Regionale Junior Val(kanjerwedstrijden voor het 'aanstormend tecliniscli talent' Superpolitiek De Vlinder voor jou...! EIIAItDBI-tllEUWS EIIAIIDEtl-IIIElJWS EllAnDEtl-niEUWS Themabïjeenkomst 'Hoe ontstaat kanker?' Tulpenpuzzelrit laat van zich horen tijdens eerste dorpsraad Herkingen Zangavond met kinderkoor OJW gaat Culinair Oecumenische gespreksgroep PAGINA2 INSDAG 24 FEBRUARI 2004 Op de Technische School haalden de kandidaten alles uit de kast In het praktijklokaal metaalbewer king van de Technische School in Mid- delharnis haalden donderdag onge veer dertig kandidaten 'alles uit de kast' in de regionale 'Junior Yakkan- jerwedstrijd'. Op zes scholen, ver deeld over het gehele land, gingen de leerlingen met elkaar de strijd aan om te komen tot het mooiste werkstuk. Jongeren motiveren Uitslag Lezers van weten het BETER. Al een aantal jaren worden door Gezondheid Service, in samenwer king met oncologieverpleegkundigen van het Van Weel Bethesda ziekenhuis uit Dirksland, in april themabijeen komsten georganiseerd in het kader van het lotgenotencontact borst- en gynaecologische kanker. Met ingang van 2004 zullen deze bijeenkomsten voor alle kankerpatiënten en hun naasten, familie, vrienden en overige belangstellenden toegankelijk worden gemaakt. Hoe ontstaat kanker? Waar en wanneer? De eerste vergadering van de dorpsraad in Herkingen is een feit. En aan belangstelling bestond geen gebrek: zo'n 50 mensen - waarvan de helft jeugd! - kwamen vorige week dinsdag bijeen in 'Ons Huis'. "De vimder, voor jou mijn ftlndi" I f De Junior Vakkanjerwedstrijden worden dit jaar voor het eerst gehouden, en worden georganiseerd door Bureau TOP. Dit bureau is de organisatie die zorgt voor de 'promotie van de metaaltechnieken'. Mevrouw Natha lie Pilk, communicatiemedewerkster legt uit dat er donderdag op zes plaatsen in Neder land voor eerste keer de Regionale Junior Vakkanjerwedstrijden worden georgani seerd, waar ongeveer 160 leerlingen aan deelnamen. Eén van deze zes plaatsen was de Technische School Middelhamis. Mevrouw Pilk verduidelijkt uit dat er al geruime tijd Vakkanjerwedstrijden worden georganiseerd. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door jongeren tot 24 jaar die al wat werkervaring hebben of in een verge vorderd stadium zijn bij een Regionaal Opleidingen Centrum. Om het werken in een technisch beroep te stimuleren werd beslo ten om dergelijke vakkanjerwedstrijden te organiseren voor jongere leerlingen in het VMBO: de Junior Vakkanjerwedstrijden. Volgens mevrouw Pilk dient het organiseren van dergelijke wedstrijden een meervoudig doel. Naast de stimulatie van het werken in een technisch beroep is het ook belangrijk dat de jongeren gemotiveerd worden om meer uit hun vak te halen. Er is in de tech nisch richting een dringende behoefte aan talent en door de Vakkanjerwedstrijden wordt geprobeerd om zoveel mogelijk de aanwezige talenten te benutten. "Over het algemeen is het beeld wat men in de samen- Er werd ingespannen gewerkt aan de opdrachten voor de Junior Vakkanjerwedstrijd in de Technische School. leving heeft van het vmbo niet zo fraai. De Junior Vakkanjerwedstrijden laten zien dat er uit deze tak van onderwijs ook positieve berichten kunnen komen", aldus mevrouw Pilk. Bureau TOP wijst erop dat techniek een belangrijke plaats inneemt in de samen leving en daarom is het voor de sector heel belangrijk om een kwalitatief hoogstaand product te leveren. De wedstrijden voor zowel junioren als 'senioren' kunnen hier voor