medailles bij afscheid en jubilea vrijwillige brandweer Den Bommel Jongens D van Les Deux intermezzo winterkampioen CampingCard ACSI Acties voor spoel en belevmgstuin 'De Regenboog' Rode Kruis zoekt vrijwilligers! Schaakvereniging De Zwarte Pion Tot volgende week bij leven e/i welzijn. IIAIfDBMIIEUM ^/tnti^n u vdn tfüm y^lf De kortingskaart voor het voor- en naseizoen T B L O K F L I T R A T P N A N H O I B M E F A T A L U A L A B P R I R L L N G U Z 0 M I P E F G T I M U E O G C S E K M T 0 I R R L R L E A B A 0 N U T A L 0 0 I V A R I N W N H E H 0 O R N T D Arnette Vogelaar (Rhoon) Jeroen Poortvliet (Dirksland) Marie Bakelaar-Verburg in Flaltlieeciaiiteiten Het gevecht met Endometriose PAGINA 13 VRIJDAG 23 JANUARI 2004 Al geruime tijd is Idnderdagcentrum 'De Regenboog' (bij activiteitencentrum d'n Duyt) in Middelliarnis bezig met liet hou den van tal van acties om geld bijeen te krijgen om een speel- en belevingstuin rondom het kinderdagcentrum aan te leggen. Veel mensen dragen het doel een warm hart toe. Zo heeft onlangs de Rotary een bedrag van 10.000 geschonken, waar het kinderdag centrum uiteraard heel blij mee is. Verder hebben veel kerken op het eiland geld inge zameld of overgemaakt. Op 13 december jl. vond er een kerstmarkt plaats binnen het kinderdagcentrum, waar van alles te koop was: van mooie kerststukken, houten voor werpen, kaarten tot heerlijke oliebollen van bakkerij De Vries uit Goedereede toe. De opbrengst van deze markt was 2.300. Basisschool 'De Brandaris' uit Hellevoet- sluis volgde spontaan dit initiatief en heeft organiseerde ook een kerstmarkt op school, die 2.004 bij elkaar bracht. Dit bedrag kwam geheel ten goede aan het kinderdag centrum. Er komen nog steeds giften binnen op het speciale rekeningnummer 3416.62.313 t.n.v. de Regenboogtuin. Alhoewel het streefbedrag al een eind is genaderd, zijn giften nog steeds van harte welkom. Wilt u meehelpen aan de realisering van deze bij zondere tuin, dan kunt u uw gift op boven staand nummer overmaken. Binnenkort zal Het Nederlandse Rode Kruis zoekt vrijwil- Ugers als medewerker bloedafname voor het Donorcentrum te Sommelsdijk, men sen die als gastheer of gastvrouw willen fungeren en als zodanig een luisterend oor voor de donoren willen zijn. Er worden mensen gezocht die het leuk vinden om anderen te helpen. Die zich niet meteen van de wijs laten brengen als het wat lan ger duurt of wat moeizamer gaat. Mensen die verantwoordelijkheid durven nemen en anderen voldoende ruimte geven om zich zelf te zijn. Kortom, iedereen die zich goed voelt als het anderen beter gaat. Heeft u interesse in de activiteiten van de bloedin- zameling, draagt u daar graag een steentje aan bij en beschikt u over goede contactu ele vaardigheden en een flexibele instel ling, dan maakt het Rode Kruis district Goeree-Overflakkee graag gebruik van uw diensten. Als gastheer of gastvrouw voor de donoren schenkt u een kopje koffie, maakt u een praatje met hen en geeft u voorlichting, éénmaal in de vier of zes weken. Voor meer informatie of om zich als vrij williger aan te melden, kunt u terecht bij de heer A. Hoek, tel.: (0187) 681885 of 06- 55108348 gestart worden met de beplanting van de tuin; de sierbestrating is reeds gelegd. Het is de bedoeling dat de speel- en belevings tuin in mei a.s. feestelijk wordt geopend. Daar hoort u nog meer over. Puzzelreglement 1. Stuur je oplosisingen aan het eind van de maand naar Opm Ko, p/a Eilanden-Nieuws,y Postbus 8, 3240 AA MiddeUutrnis. 