Denk mee over de 'welstand' in onze gemeente! Leges volgens de gemeentelijke legesverordening Vernieuw rijbewijs op tijd! Werkzaamheden van de onderhoudsdienst Damvereniging ENEO '52 te Melissant Chemokar uit straat beeld verdwenen MEE op presentatietournee ClllinD»f-t1IEUW5 GE ME E NTE ^IDDELHARNIS Rommelmarktspullen gevraagd Welstttnd Uitnodiging Ingnngsdfitutn 1 jttnuari 200é (bedragen in euro's) Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis. Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.ni www.nniddelharnis.nl Uitslagen van maandag 19 januari 2004 (3e bekerronde) Wat is MEE? NIEUWE TONGE - Op zaterdag 21 hoopt de Geref. Gemeente te Nieuwe Tonge weer haar jaarlijkse rommelmarkt te houden. Daarvoor kunnen weer een heleboel tweede hands spullen worden gebruikt (maar geen matrassen of grote meu belen). Heeft u iets wat u kwijt wilt, dan kunt u contact opnemen met William Hout, tel. (0187) 652502. Het wordt dan bij u opgehaald. PAGINA 4 VRIJDAG 23 JANÜATO 2004 Middelharnis in het niraws... Bent u tevreden over de 'uitstra ling' van recente {of minder recen te) verbouwingen binnen uiv woonwijk en de omgeving waarin uw wijk zich bevindt? Welke ver anderingen zou u toejuichen of juist willen ontmoedigen? Zomaar een paar vragen waarvoor u eens de tijd zou moeten nemen om die te beantwoorden. ;e.m;i>id uit uw fami- eens in Wellicht bent u. or He- of iaaarakj pfegeij; Igerealiseerd wilde zien die u in gedach ten had! Nagedacht Wij kunnen niet ontkennen dat de advie zen van 'welstand' bij tijden stof doen opwaaien. Toch zit achter elk advies van deze instantie een diepere gedachte. Zo kent iedere woonwijk binnen iiw gemeente, of het nu een voor- of naoor logse wijk betreft, een bepaalde syste matiek van opbouw. In gewoon Neder lands gezegd: er is ooit dieper over uw omgeving, en de beleving daarvan, nage dacht! De gemeenten proberen waarde volle dementen van een streek of wijk, waar mogelijk, te behouden. Transparant De gemeenten kunnen niet om de toet sing aan 'welstand' heen, omdat dit nu eenmaal dóór de Rijksoverheid in de Woningwet is vastgelegd. Diezelfde Rijksoverheid is echter met u van mening dat vaiidaag de dag een door zichtige welstandsbeoordeling noodza kelijk is. Zij heeft dan ook bepaald, dat gemeenten hun uiterste best moeten doen om een zo duidelijk (lees: transpa rant) mogelijk welstandskader te formu leren. Dit nieuwe welstandsbeleid moet niet alleen de instemming hebben van de ambtenaren die er mee aan de slag gaan, maar het moet juist ook een publiek gedragen welstandsnota wor den. Breed gedragen Om een zo breed moge^Llj.; gedragen welstandsnota te krijgen, streeft de loka le overheid er naar om de eisen die gesteld worden dialdelijk te omschrij ven. Dit is geen eenvoudige klus. Om te voorkomen dat u na 1 juli 2004 en na het indienen van een aanvraag om bouwver gunning geconfronteerd wordt met regels waar u het volstrekt mee oneens bent, organiseert iedere gemeente op Goeree-Overflakkee een informatie avond die bestemd is voor alle burgers en voor die partijen die op een meer pro fessionele wijze bij de bouwsector betrokken zijn. V wordt van harte uitgenodigd om mee te denken over de toekomst van de wel standstoetsing tijdens de informatie avond, die gehouden wordt in het gemeentehuis op 29 januari 2004 van 19:30 tot 22:00 uur. Tijdens deze avond wordt u enerzijds op de hoogte gesteld van de in ontwikkeling zijnde wel standsnota, anderzijds krijgt u de moge lijkheid op-en/ of aanmerkingen hierop te plaatsen. Uw kritische noot kan een doorbraak betekenen voor een andere wijze van beoordelen van toekomstige bouwplannen bimien uw gemeente. Wij stellen uw komst zeer op prijs. Uw aanwezigheid bevestigt uw betrokken heid bij uw gemeente! Nadere informatie Heeft u vragen over de in ontwikkeling zijnde welstandsnota, dan kunt u (tele fonisch) contact opnemen met de afde ling Bouw- en "V^oningtoezicht van uw gemeente. Daarnaast bestaat de mogelijkheid uw gemeente middels e-mail om informatie te verzoeken. U ktmt daarbij gebruik