Gemeente Dirksland Nie-a-v^^ -ai* De Ruiter Vastgoed draagt de brandweer een warm hart toe Gek van je werk?! '^ChTistenUnie Paulus de Jager start Studio Architecture EIIAUDBI-IIIEUWS De tweewekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Damver. 'Dirksland' Ophalen oud papier Middelharnis Ophalen oud papier Oude Tonge Voorontwerp bestemmingsplan Dirksland, dorpsgebied Herkingen Uitslagen maandag 26 januari Parkeerbeleid rondom het ziekenhuis c« c« c« c« c« i> c« 'S» c« c« i* i* i« i* i* Si K' K' K* K' K' K* K' K* K' K' STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD 'Architecten zoals hij, zijn belangrijk voor onze samenleving' PAGINA 9 VRJkTDAG 30 JANUARI 2004 Fractiegewijs Hoe vat je in een notendop samen watje zoal beleeft als raadslid? Voor dit dilemma sta ik alvorens dit stukje te schrijven. Immers, de bedoeling van dit katern is dat de politiek de 'burgers' informeert over wat er zoal speelt en daarbij ook nog een blik op de toekomst werpt. Op het gevaar af dat ik een aantal zaken te kort doe volgt hieronder een greep uit de onderwer pen die mij als raadslid bezighouden en (waar schijnlijk) ook in de toekomst van belang zijn. Het voormalige bestemmingsplan bleek geda teerd en het is een goede gewoonte dat een dergelijk bestemmingsplan (na de Ie herzie ning van 1979) opnieuw tegen het licht gehouden. Het bureau RBOl verraste mij met een goed geschreven plan waarin in heldere bewoordin gen uiteengezet wordt hoe het dorp Herkingen zoal vergaan is in het afgelopen decennium. Al lezend kreeg ik sterk de indruk dat -indien er destijds geen toeristische bestemming aan het dorp gegeven was- het dorp grote overeen komsten zou vertonen met Friese dorp Jor- werd, hetgeen door de schrijver Geert Mak treffend verwoord wordt in het boek 'Hoe God verdween uit Jorwerd'. Daar verdween de mid denstand zienderogen en het dorp werd doods. Gelukkig is er in Herkingen nog sprake van een beperkte middenstand en is er nog steeds een bakker aanwezig, hetgeen bijzonder genoemd kan worden in een dorp met pakweg 1250 inwoners. Wel is er overduidelijk een probleem aan woonruimte, en met het beperkte contigent dat de gemeente Dirksland is toegewezen ga ik op een bewolkte dag op stap om de locaties te bezien. Ik weet mij vergezeld van een geboren en getogen 'Herkenaar' en zo komen wij op plaatsen waar ik nog nooit en hij al heel lang niet meer is geweest. In het dorp bevinden zich een viertal potentiële ontwikkelingslocaties zo wordt mij op een wat strenge wijze medegedeeld in het rapport van RBOl. Voor de volledigheid noem ik ze maar even: De locatie aan de voormalige afvalwaterzuive ring: De schapenweide achter het gemeen schapshuis: Het Austinplein 2e fase: De tuin van het bejaardencomplex. Indien we deze locaties verder bezien valt op dat het Austinplein, fase 2 zonder verder ont sluiting afvalt, immers alle verkeer moet door de bestaande bebouwing heen en dat lijkt geen goede keuze. Op zich wel mogelijk maar dan zullen er aanvullende investeringen moeten worden gedaan en waarschijnlijk land opge kocht worden. Van het Austinplein naar de schapenweide, beter bekend als de 'Tuin van den Boer'. Op zich geen verkeerde locatie om aanvullende woningbouw te plegen, echter de watergang ter plaatse is volgens mijn begeleider wel een Afdeling I: Joh. Wolfert - H. Keuvelaar1 - 1 M. van 't Geloof - W. Knöps3 - O Jac. Wolfert - D. Wolfert1 - 1 Afdeling 2: W. Nieuwland - W. StolkO - 3 J. V. d. Groef - H. de MunckO - 3 M. Poortvliet - A. LosO - 3 J. Knöps - C. v. d. Kroon3 - O Op dinsdag 3 februari wordt in geheel Middelharnis het oud papier opgehaald. Gelieve het papier duidelijk aan de kant van de weg te zetten, zodat het niet over het hoofd wordt gezien tijdens het voor bijrijden van de auto. De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk in de Ned. Herv. kerk te Middelharnis. bron van stank en zal het eventuele woonge not mogelijk verminderen: een aspect om mee te nemen bij de besluitvorming. Mogelijk is de watergang inmiddels overbodig. Opvallend is de wagenschuur ter plaatse, hoewel totaal ver vallen zou het aardig zijn als elementen daar van behouden zouden worden voor de toe komst, immers echte wagenschuren zijn inmiddels zeldzaam geworden in het land schap. Persoonlijk voel ik het meeste voor de locatie