een belangrijke stimulans zijn. Vanuit iedere regio waar de Junior Vakkan jerwedstrijden werden gehouden waren aan het eind van de vier winnaars bekend. De in totaal vierentwintig leerlingen die na don derdag overbleven binden van 16 tot 19 maart in de finalewedstrijd de strijd met elkaar aan. Deze wedstrijd wordt gehouden De winnaars v.l.n.r.: Kasper Lint uit Naaldwijk, Marco van Roest uit Woerden, Rick Trouwborst uit Capelle aan den IJssel en Ben Boom uit Delft tijdens de Techni-Show in de Jaarbeurs in Utrecht. De junioren zullen dan zij aan zij met hun 'grote broers' strijden om het kam pioenschap. De wedstrijd van donderdag werd 'gespeeld' op vier vakgebieden: Niet verspanen. Ver spanen, MIG/MAG lassen en BMBE lassen. Van de Technische School Middelhamis waren vier leerlingen geselecteerd om aan de wedstrijd deel te nemen, dit waren Jan Thomas Hoek, Cees van Hoven, Thonny Meijer en Job Tanis. Helaas ging geen van deze leerlingen door naar de finale in Utrecht, wel waren er twee derde plaatsen bij. Hieronder volgt de uitslag: Niet Verspanen: 1Marco van Roest (95) - Minkema College uit Woerden 2. Sjoerd Feleus (94) - Comenius College uit Capelle aan den IJssel 3. Cees van Hoven (96) - Technische School Middelhamis - uit Middelhamis Verspanen: 1. Kasper Lint (98) Naaldwijk 2. Jake Meerkerk (105) uit Naaldwijk 3. John Christe (101) uit Capelle aan den IJssel MIG/MAG lassen: 1. Ben Boon (87) - ISW Stanislas College uit Delft 2. Willem troost (91) - Willem de Zwijger College uit Alblasserdam 3. Roy Nederend (90) - Minkema College uit Woerden BMBE lassen: 1. Rick Trouwborst (82) - Comenius Colle ge uit Capelle aan den IJssel 2. Martijn Drost (81) Chr. Sg. Veenendaal uit Veenendaal 3. Thony Meijer (80) - Technische School Middelhamis ISW Opleiding 3 uit ISW Opleiding 3 - Comenius College clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,28; contracttarieven op aanvraag sluitingstenrajn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN; Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18,50 Per Jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Dr. P.C. van der Velden, internist-oncoloog van het Van Weel Bethesda ziekenhuis in Dirksland geeft een lezing over het ontstaan van kanker, welke behandelingen er moge lijk zijn en het belang van een goede patiën tenbenadering. Ook zal de docent van de nieuwe cursus Omgaan met Kanker, mevrouw Ank van Duinen, uitleg geven over de inhoud van deze cursus. Na deze lezingen is er gelegenheid tot het bezoeken van een uitgebreide informatiemarkt waar o.a. een aantal lotgenoten van het lotgeno tencontact aanwezig zal zijn, die u graag verder willen helpen met uw vragen. Er zijn informatiestands van het Patiënten Service Buro en Gezondheid Service, ontspannings therapeuten die u graag een korte behande ling willen geven, indien mogelijk - afhan- kehjk van de behandelingsfase waarin u zich bevindt - een schoonheidsspecialiste, een diëtiste, een leestafel van de bibliotheek, creatieve mensen en nog veel meer. De Themabijeenkomst 'Hoe ontstaat nu kan ker?' wordt georganiseerd op woensdag 7 april 2004 van 19.30-22.00 uur in CSG Jacob van Liesveldt te Hellevoetsluis en op woensdag 14 april 2004 van 19.30-22.00 uur in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis te Dirksland De toegang is gratis, zowel voor leden als niet-leden van Gezondheid Servi ce. Om organisatorische redenen is aanmelding voor één van deze-bijeenkomsten wel nood zakelijk. In het verleden werden borstkan