Koelies en uilenballen in d'n Tuun KruisPockt Haar LeMiMgrad Geslaagde examenkandidaten Albeda College Oude Tonge Unieke prestatie van Good Luck muraDBn-niEuiiai Gedeputeerde Van der Sar prijst Goereese wethouders tijdens laatste werkbezoel( Scliaken en dammen in Ouddorp Muzikaal buffet in De Gouden Leeuw VERVOLGVERHAAL •nfaiga-^rilogie deel 1 De werkbezoeken aan Goeree-Over- flakkee van de gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland L.E. van der Sar zitten erop. Tenminste, wat betreft zijn bezoeken aan de gemeentebe stuurders, want in het vroege voor jaar hoopt hij weer deze kant op te komen, maar dan voor een werkbe zoek aan andere vertegenwoordigers in de regio, uit de landbouw (WLTO). Als laatste van de vier gemeenten op het eiland bezocht Van der Sar afgelo pen vrijdagmorgen Goedereede. En ook hier was dat weer voor een nade re kennismaking mét en oriëntatie óp wat er op bestuurlijk terrein leeft en speelt. Niet over de vermogensverklaring, "daar hebben we 't niet over gehad", liet burge meester Sinke weten, maar wel over tal van andere zaken, waarvan Van der Sar vrijdag zei.te hebben genoten! Natuurlijk betrof dat genieten ook de weers gesteldheid van vrijdag en het zonovergoten karakteristieke landschap op de Kop van Goeree, maar voor Van der Sar viel er méér te genieten dan dat: "Ook de wijze waarop hier op divers terrein de wethouders actief zijn, je merkt dat 't hier bruist." Overigens wil de gebiedsgedeputeerde hiermee niet gezegd laten zijn dat in andere gemeenten de wethouders niet of minder actief zouden zijn, maar met name bedoelde hij hier in te zoomen op hetgeen er in de gemeente Goe dereede op het gebied van woningbouw tot stand ïs gekomen en nog zdl komen, én de wijze waarop hier invulling, herbestemming wordt gegeven aan voormalige agrarische bedrijfsgebouwen. In dit verband vormden ook woonzorgcomplexen onderwerp van gesprek en heeft hij met eigen ogen de gere aliseerde appartementencomplexen aan schouwd in de voormahge meestoof te Oud- dorp en in de voormalige landbouwschuur in hartje Goedereede - dit tijdens een rondrit door het gebied en door de woonkernen bin nen de gemeente Goedereede. "Die hebben allemaal een eigen structuur", constateerde de gedeputeerde, "en bij te nemen stappen op het gebied van ruimteUjke ontwikkeling moet ook bij die eigen structuren worden aangesloten. Bouwen naar de eigen behoef ten van de kern. En ook hier zie je dat de wethouders flink actief zijn op het gebied van de beeldkwaliteitsdiscussie", aldus Van der Sar. Ook hebben de provincie- en gemeentever tegenwoordigers doorgesproken óver en gekeken nédr de kwaliteitsslag Recreatie en Toerisme, waar - zo zei de gedeputeerde - "al wel veel is gebeurd, maar toch de puntjes nog op de i gezet moeten worden. Mede in dat verband heeft hij vrijdagmorgen het schurvelingengebied bezocht en kreeg de streekeigen bloemzaadteelt aandacht. Ten slotte is samenwerking onderwerp van gesprek geweest, zowel niet-vrijbUjvend tussen de eilandelijke gemeenten ^s tussen de gemeenten en de provincie. En de gede puteerde wéét natuurlijk hoe op het gebied van samenwerking op de Kop van Goeree de Gebiedsgerichte Aanpak model staat voor hóe het kan en wat er door goede samenwer king tot stand kan worden gebracht. Boven dien is het gedeputeerde Van der Sar zelf, die altijd roept dat 'één plus één drie is...' Op 29 januari en 18 februari 2004 werd aan een groot aantal leerlingen van het Albeda College te Oude Tonge het diploma uitge reikt. Het betrof leerlingen die gediplomeerd werden uit de richting Sociaal Pedagogisch Werk, Helpende Welzijn en Economie. Ondanks een wat minder gunstig arbeidskli maat hebben de meeste werkzoekenden inmiddels een baan gevonden. Dit is mede