aan de voormalige waterzuivering, er is ruimte, een mooie ligging en is ook de ontsluiten. De tuin aan het bejaardencomplex Klinker- landsestraat had niet mijn voorkeur echter na onderzoek blijkt dit een uitbreiding van het bejaardencomplex te betreffen en daar gelden weer andere criteria voor. Gewapend met deze feiten bezoek ik de verga dering van de commissie grondgebied waar een vertegenwoordigster van het bureau RBOl mij onomwonden meedeelt dat het contigent (aantal te bouwen woningen) nog minder is dan ik dacht en dat de locatie aan de voormali ge rioolwaterzuivering geen schijn van kans maakt. Uiteindelijk adviseren wij de raad dat de uitbreiding aan de Klinkerlandsetraat en de 'Tuin van den Boer' als mogelijk woningbouw locaties bestemd kunnen worden, let wel mogelijk. Uiteindelijk heeft de provincie weer een dikke vinger in de pap en stel je een bestemmingsplan voor meerdere jaren vast. Dit betekent dus niet dat er op korte termijn gestart wordt met het bouwrijp maken. Voor mijn gevoel is er sprake van een zorgvul dige afweging van belangen en worden er besluiten genomen voor de toekomst die wel overwogen zijn. Een probleem van heel andere orde is het par keerbeleid rondom het ziekenhuis. De CU-fractie was en is van mening dat het raadsbesluit om het plantsoentje aan de Boezem te 'slachtofferen' getuigt van korte termijn visie. Vooraf willen we een ding duidelijk stellen: wij zijn trots op het feit dat we een ziekenhuis hebben in zo'n klein dorp en we moeten er alles aandoen om dit te behouden, immers een dergelijke economische trekker is van levensbe lang voor ons dorp. Juist daarom pleiten wij voor een zorgvuldige afweging alvorens te starten met het maar weer inrichten van een parkeerterrein aan de Boe zem. We weten nu al dat dit parkeerterrein (ongeveer 40 plaatsen) over een paar jaar te klein zal zijn, en dan zal er weer een ruimte gevonden moeten worden. Ons inzien getuigt het visie en lef als we dit nu eens structureel oplossen en dan moetje als gemeente over je eigen schaduw durven te springen. De ideeën die geopperd zijn door omwonenden zijn het onderzoeken waard: een parkeerdek boven de Boezem, misschien wel een parkeerdek boven de bestaande parkeerplaats? Neem er de tijd voor en vraag jezelf af hoe Dirksland er over 15 jaar uit zal zien, van de politiek wordt verwacht dat er besluiten wor den genomen die ook in de toekomst nog ple zierig zijn: geen korte termijn visie derhalve! Neemt niet weg dat we ondertussen nog steeds een parkeerprobleem hebben wat nij pend is te noemen. Ons idee de zogenaamde 'Peekade' in te richten als parkeerterrein voor het ziekenhuis is nog niet zo slecht: zeker voor een overbruggingsperiode. Tegen minimale financiële inspanningen kan dit terrein inge richt worden: te denken valt aan verlichting, markering van de vakken en een voetpad inclu sief zebra. Indien we beide kanten ontsluiten is het probleem op korte termijn snel opgelost en kunnen we ons rustig richten op de toekomst. En wat betreft de afstand: ongeveer 200 tot 250 meter van de 'Peekade' tot de ingang van de polikliniek. Er zijn veel ziekenhuizen in de stad waar je veel verder moet lopen. Namens de CU-FRACTIE JOS TOES 0187-60 25 10 Mk Graag nog eens uw aandacht voor Harley, een mooie donkerbruine, niet zo grote hond, een Thaise Rid- geback, een aparte hond, waarvan er in Nederland maar weinig zijn. Harley is nog jong, 12 maanden, een reu. Hij is door zijn baas gedimipt in de Hoekse Waard; en zoals wij heb ben vastgesteld, is hij niet zo leuk behandeld. Het is beslist geen hond voor een gezin en hij is ook niet geschikt voor een beginner. Wij zoeken voor hem een baas die stevig in zijn schoenen staat en veel ervaring heeft met honden, want als Harley zijn zin krijgt, maakt hij wel de dienst uit. Heeft u belangstelling voor hem, komt u dan eens kijken. Hij wacht op u in kennel 11. En dan nog een noodkreet, want wij hebben een groot aantal konijnen. De meeste zijn gevonden, ook gedumpt door hun eige- P naar. Heeft u nog een leeg staand hok of zoekt u een leuk cadeau voor uw kind, kijkt u dan eens bij ons. Snuit is een zwart-wit konijn, mannelijk, 18 maanden, een knuffel dier. Konijn bruin, 11 maan den, een lief dier, een zwervertje. Konijn zwart, halflang harig, een vrouwtje, 11 maanden, zwervertje. Konijn