Een lange historie rond ons schrikkeljaar 2004 Jaarvergadering Rode Kruis EIIAtn»)-i1IEUW5 Verkoping Geref Gemeente Middelharnis door dr. Pieter Vis Op de kalender van deze maand komt 29 februari voor. Het jaar 2004 is een schrikkeljaar en telt dus 366 dagen in plaats van de gebruikelijke 365. De schrikkelja ren vinden hun oorsprong in het Romeinse tijdperk. Het systeem was bedoeld om regelmatig het verschil in tijd te compenseren tus sen een kalenderjaar en een zonne- jaar. In de loop der eeuwen heeft men het systeem wel een aantal keren moeten aanpassen en perfec tioneren. Waarom werd er een schrikkeljaar ingevoerd? Wie vond dit systeem uit en heeft het verder uitgewerkt? Wat had de Juliaanse kalender dan over het hoofd gezien? GOEDEREEDE ^^^M^H PAGINA 10 VRIJDAG 27 FEBRUARI. Een kalenderjaar telt 365 dagen. Een 'echt' zonnejaar - de tijd die de aarde nodig heeft om rond de zon te draaien - duurt echter 365,2422 dagen. Om dit verschil van onge veer 1/4 dag in te halen, is het noodzakelijk dat om de vier jaar één bijkomende dag wordt ingelast. Tegenwoordig is dat 29 februari, wat in het verleden niet steeds het geval was. Voor de oorsprong van de schrikkeljaren moeten we terug naar keizer Julius Caesar (100-44 jaar voor Chr.). Tijdens de 1ste eeuw voor Chr. vroeg hij aan zijn astronoom om een nieuwe kalender te ontwerpen ter vervanging van de toen gebruikte Romeinse kalender. Die was eigenlijk te ingewikkeld. Eén keer telde de kalender zelfs een jaar van 455 dagen. Het tijdverschil ten opzichte van een 'echt' zonnejaar was te groot geworden. De Griekse astronoom, Sosigenes van Alexandrië, droeg bijgevolg bij aan de uit vinding van de Juliaanse kalender, die geba seerd was op onderverdelingen die we van daag nog kennen: een kalenderjaar van 365 dagen, onderverdeeld in 12 maanden van 30 of 31 dagen, met februari als uitzondering. De indeling van de week van zeven dagen is al in het eerste bijbelboek Genesis door God vastgesteld. Deze kalender voorzag al om de vier jaar een 366e dag, niet op het einde van de maand, maar tussen 24 en 25 febru ari. Je zou in feite kunnen spreken van een '24 februari bis'. Het Franse woord 'bissex tile' (schrikkel-) komt trouwens weer uit het Latijn, de moedertaal van het Frans. Deze bijkomende dag werd door de Romeinen aangeduid als de 'zesde dag bis vóór de Calendae van maart. De Calendae was de eerste dag van de maand. Welke rol speelde paus Gregorius XIII hierin? Paus Gregorius XIII heeft zijn naam gege ven aan de Gregoriaanse kalender, die dateert van het einde van de 16e eeuw en die wij nog steeds gebruiken. Gregorius XJII had vastgesteld dat het tijdsverschil tussen de Juliaanse kalender en de 'reële' tijd, die bepaald wordt door de stand van de aarde ten opzichte van de zon, steeds belangrijker werd. Dat verschil bracht tamelijk belangrij ke gevolgen met zich mee voor de rooms- katholieke kerk. Volgens deze kerkelijke leer valt Pasen op de eerste zondag, volgend op de eerste volle maan na de lentenachteve ning (het tijdstip in het voorjaar, 20 of 21 maart, waarop dag en nacht even lang zijn). Het tijdsverschil veroorzaakt door de Juli aanse kalender zorgde ervoor dat de datum van de voorjaarsnachtevening, en dus ook die van Pasen, geleidelijk opschoof naar de maand februari. In 1582 viel de lentenachte vening op 11 maart, tien dagen vroeger dan de 'oorspronkelijke' datum. Om dat verschil weg te werken, besliste paus Gregorius XIII een kalenderhervorming door te voeren. Zeer opmerkelijk was de beslissing om tien dagen over te slaan: in 1582 werd 4 oktober meteen gevolgd door 15 oktober, zodat de kalender opnieuw overeenkwam met de ware, 'reële'tijd. Door een extra dag om de vier jaar aan te plakken, tijdens de schrikkeljaren, had de Juliaanse kalender een kalenderjaar gecreëerd van gemiddeld 365,25 dagen. Een 'echt' zonnejaar duurt echter 365,2422 dagen. Het verschil lijkt in eerste instantie vrij gering, maar