o o o o Brand! Brand U: Nieuws Damvereniging ENEO '52 te Melissant \JcT^cUkcn uit de kerken Damclub 'Denk en Zet' ©©©©©©©o. O ©O O Vriendelijke gegroet en tot ziens! VBOK actie Nieuwe Tonge Puzzelreglement OomKo, \Jifor hdcreen Au AU Ucst 0^ md^kt, '^e^Tn^n '^etf^THdrl 7 (l/lltcrnct) Vehikelwoordzoeker Streep weg: ACHTERBANK AUSTIN BOUGIE CITROEN HONDA KOFFERBAK NISSAN PONTIAC POOKJE VOLVO VOORWIEL ^cm^^eükt: J^önnen: Felicitaties voor Peter, Koen en Mieke Korpershoek (M iddelharnis) en Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) Arianne Stroober (Nieuwe-Tonge) Ellen van Rossum (Den Bommel) Competie d.d. 16 februari: Afdeling 1: \Jeriederende aehoortekaarijes Uitslagen van maandag 16 februari 2004 1. Stuur je oplossiBgen aan het eind van de maaod naar p/a EUanden-Nieuws,^ Postbus 8, 3240 AA Middelbarnis. 2, Per maand zijn 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels vooraien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten om vang je een boeken- bonvan 10,-. Hebben jullie weer zin in puzzels oplossen? Je kunt er tegenaan, vandaag is er zelfs een der de raadsel met als nieuwe naam: "Uitemet". Je begrijpt allicht wel dat die naam afgeleid is van Internet. Er zijn tegenwoordig zulke leuke sites met verzinsels, dat we het niet kunnen laten om daar af en toe iets vanaf te wippen. Des te meer genieten jullie, denk ik. Heb je meer zin in een potje sjoelen? Nou dan is er vast ook iets bij. Een sjoelpuzzel in combinatie met namen uit de Bijbel. Zo'n 10 jaren geleden heb ik een der gelijk iets in het Eilanden-Nieuws gepresenteerd. Nu een beetje een variant erop. Hier de toe lichting: Op alle stenen (in de bak of nog op de plank met de gooivoorraad) staat een naam. Probeer erachter te komen of die persoon op het aangegeven moment alleen was. Met z'n tweeën, drieën of als viertal. De figuren die alleen waren schieten als steen in het vakje met del erop, de tweetallen verdwijnen onder de 2 door. Enz. Eindvraag is: Hoeveel punten wor den er met deze sjoelbak gegooid? Alle schijven met een letter erop moeten door de juiste opening uiteraard. Let op! We gebruiken de officiële puntentelling, d.w.z. Als er in elk vak één steen is gekomen dan verdubbelt het aantal punten. (Dus geen 10, maar 20 punten). In elk vak 2 stenen? Dan 40 punten. Vergeet niet de extra ingekomen schijven erbij te tellen. Neem nu steen A. Izak als offer op de Moria. Wat denk je: Was hij daar alleen? Nee, zijn vader staat er ook bij. Die schijf komt dus in vak twee terecht. B? Ook nog voordoen? Vooruit dan maar. Bezoek bij Abram op het heetst van de dag. Met hoeveel personen zijn ze op dat ogenblik bij elkaar? Met z'n vieren! De Heere Jezus, de twee engelen en Abram zelf Probeer jij de rest van de schijven? Mik ze! A. B. C. D. E. G. H. I J K. Izak als offer op Moria. Abram op het heetst van de dag. (Gen. 18) Lazarus is net thuis overleden. Sisera wordt met een tentnagel gedood. Eglon bedekt zijn voeten in de verkoelkamer (d.w.z. ze denken dat hij op de wc. zit). Zie Rich. 3. Acht dagen na de eerste aankondiging van Christus lijden kümt de Heere op de berg om te bidden. (Luk. 9:28) Aaron wordt verkleed op de berg Hor. (Num. 20:28) Elisa hoort niezen. (2 Kon. 4:35) Mozes keert terug naar Egypte. (Ex. 4:20) Jona in de walvis. Simson net op reis naar Thimnath voordat hij de leeuw tegenkomt. (Rich. 14:5-a) Kras de hieronder komende woorden weg. Doe dat voor alle duidelijkheid met bv. een niet-zwarte viltstift. Anders kun je er geen wijs meer uit worden als een letter voor een tweede keer gebruikt moet worden. Groen, geel of oranje licht lekker op. De woorden staan verticaal, horizontaal en diagonaal in beide richtingen. Letters mogen meer dan eenmaal gebruikt worden. Overblijvende letters vormen een tweetal vehi- kelwoorden. Weet jij welke? Alarm, alarm!Snel kleine brandweerlieden, blus het vuur voor de puzzel in rook is opge gaan. Maar gelukkig is er al een tweetal dap per aan het water gieten. Laten wij maar doen of er niets ernstigs aan de hand en rus tig de goede woorden gaan invullen. Horizontaal: 1. Niet vlug. 5. Ze zijn hem al aan het blussen. 