2. Per maand zijn er 100 k 120 punten te verdienen. Mfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Zullen we snel aan de slag gaan en zo weer punten verdienen? Zet hem op! Hier een beroepenpuzzel van Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel). Vul het beroep van de persoon in. Bij sommige mensen kun je meer beroepen invullen. Persoon Bijbelgedeelte Beroep 1. Simon Petrus Markus 1 2. Jesaja Jesajaó 3. Aaron Exodus 28 4. Zadok 1 Kon. 1:26 5. David 1 Sam. 16 en 2 Sam. 2 6. Tubal-Kaïn Gen. 4:20-23 7. Demetrius Hand. 19. 8. Aquila Hand. 18 9. Jozef ('vader'van Jezus) Markus 6:3 10. Lydia Hand. 16 11. Josafat 2 Sam. 8:17 12. Semaja 1 Kron. 24:6 13. Erastus Rom. 16:20-27 14. Abner 2 Sam. 2:1-10 15. Nehemia Nehemia 1 Tegenwoordig heb ik een hulpje voor de brievenbeantwoording. Vinden julUie het geen handigerd? De Bijnagtes (Scherpenisse) De verjaardag is dus leuk veriopen met heel de dag visite. Zoiets levert natuuriijk een smak cadeautjes op. En dat is vanzelf mooi meegenomen. Je kreeg o.a. parfum, shampo, snoep en geld. Nog bedankt voor de nieuw jaarswens, 't Is sneu dat de krant van decem ber 1-3 verdwenen is. Maar met een beetje vindingrijkheid kun je de vragen toch nog invullen aan de hand van "Vergeleken", dat zo nu en dan verschijnt. Willianne Boer (Middelharnis) Hopelijk kun je weer gauw wennen aan het schoolritme. Na een vakantie valt dat meest al even niet mee. Ben je goed in wiskunde? Gewoon juf worden is ook leuk hoor. In een asiel werken met hondenverzorging is net zo goed een optie. Je hebt de vragen van "Ver geleken" boeiend beantwoord. Zorg je nog voor een fotootje dat in de loupe kan? In je envelop vond ik nog een raadsel uit het puz zelblad van het ND. 't Zal wel verkeerd opgestuurd zijn. Zo niet, dan kan ik je alleen maar zeggen dat we natuurlijk zelf iets moe ten proberen te bedenken, desnoods een variant erop. Letterlijk overnemen is niet de bedoeUng. In 2004 wordt het voor iedereen, die niet gebonden is aan het hoogseizoen, nog aantrekkelijker om buiten de drukste weken van het jaar te gaan kamperen. Nu met een kortings kaart, speciaal voor het laagseizoen, een nieuw initiatief van ACSI. Het mes snijdt aan twee kanten: de 353 deelnemende kwaliteitscampings in 16 Europese landen ontvangen graag meer gasten in het laagseizoen, voor de gasten zelf wordt de ovemachtingsprijs in het laagseizoen nog aantrekkelijker dan die al was. Vooral simpel Met de kortingskaart kan de kampeerder voordelig overnachten voor één van de drie vaste prijzen: 13,-, 11,- of 9,-. Voor dat bedrag mag er overnacht worden met twee volwassenen op een staanplaats voor een tent of caravan, uiteraard inclusief auto, stroomvoorziening en gebruik van douches en warm water. Deze vaste tarie ven zijn lager geprijsd dan het laagste bedrag dat de deelnemende campings in het laagseizoen hanteren. Veel campings geven nog een extra korting bij een langer ver blijf. Het systeem is simpel: er hoeft niet vooruit te worden betaald voor een bepaald aantal overnachtingen, pas bij vertrek. Geen inge wikkelde administratieve handelingen met MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 18 in de huishoudeüjke comeptitie, gespeeld op 19 januari jl. Bom - Van Hooff 0-1 Van der Staaij - Van Prooijen0-1 Hennekes -1. Lagendijk 1-0 Moedt - Van den Ouden 0-1 Boeter - De Jagerrem Struik - Peeman rem Mulder - Van der Waal0-1 Visser - Minnaar1-0 Neleman - C. Smit rem De Haan - Noordijk1-0 Meiaard - M. Lagendijk 0-1 Vis - Vreekerrem. cheques of formuUeren; de kampeerder toont bij aankomst aan de receptionist(e) simpelweg de kortingskaart en profiteert bij het afrekenen