Eilandelijke hervormde ambtsdragers leggen verklaring af Overleg met jongeren Hengelaarsvereniging 'Steiiendam' gaat door! Drukwerk nodig? Buii;emee$ter even 'schoolmeester' EiiAtiDGryriiËui^ Good Luck en DSO in evenwicht Uitslagen Damclub Denk en Zet 'Met hart en ziel krachten geven aan bewaren Vaderlandse kerk' Op woensdag 28 januari kwam de hervormde classis Brielle bijeen in Hellevoetsluis. Uit Iret verloop van de kerkelijlce vergadering werd wei duidelijk dat het een bijeen komst was waarin grote pijn werd ervaren, pijn over de ontstane situ atie in de Ned. Herv. kerk, als gevolg van de besluitvorming op 12 december jl, om te komen tot het vormen van de nieuwe Protestant se Kerk in Nederland (PKN). Een besluit dat met vreugde is begroet en met smart ontvangen. Door de jaren heen heeft zich de classis Brielle hierover laten horen. Met name hebben steeds de afgevaar digden vanuit de hervormde gemeenten van Goeree-Overflak- kee, die de meerderheid vormden, zich afwijzend uitgelaten over het verenigingsbesluit. Vanaf de eilan den is ter Synode ook wel uitge sproken dat men voor de gevolgen vreesde "wanneer de So W-kerk op basis van een ondeugdelijke kerk orde een feit zou worden". Men toonde bang te zijn dat kerkenra- den en gemeenten zouden achter blijven en niet de nieuwe kerk zou den binnengaan. Over dit laatste werd ook tijdens de laatstgehou den classisvergadering weer mede deling gedaan. Verklaring Verklaring afgevaardigden classicale vergadering die Hervormd willen blijven en daarom niet mee kunnen in de PKN Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Zeeuwse competitie 2e klas Oostkapelle - Denk en Zet 3 - 5 Eerste openbare vergadering Dorpsraad Herkingen: iÊSÊiiiMiii '111011811$. miÊmi Op dinsdag 17 februari 2004 zal de eerste openbare verga dering van de Dorpsraad Herkingen worden gehouden In Verenigingsgebouw Ons Huis te Herkingen. De vergade ring begint om 19.30 uur. Alle Inwoners en vooral de jon geren uit Herkingen worden van harte uitgenodigd om bij deze vergadering aanwezig te zijn. De bijeenkomst zal vooral in het teken staan van jongeren. Met hen wil de dorpsraad van gedachten wisselen over o.a. het JOP, acti viteiten en eventueel een ruimte voor jongeren. Ook de oud- en nieuwviering 2003/2004 In Herkingen zal onder werp van gesprek zijn. PAGINA 4 DINSDAG 10 raBRUARI 2004 Overeenkomstig de agenda die was uitge reikt, werd ter vergadering gesproken over de werkwijze van de classis in de Protestant se Kerk in Nederland. Voor 18 februari werd een extra classicale vergadering aangekon digd om de classis in een nieuwe hoedanig heid in de steigers te zetten voor de PKN, die 1 mei een feit is. Ook hierin kwam de pijn die ervaren wordt openbaar. Niet iedereen kan meegaan naar de nieuwe kerk, waarvan ouderlingen, ouderlingen-kerkvoogd, diake nen en predikanten de vergadering op de hoogte brachten door middel van een verkla ring die hiertoe was opgesteld door de her vormde predikant van Goedereede, in samenspraak met de hervormde predikant van Stellendam. Deze verklaring was ondertekend door: - zes hervormde predikanten, te weten ds. J.W. van Estrik te Goedereede, ds. W.L. Smelt te Stellendam, ds. A. van Wijk te Herkingen, ds. J.C. den Toom te Som- melsdijk, ds. C. Gielen te Middelhamis en ds. J. Koppelaar te Abbenbroek; - zeventig kerkenraadsleden, te weten 34 ouderlingen afkomstig uit de gemeenten Ouddorp, Goedereede, Stellendam, Melissant, Sommelsdijk, Middelhamis, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat, Abben broek - tien ouderlingen-kerkvoogd afkomstig uit Goedereede, Stellendam, Sommelsdijk, Middelhamis, Abbenbroek; - zesentwintig diakenen afkomstig uit Oud