Schaken en dammen in Ouddorp 'Wij dreigen liet aciitererfje van Goeree-Overfiaickee te worden' Bevolkingsexplosie in Ouddorp Ambulancezorg Rotterdam-Rijnmond moet zeven van de zestien standplaatsen sluiten vei ovei Oostflakkee voelt zich gepasseerd ElllllfI»1-l1IEtJW5 Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes Good Luck 1 kampioen! Dames 1 Les Deux Intermezzo wint van Volley Voorne Ophalen oud papier Nieuwe Tonge Regionale Junior VakkanjerWedstrijden van start op Technische School Viswedstrijd HV Krammer 'Het is zweten deze dagen' zo ver woordt Piet den Hertog van zorg- boerderij de Mèkkerstee in Oud dorp de sfeer op de boerderij. Den Hertog doelt dan niet op de buiten temperatuur, ofschoon die ruim schoots boven nul blijft, maar geen aanleiding geeft tot zweten. Schaken Heren 1 bekert verder en gaat in kwartfinale spelen Landelijk spreidings- en beschikbaarheidsplan ongunstig voor regio ROTTERDAM - Op basis van het landelijk spreidings- en beschik baarheidsplan dat door de Minister van Volksgezondheid, Weizijn en Sport is vastgesteld, moet Ambulan cezorg Rotterdam-Rijnmond (AZRR) maar liefst zeven van de zes tien ambulancestandplaatsen sluiten en één standplaats verplaatsen. Bij denken jullie natuurlijk aan leuke kaartjes. Ambulancezorg Rotterdam-Rijnmond PAGINA 7 DINSDAG 17 FEBRUARI 2004 Jolanda, een van de verzorgsters, met enkele van de pasgeboren baby's van de Mèkkerstee De vele arbeid die verricht moet worden op de Mèkkerstee ligt in het feit dat er momen teel een bevolkingsexplosie is uitgebarsten onder de bevolking van de Zorgboerderij. Zoals men wellicht weet, bestaat het over grote deel van de dierlijke have van de boer derij uit geiten. En juist in deze nadagen van de winter zijn er in twee weken tijd ongeveer 150 jonge geitjes geboren. En volgens Den Hertog komen er nog "zo'n vijftig geitjes bij", zodat als dit stukje gelezen wordt er inmiddels 200 geitjes op de Mèkkerstee zijn geboren. Wie van de lezers op kraamvisite wil, zal niet alle 200 geitjes in de wieg aantreffen, want op deze bevolkingsaanwas is ook de Mèkkerstee niet berekend. Daarom wordt een deel van de geitjes al vlug na de geboor te verkocht. Apart Ongeveer twintig geiten vinden wel een thuis op de Mèkkerstee aan de Hofdijkseweg bij Ouddorp. Den Hertog legt uit dat deze geitjes zo vlug mogelijk apart worden gezet om ze te vrijwaren van ziektes. Er büjkt ook onder de geiten in Nederland ziektes te zijn die besmettelijk zijn. "De jonge geitjes kun nen door het zuigen aan de spenen van de moedergeit deze ziektes oversmetten. En omdat het bedrijf een certificaat heeft waar uit blijkt dat het vrij is van ziekten, moet alles in het werk worden gesteld om dit cer tificaat te houden", aldus Den Hertog. Dit jaar zijn er onder de pasgeboren geitjes veel drielingen en dit is vrij bijzonder. Nor maal gesproken krijgen geiten als ze voor de eerste keer jongen krijgen een 'eenling' en als ze wat ouder zijn zijn het er overwegend twee. Zoals altijd heeft de Mèkkerstee haar deuren voor het publiek geopend. Maar nu in deze kraamtijd van de geiten wordt er een extra feestelijk tintje gegeven aan de vele heuge lijke feiten. Op zaterdag zijn er beschuit met muisjes en speciale 'geboorte ijsjes'. Den Hertog verklaart dat hij heel tevreden is met zijn bedrijf, waar ook zo'n twintig men sen werken die in het dagelijkse leven met een enige vorm van 'beperking'. Deze men sen hebben heel veel plezier