Uit de oude doos... perfect Feest in het Kabouterhuis! Schotejil-jeugd De wegenwacht op school Vakantiebeurs Vissersschepen op drift SVR-kampeerboeren EIIArfflBn-l1IEUW5 goed op dreef tijdens Speedowedstrijd 1 Bob 3oKcinnes T)\nge-ynan ANDRIES CORNELIS KRIJN VAN DER KLOOSTER LEENT JE VAN HOFTEN weduwe van Leendert Bakker LEENTJE BAKKER-VAN HOFTEN ANDRIES C. K. VAN DER KLOOSTER in de ouderdom van 94 jaar. U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben? Gebr. de Waal Drukkerij Op de peuterspeelzaal *Het Kabouterhuis' in Oude-Tonge was het de afgelopen week een beetje feest! Boekenfeest! Cursus Geestelijke Vorming PAGINA 3 DINSDAG 10 FEBRUARI 2004 FAMILIEBERICHTEN if- -^ algoede C\od keef+ ons zeec verblijd "iet de geboorte van Wij noemen l^em Bob Din van S+rien •Hanneke van 5+rien- van de Werken iSorwin >Anne!ize Suzanne 6 februari 2004 f- Wellestrijpsedijk 12 I 3249 LB Herkingen i (0187) 65 13 62 Blij/ blij/ mijn kartje is 20 blij/ wan+3e2MS is een Vriend van mij/ daarom is mijn jonge kar+je altijd blij. Blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze. zoon en broertje 'p XKomas jacooms ^an We noemen kem LKoKK\ClS -;:■ Hij is geboren op 7 februari 2004 ■3i en u'eegt 3625 gram. J_éon/ AAartine en y\nnika Snaauw ii Steigerdijk 11/ nr. 42 3257 LP Ooltgensplaat Tel. (0187) 63 05 40 mm-w=W'»rm'mmmm'M'MmHmmmmHiiimi^m^mif^>i^Hiü\ DANKBETUIGING Op 20 januari 2004 mochten wij ons 50-jarig huwelijksjubileum herdenken. De aanwezigheid van familie en vrienden bij die gelegenheid, de ontvangen attenties, alsmede de vele schriftelijke en telefonische reakties die ons bereikten, hebben ertoe bijgedragen dat deze dag tot een blijvende herinnering is geworden. Met Ko en Rita zijn wij u daar heel erg dankbaar voor. Bovenal gaat onze dank uit naar de Heere die ons reeds zolang voor elkaar spaarde en het ons gege ven heeft deze mijlpaal te mogen beleven. Met dank en hartelijke groeten. Jan Vlietland Gré Vlietland-Meijer I Pr. Constantijnstraat 5, 3241 TC Middelhamis Heden nam de Heere uit ons midden weg onze geliefde vader, groot-, overgroot- en bet-over grootvader in de ouderdom van 94 jaar. Dirksland: F. M. van der Klooster-Noteboom N. Lugtenburg-van der Klooster Nieuwe Tonge: N. van Zielst Dirksland: J. Koppelman-van der Klooster Genemuiden: G. van der Sluis-van der Klooster D. van der Sluis Dirksland: M. Vijfhuizen-van der Klooster J. Vijfhuizen Werkendam: A. C. K. Kieboom-van der Klooster L. Kieboom Dirksland: M. van der Klooster F. A. van der Klooster-van Heemst klein-, achterkleinkinderen en achter-achterkleinkind 6 februari 2004 Tuinstraat 25, 3244 AS Nieuwe Tonge Correspondentie-adres: M. van der Klooster, Gerbera 10, 3247 DR Dirksland Gelegenheid tot condoleren dinsdag 10 februari van 19.30 tot 20.30 uur in het Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. woensdag 11 februari om 13.15 uur in 'Elim'. Aansluitend zal de begra fenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. De leegte zonder jou is met geen pen te beschrijven. De leegte zonder jou zal ons altijd hij blijven. Maar veel fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar voor altijd in ons hart. Verdrietig, maar met veel mooie herinneringen hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve OPA VAN DER KLOOSTER Joke en Leo Manon Marieke en Kees Priscella, Leroy Dirksland, 6 februari 2004 Bedroefd, maar met vele mooie herinneringen geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze lieve moeder en oma 12 september 1914 6 februari 2004 Voorhout: M. A. D. Vroegh-Bakker M. H. Vroegh Marleen en Quirijn Gerwin Michiel Ouddorp: A. W. van Beek-Bakker J. van Beek Jacco en Irma Leendert Hans 6 febniari 2004 Zorgcentrum 'De Vüedberg' Correspondentie-adres: Spreeuwenstein 14, 3253 VM Ouddorp De begrafenis heeft vanmorgen plaatsgevonden op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Tot onze droefheid nam de Heere uit ons midden weg, onze geUefde en altijd met ons meelevende tante en oud-tante Dirksland: Sjaan van Wijk-Knöps Aren van Wijk Sommelsdijk: Arianne en Jan Dirksland: Teunis-Jan Nog vrij onverwacht werd door de Heere van onze zijde weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom Ouddorp: C. A. H. van der Klooster L. van der Klooster-Grinwis C. Koek-van der Klooster neven en nichten 6 februari 2004 Verdrietig, maar met mooie herinneringen, hebben wij afscheid moeten nemen van de heer VAN DER KLOOSTER Wij wensen de familie veel sterkte toe. Fam. A. Hoogstraate Fam. A. M. van Weenen 6 februari 2004 Van één van onze trouwe lezers (en adverteerders) - van buiten het eiland! - ontvingen we een kopie van een documentje van het Bureau Voed- selconunissaris voor Zuid-Holland, daterend uit 1944, inzake de toeken ning van extra hoefijzers, 7 stuks, die benodigd waren in verband met eva cuatie. De kopie van het documentje was niet duidelijk genoeg om nog hel der in de krant over te nemen, maar de tekst ervan én wat onze inzender erbij schreef, volgt hieronder. U haalt in het Eilanden Nieuws veel van voeger dagen boven water. We lezen dat met veel plezier, ook de familie. Is het mogelijk dat u dit oude nieuws in uw blad plaatst? We vonden nog iets uit de oude doos, van 1944. Het gaat hier over extra toewijzing van hoefijzers wegens de evacuatie van Numansdorp in februari 1944 naar Klaas waal. Zelf (19 jaar) heb ik toen heel veel reisjes met paard en wagen gemaakt om hooi, stro, voederbieten, werktuigen en meubelen naar de boerderij van mijn oom in Oude Tonge te vervoeren, waar we inwoonden. Veelal tijdens vriesweer. Van de dertien koeien hebben we in juni 1945 er slechts drie overgehouden, plus één paard dat in Giessen-Oudkerk bij een boer terecht was gekomen. Dit paard heb ik met de fiets terug wezen halen. De Duitsers hebben de rest afgenomen. Vóór de boer derij van mijn oom, is de heer P. van Noord, Hilstraat 16, op een nacht in de winter 1944/45 met paard en wagen in de sloot terecht gekomen. Met een gebroken been lag hij onder de wagen, geladen met munitie. We hebben hem toen om hulp horen roepen, maar we mochten van de Duitsers niet naar buiten. Pas de andere dag werd hij - nota bene op een boerenwa- gen - naar Hellevoetsluis gebracht. Dus géén ambulance! Ook de heren Van der Welle, Hilstraat 15 te Oude Tonge, en Van Zanten uit Middelhamis waren hier aan wezig. Vele jaren geleden hebben we ze nog gezien en gesproken. BUREAU VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND PL. BUREAUHOUDER: A.W. VISKIL - KLAASWAAL - TEL. 44 Klaaswaal, Datum Postmerkl INo. 13/549 IvdW/P. AAN GEADRESSEERDE IrETREFT: EXTRA-TOEWIJZING HOEFIJZERS. Naar aanleiding van Uw aanvraag voor extra-toewijzing hoefijzers n Iverband met extra vervoer wegens evacuatie, deelen wij U mede, dat voor U Ibeschikbaar worden gesteld: zeven Hoefijzers. Deze ijzers zullen door ons worden afgeleverd aan den door U opgege- Iven smid: R.P. Fenkert, Klaaswaal, zoodat U zich met genoemden smid n verbin- Iding kimt stellen. Verzoeken tot verhooging van deze extra-toewijzing kunnen niet in Ibehandeling worden genomen. De P.B.H.v. Distr. 