na vijftien eeuwen was het zo groot geworden dat een energieke tussen komst van paus Gregorius XIII nodig bleek om orde op zaken te stellen. Om een herha ling in de toekomst te vermijden, reorgani seerde de Gregoriaanse kalender de schrik keljaren. Hoewel 29 februari in principe om de vier jaar op de kalender voorkomt, werden enke le uitzonderingen voorzien. Voortaan zou den de jaartallen die deelbaar zijn door 100 geen schrikkeljaren meer zijn, tenzij ze eveneens deelbaar zijn door 400. Dat ver klaart waarom de maand februari slechts 28 dagen telde in 1700,1800, 1900 en er slechts 28 zal tellen in 2100.terwijl er wél een 29 februari was in 1600 en in 2000. Dankzij deze maatregelen telt een kalenderjaar vol gens de Gregoriaanse kalender nu gemid deld 365,2425 dagen - nog net iets meer dan de 365,2422 van een 'echt' zonnejaar. Deze minieme afwijking brengt slechts een ver schuiving met zich mee van drie dagen na een periode van 10.000 jaar. OOLTGENSPLAAT - Het bestuur van de afdeling Oostflakkee van het Neder landse Rode Kruis, statutair gevestigd te Oostflakkee, kantoorhoudende te Oost flakkee, roept al de leden op tot een alge mene ledenvergadering, te houden op 31 maart 2004 om 20.00 uur in het Kruisge- bouw te Ooltgensplaat. De activiteitencommissie van de Gerefor meerde Gemeente te Middelharnis orga niseert op zaterdag 6 maart een tweede hands kleding- en speelgoedbeurs in het verenigingsgebouw naast het kerkge bouw, Christiaan de Vrieslaan 38. Voor allerlei dingen kunt er terecht, onder andere: - heren- en dameskleding (ook veel grote maten); - kinderkleding; - speelgoed, van knuffels tot fietsen toe; - nieuwe sokken; - handgemaakte serviezen, bezems, vogelhuisjes, en veel meer uit Roemenië; - bonbons, oliebollen, appelbeignets, bolussen, enz. - groenten en fruit; - snoep; - kaarten; - te veel om op te noemen. En natuurlijk staat ook de koffie klaar. Kortom; beslist een bezoekje waard. Komt u ook? .ai^iaaiEJtiSZii^aaiffiogg^ GEMEENTE Vergadering Raadscommissie Grondgebiedzaken: 2 maart 2004 om 19.30 uur. Raadscommissie Pubiiekzal<en: 4 maart 2004 om 19.30 uur. Ter inzage De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Facilitaire Zaken, gemeentehuis, Tramlijnweg 2 te Goedereede. Tevens liggen de stukken ter inzage in de bibliotheek, Hof- dijl<svKeg 20 te Ouddorp. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering bestaat voor bur gers de gelegenheid om gedurende maximaal vijf minuten het vKoord te voeren over geagendeerde ondera/erpen. Wie hiervan gebruik vkII maken meldt dit tenminste 48 uur vóór de aanvang van de vergadering aan de griffier, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het onderwerp wraarover men wenst te spreken. Agenda De agenda staat vermeld op de gemeentelijke inter net-pagina: www.goedereede.nl. Vrijstelling Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 1 van het Besluit op de ruimtelijke ordening, lichte bouwvergunning te ver lenen voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Haven weg 13a, kadastraal bekend gemeente Ouddorp, sectie E nummer 5528. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 1 maart 2004 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster Bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verienen, schriftelijke zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Wijziging verordening De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 19 februari jl. de volgende verordeningen vastgesteld: - wijziging van de Tarieventabel van de Legesveror- dening 1996. Deze wijziging treedt In werking op 1 maart 2004. Deze wijzigingen liggen voor een ieder ter inzage op het Stafbureau Facilitaire Zaken. Tegen betaling van de kosten kan een kopie van deze wijzigingen worden verkregen. Ingekomen bouwaanvragen: Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen, op 17 februari 2004 voor: - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Jong- GEMEENTE