Gemeente Coedereede PvdA Ellltf«»1.|1ICUlii^ waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten Jraetiegewijs'h^ mening geven. jsf. Starters wonigen Verenigd fSemeentee Belang Eilandelijke gemeentelijke samenwerking Hoe staat het er nu mee? Stand van zaken m.b.t. onderzoek De (iüeeu;eke(i//cse rui?ne/c Streekplan Toeristisehe-reereatieve visie SQP voor open landschap! Eilandelijke samenwerking Betrokkenheid gemeenteraden SQP-Nieuwsbrief Contact met de burger Eilandelijke Samenwerking Vermogensverklaring UFA. Hoe veilig voelen wij ons? Eilandelijke samenwerking Vermogensverklaring G^^ PAGINA 10 VRUDAG 13 FEBRUARI 2004 Er staat voor de gemeenteraad van Coedereede weer een nieuw bestuurlijk jaar voor de boeg. Wij hopen namens het CDA dat dit jaar een jaar wordt waar belangrijke beslissingen geno men zullen worden: zoals het bouwen van een aantal woonzorgwoningen in de kernen van de Gemeente Coedereede; Het plan bij de rotonde De Viiedberg, het bebouwen van het oude Shell terrein en een vleugel aan de viiedberg. Het CDA zou graag zien dat dit plan in zijn geheel weer op de agenda komt. Het CDA is daar altijd al een voorstander van geweest. Vorig jaar kon dit plan geen meerderheid krij gen in de raad omdat daar ook een uitbreiding bij zat van het bedrijf van Van de Boogert. Daarnaast zat in het plan bij de Cl000 een gebouw met vier appartementen met daar onder winkelruimte voor uitplaatsing bij de Cl 000. Als men in dit plan wat veranderingen aan brengt, zoals het laten wegvallen van de aan passing van de infrastructuur en naar wat mogelijkheden wordt gekeken om extra par keergelegenheid te verkrijgen, is dit plan zeker haalbaar daar. Ook hoopt het CDA dat het plan van de intrede bij Coedereede zo snel mogelijk op de agenda komt; daar staan nu al een aantal woningen jaren leeg, zeker dit plan heeft mogelijkheden. Daarnaast verwacht het CDA dat er zicht komt op de plannen met de scholen in Stellendam. Om daar dan ook een plan op te starten om daar woon zorg wonin gen te plaatsen, want ook op Stellendam is daar een grote behoefte aan. Het CDA zou graag zien dat er dit jaar geza menlijk met de andere partijen in de Gemeente Coedereede een plan wordt gemaakt om star terswoningen te bouwen voor jongeren uit de Gemeente Coedereede. V/ij als lokale partijen roepen allemaal in onze verkiezingstijd dat er woningen voor starters moeten komen. Zeker zal dit niet gemakkelijk worden, maar wij als Raad kunnen daartoe een opdracht geven aan het College, om daar mee aan de slag te gaan om te kijken of er mogelijkheden zijn om dit uit te voeren. Ook dit jaar zal de fractie van het CDA zich inzetten voor de burgers in de Gemeente Coe dereede. Zeker als er burgers ontevreden zijn staat het CDA open voor hun kritiek en is men bereid om naar de burger toe te komen. Met het dualisme is het de bedoeling dat de raads leden meer tussen de burgers staan, daarom bel ons of stuur een bericht en wij komen langs. CDA-Goedereede Fractievoorzitter: H.T VAN OOSTENBRUCCE Cladiolenpad 4> 3251 CM stellendam Tel. (0187)493223 D.PIJL Duinroosplein 13252 LD Coedereede Tel. (0187)492507 VGB De zelfstandigheid van onze gemeente is voor Verenigd Gemeente Belang een belangrijk uit gangspunt. Al sinds de oprichting van onze partij, in 1984, staat in ons programma dat wij een verdere samenvoeging van de gemeenten op het eiland niet voorstaan. Uiteraard is er sinds die tijd veel veranderd en zijn ook wij ons volledig bewust van het feit dat het voor een kleinere gemeentelijke organisatie steeds moeilijker wordt om alle wettelijk gestelde taken uit te kunnen voeren en om slagvaardig te blijven. Daarentegen blijven wij van mening dat bij samenvoeging tot één