26,1 A.W. V I S K I L| Joh. Kats, Burg. de Zeeuwstraat 153, 3281 AG Numansdorp Zondagmiddag, ongeveer half vijf, piepte de kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp de bemanning op van de Stellendamse red- dingboot Prinses Margriet. In de buitenha- ven van Stellendam was door de extreem hoge waterstand en de wind de kotter GO 14 los geraakt van de steiger waar ze aange meerd lag. Vanwege die hoge waterstand was het schip op de normale manier ook niet meer te bereiken. Samen met de schipper van de GO 14 werden drie opstappers door de reddingboot overgezet op het op drift zijnde schip en werd het opnieuw afgemeerd aan één van de steigers bij de visafslag. Ze waren net met die klus klaar toen de melding binnenkwam dat er ook in de binnenhaven een kotter op drift was geraakt. Vanwege de sterke wind was het niet mogelijk om door de schutsluis naar binnen te gaan. Bij een windkracht hoger dan 8 wordt er niet geschut. Drie opstappers zijn toen naar de binnenha ven gereden, waar bij de Willemtje, de red dingboot voor het Haringvliet, al twee leden van de bemaiuiing bezig water die redding- boot klaar te maken. Gelijkertijd kwam het verzoek van de schipper van de OD 5 of de Prinses Margriet kon assisteren bij het opnieuw vastmeren van zijn schip, omdat ook deze kotter op drift dreigde te geraken. De bemanning trok de overlevingspakken weer aan, ging via de ondergelopen steiger weer aan boord van de reddingboot en zorg de er eerst voor dat ook de OD 5 weer goed werd afgemeerd. Ondertussen was in de binnenhaven de Wil lemtje naar de daar op drift geraakt GO 40 gevaren, die inmiddels al aan de andere kant van de haven terecht was gekomen. Aange zien het de bemanning van de reddingboot niet gelukte dit schip weer op haar oorspron kelijke plek te brengen hebben zij de kotter vastgemaakt aan een ander schip. De eige naar heeft later de GO 40 zelf weer verhaald en op de oorspronkelijke plaats gebracht. Sommelsdijk (0187)47 10 20 In verband met de Nationale Voorleesdagen van 27 januari t/m 7 februari hebben de peuters 's mor gens een mini-ontbijt gekregen in de peuterspelzaal. Daarnaast is er door Elly Hartog, vrijwilligster van de bibliotheek in Oude-Tonge voorgelezen uit het boek 'Ik wil de maan' van Jonathan Emmet. Hierbij gebruikte Elly het Kamishibay-kastje om het verhaal te vertellen. Deze manier van voorlezen spreekt peuters en kleuters enorm aan. Hierna kwamen de ouders of oppas van de peuters en onder het genot van een kopje koffie kregen zij informatie over de bibliotheek. Al met al is het een hele gezelli ge week geworden op de peuterspeelzaal "Het Kabouterhuis"! In Ooltgensplaat en Achthuizen is door Netty Struyk het verhaal 'Ik wil de maan' voorgelezen en zij maakte ook gebruik van het Kamishibay- kastje. Ook hier genoten de peutertjes zichtbaar van het verhaal op deze manier gebracht. Onder het motto 'zoek je eigen kampeerboer en -boe rin uit' organiseert de Stichting Vrije Recreatie zater dag 14 februari een Vakantiebeurs in de Brabanthal- len in 's Hertogenbosch. Circa driehonderd kampeerboeren uit het hele land, maar ook uit België, Frankrijk, Spanje, Portugal, Noorwegen, Duitsland, Oostenrijk, Litouwen, Polen, Tsjechië en Hongarije maken op deze beurs reclame voor hun eigen camping en omgeving. Natuurlijk is er ook de centrale stand van de Stichting Vrije Recreatie, waar alle inlichtingen verkrijgbaar zijn over het kam peren bij de boer in het algemeen en over de SVR in het bijzonder. De SVR telt inmiddels circa 2000 plattelandscam- pings in binnen- en buitenland, waar ruim honderd veertigduizend donateurgezinnen (dus zeg raaar gerust bijna een half miljoen recreanten), hun vakan tie vieren. En elk jaar worden het er meer. De ervaring leert immers dat veel recreanten, die zo maar eens een kijkje komen nemen op zo'n SVR-beurs, al snel warm lopen voor deze vorm van recreatie, zich spontaan aanmelden als donateur en er zélfs meteen hun vakan tie boeken. Voor de kampeerboeren betekent dit een welkome aanvulling op hun alsmaar slinkend inko men; maar er moet natuurlijk wel ruimte voor zijn. De SVR heeft daarom