eerste winnaar vorig jaar lange tijd een verrassing is geble ven en de tweede winnaar vol overtuiging voor Londen koos, vliegt binnenkort de familie Verjaal richting Wenen. En met dit jubileumcadeau sluit Imabo Esselink zijn jubileumjaar af. l*>4delhQmis liley^ Moet u investeringen doen voor utv - niéuwe of bestaande - onderneming of dringende schulden vol doen, maar hebt u hier de middelen niet voor? Wilt misschien een eigen bedrijf starten om onafhankelijk te worden van een uitkering? Of wilt u stoppen met uw bedrijf en hebt u een over brugging nodig? De gemeente kan bierbij hulp bieden. Het Besluit bl;:^.i;: s. irng aan zelfstandigen biedt de gemeente de mogelijkheid om financiële ondersteuning te bie den aan ondernemers. Met name aan ondernemers die in boven genoemde omstandigheden ver keren. De bedoeling van het Besluit is om ondernemers op zo'n manier te helpen, dat ze daarna weer zelfstandig verder kunnen. Een belangrijke voorwaarde is met een t dus dat het bedrijf levensvatbaar is, c weer levensvatbaar kan worden. Hoe kan de gemeente helpen? In ieder geval met een uitkering voor levenson derhoud. Maar mogelijk daarnaast ook ook begeleiding en advi sering krijgen. Wilt u meer informatie - SiMJS*rt;l' of wilt u weten wat in uw situatie de mogelijk- ;n zijn - dan kunt u terecht bij de gemeente, werkveld Sociale ZakenAVd- zijn. Telefonisch contact is mogelijk 0187-475555. Woonkern: aantal inwoners: aantal adressen: Middelhamis: Sommelsdijk: Nieuwe-Tonge: Stad aan 't Haringvliet Totaal: 6.080 7.283 2.541 1.432 17.336 2.336 2.760 1.010 567 6.673 Woonkern: aantal inwoners: aantal adressen: Middelhamis: Sommelsdijk: Nieuwe-Tonge: Stad aan 't Haringvliet Totaal: 6.050 7.401 2.563 1.437 17.451 2.337 2.804 1.012 568 6.721 Strafttkolhen In februari is de onderhoudsdienst van de gemeente Middelhamis druk bezig geweest met het schoonmaken van de straatkolken. Deze zijn leeggemaakt met behulp van een speciaal hiervoor ontwik kelde kolkenzuiger. Dierverblijven Naast de kinderboerderij bij Hemesser- oord zijn er in Sommelsdijk en in de kern van Nieuwe-Tonge twee dierverblijven waar de onderhoudsdienst ook werk zaamheden verricht. Elke dag worden de dieren gevoederd en verzorgd. Daarnaast krijgen de dieren veel aandacht en eten van de buurtbewoners. Dat is uiteraard heel prettig voor de dieren, maar het maakt het voor de onderhouds dienst moeilijk om een juiste Inschatting te maken van de hoeveelheid voedsel. Het gevaar bestaat dat de dieren weldoorvoed raken, ledereen weet dat overdaad schaadt. Daarom probeert de onder houdsdienst de dieren gezond te houden door veel hooi te voeren. Bij het dierver- blijf te Nieuwe- Tonge voert de onder houds dienst op dit moment groot onderhoud uit. De sier- sloot wordt schoongemaakt, en er w^ordt gewerkt aan een toename van de door stroming in het water. De leefomgeving voor mens en dier zal daardoor verbete ren. Veeguuto De oude veegauto is vervangen door een nieuwe moderne machine. Deze heeft een superkorte draaicirkel, waardoor het bereik groter is. De onderhoudsdienst kan met deze nieuwe veegauto dus nog meer plekken - straatgoten, wegen en paden - bereiken om machinaal te reinigen. Heeft u een handicap met een perma nent of progressief karakter? Dan kunt u in aanmerking komen voor een gehandicaptenparkeerkaart. Europese gehandicaptenpar keerkaart De gemeente Middelhamis verstrekt de Europese gehandicaptenparkeerkaart, die maximaal vijfjaar geldig