zwart, halflang harig, een mannetje, 11 maanden, zwervertje. Vlek, beige-wit, 2 jaar, een vrouwtje, bang voor kinderen. Snuf, grijs-wit, een vrouwtje, 2 jaar, niet gewend aan kinderen. Konijn zwart-bruin, 11 maanden, een man netje, een zwervertje. Konijn wit, een manne tje, 11 maanden, een zwervertje. Konijn wit-bruin, 11 maanden, maimetje, een zwervertje. Konijn wildkleur, 11 maanden, een vrouwtje, een zwervertje. Konijn wildkleur, 11 maanden, een mannetje, ook een zwervertje. De meeste konijnen zijn gevonden, het zijn vriendelijke diertjes, gewend om opgepakt te worden en in een binnenhok te verblijven, alleen 's zomers kunnen zij naar buiten. Heeft u belangstelling voor Harley of zoekt u een leuk konijn, komt u dan eens kijken in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Onze openingstijden: maandag t/m vrijdag, vanaf 11.00 tot 16.00 uur. Door hun contacten met één van de spuit gasten van de Sommelsdijkse brandweer, is bij Reddy en Silvia van De Ruiter Vastgoed de interesse gewekt voor deze hulpverle ners en het werk dat zij verrichten. Zo staat de vrijwillige brandweer 7 dagen per week, 24 uren per dag paraat om de medemens, dikwijls in nood, te helpen. En was voor heen alleen brandbestrijding haar taak, thans wordt op brede schaal hulp verleend, zoals in geval van wateroverlast, bij storm schade, assistentie aan de ambulancedienst, verkeersongevallen, enz., enz. Daarnaast vervult een blusgroep nog een andere taak in de samenleving. Het is immers al gauw de brandweer die gevraagd wordt om te assisteren bij allerlei festiviteiten. En daar bij draagt een brandweerman natuurlijk niet altijd zijn bluskleding, maar dan zijn werkoverals het tenue. En die waren bij de Sommelsdijkse blusploeg aan vervanging toe. Het brandweerwerk een warm hart toe dragend, vonden Reddy en Silvia het mooi om deze blusploeg van nieuwe werkover als te voorzien. Afgelopen dinsdagavond werden deze overhandigd in het Fort te Ooltgensplaat, waar de Sommelsdijkse brandweer juist een oefenavond had. En graag ontving De Ruiter Vastgoed - eige naar van het Fort - de spuitgasten hier, zowel om ze te laten oefenen als om er de Reddy en Süvia overhandigen het eerste nieuwe werkoveral aan bevelvoerder Gerard van Wijk. werkoverals te overhandigen. De Som melsdijkse mannen zijn Reddy en Silvia dan ook zeer erkentelijk voor het schenken van deze nieuwe outfit, met op de rugzijde het brandweerlogo en daaronder dat van De Ruiter Vastgoed. Reddy zelf zei het een goed idee te vinden om de brandweer van dit tenue te voorzien want, zo zei hij: "Jul lie zorgen ervoor dat de mensen kunnen blijven wonen in de huizen die ik heb ver kocht!" En hoewel hij zei te hopen dat de mannen veel plezier aan hun nieuwe over als hebben, tóch hoopt hij dat ze deze niet teveel nodig zullen hebben... Morgen, zaterdag 31 januari, zal in Oude Tonge het oud papier weer worden opge haald. Gaarne het papier vóór 09.00 uur goed gebundeld buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. Het overkomt iedereen wel eens dat hij of zij met tegenzin naar het werk gaat. Er loopt iets niet lekker en dat zorgt voor een vervelend gevoel. Los sen de problemen zich weer snel op dan verdwijnt de tegenzin vanzelf. Als de zaken op het werk niet verbeteren, kan dat leiden tot werkstress. Dan moet er meer actie worden onderno men om de problemen op het werk aan te pakken. Voor mensen die aan de slag willen met de oorzaken van werkstress wordt de training "Gek van je werk" georganiseerd door Con text, centrum voor GGZ preventie. Op 1 maart begint deze training van negen bijeen komsten. Elke maandagmiddag hebben we tweeënhalf uur om in een kleine groep met begeleiding te werken aan het verminderen van werkstress. Maximaal zijn er tien deel nemers. In de bijeenkomsten wordt veel geoefend om te leren op een goede manier met werkstress om te gaan. Daarvoor is het nodig dat mensen leren goed voor hun belan gen op te komen, weten hoe ze het beste kun nen ontspannen en hoe ze een verschil van mening kunnen uitpraten. Mensen die de training hebben gevolgd, voelen zich beter, minder gespannen en zijn minder vaak ziek. Voor wie? De training "Gek van je werk" is bedoeld voor mensen die stressklachten van hun werk willen voorkomen of willen bestrijden. De zaken die in de