de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij verzocht meer kampeermid delen op het boerenerf toe te staan. "Zeker in deze tijd van de verslechterende economie vinden wij het de plicht van de Overheid rekening te houden met de nog steeds groeiende behoefte aan vakantieruimte op het platteland; daarom dienen er dan ook snel de nodige maatregelen te worden getroffen", verzucht de SVR. Voorproefje De beurs is van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek geopend. Op vertoon van de donateurskaart is het parkeren en de toegang gratis, terwijl voor andere belangstellenden de entree slechts 3,- per persoon bedraagt. Als voorproefje van de spreekwoordelijk geworden boerengastvrijheid van de SVR-kampeer- boer maakt iedere bezoeker kans op een gratis vakan tie op een SVR-boerderij. Meer inlichtingen op www.svr.nl Zaterdag 7 februari hebben ca. 25 zwemmers van Z.C. de Schotejil deelgenomen aan de derde Speed owedstrijd van dit seizoen te Rozenburg. De deel nemers in de leeftijd tot 12 jaar zwommen ca. 30 persoonlijke records, een clubrecord en 20 ere plaatsen bijeen. Het clubrecord werd door Esmee Koedoot (jaargang 1992) gezwommen op de lOOm schoolslag in 1.26.54. Op deze Speedowedstrijd werden zoals gebruikelijk zowel instroomnummers voor debuterende wedstrijd- zwemmers als voorrondes voor de landelijke eindfina- les in juni gezwommen. In de landelijke voorrondes werd door een aantal Scho- tejillers bijzonder sterk gezwommen. In jaargang 1992 won Esmee Koedoot zowel de lOOm schoolslag (clubrecord 1.26.54) als de lOOm vlinderslag (1.22.86). In dezelfde jaargang bij de jongens was Mark Costeris eveneens de snelste op de lOOm vlinderslag (1.26.24). Danica Koedoot, uitkomend in jaargang 1993, won de lOOm vrij in 1.18.30 en behaalde verder nog tweemaal de tweede plaats op resp. de lOOm rugslag in 1.32.05 en op de 200m wisselslag in 3,18.48. Janiek de Boed (1994), eveneens voortondezwemster. eindigde op de derde plaats op haar allereerste lOOm rugslag ooit, in een tijd van 1.46.74 Op de instroomnummers zwommen de Schotejillers eveneens sterk. In jaargang 1992 zwom Elène van Zoest naar de snelste tijd op de 50m schoolslag in 50.28. De even oude Michele Vreugde werd op dit nummer 3e in 50.80. In de gecombineerde jaargang 1994/1995 werd Kimberley van de Heerik 2e op de 50m schoolslag in 59.22. Sanne Huijsmans (1995) werd later 2e op de 50m rugslag in 50.47. Dennis Groen (1994) won de 50m rugslag bij de jongens in 53.42 en werd 2e op de 50m schoolslag in 55.94. In de eveneens gecombineerde jaargang 1996/1997 wist Julia de Jong de 25m schoolslag te winnen in 24.81 en werd Mico Pavlovic 3e op dit nummer in 26.00. Bjom Vogelaar (1996) werd in zijn eerste officiële wedstrijd al meteen 3e op de 25m rugslag in 26.44. Op maandag 16 februari om 19.45 uur wordt er in het Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis weer een avond belegd door de Stuiu"groep van de Cursus Geestelijke Vorming. Spreker voor deze avond is de heer J. Boot uit MiddeUiar- nis met als thema 'Godsdienstige opvoe ding: van veilig geborgen tot gevaarvol ont heemd'. Alle cursisten zijn weer hartelijk welkom. Mocht u de avond willen bezoeken en bent u geen cursist, dan is daartoe de mogelijkheid door het betalen van 3,De stuurgroep hoopt op een gezegende avond. In de groepen 3 van School met de Bijbel 'Koningin Beatrix'te Ouddorp is donderdag 29 januari mijnheer Grinwis van de Wegen wacht op bezoek geweest. Hij heeft de kinderen van alles verteld over zijn werk. En ook mochten de kinderen een kijkje nemen in zijn auto. Na afloop werden zelfs een kleurplaat, kleurtjes en pennen uitgedeeld. Het was een hele leuk en leerzame 'les

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3