is in heel Europa. Bij de Europese gehandicaptenparkeerkaart bestaat een onderscheid tussen de bestuur- derskaart en de passagierskaart. Beide kaar ten zijn persoonsgebonden, dus niet kente- kengebonden. Bestuurderskaart Bent u gehandicapt en kunt u zelf een auto besturen, dan kimt u een verzoek indienen voor een bestuurderskaart. Op grond van de Regeling gehandicaptenparkeerkaart kan een gehandicapte, die als bestuurder gebraik maakt van een motorvoertuig op meer dan twee wielen, in aanmerking komen voor een gehandicaptenparkeerkaart. Dat kan als hij of zij, ten gevolge van een aandoening of gebrek, een aantoonbare loopbeperking heeft van langdurige aard. De bestuurder moet, met de gebmikelijke loophulpmidde len, in redehjkheid niet in staat zijn zelfstan dig een afstand van meer dan 100 meter aan één stuk te voet te overbruggen. Passagierskaart Bent u voor vervoer van anderen afhankelijk, dan kunt u een passa gierskaart aanvragen. Op grond van de Regeling gehandicaptenkaart kan een gehandicapte, die als passagier gebruik maakt van een motorvoer tuig op meer dan twee wielen, in aanmerking komen voor een gehan dicaptenparkeerkaart. Dat kan als hij of zij, ten gevolge van een aandoening of gebrek, een aantoonbare loopbeperking heeft van langdurige aard. De passagier moet, met de gebmikelijke loophulpmiddelen, in redelijk heid niet in staat zijn zelfstandig een afstand van meer dan 100 meter aan één stuk te voet te overbmggen. Daarnaast dient de passa gier, wU hij of zij in aanmerking komen voor een passagierskaart, voor het vervoer van deur tot deur continu afhankelijk te zijn van de hulp van een bestuurder. De aanvraag U kunt een gehandicaptenparkeerkaart aan vragen bij het loket Sociale Zaken op het gemeentehuis. Bij het indienen van de aan vraag wordt gevraagd naar een legitimatie bewijs (rijbewijs, paspoort of Nederlandse identiteitskaart). Dit om na te gaan of de ver strekte gegevens kloppen. Het gemeentebe stuur beslist over de aanvraag. Geneeskundig onderzoek Bij het beslissen over de aanvraag speelt het resultaat van het geneeskimdig onderzoek een belangrijke rol. Dit onderzoek wordt ver richt door de Gemeentelijke Geneeskundige Gezondheidsdienst (GGD). Bezwaar Bent u het niet eens met een besUssing over een aanvraag voor een gehandicaptenpar keerkaart, dan kunt u hiertegen bezwaar maken. Hetzelfde geldt als de besUssing op uw aanvraag niet binnen een redelijke ter mijn (in principe maximaal 8 weken) wordt genomen, of als het gemeentebestuur wei gert een beslissing te nemen. Een bezwaar kunt u - biimen 6 weken nadat u de beslis sing is meegedeeld - indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Als u een bezwaarschrift indient, dan is het daarnaast mogelijk om een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Dat kan bij de president van de rechtbank waaron der uw woonplaats valt. Kosten Een gehandicaptenpar keerkaart kost 84,60 18,60 legeskosten en 66,00 voor de medi sche keuring). Strikt persoonlijk! De gehandicaptenparkeerkaart is strikt per soonlijk en wordt voorzien van een pasfoto van de gehandicapte. De houder van een gehandicaptenparkeerkaart mag de kaart niet door anderen laten gebmiken, wanneer het parkeren niet rechtstreeks verband houdt met het vervoer van de gehandicapte zelf. Bij een passagierskaart is de bestuurder van het motorvoertuig verantwoordelijk en niet de passagier. 9 9 m m 9

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 8