te danken aan het feit dat de opleidingen tegen woordig veel stage/BPV omvat. Bedrijven en scholen tonen hiermee aan dat zij geza menlijk borg staan voor maatwerk voor de huidige MBO-leeriing. Circa 50% van de geslaagden uit de richting Economie gaat verder studeren aan het HBO. Diploma BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERKER en/of ADMINI STRATEUR Marin van den Akker, Kees van Gent, Niels de Graaf, Erik Guequièrte, Robbert van der Helm, Arnold van Holten, Ilona de Jong, Maarten Kats, Marleen Klijn, Angela Klink, Werner Kom, Marieke Koppenaal, Amoud van der Linde, Jeroen Maliepaard, Lieneke Melissant, Come Mol, Erika Redert, Irma Ringelberg, Patricia van Steensel, Jan Pieter Veerhoek, Patrick Vink, Pascal Vogelaar en Walter Van der Zwart. Diploma COMMERCIEEL MEDEWERKER BANKEN EN VERZEKERINGEN Coert van Dis, Ilona Hoogmoed, Stefan Klink, Jan 't Mannetje, Hans Nagtegaal, John de Rooij, Eveline Vennaat, Leonie Vrauwdeunt en Barry Winkels. Diploma BEDRUFSADMINISTRATIEF/CO MMERCIEEL ADMINISTRATIEF MEDEWERKER Niels van den Ouden. Diploma SOCIAAL PEDAGO GISCH WERKER Lianne Arensman, Sabina de Boed, Patricia Dudart, Jeimifer Groenewout, Angela van der Heiden, Corinda Hoogendoom, Petra Jansen, Annemarie Kom, Michelle Koole, Inge Lagerwerf, Diane Luijendijk, Petra Mastenbroek, Esther Meijer, Daphne Nieu wenhout, Naomi van Pelt, Els de Ridder, Christel Struyk, Sandra de Vos, Diana de Werker en Stephanie Wimmer. Diploma HELPENDE WELZIJN Carola van den Berg, Bianca van de Griend en Addy Kranenburg. Dammen Afgelopen maandag, 16 februari, liet P. van Eek weer eens in positieve zin van zich spre ken. Hij behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen 2003/2004; een damzet tegen J. Moerkerk bracht de beslissing. Het ontlokte Floresteijn de volgende quote: "zeg Piet, hoe kom je aan die dam? Heb je die van huis meegenomen?" In de partij van A.P.C, de Mik tegen J. van Koppen haalde de Mik zo rond de 40e zet een dam, acht zetten later gaf Van Koppen zich gewonnen. Een interessant middenspel kwam op het bord bij W. van Schie en H.M. Floresteijn. Beiden probeerden over de linkerkant naar voren te komen. Nadat Roresteijn een remi- seafwikkelingen niet nam, kwam hij beslis send in het nadeel. Ook hier kwam er een dam op het bord, ten faveure van Van Schie, welke het pleit beslechtte. De damuitslagen vanjl. maandag: J. Moerkerk - P. van Eek0-3 A.P.C. de Mik - J. van Koppen3-0 W. van Schie - H.M. Floresteijn3-0 Schaken Het was een volle bak bij de schakers. De competitie is nu in een cruciale fase belandt en in elke partij viel wel wat te beleven, daar een ieder een verschillend uitgangspunt heeft. Hans van Meenen en Jan Grinwis waren deze avond als eerste klaar; een aangenomen damegarabiet waar hier en daar wat plaag stootjes werden uitgedeeld: dat maakt moe en beide heren konden zich wel met remise verzoenen. Wilko Breen voerde de witte stukken tegen Jaap Santifort. Deze verdedigde zich met het Siciliaans. De partij was in evenwicht toen Jaap een dameuitval naar b5 deed. Nog niets aan de hand, als Wilko zich maar had gere aliseerd dat er een stuk ongedekt stond op g5; hij speelde echter na ampel beraad a4 met aanval op de dame. Na het ontnuchte rende Dxg5 gaf Wilko onthutst op. Frans Troost en Krijn van der Wende speel den zoals ze waarschijnlijk al jaren tegen elkaar spelen. Een damegambietje, hier en daar wat afruilen, even dreigen naar elkaar en dan handen schudden en naar de bar. Deze avond was daarop geen uitzondering: remise binnen de 20 zetten. Laconiek com mentaar van Frans: "We speule al vuuftien jaer remise". Piet Speelman is een avontuurlijke speler. Dat werkt soms erg goed, maar meestal loopt het verkeerd auf. Zo ook deze avond; zijn