NieU'W'S tli( Vz PiereiiS^ee Woord Daad Damvereniging ENEO '52 te Melissant Autorijschool Ria Bevelander start theorieopleiding Goeree-Overflakkee 'Werk mee aan gezond water' Antwoord aan pastoor H.K. Meijer te Middelharnis Motto: 'Volg theorieles, dan weetje 't zeker. EIIMfDBn-lilEUWS f' Een eilandelij ke en rijschoolonafhan- lielijlte tlieorieopleiding B - voor per sonenauto dus - dat is het waarmee de Dirkslandse autorijsclioolhouder Ria Bevelander volgende maand in Mid delharnis begint, centraal op Goeree- Overflakkee gelegen dus. Veel kennis en inzicht nodig Dubbele slagingskans Theorieopleiding: eilandelijk en rijschoolonafhankelijk Strippenkaart prof. dr. W. H. Velema Nieuwe publieksactie zuiveringsschap Goeree A Overf lakkee Goeree Overf lakkee 9 c« éL« <r i& <r ii& i«& «Sr «r i& <r i& i& i& f f »y K- K* K* K' K* K* K* K' K* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD ■Hl HHI HH HHH HHI HHI HHI HH HH^ HH HH HHI HHR ^^H MHI Hv We zien hier de oude HBS of, zoals boven de entree in natuursteen staat aangegeven: 'Rijks Hoogere Burger school'. Tot voor kort herbergde dit pand enkele honderden leerlingen. In de loop der jaren hebben duizenden Flakkeeënaars hier hun onderwijs genoten. Het gebouw is verkocht aan Woongoed Flakkee. Deze woning bouwvereniging gaat er appartemen ten in realiseren, die wellicht deels bewoond zullen worden door oud- leerlingen. Maar de schoolbel zal er niet meer klinken, evenmin zal er in de gangen worden rond gezeuld met zware schooltassen, die tijd is voor goed voorbij. Zuid-Holland wordt groener Grondaankopen Ecologische Hoofdstructuur op koers Uitslagen van maandag 2 februari 2004 Afdeling 2: Een advertentie in Eilanden-Nieuws lieeft altijd succes VRUDAG 6 FEBRUARI 2004 In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Het is mij niet mogelijk te reageren op aller lei reacties die mijn artikelen in Eilanden- Nieuws en het Reformatorisch Dagblad oproepen. Voor de brief van priester Meijer maak ik een uitzondering, vooral wel omdat er din gen in gesuggereerd worden die mij totaal vreemd zijn. Ik begin bij de eerste inhoudelijke alinea, waarin mij het verlangen in het hoofd en de pen wordt toegeschreven om goedkoop te scoren bij mijn achterban. Waarschijnlijk denkt pastoor Meijer aan een anti-roomse instelling bij sommige prote stanten, waarop ik zou hebben ingespeeld. Ik ben als predikant in de jaren vijftig zeven jaar in Eindhoven werkzaam geweest en heb daar goede contacten gehad met onderschei den pastoors. De vriendschappelijke princi piële gesprekken met mijn rooms-katholieke kapper staan mij nog helder voor de geest. Een dergelijke anti-roomse instelling is mij totaal vreemd. Wie de columns leest die ik nu reeds drie jaar in Eilanden-Nieuws schrijf, kan weten dat ik de lezers naar alle kanten met respect probeer te benaderen. Als ik aan het schrij ven ben, denk ik eraan dat er onder hen zijn die anders denken dan ik, ook mensen die over het geloof anders oordelen dan ik. Ik probeer ook naar onkerkelijke lezers voor zichtig te zijn, om niemand te kwetsen. Waar het mi in het gewraakte artikel om gign is het feit, dat een dergelijk optreden van een man wiens krachten zichtbaar tekortschieten, niet meer kan. En dat niet, omdat de paus niet meer voldoet aan mijn oppervlakkig schoonheidsideaal. Dat heb ik niet en hang ik niet aan, maar omdat ik zeg: Zo kun je niet meer een publiek ambt ver vullen. Graag zeg ik erbij: Wanneer in protestantse kring iemand zo zou optreden, zou ik het zelfde zeggen. Ja, de impuls tot het schrijven ligt zelfs in het feit dat ik door de vijftig jaren van ambteüjke dienst heen, juist heb meege maakt dat mensen niet van ophouden wilden weten. Dan zeg ik: Er zijn grenzen aan ons kunnen. Die grens trekt God doordat onze fysieke en psychische conditie beneden de maat van het adequaat functioneren komt. Ik heb diep respect voor wijlen