Lunchroom Croissy jubileert Hans Dolieslager exposeert in Kunstuitleen Hellevoetsluis KNMI viert 150-jarig jubileum met actueel weerbericht in postzegels Inzameling van goederen voor Oost Europa Werkgroep ''Middelharnis" Eurokotter binnengesleept EiiiynDBi-raEiJiia PAGINA 3 KRIJNTJE 'T MANNETJE DANKBETUIGING NEELTJE HUIZER-HAMEETE NEELTJE JOHANNA VLIETLAND NEELTJE BREEN-VLIETLAND ADRIANUS CORNELIS TUNS CHRISTIAN JOPPE MIDDELHARNIS - Wat is er nu heerlij ker dan na het winkelen even voldaan uit te blazen onder het genot van een lekkere kop koffie. Of om gewoon zomaar eens bij te praten in een sfeervolle omgeving. Lunch room en croissanterie 'Croissy' is zo'n plek en doet er alles aan om het de gasten naar de zin te maken. Deze week bestaat de zaak twaalf en een half jaar en ontvangen de klanten een leuke verassing. PIETERNELLA MIJNDERS Groei Entertainment Het KNMI viert dit jaar zijn 150- jarig bestaan: op 31 januari 1854 werd het KNMI bij koninklijk besluit van Koning Willem III offi cieel opgericht en zijn poorten opende op de sterrenwacht Son- nenborgh in Utrecht. TPG Post gaf maandag, op de officiële verjaar dag van het jubilerende instituut twee speciaal - door bureau COUP - ontworpen postzegels uit. Jubileum website Op zaterdag 7 februari is er weer het inzamelen van goederen voor onze medemensen in Oost-Europa. De Oost Europa Werkgroep Middel- harnis is zeer dankbaar dat deze actie, die altijd worden gehouden op de eerste zaterdag van de maand, weer kan plaats vinden. Belangrijk: DINSDAG 3 FEBRUARI 2004 FAMILIEBERICHTEN Wat werd haar wereld wazig Haar wereld werd heel klein Zij kon niet meer herinneren Wie wij allemaal zijn Maar wat bleef zij ons toch leren Geloof te houden in kunnen en kracht. Het gaf haar moois, verdriet en pijn In Gods hand is zij nu geborgen Er is veel om dankbaar voor te zijn Verdrietig om het afscheid, maar liefdevol en dankbaar voor haar leven, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder en oma weduwe van Pieter Tanis 11978 Goedereede f Naaldwijk 12 november 1909 30 januari 2004 Kinderen: Dick en Els Mary en Oer Lida Peter t en Jeannette Kleinkinderen: Matthijs, Come, Karin en Peter Marco, Helma, Rémon Correspondentieadres; Hoefbladlaan 173 2555 EE Den Haag Moe is overgebracht naar Hoefbladlaan 173, te Den Haag. Als u afscheid van haar wilt nemen graag even telefonisch contact. Wij komen samen om afscheid van haar te nemen dinsdag 3 februari om 13.30 uur in 'De Kandelaar', Dijkweg 19 (ingang Verdilaan) te Naaldwijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Geestweg 122 te Naald wijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in 'De Kandelaar'. Hierbij willen wij iedereen bedanken die hun medeleven hebben betoond na het overlijden van onze lieve zus, schoonzus en tante Uw belangstelling is voor ons een grote steun geweest. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het perso neel van 'De Goede Ree', afdeling Volkerak en Grevelingen, Lea van den Nieuwendijk en Miran da Troost-Verolme voor de liefdevolle verzorging. Ds. Van Bennekom voor het leiden van de rouw dienst en ouderling Peekstok voor het afsluiten van de begrafenis. Organist Krijn Kieviet voor het orgelspel tijdens de rouwdienst. De heer Van Wageningen en medewerkers voor de goede en respectvolle verzorging van de begrafe nis. J. Hameete L. A. Hameete-de Jongh Nieuwe Tonge, februari 2004 De Heere is mijn Herder. (Psalm 23: Ij Na Jaren van zorg en moeite, weUce zij moedig en geduldig heeft gedragen, heeft de Heere van ons weggenomen mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en oma echtgenote van Willem Breen in de leeftijd van 81 jaar. Dirksland: W. Breen Hei- en Boeicop: Jannie Matsinger-Breen Kees Matsinger Remko en Ingeborg Max, Job Corjan en Anneke Rebecca, Boas Wim en Marinda René en Evelien Nelleke Eerbeek: Piet Breen Petra Breen-van Dam Marleen Vincent Irene 30 januari 2004 Akelei 63 3247 DC Dirksland Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 3 februari van 19.00 tot 20.30 uur in zorgcentrum 'Gelders hof, Poldersweegje 2 te Dirksland (ingang via hoofdingang). De rouwdienst voor famiMe en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 4 februari om 13.30 uur in de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring te Dirksland. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de nieuwe begraafplaats aan de Staakweg te Dirks land, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in Hervormd verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Diepbedroefd geven wij u kennis dat door de Heere, na een ziekte uit onze famiUekring werd weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante echtgenote van Willem Breen in de leeftijd van ruim 81 jaar. Heilige de Heere deze roepstem aan ons aller hart. M. Vlietland-Sandifort J. Vüetlapd-Tanis W. Vlietland M. Vüetland-Witte Kr. Grinwis-Vlietland J. Grinwis J. Moerkerke-Vlietland C. Vlietland E. Grinwis-Vlietland J. Grinwis Ouddorp, 30 januari 2004 Tot het laatst wilde je leven Door een sterke wil gedreven Je geest was nog op volle kracht Maar over je lichaam had je geen macht. Hand in hand zijn we gegaan tot aan de drempel moegestreden, ben je omringd door ons allen rustig heengegaan. Intens verdrietig, maar dankbaar voor wat hij voor ons en anderen betekend heeft, laten wij u weten dat na een moedige, niet te winnen strijd, is over leden mijn lieve man, onze lieve vader en schoon vader echtgenoot van Maria Christina Josephina Tuns-van Wijk geboren 11 april 1947 overieden 2 februari 2004 Oude Tonge: Ria Tuns-van Wijk Michel Martine en Gerco Satumuslaan 2, 3255 TR Oude Tonge Gelegenheid tot condoleren donderdag 5 februari van 19.30 tot 21.00 uur in de grote zaal van ver zorgingshuis 'Ebbe en Vloed', Washingtonstraat 2 te Oude Tonge. De plechtig gezongen uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op vrij dag 6 februari om 10.30 uur in de parochiekerk O.L.V, Hemelvaart te Oude Tonge. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.K. begraafplaats te Oude Tonge. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Voor het grote medeleven dat wij in welke vorm dan ook ontvingen na het plotselinge overlijden van ons innig geliefd zorgenkind, broertje, klein zoon en neefje zeggen wij u hartelijk dank. In deze moeilijke tijd, waarin we de troostende en ondersteunende nabijheid van de Heere mogen ervaren, heeft uw medeleven en gebed veel voor ons betekend. Familie J. Joppe Sirjansland, februari 2004 Heden nam de Heere uit ons midden weg onze tante NEELTJE BREEN-VLIETLAND Wij wensen Ome Willem, de kinderen en kleinkin deren Gods troost en nabijhid toe. Ouddorp: Maart en Marieke Teun en Rita Willie en Klaas Jaimeke Dirksland, 30 januari 2004 Edith van den Berg opende op 1 februari 1991 de deuren van de lunchroom. Na het doorlopen van de middelbare hotelschool en gewerkt te hebben als horecamanager was dit voor Edith toch de droom die werkelijkheid werd. Ook voor haar man Henk, die stamt uit een horecafamilie, was een dagzaak het ideaal. Het pand, een voormalig woonhuis, bleek een prima locatie voor een gelegenheid als deze. De authentie ke uitstraling, gecombineerd met de ligging ervan, heeft geresulteerd in een goedlopende zaak. Maar het is toch wel de gastvrijheid van de eigenaars en het personeel waardoor de klanten er zich welkom voelen. Ook heerlijkheden zoals bijvoorbeeld 'Hen- kies appeltaart" - inmiddels beroemd: 's morgens vers gebakken(- zorgen ervoor dat de klanten zich welkom voelen en regelmatig terugkeren. Of neem de eigen gebakken stokbroden, waarvoor enkele op het eiland wonende Frangaises speciaal naar 'Crois sy' komen omdat ze zo aan het thuisland doen den ken. Een groter compliment is niet denkbaar. Voor de vele blijken van belangstelling en deelne ming na het overlijden van mijn lieve zus, onze tante en oud-tante betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: D. Goedegebuur-Mijnders Dirksland, februari 2004 (Foto: Persburo Flakkee) Na een aantal jaren eveneens als horecamanager te hebben gewerkt, besloot Henk van den Berg ook in de zaak te komen. Hij doorliep eveneens de middelbare hotelschool en begon met het opzetten van cateringen, recepties, warme en koude buffetten en verjaardags