eilandelijke gemeente de afstand te groot wordt tussen bestuur en burgers. Ook het zich betrokken voelen van de burger bij de eigen gemeente zal zeker verminderen. Het is dus belangrijk naar wegen te zoeken om de bestuuriijke en ambte lijke slagvaardigheid van de gemeente te waar borgen, dan wei te vergroten om de zelfstan digheid van de gemeente Coedereede te kun nen behouden en te rechtvaardigen. Een intensieve samenwerking tussen de vier eilan delijke gemeenten op verschillende, gemeente grenzen overschrijdende, beleidsterreinen is daarvoor een uitstekend instrument en Ver enigd Gemeente Belang staat dit dan ook van harte voor en vindt dat de onderscheiden colle ges en gemeenteraden van het eiland nu snel tot concrete daden op dit terrein dienen te komen. Hoe staat Goeree Overflakkee er nu voor wat betreft de ideeën over gemeentelijke herinde ling dan wel samenwerking? Daar waar het kabinet Balkenende 1 sprak over het feit dat ini tiatieven voor samenvoeging niet direct vanuit het rijk genomen moesten worden maar pas aan de orde kwamen als de behoefte daartoe ontstond van uit de gemeenten zelf, legt het tweede kabinet Balkenende het initiatief daar naast ook duidelijk bij de provinciale overhe den. Recent verschenen publicaties van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland en de opmerkingen over dit onderwerp van de commissaris van de koningin, tijdens zijn bezoek aan de gemeente Coedereede in janu ari, tonen aan dat de aandacht van het provin ciebestuur sterk uitgaat naar de voortvarend heid en welwillendheid bij de initiatieven die de eilandelijke gemeenten gaan nemen omtrent de, niet vrijblijvende, gemeentelijke samenwer king. En als zou blijken dat deze samenwerking niet of onvoldoende van de grond komt dan zal het provincie bestuur de initiatieven naar zich toe trekken. In ieder geval, zo zei de com missaris duidelijk, moet er aan het einde van deze raadsperiode (begin 2006) duidelijk een samenwerkingsverband staan, en zullen ook de resultaten van de slagkrachtmeting die de pro vincie bij alle vier de gemeenten zal houden bekend zijn. Naar aanleiding van deze beide gegevens zal het provinciebestuur haar visie op de bestuuriijke toekomst van Goeree Overflak kee bepalen. Begin 2003 hebben de eilandelijke gemeenteraden ingestemd met de notitie "Een geeft meer dan velen" van de commissie van burgemeesters en secretarissen en de opdracht gegeven het samenwerkingsmodel verder uit te werken. Daarna is het lange tijd stil gebleven. In de raadscommissie publiekszaken van don derdag 5 februari j.l. is de uitwerking hien/an, dus het concept voor een nieuwe gemeen schappelijke regeling, gepresenteerd. Onze fractie vond deze notitie zoals die was aange boden wel wat teleurstellend. Ons raadslid Marieke van den Heuvel stelde dat het een stuk van een bestaande regeling was wat een beetje omgebogen was naar de situatie voor Goeree- Overflakkee. Er waren dan ook nogal wat hia ten aan te wijzen overigens ook door de andere fracties) die eerst nog aangepast dienen te worden alvorens de raad deze regeling vast zou kunnen stellen. In ieder geval is het zo dat de voorgestelde regeling inzet op een verder gaande samenwerking tussen de vier gemeen ten dan tot dusver in ISGO en OGO overleg orgaan Goeree-Overflakkee) verband het geval is. Beide huidig bestaande verbanden zullen in elkaar overgaan zodat door de gezamenlijke colleges een uitvoeringsorganisatie wordt aan gestuurd die verschillende taken voor de gemeenten uit gaat voeren. Op dit moment vallen daaronder een aantal zaken op het gebied van milieuwetgeving, volkshuisvestings regelingen, volwassenenonderwijs, recreatie en toerisme. Het VGB vindt dat de gemeenteraad