ds. W. L. Tukker, in zijn goede dagen voorzitter van de Gereformeerde Bond in de Hervormde Kerk. Hij preekte tot in zijn ouderdom met vreugde. Toen hij op een zondag, in dezelf de kerkdienst, kort na elkaar tweemaal een gebed deed, omdat hij vergeten was dat hij reeds gebeden had, zei hij na afloop tegen de kerkenraad: Broeders, het gaat niet meer. Dit is de laatste keer dat ik gepreekt heb. Van nabij weet ik hoeveel pijn hem dit heeft gedaan. Hij is er bij gebleven en heeft niet meer gepreekt. Het is alweer even geleden dat het CBR de vraag- en antwoordmethode bij de theorie examens voor de bromfiets-, motor en per sonenauto heeft aangepast. Met de slogan 'Theorieles, de snelste weg naar je rijbewijs' werden de nieuwe theorie-examens aange kondigd. Naast de bekende ja/nee vragen werden er ook meerkeuze- en open vragen ingevoerd. Daardoor is het theorie-examen een stuk moeilijker geworden. Eén week vóór het examen gaan leren en dan slagen, is er voor de meesten niet meer bijDe gokkans bij meerkeuze- en open vragen is namelijk kleiner dan bij ja/nee vragen. Er is veel ken nis en inzicht nodig om deze vragen goed te kunnen beantwoorden. "Nog steeds zakt meer dan de helft van de examenkandidaten voor het theorie-examen. Daarbij komt nog dat door de invoering van nieuwe Europese regels de theorie-examens in de toekomst steeds moeilijker zullen wor den. Onder andere zal er naast het kennen van de verkeersregels meer kennis en inzicht rond de verkeersdeelneming worden gevraagd. Dan moet je vooral denken aan zaken als remweg/stopafstand/verkeersrisi- co's in verband met weg- en weersomstan digheden en de houding ten opzichte van medeweggebruikers", licht Ria Bevelander toe. "Door het volgen van een theorieoplei ding wordt je beter voorbereid op het theo rie-examen. Het verdubbelt de slagingskans. Naast het leren van o.a. verkeersregels wordt er ook aandacht besteed aan hoe je de regels toe kunt passen. Belangrijke onderwerpen rond de verkeersdeelneming worden bespro ken en geleerd. Hierdoor gaat er tijdens praktijklessen geen tijd verloren als blijkt dat iemand voldoende verkeerskennis- en inzicht heeft." Belangrijk is het dan ook dat naast de prak tijkopleiding ook een theorieopleiding gevolgd kan worden. Doordat het aanbod van theorieopleidingen op het eiland klein is, heeft Ria Bevelander - na overleg met v.v.r.g.o (vereniging van rijscholen goeree- overflakkee) - besloten om in maart a.s. een theorieopleiding B (personenauto) te starten. De opleiding is rijschoolonafhankelijk. Iedereen die een praktijkopleiding B volgt of gaat volgen kan aan de theorieopleiding deelnemen. De opleiding bestaat uit totaal 10 lessen van elk 2 uur, waarvan 3 lessen besteed worden aan examentrainingen. Tij dens de opleiding wordt gebruik gemaakt van modem lesmateriaal. Naast het theorie- boek wordt er gewerkt met foto's en bewe gende beelden (animaties) om de leerstof zo eenvoudig en duidelijk mogelijk over te brengen. "De opleidmg wordt afgesloten met het theorie-examen, waar ik ook bij aan wezig zal zijn", zegt Ria. De theorieopleiding wordt zaterdags gege ven in het Diekhuus te Middelharnis. Er zal gebruik worden gemaakt van een 10-lessen- strippenkaart. ledere strip geeft één les aan met daarop de hoofdstukken die in die les behandeld worden. Zo is het mogelijk om eventueel gemiste lessen later alsnog te vol gen. Om de 5 weken kun je met de opleiding beginnen. De lestijden zijn afgestemd op de dienstregeling van het openbaarvervoer. Wil je meer weten? Bel neem dan contact op met Ria Bevelander, tel: 0187-603944 of 06- 23684586. Een mens moet zijn grenzen kennen. Dat geldt voor ieder mens, ook voor een paus. De zie niet in wat ik misdaan heb door dat te benadrukken en daarmee de paus, de kerk en de wereld deze demonstratie van ontluiste ring te besparen. Ik laat aan pastoor Meijer over, om het 'gemummel' van de paus een welsprekend getuigenis