dorp, Goedereede, Stellendam, Melis sant, Herkingen, Middelhamis, Nieuwe Tonge en Abbenbroek. Van de zijde van de bezwaarden werd ervoor gepleit om mét hen achter te blijven en de PKN nïet binnen te gaan. De verklaring zoals die op de classicale vergadering is gegeven werd voorgelezen door ds. C. Gie len, hervormd predikant te Middelhamis, en luidt in zijn geheel als volgt: "Het is ons als gewetensbezwaard deel uit de classis Brielle, dat Hervormd wil blijven en daarom de Protestantse Kerk in Nederland niet in kan gaan, een behoefte en noodzaak op deze vergadering van de classis Brielle een schriftelijke en mondelinge verklaring af te leggen. Meer dan eens hebben wij, participerend in de meerderheid van onze classis, de zorg uitgesproken over de koers die onze Hervormde Synode ging in het Satóen op Weg proces. Als classis lieten wij keer op keer onze stem horen vanuit het grondvlak van de kerk en brachten wij onze zorgen onder woorden. We zijn niet moe geworden onze bezwa ren te uiten en hebben, komend vanuit en opkomend voor onze gemeenten, dat in en aan de meerdere vergaderingen laten blijken. Tegenover de fusie van drie kerken hebben wij een krachtig en duidelijk 'neen' laten horen en gezegd dat federatie een uiterste grens was. De conceptkerkorde lazen we kritisch en daarvan zeiden we dat het een onaanvaardbaar concept was. Met verdriet hebben we geconstateerd dat aan de onoverkomelijke bezwaren niet tegemoetgekomen werd. Na aanvaarding van de kerkorde voor de Protestantse Keft in Nederiand tekenden we opnieuw bezwaar aan, hiitegeiï de jiiW^p kerkorde. Met name formuleerden wij ons onoverkomelijke bezwaar tegeil de pfcraiiteitvahjtjé nieuwe kerk Svaaryan, zoals uit een later citaat blijkt, de Synode bij de beslultvëriiiilg voluit kennis heeft gedragen. Daaruit blijkt dat de Synode tot onze <V'f'np<\rr-\fsSi&(é'éëa^ht&ik niet heeft •Wilten'Voorkomen. Hét aanvaarden op 12 december 2003 Van h^ nieerderheid van de Generale Synode feèsc- 'cerk tnt ^'''nd gebracht en opgericht is. Élev -vormde Kerk van■haar.'.eiccli: iiciop herhalen wij alsgesyetepsf ;n, in gemeenschap mefaïl(l|rfe:an-r .i{iat.cjiuii in tweede lezing door een ij als een daad waarmee een nieuwe 'e-'ieidsbesluit probeert de Generale ;erde grondslag af te tillen. Ten iuj;evaardigden uit kerkenraden en i en vele gemeenteleden in onze clas- ie en hartgrondige zïnsiiëde; "om <Joüs wil en om des gewetens wil kunnen jndse Hetvormde K£i^'iÉe(::prij^S^;^en voor de nieuwe gefuseerde kerk.' uaarniee ice,^m^^onéïAiMzka^ Kerk als kerk met een exclu sief gereformeerde grondslag, tioe (jnpOÖtf <M)k door een uittocht naar de nieuwe Prote- l'T':'.-':-'i-n-' '-'■-tzuüeü^j?^rtat|n?>;3^^^^^^^^ ar WQOriipnvaaïiet^podCT van de Synode waarin dit /an-4e|i^||^i^g aan de bezwaarden naar aaiileiding iendOöt||!:€piji*(iussieStelwagen schreef zij ov ^^ftndïeiÖlilSnvoldOende bleek, het volgende: "Zij aretiiênéer andere tegen sommige uitspraken in rgse Confessie eenkérkwaarinplaatsisvoor hét lutherse belij- iieningdatdekerkexclusiefgereformeerdbehoorttezijn-ZiJzijn waarin de Heilige Schrift gezag heeft, geen plaats kan zijn L Pltiraliteitinleer en leven kan naar him niening voor God "-um. Zij spreken uii dat het voor hen in geweten onmogelijk is mee te gaan inde 'c kerk.' Het moderamen stelde dus al in de eerste helft van het jaar onzes Heéreh ;i dat het op basis van de voorliggende kerkorde en Handreiking onmogelijk \yas aan in de verenigde kerk. ;orden van het moderamen nemen wij aimo 2004 over en als afgevaardigden ver- V ij dat het voor ons inderdaad in geweten oninogelijk is méé te gaan in de veiéiiig^ de kerk. Wij wensen niet mee te gaan en geen plaats in te