nu ook voor zich moet bepalen hoe men in de samenwerking wil staan en hoe daar mee om te gaan. Wij zullen onze collega fracties voor stellen daar op korte termijn met elkaar over te spreken. Hoe staat het nu met de voortgang van het onderzoek naar het ontstaan van de vermo gensverklaring UFA? Een ieder herinnert zich vast nog het debat in de gemeenteraad van 11 december 2003. De motie van onze fractie die het initiatief voor het onderzoek in handen van de gemeenteraad moest brengen, zoals het ook hoort binnen het dualistische bestel, werd door de coalitiepartijen niet aangenomen. Men vond dat een raadsonderzoek niet aan de orde kon zijn omdat raadsleden niet onpartijdig dit onderzoek kunnen doen, een externe partij moest dit onderzoek gaan uitvoeren. In het overieg van de fractievoorzitters is hier begin januari over gesproken en om toch een zekere eensgezindheid te krijgen onder alle raadsleden over de wijze waarop het onderzoek moet gaan plaatsvinden is het volgende compromis overeengekomen. De raad laat een onderzoek uitvoeren volgens een door de fractievoorzit ters geformuleerde opdracht. Dit onderzoek wordt uitgevoerd door een derde partij onder begeleiding van een raadsbegeleidingscommis- sie bestaande uit alle fractievoorzitters. Momenteel wordt naar een externe onderzoe ker of onderzoekers gezocht. Zodat op zo kort mogelijke termijn met het onderzoek gestart kan worden. De VGB fractie is bijzonder teleurgesteld en verontwaardigd over de opstelling van de coali tie in het debat van 11 december en hun dis kwalificatie van raadsleden, als zijnde niet in staat een raadsonderzoek naar deze kwestie in te stellen. Bestuurlijk gezien is, zeker in de bedoeling van de wet dualisme, dit een vreemd en vooral fout standpunt. Men laat hiermee haar taak liggen en duid hiermee aan dat deze gemeenteraad geen enkel onderzoek zou kun nen doen en dus niet competent is voor haar taak. Immers dient een gemeenteraad binnen het nieuwe bestel beleidskaders te stellen, waarbinnen het college kan besturen, en het handelen van het college te controleren. Een kwestie als deze is dus bij uitstek aan de raad om haar controlerende taak uit te voeren. Daar het voor alles belangrijk is dat het onderzoek er komt en wel zo snel mogelijk is onze fractie akkoord gegaan met dit onderzoekscompromis. Echter blijven wij het fundamenteel en princi pieel oneens met het standpunt en de handels wijze van de coalitie (SCP, CDA en PvdA) op dit punt. Dat een gemeenteraad op dit punt haar taak verzaakt is beschamend. Fractie VCB Peter Feller Marieke van den Heuvel Fractiegcwijs In deze bijdrage een ''*||l' tweetal onderwerpen: nadere uitwerking Streekplan Zuid-Holland Zuid en de eilandelijke samenwerking van de gemeenten. Waar komen er huizen en bedrijven? Welk gedeelte van Zuid-Holland moet absoluut groen blijven? Welke plekken in Zuid-Holland zijn geschikt om water op te slaan? De provin cie bepaalt in hoofdlijnen waar wat mag komen. Dat doet zij op basis van streekplan nen die gemaakt worden. Een streekplan wordt gemaakt voor een periode van 10 jaar. In een streekplan staat concreet waar er wel of niet gebouwd mag worden en waar er natuur of recreatie moet komen of blijven. De gemeenten hebben vaak plannen met hun grondgebied. Zij maken of wijzigen plannen met een bestemmingsplan. Een gemeentelijk bestem mingsplan moet passen in het provinciale streekplan. De provincie toetst de bestem mingsplannen. Dat wil zeggen dat een gemeente geen toestemming krijgt voor de bouw van huizen als de provincie dat specifie ke gebied als natuurgebied heeft aangewezen in het streekplan. In de gemeenteraadsvergadering van donder dag 29 januari is de uitwerking van de