Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Visserijvertegenwoordigers in Goedereede malten Commissaris van de Koningin deelgenoot van hun zorgen Eerste Snertrit Manege Oostmoer groot succes! Drukwerk nodig? tot 1950 Good Luck blijft winnen Uitslag Verenigings competitie Schotejil Het boerenleven in de polders van Westelijk Voorne EliArn»141IEIJW5 Heren Recrea Les Deux Intermezzo zet stap in de goede richting Vissers vragen overheden gebruik te maken van kennis binnen visserij Super megabingo in Ooitgensplaat Cursus acryl schilderen Waarom dit onderzoek? Hoe verloopt dit onderzoek? Drukkerij Gobr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Z.C. de Stelle zwemt verenigingscompetitie in Rozenburg NIMWEGEN Reclameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz. Tijdens het bezoek van de Com missaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer J. Frans- sen, werden ook de Goereese vissers in de gelegenheid gesteld om hun zorgen voor de bedrijfsstak kenbaar te maken. Aanzienlijke daling Uitdaging Uitslag voor Les Deux Intermezzo: 1-3. Uitslagen reguliere wedstrijden Les Deux Intermezzo: PAGINA 4 DINSDAG 20 JANUARI 2^ In de maanden januari en februari van dit jaar worden vrouwen die zijn geboren in het jaar 1944 in de regio's Voome-Putten- Rozenburg, de Hoeksche Waard en Goeree- Overflakkee opgeroepen voor het bevol kingsonderzoek naar baarmoederhalskan ker. Zij worden opgeroepen door de GGD Zuidhollandse Eilanden of door hun eigen huisarts. Deelname aan dit onderzoek is gra tis. Vrouwen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvangen eens in de 5 jaar een uit nodiging voor het onderzoek. Vervolgens kunnen zij bij de huisarts een afspraak ma ken om een uitstrijkje te laten maken. De huisarts is ervan op de hoogte dat de vrouw is uitgenodigd voor dit onderzoek. Als een vrouw niet door haar eigen huisarts onder zocht wil worden, kan zij een afspraak maken bij de Stichting Trombosedienst en Artsenlaboratorium (STAR) te Rotterdam. Het onderzoek wordt daar door een speciaal opgeleide doktersassistente uitgevoerd. Het telefoonnummer van deze stichting is (010) 2890250. Is een vrouw reeds ónder behande ling bij een gynaecoloog, dan kan het onder zoek ook worden uitgevoerd door de gynae coloog. Als een vrouw niet wil of kan deelnemen aan dit onderzoek, dan kan zij het antwoordfor mulier terugsturen naar de GGD. Dit formu lier is bijgevoegd bij de uitnodigingsbrief. H ierop kan de reden van 'niet-deelname' wor den ingevuld. Door middel van een eenvoudig onderzoek kan een voorstadium van baarmoederhals kanker worden ontdekt, zelfs voordat een vrouw klachten heeft. Bij ontdekking in een vroeg stadium is genezing bijna in alle ge vallen mogelijk. In de baarmoederhals kun nen in de jaren veranderingen optreden, die kunnen leiden tot baarmoederhalskanker. Door eens in de vijf jaar een onderzoek te laten doen is het mogelijk deze verandering op tijd te ontdekken en kan baarmoederhals kanker worden voorkomen. Daarom is sinds 1985 het bevolkingsonderzoek baarmoeder halskanker in Nederland ingevoerd. Na in voering van dit bevolkingsonderzoek is het aantal vrouwen dat baarmoederhalskanker krijgt, verminderd naar ongeveer 750 vrou wen per jaar. Bij de uitnodiging zit een laboratoriumkaart en een folder met nadere informatie. Nadat de vrouw de uitnodiging heeft ontvangen maakt zij een afspraak met haar huisarts, haar gynaecoloog of met STAR. Op de afge sproken datum neemt zij de laboratorium- kaart mee. Voorafgaand aan het onderzoek stelt de arts een aantal vragen die van belang kunnen zijn voor het onderzoek. Als de vrouw op de onderzoeksbank ligt, kijkt de arts naar de baarmoedermond en neemt met een spateltje wat slijm weg. Het uitstrijken duurt enkele minuten en is meestal pijnloos. Het slijm wordt op een glaasje gedaan en wordt ver volgens samen met de laboratoriumkaart