i Ut: il5G0 in beeidf yiatto atUn, Bingomiddag SWO Damclub 'Denk en Zef EIIIUnDBI-IIIEUWS Vriendelijke groeten, tot een andere maal. ISGO staat voor milieu, afvalen voor samenwerliing t Opiiaien oud papier Ouddorp Scliaaicvereniging De Zwarte Pion '^e^TH/in i '^i^YPidri 2 y 1. Bruine drank met prik. 2. Waar je woont is je 3. Verheugd. 4. Je niet lekker voelen, je voelt je 5. Klein dier met stekels. 2 3 h 6. Plaats tussen Ouddorp en Stellendam. 5 7. Op 5 december is het 7 Y^erH^^etfkt: Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Nelleke Villerius (Sommelsdijk) -^ -^ Lunchconcert leerlingen 'de Deltastreek' Middelharnis/Sommelsdijk, uitslagen 2 februari 2004. PAGINA 11 VRIJDAG e FEBRUARI 2004 Putzelreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EiJanden-Nienws, Postbus 8, 3240 AA Middellianiis. 2. Per niaand z^n er 100 i 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een biieQe, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Vier verschillende plaatjes van de tekenaar J. H. Isings. Steeds zien we liggende mensen uit de Bijbel. Weetje wat ze voorstellen? Zi) zijn we in de maand februari beland. Hopelijk staat iedereen in de startblokken wat de oplossingen betreft. Alinda den Hoed, kersverse puzzelvriendin uit Middelhamis, komt hier op de proppen met haar eerste raadsel. Leuk gedaan Alinda. We hopen dat er nog velen zullen volgen van je. Let allemaal op: De letter ij schrijven we los als twee letters, nl. de i en j. Eindvraag is: Wat lees je van boven naar beneden in de dikomlijnde kolom? Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Het metrorijden was weer eens iets anders. In Spijkenisse werd je geduld wel op de proef gesteld. Jullie muzikale bijdrage tij dens het jubileumfeest zal wel mooi geklon ken hebben. Je stuurde inderdaad geen dis kette, maar ze hebben je e-mail er voor mij daar opgezet. Zodoende kon ik het thuis afdrukken. De puzzelaars hebben gelukkig bij mijn weten niet zo'n hinder gehad van je twee erdoor geglipte foutjes. Er haast niets zo moeilijk als een foutloos raadsel maken. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Jullie brieven waren in een vakje achteraf terecht gekomen in m'n paperassenmap. Vandaar dat de reactie achterwege bleef. Gelukkig attendeerde meneer Villerius me erop. Vandaag trekken we dat dus recht. Je zit inmiddels vlak voor je type-examen. Zet hem op hè. Mijn octopus wil je wel helpen hoor. Tjonge je Anne Frankspreekbeurt had onderdehand de lengte van een preek. Knap hoor. Heb je nog pijn aan je arm? Wat ont dekten jullie de stroomstoring laat zeg. Je rapport was bijzonder mooi. Wees dankbaar voor je talenten! Marjolein Meyer (Ouderkerk a/d Ussel) Texel wordt dus de kampbestemming. Per trein hoop je Den Helder aan te doen. Zo mis je de files, maar rijden langs het Noordhol lands kanaal ook. 'k Vond het vroeger altijd maar wat leuk om die typische boerderijtjes langs die weg te zien. Ook de schepen op het water waren altijd weer een boeiend gezicht. Zo ben ik wat keren naar mijn tante in Cal- lantsoog gereisd. Wat moet je veel voor school doen zeg. 't Valt niet mee om een richting voor later te kiezen. Je interesse ligt wel de technische kant op hè. Oom Ko is al blij als 't ie een spijker in de muur kan slaan. Sterkte met je keus! Anne Graham wist de verwording van de moraal goed aan te wij zen. Helaas zijn we zelf ook niet onschuldig. Elke dag is weer een gevecht om nog een beetje op het rechte pad te blijven. Tenmin ste als ik over mezelf denk. 'k Weet niet hoe het bij anderen is. 1. Wat is je oudste herinnering? Dat mijn vriendin Vera (in IJsselmuiden) een feestje hield en dat er een uur na haar feestje een baby daar geboren werd. Dat was op Vera's verjaardag dus! 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. In Duitsland, want als je op een berg stond had je een prachtig uitzicht. .1 Welk dier zou je willen zijn als het kont Een dolfijn! 4. Favoriete cd. De blijde snaren, alle delen. Uitgave van Terdege. 5. De grootste blunder die je in je leven maakte. Op een keer ging ik zonder geld naar de winkel, wat een toestand. 6. Wat weten een heleboel mensen met van jou? Velen weten niet dat ik heel veel pen vriendinnen heb. 7. Waar ben je wel eens heel erg van S€sch fokken Van de rolstoel van mijn moeder die in de auto klapte. De banden wel te verstaan. Dat was tijdens de vakantie. 1. Wat is je oudste herinnering? Dat ik in mijn broek plaste! 