toeristi sche recreatieve ontwikkeling Overflakkee 2003 m.b.t. het streekplan Zuid-Holland Zuid aan de orde geweest. Reeds eerder presenteerde de provincie dit streekplan aan de gemeenten en overige belangstellenden. Het nu geldende streekplan is in 1999 door de Provinciale Staten vastgesteld. In dat plan wordt gesteld dat er een samenhangende toeristisehe-reereatieve visie op Overflakkee ontbreekt en daarom was er dan ook een uitwerkingsplicht in het streek plan opgenomen. De Kop van Goeree heeft wat dat betreft een voorsprong met de gebieds gerichte aanpak. Daarom wordt de Kop van Goeree buiten dit plan gelaten en gaat het vooral om het gebied vanaf Stellendam naar Ooitgensplaat. Om toekomstige ontwikkelin gen mogelijk te maken, dient het streekplan daarin te voorzien. Niet dat alles moet worden uitgevoerd waarvoor het streekplan ruimte geeft, want dan zijn het de gemeenten die aan zet zijn en uiteindelijk beslissen wat er in toe gewezen gebieden ontwikkeld kan worden. De SGP-fractie van Coedereede is van mening dat er geen versnippering in de hals van het eiland moet voorkomen. Reeds eerder heeft de SGP dit aangegeven met het bespreken van het Landschapsontwikkelingsplan. Het open agra risch landschap tussen de N 215 en de Plaat weg (oude N 215) moet behouden blijven. Het open landschappelijk karakter geeft juist de rust en de ruimte langs deze verbindingswegen tussen de dorpskernen. De provincie stelt voor om juist dit gebied te gaan benutten voor mogelijkheden voor recreatie. Een veel betere locatie is het gebied aan de zuidkant van de N 215. Dan wordt het gebied niet versnipperd en hoeft het toekomstige recreatieverkeer niet door de dorpskern van Stellendam. Daarnaast is gewezen op het geringe contingent voor woningen, terwijl er wel vakantiebungalows gebouwd zouden kunnen worden. Dit is niet aan u als burger uit te leggen. De SCP vindt het niet juist om een recreatiegebied te ontwikke len vast tegen de dorpskern. Hiermee sluit je dan alle mogelijkheden van uitbreiden voor de toekomst uit. Ook heeft de SGP gewezen op de binnenhaven (visserijhaven) van Stellen dam. Deze staat nu in het streekplan ingete kend als toekomstige jachthaven. Juist in 1971, bij de aanleg van deze haven, is toegezegd dat deze haven bedoelt is voor de visserij. Ook is gewezen op het ingetekende natuurontwikke lingsgebied naast het Volgerland in Ouddorp. De SGP vroeg zich of het overgebleven open landschap en de streekeigen landbouw (bloem- zaadteelt) totaal moet verdwijnen? Op aandrin gen van de gemeenteraad zijn deze opmerkin gen verwerkt in een reactie naar de provincie. Het is een tendens dat de landelijke overheid steeds meer taken ter uitvoering geeft aan de lagere overheden. Ook onze gemeente krijgt steeds meer taken uit te voeren, waar niet altijd voldoende gelden voor worden gegeven. Door deze decentralisering wordt het voor kleinere gemeente steeds moeilijker om alle taken ade quaat uit te voeren. Voormalig minister Peper was van mening dat gemeenten een omvang van 25.000 inwoners zouden moeten hebben. Begin 2000 verscheen er een notitie van de provincie met de veelzeggende titel: 'Waar ligt de grens?' In 2001 lieten de gemeenten op het eiland dit verder onderzoeken. De uitkomst werd veivat in een boekwerkje wat bekend werd onder de naam: IVA-rapport. Duidelijk bleek dat de gemeente op het eiland een nau were vorm van samenwerking moesten gaan opzetten, om aan een eventuele herindeling in de nabije toekomst te ontkomen. De term niet- vrijblijvende samenwerking werd dan ook veel gehoord. Ondertussen hebben in 2002-2003 de secretarissen van de gemeentebesturen een rapport geschreven met de titel: 'Eén geeft meer dan velen'. Hierin