te noemen tegen de dwaze geest van deze tijd die aanziet wat voor ogen is. De pastoor zou dan toch ook het oor dat nauwelijks nog iets opvangt erbij moeten betrekken. Wie de intentie van mijn columns op zich laat inwerken, zal begrijpen hoezeer ik mij geraakt voel doordat de pastoor woorden van Psalm 139, waarin het over Gods alwe tendheid gaat, gebruikt om mijn schrijven te (dis)kwalificeren. Tenslotte: respect voor bejaarden wier krachten zichtbaar minder worden. Mijn vrouw is sinds eind december in een ver pleeghuis in Beekbergen opgenomen. Ik kom daar elke dag, soms twee keer per dag. Ik heb compassie met degenen die ik daar steeds weer ontmoet, en ook met familie die hen bezoekt. Als u de blik van de geestelijken rondom de paus op 25 december als vol van compassie interpreteert, moet ik zeggen dat ik in het verpleeghuis een andere compassie ontmoet dan die morgen op de televisie in Rome. Sta mij toe - wat ik zelden doe - ditmaal te tekenen met de titulatuur die men jegens mij gebruikt. Werk mee aan gezond water. Dat is de naam van een nieuwe publieksactie waarmee Zui veringsschap Hollandse Eilanden en Waar den inwoners van Zuid-Holland-Zuid wil stimuleren het oppervlaktewater schoon en gezond helpen te maken. De bedoeling is dat particulieren, verenigingen, scholen, vrijwil ligersorganisaties enz. voor hun eigen omge ving een actie bedenken en uitvoeren die bij draagt aan schoon en gezond water. Water acties die aan de criteria voldoen komen in aanmerking voor een vergoeding van de onkosten tot maximaal 1.000,-. Voor de leukste en creatiefste actie in 2004 stelt het zuiveringsschap bovendien een extra premie van 250,- beschikbaar. De wateractie 'Werk mee aan gezond water' biedt veel vrijheid. Een vereniging of vrij- willigersgroep kan bijvoorbeeld aan actie bedenken om zwerfvuil uit het water te ver wijderen én te houden. Een groepje buurtbe woners werkt liever een idee uit om het plan- tenleven in het oppervlaktewater te bevorde ren. Weer een ander bedenkt een oplossing voor schadelijke stoffen die in het opper vlaktewater terechtkomen. Het zuiverings schap vergoedt de onkosten tot maximaal 1.000,-. De bijdrage kan bijvoorbeeld worden gebruikt om een apparaat te huren, materiaalkosten te betalen of de catering tij dens de actie te verzorgen. De wateractie loopt tot eind 2004. Meedoen kan door de speciale website te bezoeken (www.werkmeeaangezondwater.zhew.nl) of te bellen naar het zuiveringsschap in Dor drecht, telefoon (078) 6397100, Aanvragen worden op volgorde van binnenkomst beoordeeld. Gezien het budget van 25.000,- is het overigens verstandig niet te lang te wachten met het indienen van een aanvraag. Nikita, die bij ons logeert, heeft mooie bruine ogen, en is een leuke dame om te zien. Zij is een Duitse Herder van 15 maanden, zwart-bruin van kleur, en niet zo groot. Zij is niet gewend aan kinderen, ook niet aan katten, en kan lelijk doen naar andere honden. Nikita luistert goed, ook als ze buiten los loopt, ze vindt het niet erg om alleen thuis te blij ven, maar is bang voor grote mannen. Zij is heel lief voor vrouwen. Wie komt eens bij haar kijken? Dan is er nog een Podenko pup beschikbaar, zijn naam is Cadiz en hij is nu 14 weken oud. Cadiz woont nog bij zijn pleegmoeder, Alexandra. Als u belangstelling voor hem heeft, belt u dan eerst even naar De Dierenstee. Het hondje is wit met een kleine bruine vlek, luistert goed, is zindelijk, kan bij honden, katten, vogels, paarden en past eigenlijk in ieder gezin. Wie heeft er belangstelling voor hem? Jodi is een eigenwijze poes van ruim 14 jaar, grijs-wit. Zij komt wel eens buiten, maar zit het liefst binnen op schoot. Zij heeft een hekel aan kinderen, andere katten en honden en zij heeft graag een plaatsje in een rustig gezin waar zij het voor het zeggen heeft. Shelley en Simba zijn broer en zus en zijn altijd samen. Shelley is een zwarte poes, 4 