tegenstander Eddy Derrez had verder gekeken dan Piet en wist zijn behaalde mate riële voordeel uiteindelijk te verzilveren. Maart Breen bracht Albert Schaefer op. Een Spaanse partij waarin veel geruild werd en waarin Albert met een iets mindere pionnen- structuur werd opgezadeld. In een eindspel van elk dame en toren wist Maart dit op sub tiele wijze aan te tonen en het eindspel in zijn voordeel te beslissen. Eeuwit Santifort dolf het onderspit tegen Hans van Esvelt. Een onregelmatige SiciU- aan waarin Eeuwit iets te voorbarig zijn pioimen opspeelde zonder adequate dek king; Hans wist de nadelen hiervan nadruk kelijk te bewijzen en maakte een paar pion nen buit. Dit verkregen voordeel werd door Hans bekwaam naar winst geschoven. Peter Derrez en Arie Baas hadden verschil lende belangen. Winst voor Peter zou bete kenen dat hij een stukje in het klassement zou opschuiven; winst voor Arie zou beteke nen dat hij de koploper dichter zou naderen. Het werd een anti-climax voor beiden; een soüde Catalaanse partij waarin wat spelden- prikjes werden uitgedeeld, maar ook niet meer. Uiteindelijk kabbelde de partij naar remise. Willy Tanis Koole smaakte het genoegen van de winst weer eens en Adam van Huizen werd het slachtoffer van Willy's daden drang. Een Siciliaan waarin wit een pion kwijtraakte maar wel compensatie had in sterke lopers en een sterke dame. Willy maakte luer voortreffelijk gebruik van en lokte de zwarte koning uiteindeUjk in een matnet. Bonne Faber en Jan Verzijden vochten een hartstochtelijk gevecht uit in een Spaanse partij; de kansen wisselden keer op keer van eigenaar, maar de partij liep uiteindelijk MIDDELHARNIS - 't Was alweer de laatste keuzeochtend van dit jaar op de openbare school d'n Tuun in Middelharnis. Deze keer konden de kinderen o.a. kiezen uit koekjes bakken, uilenballen ontleden, instrumentjes maken, kralen rijgen, maskers maken, stoffen poppen knutse len en kaarten maken. Dankzij alle hulp van (groot)ouders, belangstellenden en leerkrachten was het wederom een geslaagde ochtend. vast; beide combattanten namen genoegen met remise. Wim van Geelen en Peter Klink maakten er ook een leuk potje van (in de letterlijke zin van het woord). Op gegeven moment had wit het twijfelach tig 22. Te7 gespeeld, waarna Peter met het krachtige 22f5 op de proppen kwam. Wit had dit in zijn vooruitberekeningen wel gezien en antwoordde tempo 23. Te5 met de gedachte dat slaan middels 23... fxg4 niet kon wegens röntgenaanval op Dg5. Maar toen Peter toch 23... fxg4 speelde, kwam Wim erachter dat het geplande 24. Txg5 faalt op het ontnuchterende 24. gxf3 en bleef er teveel hangen. Zo zie je maar dat je makkelijk iets over het hoofd kunt zien. Wim ploeterde nog wel voort na 23. Te5 fxg4 24. hxg4, maar kon het tij niet meer keren en gaf zich uiteindelijk gewonnen. Kees van den Nieuwendijk en Gert-Jan Zon neveld maakten elkaar het leven zuur; een Konings Indieër kwam in rap tempo op het bord en Zormeveld greep een langdurig ini tiatief door zijn pionnen richting witte koning te laten opstormen. Het had een nadeel dat het berekenen hem veel tijd kost te; in die tijdnood verzuimde zwart een paar keer en wist Van den Nieuwendijk weer terug in de partij te komen. Met nog 30 seconden op de klok maakte Zonneveld een kostbare fout, waarna zijn goed opgebouwde stelling als een kaartenhuis in elkaar stortte. Met een welgemikte paardzet brak Van den Nieuwendijk de laatste tegenstand en zat er voor Zonneveld niets anders op dan zijn tegenstander de hand te geven ten teken van overgave. Het langste gevecht van de avond kwam op naam van nummer 2 in het klassement Rei nier van der Wende en nummer 1 Willem- Jan Tanis. Een Bird opening waarin Reinier iets handiger manoeuvreerde dan zijn