maken het e-mail adres: info@midde!hamis.nl Huwelijk/registratie gemeentehuis (10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 uur) Huwelijk/registratie gemeentehuis zaterdag HuweEjk/registratie bijzonder huis Huwelijk/registratie RP museum (10.00 11.30 13.00 14.30 16.00 uur) Huwelijk/registratie RP museum zaterdag Trouwboekje (bij losse verkoop) Uittreksel Burgerlijke Stand Verklaring van huwelijksbevoegdheid Nasporingen archief (per kwartier) Ongetekende fotokopie akte burgerlijke stand Paspoort Zakenpaspoort Bijschrijving (gelijktijdig) per kind Bijschrijving (later) per kind Nederlandse Identiteitskaart Extra leges (spoed) per document Extra leges (spoed) per latere bijschrijving Boete (bij vermissing) Extra boete bij herhaalde vermissing Rijbew^ijs Eigen Verklaring Uittreksel GBA Inlichting GBA Attestatie de Vita Bewijs van Nederlanderschap Verklaring omtrent gedrag (vóór 1 april 2004).... Verklaring omtrent gedrag (na 1 april 2004) Legalisatie handtekening Pas 65 Ventvergunning (per persoon per dag) 125,00 477,00 39,00 430,00 Per 1 januari 2004 is de rondrijdende che mokar uit het straatbeeld verdwenen. Evenals de overige drie gemeente op Goe ree-Overflakkee, heeft de gemeente Mid- deUiamis besloten om het contract met de firma Gansewinkel te beëindigen. Dit omdat de inzamelrespons bij de chemo kar erg terugliep. Wel kunt u uw klein chemisch afval nog kwijt bij het gemeentedepot aan het Nieu wepad 12 in Middelharnis. Het depot is geopend op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 0187 - 471147. Begin januari is de kerstboomac tie van de gemeente Middelharnis afgesloten met een vreugdevuur, waar veel belangstelling voor was van jong en oud. De jeugd heeft veel werk verzet door alle bomen in te zamelen. Een plezierige samenwerking! Door de verbran ding van de kerstbomen heeft de gemeente kunnen besparen op de reinigingskosten. Om een aangename leefomgeving te creëren, brengt de onderhoudsdienst veel beplanting aan in de Westplaat te Sommelsdijk. Veel overlast en ergernis ontstaan doordat burgers hun overtollige grond in de openbare plantsoenen storten. Het gevolg is dat deze plantsoenen te hoog komen te Uggen, waardoor over tollig regenwater luet weg kan en het in de straten een vieze modderboel wordt. Daarnaast brengt het terugbrengen van de oude situatie veel werk en kos ten met zich mee. Rioleringswerkzaamheden, de renova tie van plantsoenen en bestratings- werkzaamheden kunnen voor overlast zorgen in de kernen. Hiervoor vragen wij uw begrip. Wij proberen de over last zoveel mogelijk te beperken. Heeft u klachten, dart kunt u deze tele fonisch doorgeven via ons klachten- nummer 0187 - 471 l47.We proberen altijd een adequate oplossing te vin den. Hondenbelasting Iedereen die in het bezit is van één of meer honden is verplicht daar van aangifte te doen bij de gemeen te. Hondenbezitters zijn namelijk hondenbelasting verschuldigd Tarieven Inwoners van de gemeente Middelharnis die één hond bezitten, betalen 45,00 per jaar. Heeft men meer honden in eigen dom, dan neemt het tarief per hond toe. Bezitters van twee honden betalen 135,00 en inwoners die drie honden hebben krijgen een aanslag hondenbelas ting van 242,00. Vrijstelling In enkele bijzondere gevallen wordt het houden van honden niet belast. Deze vrijstelling geldt in de volgende gevallen: - honden die uitsluitend dienen om blin de personen te leiden; - honden die als gehandicaptenhond ter beschikking zijn gesteld aan een gehan dicapte; - honden die uitsluitend in voorraad worden gehouden voor verkoop of aflevering; - honden die jonger zijn dan drie maan den. Meer informatie over de hondenbelasting is verkrijgbaar op de afdeling financiën van de gemeente Middelharnis. Telefoon: 0187-475520 of 475529. Een rijbewijs vernieuwen doe je bij.de gemeente. Het is verstandig om dat op tijd te doen. Het komt regelmatig voor dat de gemeente rijbewijzen krijgt aangeboden, die al lang verlopen zijn Voorheen moest je, als het rij bewijs langer dan eenjaar verlopen was, opnieuw rijexamen