jaar en Simba een zwarte kat van 4 jaar. Zij zijn bang voor kinderen, maar kunnen goed opschieten met andere katten en zijn gewend aan een hond. Het zijn geen schootkatten. Samen zijn zij op zoek naar een rustig gezin. Wie komt eens bij hen kij ken. Farouk is een grote zwart-witte kat van bijna 2 jaar, een lief dier. vriendelijk voor kinderen, komt graag buiten, maar is niet gewend aan honden. Over Jacky, een zwart-witte poes van 2 jaar, kunnen wij u weinig vertellen, het is een zwervertje. Deze dieren vindt u in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150, www.dierenstee.nl. Onze openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 I Groeten uit Igrootmoeders tijdi (18) - door Jan Both Veel mensen op en buiten Flakkee zullen herinneringen hebben aan de oude school, de Rijks. Dat kunnen vanzelfsprekend goe de en minder prettige herinneringen zijn, dit staat echter los van het gebouw op zich. De Rijks HBS aan de Burgemeester Mijslaan is een monumentaal pand en het zal voor zijn nieuwe functie niet al te ingrijpend worden verbouwd, zodat het (voormalige) school gebouw zijn uitstraling blijft behouden. Wanneer werd de school eigenlijk gebouwd? De school kent een lange en bewogen geschiedenis. Het heeft heel wat moeite gekost om een HBS op het eiland te krijgen. De eerste jaren heeft de school vanwege enkele incidenten een turbulente periode meegemaakt. Reeds in de jaren 70 van de negentiende eeuw kwamen de gesprekken op gang om te komen tot de stichting van een Hoogere Burger School op Goeree-Over flakkee. Het was de burgemeester van Stad aan 't Haringvliet, L.C.C. Kolff van Ooster- wijk, die zich opwierp als grote initiator voor de bouw van een school. Zo hield hij in het Weekblad van Voome, Putten, Overflak- kee en Goedereede van 22 januari 1871 een warm pleidooi voor een dergelijke vorm van onderwijs op het eiland. Hij kreeg van diver se personen bijval en schreef een bijeen komst uit. Hierop waren 25 heren aanwezig. Zij kozen een commissie met leden uit hun midden om een plan de campagne op te stel len. Alle gemeenten op het eiland werden aange schreven met het verzoek om steunbetui ging. Ongeveer de helft van de gemeenten reageerden positief, van de andere helft is dat niet exact meer na te gaan. Burgemeester Kolff van Oosterwijk belegde op 3 februari 1872 weer een bijeenkomst waarin een brief werd opgesteld aan de gemeenteraden, met de oproep om zich aan te sluiten bij een verzoek aan de Minister van Binnenlandse Zaken, bedoeld om Goe ree-Overflakkee op de lijst van nieuw op te richten Rijksscholen te krijgen. En tevens met het verzoek om raadsleden aan te wijzen voor een nieuwe commissie tot verkrijging van een HBS. De gemeenteraden stonden niet bepaald te springen omhun adhesie te betuigen aan het initiatief en zo verdween dit plan van tafel. Enkele jaren later kwam er in Sommelsdijk een gebouw leeg, het oude weeshuis aan het Marktveld. Burgemeester Van Engelen van Sommelsdijk heeft toen nog geprobeerd om hierin een Rijks HBS te vestigen, maar ook deze plannen zijn niet doorgegaan. Het bleef enkele decennia rustig rond de eilandelijke HBS, totdat in 1907de redacteur van de liberale krant, de heer De Jong, een vergadering liet beleggen in Hotel Meijer. In eerste instantie gingen er geluiden op een bijzondere (lees: christelijke) HBS op te richten, maar omdat dit veel te duur zou wor den, werd gekozen voor een Rijks HBS. De vereniging 'De Flakkeesche HBS' werd opgericht. Met als voorzitter burgemeester Ulbo J. Mijs van Middelharnis, had deze vereniging een bijzonder energiek pleitbe zorger voor een HBS. De Minister beschikte in eerste instantie enkele malen afwijzend op het verzoek om geld op de Rijksbegroting te reserveren voor een Rijks HBS op Goeree- Overflakkee, maar in 1914 wilde hij wel geld vrijmaken. Nu het een eind rond leek te zijn, trokken negen van de dertien gemeen ten zich