in het werken op de geitenboerderij, de geiten worden door hen verzorgd en gemolken, maar ook wordt er onder andere kaas gemaakt. De werkgelegenheid op de Mèkkerstee wil Den Hertog nog graag uitbreiden, want op het gedeelte tussen het hoofdgebouw en de Hofdijksweg wordt dit jaar een grote volks tuin gecreëerd, waarin verschillende gewas sen zullen worden geteeld. Ook zal het geheel een wat meer parkachtig aanzien krij gen. Er is dus nog genoeg werk te doen op de Zorgboerderij.maar nu eerst genieten van de kraamvisite...! RSB competitie Maandag 9 februari trad het 2e team van schaakvereniging 'Ontspanning' aan tegen het 3e team van 'Hoekse Waard', een fusie vereniging van Numansdorp en Beyerland. De Ouddorpers gingen goed van start mid dels een reglementaire overwinning van Zonneveld, gevolgd door een keurige over winning van Eddy Denez, die de stelling van zijn tegenstander met opvallend gemak wist te slopen. Hans van Meenen liet een remise aantekenen, meer uit vermoeidheid, na groot positioneel en materieel voordeel uit handen te hebben gegeven. Krijn van der Wende speelde bekwaam remise, maar ook hier lagen er nog wel kansen voor de Oud- dorper. De eerste nederlaag kwam op naam van Albert Schaefer die een goede stelling (stuk voorsprong voor pion) middels een afgrijselijke blunder (dame weggeven) weg gaf en onmiddellijk opgaf. Maart Breen bracht het verschil weer op 2 punten, door vanuit een slecht gespeelde opening de dia gonalen voor zijn lopers te openen. Dit bracht zijn tegenstander dermate in verwar ring dat deze een toren moest inboeten, inge sloten door de kracht van de witte lopers en het witte paard, en klem raakte door zijn andere stukken. Het gewenste halfje werd uiteindelijk binnengehaald door Hans van Esveld, maar niet nadat hij spitsroeden had gelopen. Een toreneindspel waar Hans zijn icroonjuweel, een vrijpion op c7 zomaar cadeau deed en waardoor zijn tegenstander de winst voor het uitkiezen had. Deze laatste deed echter de verkeerde koningszet, waar door Hans de gelegenheid kreeg om met zijn toren de zwarte koning af te snijden en daar mee de dreigende promotie kon tegenhou den. Zelf ging Hans met zijn eigen vrijpion lopen. Dit bleek genoeg om remise te halen middels wederzijdse promotie tot dame, waar geen van tweeën winstkansen meer hadden. Tot slot moest Peter Derrez voor het eerst in de RSB competitie de eer aan zijn tegenstander laten; een Sweshnikov waar zwart de gehele partij met een zwakke d- pion bleef zitten. Wit voerde bekwaam de druk op en wist de partij in zijn voordeel te beslissen. Derhalve een nipte 4,5-3,5 winst, waardoor de Ouddorpers voorlopig de 2e plaats bezetten. Maar ook huishoudelijk werd er nog gedamd en geschaakt. Dammen Na lange afwezigheid was P. van Eek weer aanwezig. Volgens eigen zeggen is hij nog niet optimaal, maar tegen J. van Koppen hield hij de stand lange tijd gelijk. Toen maakte hij echter een fout die je ook wel eens bij beginners ziet. J. van Koppen won met een slagzet drie schijven. En dat bete kende einde partij, en winst voor van Kop pen. W. van Schie heeft nog drie punten uit twee partijen nodig om K. Tanis van de tweede plaats te verdrijven. Hoewel hij het niet makkelijk had tegen C. Mierop, leverde zorgvuldig spel in een betere positie een schijf winst op. C. Mierop verdedigde zich in lichte tijdnood, niet optimaal, verloor een tweede schijf en gaf kort daarna op. J. Moer kerk en H.M Floresteijn hielden