De grote drie van Europa i eb Vijf jubilarissen bij EHBO Dirlisland PREDIKBEURTEN Jongerendienst Ouddorp EIIAtlDEII-tllEUWS Predikant beroepen Bijbelse geschiedenis sen geïllustreerd EIIAIIElBI-mEUWS VRIJDAG 27 FEBRUARI 2004 Een ideaal Eigen belangen Dit is het moment voor een greep naar de macht Nationale belangen Op de rem trappen Gereformeerde Kerk Ophalen oud papier Oude Tonge Zondag 29 februari 2004 ir-. Alledaags Ophalen oud papier Sommelsdijk Moeder en kind ochtend Een advertentie in Ellanden-Nieuws heeft altijd succes Voor de Dirkslandse EHBO-ver- eniging was het afgelopen maan dagavond een bijzondere vergade ring. Vijf jubilarissen konden er worden gehuldigd wegens langdu rig lidmaatschap, en dat - zo bena drukte voorzitter Jan du Pree - maak je in deze tijd niet veel meer mee. "Tegenwoordig, als je een nieuwe cursus geeft, is het maar voor twee jaar en dan zijn ze weer vertrokken. Dat is niet leuk voor een vereniging." Maar wél leuk zal hij het in ieder geval hebben moe ten vinden dat maandagavond bleek dat het ook anders kan. Eén van de Dirkslandse EHBO-ers was namelijk maar liefst veertig jaar aan de vereniging verbonden, en vier andere vijfentwintig jaar. Veertig jaar Vijfentwintig jaar PAGINA 2 Het leek allemaal zo prachtig. Een aantal landen zette zich in voor een Europese Unie. Stap voor stap kwam de eenheid dichterbij, zij het in nog beperkte kring. De invoering van de euro als wettig betaalmiddel was een voorlopige bezegeling van dat enthousiaste begin, zij het ook dat niet ieder land met het invoeren van de euro meedeed. Engeland liet het afweten. En dat land was niet de enige neen-zegger. Per 1 mei zullen een flink aantal Oost-Euro pese landen toetreden. Het is dan nog niet zo, dat alle landen van Europa lid van de Europese unie zijn, maar vele toch wel. Uitgerekend in het vooruitzicht van de uit breiding op 1 mei grijpen de Grote Drie (Frankrijk, Duitsland en Engeland) naar de macht. Hun landen omvatten de helft van het totale aantal inwoners, terwijl zij voor meer dan de helft van de verdiensten zorgen. Wie de gang van zaken de jaren door en vooral de laatste jaren wat gevolgd heeft, kan door de machtsdemonstratie van de gro te drie niet verrast zijn. Ik meen te mogen zeggen dat Nederland een van de grote trekkers is geweest op weg naar de Europese Unie, lees eenwording. Niet dat er in ons land geen kritiek is geweest. Er waren zeker tegenstemmen; al was het alleen maar dat zij tot voorzichtigheid maan den. Loop niet te hard van stapel. Geef niet al het eigene met één handtekening weg. Haal niet zo maar een streep door het verle den. Wellicht beluistert de lezer in de for muleringen wel iets van zijn eigen kritische oproep tot voorzichtigheid en tegen de haast om maar snel één te worden. Grote groepen politici hebben daarnaar nau welijks geluisterd. Neen, Europa zou en moest één worden. Nu, bij de afsluiting van de eerste fase, op weg naar een grotere deelname ook vanuit Oost-Europa, blijkt dat de nationale belan gen blijven domineren. Wie Chirac de laat ste weken op de televisie gezien heeft, zal met mij de indruk gekregen hebben dat hij zich al bijna president van Europa waant, en dan met Frankrijk in de hoofdrol. Dat Duitsland en Engeland daaraan mee wil len doen wekt weinig verwondering. Schro der kan deze leidende rol, zij het als tweede in de tandem van drie, goed gebruiken voor zijn binnenlandse politiek. En Blair heeft tegenover de critici in eigen partij-huis wel een steuntje in de rug nodig. Bush als vriend ter enerzijde en een van de grote drie in Europa ter andere zijde, is een boeiend poli tiek