werden een aantal modellen beschreven. Het ge'i'ntegreerde model en het gescheiden model. De laatste ging min der ver dan de eerste. Het gescheiden model geeft aan dat de beleidsvaststelling en de con trole door de gemeenteraden geschiedt. De beleidsvoorbereiding en de uitvoering wordt dan centraal geregeld. Intussen hadden de eilandelijke fracties van de SGP en CU ook een rapport samengesteld, waarin de voorkeur werd uitgesproken voor een gescheiden model. Het is in 2003 lang stil geweest rondom dit onder werp. Het voorstel was inmiddels bij de provin cie aangeland. Op 15 januari j.l. kwam de Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland dhr. J. Fransen hoogst persoonlijk naar Coedereede voor een werkbezoek. Wat betreft de samenwerking was hij duidelijk. Die moest deze zittingsperio de van de Provinciale Staten duidelijk zijn anders zou de provincie zelf actie onderne men. In de commissie Publiekszaken van don derdag 5 februari kwam dan ook eindelijk de verwachtte regeling aan de orde. De SGP-frac tie kon zich dan ook in grote lijnen vinden met de voorgestelde regeling en herkende hierin de eerder opgestelde nota. Het is de bedoeling dat er een start wordt gemaakt op diverse terrei nen: openbare orde en veiligheid, ruimtelijke ordening, sociale zaken en recreatie en toeris me om er maar een paar te noemen. Wel vroeg de SGP-fractie zich waarom het Binnenhof niet direct onder deze regeling werd gebracht. Als alle vier de raden en de provincie hun goedkeu ring hebben gegeven aan deze samenwerkings vorm, zal deze spoedig in werking treden. Het algemeen bestuur van de samenwerking zal worden gevormd door de colleges. In het dage lijks bestuur zullen alle gemeente vertegen woordigd zijn. De positie van de gemeentera den in de regeling is wat ons betreft nog niet echt duidelijk. Om draagkracht te creëren onder de verschillende gemeenteraden, zal hiervoor toch zeker ook een constructie moe ten worden bedacht, want anders komt een eilandelijk beleid nog niet echt goed van de grond. Duidelijk moet zijn dat de SCP van mening is dat er een goede vorm van samen werking komt, maar dat ook de autonomie van de gemeente Coedereede voldoende tot zijn recht moet komen. Wilt u meer weten over onze standpunten meldt u zich dan snel aan voor onze digitale nieuwsbrief, In deze nieuwsbrief staat diverse informatie over het reilen en zeilen in de gemeentepolitiek. Wilt u ook regelmatig op de hoogte worden gehouden, dan kunt u zich nu gratis abonneren via: vyww.sgp-goedereede,nl/nieuwsbrief. Namens de Fractie v.d. SCP: B.L. Noorthoek (fractievoorzitter) Website: www.sgp-goedereede.nl e-mail: fractie@sgp-goedereede.nl Het is alweer even geleden dat wij langs deze weg met u gecommuniceerd hebben. We hebben een woelige tijd achter de rug in de raad en hopen dat er de komende tijd eens spijkers met koppen geslagen kunnen worden. Er hebben de vorige twee weken in de verschil lende dorpskernen bewonersavonden plaats gevonden. Er was heel veel belangstelling voor. De avonden hadden het thema "Veiligheid" meegekregen. Van te voren had men vragen aan de orde gesteld waarover in breder verband op deze avonden gesproken kon worden, van het je veilig voelen in je woonomgeving tot echte onveilige situaties in b.v, het verkeer.Wij als fractie hebben deze avonden ervaren als zeer nuttig en hopen met u dat de kleine ongemak ken die daar aangekaart zijn zo vlug mogelijk verholpen zullen worden en de meer ingewik kelde zaken die aan de orde geweest zijn met overleg ter hand genomen worden. Voor de volgende week te weten 18 februari 2004 staat een dergelijke informatieavond op stapel ten behoeve van het Verkeers Circulatie Plan Ouddorp Daar komt