nemen in de plurale Protestant se Kerk in Nederland en derhalve blijven wij Hervormd onder de Hervonnde Kericorde 1951. Naar onze stellige overtuiging impliceren de woorden 'meegaan in' uit de begelei dende brief van het moderamen van de Heryonnde Synode het 'heengaan uit'Wij herha len met nadruk dat het ons onmogelijk is uit de Hervormde Kerk te gaan, dat zou voor ons een metterdaad breken met de Reformatie betekenen en een schuldig verloochenen van de Vaderlandse Kerk als het werk van de Heilige Geest. Daar ligt onze diepe nood en pijh; ï;Wij wensen in die zin ons uit te spreken en ons ten overstaan van een ieder te verant- jj woorden over ons onoverkomelijke bezwaar tegen de nieuwe kerk. Wij roepen daarom igiSere afgevaardigde op en smeken de weg van het meegaan in de nieuwe verenigde kerk l^iet te kiezen en te gaan, maar achter te blijven in de Hervormde Kerk, én met hart en ziel Idi krachten te geven aan het bewaren vari de Vaderlandse Kerk, die in haar eeuweiilange geschiedenis in haar wortels exclusief gereformeerd is. Waimeer de nieuwe kerk per 1 mei inderdaad een feit wordt en u besluit wél mee te gaali in de verenigde kerk, dan maken ondergetekenden bekend dat zij na l mei de cIas?iG|s}|S vergadering van de Protestantse Kerk in Nederiand niet zullen bezoeken. Met onze ondiSii: tekening verklaren wij Hervormd te blijven, hetgeen betekent dat voor ons hervormd kêfé keiijk leven de Kerkorde 1951 van kracht blijft. Als de nieuwe kerk een feit wordt, ztijléjil wij als afgevaardigden die niet mee kunnen naar de nieuwe kerk, in afhankelijfclieid van de Herder der schapen naar ons vermogen doen wat onze handen vinden om te doen als hét gaat om alle hervormden en hervormde gemeenten in onze classis die met ons als gewe tensbezwaarden achterblijven en Hervormd blijven. Wij zeggen met grote nadruk geeii enkele actieve medewerking te kurmen geven aan het oprichten van de nieuwe kerki het geen betekent dat wij bij een volgende vergadering die daarvoor staat aitgeschréveniiiet aanwezig zullen kunnen en willen zijn. Wij hechten eraan, hangende die extra classicale vergadering, rekenschap te geven van onze kentiisgeving niet present te zullen zijn: met onze tegenwoordigheid zouden wij meewerken aan het behalen van het vereiste quoruin, waardoor wettige besluiten aangaande het formeren van de nieuwe kerk genomen zoijden kunnen worden. Als het vereiste quorum hiertoe zou worden gehaald, dan dient dit naaf onze overtuiging zonder ons te geschieden. Wij verklaren nog slechts deel té nemen aaii een reguliere Hervormde classicale vergadering. Voor alle uitgeschreven bijeenkOnjsten die de overgang naar de nieuwe kerk ten doel hebben, houden wij ons oni vOoJnöeinde reden verontschuldigd. Wanneer de PKN inderdaad per 1 mei een feit wordt, eh er geen reguliere hervormde classicale vergadering op basis van de hervormde kerkorde 1951 meer wordt gehouden, zuUen wij ons na genoemde datum gehouden weten te zoeken naar het herstel van en het voortzetten van het hervormd kerkelijk leven, en dat in de ruirnste zin des woords. Indien u heengaat naar de nieuwe kerk, hetgeen wij zeer betreuren, neinen wij hedenavond afscheid met een groet in de Koning der Kerk. In gehoorzaamheid aan Hem kunnen wij niet anders dan achterblijven en Hervormd blijven. Wij ondertekenen als afgevaardigden naar onze Hervonnde classis met degenen die in onze classis in het ambt staan en ook Hervormd blijven." Eind 2003 is het rondom het voortbestaan van Hengelaarsvereniging 'Stellendam' allemaal wat onduidelijk geweest. Begin oktober 2003 kregen alle leden van Henge laarsvereniging 'Stellendam' ontvingen een uitnodiging voor de algemene ledenvergade