evenwichtsspel. In dat jongleren is Blair tot heden een meester geweest. Dat zijn er drie tegenover meer dan twintig. Als er ooit een moment in de geschiedenis van een zich verenigend Europa zou zijn om de macht te grijpen, dan is dat het moment van heden. De nieuwkomers dienen te weten dat ze bij de gratie van de grote drie worden toegelaten. Ze zullen zich echter aan hun spelregels moeten onderwerpen. De reeds volwaardige leden, behorend tot het tweede garnituur, zijn al zo ingekapseld in de orga nisatie, dat ze niet meer terug kunnen en ook niet terug willen. De voordelen van tweede- of derderangs positie lijken nog altijd groter dan het afhaken op dit moment. Succesvolle diplomatie is mede afhankelijk van de keuze van het juiste moment en van het bespelen van de machtsverhoudingen. Er is voor bespelen een treffender woord te gebruiken. De lezer zoeke zelf in zijn of haar politieke woordenschat. Domineren is een al te bruut woord voor het voornemen om goed samen te werken. Chiracs gelaatsexpressie, verbale dictie en zelfverzekerde blik geven mij de vrijmoedigheid om het woord domi neren niet te vermijden. Dat deze zo vurig aanbevolen samenwerking neerkomt op dominantie van de grote drie, staat voor mij vast. Je moet wel horende doof en ziende blind zijn om die conclusie niet te (willen) trekken. Dat er in de kring van de grote drie ook nog een opgaande lijn naar het grootste gewicht is, hoort bij dat spel op de even- wichtsbalk. Schroder en Blair hebben hierbij nog een binnenlands belang. Zo hebben de andere partners van het eerste uur het nakijken, om maar niet wat te zeggen over degenen die juist nu mogen meedoen. Hoewel ik een hekel aan dit beeld heb: de kaarten zijn geschud. Nederland heeft een plaats terzijde. Niemand denke dat er gehandeld en beslist wordt op voet van gelijkheid. Nationale belangen blijven meespelen. Het grote ideaal van een Verenigd Europa onder de vlag van de Europese Unie is een waandenkbeeld. De vele kleine(ren) mogen meedoen bij de gratie van de Grote Drie. Geld en macht domineren in Europa. Zouden we ons hierover verbazen? Dat doen alleen de dwazen. Zij dachten dat met de stichting van de Europese Unie mensenhar ten op slag veranderd zijn. Dat is niet het geval. De Bijbel weet slechts één radicale verandering. Dat is bekering tot de levende God. Bekering heeft ook politieke consequenties. Moeten we nu op de rem trappen? In zekere zin wel. Een gegeven woord mag je niet doorstrepen, tenzij je opnieuw onderhandelt. Er is verschil tussen koplopers en mensen in de achterhoede. Ik zie Nederland graag in de achterhoede. Dat betekent verlies ten gunste van de grote drie. Ieder zij op zijn eigen post paraat. Hij of zij trekke de noodzakelijke lessen uit deze nog maar korte geschiedenis. We geven het niet over en evenmin geven we het op: ons goede vaderland. Deze stel ling heeft nog breder strekking dan alleen de Europese Unie. Het is overbodig te zeggen dat niet iedereen in Nederland denkt in de lijn van het boven staande. Het meest liberaal is wel NRC Handelsblad. In een commentaar van 19 februari lezen we dat de drie machtige voortrekkers begonnen zijn een koers uit te zetten, met als slotcon clusie: In een verdeeld, uitdijend en schier onbestuurbaar Europa kan dat geen kwaad. Hieraan moet wel een zin toegevoegd wor den: Aan welk avontuur zijn we begonnen? W.H. Velema Zondagavond 29 februari om half zeven wordt in de Gereformeerde Kerk te Oud dorp een jongerendienst gehouden, waar aan de eigen praiseband eXalt van de Kop van het eiland medewerking zal verlenen. 'Wat verwacht God eigenlijk van mij?'. 