o.a aan de orde de doorsteek naar het parkeerterrein aan de Dorpstienden. We hopen dat deze avond ook goed bezocht zal worden zodat eenieder kennis kan nemen van de plannen van de gemeente en als het nodig is mee kan denken over de beste oplossingen. Wij als WD hopen dat ook de voortgang wat betreft het bouwen van woningen voor oude ren nu eens van de grond kan komen we spre ken er al zolang over en er gebeurd verder maar heel weinig, om maar te zwijgen over wonin gen voor onze jonge mensen,ook daar zal hard over nagedacht moeten worden. Nog over een ding willen wij deze keer met u van gedachte wisselen en dat is de samenwer king tussen de 4 gemeenten op dit eiland. Recentelijk hebben wij bezoek gehad van de Commissaris van de Koningin dhr. j Franssen. In een onderhoud met de gemeenteraad heeft deze ons zeer duidelijk gemaakt dat samenwer king hier op het eiland een must is wil men het spookbeeld van een eilandelijke herindeling buiten de deur houden. De vier colleges van het eiland hebben hiertoe een aanzet gegeven in welke vorm en met wel ke items men verder wil. Op een aantal gebieden zoals milieu en sociale zaken wordt er al op een intensieve manier samengewerkt echter dit zal niet voldoende zijn. In commissie verband en de raad hebben wij het college aangegeven hoe hiermede verder te gaan en hebben met klem verzocht hieraan een tijdspad te verbinden teneinde als raad later niet achteraf geconfronteerd te worden met te laat genomen acties. Wij blijven deze ontwikkeling op de voet vol gen daar ook de WD van mening is dat de gemeente Coedereede zo lang als mogelijk een zelfstandige gemeente moet blijven. Op dit moment wordt er driftig gezocht naar een geschikte kandidaat om het aangekondigde onderzoek te gaan uitvoeren naar de totstand koming van de vermogensverklaringen van de UFA. Het spreekt voor zich dat dit zo zuiver en zo zwaar mogelijk onderzocht dient te worden ten einde de juiste feiten boven water te krij gen. In plaats van het College heeft de Raad nu het initiatief naar zich toe getrokken waarbij alle fractievoorzitters betrokken zijn. Zodra hier verdere ontwikkelingen zijn zult u van ons vernemen. De fractie van de 'WD H. v.d. Meer Tel. 689922 E. P. Mastenbroek Tel. 681800 De afgelopen weken zijn in Coedereede, Stellendam en Ouddorp speciale avonden georganiseerd, waarop de inwoners hun zegje moch ten doen over de veiligheid in hun leefomgeving. Van tevoren is via een huis-aan-huisbericht geïnventariseerd welke problemen en knelpunten er op dit gebied spe len. Vijf punten zijn daaruit tenslotte als de meest genoemde gedestilleerd: onveilige ver keerssituaties; (uitgaans)overlast van groepen jongeren; gebrekkige verlichting van paden en straten; scooter- en brommeroveriast en te weinig toezicht door de politie. Aan de uitno diging werd massaal gehoor gegeven: de drie avonden zijn uitermate druk bezocht. Menig een maakte van de gelegenheid gebruik om onveilige situaties of andere knelpunten onder de aandacht van de gemeente te brengen. Een kleine greep uit de opmerkingen: In alle kernen blijkt de snelheid waarmee er door de drie kernen en omgeving wordt gereden een doorn in het oog, evenals onoverzichtelijke kruispunten en verkeerd geparkeerde auto's. Ook de veriichting van diverse fietspaden en achterwegen kan veel beter. Wat betreft het politietoezicht, en vooral het toezicht op hang jongeren, dat is duidelijk voor verbetering vat baar, zo was te horen. Eensluidend was de kri tiek over de slechte bereikbaarheid van de poli tie en het gebrek aan reactie na een melding. Opvallend was dat brommeroveriast vooral in Coedereede als een groot probleem wordt erva ren. In Ouddorp wordt met name het brom- meriawaai