DIRKSLAND Commissievergaderingen commissie Grondgebied en Economische Zaken, dinsdag, 2 maart 2004,19.00 uur commissie Maatschappelijke Aangelegenheden en Middelen, donderdag, 4 maart 2004,19.00 uur Van deze vergaderingen is vijf dagen voor de verga derdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen worden op verzoek verstrekt door de griffier van de commissies. Spreekrecht over geagendeerde ondera/erpen kan tot 48 uur voor aanvang van de vergadering onder ver melding van naam, adres, telefoonnummer en onder werp, worden aangevraagd bij de griffier: s.kie- wiet@dirksland.nl of 0187 - 60 80 80. Bekendmakingen Algemene wet bestuursrecht Vergunning verleend aan: - Telfort Mobiel B.V. voor het oprichten van een anten nemast op het perceel Provincialeweg 3, Melissant (20-2-2004); - restaurant Rondeau voor het aanbrengen van recla me op het perceel Watertoren 2A, Dirksland (19-2- koenstraat 78 te Goedereede. op 18 februari 2004 voor: - het wijzigen van een kozijn in de achtergevel van de recreatiewoning Grevelingen 106 (Noordzeepark) te Ouddorp. op 19 februari 2004 voor: - het bouwen van een garage (t.v.v.) aan de woning op het perceel Breenstraat 31 te Goedereede. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 16 februari 2004 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de recreatiewoning Alexanderpark 19 (Kleppenveg 1) te Ouddorp. op 19 februari 2004 voor: - het bouwen van een garage/berging op het perceel Marijkeweg 16 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Verleende bouwvergunningen Verleende lichte bouwvergunning voor: - het plaatsen van een berging op het perceel Catha- rinastraat 15 te Goedereede; - het verkleinen van een raamkozijn in de voorgevel van de woning op het perceel Wittestraat 10 te Oud dorp; - het plaatsen van een carport op het perceel Dijkstel weg 56 te Ouddorp. Verleende reguliere bouwvergunning voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Emma- weg 5 te Ouddorp; - het bouwen van een recreatiewoning (t.vv.) op het perceel Westeinde 4 te Ouddorp; - het uitbreiden van de woning op het perceel Marij- kestraat 48 te Stellendam; - het plaatsen van een garage (t.v.v.) op het perceel Hofdijksweg 22b te Ouddorp. De stukken van bovenvermelde vergunningen liggen voor u ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster Bouwzaken. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. Indien u over een besluit en/of over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die bij de clus ter Bouwzaken op het gemeentehuis verkrijgen. Welstandscommissies: Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 2 maart 2004 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 10 maart 2004 in het gemeentehuis te Goedereede. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. 2004); - S.R. Wierenga voor het hebben van een tenas naast het pand Kaai 2, Dirksland voor de periode t./m 31 december 2004 (19-2-2004); - St. Woord en Daad voor het huis-aan-huis veri<open van krentenbroden op 27 maart 2004 en voor het verkopen van oliebollen op 30 oktober 2004 (19-2- 2004). Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en Wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning Is bin nengekomen van: - O.P.R. Steens voor het vergroten van een woning op het perceel Oudewei 24, Dirksland; - B.A.J. Groeneweg voor het verbouwen van een bedrijfsloods op het perceel Spuikolk 4, Dirksland. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is binnengekomen van: - A.O. van Welle voor het oprichten van een berging op het perceel Emmalaan 11, Dirksland. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt Reguliere bouwvergunning verleend aan: - A.W.J. Witvliet voor het verbouwen van een woning op het perceel Nieuweweg 29, Melissant (20-2- 2004); - P. Radder voor het vergroten van de woning en het plaatsen van dakkapellen aan de voor- en achterzij de op het perceel Nieuwstraat 8, Herkingen (20-2- 2004). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuurs recht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendgemaakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een even tueel bezwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzleningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 50951,3007 BM Rot terdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Vergaderingen welstandscommissies De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 2 maart 2004 om 10:30 uur in het gemeentehuls te Dirksland. De eerstvolgende openbare vergadering van de regio nale welstandscommissie vindt plaats op woensdag 10 maart 2004 om 13:30 uur in het gemeentehuis te Goedereede. Monumentenwet 1988 De burgemeester van Dirksland maakt bekend dat het waterschap Goeree-Overflakkee bij burgemeester en wethouders een aanvraag heeft ingediend ter verkrij ging van een vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988. De aanvraag heeft betrek king op de restauratie van het rijksmonument, plaat selijk bekend als schut- en uitwateringssluis 'het Dlrks- landse Sas'. Deze aanvraag ligt met ingang van 1 maart 2004 gedurende een termijn van veertien dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis van Dirksland, afdeling algemene zaken. Gedurende deze termijn kunnen zienswijzen bij burgemeester en wethouders naar voren worden gebracht. Inspraak Welstandsnota Het gemeentebestuur van Dirksland heeft het voor nemen een beleidsnota vast te gaan stellen waarin het welstandsbeleid Is vastgelegd, een zogenaamde wel- G E M E E N T E 'IDDELHARNIS Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - Christelijke Basisschool Bosseschool, Juliana van Stolberglaan 19a, MIddelhamis - het organiseren van diverse activiteiten rond het 125-jarig bestaan op 12, 14,15 en 16 mei 2004 (17-02-04); - Café de Tram.Langeweg 40, Nieuwe-Tonge - aan wezigheid van twee kansspelautomaten voor 2004 (17-02-04); - Voetbalvereniging NTVV, pya Zuid Spuidijk 1, Dirks land - organiseren van kansspel vanaf heden t/m 29 mei 2004 met 3.000 deelnemingsbewijzen a€ 0,50 per stuk (17-02-04); - Wlboru Vastgoed BV, Edison 51, Middelharnis - uit breiden bedrijfsgebouw (17-02-04); - J.R Verhage, Zandpad 90, Middelharnis - verbouwen en uitbreiden van garage Nieuwstraat 63/Kerkepad 54 te Middelharnis(20-02-04); - Maas-Delta Deura/aarders.Postbus 47, Middelhar nis, - veranderen kantoorpand St. Joris Doelstraat 7 te Sommelsdijk (20-02-04). Verleende bouwvergunningen en in relatie daarmee verleende vrijstellingen - Woongoed Flakkee, Postbus 80, Middelharnis - wij zigen gevel Burgemeester Mijslaan 3 te Middelhar nis (20-02-04). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187- 47 55 55. Standsnota. Conform de openbare voorbereidings procedure als genoemd in artikel 3.4 van de Algeme ne wet bestuursrecht (Awb) en de inspraakverorde ning van onze gemeente, dient het ontwerp van deze beleidsnota vier weken ter inzage gelegd te worden voor inspraak. Deze welstandsnota ligt gedurende vier weken, vanaf 1 maart 2004 tot en met 29 maart 2004, op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afde ling Algemene Zaken. Desgewenst kunnen de stukken gedurende tenminste drie aaneengesloten uren per week buiten de kantooruren worden ingezien, na voor afgaande telefonische afspraak. Gedurende deze ter mijn kan een ieder zijn inspraakreactie omtrent de ont- werp-weistandsnota schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeenteraad van Dirksland, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Openbare vergadering Dorpsraad Dirksland op 2 maart a.s. Op verzoek van de gemeenteraad zal de Dorpsraad Dirksland op dinsdag 2 maart a.s. aansluitend op de vergadering van de commissie Grondgebied en Eco nomische Zaken, vergaderen over het ondenverp: Detailhandel in het dorp Dirksland. Het is de bedoeling dat de Dorpsraad advies uitbrengt aan de raad over de gewenste grenzen voor de vesti ging van detailhandel in de kern van het dorp Dirks land, daarbij rekeninghoudend met een verplaatsing van winkelvoorzieningen naar de Geldersedijk. De mogelijke ve.stiging van een Aldi zal in deze discussie niet worden meegenomen. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze vergadering, die om 20.00 uur begint en in de raad zaal van het gemeentehuis wordt gehouden, bij te wonen. De stukken voor deze vergadering zijn vanaf donderdag 26 februari te verkrijgen bij de afdeling Interne Zaken van de gemeente. Ook Is het mogelijk, tot 48 uur voor aanvang van de vergadering, spreekrecht over dit onderwerp aan te vragen. Dat kan bij de secretaris van de Dorpsraad, tevens griffier van de gemeenteraad, mevr. 8. Kiewiet- de Wit, telefonisch bereikbaar onder nummer: 0187 - 60 80 80 of per e-mail: s.kiewiet@dirksland.nl. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - M.D. van der have, voor het uitbreiden van een woning en het oprichten van garage op het perceel Molendijk 70 te Nieuwe-Tonge (13-02-04); - J.H.E. Gluvers, voor het verbouwen van een woning op het perceel Battenoordsedijk la te Nieuwe- Ton- ge (16-02-04); - W.J. de Jong, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Kortewegje 18 te Sommelsdijk (17-02- 04); - H.C. Pieterse, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Eendrachtstraat 29 te Middelharnis (18- 02-04); - A. van der Velde voor het oprichten van een agrari sche bedrijfsloods op het perceel Zuiddijk 57 te Nieu we-Tonge (19-02-04). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - A. Fuller, voor het uitbreiden van een berging op het perceel Zwaluwstraat 31 te Sommelsdijk (19-02-04). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Ontvangen sloopplannen Een aanvraag om een sloopvergunning is ontvangen van - Woongoed Flakkee, voor het slopen van overkap pingen van een fietsenstalling, een berging, noodlo- kalen en een vluchttrap op het perceel Burgemeester Mijslaan 3-5 te Middelharnis (06-02-04); - TC. Noteboom, voor het slopen van een schuur op het perceel Generaal Snijdersstraat 19 te Nieuwe-Ton ge (16-02-04). Artikel 19, lid 2 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verienen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) bouwvergunning te verienen voor: - het bouwen van een vrijstaande woning op het Cris- pijnterrein te Oude-Tonge. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 1 maart 2004 gedurende vier weken voor een ieder tij dens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18:00 en 19:30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowertaan 1, 3255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Burgemeester en wethouders maken bekend dat Een aanvraag om lichte bouwvergunning Is ontvan gen voor: - het bouwen van een berging bij de woning op het adres Dabbestraat 54 te Oude-Tonge (ontvangen op 9 februari 2004); - het bouwen van een erker aan de woning op het adres Veldzicht 10 te Achthuizen (ontvangen 11 februari 2004); - het bouwen van een bijkeuken aan de achterzijde van de woning op het adres Mariniersweg 12 te Oude-Tonge (ontvangen 17 februari 2004) Voorts maken burgemeester en wethouders bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning Is ontvangen voor: - het bouwen van een romneyloods op het adres Dorpsweg 11 te Ooltgensplaat (ontvangen op 16 februari 2004); - het uitbreiden van een woning op het adres Mast- plein 1 te Den Bommel (ontvangen op 16 februari 2004); - het bouwen van zwembad op het adres Boom gaardpad 30 te Ooltgensplaat (ontvangen op 17 februari 2004); - het bouwen van verschillende aanbouwen aan de 9 nieuw te realiseren woningen Crispijn 12,14,20,26, 3133,45 en 47 te Oude-Tonge (ontvangen 9 febru ari 2004) Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor: - het slopen van een kippenstal op het adres Boutweg 3 te Den Bommel (ontvangen op 13 februari 2004). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte, reguliere bouwvergunning, en sloopvergunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat Een lichte bouwvergunning is verleend voor Wet milieubeheer Mededeling - namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten - van het dagelijks bestuur van het ISGO. Ontwerp-besluiten Op 29 oktober 2003 is een aanvraag om een veran deringsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer ontvangen van: 1Stichting Zuidwester voor het uitbreiden van activi teiten met het demonteren van afgedankte elektri sche en elektronische apparatuur aan de Zernike- weg 1 te Middelharnis. Op 5 januari 2004 is een aanvraag om een revisie vergunning ingevolge de Wet milieubeheer ontvangen van: 2. Peeman Transport B.V. voor een transportbedrijf met onderhoudswerkplaats en wasstraat aan de Huygens 8 te Middelharnis. Op 20 november 2003 is een aanvraag om een revi sievergunning ingevolge de Wet milieubeheer ont vangen van: 3. Mts De Baar voor een akkerbouw- en pluimveebe- drijf aan de Tilsedljk 6 te Den Bommel. Op 23 december 2003 hebben wij een oprichtings vergunning ingevolge de Wet milieubeheer ontvangen van: 4. Waterschap Goeree-Overtlakkee voor baggerdepot aan de Bosweg ong. (parallel aan de N59) te Oolt gensplaat. Het betreft een tijdelijke vergunning voor een periode van twee jaar. Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeente deze - het wijzigen van de voorgevel van de woning op het adres Nieuwstraat 17 te Oude-Tonge (besluit ver zonden 20 februari 2004). Geaccepteerde sloopmelding Een melding sloopvoornemen geaccepteerd is voor: - het slopen van een berging met asbest dakplaten op het adres Dabbestraat 54 te Oude-Tonge (besluit ver zonden 16 februari 2004). Nadere informatie over de verleende lichte bouwver gunning en de geaccepteerde melding sloopvoorne men, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen 6 weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onvenwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het bes treden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. We/stand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J.Stelloo, J.Pieterman of de heer M.Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 2 maart 2004 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 10 maart 2004 Tijdstip locatie 13:30-17:00 uur gemeente- (huis) Goedereede Wemst: www.oostfWckae.nl. U (0187) 64 22 00 fex W 27 93 .1 «mH: infeSoojlflokkesjil Opwifigsliidw: ma t/m vr 08.00 lol 12.!^ en t3.00 tol }7.00 Wff, attie eerste en defde dinaiog von ds mo^ ;^flS'Aaeopt)dM(f 18.00W ffi3ffi«c 'ij vergunning te verienen. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-besluit en de overige relevante stukken liggen ter inzage van 1 maart 2004 gedurende vier weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Middelharnis (nrs. 1 en 2) en Oostflakkee te Oude- Tonge (nrs. 3 en 4). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde ter mijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hier voor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunnen door een ieder vanaf 2 maart 2004 geduren de vier weken worden ingediend bij het ISGO, Post bus 313, 3240 AH Middelharnis. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Als daarom wordt gevraagd, zal een openbare (hoor)zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting wordt gelegenheid geboden om het bevoegd gezag en eventuele overi ge aanwezigen van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit. Tevens wordt de gelegenheid gebo den om mondelinge bedenkingen in te brengen. De aanvrager van de vergunning zal tevens in de gele genheid worden gesteld de zitting bij te wonen. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187-48 8111). iiwiafc; iO(87i 4Ï «rït ^#to ^iii^deji: «o t* vf O8,30:tql 12.00 ai Ö#ltiHi3p «ef, i;WtMvt<383Ö-n.4ïe!t13M.t4i5, zalft^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10