'Hoe ziet mijn leven eruit als ik echt wil gaan geloven?' en 'wat betekent dat con creet voor mij?'. Die vragen stellen jonge ren wanneer we ze als kerk vertellen dat Jezus vraagt dat we Hem volgen met heel ons leven. Praktische vragen dus. Daar wil men zondagavond met elkaar over naden ken. Ds, Kant wil er ook iets over vertellen. Enkele jongeren gaan in de kerk een discus sie nadoen tussen enkele jongeren die gelo ven en die niet geloven. Een gesprek dat dus zomaar rechtstreeks afkomstig kan zijn van het schoolplein of de kantine. Iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met ds. Kant te Ouddorp, tel. 0187-682862. Morgen, zaterdag 28 februari, wordt in Oude Tonge het oud papier weer opgehaald. Wilt u het papier vóór 9.00 uur buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratie fonds van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28: contracttarieven op aanvraag sluiangstermljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. ViUerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Tweede Lijdenszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. P.C. Hoek, St. Annaland en 18.30 uur kand. J. den Ouden, Nederhe- mert. Ehen-Haëzer: 9.30 uur kand. J. den Ouden en 18.30 uur ds. ds. PC. Hoek - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student G. van Manen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. Th. Koelewijn en 18.30 uur ds. J. Smink - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C.W. Hoek en 18.30 uur ds. C.G. Kant. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug, Bame- veld. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C.G. Kant en 18.30 uur C.W. Hoek. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meijeren en 18.00 uur ds. P van Duijvenboden - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur student G. van Manen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. E.W. Veltman - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G.D. Hoff, Hien - Dodewaard en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Ziekenliuis 14.30 uur ds. J. Smink - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. .10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal, n.m. dankzeg ging - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.C. den Toom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A.P Voets - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W.L. Smelt - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. T. Mikkers - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. R. Steenstra - CAMA Christengemeente, het Prieel, 10.00 uur N. Groot. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A.P. Voets en 18.00 uur ds. C. Gielen - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L.J. Lingen en 17.00 uur ds. E.J. Veltman - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Verboom, Bleskensgraaf en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10,00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. TW. van Bennekom, Sommelsdijk en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Bruchem- Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur leesdienst - Evangeliegemeente Beréa, gebouw De Bron 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Verboom en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J.G. Arendsman. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden, bediening Heilige Doop en 18.00 uur kand. C.G. Bok, Poederoijen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. B.J. Oldenhuis en 18.00 uur ds. D. Visser. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje, v.m. bediening Heilig Avondmaal, n.m. dankzegging - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur P de Jong en 18.00 uur drs. J.H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.C. Klein, St. Philipsland, bedie ning Heilig Avondmaal. 'Kwaliteit, mevrouwtje, meneertje' zei de joviale marktkoopman. 'Dat vindt u bijna nergens meer'. 'O, neeV, zei ik. 'En bij uw buurman dan?' 'MxuS, 'sprak de koopman. 'Mijn kioaliteit is net iets beter, begiijpt u?' 'Neezei ik, 'en hij is nog goedkoper ook. Dat laatste had ik beter niet kunnen zeg gen. We kregen een college over de vei'hou- ding tussen hoeveelheden en de verschillen de soorten kwaliteit. Het kwam er op neer dat de ene kwaliteit de andere niet is. Goed koop is duurkoop, concludeerde ik. 'Pre cies!' zei de koopman-hoogleraar. Ik had het begrepen. Direct na de les stevende ik regelrecht op de concurrerende buurman af om hetzelfde merk tandpasta voor een euro cent minder te bemachtigen. Deze nering doende deed er tot mijn verbazing een stuk je zeep bij. Een kxualiteitskoopje, xoaar of niet? Thuis bleek het tegendeel. De tube was half gevuld. Ooit gehoord van halfvolle tandpasta Deze fictieve aankoop had kxoa- liteit noch kwantiteit. Dat is tegenwoordig een zeldzame combinatie. Maar al te vaak xüorden allerlei goederen onder één dak en gros aangeboden. Fietsen, stereotorens, computers, telefoontoestellen, borden en bestek zijn in dezelfde winkel te koop. Wie wil er nog 1 (zegge en schrijve één) auto, wasmachine of magnetron Per twee voor delige)', begrijpt u wel. Ik begrijp er niets van, maar wie weet, wen ik er nog eens aan. Voorlopig doen wij het met één huis en tuin, geen vakantiehuis, één vierwielig vehikel, via'fietsen en 1 konijn. Iets geheel anders is de kwaliteit van het leven. Daar wordt te vaak aan voorbij gegaan. In veel opzichten is de kxualiteit van het leven er niet op vooruit gegaan. We weten allemaal van het milieu, de omgangsvormen en de verharding van de samenleving. Ook de xuet op de abortus en de mogelijkheden om voor euthanasie te kunnen kiezen, maken het er niet 'beter' op. Toch op deze plaats geen klaagzang. Wie heeft ondervonden dat de kwaliteit van het leven méér is dan de optelsom van goede ren, is een gelukkig mens. Anders gezegd, hij beschikt over een goede eigenschap: genoeg is genoeg. Dat noem ik nog eens kwaliteit. SOMMELSDIJK - Pas op 6 maart a.s. is het de eerste zaterdag van de nieuwe maand, als altijd de dag waarop de mannen van Man nenkoor 'Ons Koor' erop uittrekken om in Sommelsdijk (m.u.v. de "Westplaat) huis aan huis het oud papier op te halen. Wilt u het papier goed verpakt, en zo nodig met touw of plakband vastgezet, op een goed zichtba re plaats aan de weg zetten. En wilt u ook plastic en piepschuim uit verpakkingen ver wijderen en bij het gewone afval doen? De mannen komen tussen 9 en 12 uur 's mor gens bij u langs. Heeft u vragen met betrek king tot het oud papier? Dan kunt u natuur lijk altijd één van de mannen van 'Ons Koor' aanspreken. Zo nodig kunt u ook bellen bel len naar 0187-485288, of mailen naar gustaaf.oomes(S). 12move.nl. Door de kerkenraad van de Gereformeer de Gemeente te Melissant is een beroep uitgebracht op ds. D. de Wit van Nieuw Beijerland. Op woensdag 3 maart is er weer een ochtend voor moeders met kleine kinderen. Ben jij een echte thuisblijfmoeder of combineer je het moederschap met een betaalde baan? Heb jij aan het einde van de dag de kinderen gewassen, gevoed en voorgelezen en ook het hele huis al aan kant? Of blijft die was maar liggen en dat boek dat je wilde lezen? Kort om; hoe kan ik een goede gezinsmanager zijn? Op deze ochtend voor moeders met kleine