van de vrouw naar het laboratorium opgestuurd. Daar wordt het verder onderzocht. De uit slag wordt na drie weken naai' de huisarts gestuurd. De huisarts spreekt met de vrouw af hoe zij de uitslag te weten komt. Soms moet het uitstrijkje opnieuw worden gedaan omdat het uitstrijkje technisch niet goed is gedaan. Ook kan verder onderzoek nodig zijn omdat bijvoorbeeld een onschuldige ontsteking is ontdekt. Een afwijkende uit slag hoeft niet automatisch baarmoederhals kanker te betekenen! De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrou wen meer willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op werkdagen van 09.00 tot 14.00 uur is een medewerker van de GGD bereikbaar op tel. (0181) 652440. Tijdens de 3e wedstrijd van de KNZB-Ver- enigingscompetitie heeft de wedstrijdploeg van zwemclub de Schotejil uit Middelhamis haar positie binnen de top-5 op de ranglijst weten te stabiliseren. In de te Oud-Beijer- land gehouden wedstrijd tussen de plaatselij ke ZOB'66 en De Geul uit Papendrecht zwommen de Schotejillers ongeveer 30 ere plaatsen bij elkaar. Er was een clubrecord voor Esmee Koedoot (1992) op de 200m rugslag in 2.56.12. Verder waren ook de prestaties van de overi ge zwemmers en zwemsters goed te noemen. In de zgn. Miniorencategorie won Melanie van Gemert (1993) zowel de 50m schoolslag (42.06) als de lOOm rugslag (1.27.09). Miranda Osseweijer (1993) werd tweede op de 50m schoolslag (43.50) en Nicole Nolet (1993) eindigde als derde op lOOm rugslag (1.34.22). Bij de jongens zwom Mark Coste- ris (1992) overtuigend naar de eerste plaats op de lOÓm rugslag (1.23.87), terwijl Robin Ayemang (1992) derde werd in 1.40.68. Op de afsluitende estafette 4x 25m schoolslag zwommen Eldin Krijgh, Miranda Ossewe ijer, Mark Costers en Melanie van Gemert in een eindtijd van 1.25.07 naar de eerste plaats. Op de 50m vrij in de juniorengroep was er zowel voor Lisa Uijtewaal (1991) als voor William Weeda (1990) een bronzen medail le in resp. 34.88 en 34.00. Sebastiaan Rosen- daal (1991) zwom op de 200m wisselslag in 2.44.91 naar de derde plaats. De meisjes estafette 4x 50m wisselslag bestaande uit Whitley Vorstenbosch, Marielle de Gast, Rhiana van Kempen en Anne Volwerk zwommen met 2.35.66 naar de eerste plaats. Evenals de 4x1 OOm vrij estafette bij de meis jes. Hier werd door Esmee Koedooet (1.08.69), Rhiana van Kempen (1.06.72), Evelir.e Hagoort (1.15.00) en Iris Oostdijk (1.08.69) met 4.39.10 ook een eerste plaats bereikt. Esmee Koedoot kwam hierna uit in een oudere categorie, maar wist desondanks op de lOOm rugslag toch gewoon te winnen in een tijd van 1.20.10. Rhiana van Kempen (1989) kwam uit op een derde plaats in 1.24.43. Op de 200m rugslag zwom Esmee Koedoot zoals gezegd naar een nieuw clubrecord voor de meisjes onder 12 jaar in een tijd van 2.56.12, goed voor een derde plaats. De tweede plaats hier was voor Iris Oostdijk (1986), die uitkwam op 2.47.41. Iris Oostdijk werd ook tweede op de 50m vrij in 30.89. De 50m vrij bij de jongens leverde een tweede plaats op voor Leander Jongejan (1987) in een tijd van 26.32. Bij de senioren zwom Conny Wielaard op 200m schoolslag in 3.04.06 naar een tweede plaats en op de lOOm vrij werden Danielle Hagoort en Jenny Jongejan resp. eerste en tweede in 1.08.28 en 1.11.06. In de allerjongste categorie behaalde Anne- gies van 't Zand (1994) twee gouden medail les op resp. de 25m vrij (18.78) en de 50m schoolslag (55.34). Ook Janiek de Boed (1994) wist op haar allereerste wedstrijd gelijk al twee keer de eerste plaats te berei ken op de 25m vrij (18.99) en op de 50m schoolslag (55.57). Kimberley van den Hee- rik (1994) werd op de 25m vrij derde in 22.35. SOMMELSDIJK De V.U. Hellevoetsluis organiseert op dinsdagmiddag 10 februari (aanvang 14.00 uur) een middaglezing door mevrouw Clara van Zoelen. In het jaar 2003 zijn vele activiteiten geor