bijeenkomsten worden geleerd, moeten op het werk en thuis worden geoefend. Nieuwe dingen leer je namelijk het beste als je er veel mee oefent. Boven dien is er huiswerk; de bijeenkomst moet worden voorbereid door teksten te lezen en vragen te beantwoorden. Deelnemers moe ten voor het huiswerk elke week ongeveer er één uur de tijd nemen. Informatie en inschrijving Voor meer informatie kunt u contact opne men met Peter Overzier of Frans Andriessen van Context (010-49 33 555). Indien u zich aanmeldt voor de training wordt u uitgeno digd voor een kennismakingsgesprek met de trainers. Kosten en locatie De training kost totaal 50 35 materiaal- kosten en 15 bijkomende kosten). De trai ning wordt gegeven in omgeving Zuidplein, dus goed bereikbaar met openbaar vervoer. Na eerst werkzaam te zijn geweest bij een architectenburo te Middelharnis, is de nog jonge Paulus de Jager (29) per 1 januari jl. in diezelfde plaats een eigen architectenbureau gestart: 'Stu dio Architecture'. Zijn studio is geves tigd aan de Westelijke Achterweg. En wie daar binnentreedt, komt meteen al in aanraking met de eigen stijl en wijze van aanpak die De Jager er in zijn vakgebied op na houdt, onder andere door middel van indeling en inrichting van zijn studio, maar ook via afbeeldingen en maquettes, die er een presentatie vormen van zijn werk. Medio deze maand heeft burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis De Jager's architectenstudio geopend. De archi tect en de burgemeester kennen elkaar al lan ger dan vandaag. Immers, in 2001 studeerde De Jager af met het werkstuk 'Het Knoop punt', en uit die tijd heeft mevrouw De Vries de - toen nog - aankomende architect leren kennen als "iemand die niet volgens de gebaande paden te werk gaat en niet altijd de gemakkelijkste weg kiest, iemand ook met veel oog voor details én voor de historie. Wij, in onze tijd, hebben architecten nodig die respect hebben voor hetgeen onze voor gangers hebben gepresteerd, maar die óók durf en moed hebben om te tonen wat het betekent om in deze én in de toekomstige tijd te leven. Architecten zoals De Jager zijn belangrijk voor onze samenleving", aldus burgemeester De Vries tijdens haar ope ningsspeech voor 'Studio Architecture'. Ook de heer Ad Gestel, bij wie De Jager eer der werkzaam is geweest en van wie hij veel heeft geleerd, typeert De Jager als een "ver nieuwend architect, met groot verstand van het vak. Hij richt zich niet op één facet, maar duikt in alle aspecten van de architectuur." Voorwaar geen kleinigheid als je zó al wordt getypeerd bij de start van je onderneming. Maar daarvóór had De Jager natuurlijk al uiting gegeven aan zijn architectonische gaven. Zo was hij betrokken bij onder ande re de nieuwbouw van 's Landshaven te Som- melsdijk en bij de verbouw van verenigings gebouw 'de Schakel' te Dirksland, terwijl hij 'aan de overkant' al meerdere malen mee heeft gedaan aan prijsvragen voor nieuw- of verbou wproj ecten Enerzijds ziet De Jager het min of meer als 'missie', zo zou je kunnen zeggen, om ver nieuwend bezig te zijn in de architectuur, dus met nieuwe vindingen te komen of nieu we bouwtypes te ontwikkelen. Anderzijds, zo vindt hij, ligt een meerwaarde in zijn architectuur in het feit dat hij zich niet beperkt tot de buitenkant en indeling van een project, maar zelfs doordenkt tot de aankle ding, inrichting en kleurstellingen van het interieur toe, integrale architectuur dus. Nóg iets waarmee de jonge architect zich onderscheidt, is zijn studio, door hemzelf bewust als 'studio' bedoeld. "Ik heb niet gekozen voor een architectenbureau, waar voor de klant alles meer op afstand gebeurt, maar voor een studio, laagdrempeliger. Iedereen kan hier binnenlopen, en blikt van uit de ontvangstruimte via een opengewerk te scheidingswand een blik 'in de keuken', richting tekentafels." Voorlopig runt Paulus de Jager z'n studio in z'n eentje. Wie - al of niet met (ver)bouwplannen - meer informatie wil, kan terecht bij Studio Architecture, Westelijke Achterweg 56, 3241 EH Middelharnis, tel. (0187) 470715, e-mail: infofiistudioarchitecture. of op de website vyvyw.studioarchitecture.nl. Architect Paulus de Jager, vóór de opengewerkte scheidingsmuur tussen de ontvangst- en werkruimte in zijn studio.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 9