terug. Alleen Middelharnis, Oude- Tonge, Stad aan 't Haringvliet en Goederee de bleven pal achter het plan staan. Ik weet niet of burgemeester Mijs een opvliegend type was, maar ik denk wel dat zijn bloed druk tot het kookpunt moet zijn gestegen. Het geld werd nu namelijk weer van de Rijksbegroting geschrapt. Dan breekt in 1914 de Eerste Wereldoorlog uit. Ondanks de onzekere tijd met tekorten op de over heidsfinanciën en de zeer afwachtende hou ding van een groot aantal gemeenten liet de vereniging 'De Flakkeesche HBS" zich niet uit het veld slaan. In 1915 kwam de Minister zelf met een voorstel. Nu werd er niet getreuzeld en in 1916 kon gestart worden met de bouw. Door enkele tegenslagen wil de de bouw niet zo vlotten. Zo zou volgens de Rijksgebouwendienst het drukke verkeer op de wegen van het eiland de aanvoer van bouwmaterialen hebben belemmerd... In 1917 werd wel alvast begonnen met het geven van lessen. Omdat het gebouw nog niet gereed was, vonden deze lessen plaiats in de ambachtsschool. Op 30 januari 1919 vond de officiële opening van de Rijks HBS plaats. In de plaatselijke pers was opgeroe pen om op deze bijzondere dag de vlaggen uit te steken. Slechts een klein aantal vlag gen hing uit. De Maas- en Scheldebode schreef hierover: "Wie ons eiland en ook de geest der H.B.S. te Middelharnis kent, begrijpt wel dat de overgrote meerderheid der inwoners deze nieuwe school niet met vreugde kan begroeten." Wat was het geval? De school was allereerst een openbare school. Dat was op zich niet zo'n probleem, maar er werd dansles gegeven, gezongen en er werden toneelstukken opgevoerd. Een groot deel van de eilandbevolking vond dit allemaal maar niks. We moeten niet verge ten dat we het hebben over 1917. In 1920 werd als directeur E.C. Witsenburg aange steld. Dit was een zeer eigenzinnige man, die al spoedig met alles en iedereen in de clinch lag. In de kranten verschenen met enige regelmaat negatieve berichten over de HBS. Dit heeft in 1926 uiteindelijke geresulteerd in de overplaatsing van Witsenburg naar een andere HBS. Nadien komt de HBS in rusti ger vaarwater en weet zich te ontwikkelen tot een belangrijk opleidingsinstituut voor de jeugd van het eiland. De HBS werd gebouwd op de voormalige weide van boer Van der Koogh. De grond werd door Van der Koogh gratis beschikbaar gesteld. Alhoewel de school destijds nog buiten de dorpskern was gelegen, is de loca tie niet gek gekozen. De school stond name lijk op een steenworp afstand van het station van de RTM, zodat de leerlingen uit het eiland de school goed konden bereiken. In 1917 werd gestart met 38 leerlingen. Thans telt de school ruim 800 leerlingen. Door nieuwbouw zien we veelal het leerlin genaantal stijgen. Mogelijk moet de school binnen enkele jaren worden uitgebreid; de tijd zal het leren. Publicatie van Streekmuseum Goeree-Overflakkee In het Collegewerkprogramma hebben Gedeputeerde Staten de doelstellingen wat betreft de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) duidelijk geformuleerd: Zuid-Hol land moet groener worden. De EHS is het landelijk netwerk van aaneengesloten natuurgebieden. Om ervoor te zorgen dat dit netwerk al in 2013 is gerealiseerd, is de pro vincie Zuid-Holland versneld begonnen met het aankopen van de benodigde grond. In 2003 heeft de Dienst Landelijk Gebied in opdracht van de provincie circa 800 hectare grond in het landelijk gebied van Zuid-Hol land aangekocht. Daarvan ligt 355 hectare in de EHS, 240 hectare in Deltanatuur en 170 hectare is aangekocht voor de versterking van het landelijk gebied. Door de biedingenstop en de opschorting van de aankoopplicht in toekomstige natuur gebieden door de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) in december 2002, dreigde de realisatie van de EHS te stagneren. Om dit te voorkomen hebben Provinciale Staten van Zuid-Holland in 2003 een extra financiële impuls van 15 miljoen gegeven