ganiseerd, waarbij de boerderij en het boe renleven centraal stond. Volgens het Centraal Bureau van de Statis tiek houden thans ruim 60 bedrijven per week op. Vele boerderijen krijgen een ande re bestemming, waardoor de oorspronkelij ke cultuur van het boerenleven verschraalt. De Historische Vereniging Westelijk Voor ne organiseerde vele activiteiten, zoals een oogstdag, een tentoonstelling, een wed strijd, fietsroute, e.a. Een hoofdactiviteit was: de kennis van het boerenleven vastleggen in het boek: 'Het boerenleven in de polders van Westelijk Voorne tot 1950'. In deze periode voor de Tweede Wereldoor log stond het boerenleven in het teken van het vele handwerk, de lokale boerenleiders met de plaatselijke activiteiten, een over zichtelijk dorpsleven, en een boerderij, die voor de beschreven periode functioneel was. Een aantal boeren en boerinnen van rond de tachtig jaar is geïnterviewd en hun verhalen en ervaringen zijn in het boek vastgelegd. Een aantal deskundigen heeft hun verhaal en bevindingen vastgelegd. Zoals het boe ren in de ijzertijd, klederdracht, de steeksie- raden en het boerenaardewerk. Vele perso nen hebben aan het boek meegewerkt. Cla ra van Zoelen was hiervan de organisator en één van de interviewers. Zij vertelt deze middag over haar ervarin gen en belevenissen tijdens haar interviews. Mist u deze boeiende streekmiddag niet. U kunt zich opgeven bij V.U. infobalie, tel. (0181) 318358 of Jan Lageweg, tel. (0181) 312387 (na 21.30 uur). De lezing wordt gehouden in 'De Osse- hoek', Koninginnelaan 4, Hellevoetsluis. Op zaterdag 17 januari werd in het zwembad in Rozenburg een competi tiewedstrijd gezwommen. Deelne mende verenigingen waren: SCOM uit Hoogvliet, De Zeehond uit Rozen burg, ZVH uit Groot Ammers, WVH uit Hellevoetsluis en De Stelle uit Stel- lendam. De wedstrijd werd begonnen met een esta fette voor heren. Arjan Witte, Wijnand de Ronde, Abraham de Ronde en Willian Han sen eindigden op een 4e plaats. De wed strijd ging verder met 25m vlinderslag voor de minioren 2/4. Dit zijn de jongste deelne mers en dus is het zwemmen van vlinder slag al een hele prestatie. Kees vd Doel, Jar- no Heerschap, Jeffrey Grinwis, Willem Jan Hoekman en Sharon van Stelle verbeterden hun persoonlijk record. Sander Breederveld haalde voor de Stelle deze middag de Ie medaille binnen. Op de 50m schoolslag voor minioren 6 waren het Nielle Teunis- Reklaf*'® Jullanaweg84c-3248 AN-Melissant Tel.: 0187487557 Mobiel: 0626-368886 Het eerste team van korfbalvereniging Good Luck uit Middelharnis moest zaterdag 17 januari de belangrijke uitwedstrijd spelen tegen D.V.S. uit Hendrik Ido Ambacht. Ondanks het feit dat Good Luck nog onge slagen is in deze competitie, was men voor af niet zeker van winst. De afgelopen jaren heeft Good Luck regelmatig punten achter moeten laten in Hendrik Ido Ambacht. In de beginfase werd duidelijk dat D.V.S. niet onder de indruk was van de koppositie van Good Luck. Met een hoog tempo probeerde men de Flakkeese korfbalformatie op ach terstand te spelen. Het lukte hun echter niet om een gat te slaan, want ook Good Luck startte sterk aan de wedstrijd. In de loop van de eerste helft had Good Luck zelfs het bete re van het spel, maar kon dit niet in de score uitdrukken. Dit kwam doordat men D.V.S. veel te eenvoudig liet scoren, door herhaal delijke persoonlijke verdedigingsfouten. Zelf moest Good Luck echter had werken voor de doelpunten, maar dit deed men dan ook met verve. De ruststand kwam uit op 9- 9 en beide ploegen wilden de rust gebruiken om de laatste puntjes op de i te zetten. In de kleedkamer van Good Luck werd vooral gesproken over de verdedigingsfouten en hoe deze in de tweede helft niet meer voor mochten komen. De lectuur van coach Jan de Leeuw was niet aan dovemansoren gericht. Good Luck had hun lesje geleerd en ging scherper verdedigen. Aanvankelijk bleef het aanvalspel