elkaar de gehele avond van enig voordeel af; toen de stand flink was uitgedund, besloten ze het punt met elkaar te delen. De uitslag van 9 februari: P. van Eek - J. van Koppen0-3 W. van Schie - C. Mierop3-0 J. Moerkerk - H.M. Floresteijn1-1 De huishoudelijke schakers traden aan voor de interne competitie. Peter Klink was (wederom!) snel klaar, maar deze keer zat hij achter de winnende stukken. Piet Speel man - een attractieve speler, maar soms te snel spelend - gooide z'n eigen glazen in door op zet 4 een stuk weg te geven. Peter kon met speels gemak een punt op zijn con to bijschrijven. Frans Troost versloeg met wit Willy Tanis-Koole. Een aangenomen damegambiet, waarin zwart de kromme en foute zet f6 uit haar handen liet glippen. Wit kreeg een aangename stelling en wist mid dels materiaalwinst de partij naar zich toe te trekken. Jan Grinwis en Eeuwit Santifort speelden een attractieve Siciliaan, waarin zwart positioneel voordeel verkreeg en waarbij het een kwestie van tijd leek dat de witte stelling ineen zou storten. Maar bij Eeuwit sloeg de vermoeidheid sloeg toe, waardoor Jan met een blauw oog remise wist te maken. Hans van Calmthout kruiste de degens met Jaap Santifort. Jaap verraste Hans door Hollands te spelen - een idee, opgedaan door het boek 'Oordeel en Plan' van Max Euwe te raadplegen. Wit was enigszins verrast en kon geen vuist maken tegen de zwarte opzet; Beide spelers zagen veel en deden de goede zetten, waarbij het evenwicht niet verbroken werd. Bonne Faber en Reinier van der Wende vochten een interressante Siciliaanse Najdorf uit. Eerst kwam zwart een pion voor, toen wist wit dit kleinood weer te heroveren. Na een bepaal de stelling te hebben bereikt, bood wit remi se aan, wat zwart opgelucht accepteerde. Maar remise geven in een zo goed als gewonnen stelling, dat gebeurt niet vaak. Arie Baas en Kees van den Nieuwendijk speelden een boeiend SiciUaan waar het ech te evenwicht niet verbroken werd. Remise derhalve. De mooiste partij van de avond kwam op naam van Wilko Breen en Jan Verzijden. Wilko bediende zich van het Koningsgam biet, tegenwoordig een witte raaf in het scha ken, en verkreeg een prettige drukstelling. Jan verweerde zich lange tijd hardnekkig, maar een foutje in de vorm van het te ver opspelen van zijn b-pion werd hem uiteinde lijk noodlottig. De uitslag van 9 februari: Piet Speelman - Peter Klink0-1 Frans Troost - Willy Tanis-Koole1-0 Jan Grinwis - Eeuwit Santifortrem Hans van Calmthout - Jaap Santifortrem Bonne Faber - Reinier van der Wende ..rem Arie Baas - Kees van den Nieuwendijk rem Wilko Breen - Jan Verzijden1-0 In een direct duel met concurrent ONDO moest de Flakkeese korfbalformatie Good Luck trachten het felbegeerde kampioen schap binnen te halen, dood Luck had de laatste weken echter wat punten gemorst, mede vanwege de toenemende zenuwen. De spanningen voor deze belangrijke uitwed strijd waren nog veel groter, maar ook tegen stander ONDO had duidelijk last van span ningen. Toch nam ONDO in de beginfase een voorsprong van 2-0. Good Luck raakte niet in paniek en ging op zoek naar doelpun ten via lange georganiseerde aanvallen. Doorslaggevend was echter het verdedigen de spel van Good Luck. Het werd de aanval lers van ONDO bijna onmogelijk gemaakt om te scoren. Waar de laatste weken nog al eens een foutje gemaakt werd, was het ver dedigende spel nu foutloos en subUem. Mar cel Kievit kreeg in de aanval hierdoor de mogeUjkheid