8. Rivier in Italië. 9. Een soort slee. 10. Niemand helpt je. 13. Soort. 14. Spoedig. 15. Achter. 16. Een vak op school. 17. Kleding van monniken. 18. Lijkt veel op een vhnder. 21Een stekelig diertje. 23. Doet je ogen tranen bij het schillen. 24. Aanlegplaats voor schepen. 25. De tweede noot. 27. Zwarte Piet draagt hem mee. Verticaal: 1Weg met veel bomen erlangs. 2. Niets. 3. De mens bestaat uit lichaam en 4. Paardenslee. 5. Woud. 6. Zot. 7. Iemand die nooit stilzit. 8. Geluid van een knal. 11Soort kameel uit Zuid-Amerika. 12. Omlaag. 13. Klein soort hert. 14. Lichaamsdeel. 17. Plattegrond. 19. Loflied. 20. Ogenblik. 22. Een dier met lange oren. 24. Waterplant. 26. Zo beginnen veel sprookjes. 29. Aanlegplaats. 31. Rondom. 32. Zit onder je schoen. 35. Laat water door. 37. Belgische plaats, niet ver van Luik. 39. Staat aan het eind van een som. De Bjjnagtes (Scherpenisse) Jullie schrijven mij dat het soms lijkt dat de krant voetjes heeft gekregen. Helaas weer bij het oud papier verdwenen. Blijkbaar was Nathalies naam ook uit de puntenstand weg gelopen. Met snel typen laat ik wel eens een steek vallen, maar niet getreurd, haar punten zijn er natuurlijk niet van door. De sneeuw was vlug gedooid. Jammer. Zo'n witte wereld is altijd een heel fraai gezicht. Willianne Boer (Sonunelsdijk) Leuk datje een eigen raadsel bedacht. Hoe is de cito-toets gegaan? Wel leuk dat de ande re vakken dan niet door kunnen gaan. Maar al met al is een test week best inspannend denk ik. Fijn dat we nu een fotoot je van je hebben. Amette Vogelaar (Rhoon) Tijdens het bezoek op de Hogeschool Rot terdam kreeg je info over bouwkunde, logopedie en pedagogiek. Tot bouwkunde voel je jezelf het meest aangetrokken. Nog even Delft, de TU, afwachten. Het babietje moet dus grammatisch gezien een baby'tje worden. Weer wat geleerd. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Vroeg naar bed gaan vind ik echt niet leuk. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? 's Middags, daar kan ik van genieten. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Fijn uit winkelen gaan, eten en zwem men met mijn vriendin. 4. Voor wie heb je bewondering? Voor mijn vader en moeder, omdat ik veel van hen krijg. 5. Wat is de beste uitvinding Het zwembad. Heerlijk om daarin te poedelen en drijven.. 6. Het mooiste boek? Wat ga je doen Margreet? En: Een vader der wezen. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Dat zou ik niet weten. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Verstoppertje doen in de school. 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Afwassen en opruimen staan bij mij niet hoog genoteerd. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? 's Middags als de school uitgaat.. 3Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Dan zoo ik veel aan goede doelen geven. Verder leuke dingen doen en van alles kopen. 4. Voor wie heb je bewondering? Koningin Beatrix en premier Balkenende. 5. Wat is de beste uitvinding? De electriciteit. 6. Het mooiste boek? De serie Heartland en de boeken van Leendert van Wezel.. 7. Predikant die het leerzaamste preekt. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Toen ik bij mijn tante aan het logeren was, kregen we een Danoontje. Mijn oom vroeg toen: "Moet je eens ruiken". Dat deed ik en prompt duwde hij het Danoontje in mijn neus! NED. HERV. KERK Beroepen: te Apeldoorn (Eben-Haëzer), ds. P. van Duijvenboden te Den Bommel; te Bodegraven (wijkgera. 3), ds. W. Klouwen te Wormerveer (Herv./GerefFederatie); te Drachten (wijk Noord), ds. H. Christoffers te Gorssel-Epse; te Geldermalsen (wijk cen trum), ds. J. Meertens te Bedum/Onderden- dam; te Nunspeet/Hulshorst (wijk 6), ds. L.P. Blom te Hoogblokland; te Raams- donksveer, ds. H.M. Habekotté te Tweede Exloërmond; te Utrecht (Jacobikerk; mis sionair werker), kandidaat A. Markus te Utrecht. Aangenomen: naar Katwijk aan Zee (Andreaswijk), ds. K.F.W. Borsje te Vriezenveen. Bedankt: voor Kampen, ds. B.H. Weegink te Katwijk aan Zee; voor Vinkeveen, ds. J.H. Lammers te Krimpen aan den IJssel; voor Westerhaar, ds. G.J. Wolters te Hoogeveen; voor Wilnis, ds. P. van Duijvenboden te Den Bommel. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen: te Oldemarkt, ds. J.L Zijlstra te Munnekeburen (legerpredikant), die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen: naar Amsterdam (g.v. Van Leeuwenhoekzieketihuis), ds. J.W. van der Zaag te Bergen NH; naar Hellendoom, ds. A. de Vries te Dronten. Beroepbaar: kandidaat J. de Jong, Ver lengde Hoofdstraat 17, 8723 AS Koudum. GEREF. KERKEN(VRIJG.) Beroepen: te Enschede-Oost, ds. M.J.C. Blok te Ommen; te Rotterdam Hillegers- berg/Schiebroek, ds. H.J.J. Pomp te Vrouwenpolder. Beroepbaar: kandidaat H. Prins, Meulen- beldlaan 159, 7602 XK Ahneio. Tel. 0546- 870843. E-mail: huibertprins@wxs.nl. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Emmen, ds. M. Groen te Apeldoom-Oost, die bedankte voor Dronten en voor Hoogeveen (Ichtus-wijk zuid). GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Aagtekerke, ds. W. Visscher te Amersfoort; te Dirksland, ds. W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Hoofddorp, ds. C. de Jongste te Tholen; te Kootwijkerbroek, ds. G.J.N. Moens te Goes; te Nieuwdorp, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; te Oud- dorp en te Urk en te Zwolle, ds. D. de Wit te Nieuw Beijerland; te Tricht-Geldermalsen, ds. L. Blok te Ermelo. Bedankt: voor Benthuizen, ds. M. Karens te Werkendam; voor Middelburg-Centrum, ds. W. Visscher te Amersfoort; voor Slikkerveer, ds. P. Mulder te Dordrecht. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen: te Rhenen, ds. D. Monster te Bameveld. De inwoners van Nieuwe Tonge kunnen weer volop pepermunt eten in de komende weken. De leerlingen van de Oranje Nassauschool zullen namelijk elke kans grijpen om Nieuwe Tonge weer volledig onder de traditionele Wil helminapepermunt te zetten. Van de smaak en het nut van het goede doel zul len weinig mensen nog overtuigd hoe ven te worden. De kinderen wensen u veel snoepplezier. Als het aan hen Ugt, geniet u zonder mate... Werkt u opnieuw mee? Dat hadden ze al gehoopt! Middelhamis/Sommelsdijk - Uitslagen van 13 en 16 februari 2004 Zeeuwse competitie 2e Klas Goes/Zierik- zee - Denk en Zet, d.d. 13 februari: H. Koese -1. Mackloet 2-0 M. Tikoe - M. Klink0-2 J. Flikweert - A. Doom2-0 M. van Riet - A. van der Veer0-2 Het beloofde een spannende strijd te wor den. Omdat Goes/Zierikzee de koploper is met vier punten voorsprong op Deiik en Zet en twee meer gespeelde wedstrijden, was het er Denk en Zet alles aan gelegen om de winst naar Flakkee mee te nemen. Maar helaas, Mackloet moest als eerste zijn meerdere erkennen in een oud-Denk en Zet speler, Hetik Koese. Klink, aan bord twee, wist de stand door een mooie combinatie naar dam weer in evenwicht te brengen. Ook Van.der Veer liet zich van zijn sterke kant zien. Na een sterk gespeelde partij kwam hij tot winst. Zodoende stond Denk en Zet weer op voorsprong. Als laatste rustte op Doom de zware taak om de strijd tot een goed einde te brengen. Als dat lukte, behield Denk en Zet kampioenskansen. Lang ging de strijd gelijk op, maar in het eindspel kon Doom niet voorkomen dat zijn Zeeuwse tegenstander door een mooie combinatie de winst naar zich toetrok. Ondanks dat Denk en Zet twee maal tegen Goes/Zierikzee gelijk speelde, werden de Zeeuwen kampioen. L Lodder-M. Klink0-3 I. Koese -1. Mackloet3-0 A .van der Veer - J.A. Dekker0-3 Afdeling 2: A. Verolme - J. Jordaan3-0 H.H. Verolme - H. Bijdevaate3-0 Afdeling 3: J.A. Nipius - B. du Pree0-3 J. Groenendijk - R. JacobsO - 3 Een bijzondere avond! Er viel geen enkele remise te noteren. Lodder en Klink speelden de langste partij van de avond. Tot diep in het eindspel bleef de stand gelijk. Daama wist Klink positievoordeel