ring. Op zich natuurlijk niets bijzonders, ware het echter niet dat in de voomoemde uitnodiging op uiterst directe wijze duidelijk werd gemaakt dat het zittende bestuur er om privé reden mee wil stoppen. Bij de leden zal dit niet echt als een verrassing zijn overge komen. Afgelopen jaren had het zittende bestuur de wens om te stoppen immers al meerdere malen richting leden geventileerd. Daar het helaas bijna onmogelijk leek om onder de leden nieuwe bestuurders te vin den, bleef het bestaande bestuur noodge dwongen zitten. Eind 2003 werd het echter wat harder gespeeld. De boodschap werd dat, als onder de leden geen nieuwe bestuur ders op zouden staan, het voorbestaan van Hengelaarsvereniging 'Stellendam' serieus in gevaar zou komen - de dreiging van opheffing van de bijna 40 jaar oude vereni ging werd een feit. Gelukkig is het daar niet van gekomen. Op verzoek van het nog zit tende bestuur stelde begin november oud- secretaris Mario Nagtegaal zich kandidaat voor de functie van secretaris. Vervolgens werd conform de planning op 21 november 2003 een Algemene Ledenvergadering belegd. Gedurende deze bijeenkomst stelden geheel onverwachts nóg diverse leden zich beschikbaar voor een bestuursfunctie. De formatie van een nieuw bestuur leek rond en de dreiging van opheffing van de vereniging leek bezweerd te zijn. Maar het liep toch anders dan verwacht. Want enkele dagen later trokken diverse - inmiddels gekozen bestuursleden - zich om uiteenlopende reden terug. Er werd direct besloten om wederom alle leden een brief te sturen, waar in nogmaals vermeld werd dat het voortbe staan van Hengelaarsvereniging 'Stellen dam' door de nu ontstane situatie helaas wederom in gevaar was. In de brief werden de leden opgeroepen na te denken over de ontstane situatie en zich aan te melden voor een bestuursfunctie. Langzaam kwam een aantal aanmeldingen binnen. Het zoeken van een penningmeester bleef echter tot het laat ste moment een probleem. Maar ten slotte melde Jan van der Willik zich en stelde zich beschikbaar voor de functie van penning meester. Daarmee was een groot probleem opgelost en was het eind december een feit dat Hengelaarsvereniging 'Stellendam' een nieuw bestuur had van 7 personen, overeen komstig de doelstelling van de bestuurders die nog overgebleven waren en tevens con form de statuten. De huidige bestuurssamenstelling van Hen gelaarsvereniging 'Stellendam' luidt: Joop van der Kraan (voorzitter), Mario Nagtegaal (secretaris). Jan van der Willik (penning meester), John Meijer, Dennis van Den Berg, Willem Ras en Rogier Keijmel (alge meen bestuurders). De tijden dat het bestuur uit 5, dan weer 4, etc. bestuurders bestond, is thans voorbij. Inmiddels draait het nieuwe bestuur op volle toeren, alle zaken zijn overgedragen, diverse andere zaken worden weer opgepakt en het belangrijkste: het gevaar van opheffing is definitief voorbij. Zoals de kop van dit bericht reeds vermeldt, gaat Hengelaarsver eniging Stellendam dus gewoon door. Het had ook niet anders mogen verlopen. De ver eniging bestaat dit jaar 40 jaar en heeft dus inmiddels wel bewezen dat ze de tand des tijds doorstaat. Overigens zal dit jaar het 40 jarig jubileum niet worden gevierd. Door een vergissing namelijk werd het 40 jarig jubileum reeds in 2002 gevierd.Voor een volgend jubileumfeest zullen de leden dus nog 5 jaar geduld moet hebben. Maar van wege het feit dat de vereniging doorgaat, dus blijft bestaan, kan voor Hengelaarsvereni ging 'Stellendam' het jaar 2004 niet meer kapot. Wie meer informatie wil hebben over de doelstelling en activiteiten van Hengelaars vereniging 'Stellendam' kan altijd contact opnemen met het secretriaat. Het adres