tegen stander en een pionnetje wist mee te snoe pen. Na de tijdscontrole leek het erop alsof Reinier zijn pluspion tot gelding zou laten brengen, maar ergens in zijn bovenkamer vond een kortsluiting plaats en gaf hij deze pion weg, waarna Willem-Jan met pijn en moeite een 'eeuwig schaakmechanisme' in de stelling kon brengen waaruit Reinier niet kon ontsnappen. Remise derhalve, waar zwart bUj mee was en waar wit enigszins teleurgesteld de bittere nasmaak met wat In november 2003 begon het eerste team van korfbalvereniging Good Luck aan een moei- Ujke opdracht. Trainer Jan de Leeuw was net als nieuwe coach aangesteld en de korfbal lers uit Middelharnis keken aan tegen een moeilijk zaalseizoen. Vooraf werd gesugge reerd dat vrijwel iedere ploeg in de landelij ke derde klasse A ijioest strijden tegen degradatie. Vanzelfsprekend betekende dit ook dat eUce ploeg kans had op de felbegeer de promotie. Alle ploegen komen elkaar de laatste jaren regelmatig tegen en kennen elkaar dan ook door en door. Alleen Storm- vogels uit West-Kapelle bleek de underdog en zou wel eens de rode lantaarn kunnen gaan dragen. De overige teams: DVS uit Hendrik Ido Ambacht, DSO uit Klundert, Oranje Zwart uit Mijnsheerenland, TOGO uit Goes, Korbatjo uit Oud-Beijerland en vooral ONDO uit Middelburg waren net als Good Luck dus de titelkandidaten. Good Luck begon de competitie goed en kreeg steeds meer vertrouwen. Hoewel ze in de strijd om de Rotterdams Dagblad Bokaal werden uitgeschakeld door eerste klasser RWA Uep men met geheven hoofd van het veld, want de nederlaag was slechts 21-17. De ploeg bleef de punten binnenhalen en streed, in tegenstelling tot eerdere seizoenen, 'spiritualiën' wegspoelde. De tussenstand (aan kop) na afgelopen maandag: 1. WUlem-Jan Tanis 547,83 41 20 10 7 2. Reinier van der Wende 489,83 40 21 9 6 3. Arie C. Baas 477,50 39 20 9 6 4. Jaap Santifort 446,17 38 21 7 8 5. Kees L. van den Nieuwendijk 434,33 37 19 6 8 Voor verdere informatie kunt kijken op web site http://www.flakkee.net/~schaken/ont spanning, of kom vrijblijvend een keertje langs tijdens één van de speelavonden. tot in de laatste seconden voor de overwin ning. Na 10 duels was Good Luck nog onge slagen en had het 't volle pond behaald, te weten 20 punten uit 10 wedstrijden. De eer ste misstap was tegen TOGO. Vooraf wist Good Luck dat nummer twee, ONDO - dat vier punten achter stond op Good Luck, pun ten had gemorst en deze dag minimaal een besUssingsduel uit het vuur kon slepen. De druk bleek te groot en TOGO smeet alles in de strijd. Het duel werd met 11-12 verloren. De week daarop moest Good Luck zich her stellen tegen DSO, die niets meer konden winnen of verliezen in deze competitie. De arbiter liet het niet geheel toe en een gelijk spel was het gevolg. Het kwam er op neer dat Good Luck het in de voorlaatste competitie wedstrijd tegen nummer 2, ONDO, moest klaren. Ook de Middelburgse formatie had nog kansen voor het kampioenschap, maar dit was alleen het geval bij winst. Good Luck won deze gedegen strijd met 7-10. Het kam pioenschap is binnen en er staat nog één wedstrijd voor de boeg. De korfballers uit Middelharnis hebben na jaren hard werken eindelijk het kampioenschap binnengehaald. Voor het eerst in de ruim 40-jarige historie van Good Luck promoveert het naar de lan- dehjke tweede klasse. Een unieke prestatie voor deze vereniging. Heel de vereniging staat door dit kampioenschap op zijn kop en eind maart zal er dan ook heus feest worden gevierd, bij welke gelegenheid iedereen wel kom is om de kampioenen de hand te komen schudden. De exacte datum volgt nog. Het muzikaal buffet in hotel restaurant 'De Gouden Leeuw' is inmiddels een traditie geworden. Het is de derde maal dat de kunst stichting