te behalen en te wiimen. Koese leverde weer eens een knappe presta tie, nu tegen koploper Mackloet. Deze maakte een klein foutje en Koese wist met sterk spel de punten binnen te halen. Dekker, die tot nu toe een zwakke competi tie speelde, wist zich te herstellen. Daarvan werd Van der Veer het slachtoffer. Nadat deze een hielslag over het hoofd zag, kon hij Dekker niet meer van de winst afhouden. In afdeUng twee ondervond A. Verolme ster ke weerstand van Jordaan, maar na een paar minder goede zetten kwam Jordaan in de problemen en het ging mis. H.H. Verolme en Bijdevaate maakten er een ingewikkelde partij van. Bijdevaate dacht Verolme op te sluiten, maar kwam daarvoor zetten te kort en moest toen zelf stukken offeren. Dat kost te hem zijn partij. In afdeling drie gaat Jacobs nog steeds ver der met zijn zegereeks. Nu moest Groenen dijk het ontgelden. Du Pree, de drager van de rode lantaam, wilde daar graag vanaf En dat lukte. Daar werd na een goede partij Nipius het slachtoffer van. U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13, SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Afdeling 1 H. Visbeen - J. Looij3 - O A. het Jonk - B. van der SpaanO - 3 A. Doom - C. Visbeen1 - 1 Afdeling 2 H. de Geus - A. VisbeenO - 3 L. Steketee - J. NonO - 3 B. Grootenboer - H. van Heukelen1 -1 Bekerronde (inhaalpartij) B. van der Spaan - A. het Jonk1 -1 Uit de partijen in de eerste afdeling kunnen de volgende fragmenten (in dichtvorm) wor den vermeld. Looij begon in zelfvertrouwen Een mooie stelling op te bouwen. En zo op 't gezicht te zien Kreeg hij daar wel voor een tien. Maar ook Visbeen met zijn schijven Kon daardoor niet achterblijven. En zonder stenen aan de kant Bleef het een gelijke stand. Toch kreeg in de late uren Looij het heel zwaar te verduren. En op 't moment dat hij 't niet zag Deed hij en verkeerde slag. Visbeen die kon ademhalen Want Looij ging 't gelag betalen. Visbeen had dat heel goed door En glunderde van oor tot oor. En zo verwisselde de top Jan eraf en Hans erop. Aan bord twee heeft Van der Spaan Heel erg goed zijn best gedaan. Al na een korte tijd van spelen Kon hij zich verder gaan vervelen. Want al na een zet of tien Hield zijn rivaal het voor gezien. Je mag van 't Jonk toch meer verwachten Waar zaten Arie zijn gedachten? Waarom was hij zo afwezig? Was hij met zijn duiven bezig? Dat hij een bepaalde slag Daardoor in 't geheel niet zag? En, het was niet zomaar even Nee, 't kostte hem een schijf of zeveru 't Jonk had hierna geen verweer En gooide 't bijltje er bij neer. Nierrmnd zal er achter komen Waarom hij zo heeft zitten dromen. Maar 't koste hem wel de partij En Van der Spaan was reuze blij. Visbeen heeft zijn partij met Doom Noch gewonnen, noch verloren. Geen van beiden konden zij Voordeel zien in hgun partij. Heus, het spel dat was wel aardig Maar de stand bleef gelijkwaardig. Omdat de strijd gaf geen gewin Haalden ze hun netten in. Met allebei nog negen schijven Wilden ze niet langer blijven. Beiden waren ze tevrée En namen zo hun puntje mee. In de tweede afdeling was het H. de Geus die zijn meerdere moest erkennen in zijn tegen stander A. Visbeen. Visbeen kwam al spoe dig een schijf voor te staan, waardoor hij de partij op het laatst naar zich toe wist te halen. Door deze winstpartij van Visbeen doet hij weer mee naar een greep in de hoogste gele dingen. L. Steketee was uit op een revanche in ver band met zijn vorige week geleden verlies tegen J. Non. Maar hij kreeg dit niet voor elkaar. Non was voor Steketee duidelijk een maatje te groot. B. Grootenboer en H. van Heukelen ver schillen niet zoveel in speeUcracht. Ze waren dan ook beiden aan elkaar gewaagd, waar door de partij na anderhalf uur spelen op remise werd gehouden. De inhaalpartij voor de bekertonde tussen B. van der Spaan en A. het Jonk werd, mede in verband met de tijdsplanning voor dit sei zoen, met beider goedvinden voor remise gehouden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13