van het goedkope over nachtingstarief. De korting is soms aanzienüjk. Minimaal 10%, maar soms wel 50% van de reguliere prijs. De deelnemende campings zijn stuk voor stuk door ACSI geïnspecteerde en goedgekeurde campings. Alles over de deelnemende campings en waar ze te vinden zijn, staat in de handza me CampingCard-gids, met een uitneem- bare overzichtskaart van Europa. Inlichtingen en bestellingen: via www.campingcard.nl of tel. (0488) 452055. Kopers van een ACSI Camping- gids ontvangen de kortingskaart gratis. Marieke Tanis (Ouddorp) zette heel lang geleden een doorstreper in elkaar. Ze verbond daar de volgende opdracht aan: Streep alle muziekinstrumenten door, de overgebleven letters vor men nog 2 muziekinstrumenten. Welke zijn dat? Tijdens het werk zul je wel ontdekken dat er verschillende diagonaal staan. -i-o -y:,iV «»i' ■'-[::, «;M;a.K«''jK f,, ■■■.•,>';:-.h:.v::'S T Ontdek deze instrumenten en kras weg: TAMBOERIJN TROMMEL ORGEL HARP BLOKFLUIT VIOOL PIANO TRIANGEL DWARSFLUIT BAZUIN CELLO GITAAR HOBO TROMPET HOORN 1Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Aan wc's schoonrnaken heb ik een gloei ende hekel. 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Het moment dat de zon op- of ondergaat. Die mooie gekleurde lucht! 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? In het vliegtuig stappen en veel bekende steden, zoals Parijs, New-York en Mos kou bezoeken. 4. Voor wie heb je bewondering? Voor de ministers die ondanks de dood van Pim Fortuin en andere dingen zoals kogelbrieven het land blijven besturen. 5. Wat is de beste uitvinding? Het internet, omdat je zo met mensen over heel de wereld kunt praten. 6. Het mooiste boek? Alleen op de wereld van Hector Malot (of zo, 'k weet het niet precies meer) 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Dominee Nootselaar van de Gerefor meerde kerk. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? De dag dat ik op kamp met school was. Die dag gingen we op de fiets naar Hoorn en toen we uit Huize Doom kwamen, kwam Maxima en de aanhang met de blauwe bus voorbijgereden. En ik zag haar! 1. Waar heb je in je leven het meeste een hekelaan? Als mijn moeder mijn haar knipt, brrr! 2. Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? Om zes uur, na het eten. 3. Als je één dag miljonair kon zijn, wat zou je dan doen op die dag? Dan zou ik beslist naar Disneyland in Parijs gaan. 4. Voor wie heb je bewondering? Willem van Oranje staat heel hoog geno teerd bij mij. 5. Wat is de beste uitvinding? Het wiel. 6. Het mooiste boek? "Brand". 7. Predikant die het leerzaamste preekt. Dominee Gunst uit Nieuwerkerk in Zee land. 8. Wat voor grappigs maakte je wel eens mee in je leven? Op een keer struikelde mijn vriendje en viel toen tegen de juffrouw. Het resultaat was: Drie blaadjes straf werk. Burgemeester Van Pelt temidden van de gedecoreerde spuitgasten (fotu: Pershurem Flukkee) De blusploeg Den Bonmiel van het brandweerkorps Oostflakkee hield vorige week vrijdag zijn jaarlijkse 'korpsavond'. Een avond waarop terug werd geblikt op het afgelopen jaar, waarin de blusploeg van Den Bommel 27 keer moest uitrukken, maar ook een avond waarop stil werd gestaan bij die manschappen die inmiddels een respectabel aantal brandweerdienstjaren hebben opge bouwd, óf die afscheid hebben geno men. Afscheid nam de blusgroep op 31 december 2003 van Lo van den Boogert, omdat hij de 55-jarige leeftijd had bereikt. Van den Boogert heeft zich gedurende 22 jaar ingezet voor de vrijwillige brandweer en daarmee ook voor zijn - dikwijls in nood