2. De mooiste plek waar je ooit geweest bent. Punta Bianca in Italië aan zee. 3. Welk dier zou je willen zijn als het kon? Een dolfijn. 4. Het beste advies dat je ooit gekregen hebt. Je best doen op school, o.a. met je huis werk 5. Favoriete cd. De hou heel veel van pan- en dwarsfluit, harp, piano enz. 6. De grootste blunder die je in je leven maakte. De heb nog nooit zo'n grote blimder mee gemaakt. 7. Wat weten een heleboel mensen niet van jou? Op welke datum ik jarig ben en hoe oud ik ben. 8. Waar ben je wel eens heel erg van geschrokken? Toen we een aanrijding kregen. en andere weggebruikers X 4* -{- t Het ISGO is bij de bewoners van Goeree-Overflakkee vooral be kend van afvalinzameling en milieu. Toch is dit maar de helft van ons werk. Andere medewer kers houden zich vooral bezig met regionale samenwerking. De ge meenten beseffen dat voor bepaal de taken regionale samenwerking een duidelijke meerwaarde heeft. Enkele voorbeelden hiervan zijn: Samenwerking op het gebied van verkeersveiligheid Om het aantal verkeersslachtoffers zo veel mogelijk te beperken wordt er op het gebied van verkeersveiligheid inten sief samengewerkt. Gezien het aantal slachtoffers dat jaarUjks valt op de eilan- delijke wegen is dit ook alleszins te rechtvaardigen. Zoals u weet zijn er op Goeree-Over flakkee verschillende wegen: een pro vinciale weg, de N215, twee rijkswe gen, de N57 en de N59, regionale en gemeentelijke wegen. Deze wegen wor den door zeven verschillende instanties beheerd: rijkswaterstaat, provincie Zuid-Holland, het waterschap Goeree- Overflakkee en de vier eilandelijke gemeenten. Daarnaast zetten organisa ties als 3V0, de schoolbegeleidings dienst, de Kamer van Koophandel, het eilandelijke bedrijfsleven, het openbaar vervoer en uiteraard de politie zich in voor verkeersveiligheid. Activiteiten e.d. moeten zo goed mogelijk worden afgestemd. Een van onze medewerkers houdt zich hier dan ook dageUjks mee bezig. Resultaat van de verschillende overleggen zijn dan ook de uitvoering van de nodige projecten en acties. Enke le voorbeelden zijn "Wij gaan weer naar school", Broemciu-sussen, de organisa tie van een verkeersveiligheidsdag voor schoüeren enz. enz. Samenwerking op het gebied van vol wasseneneducatie Niet alle middelbare scholieren verlaten de school met een diploma. Deze men sen krijgen een nieuwe kans aangebo den met volwasseneneducatie. Regio naal besteden de gemeenten hieraan subsidie, zodat een op de regio afge stemd onderwijsaanbod beschikbaar is. Samenwerking op het gebied van recre atie en toerisme Goeree-Overflakkee is een gebied van "kust, rust, natuur .en ruimte". Men sen moeten hier goed kunnen wonen en ook kunnen werken. Recreatie en toeris me biedt belangrijke economische kan sen. Dit kan optimaal worden benut als er wordt samengewerkt. Herkenbare resultaten zijn de aanleg van fietspaden en wandelroutes en plaatsing van informatieborden of andere voorlichting. Verschillende overheidsinstanties en het bedrijfsle ven werken hierbij samen. Verwacht wordt dat in de komende jaren tal van activiteiten zullen worden uitgevoerd in een gebiedsgerichte aanpak. Natuur, recreatie, wonen en werken moeten daarbij zo goed mogelijk op elkaar worden afgestemd. Hier profiteert iedereen van. Al deze samenwerking is minder her kenbaar dan afval. Toch vormt dit een belangrijke bijdrage tot een aantrekke lijk Goeree-Overflakkee. Al deze activi teiten worden regionaal georganiseerd en ondersteund door het ISGO. Wilt u meer weten? Email ISGO WWW.ISGO.NL. of regio nale samenwerking: WWW.GoereeOverflakkee.com. ,J. -^ ..{e ,-^ J{.-^-^ -^ ..J^ -^ .^«5. <).-}. «J. «J-..{.-{--^-^ -^-{•-^-^-I OUDE TONGE - Op woensdag 11 februari a.s.. organiseert de Plaatselijke Commissie van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een bingomiddag voor inwoners van Oude Tonge vanaf 55 jaar. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is geopend vanaf 13.30 uur. De entree bedraagt 3,00 p.p. De bingo wordt gehouden in het Infocentrum, Bem- hardstraat 27 te Oude-Tonge. U hoeft zich niet op te geven voor deze middag, u bent van harte welkom. Als u vervoer nodig heeft, kunt u dit doorgeven bij de SWO, tel: (0187)641344. GOEDEREEDE - Zaterdag 14 februari a.s. is er voor de eerste keer dit jaar een optreden van de leerlingen van 'de Deltastreek'. De saxofoonleerUngen van Ankie Loos zijn dit maal aan de beurt. Zij verzorgen voor alle ouders, familieleden, klasgenoten en andere belangstellenden een afwisselend lunchcon cert! Dit vindt plaats in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede, van 13.00-14.00 uur. Een tiental leerlingen brengt, onder genot van een hapje en een drankje, een heel gevarieerd programma met solistische optre dens, duo' s, groepjes, met of zonder begelei ding van de CD. Ook is er veel variatie in niveau, van beginners tot gevorderden. Iedereen doet zijn best om er een leuk uurtje van te maken, terwijl u intussen een hapje en een drankje wordt aangeboden. Het bestuur van 'De Deltastreek' heet u hartelijk wel kom. Op zaterdag 7 februari komt de Kon. Beat- rixschool in Ouddorp weer langs de deur om oud papier op te halen. Ook in Oostdijk en omgeving zaJ opgehaald worden. Zet alles s.v.p. uiterlijk 8.30 uur goed zichtbaar, droog en goed gebundeld aan de straat. U mag ook Uw karton inleveren.Vriendelijk verzoek is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, om de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kilo. Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken deponeerden worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogeüjk gerecycled kan worden. GeUeve geen papier of karton bij de containers bij de gemeentewerken of op school neer te zetten. Als U het echt niet langer kunt bewaren, kan het na telefonische afspraak worden ingeleverd. (Belt u dan: 682124,683676 of 682490.) Ouders worden verzocht om kinderen jonger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen om het papier op te halen. De organisatie zal niet aansprakelijk zijn als zich ongevallen voor doen, dus kinderen jonger dan 9 jaar die niet onder begeleiding van een ouder zijn, zullen naar huis worden gestuurd. De opbrengst over de maand december 2003 was 12 con tainers, 45.960kg, 1.697,16. De opbrengst over het jaar 2003 wordt daarmee 128 con tainers, 467.680 kg, 21.876,51. Alle vaders, kinderen en bedrijven die materieel belangeloos beschikbaar stelden, en in het bijzonder de maimen die geen kinderen meer op school hebben maar toch regelmatig meegaan om het oud papier op te halen: van af deze plaats wordt u hartelijk bedankt voor uw inzet in 2003. Daarnaast een speciaal woord van dank voor de (jonge)dames die de catering iedere maand verzorgden. Overzicht voor ronde 20 in de huishoudelij ke competitie bij schaakvereniging 'de Zwarte Pion' te Middelhamis, gespeeld op 2 februari jl. Van Hooff - Van Prooijen rem Van den Ouden - De Jagerrem Hennekes - Moedt rem I. Lagendijk - Verolme1-0 Van der Waal - Peemanrem Vreeker - Mulder0-1 Noordijk - Neleman0-1 Van der Velde - M. Lagendijk0-1 Markwat - Krijgsmanrem Het tweede team speelde de thuiswedstrijd voor de RSB tegen het eerste van Hendrik Ido Ambacht. Helaas werd het een 3-5 nederlaag, met de volgende individuele resultaten: Bom - Van Gijzen 0-1 Boeter - Kleinbloesem1-0 Van der Staaij - Erbrink0-1 Visser - Jansen0-1 Smit - Peusken0-1 Minnaar - Vuyk 1-0 De Haan - Huyzer0-1 Struik - Singewald1-0 AfdeUng 1: A. van der Veer -1. Koese 1-1 J. Lodder - C. Spee1-1 M. Klmk-I. Mackloet1-1 AfdeUng 2: H. Bijdevaate - W. Vroegindeweij .0 - 3 H.H. Verolme - A. Verolme1-1 J. van Hoorn - C. Polder3-0 Afdeling 3: R. Jacobs - J. Groenendijk 3-0 B. duPree-J.A. Nipius 0-3 Ondanks dat in afdeling 1 alle partijen in remise zijn geëindigd, is er veel strijd geleverd. Van.der Veer had het moeilijk tegen Koese. In een iets mindere stand werd het toch nog remise. Lodder speelde een sterke partij tegen Spec. Een betere positie wist Lodder echter niet in winst om te zetten. De lastig te bespelen Klink maakte het de koploper Mackloet knap moeilijk. In een gelijk opgaande partij wist geen van beiden voordeel te behalen. Ook hier werd het remise. Bijdevaate had een slechte avond tegen Vroegindeweij. Al snel liep hij in een val. Het was gelijk gebeiu-d. H.H.Verolme zon op revanche voor een eerder geleden nederlaag tegen A.Verolme. Het werd een partij met aan weerszijden veel valkuilen. Niemand wist enig voordeel te behalen. Bij een stand van vijf tegen vijf werd de vrede getekend. Van Hoorn en Polder speelden een enerveren de wedstrijd. Eerstgenoemde wist positio neel voordeel te behalen en ging er met de winst vandoor. In afdeling drie weet Jacobs niet van ophouden. Hij behaalde zijn zevende winstpartij in successie. De grootste verrassing leverde Co Nipius. Hij wist Du Pree te verslaan en verliet daar door de onderste plaats.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 11