om via twee doelpunten de ploegen weer naast elkaar te zetten. Arjan Zondervan ronde ook tweemaal een goed uitgespeelde aanval af, zodat Good Luck de gewenste voorsprong had bereikt. De mee gereisde supporters zweepten de ploeg ver der op en ondanks de weinige doelpunten was het zeker een meeslepend duel. Nadat ONDO nog even dreigde teruggekomen, bepaalde Samantha de Vos met een afstand schot de ruststand op 3-5. Dit tot frustratie van haar tegenstandster, die na het rustsig- naal onsportief de bal tegen haar achter hoofd gooide. Even leek de vlam flink in de pan te slaan, maar gelukkig werd dit incident snel gesust. Good Luck putte hier extra motivatie uit en ging super fel de tweede helft van start. ONDO probeerde nog via snelle acties langszij te komen, maar de ploeg onder leiding van Jan de Leeuw wei gerde de voorsprong uit handen te geven. Cruciale treffers van Liesbeth Los en Britt Abbas zorgde ervoor dat ONDO de wan hoop nabij was. De laatste minuten waren een formaUteit, want ONDO had de hand doek in de ring gegooid. Nico Overduin luis terde een puike wedstrijd nog op met het laatste doelpunt voor Good Luck. De mee gereisde trouwe supporters stonden op de banken en na het eindsignaal werd de 7-10 overwinning uitgebreid gevierd. Met deze overwinning is Good Luck één wedstrijd voor het einde van competitie al zeker van het kampioenschap in de 3e klasse. Een unieke prestatie, want nog nooit eerder in hun historie heeft het eerste team van Good Luck het niveau van de 2e klasse behaald. De spelers en speelster hebben het kam pioenschap uitgebreid gevierd. Foto's en verder informatie omtrent het kampioen schap zijn te vinden op de internetsite www.kvgoodluck.nl. Dames 1 van volleybalvereniging Les Deux Intermezzo speelde jl. zaterdag tegen degra datiekandidaat Volley Voorne 2000 3. Een wedstrijd die met 4-0 gewonnen kon wor den. De eerste twee sets gingen goed. Niet erg mooi volleybal, maar toch redelijk gespeeld. De derde set had Les Deux Inter mezzo een inzinking. De aanval üep mat en Volley Voorne begon wat beter te spelen, maar ze verloren deze set. De laatste set ging redelijk goed totdat Volley Voorne met een goede service kwam. Opeens was het ver schil nog een paar punten met Les Deux Intermezzo. Toch wist Les Deux Intermezzo deze set nog te winnen. Einduitslag: 1-3 voor Les Deux Intermezzo. Heren 1 van Les Deux Intermezzo had een leuke opsteker in Zierikzee. Tegen de voor malige vereniging van Onno Bal, Wea/Mevo'80 1 werd een spannende wed strijd met 2-3 gewonnen. In de vijfde set OOSTFLAKKEE - De gemeente Oostflakkee heeft grote problemen met de Uitwerking Toeristisch Recre atieve Ontwikkeling Overflakkee van het Streekplan Zuid-Holland Zuid. Deze uitwerking werd vorige maand gepresenteerd tijdens een bijeen komst in Stellendam. Volgens wethou der Nico Andries (CDA) heeft het beleidsbepalende stuk op toeristisch en recreatief gebied de gemeente Oostflakkee niets te bieden. "Onze belangen zijn er helemaal uitgezeefd. Oostflakkee dreigt het achtererfje van Goeree-Overflakkee te worden." In de uitwerking van het streekplan geeft de provincie aan wat de gewenste toeristische en recreatieve ontwikkeUngen zijn op Over flakkee. Voor Goeree, de kop van het eiland, is al eerder een visie vastgesteld. De provin cie ziet mogelijkheden om de economische structuur van het eiland te versterken door de recreatie en het toerisme te laten groeien. De rust, stilte en openheid