luidt Hengelaarsvereniging 'Stellendam', p/a M. Nagtegaal, Acacia 7, 3247DA, Dirks- land, tel.: 0187-603568, e-mail: mario.nag- tegaal@chello.nl. Tevens kunt u de website bezoeken: www.hvstellendam.nl. Bestuur Hengelaarsvereniging 'Stellendam SOMMELSDIJK Zaterdag 7 februari stonden de thuiswed strijden van Good Luck 1 en 2 tegen DSO 1 en 2 uit Klundert op het programma. Beide korfbalverenigingen komen elkaar de laatste jaren regelmatig tegen en in korfballand kan er gesproken worden over een heuse derby. Good Luck 2 trad aan tegen het nog onge slagen DSO 2 en won na veel strijd verras send met 11-10. Na het verlies van vorige week tegen TOGO moest Good Luck deze klap tegen DSO in de wedstrijd zien boven te komen. Good Luck begon zeer gemoti veerd aan de strijd, want het wilde niet nog maals de fout van vorige week begaan. In een zeer goed gevulde Staver met enthou siast publiek begon Good Luck zeer voort varend. Na een kwartier stonden de korfbal-, Iers uit Middelhamis met 5-1 voor. Daarna verslapte de concentratie in verdedigend opzicht behoorlijk. DSO profiteerde en kwam temg tot 7-5. Scheidsrechter Moer land leek de wedstrijd onder controle te heb ben, maar beging aan beide kanten wat fou ten. Met name de coach van DSO kwam hiertegen in opstand en de arbiter reageerde nogal fors met enkele uitspraken. Echter leken beide ploegen er geen noemenswaar dige hinder van te ondervinden. Good Luck was duidelijk de betere ploeg en ging met 9- 6 rusten. In de tweede helft had Good Luck wederom kansen om een gat van vier doelpunten te slaan. Dit lukte echter niet en DSO kwam sterk terag en parkeerde zich naast Good Luck. Vervolgens verliep het bij Good Luck weer wat voorspoediger. De aanvallen lie pen wat beter en er werd een voorsprong van 13-10 bereikt. De golfbeweging was nog niet klaar. Ook scheidsrechter Moerland had hier duidelijk een vinger in de pap. Verdedi gend schieten was aan DSO's zijde regelma tig toegestaan, waar het aan Good Luck's zijde werd afgeblazen. Mede hierdoor kwam DSO weer naast Good Luck. Op dat moment wees Moerland zeer onterecht naar de stip. Er had in zijn ogen een herhaalde overtre ding plaatsgevonden, terwijl in werkelijk heid de spelers elkaar niet hadden geraakt. Good Luck protesteerde en de arbiter leek hierop revanche te willen gaan nemen. DSO kwam dus goedkoop op voorsprong, maar kort daarop trok Good Luck de stand gelijk. In een zeer hectische slotfase leek het nog alle kanten op te kunnen gaan. Via een fraai afstandschot van Nico Overduin werd in de slotminuut de schijnbaar winnende treffer gemaakt. Good Luck wilde de wedstrijd uit spelen, maar scheidsrechter Moerland had zijn revanche nog niet gekregen en wilde zijn rol in deze strijd voorop zetten. Dit luk te hem dan ook vol ongenoegen van Good Luck en haar publiek. In de slotminuut floot hij een aanval van Good Luck onterecht af en liet klaarblijkelijk net zo lang doorspelen totdat DSO nog een schot kon lossen. Dit schot miste haar doel niet en vervolgens klonk direct het eindsignaal bij 15-15. DIRKSLAND - 's Morgens lekker je boterham op school opeten, intussen luisteren naar een mooi verhaal dat voorgelezen wordt, niet door de juf of de meester, maar door een papa of mama, of oma, of een echte boekenschrijfster, of Ja. da's nog eens leuk! En gezellig. In het kader van de nationale voorleesdag was het afgelopen donderdagmorgen op de c.b.s. 