doen. Tegen woordig is dat gelukkig niet meer zo, maar rijden met een verlopen rijbe wijs is wel strafbaar! Daarom is het verstandig de vernieuwingsdatum voor uw rijbewijs te noteren op een opvallende plaats. Een rijbewijs is maximaal tien jaar geldig. Uitzonderingen op die regel zijn rijbewij zen van personen met een medische indi catie en 70-plussers. Zij hebben een rijbe wijs met een beperkte geldigheidsduur. Klaar terwijl u wacht Voor het aanvragen of vernieuwen van een rijbewijs dient u zelf naar het gemeentehuis te komen. U kimt zich melden bij het loket burgerzaken. De gemeente Middelharnis biedt een klaar-terwijl-u-wacht-service. Tenzij het gaat om de vervanging van een ver mist rijbewijs, dat niet in Middelharnis is afgegeven. Dit omdat wij het aanvraagformu lier van het vermiste rijbew^ijs - dat opgevraagd moet ^vorden bij de gemeente van afgif te - bij de nieuwe aanvraag moet voegen. Wat heeft u nodig als u een nieuw rijbewijs wilt aanvragen? Twee recente identieke pasfoto's (met het gezicht recht van voren gefotografeerd, tegen een lichte egale achter grond) en het te vernieuwen rijbewijs; Bij een eerste aanvraag (van een bepaalde categorie rij bewijs): een rijvaardigheidsverklaring van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR); Indien u 70 jaar of ouder bent of een medische indicatie heeft: een verklaring van geschiktheid van het CBR. De formulieren daarvoor zijn verkrijgbaar bij het loket bur gerzaken in het gemeentehuis. Kosten Een nieuw rijbewijs kost 24,00 (tarief 2004). De zogenaamde 'eigen verklaring', die u nodig heeft voor het aanvragen van een verklaring van geschiktheid, kost 18,75 (tarief 2004). Het is mogelijk om te pitmen bij loket burgerzaken. Openingstijden Het loket burgerzaken is geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. B. Visbeen-A. Doom1 - 1 T. Goedegebuur-B. vanNimwegen....l - 1 J. Looij - H. Zoon1 - 1 Evelien Visbeen - W. DoorduinO - 2 J. Non - C. VisbeenO - 2 B. Grootenboer-P. Kom1 - 1 H. Visbeen - T. de Geus2 - O B, van der Spaan - A. het Jonkuitg. A. Visbeen - H. van Heukelen2 - O H. de Geus - L. Steketee1 - 1 Bij de wedstrijden voor de derde bekerron de waren bijna alle spelers deze avond aan wezig. Alleen de partij tussen B. van der Spaan en A. het Jonk moest worden uitgesteld. De beide koplopers B. Visbeen en A. Doom hadden deze avond hun messen extra gesle pen. Het werd tot het laatst toe een span nende partij, waarbij het evenwicht bleef ge-waarborgd. Bij de 46e zet leek het er op dat Visbeen speloverwicht zou krijgen door met een mooie 'drie om twee' combinatie door te breken naar de damlijn. Maar ook Doorn wist daarna onverhinderd de damlijn bij zijn tegenstander te bereiken, waarna de pimten konden worden gedeeld. B. van Nimwegen heeft het tegen T. Goede- gebuur vene van gemakkelijk gehad. Goe- degebuur speelde aanvallend spel waarbij Bemadette steeds op haar hoede moest zijn. Ondanks heel wat verplichte zetten, wist ze toch steeds een dreigende doorbraak van haar tegenstander te voorkomen. Met bei den nog zes schijven op het bord werd ten slotte de vrede getekend. J. Looij is er niet in geslaagd zijn ex-dorps genoot H. Zoon in een valkuil te lokken. De weloverwogen zetten van Zoon gaven hem een goede opbouw die van pas kwam tegen zijn geroutineerde tegenstander. In een gelijkwaardige stand met beiden nog zeven schijven op het bord werd remise overeen gekomen. Evelien Visbeen heeft niet kunnen verhin deren dat haar tegenstander W. Doorduin de punten mee kon nemen naar Den Briel. Ze moest al gauw met een schijf minder de par tij tot een goed einde weten te brengen. Maar dat werd vechten tegen de bierkaai. Met een fraaie 'drie om drie' damzet maak te Doorduin op het laatst een einde aan de partij. J. Non liet in de partij tegen C. Visbeen al snel een steekje vallen. Door een verkeerde inschatting bij een slagzet raakte Non het spoor bijster en was de partij gauw beslist. B. Grootenboer en P. Kom hebben in hun partij elkaar geen pijn gedaan. Zij hebben er maar een afruilavond