kerpatiënten overigens persoonlijk op de hoogte gebracht van deze bijeenkomsten. Met ingang van 2004 zal dit niet meer De zendingscommissie van de ZGG organi seert op 10 april een tulpenpuzzelrit. Deze rit gaat over een groot gedeelte van Goeree- Overflakkee langs vele tulpenvelden. Belangstellenden kunnen zich inschrijven van 10.30 tot 13.00 uur bij het vertrekpunt. Het vertrekpunt is bij de familie Admiraal op de Oudelandsedijk 10e te Nieuw Tonge. Inschrijfkosten zijn 5,- per auto. Bij ver schillende controleposten kan koffie, limo nade of een patatje gekocht worden. De opbrengst van deze dag gaat in zijn geheel naar de zending. Voor meer informatie kunt u contact opne men met L. Groenendijk 0187-651783 of Henk Koppelaar 651441. Het radioprogramma 'Superpohtiek' van Radio Superstar is het programma dat de luisteraar in de gelegenheid stelt om vragen en opmerkingen bij de politiek van de gemeente Middelhamis te brengen. ledere week zijn er drie politieke partijen aanwezig in het Diekhuus om de gang van zaken te bespreken. Superpohtiek is er iedere vrijdag van 19.00 uur tot 20.00 uur. Aanstaande vrij dag 27 februari zijn vertegenwoordigers van PvdA, CDA en VVD te gast. De presen tatie is in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. plaatsvinden. Dus ook zij dienen zich op te geven. Dat kan bij Gezondheid Service, bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0181- 626226, tot 10 dagen voor aanvang van het thema. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op www.zwg.nl. Na een welkomstwoord van de voorzitter, mevrouw Tuinstra, werden de leden van de dorpsraad voorgesteld. Op de agenda stond ondermeer de evaluatie van de laatste oud en nieuw viering in Herkingen.. Omdat er dit jaar behoorlijk wat schade werd aangericht, werd het idee geopperd of men ook in Herkingen de jeugd samen in een tent moest laten feesten. De mening van oud en jong hierover was echter duidelijk: geen tent; spontaan feesten moet kunnen, al moeten de kosten wel binnen de perken blijven. Hiervoor werd diverse ideeën naar voren gebracht, die door de dorpsraad samenvattend aan de gemeenteraad zullen worden voorgesteld. Daarna was de jeugd aan de beurt. De dorpsraad vroeg hen of ze tevreden waren met de voorzieningen in Herkingen en/of ze nog andere wensen hadden. Vanuit de zaal kwamen wat 'oudere jongeren' op de microfoon af, maar deze werden door de voorzitter niet aan het woord gelaten: het spreekrecht was nu eens voor de jongeren en de 'oudjes' mochten luisteren! De diver se sprekers waren duidelijk: de jeugd wil skaten, voetballen (ook in de wintermaan den), elkaar ontmoeten en af en toe een dis co. Ook zochten ze een trainingsruimte voor de jaarlijkse grasmaaierraces. De plaats van de aanwezige Jongeren Ontmoe tingsplaats (JOP) en de skatebaan wordt niet als plezierig ervaren: er is waterover last, er is geen verlichting, en mocht je ver- MIDDELHARNIS - Aanstaande zaterdag, 28 februari, hoopt jeugdkoor luventa uit Dirksland een zangavond te verzorgen in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Middelhamis. Het koor staat onder leiding van John Blonk en het orgel zal deze avond worden bespeeld door Martien de Vogel. Ook zal op de panfluit en dwarsfluit worden gespeeld. De zangavond begint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur; de toe gang is gratis. Wel zal er een collecte wor den gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Iedereen hartelijk welkom. keerd vallen met skaten, dan kan er geen