van het landschap moeten daarbij zoveel mogelijk intact blij ven. In de uitwerking van het streekplan gaat de provincie uit van drie concentratiegebie den; in en rond Stellendam, in en rond Mid- delhamis en tussen Herkingen en Batte- noord. Versnippering wordt daarmee tegen gegaan en de ruimtelijke kwahteit van het eiland kan beter behouden blijven, aldus de provincie. De gemeente Oostflakkee vindt dat de nu ontwikkelde visie slecht is voor het oostelijk deel van het eiland. De recreatieve en toeris tische plannen van de gemeente zijn terzijde geschoven en onmogelijk gemaakt, aldus wethouder Andries en Johan van der Laan, ambtenaar van de gemeente Oostflakkee. Masterplan En dat, betoogt het duo, terwijl het Master plan Recreatie Goeree-Overflakkee uit 2000 - één van de bouwstenen van de uitwerking - in een heel andere richting wees. Wethou der Andries: "Op grond van het masterplan hadden we de stellige verwachting dat we binnen de gemeente stevig aan de slag zou den kunnen gaan met kwalitatieve recreatie. Dat is gewoon vastgelegd. Maar we vinden er niets van terug in de uitwerking van het streekplan. Er staat niets van onze gading in." WeUswaar ligt het zwaartepunt in het mas terplan op de kop van het eiland, maar wel degeUjk in combinatie met volwaardige mogelijkheden voor recreatie en toerisme op de rest van het eiland. "Het héle eiland", benadrukt de wethouder. "In het masterplan was Oostflakkee zeker niet het achtererQe. Nu de uitwerking van het streekplan er is, zijn we duideüjk de pineut. De visie maakt van Oostflakkee een agrarische uitzondering op een toeristisch-recreatief eiland. Het cri terium is nu dat grond, die voor de landbouw goed geschikt is, niet wordt onttrokken voor recreatieve doeleinden." Het steekt des te meer, aldus ambtenaar Van der Laan, dat de provincie nauw betrokken was bij de totstandkoming van het iiuniddels drie jaar oude masterplan, op grond waarvan dus in de meest oostelijke gemeente op het eiland een heel andere uitkomst kon worden verwacht. Wel geven Van der Laan en Andries aan tijdens het proces, dat vooraf ging aan de opstelling van de uitwerking, "voortdurend bevreesd" te zijn geweest voor een minder gewenste afloop. Ressorts In het masterplan kon de gemeente Oost flakkee nog rekenen op onder meer twee res sorts en, ten oosten van Den Bommel, een golfbaan. De ressorts waren gepland bij Oude Tonge en bij het fort te Ooltgensplaat. Het eerste ressort (thematiek: rust, natuurbe leving, fietsen) zou 100 tol 150 bungalows, 250 tot 300 ligplaatsen, een aantal kampeer- plaatsen en 60 hotelkamers of 20 apparte menten bevatten. Terwijl het ressort bij Ooltgensplaat (thematiek: natuurbeleving, rust, fietsen, cultuur) ruimte zou bieden aan 100 tot 150 bungalows, 250 tot 300 ligplaat sen en kampeerplaatsen. Een teleurgestelde wethouder Andries; "Onze wens is om deze ressorts - en eventueel ook landgoederen plus een tennisbaan - te kunnen ontwikkelen om de uitstraling van de gemeente een impuls te geven en om er nog wat aan te ver dienen ook. Maar nu lijkt het erop dat de kansen voorbij zijn om ook maar iets tot stand te brengen op het gebied van recreatie en toerisme." De gemeente heeft bedenkingen ingediend tegen de uitwerking van het streekplan en hoopt dat deze bezwaren een bij stipend effect zullen hebben op de uiteindelijke definitieve tekst, die komend voorjaar ver wacht wordt. De wethouder: "We hebben de provincie schriftelijk