van gemaakt, waarbij de schijven van verschillende kleuren één voor één in het doosje werden gedeponeerd. Het eindresultaat gaf dan ook geen verras sing. Remise. Om haar verloren partij tegen H. Visbeen behoeft T. de Geus zich beslist niet te schamen. Visbeen is door zijn jaren lange ervaring nog altijd één van de meest gevreesde tegenstanders. Ook door me vrouw De Geus was daar helaas geen ver andering in aan te brengen. H. van Heukelen is te ondoordracht aan zijn partij tegen A. Visbeen begonnen. Om een dammer als A. Visbeen onder de knie te krijgen, moeten er echt harde noten worden gekraakt. Er werd wel gekraak gehoord, maar dat waren de schijven van Van Heuke len waarvan er, na enkele grote blunders, een half dozijn door Visbeen als winst in het doosje konden worden gedaan. Meestal hebben mensen niet veel tijd nodig om het elkaar moeilijk te maken. Geheel anders was dat in de partij tussen H. de Geus en L. Steketee, Zij hebben verbeten gevochten om de begeerde puntjes mee naar huis te kunnen nemen. Met 'plakkers' en 'meerslagen' wisten zij het elkaar op het laatst erg moeilijk te maken. Maar beiden kwamen tenslotte ongeschonden uit de snijd tevoorschijn. Tevreden tegen zij huis waarts. De SPD Zuid Holland Zuid is op 1 janu ari 2004 van naam veranderd. De nieu we naam is 'MEE Zuid-Holland Zuid'. MEE is de nieuwe naam voor alle 32 SPD-en in Nederland. Alle medewer kers van MEE Zuid-Holland Zuid gaan de nieuwe naam en de functie van MEE op een unieke wijze onder de aandacht brengen bij de bewoners in de gemeen ten die vallen binnen het werkgebied Zuid-Holland Zuid. Op donderdag 5 februari a.s. gaan alle 160 personeelsle den van MEE Zuid-Holland Zuid, ver deeld over 15 groepen, de 30 gemeenten in het werkgebied bezoeken. Alle groe pen hebben een eigen plan gemaakt voor de manier waarop ze MEE Zuid- Holland Zuid gaan presenteren in 'hun' gemeenten. Acties In Dirksland zullen MEE medewerkers van af 10.00 uur huis-aan-huis flyers met infor matie over MEE verspreiden. Op de weekmarkt in Goedereede zal 's mor gens vanaf 10.00 uur het circus MEE aan wezig zijn, waar de dompteur samen met de ijsbeer, leeuw en olifant zijn kunsten zal ver tonen; ook clowntje MEE zal laten zien wat hij kan. Kinderen mogen na de show gratis op de foto. Een andere groep zal in Goede reede voor het programma 'Werkvitaminen' op radio Goeree Lokaal een kori interview geven over MEE Zuid-Holland Zuid én aan kondigen dat circus MEE in het dorp is. Aan het eind van de ochtend zal in het gemeente huis wethouder J. van Oosterom een uitge breid informatiepakket overhandigd krijgen. In 't Prieel van Recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk zal van 13.30-14.30 uur een presentatie worden gegeven over wat MEE is, waar het voor staat en alles wat het te bie den heeft. In het gemeentehuis van Oude Tonge zal om 13.30 uur een korte presentatie over MEE worden gegeven, waarna vanaf 14.00 uur tompoezen zullen worden uitgedeeld in het gemeentehuis, de huisartsenpraktijk en de SWO. Tussen 15.00 en 15.30 uur zullen ook tompoezen worden uitgedeeld bij de super markt aan het Weespad in Ooltgenplaat. MEE Zuid-Holland Zuid is een organisatie die ondersteuning biedt aan alle mensen met een beperking. Naast mensen met een ver standelijke of lichamelijke beperking gaat MEE Zuid-Holland Zuid zich de komende jaren ook richten op mensen die moeite heb ben met horen, die slecht kunnen zien of autistisch zijn. Bij MEE kunnen mensen terecht met vragen en verzoeken om infor matie, advies, bemiddeling of ondersten- ning, om zo zelfstandig mogelijk te kunnen functioneren in de maatschappij. Er is geen indicatie nodig om door MEE Zuid-Holland Zuid geholpen te worden. De diensten die MEE Zuid-Holland Zuid aanbiedt, zijn gra tis. MEE drukt uit waar het voor wil staan: goe de, betrouwbare dienstveriening, een respectvolle bejegening en gelijkwaardig heid m de relatie met cliënten. MEE is het symbool voor wat wordt beoogd: MEEden- ken, MEEdoen, MEEgaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4