hulpdienst bij je komen. Het liefst wil de jeugd niet weggestopt worden buiten de bebouwde kom, maar er binnen blijven. De aanwezige jongerenwerker, Ben van Stijn, zal met de jeugd en met de vertegen woordigers van de diverse verenigingen in Herkingen in overleg treden, om zodoende een goed voorstel neer te leggen richting dorpsraad, die daarmee naar de gemeente raad kan. Wel maakte Van Stijn de opmer king dat alles staat of valt bij de bereidheid van vrijwilligers. Zonder hen zijn er geen activiteiten mogelijk; er zijn immers maar twee jongerenwerkers voor het hele eiland. Daarom wees hij ook op de website van het jongerenwerk: www.jongerenwerkgo.nl, waar men zich als vrijwilliger kan aanmel den of andere ideeën kwijt kan. Na dit alles mochten toch de ouderen nog reageren. Ook zij vonden de huidige locatie aan het Spui niet geschikt. Er werden voor stellen gedaan voor een andere plek, die zeker het onderzoeken waard zouden zijn. Tot slot deelde de dorpsraad mee dat alle inwoners van Herkingen op zeer korte ter mijn een enquête kunnen verwachten, waarvan het de bedoeUng is dat die binnen twee weken ingevuld wordt teruggestuurd. Nog net voor tienen kon de voorzitter deze zeer levendige vergadering sluiten met de mededeling dat er voor de Herkingse dorps raad genoeg werk ligt! MIDDELHARNIS - Aanstaande zaterdag, 28 februari, staat er een culinau" avondje op het programma van het OJW, met als thema een Chinese avond! De kosten voor deze avond zijn 4,50 ,en je kunt jezelf opgeven bij Heleen (470155). Om halfzeven zijn jul lie van harte welkom in 'de Hoeksteen', om zeven uur starten we deze avond. Mis het niet.tot zaterdagf^^f QJ^, ,g^^ Op woensdag 3 maart 19.30 uur komt de oecumenische gespreksgroep weer bijeen. Het thema zal zijn: Rouwen/Rouwver werking. Ds. Jan Klijnsma zal het thema toelichten. Rouwen heeft alles te maken met het verwerken van verliezen. Deze verliezen hebben niet alleen te maken het afscheid moeten nemen van dierbaren, maar ook met het telkens weer je opnieuw moeten instellen op andere fases in je leven. Na een korte inleiding wil hij graag met de aanwezigen in gesprek komen om ervaringen te delen. De bijeenkomst wordt gehouden in het koetshuis van de Remonstrantse kerk, van Gorcumstraat 22 te Sommelsdijk, en duurt van 19.30-21.15 uur. Aansluitend kunt u vrijblijvend het oecumenisch avondgebed bijwonen, dat om 21.30 uur in de Remonstrantse kerk wordt gehou den. Heeft u zin om te komen? U bent van harte welkom. De koffie staat klaar. Aan de rand van het bos zat een prachtige vlinder. Niet zomaar een, nee.een bijzon dere van kleur, een Koninginnepage, je weet wel... geel met zwarte strepen. Ze was nog maar net uit haar cocon gekropen en zat stil letjes te drogen in de zon, want... als haar vleugels goed opgedroogd zijn en haar kleu ren volmaakt het zonlicht weerkaatsen, kan zij naar hartelust dartelen in zoele zomer wind. Heel voorzichtig keken haar pientere oogjes de wijde wereld in, oogjes die straal den van verwachting en levenslust "O..., wat is alles toch mooi!" Genoeglijk klapte zij haar vleugels open en dicht, als wilde zij de wereld begroeten "Hier ben ik!" Begroe ten om het grote wonder dat zij mag leven en dit beleven! "Als mijn kleuren droog en mooi zijn", zo dacht de vlinder, "dan..., ja dan dartel ik van bloem tot bloem!" Dit overpeinzend en gekoesterd door de warme zonnestralen kwam zij tot de conclusie dat het leven mooi en zéér de moeite waard is. Maar. Plotseling valt er een bedreigende schaduw