feesten. Inmiddels heeft Croissy al verschillende grote bedrijfsfeesten in de regio georganiseerd en kan het catering tot maximaal 1000 personen aan. Henk kan in principe alles regelen voor een groot feest, wat heel gemakkelijk voor de klant is omdat er maar één aan spreekpunt is. Door de toenemende klandizie groeide de lunchroom zo'n zeven jaar geleden uit haar jasje. Koppen in de lokale kranten berichtten indertijd over 'Stoelendans bij Croissy'. Om meer ruimte te creëren werd de serre aangebouwd, waardoor er 32 zitplaatsen bijkwamen. En begon de lunchroom met twee dames personeel, inmiddels is het personeelsbestand uitgegroeid naar tien dames. Henk benadrukt dat Croissy een heel geschikte plaats is voor gezinnen met jonge kinderen: "Onze lunch room is bij uitstek geschikt om met kinderen te komen eten. We hebben kinderstoelen en ze krijgen een kleur plaat zodat ze wat te doen hebben. Bovendien hebben we in de toiletten verschoonmogelijkheden voor baby's. En wat het eten betreft: de ouders kunnen bij voorbeeld een lekker broodje nemen of een sateetje eten, terwijl de kinderen poffertjes of pannenkoeken eten. En dat hoeft echt niet duur te zijn want het duur ste gerecht ligt bij ons rond de zeven euro." Dit jaar is er een nieuwe activiteit bijgekomen. "Als bedrijven een personeelsfeest organiseren, vinden ze alleen uit eten gaan meestal een beetje saai. Om hierin tegemoet te komen bieden we een stuk entertainment aan in de vorm van diverse spellen. Zo hebben we de whisky-smokkeltocht, die door het centrum naar het terrein van de Zuidwester loopt, en waarbij de deelne mer die de meester whisky heeft gesmokkeld de win naar is. Verder kan men kiezen uit een levend ganzen bord en een moordtocht, dit is een soort detectivespel." Wat de toekomst betreft hopen Henk en Edith hun bedrijfsfilosofie - "Het moet gezellig en goed zijn en we moeten er onszelf lekker bij voelen" - nog lang toe te kunnen passen. Op 27 maart organiseert Croissy overigens weer het traditionele Lentefeest voor iedereen boven de 25 jaar. Peter Timofeefféén van de bekendste mete orologen in Nederland, ontving in het Muse um Boerhaave de eerste exemplaren van de KNMI-postzegels uit handen van Roy Rem- pe, directeur Consumentenmarkt TPG Post. Het Leids Museum presenteert momenteel de tentoon stelling 'Uit de lucht gegrepen, geschiedenis van de weerkunde in Nederland'. Al 150 jaar vervult het KNMI een bijzonde re maatschappelijke betekenis in Nederland. Meteoroloog C.H.D. Buys Ballot (1817- 1891) nam destijds het initiatief tot oprich ting van het KNMI in Utrecht. Hij was wereldberoemd door zijn wet over het ver band tussen luchtdruk en wind en was één van de eerste meteorologen die weerkaarten tekende. Hij was ook grondlegger van de internationale samenwerking in dit vakge bied. Het instituut heeft aan de wieg van veel ontwikkelingen in de meteorologie gestaan. Het heeft bijvoorbeeld als één van de eerste in de wereld met stormwaarschuwingen en weerkaarten gewerkt. De weerkaart is nog steeds een belangrijk hulpmiddel. In de weerkamer in De Bilt worden tegen woordig postzegelkaartjes gebruikt. Daar mee bedoelen de meteorologen de verzame ling weerkaarten van de verschillende scena rio's voor de weersverwachting. Een van de hoofdactiviteiten van het publieke KNMI is het geven van waarschuwingen met het oog op veiügheid. KNMI onderzoekers krijgen steeds meer vat op het voorspellen van de ingewikkelde fysische processen en het kli maatsysteem. Ook als Idimaatinstitaut speelt het KNMI een leidende rol, zeker de laatste decennia nu klimaatproblematiek hoog op de politieke agenda staat. Twee verschillende postzegels Het postzegelvelletje bestaat uit tien gegom de postzegels 0,39 euro per postzegel) met twee verschillende ontwerpen. De ene zegel laat een grijs Nederland in de regen zien. De andere postzegel toont ons land in de zon. De fascinatie van Nederlanders voor het weer is groot: we willen er het üefst zo veel mogelijk informatie over hebben. De postze gels hebben daarom een bijzondere dimen sie: op de sluitzegels staan aan de linkerkant van het velletje allerlei 