effectief en al snel begonnen de eerste tekenen van de overwin ning zich af te tekenen. Good Luck liep uit naar een 10-14 voorsprong en D.V.S. kon aanvallend geen vuist meer maken. Eén van de sterke punten van Good Luck is dat men een voorsprong zeer professioneel kan uit spelen. Ook nu zag D.V.S. de tijd wegtik ken, terwijl Good Luck de ene lange aanval speelde na de andere. Men bouwde de voor sprong nog verder uit en had de mogelijk heid om D.V.S. in de tweede helft te declas seren. In de slotfase wilde de bal echter niet meer zo makkelijk door de korf en kon D.V.S. nog een klein beetje teragkomen tot 12-16. Het slotakkoord was echter voor Good Luck en door doelpunten van Samant- ha de Vos en Britt Abbas werd de eindstand bepaald op 12-18. Alle acht basisspelers hebben gescoord wat aangeeft dat er sprake is van goede teamprestatie. Doordat directe concurrenten ONDO en Oranje Zwart elkaar moesten bestrijden was Good Luck zeker dat men minimaal op één concurrent was uitge lopen. Volgende week moet men proberen de goede lijn voor te zetten in de uitwedstrijd tegen Korbatjo uit Oud-Beijerland. Doelpuntenmakers: Marcel Kievit (4), Jan- Willem de Vos (4), Britt Abbas (3), Samant- ha de Vos (2), Liesbeth Los (2), Marjon Soe- teman (1), Arjan Zondervan (1) en Nico Overduin (1). Het leek even op een fiasco uit te lopen, maar het heren recreantenteam van volley balvereniging Les Deux Intermezzo herstel de zich op tijd in de belangrijke wedstrijd tegen de directe kampioensconcurrent en gastheer ApoUo. In een prettige hal, Cromst- rijen genaamd, werd één van de betere wed strijden van het seizoen gespeeld. Ruud de Beer had een gok genomen door de - recent vader geworden - aanvaller Aart Baars thuis te laten en met zes man op stap te gaan. Vas te spelverdeler Wim Versaevel moest wegens zijn werk ook verstek laten gaan. In de eerste set nam Intermezzo snel een voor sprong en gaf deze gedurende lange tijd niet meer weg. Aan het einde van de set was een sterke onderhandse(!) service een niet te bevechten wapen van thuisploeg Apollo en verloor Les Deux Intermezzo met 25-20. Een flink oppepgesprek met tactisch sterke aanwijzingen naar elkaar deed wonderen bij de Flakkeese ploeg. De service werd beter, de stop en daardoor de mogelijkheid tot een beter scorende aanval, verbeterde met hon derd procent en de winst werd niet meer weg gegeven. Het team, bestaande uit spelverde- lers Ruud de Beer en Nicky Tuinenburg, buitenaanvallers Gerard Rommens en Chris van de Weele en middenaanvallers Henk van Oostenbrugge en Leonard van der Wel le, zorgde voor een basis voor het kam pioenschap. sen, Anita van Soest, Tanneke den Eerza- men en Cynthia Nagtegaal die weer een paar seconden van hun beste tijd afhaalden. Bij de jongens werd op deze afstand een zil veren medaille gewonnen door Marco Akershoek. Op de 50m vlinderslag voor junioren was er goud voor Don Schavema- ker met een tijd van 0.35.93 en zilver voor Wendy Kriek in 0.36.96. Ook waren er medailles voor de Stelle op de .'>0m rugslag jeugd. Danielle Roodnat behaalde met een tijd van 0.36.72 een zilveren medaille. Carolina vd Nieuwendijk (0.38.76) en Wij nand de Ronde (0.38.93) kregen een bron zen medaille. In het 2e deel van de wed strijd werden er opnieuw veel persoonlijke records gezwommen en waren er medailles voor: Naomi Roodnat, Sander Breederveld, Sharon van Stelle, Pieter Hoekman, Marco Akershoek, Wendy Kriek, Don Schavema- ker, Coen Bolle, Danielle Roodnat en Ange la vd Nieuwendijk. De wedstrijd werd afgesloten met een esta fette voor de jeugd, waarbij Danielle Rood nat, Ellen van Soest, Carolina vd Nieuwen dijk en Wendy Kriek een 2e plaats behaal den. En bij de schoolslag estafette voor minioren 6 waren het Pieter Hoekman, Tan neke den Eerzamen, Marco Akershoek en Cynthia Nagtegaal die ook de 2e plaats wis ten te behalen. Zaterdag 31 januari zwemt