in de vroege uurtjes van Koningin nedag niet overal in dank afgenomen. In Oud dorp werd wel weer genoemd dat er zowel in de zomer als in de winter overiast wordt ondeni'onden door groepjes uitgaande jeugd. Wij als Partij van de Arbeid juichen dit initia tief van de gemeente om in contact te treden met onze burgers bijzonder toe. Immers, com municatie dient een tweerichtingsverkeer te zijn. Luisteren naar wat er leeft onder de men sen is in dit verband zeker zo belangrijk als informatie verschaffen over lopende zaken. Natuuriijk is het goed wanneer de gemeente via de website of een speciale huis-aan-huis brochure de burgers informeert over de begro ting, of de gang van zaken op Monumenten dag, Maar naar onze mening dient er bij het nemen van besluiten die iedere inwoner van deze gemeente raakt, ook regelmatig inspraak mogelijk te zijn. Dat deze inloopavonden in alle drie de kernen op een dergelijke grote schaal zijn georgani seerd doet ons plezier. Wij zullen als PvdA- raadsleden de vinger beslist aan de pols hou den en er op toezien dat er ook daadwerkelijk een vert/olg op de genoemde zaken komt, temeer daar soms de oplossing van een pro bleem nauwelijks veel kosten met zich mee brengt. Ook verwachten wij te zijner tijd een evaluatie van deze bijeenkomsten waarin dui delijk wordt wat er met de klachten en wensen van de burgers is gedaan, In dit verband is het misschien nuttig om ook nog even te wijzen op de komende informatie bijeenkomst waarop de inwoners van Ouddorp kennis kunnen maken met het Verkeerscircula tieplan, Deze bijeenkomst vindt plaats op 18 februari om 20.00 uur in MFC Dorpstienden. Tijdens het bezoek van de heer J. Franssen, commissaris van de Koningin, kwam het dui delijk ter sprake: de eilandelijke gemeenten zul len intensiever moeten gaan samenwerken, wil het uiteindelijk niet uitdraaien op een gemeen telijke herindeling tot één grote gemeente. De eerste stappen zijn inmiddels al gezet: binnen kort wordt door de vier gemeentes een over eenkomst getekend waarbij het ISGO als over koepelend bestuursorgaan wordt aangewezen. Het algemeen bestuur wordt gevormd door de colleges van burgemeesters en wethouders van de vier gemeentes. Op een vijftal terreinen zal nauw samengewerkt gaan worden: Milieu, Ruimtelijke Ordening en volkshuisvesting. Openbare orde en veiligheid. Sociale zaken en Welzijn, Economische Ontwikkelingen, De PvdA Coedereede vraagt zich af, of er nu ook niet een soort eilandbrede raad zou moe ten komen om de diverse beleidsterreinen gezamenlijk vast te stellen. In deze raad zou dan een afvaardiging van de vier gemeentera den moeten zitten. Wat betreft eilandelijke samenwerking heeft de PvdA al een stapje voor op sommige andere politieke partijen: ieder kwartaal komen de vier partijafdelingen bijeen om diverse lopende zaken te bespreken, erva ringen uit te wisselen en zo veel mogelijk met elkaar op dezelfde lijn te komen. Inmiddels zijn er enige ontwikkelingen te mel den rond het onderzoek dat zal worden inge steld naar het tot stand komen van de vermo gensverklaring. Woensdag 11 februari j.l. heeft een bijeenkomst van de fractievoorzitters plaatsgevonden waarin kennis is gemaakt met een mogelijke kandidaat die dit onderzoek kan uitvoeren. In grote lijnen is nu ook vastgesteld welke opdracht aan de onderzoeker wordt gegeven en welke personen er gehoord gaan worden. Het is de bedoeling dat dit onderzoek zo snel mogelijk van start gaat. Wij houden u op de hoogte. Fractie van de PvdA Coedereede: Tonny Tigchelaar tel.(0187)687090 email: tonny.tigchelaar@gofree.nl Dorien Kickert - tel. (0187- 68 11 50) email: dorien-kickert@planet.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 10