laten weten dat we de uitgangspunten van het masterplan gehand haafd willen zien in de uitwerking van het streekplan. Wij horen bij het eiland en we willen ook meedoen." Want, vindt de gemeente Oostflakkee, het oostelijk deel van het eiland heeft wel dege- Kjk ook iets te bieden. In ieder geval in potentie. Johan van der Laan: "We hebben water rondom en toeristen kunnen in princi pe hun ügplaats voor de deur hebben. Dat is een belangrijke peiler. Bovendien is het hele eiland aantrekkeUjk om op te fietsen. Het gaat niet alleen om het strand, voor Duitsers begint de kust bij ons. Ook wordt de ruimte van Goeree-Overflakkee meer en meer gezien als een landschappelijk onderdeel van de Zuidvleugel van de Randstad." Nico Andries noemt in dit verband ook nog de "mooie dorpskernen", die meer toeristen zouden mogen trekken. "De agrarische sec tor richt zich ook steeds meer op de toerist. Denk aan het kamperen bij de boer. En ver geet het fort bij Ooltgensplaat niet. Daar zijn we juist bezig om kwaliteit tot stand te bren gen. Voorheen was het toch niet veel meer dan een hoop grond met caravans erop." Bedenkingen De wethouder gaat ervan uit dat de provincie de bezwaren vanuit Oostflakkee zeer serieus neemt. "De vertrouw erop dat Gedeputeerde Staten rekening houden met onze bedenkin gen." Gebeurt dit niet, dan komt er later dit jaar nog een kans als de herziening van het streekplan op het prograirmia staat. "Maar het is niet gezegd dat daar iets beters uitkomt voor ons", zegt Van der Laan. "Het is als een vogel in de lucht. Houvast hebben we niet, het blijft afwachten. Het blijft zorgelijk." Als er niets verandert en Oostflakkee niet de ruimte krijgt om ontwikkelingen te realise ren op het gebied van toerisme en recreatie, dan zal dat zijn weerslag hebben op de gemeente. Nico Andries: "Oostflakkee zal zich minder kunnen ontwikkelen, ook in economisch opzicht. En de volkshuisvesting sluit daar ook bij aan, evenals de leefbaar heid. We willen hier wel graag een volwaar dige maatschappij houden en aan onze toe komst blijven werken." stond Les Deux Intermezzo met 2-11 voor toen Mevo de spanning flink opdreef, uitein delijk hielden de Flakkeeënaars het hoofd koel en werd er met 13-15 gewonnen. De selectie van Les Deux Intermezzo bestond uit: Onno Bal, Theo van Biert, Mare van Biert, Leen van de Boogert, Bastiaan Driece, William Fraanje, Yuri van de Sluis en Anton van Zijp. Bij de jeugd baalde meisjes Cl flink. Als enige jeugdteam van Les Deux Intermezzo uitkomend in de Topklasse werd in Breda nipt met 3-2 verloren van De Burgst. Overige uitslagen: BENEVIA 3 - Heren 14-0 BENEVIA 6 - Heren 21-3 RYNMOND 5 - Dames 23-1 VOORNE 1 -Jongens D 12-2 RYNMOND 1 - Meisjes A 1n-g VOKOM 1 -Meisjes B 11-3 VOORNE 2 - Meisjes C 23-1 Morgen, woensdag 18 februari, zal in Nieu we Tonge het oud papier weer worden opge haald. Wilt u het papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten? De eerste sportieve confrontaties tussen technische VMBO'ers, klas 3 en 4, staan voor de deur. Op de Junior Vakkanjer Wedstrijden strijden zij om een plekje in de flnale. Deze voorrondes vinden plaats in zes regio's en worden gehou den op donderdag 19 februari. Voor de regio West vinden de voorrondes plaats op de Technische School in Middelhar- nis. De Junior VakkanjerWedstrijden zijn een logisch vervolg op de beroepenwedstrijden voor jonge professionals uit de Metaal en Elektro (Vakkanjers) en de Laskampioen- schappen