'weetjes over het weer', zoals de hoogst en laagst gemeten temperatuur in Nederland. Aan de rechter kant presenteren de sluitzegels diverse weertypen als onweer, sneeuw, zon en wind. Wanneer je een kaart of brief schrijft kun je zo de geadresseerde informeren over de weersomstandigheden ter plaatse: de regen- grijze postzegel met de sluitzegels mist, regen en wind laat niets te raden over. Het actuele weerbericht in postzegels dus! Het ontwerp van de postzegels is afkomstig van het bureau COUP uit Amsterdam. Peter van den Hoogen en Erica Terpstra werken sinds 1988 samen onder de naam COUP. Zij combineren grafisch ontwerpwerk en illus traties met audiovisuele vormgeving. Van den Hoogen studeerde grafische ontwerpen aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht en doceerde dynamische typografie aan de Willem de Kooning academie in Rot terdam. Terpstra heeft een meer technische achtergrond. De postzegels hebben een frankeerwaarde van 0,39 en zijn in 480.000 velletjes van tien stuks gedrukt. Zij zijn - zolang de voor raad strekt - verkrijgbaar bij de bekende ver kooppunten, zoals postkantoren en weder verkopers of via www.tpgpo.stnl. Alle informatie over de activiteiten tijdens het jubileum van het KNMI is te vinden op de speciale jubileumsite van het KNMI, die vanaf 31 januari gedurende het hele jaar op internet is te vinden. De site biedt daarnaast uitgebreide informatie over de geschiedenis van de meteorologie en het weer. De geschiedenis van het KNMI wordt thema tisch gevolgd en wekelijks komt een nieuw onderwerp in beeld. Adres: http://www.knmi.n1/l SOjaar. Plaats van inzameling is in de opslagplaats van de werkgroep. Deze opslagloods wordt tijdeUjk gebruikt van aannemingsbedrijf Wielhouwer B.V. uit Middelhamis. Zij zijn zeer met het lot begaan van de hulpbehoe vende mensen in Oost-Europa. Vorig jaar heeft het bedrijf een geheel nieuwe en grote materialenloods gebouwd voor de opslag van bouwmaterialen en -gereedschappen. Hierdoor is de kleinere schuur leeg komen te staan en moet over ongeveer een half jaar worden gesloopt. Tot die tijd mag de Werk groep de schuur gebruiken voor haar hulp- goederenopslag. "De werkgroep is het aannemingsbedrijf Wielhouwer zeer erkentelijk en dankbaar dat deze schuur ons een tijdeUjk en kosteloos onderkomen biedt", aldus de voorzitter van de werkgroep, de heer J.van der Made, "en we hopen nu een op een rustiger manier een ander onderkomen te kunnen zoeken. Fan tastisch toch, dat er nog zuLke meelevende mensen zijn die begaan zijn met het lot van de allerarmsten, en die hun eigendommen belangeloos hiervoor ter beschikking stel len?" We hopen van harte dat de schuur door vele inwoners van Flakkee te vinden is, om daar hun nieuwe en/of tweede hands goede ren te komen brengen. Samenwerking In samenwerking met de landelijke stichtin gen zoals: St. Hulp Oost Europa (H.O.E.), St. Kom over en Help (K.O.E.H.), St. Hulp verlening aan Christenen in Roemenië (H.C.R.) en anderen, worden adressen gezocht waar de goederen het meest nodig zijn. Er is de afgelopen jaren al zoveel inge leverd, maar wat nog belangrijker is: Er zijn daardoor al tientallen vrachtwagenladingen weggebracht naar Oost Europa. De goederen kwamen en komen vooral terecht in landen als: Oekraïne, Roemenië, Albanië, Bulga rije, Hongarije en de landen van het voorma lige Joegoslavië. Vaak zijn hiervoor koste loos trailers ter beschikking gesteld, maar ook heeft de werkgroep hiervoor transport bedrijven moeten inhuren. Voor zo'n trans port betaalt de werkgroep ongeveer 2.5(X3,00. "Mocht u bewogen zijn met het werk voor onze arme naasten, breng dan uw goederen naar de schuur. Wij vragen u hier voor een vrijwillige minimale bijdrage van 1,25 per doos of zak. U kunt ons ook finan cieel ondersteunen door uw gift over te maken op rekening 34.20.07.408 t.n.v. Oost Europa Werkgroep Middelhamis", aldus de Werkgroep. Leden van de werkgroep en de vele vrijwil ligers zijn elke Ie zaterdag van de maand mssen 09.30 uur en 11.30 uur aanwezig om uw materialen in ontvangst te nemen en te sorteren. Zet u de dozen of zakken niet voor de deur buiten