Goedereede in samenwerking mef het hotel restaurant dit culinair en muzikaal evenement organiseert. Het evenement vindt plaats op vrijdag 12 maart vanaf 18.30 uur. De muzikale omlijsting wordt deze keer ver zorgd door het duo Scala. Dit duo speelt voor u in een breed scala van stemmingen muziek uit alle windstreken. De toegangs prijs, inclusief buffet, bedraagt 25,00. Informatie en reserveringen: Hotel Restau rant De Gouden Leeuw, tel: 0187- 491371. -16- De hut waarin het tweede peloton was ondergebracht, is voor een groot gedeelte verwoest. Tijdens de brand zin veel uitrustingsstukken verloren gegaan. Oprui- mingsploegen hebben het gedeelte dat behouden is gebleven, weer enigszins bewoonbaar gemaakt. Er ligt stro op de grond, waarop de marmen die van wacht komen, zich te slapen leggen. Als de soldaten na hun rusttijd worden gewekt, horen ze dat er nog geen nieuwe voorraden zijn gebracht; de weg is nog steeds niet vrij. Er is wat slappe koffie en voor elk een paar sneetjes kuch, waarmee ze hun hon ger moeten stillen. Na de maaltijd krijgen ze opdracht de telefoonlijn te herstellen. Wat ze te zien krijgen, grenst aan het onge looflijke. Tientallen vrachtwagens Uggen als uitge brande skeletten langs de weg. Overal hebben de par tizanen bomen laten springen, die nu door soldaten worden opgeruimd. Op enkele plaatsen zijn zelfs de takken van de bomen verbrand, zodat de geblakerde stammen als grillige silhouetten tegen de herfstlucht afsteken. Onderweg komen ze de lijnwerkers van de vierde com pagnie tegen, die de telefoonverbindingen herstellen. De verhalen die de soldaten van het vierde vertellen, liegen er niet om. Het bataljon heeft grote offers moe ten brengen. Bij de derde compagnie is tijdens de gevechten met de partizanen bijna de helft gesneuveld. Als de lijn is hersteld, gaan de mannen naar het kamp terug. Daar er geen verbUjfplaatsen genoeg meer zijn en ter voorkoming van een zelfde gebeuren, moeten er nu onderkomens in de grond worden gemaakt. Allen krijgen schoppen en spaden om te graven. Zodra de Russische krijgsgevangenen komen, moeten die het werk afmaken. De volgende morgen komen de krijgs gevangenen. Het zijn meer dan honderd in lompen gehulde kerels, met holle ogen, ongewassen gezichten met baarden van vele weken. Als deze helpers het lager binnen worden gebracht, vraagt men zich af, wat zulke stakkers nog voor werk kuimen verrichten. Als een kudde schapen worden ze op een hoop gedreven. Wie niet opschiet, wordt met de kolf van het geweer bewerkt. Dicht op elkaar geperst wachten ze wat er met hen zal gebeuren. Met paard en wagens worden vrachten prikkeldraad en palen het lager binnen gebracht. Hiermee moeten de krijgsgevangenen hun toekomstig kamp afzetten. Kor poraal Schreijer is de eer te beurt gevallen om voorlo pig het commando over de gevangenen op zich te nemen. Franz, die dat hoort, vraagt zich af wat de arme kerels nu boven het hoofd zal hangen. De methodes die Schreijer hanteert grenzen aan sadisme. Nu hij wordt losgelaten op een stel weerloze mensen, zal dat voor hen bittere gevolgen hebben. De krijgsgevangenen vormen een verscheidenheid aan rassen, die samen behoren tot de onderdanen van het grote Russische rijk. Er zijn Mohammedanen bij; Tur ken uit streken tegen de Iraanse grens; Georgiërs, Oe- kraïners. Kalmukken, Samojeden, Ostjaken, Toengoe- zen; mensen uit alle delen van het omnetelijke grote Rusland. Ook de uiterlijke verschillen zijn groot. Van grote blonde kerels tot kleine donkere mannetjes met kronmie benen en spieetogen. AUen zijn in het lager bijeen gebracht. Onder zware bewaking moeten de Russen hun kamp in gereedheid brengen. Ze graven palen in de grond waaraan vele rollen prikkeldraad worden gespijkerd. Buiten dit hek wordt