Z.C. de Stelle een 2-kamp tegen de Gooye in Dirksland. Burgemeester C. Sinke was in zijn nieuw jaarstoespraak ontstemd omdat er in het werkprogramma van het Provinciebestuur met geen woord gerept werd over de Visse rij. Tijdens het werkbezoek van de Commis saris werd gepoogd om het onderwerp Vis serij ook onder de provinciale aandacht te brengen. Niet zonder succes, zo bleek, want de heer Franssen beloofde binnen korte tijd meer ruimte te maken voor een gesprek met de visserijafgevaardigden. De vertegenwoordigers van UFA (de visaf- slag), de Visserijvereniging Kop van Goeree en Visserijvereniging Ons Belang, wezen de Commissaris op het belang van de visserij voor de regio. Zo bedroeg de omzet van de aanvoer in Stellendam in 2003 31 miljoen euro, deze omzet werd bereikt door de ver handeling van 9 miljoen kilo vis en garnalen door 60 vaartuigen. De vissers maakten de Commissaris duide lijk dat de visserij in Goedereede direct aan 400 mensen werkgelegenheid biedt en hier komen nog eens 500 mensen bij die indirect werk vinden in de visserij, zoals toeleveran ciers van scheepsbenodigdheden, levens middelen en brandstof en de scheepswerven. De cijfers tonen volgens de vertegenwoordi gers aan dat de visserij een belangrijke eco nomische sector in de gemeente Goedereede is. Wel hebben de quotamaatregelen geleid tot een aanzienlijke daling van de aange voerde kilo's vis. De visserijvertegenwoordigers begrijpen wel dat de provinciale overheid weinig kan doen tegen de quoteringsmaatregelen die op Europees niveau worden vastgesteld. Wel brachten ze de heer Franssen enkele zaken onder de aandacht waarin de provincie nog wel haar invloed aan kan wenden. Zoals daar is de problematiek rond de aanleg van de tweede Maasvlakte en de aanleg van het Zeereservaat. De vissers voorzien grote problemen als bij aanleg van de tweede Maasvlakte een enorme hoeveelheid zand zal worden gewonnen in de directe omge ving van de Maasvlakte. Zij verwachten intensieve boderaberoering, met als gevolg dat visserij in dat gebied minimaal tien jaar onmogelijk zal zijn. Als men bedenkt dat de vissers in dit gebied vis vangen met een ver koopwaarde van minimaal 5 miljoen euro per jaar dan spreken de gevolgen voor zich! Liever zag men de zandwinning voor de Maasvlakte geschieden in de Eurogeul en het Slijkgat, deze aanlooproute naar de haven zal dan weer op de oorspronkelijke breedte van 400 meter breed en 6,5 meter diep gebracht kunnen worden. De haven van Stellendam blijft dan beter bereikbaar en de visgronden worden minder verstoord. Een bijkomend probleem voor de vissers bij de aanleg van de tweede Maasvlakte, is het besluit om ter compensatie een 'zeenatuurre- servaat' aan te leggen, wat wordt toege voegd aan het Voordeltagebied. Diverse soorten van visserij worden in dit reservaat dan verboden. Dit betekent voor de vissers een derving van omzet van 10 miljoen euro per jaar! Ter verbetering van de bereikbaarheid van de vissershaven gaan de visserijvertegen woordigers er van uit dat de afspraak die de gemeente Goedereede met het Havenbedrijf Rotterdam heeft gemaakt over het op peil houden van het Slijkgat door laatstgenoem de, nagekomen zal worden. De heer Franssen krijgt uitleg van de heer LX. den Hollander over de visserijproblematiek. De vissers hebben de Commissaris op het unieke van de viscluster in Goedereede gewezen: scheepswerven, timmerfabrieken en andere toeleveringsbedrijven, maar ook een visserij school, welke van belang is voor de hele Deltaregio. "De overheid is in overleg met de gehele vis serijsector over de nieuwe ontwikkelingen, zoals zand- en landwinning en het namurre- servaat. De visserij gaat deze uitdaging aan, maar vraagt betrokkenen om gebruik te maken van de kennis en ervaring die er bin nen de sector aanwezig is. Samenwerking tussen overheid, visserij en milieuorganisa ties is gewenst, echter