deze tijden als zij er niet zijn, maar komt u uitsluitend op het hiervoor ver melde tijdstip. Wat kunt u brengen: Gebruikte in goede staat zijnde goederen; Sjoelbakken, tafeltennistafels, speelgoed; Handzaaimachines (u doet er een klein boer tje een groot plezier mee); Wol,wol en nog eens wol (op Flakkee breien mensen hier dekens van); Hand- en landbouwgereed- schappen; Kleding (heren-, dames- en kin derkleding); Rolstoelen, rollators, zieken huisbedden enz. en brillen. Geen huisraad of meubelen, (de meeste hui zen zijn te klein in Oost Europa en de plaat selijke verenigingen in uw dorp kunnen het goed gebruiken voor hun rommelmarkt) U moest eens weten (en heel veel op het eiland weten het al) wat zo'n klein gebaar door u op prijs wordt gesteld in de arme gedeelten van Oost Europa. Namens al deze mensen wil de "Oost Europa Werkgroep Middelhamis" u hartelijk dank zeggen. Inzamelen: EUce Ie zaterdag van de maandag. Tijdstip: Tussen 09.30 uur en 11.30 uur Adres: Waterweg naast nr. 37. (Staat aangegeven met borden) Kontakt: 0187-484228 Maandagmorgen om ongeveer half negen werd de bemanning van de Stellendamse red- dingboot Prinses Margriet gealarmeerd door de Kustwachtpost Ouddorp. De eurokotter GO 33 De Hinder was aan het vissen nabij de uitwateringsluizen in de Haringvlietdam toen er een net in de schroef terecht kwam. Ongeveer twintig minuten na de alarmering was de reddingboot reeds ter plaatse, nam de GO 33 op sleeptouw en bracht het scheepje naar de buitenhaven van Stellendam. Daar werd het afgeleverd aan één van de steigers bij de afslag, alwaar inmiddels een duiker de schroef heeft geïnspecteerd. Hij kon echter het net niet verwijderen, zodat waarschijnlijk een bezoek aan een dok nodig zal zijn. Zaterdag 7 februari a.s. wordt bij de SBK-ZHE, kunstuitleen Hellevoet sluis de tentoonstelling geopend van Thea Figee (glas) en Hans Dolieslager (pastels). De opening vindt plaats om 16.00 uur en wordt verricht door de heer C. A. Kleijwegt, burgemeester van Hellevoetsluis. Er zal muziek te horen zijn van Janos Koole, Michiel van Ek en Niels Dolieslager. Het hoofdthema van het werk van Hans Dolieslager vormt het landschap van Goe- ree-Overflakkee. De natuurgebieden en de polders rond zijn woonplaats Goedereede zijn al ruim twintig jaar het onderwerp van zijn schilderijen, pastels en grafiek. In die twintig jaar heeft de kunstenaar zijn eigen kijk op dit landschap laten zien. ledere dag vertoont het landschap een ander gezicht, afhankelijk van het seizoen of het uur van de dag. En vooral de atmosfeer, wisselend met het weer; helder en zonnig of nevelig en omfloerst wordt door Hans Dolieslager op zijn herkenbare manier weergegeven. Ont daan van de anekdote - het zijn geen geogra fisch herkenbare plekken die hij weergeeft - ontstaat er zijn beeld van het hem omringen de landschap. Zoals hij het zelf om-schnjft: "Het zijn een soort herinneringsbeelden, beelden die ik graag wil vasthouden". Aanvankelijk ging het meeste werk van Hans Dolieslager over De Kwade Hoek, een gebied dat de overgang vormt tussen land en water. De laatste jaren zien we veelal het cultuurlandschap met zijn bomenrijen en uit gestrekte velden met op de kop van het eiland voorkomende gewassen. De hoge horizon laat de aandacht steeds Hans Dolieslager, pastel meer uitgaan naar de voorgrond, die wordt opgebouwd uit horizontale banen van in elkaar overvloeiende tinten of juist contras terende kleuren. De bomenrijen op de grens van land en lucht en er verschijnen bosscha ges, verspreid in het land. Hans Dolieslager werd in 1950 geboren in de stad Leiden. Na zijn opleiding aan de pedagogische Academie in Oegstgeest werkte hij in het basisonderwijs te Stellen- dam. Hij volgde een aantal jaren schilderles sen aan de academie Ars Aemula Naturea. In respectievelijk 1976 en 1979 haalde hij zijn onderwij sbevoegdheden voor de vakken tekenen en handvaardigheid en werkte ver volgens als docent beeldende vakken in het voortgezet onderwijs. Sinds 1982 werkt hij als zelfstandig beel dend kunstenaar in zijn woonplaats Goede reede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 3