'Prins Maurits' te Dirksland inderdaad zo gezellig. In sommige klassen had de juf zelfs de lichten uitgedaan en kaarsjes aangestoken. Aan het voorlezen was niet een vast thema verbonden, maar toch waren hier en daar in de klas verhalen te beluisteren die te maken hadden met de geschiedenis van de eigen omgeving. Het voorleesontbijt vormt een onderdeel van het promoten van lezen dóór en voorlezen aan kinderen. En daaraan deden donderdag op de Dirkslandse school zelfs de burgemeester en de twee wethouders mee. Op de foto ziet u burgemeester Stoop, als een heuse onderwijzer vóórin klas 7b van juf Van de Bergh, met de kinderen om zich heen geschaard. Wederom verliest Good Luck een belangrijk punt. De ploeg van coach De Leeuw heeft echter wel gewerkt voor de punten en veel steun gehad aan het pubHek. Hopelijk gaat er volgende week in de belangrijke wedstrijd tegen ONDO in Middelburg ook veel Good Luck aanhang mee om de ploeg te steunen, zodat ze de wedstrijd winnend kunnen afsluiten. Doelpunten Good Luck: Liesbeth Los (3), Arjan Zondervan (3), Britt Abbas (2), Mar cel Kievit (2), Samantha de Vos (2), Marjon Soeteman (1), Nico Overduin (1) en Jan- Willem de Vos (1). P.V.Keulen - H.H.Verolme 2-0 G.Jobse - A.Doom0-2 A.W.Smit - C.Spee1-1 J.Poppe - W.I.Peeman 0-2 In het Zeeuwse Oostkapelle werd na een fikse reis de strijd aangebonden. Het was Spee, die aan het derde bord een degelijke partij speelde en als eerste een punt wist binnen te halen. Vervolgens zag Peeman aan bord vier na knap positiespel kans zijn tegenstander tot overgave te dwingen en Denk en Zet op voorsprong te zetten. Ver- olme, die aan bord één de zwaarste tegen stander had moest na ruim drie uur capi tuleren. De twee verenigingen stonden weer gelijk. Op Doom rustte nu de zware taak om de punten binnen te halen. Dat gelukte hem. Na een knappe combinatie wist hij de winst voor Flakkee binnen te halen. Door deze overwinning staat Denk en Zet nu op de tweede plaats. lÜStNsia» ÉÉÉÊmigmÊi Van links naar rechts: Adres Bazen, Matie Almekinders, Jan Kievit, Nettie Tidnstra {voorzitter, tevens raadslid WD), Daan van der Veer, Lenie Volaart en José van Eek. Het onlangs benoemd zevende lid van de dorpsraad: Gert Geeve, ontbreekt op deze foto. De dorpsraad is ingesteld om de gemeenteraad gevraagd en onge vraagd van advies te voorzien over de veiligheid en leefbaarheid van de kem Herkingen. Op de advertentie die door de gemeente in juni van dit jaar in de regionale pers werd geplaatst, hebben voldoende enthousiaste inwoners gereageerd om een breed georiënteerde dorps raad op te kunnen zetten. De (technische) voorzitter van de dorpsra den is een raadslid, die daarvoor door de raad is benoemd. Nadat in Dirksland en Melissant in januari al openbare vergaderin gen van de dorpsraden zijn gehouden, sluit de dorpsraad van Herkin gen de rij. De vergadering vindt plaats in de grote zaal van Ons Huis en begint om 19.30 uur. Belangstellenden en inwoners van de kem Herkingen zijn van harte welkom om deze vergadering op de publie ke tribune bij te wonen. Het belangrijkste punt op de agenda is het voeren van overleg met jongeren over diverse onderwerpen. Tijdens de vergadering kunnen jongeren, maar ook andere inwoners van Herkingen hun mening over o.a. het JOP, de oud- en nieuwviering en activiteiten voor jongeren kenbaar maken aan de leden van de dorpsraad. Om de vergadering op een goede manier te laten verlopen, kan hiervoor spreekrecht worden aangevraagd bij de secretaris van de dorpsraad (tevens griffier van de gemeenteraad) mevrouw S. Kiewiet-de Wit, telefonisch bereikbaar onder nummer 0187-608080 of per e-mail: s.kiewiet@dirksland.nl. Verzoeken om in te mogen spreken moeten uiteriijk 16 febmari om 9.00 uur binnen zijn. De leden van de dorpsraad hebben besloten dat het vragen van spreekrecht niet verplicht is. In principe is er voor alle aanwezigen voldoende gelegenheid om te spreken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4