over haar heen, ze schrikt... wat gebeurt er? Een grote begerige mensen mannenband pakt haar ruw beet, ze worstelt heftig om te ontsnappen, maar nee, tevergeefs.Het lukt niet, hoe meer zij tegenspartelt des te stevi ger wordt de greep die haar omklemt. Met grote angstige ogen kijkt ze de eigenaar van die hand aan, haar ogen smeken: "Laat mij los..., laat me gaan?" Maar de eigenaar van die hand had héél andere plannen: "Ik zal je leren vliegen kleintje, want... "Nee...", spraken haar ogen, "Ik ben nog zo jong, zo..., laat mij nog jong en gelukkig zijn, genieten van het licht..." De smeekbe den uit haar ogen hadden geen enkele posi tieve uitwerking, de brute hand gooide de vlinder de lucht in terwijl zijn stem zei "Ik wil..., vliegen moet jij, ik wil datje vhegt, toe dan! Ik wil plezier met jouw maken!" Maar de vlinder kón nog niet vhegen, ze was ook nog zó jong, zo onervaren en pril! Nadat de man zijn dwaze en niets ontziende platmen ten uitvoer had gebracht, dwarrelde de eens zo mooie jonge vlinder naar een donkere eenzame plek, zij daalde tussen de doomige struiken naar beneden, haar vleu gels werden in die val nog meer beschadigd, besmeurd en door het brute vastpakken waren verschillende van haar mooie, jonge en tere kleuren van de vleugels uitgewist, als was zij getekend door een leven van jaren! Aan haar onbezorgde jeugd was bruut een einde gekomen. Daar zat zij dan, verward, beschadigd en ook wel beschaamd, verstoken van het warme zonlicht, alle mooie dromen en beloftes, ze waren ineengeschrompeld door toedoen van macht en wellust! Bang, verdrietig en een zaam overdacht zij haar prille leven: hoe nu verder? H: O mens, wat heb je gedaan, zie ze daar nu zitten! Waarom.Voor eigen plezier? Kun je dan geen respect opbrengen voor veelbe lovend jong leven en dat ter bevrediging van eigen zinnen? De zwarte pientere oogjes van de vlinder waren vertroebeld door warme tranen, tra nen van weemoed en ontgoocheling, de ver wachtingsvolle blik had plaats gemaakt voor een onzekere schuwe uitdrukking... En de mens? Ach hij leefde verder, misschien met een weinig spijt, op zoek naar nieuwe objec ten waar hij zijn ziimen op los kon laten. Maar de vlinder? Zij kan bijna niet verder, moeizaam en beschaamd kruipt ze naar een veiliger plaatsje, weg uit het gezichtsveld, gekrenkt tot in het diepst van haar jonge har tje, een bijna niet te dragen innerUjke pijn doorzinderde haar jonge lichaampje, treu rend om haar verstoorde jonge leven. Dagen verstrijken en langzaam groeit de vhnder in de schaduw naar de volwassen heid, vol verlangen en met jaloezie kijkt zij naar haar soortgenoten, dartelen kan zij niet en de zonnestralen worden getemperd door het struikgewas, "Zorgeloos dartelen is voor mij niet weggelegd, nee..., mijn plaatsje is voor altijd op de vochtige aarde, dit is mijn lot, mijn leven". Zo overdacht zij. Andere bewoners van het bos hadden al met verbazing en niet begrijpend naar haar geke ken, "Zal ik je helpen?" Vroeg een vogel en gelijk pikte hij met zijn snavel de vlinder vast en vloog hoog in de lucht, waar hij haar losliet, maar de vlinder dwartelde stuurloos naar beneden, de hoop die zij hoog in de lucht had, was meteen verdwenen, ze was nog te gehavend, ze kón niet vUegen want de kleuren van haar vleugels waren nog niet voldoende hersteld. Zo zakte zij weer terug naar de werkelijkheid, in de schaduw hjssen de vochtige stmiken. "Ik weet een andere en betere manier", zei de slak, die haar al een poos gezelschap had gehouden, "Kruip