kinderen zal worden geprobeerd elkaar te helpen met praktische tips om het huishou den, de zorg voor de kinderen, een betaalde baan en vrije tijd te combineren. Maai' ook zal erover worden gepraat hoe je als vrouw en moeder voldoening kunt vinden in je werk en je een betekenisvolle bijdrage mag leveren aan Gods doelen. Ben je nog nooit op één van deze bijeen komsten geweest, of ben je juist wel een trouwe bezoekster? Alle moeders zijn woensdag 3 maart om 9.30 uur van harte welkom in de Doopsgezinde Kerk, Dorp- stienden 3 te Ouddorp. Er is oppas aanwezig. "Zo is dan het geloof uit het gehoor en het gehoor door het Woord van God." Dit schreef de apostel Paulus ooit aan de Romei nen. U kunt dit gezegde vinden in het tiende hoofdstuk van zijn brief aan de gemeente van Rome. Het gold toen en het geldt nu: het geloof is uit het gehoor. De Heere heeft met het oog op het kennen van Hemzelf Zijn Woord gegeven, de Heilige Schiften die wijs kunnen maken tot zaligheid. Gods Woord en de prediking daarvan zijn de genademidde len bij uitstek. De apostelen hebben dan ook de opdracht ontvangen om het Woord van God te prediken! Het heeft God behaagd door de 'dwaasheid' van de prediking zalig te maken die geloven... John Bunyan wijst in zijn boek 'De heilige oorlog' dan ook vooral de oorpoort aan als de weg waarlangs Prins Immanuël de stad Mensziel verovert. Niet zozeer door de oog poort maar via de oorpoort is de weg naar het hart. Dat is terecht zo getekend. Helemaal in overeenstemming met de boodschap van de Heilige Schrift zelf. Toch zal niemand ontkennen dat illustraties kunnen helpen om de bijbelse boodschap duidelijker te begrijpen. Ook al erkennen we met de Heidelbergse Catechismus dat God "Zijn christenen niet door stomme beelden maar door de levende verkondiging van Zijn Woord wil onderwezen hebben". Toch kun nen afbeeldingen een ondersteunende en verhelderende functie hebben. Vanaf de eer ste eeuw zijn er in de christelijke kerk beeld kunstenaars geweest die hun talenten hier aan dienstbaar hebben gemaakt. En tot heden toe is bijvoorbeeld een kinderbijbel zonder illustraties onvoorstelbaar. Die dienende functie van afbeeldingen heb ik me de laatste weken extra gerealiseerd nadat iemand mij een zogenaamde Rem- brandtbijbel cadeau deed. Misschien kent u hem ook wel: een normale bijbel in een gangbare Nederlandse vertaling, waarin mede ingebonden zijn vele tientallen repro ducties van onze grote kunstenaar Rem brandt. Het is werkelijk verrijkend om de weergave van de diverse bijbelse geschiede nissen door de bril van deze zeldzaam begaafde schilder op je te laten inwerken. Wat Bach was in de muziek, dat was Rem brandt in de beeldende kunst. Bekende tafe relen uit de Heilige Schrift krijgen een extra dimensie na zorgvuldige beschouwing van Rembrandts prenten. Zo bijvoorbeeld zijn ets van de offerande van Izak. En die van de terugkeer van de verloren zoon bij zijn vader. Maar ook het schilderij van de harp- spelende David of de tekening van Elia op de Karmel. Ik voel me oninachtig om de impressie die ze nalaten in woorden uit te drukken. Maar ik ervaar ze stuk voor stuk als gave en getrouwe onderstrepingen van de bijbelse boodschap in elk van die geschiede nissen. In de Rembrandtbijbel zijn reproducties van 74 schilderijen, 65 etsen en 135 tekeningen opgenomen. Ik wil deze onvolprezen uit gaaf, die in diverse uitvoeringen verkrijg baar is, graag onder uw aandacht brengen. Wilt u een ander (of uzelf.eens verrassen met een waardevol geschenk, denk dan eens aan de Rembrandtbijbel. Een heel andere publicatie is het boek dat verscheen onder de titel 'De