voor het oplossen van knel punten bij de grondverwerving voor de inrichting van het landelijk gebied. Dankzij de beschikbaarheid van financiële middelen is de Dienst Landelijk Gebied namens de provincie in de gelegenheid geweest om lopende onderhandelingen voort te zetten en nieuwe onderhandelingen binnen de EHS te starten. Inmiddels zijn de aankoopstop en de opschorting van de aan koopplicht opgeheven. Het rijk heeft de pro- \incies gevraagd om in de komende jaren grondaankopen in de EHS te blijven voorfi nancieren. De provincie Zuid-Holland heeft daarmee ingestemd. Om de totale opgave van natuurontwikke ling, EHS en Deltanatuur (op Goeree Over- tlakkee en in de Hoeksche Waard), versneld te realiseren, wordt jaarlijks vanaf 2004 gemiddeld 750 hectare potentieel natuurge bied aangekocht door de provincie Zuid- HoUand. Afdeling 1 B. Visbeen-A. het Jonk1 - 1 J. Looij - B. van der Spaan3 - O A. Doom - H. Visbeen3 - O Afdeling 2 L. Steketee - P. KomO -3 A. Visbeen -Evelien Visbeen1 - 1 T. de Geus - B. GrootenboerO - 3 H. de Geus - H. van HeukelenO - 3 In de eerste afdeling heeft A. het Jonk met de hakken over de sloot remise kunnen halen tegen B. Visbeen. In de slotfase raakte Het Jonk een schijf achter, waardoor het er maar donker voor hem uit kwam te zien. Maar door een misrekening van Visbeen kon Het Jonk op het laatste nippertje nog de damlijn bereiken. En dat was net voldoende voor een puntendeling. B. van der Spaan werd bij de 30e zet het slachtoffer van een mooi uitgekiende damzet van zijn tegenstander J. Looij. Na enkele schijven te offeren wandelde Looij door de verdediging van de zwartspeler heen en kon hij zijn schijf laten kronen op veld drie. Dit werd tevens de reden voor Van der Spaan om de aftocht te blazen. H. Visbeen heeft deze avond zijn meerdere moeten erkennen in zijn tegenstander A. Doom. Het was een evenwichtige partij waarbij zij elkaar angstvallig in de gaten hielden. Bij de 40e zet wist Visbeen een doorbraak te forceren, maar dat kostte hem twee schijven. Doom kon ook ongehinderd de damlijn bereiken waardoor hij de winst meerderheid in handen kreeg. Na nog een tiental zetten hield Visbeen het voor gezien. In de tweede afdeling heeft P. Kom zijn kop positie verstevigd en zijn voorsprong verder vergroot door zijn winstpartij tegen L. Ste ketee. Ook Steketee bleek niet opgewassen te zijn tegen het sterke spel van zijn tegen stander. Kom staat nu vijf punten los op zijn naaste rivalen B. Grootenboer en J. Non. Evelien Visbeen heeft haar uiterste best gedaan om niet met lege handen te worden weggestuurd door haar tegenstander A. Vis been. Ze zag haar ijver bekroond door een verdiende puntendeling te laten noteren. Om een speler als Visbeen in bedwang te houden is moed voor nodig. T. de Geus heeft het een tijd lang vol kunnen houden tegen de sterke B. Grootenboer. Maar bij de 22e zet raakte mevr. De Geus het spoor bijster en wist Grootenboer met een eenvoudige 'een om drie' zich meester te maken van een dam. En dit luidde het einde in van de partij. H. de Geus heeft met recht zijn partij tegen H. van Heukelen zitten verprutsen. In een gewonnen stand, waarbij hij bij de 34e zet zelfs twee schijven voorsprong kreeg, heeft hij de winst toch nog uit handen gegeven. Zelfs een puntendeling kon er op het laatst niet meer af. Erg schrijnend voor De Geus die toch de laatste tijd behoorlijk is toegeno men in zijn spel. Hieronder volgt nog de tussentijdse stand, bijgewerkt tot en met 2 febraari 2004. Afdeling 1: J. Looij12 - 22 H. Visbeen12 - 20 B. Visbeen11 - 19 C. Visbeen12 - 19 A. Doom12 - 18 A. het Jonk12 - 15 W. Doorduin8 - 9 H. Zoon6 - 8 B. van der Spaan10 - 5 T. Goedegebuur12 - 5 P. Kom13 - 26 B. Grootenboer11 - 21 J. Non12 - 21 Evelien Visbeen11 - 20 H. van Heukelen12 - 20 A. Visbeen11 - 19 H. de Geus12 - 6 T. de Geus14 - 6 L. Steketee12 - 5

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 7