voor VMBO'ers met de richting Metaaltechniek. Aanstormende talenten wordt een podium geboden, waar ze hun talent en vaardigheid volop in de praktijk kunnen laten zien. Strijdlust, technisch ver mogen maar vooral ook de liefde voor het vak staat hierbij centraal. In totaal doen 154 VMBO-leerlingen mee aan de regionale Junior VakkanjerWedstrijden, verspreid over 74 scholen in zes regio's. De volgende scholen zijn betrokken bij de organisatie van de regionale Junior Vakkan jerWedstrijden, die op 19 februari worden gehouden: Het Stedelijk College in Eindho ven (regio Zuidwest), Het Hondsrug College in Emmen (regio Noordoost), Het Twents Carmel College in Oldenzaal (regio Mid den), Het College Den Hulster in Tegelen (regio Zuid), De Technische School in Mid- delhamis (regio West) en Het Noordzee Col lege in IJmuiden (regio Noord). Regio West telt 29 deelnemers, afkomstig van 13 scho len. Steentje bijdragen Adri de Gans is directeur van de Technische School in Middelhamis. Hij legt uit waarom zijn opleiding een steentje bijdraagt aan de organisatie van de Junior VakkanjerWed strijden. "Wij vinden dat wij uitstekend onderwijs bieden aan leerlingen die denken en werken willen combineren. Het basison derwijs vormt letterlijk de basis voor onze maatschappij. Zestig procent van de leerlin gen zit op het VMBO. Dat zijn de mensen die later onze maatschappij gestalte gaan geven. En zij komen alleen maar negatief in het nieuws. De excessen worden uitvergroot en alle goede dingen blijven onopgemerkt. Wij zijn er altijd voor in om deze doeners positief naar voren te brengen. Dat verdie nen ze. De Junior VakkanjerWedstrijden kunnen daarom rekenen op onze steun." De Junior VakkanjerWedstrijden bestaan uit vier disciplines, te weten verspanen (draaien en frezen), niet-verspanen (plaatwerken en constructie), MIG/MAG lassen en BMBE lassen. Per discipline wordt een winnaar uit geroepen, die zijn/haar regio vertegenwoor digt in de finale. De 24 finalisten (6 regio's maal 4 disciplines) zien we terug tijdens de Techni-Show van 16 tot en met 19 maart in de Jaarbeurs in Utrecht, waar ze gaan uitma ken welke vier Junior Vakkanjers de titels zullen veroveren. In de Jaarbeurs strijden de Junior Vakkanjers zij aan zij met hun grote broers, de Vakkanjers (jonge professionals in de Metaal of Elektro), die zich in het zweet werken tijdens de nationale beroepen wedstrijden. Het hoogtepunt vindt plaats op vrijdagmid dag 19 maart, wanneer bekend wordt gemaakt wie zich Junior Vakkanjer 2004 mogen noemen. De prijzen worden op die dag uitgereikt door staatssecretaris Annette Nijs van het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap. Bij de sluiting gaat het om standplaatsen in Rotterdam, Ridderkerk, Maassluis en Briel- le. In Rotterdam verdwijnen de standplaat sen aan de Baan, de Brugwachter, de Fro- benstraat, de Rijsoordstraat en in de deelge meente Hoogvliet. Op het Schieplein in Rotterdam dient volgens het plan een nieu we ambulancestandplaats te worden gesticht. Het uitgangspunt daarbij is dat elke stad in Nederland maximaal twee ambulan cestandplaatsen mag tellen. Op dit moment heeft Ambulancezorg Rotterdam-Rijnmond ook standplaatsen in Schiedam, Rotterdam- Zuid, Spijkenisse, Hellevoetsluis, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Dirksland en Goedereede. Deze standplaat sen bhjven bestaan. Onverantwoord In het Ucht van de huidige overschrijdings percentages is het