reis door de Bijbel'. Het wil een handboek zijn - ja, eveneens bij de bijbelse geschiedenissen. Met een accent op het laatste. Handboeken bij de Bijbel zijn er talloos vele verschenen. Fraaie naslagwerken die veel wetenswaar- digs over de inhoud van de Bijbel weerge ven. Dit boek onderscheidt zich in die mate van die eerdere, dat hier vooral de nadruk ligt op de verhalen in de Bijbel. De meeste bijbelse handboeken zijn gerangschikt in de volgorde van de boeken, hoofdstukken en verzen van de Bijbel. Zo niet in dit boek. Hier wordt ervan uitgegaan dat veel mensen de Bijbel benaderen per geschiedenis. Dat zal inderdaad het geval zijn bij bijvoorbeeld leerkrachten in het onderwijs en predikanten in de catechese. Vooral met het oog op hen is er nu een bijbels handboek verschenen dat per geschiedenis is ingedeeld. In totaal worden er wel bijna 250 belangrij ke bijbelse geschiedenissen belicht. Achter grondinformatie wordt verstrekt door mid del van tekeningen, foto's, overzichten en kaarten. In totaal telt dit boek meer dan 700 kleurige en verhelderende illustraties. Wat dit boek voor mij vooral aantrekkelijk maakt, is dat het een niet-Schriftkritische benadering van de Bijbel hanteert. Eerbied voor en trouw aan de bijbelse boodschap kenmerkt deze prachtige publicatie. Een uit voerig zaken- en personenregister besluit dit aanbevelenswaardige boek. N.a.v.: Bijbel, dat is de Gansche Heilige Schrift. Met reproducties van Rem brandt Harmenszoon van Rijn. Uitge verij Boekencentrum, Zoetermeer. Gebonden. Geïllustreerd. 1218 pag. Prijs 62,00. V. Gilbert Beers, De reis door de Bijbel. Vertaald uit het Engels door J. Ofman e.a. Uitgeverij Medema, Vaassen. Gebonden. Geïllustreerd. ISBN 90-6353-356-X. 416 pag. Prijs 27,20. J.M.J. Kieviet V.l.n.r. vooraan Bram van Tichelen, Atie van 't Geloof-Smit, Bea de Wachter en Arie den Eer-amen, en achteraan de heer Birkhojf van EHBO Nederland en voorzitter Jan du Pree van de afdeling Dirksland. ifoio: Persbmo FUikkeei Veertig jaar lid was Bea de Wachter. In Dirksland wel bekend als 'Bea van de EHBO'En dat zegt al iets over haar inzet en betrokkenheid. "Je was iemand van woorden en daden", zo typeerde Du Pree haar. In 1968 kwam ze in het bestuur, waarvan ze vanaf 1970 tot afgelopen maandag secreta resse was. En twintig jaar lang was ze actief Rode Kruis-helpster. Maar nu heeft ze het welletjes gevonden en er een punt achter gezet, zodat ze sinds maandag in Dirksland niet meer 'Bea van de EHBO' is. Maar wél werd ze bij haar afscheid benoemd tot erelid van de afdeling EHBO Dirksland! Vijfentwintig jaar lid waren mevrouw Atie van 't Geloof-Smit en de heren Arie den Eer- zamen. Gé Meyer en Bram van Tichelen. Atie van 't Geloof was in de achterliggend jaren niet alleen 'gewoon' EHBO-lid, maar deed ook de cursus LOTUS en verzorgde jeugd EHBO-lessen, zowel op de basisscho len in Dirksland als in Melissant. Arie den Eerzamen werd al gauw, nadat hij lid van de vereniging was geworden, in het bestuur gekozen en werd daarna al snel penning meester. Gé Meyer, naast 'gewoon' lid, sinds twee jaar ook bestuurslid en is behulp zaam bij het lesgeven aan de brandweer van Dirksland. Bram van Tichelen, weliswaar geen 'wapenfeiten' op zijn naam als bestuurslid of iets dergelijks, maar wél "trouw EHBO-er, die trouw op de avonden komt en hulp geeft waar het nodig is", aldus voorzitter Du Pree. Allemaal werden ze maandagavond in het zonnetje gezet en kregen ze namens de afde ling een cadeau overhandigd. Alleen Gé Meyer was wegens ziekte verhinderd, en ontbreekt dus op de foto. i f 1 i j

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2