verkerende - medemens. Begin 1982 begon hij zijn loopbaan als aspirant brandwacht, maar al snel volgde hij de opleidingen tot brand wacht eerste klasse; later kwam daar nog het diploma hoofdbrandwacht bij. De laatste 11 jaar was Van den Boogert chauffeur/pomp- bediener. In de afgelopen 22 jaar is er veel veranderd, ook op brandweergebied. De brandweer van Den Bommel is nu uitgerust met modem redgereedschap voor auto- De laatste aflevering van 'Flakkeeciali- teiten' met de presentator Jan Lodder, wordt zaterdag 24 januari om 09.00 uur uitgezonden. Zoals u elders in deze krant kunt lezen, stopt Jan er na 13 jaren mee. Misschien wil iemand zich aanmelden om het programma voort te zetten. In de laatste uitzending praat Jan Lodder met de 80-jarige Marie Bakelaar-Verburg uit Middelharnis. Een geweldige vertelster die een uur lang praat over haar leven, het vrijwilligerswerk dat zij deed, haar uit stapjes met de bus naar Spanje en hoe zij de passagiers in de bus vermaakte. Dins dag om 18.00 uur is de herhaling. ongevallen. Dat was in de beginperiode van Van den Boogert wel anders, hoewel het korps toen ook al te maken had met vele ver keersongevallen op de N59, die tot het ver zorgingsgebied van blusploeg Den Bommel behoort. Ter gelegenheid van zijn afscheid ontving Van den Boogert uit handen van burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee een oorkonde en een attentie voor zijn 22 jaar trouwe brandweerdienst. Ook reikte Van Pelt een oorkonde met bijbe horende decoraties uit aan de heer Wim Driesse, dit vanwege 30 jaar trouwe brand weerdienst. Driesse trad dertig jaar geleden in dienst bij de blusploeg van Den Bommel en was daar 14 jaar chauffeur/pompbedie- ner. Daarna was hij er 9 jaar bevelvoerder, en sinds 1997 is hij ondercommandant van de brandweer Oostflakkee. Verder was er nog een tweetal jubilarissen dat 12,5 jaar in dienst was bij de Bommelse brandweer. Ook deze spuitgasten kregen een oorkonde en een medaille. Het waren de heren Eric Braber en Johan de Bruijn, die twaalf en een half jaar geleden gelijktijdig bij de brandweer van Den Bommel begon nen. Braber is inmiddels hoofdbrandwacht en De Bruijn brandwacht Ie klasse; als opvolger van Van den Boogert fungeert De Bruijn nu als eerste chauffeur/pompbedie- Endometriose is een abnormale weefsel- groei in de baarmoeder. Volgens sonmiige schattingen lijdt wel dertig procent van alle vrouwen in de vruchtbare leeftijd aan deze ziekte. Een goede diagnose is vaak moeilijk te stellen omdat veel symptomen toe te schrijven zijn aan een aantal bekende ziek ten. Welke emotionele effecten heeft endo metriose op vrouwen? Welke steun kunnen maimen, kinderen en ouders geven aan een vrouw die aan endometriose lijdt? Dit onderwerp wordt op maandag 26 januari om 21.00 uur behandeld in het programma 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee. De presen tatie is in handen van Marjan van Peperstra ten. Dinsdag om 16.00 uur wordt het pro gramma herhaald. Jongens D van volleybalvereniging Les Deux Intermezzo is winterkampioen geworden. Dit is voor de derde keer op rij. Ze waren in hun poule veruit de sterkste, want ze hebben slechts 4 sets verloren. Vooral met hun bovenhandse opslag werden vele punten behaald. Hun tegenstanders kwamen uit Den Briel, Spijkenisse, HoogvMet, Schiedam en Bruinisse. Jongens D bestaat uit Boaz Izelaar, Mare Bal, Rijk Verkerk, Justin Arensman, Frank Mas tenbroek en Matthijs Versaevel. Hun coach is Marcel Bal en hun trainer is Lenie Domse- laar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 13