nog een tweede en derde versper ring aangebracht. Slechts een kleine opening wordt uit gespaard om het kamp in en uit te gaan. Met het over schot van de afgebrande hutten moeten de gevangenen zich onderkomens bouwen. Hun verblijven doen eer der denken aan schuilkelders dan aan woongelegenhe- den. Het blijkt, dat de Russische soldaten goed gehard zijn; zolang hun verblijfplaatsen nog niet gereed zijn slapen ze gewoon onder de blote hemel. Hun verblijven worden vele meters diep in de grond gegraven; ze kennen het land beter dan de Duitsers. Straks als de winter komt, zullen ze onder de grond redelijk beschermd zijn tegen de barre temperaturen, die het land doen verstijven. De gevangenen zijn van de vroege morgen tot de late avond aan het werk. Om te voorkomen dat de partizanen nog meer bomen zul len laten springen, moeten de gevangenen alle bomen langs de weg omzagen, om daar brandhout en palen van te maken. De tijd dat ze in gevangenschap zijn, heeft op hen een diep stempel gedrukt. De vernederingen en martelin gen die ze moesten doorstaan, hebben hen tot schuwe wezens gemaakt, die gelaten met het hoofd gebogen rondsloffen. Onder het werk praten ze weinig; bijna apathisch verrichten ze de hun opgedragen werkzaam heden. Veel Duitse soldaten, door de woorden van Rijksminister van propaganda. Dr. Josef Goebbels, beïnvloed, zien de Russen niet anders dan gedweeë slovers die vergeleken bij de Duitsers een ras vormen, dat ver beneden het hunne staat. Velen van het 'verhe ven' ras doorzien niet dat ze door hun leiders worden misbruikt. Door hun kadaverdiscipline laten ze zich als willoze marionetten gebruiken. Bevel is bevel! Wie zich echter niet boven de Russen verheven weet en hen in de ogen kijkt, zal concluderen dat daaruit meer spreekt dan een onderworpen slaafsheid. Weini gen zien de haat die onder de oogleden uitgloeit: een haat die de schijnbaar lusteloze wezens kracht schenkt om de zwaarste vernedering te doorstaan. Toch hebben de Russen het bij het bataljon niet slecht getroffen. De soldaten zijn doorgaans geen Hitleraan- hangers, maar mannen die veelal buiten hun wil in Rusland terecht zijn gekomen. Tijdens het werk zijn er bijna nooit moeilijkheden. Wel is het de Duitse sol daat, op straffe van de dood, verboden om zich op eni gerlei manier met de Russen op te houden. Eén van de weinigen die zich daar niets van aantrekt, is Karl- Heinz. Uiterlijk houdt hij zich echter strikt aan de regels. Zijn intuïtie geeft hem in, dat er tussen hem en de ruige mohammedaanse Rus Hassan Momedoff iets is, dat niet met woorden gezegd hoeft te worden. Has san met zijn koolzwarte ogen, kromme neus en hang- snor is één van de mannen die zich een onbestreden, leidende plaats onder zijn lotgenoten heeft verworven. Nog maar enkele dagen zijn de Russen aan de vijfde compagnie toegevoegd, als Karl-Heinz met een groep mee moet om hen tijdens het werk te bewaken. Met een grote trekzaag zullen ze bomen vellen om die ver volgens tot brandhout te verwerken. Met paard en wagen wordt telkens een vracht gehaald en naar het lager gereden, waar de gezaagde stammen worden opgetast om er de veldkeuken en de kachels in de onderkomens mee te stoken. Terwijl een groepje gevangenen bezig is om de stam men op de gewenste lengte te zagen, heeft Karl-Heinz er zijn gemak van genomen. Op een stapel hout geze ten draait hij een sigaret waarvan hij geniet, evenals van de omgeving die hem blijkbaar erg boeit. Nonchalant met zijn rokertje in de uiterste mondhoek, de benen gekruist en het machinepistool achteloos voor de borst tuurt hij over de vlakte. Het interesseert hem niet dat achter hem voetstappen klinken, die snel in zijn richting komen. {wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 5