schrappen van de stand plaatsen onverantwoord. In het rapport Ambulances binnen bereik (2003) van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) wordt een percentage genoemd van 9,4 procent overschrijdingen in de regio Rotterdam-Rijnmond op basis van de norm 'ter plaatse binnen vijftien minuten na melding op de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA)'. Het uitgangs punt van de Minister is dat overal in Neder land in 95 procent van de gevallen binnen vijftien minuten na een melding een ambu lance aanwezig moet zijn. Dat betekent con creet dat door de landelijke herverdeling van standplaatsen de aanrijtijden in stedelijke gebieden langer zullen worden ten gunste van de aanrijtijden in meer landelijke gebie den. Bij de herverdeling is echter onvol doende rekening gehouden met regionale en plaatselijke omstandigheden. De verwach ting is dan ook dat de overschrijdingsper centages in de regio Rotterdam-Rijnmond Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com als gevolg van het schrappen van standplaat sen fors zullen toenemen. Financiering In het spreidings- en beschikbaarheidsplan zal ook sprake zijn van een nieuwe bekosti gingssystematiek op basis van beschikbaar heid. Op dit moment is nog niet bekend hoe deze bekostigingssystematiek uitpakt voor de formatie, de diensten en het aantal beschikbare ambulances. Ten opzichte van het provinciaal spreidingsplan uit 1995 dat op dit moment van kracht is, is de verwach ting dat een aantal diensten ingeleverd moet worden. Omdat de bekostigingssystematiek de afgelopen jaren al voor een groot deel Ujkt te zijn aangepast vooruitlopend op de nieuwe situatie en daardoor al een groot aan tal diensten en formatieplaatsen is ingele verd, is niet duidelijk hoe de nieuwe situatie zich verhoudt tot de huidige diensten en for matie. Pas op het moment dat de Tweede Kamer instemt met het nieuwe spreidings- en beschikbaarheidsplan zal daarover defini tief duidelijkheid ontstaan. Zo'n driehonderd medewerkers van Ambu lancezorg Rotterdam-Rijnmond (AZRR) zetten zich dag en nacht in voor de ambulan cezorg in de regio Rotterdam-Rijnmond. Deze regio bestaat uit 22 gemeenten waar meer dan 1,2 miljoen mensen wonen. De gemeenten zijn Albrandswaard, Baren- drecht, Bergschenhoek, Berkel en Roden rijs, Bemisse, Bleiswijk, Brielle, Capelle aan den IJssel, Dirksland, Goedereede, Helle voetsluis, Krimpen aan den Ussel, Maas sluis, Middelhamis, Oostflakkee, Ridder kerk, Rotterdam, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse, Vlaardingen en Westvoome. De organisatie bestaat uit een pubUeke en een private ambulancedienst. AZRR telt mee in het dagelijkse straatbeeld en speelt een belangrijke rol in de reguliere ambulan cezorg en tijdens rampen en evenementen. Komende zaterdag, 21 februari, hoopt de HV KranuTier de tweede zoutwaterwed- strijd van dit jaar te vissen. De exacte loca tie is nog niet bekend, maar het zal ergens op of rond de Maasvlakte zijn. Alles in overleg met de vissers. Inschrijven van 8.00-8.30 uur in 'De Goede Reede' Zui- derdiepstraatweg 28 te Stellendam. De inschrijfkosten bedragen 2,50. Er zal wor den gevist van 9.30-13.30 uur. Tot vrijdag avond 21.00 uur kunt u via onderstaand telefooimummer aas bestellen. Ook voor inlichtingen of andere vragen (geen vervoer misschien?) kunt u dit nummer bellen: (0187) 603051, of mailen naar hvkram- mer@hotmail.com.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7