maar op mijn rug, dan breng ik je naar een open plek in het bos, waar de zon je kan bestralen en verwarmen!" De vhnder kreeg nieuwe hoop, ze klauterde op de rug van de slak, maar..., na enkele meters gaf de slak het op, het duurde véél te lang, het pad was te ver! Verbitterd kroop de vhnder weer teug naar haar veilige plaatsje, haar vleugels waren kleverig geworden van het laatste avontuur. Alle hulp, hoe goed bedoeld, hadden alles alleen maar erger gemaakt. O mens, wat heb je in je drang om te bezitten aangericht, kun je verder leven zonder berouw? Eensklaps stond de vlinder oog in oog met een konijntje. "Wat doe jij hier nu?", vroeg het konijntje verwonderd. "Jij hoort in zon, dan kunnen je vleugels herstellen; door de milde warmte krijg je weer kleur!" De vlin der, argwanend geworden, kreeg toch weer hoop, een lichte trilling van verwachting trok door haar geteisterde lichaampje. "Ik zou je wel willen helpen, maar ik heb nu geen tijd!", sprak het konijn. "Veel te druk, want de winter komt straks en ik moet nog zoveel.Weg hoop, weg verwachting. "Is er dan niemand die mij kan helpen?" Dacht de vlinder. De dagen werden weken, de zomer verstreek geruisloos en de herfst kon digde zich aan. Treuriger dan ooit overdacht de vlinder haar leven: "Waarom toch, waar om ik..., wat heb ik misdaan, mag ik niet gelukkig zijn, waarom ben ik een vlinder. mag ik dan nooit dartelen in de zon, mag ik niet vrolijk genieten van het leven?" Dikke warme tranen biggelden uit haar oogjes, schijnbaar alles was verloren, geen toekomst en geen uitzicht! Maar dan.Ja..., zonder dat de andere die ren van het bos het merkten, gebeurde er iets wonderlijks. Iets Majestueus. Want de Schepper van hemel en aarde zag de verne dering en de ellende van Zijn kleine vimder, ja.Zijn kleine vlinder! Toen alle bewoners van het bos om haar medelijdend het hoofd schudden, vielen de eerste herfstbladeren van de bomen, en door de openingen die daardoor ontstonden, streelden voorzichtig de warme milde zon nestralen het getergde lichaampje van de vlinder. De vlinder kón het bijna niet gelo ven, zou er dan toch...? Met haar pootjes voor de oogjes rilde ze van hoop, voorzich tig vouwde zij haar vleugels wijd uit, zich toevertrouwend aan deze Warme Weldaad, zodat de Warmte van het Lieve Licht haar streelde, kuste en betaste. O.wat een wel daad, wat een vreugde, wat is de Schepper van hemel en aarde toch wijs; juist op het goede moment was daar de Liefde van het Licht. Wat niemand nog had durven hopen, gebeurde toch, de kleuren kwamen terug! Nog mooier als voorheen. Eerst nog wat moeizaam, maar steeds vrolijker dartelde de vlinder even later van herfstbloem tot herfst- bloem, gelukkig en jubelend, bij iedere vleu gelslag spreidde zij haar vleugels wijd open om zo haar dankbaarheid te tonen aan de eigenaar van Het Licht, haar eigenaar! Alle droevige herinneringen verdwenen naar de achtergrond, want nu had Schepper van Hemel en Aarde het laatste woord in haar leven! O grote gosC, fwelïgnfkt todtgeBtimn, tm^cm scfiepsds uit Uw Hand Zolam,vermetig moeten treuren Steaüê-omerdi'Oti een mr'Vergeten [and? O domme mem, fudhet dcaizóganotten? "Een Ihven, jarigen nog zó prif Je eigm i^ waar zij nu i>oor moest Boeten t/iks dat jouw Wins'Zo vele jaren stil! O god-, [aat tocfi Uw Liefde schijnen 'Verzmrm ftet Imn vm Uw getergde %uC Ikm hoeft üetoolQüet Peri&r weg te IqUjiun Mis U Het met Uw mhmte teer Bemint! Joh. Wolfert, Dirksland s.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 2