de communicatie tus sen betrokkenen moet verbeteren om de plannen te kunnen realiseren. Voor de visse rijsector is nu geen duidelijkheid over de compensatie voor de aanleg van de tweede Maasvlakte. De sector ziet voldoende moge lijkheden om tot een voor alle betrokkenen aanvaardbare oplossing te komen. Mogelijk kan het Provinciaal bestuur hier mede een rol in vervullen?" Zo vragen de vissers aan de Provincie. In ieder geval hebben ze een luisterend oor bij de Commissaris gevonden... Hij beloof de er nog op terug te komen! Stand aan kop van de ranglijst: 1) Les Deux Intermezzo, 2) Apollo, 3) Ibis. Hou Stand 1 - Heren 1 4-0 Heren 2 - Benevia 6n-g TimmersA'olley Zuid 6 - Heren 3 n - b Tinamers/VoUey Zuid 3 - Dames 1 1 - 3 TimmersA'olley Zuid 6 - Dames 2 3 - 1 Ibis 1 - Jongens Cl 1-3 Ibis 1 Meisjes BI 1-3 Micro-Electro Roosendaal 1 4-0 Wea/Mevo 2 - Meisjes C23-1 Op vrijdag 23 Januari organiseert v.v. OFB te Ooitgensplaat weer een gezellige bingo met vele mooie prijzen, boodschappenman- den, planten, vleesschotels en diverse ande re mooie artikelen. In de superronde is een waardebon te win nen t.w.v. 70,= besteden bij E.P.v.d.Berg. U bent welkom in verenigingsgebouw 't Centrum te Ooitgensplaat. De aanvang is 20.00 uur en het eerste kopje koffie of thee is gratis. Tot ziens! De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee start op donderdagochtend 12 februari een cursus Acryl schilderen voor volwassenen. De cursus bestaat uit 8 lessen, alle op don derdagmorgen van 9.15 uur tot 11.15 uur en wordt gegeven door Frank Mommersteeg. Deelnemen aan de cursus kost 64, exclu sief materiaal. Het benodigde materiaal kost in totaal zo'n 35 en kan via de docent wor den aangeschaft. Wilt u zelf twee lege (jam)potten meenemen'? De cursus wordt gegeven in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a in Den Bommel. U kunt zicht tot 6 februari aanmelden bij de SWO, tel.: (0187) 641344. Dreigende regenbuien konden de deelnemers er op die héél koude zaterdag niet van weerhouden om hun paarden voor de kar te zetten en enthousiast op de bok te klimmen. Maar liefst tien aanspanningen op rij vertrokken vanaf Manege Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet voor de allereerste Snertrit. De route voerde via de Vliegers naar Middelhamis en vandaar achter Nieuwe Tonge langs met een ruime bocht weer terug naar de mane ge. Alles bij elkaar goed voor zo'n drie uur menplezier. "Leuk voor de paarden, zo'n lange rit, maar ook heel leuk voor ons, de menners en de grooms. Uiteraard hebben we onderweg ook aan de inwendige mens gedacht", aldus Wil Kraaijeveld, die samen met Conny van den Berg het initiatief voor de Snertrit nam. "Halverwege de route, in het bos achter Nieuwe Tonge, zijn we door Manege Oostmoer voorzien van warme chocolademelk, mét rum en slagroom! Inmiddels viel de regen gestaag, dus zo'n opwarmertje was zeer welkom!" Laat op de middag waren alle enkel- en tweespannen weer veilig teruggekeerd op Manege Oostmoer. En een Snertrit zou geen Snert rit zijn als daar niet een grote pan met erwtensoep stond te wachten. "Henk Kieviet, de manege-eigenaar, heeft ons allemaal prima voor zien van eten en drinken, het was geweldig", zegt Conny. "Zo'n gastvrij onthaal was precies wat we nodig hadden na de Snert rit!". Er is die avond op de manege door de deelnemers nog lang nagepraat over die koude, natte, maar zéér geslaagde zaterdagmid dag. "Het evenement was voor herhaling vatbaar. Prachtig én gezel lig om met al die paarden in kolonne door de polder te rijden. We organiseren het zéker nog eens, maar dan Uefst wel met mooi weer!" lacht Wil. Natuuriijk kunnen degenen die aan een volgende rit mee willen doen of die hun koetsiersbewijs willen gaan halen, voor meer informatie terecht bij Manege Oostmoer, telefoon (0187) 611242.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2004 | | pagina 4